• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
No to ke dnes teploučko, co? :grinning:
Dnes jsme se vrátili z druhé hodiny plavání a Štěpán si to fakt užíval, některá mimča plakala, ale on tam hýkal a cákal vodu na všechny strany :wink:
Jen to spaní je na pikaču :grinning: pořád vstávám po hodině, takže někdy reju čumákem v zemi a to mateřství si moc neužívám, někdy to strávím líp.
Těším se na teplo a na to, jak z něho sluněním načerpám novou energii :grinning:
26. dub 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak super, že se vodička líbí, my budem chodit od září, už jsem předběžně volala. Škoda, že né dřív, ale s Tedíkem to nejde a od září bude školkovat, tak se těším.
Ty kojíš, že? Nezkoušela jsi na noc dát třeba mlíčko s kaší? Že by třeba víc zasytilo to bříško. No,ale někdy nic nepomůže, kamarádka to měla taky tak, tak spinkala prostě s malou, vždy se jen otočila k ní, dala napít a spinkaly. Ale musí to být náročné, my to máme většinou s jedním, dvěma nočním kojením a dobré.
26. dub 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys tak pokud by se Ti to nezdálo, tak si třeba zkus vyžádat žádanku na neurologii. Možná pro klid duše, ale zase je ještě určitě čas:slight_smile: Tedíka jsem měla taky takového lenivce a teď se ani na chvilku nezastaví. Tak užívej klidu než se Ti rozběhne.
26. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já už nekojím, on se Štěpa nebudí hlady, to jí jen jednou, ale bolí ho břicho, takže začne ječet a plakat a takhle probíhájí naše noci skoro pořád :frowning2:
26. dub 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak to jsem to popletla, jejda, tak to mně mrzí. A nezkoušeli jste třeba mlíčko bez laktózy? Sestřenka tak bojovala s jejich malým a pak přišli na to, že mu to mlíčko děla zle. No, ale ono je dost hnusné, hořké. Ja to koupila jednou Tedíkovi, když měl průjem...
26. dub 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ono totiž střeva by ho už moc trápit neměla, protože se dost hýbe... :unamused:
26. dub 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny moc zdravíme. Dneska bylou úplně senzační počasí, tak jsme si to užili s kámoškou taky s mimčem :wink: Byly jsme snad přes dvě hodiny na procházce a dlouho se mi nestalo, aby mě tak bolely nohy...a to vcelku s kočárkem chodím nebo dělám na zahradě...pak mě chytla migréna, ale naštěstí je to už pryč! :wink: Zítra a o víkendu má být taky krásně, tak se moc těšíme! :grinning:
26. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg no máš pravdu, neměla by ho trápit střeva, hejbe se až moc :grinning: to lezení už je teda fofr, ale nás netrápí mlíko, ale příkrmy, nedokáže strávit zeleninu a ovoce .... no maso pořád baštit nemůže :grinning: Prý musíme vydržet, dokud si to jeho zažívání nezvykne .... tak se snažím dávat to, co jakžtakž veme a čekám, kdy si střeva zvyknout :pensive:
27. dub 2012 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ no jo, vždyť jsi to psala :wink: skleróza jsem :slight_smile: vydrž!!!! Máš možnost se aspoň s někým prostřídat, že bys hodila přes den šlofíka.
27. dub 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg nemám nikoho, kdo by mi pomohl. Manžel tráví hodně času v práci, no z něčeho žít musíme, to se nedá nic dělat, pak má práci okolo baráčku, ale snaží se mi ulevit maximálně, jen to nejde tak často :slight_smile:
Ale odpo si zalezu do postele s prckem a dáme i hodinu, to je žůžo labůžo :grinning: Já mám tu výhodu, že mám prcka jednoho, ale jak zvládáte dvě děti fakt nechápu, klobouk dolů :wink:
27. dub 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_
@lennetfrigg to je tezky, kdyz mas chlapa porad v praci a male mrně k tomu, nebo jeste dve... taky jsem to tak mela.. jedno 5 lete hyperaktivni silene dite :slight_smile: a jednoho kojence... manzel jezdil domu na vikendy a nejblizsi babicka 70 km daleko a jeste zamestnana.... Do toho nedostaveny dum a dohady se zednikama :slight_smile:
Ted je situace skoro stejna, jen ty dve deticky jsou odrostle a ten "zlobivy a nezvladatelny" kluk je ted 15 ti lety mladik.. No reknu vam, ze si nemuzu vynachvalit... pomaha vic, nez tatinek, kdyz je doma.. Pochova, prebali, vezme do kocarku :slight_smile:
Holky rozhodne doporucuju jeste jedno ditko "na stara kolena" uzivam si to jako nikdy :slight_smile:
27. dub 2012 v 19:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ - ty brďo to seš teda chudáček :unamused: to bych padala na hubu :unamused: a co babičky,ty by ti nepohlídaly?
A plavání se vám líbí?

My dnes byly na 1.lekci plavání a super super super :grinning: :grinning: :grinning: Měla jsem strach,aby Vikča nebrečela.Sice se jí doma ve vaně líbí....,ale tohle je něco jiného a ona úplně nadšená :slight_smile: Celou dobu si tam vejskala :grinning:
a pořád cákala ručičkama a kopala nožičkama. :slight_smile: a pozorovala ostatní dětičky.
Maminky,kdo nechodíte - určo do toho jděte,je to super :slight_smile:
27. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach - fakt jste dali malýho už do svýho pokojíčku?to já bych asi moc klidně nespala :unamused:
27. dub 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys - my taky v 7.měs nedělaly pokroky,až asi týden po...
A zkoušela jsi to z tou dekou,jak jsem psala?Ńa mě se vždycky Vikča tak divně podívala,co to s ní dělám,že jí jdu přetáčet :angry: a bulela u toho,ale fakt nám to pomohlo.
A teď se koulí pořád :grinning: a nedávno jsem tady psala já,že se mě nechce přetáčet a byla jsem z toho nešťastná!
Každý dítě chce svůj čas :wink: Teď jsem někde četla o Agátě Hanychový - jako,že to psal Kryšpín - byli jsme na 8.měsíční prihlídce, přírůstky ok a kdyby mamka si nestěžovala dr.,že se nechci přetáčet,ani lézt - tak by bylo vše ok.A pak mě tam dr. s mamkou chvilku mučili a já přišel na to,že to je celkem legrace a že na tom nic není,jen mě museli ukázat jak na to a teď vidím ten svět ještě hezčí než jen na zádech a krásně se přetáčím sám a dokonce už i začínám lézt......
Takže to chce čas :slight_smile: a nebo zkusit to plavání - to taky hodně chválej a že ty děti jsou pak na tom líp pohybově,tak uvidíme....
27. dub 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 babičky nějak nefungujou, jedna si malýho ještě ani nepochovala a zájem teda nemá a druhá mi spíš starosti přidělává a když se zmíním, že nemůžu, páč jsem nespala, tak dělá že to neslyší .... takže asi tak ...
Plavání je super, Štěpa si ho fakt užívá, jsem taky moc ráda, že jsme tam začali chodit :grinning:

Holky abych si porád nestěžovala, dneska to zrovna není tak strašný a po delší době mám pocit, že mi i trochu energie zbývá. Navíc jsem dala malýho v 8 večer spát a ještě neplakal, což je hodně dobrá známka, takže se těším na klidnější noc a hned si zalezu do postele.

TAK DOBROU :grinning:
27. dub 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ Tak to si upřímně neumím moc představit, obě babičky mám naštěstí blízko...jednu 1km, druhou 8km...ale od té blíž bych taky čekala víc zájmu ,někdy malýho vidí třeba sotva 1x za týden, to mi přijde až paradox :unamused: Ale nechci se vnucovat. Jako procházka k ní a zpátky je to tak akorát :wink: Je fakt, že když někdy řeknu té druhé, že jsem třeba taky moc nespala, tak se to hned na mě sesype, jakože dřív to měly maminky těžší, atd...tak někdy už radši nic neříkám :astonished:

@dasty79 My jsme taky na plavču spokojený, neznám snad miminko, kt. by se to nelíbilo, tak si to hezky užívejte :wink: Nás čekají už jen dvě lekce :unamused: škoda, jak to uteklo...s tím pokojíčkem si to taky neumím moc zatím představit a nijak na to nespěchám, ale spíš tím, že bychom ho museli dát do patra anebo rovnou přestěhovat nahoru i ložnici, což se nám nechce :frowning2:

@mimys Seš silná ženská, proto to zvládáš...ale jak se říká, když člověk do té situace spadne, tak ani neví jak, ale prostě to zvládne!!! Supr, že ti syn takhle pomáhá. Hezky si to dál užívej :wink:
27. dub 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ - běž chrnět,ať to naspíš.To je dobře,že máš ještě ňákou energii.To bude asi tím sluníčkem :sunglasses:
Třeba to už bude dobrý a malej bude spinkat celou noc :wink:

to my jednu babičku a dědu máme super (naši jak jinak :grinning: ).Naši se nemohli dočkat až budeme mít mimi a teď si to užívaj a hlídaj kdykoliv potřebuju na nákup,uklidit si,ke kadeřnici,na kafíčko,na ples,.... :grinning:
Za to druhý (tchánovci) to radči no coment :grinning:
27. dub 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 nám tam právě instruktorka říkala,že někdy tam prckové brečí a mám kámošku a její ségra ta přestala chodit,pže jí tam prďolka pořád brečel a ona si připadla blbě,tak to vzdala :unamused:
Ale je to super :slight_smile:
27. dub 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky jakpak strojíte v těchto teplech vaše miminka?
Já dnes Vikču 2x převlíkala - byla spocená... :unamused:
27. dub 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ahoj
no ja doufam, a verim tomu, ze to cas chce, no.. ja zkousim i tu deku, jak jsi radila... ted kdyz ho otacim na brisko, tak pri tom pritahuje nozicky pod brisko takovym stylem, ze ho nemuzu otocit na brisko, ale rovnou na vsecky 4. tam vydrzi 5 minut stat na 4 a koukat na svet a pohupovat se, nozickama nekdy posune jako by chtel lezt, nebo si neco vezme do ruky, pak ztrati rovnovahu a lehne si na bricho a v te chvili se okamzite zase otoci na zada... na 4 se mu to libi, ale na brise proste nebude :slight_smile:
Je to zahada, proc se mu to na tom brise nelibi, no :slight_smile: snad prijde sam na to, ze bez toho, aby byl na brisku, si nesedne, ani na 4 nedostane :slight_smile: Jinak kdyz ho vezmu za rucicky a chci ho pritahnout do sedu, okamzite se sprajcne, ze sedet jako ne, ale chtel by stat :slight_smile: to bude snad dite, ktere vynecha otaceni a rovnou se rozběhne :slight_smile:
28. dub 2012 v 17:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 No silna, nevim... spis hozena do vody.. :slight_smile: utop se, nebo plav :slight_smile:
Taky chodime na plavani a filipek je nadsenej, instruktorka rika, ze jeste nevidela tak vodniho zivla :slight_smile:
28. dub 2012 v 17:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, vy všichni chodíte na plávání, ju? my jsme taky chtělii, ale ty prachy mi přijdou dost šílený, tady v okolí je to porstě moc drahý a daleko se mi na to dojíždět nechce, tak jsme koupili permici do normálního bazénu, kam taky chodí spousta mimísků, a budeme chodit klasicky..malá má vodu ráda, tak snad to nebdue problém
jak si užíváte prvních letních dní? my báječně, miluju tyhle horka, jsem v sedmém nebi :sunglasses:

@dasty79 malá byla už včera jen v bodýčku s krátkým rukávem a na ně lehké šatičky, na hlavě kloubouček proti sluníčku, toť vše :slight_smile: a bylo jí fajn...snažíme se jí už od narození trochu otužovat a s oblečením to nepřehánět, děti jsou pak víc nemocné a choulostivé, když je člověk nabaluje...ale je pravda, že i včera jsem viděla malé děti ve fusaku :grinning: přestože u nás bylo 25°C, tak to jsem si říkala, že chudáci mimča...akorát jsem malou pořádně namazala opal. krémem, a s kočárkem jsem jezdila tak, aby na ni nesvítilo, aby se nespálila, já už jsem červená jako každej rok :grinning: tak aby nedopadla stejně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak s tím pokojíčkem, taky jsem z toho měla trochu strach, ale člověk si zvykne a dokonce se i víc vyspím, nebudím se pokaždý, když se malá vrtí, apod...a když něco potřebuje, tak ji slyším přes chůvičku..

začínáme s manželem mluvit o tom, kdy začneme pracovat na Amálčině sestřičce nebo bratříčkovi, tak jsem na to zvědavá :grinning:, shodli jsme se, že bychom chtěli děti max. dva roky od sebe, takže v létě by sme se měli začít snažit..zatím si to teda neumím moc představit :dizzy_face:
28. dub 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Hmm, tak to pak chápu, pokud by mi tam brečel, určitě by to nemělo cenu, to si pak člověk opravdu neužije :unamused: Jinak strojíme vcelku rozumně, myslím...dneska punčocháčky, bodyčko a slabou mikču, u nás dost foukalo, na spaní se ho pokouším dát v kočárku do stínu, na sluníčku by se upekl :wink:

@mimys Jasný, on když člověk musí, zvládne vše, teda spíš ženská!!! I tak...klobouk dolů!!! :slight_smile:

@kacikaci Hm, tak to my bychom taky chtěli cca do dvou let, ale už létě začít si vůbec neumím představit? Co kdyby se to podařilo hned? :grinning: Uvidíme, ještě jsme to neřešili :wink:
28. dub 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no tak nepočítám s tím, že se nám to povede úplně hned, malá se nám podařila po třech měsících, tak s tím počítám i na podruhé :slight_smile:
29. dub 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ahoj nas malej mel jenom plenu a bodycko s kratkym rukavem a tenounkou cepicku, aby mu nenafoukalo do usí..... misto decky v kocarku jsem mu dala jenom plínku... i tak by zpocenej na zadickach ...
Jeste mame porad hlubokej kocar a to je teda vec, tam se pod striskou teplota zvedne moc, kdyz na strisku praží..
jeste ze tam mame vetraci okýnko..
29. dub 2012 v 10:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Rozumím, těžko to plánovat no...když jsme se byli ptát na úřadě kvůli mateřský, tak nám paní řekla, že by bylo nejlepší mít dítě přesně po dvou letech, tak jsme jí na to řekli, těžko to tak přesně "udělat" :grinning: Ale třeba to vyjde :wink:

@mimys Náš malej se dnes taky dost spotil, tak jsem převlíkala, ale i tak spinkal ve stínu v tenoučkých tepláčkách, bodyčku s dl.rukávem a čepičkou, prostě se asi bojím, aby neofoukl nebo nevím...přeci jen je to takový zrádný, sice teplo, ale dnes tu šíleně fučelo :unamused:
29. dub 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásíme po delší době. Ty horka mě zabíjejí, nejsem moc letní typ:slight_smile: Jinak hlásím, že máme třetí zoubek, vyklubala se nám dvojka nahoře. Ale pořád špatně spinká, má oteklý celý vršek, tak počítám, že nám toho vyleze víc. Jinak včera na nás dělala kuku:slight_smile: Sama si zvedala plínečku na hlavu a pak vykoukla, no už s ní je sranda. Lozít zatím nelozíme, jen plazíme a nebo stojíme na všech čtyřech. Kam potřebuje se dostane, tak si říkám, že i tak dobré. Dneska jsem jí chystala věcičky na ven, tak se ke mně doplazila, chytla za nohu a křičela:slight_smile: Opica malá. Taky dneska měla svou prémierovou noc v postýlce. Tak to celkem šlo, jen ty zuby!!!! Takže jsem od dvou do pěti nespinkali. No marné. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dasty79 u nás jsme taky měli jak na větrné hůrce, takže body s dlouhým rukávkem, gatě, čepice. Ale dneska už vítr ustál, takže kraťasky, tričko a bylo bosky, což byla nadšená. :grinning: A opalovací krémik, to je jasné. :sunglasses:

Plánování miminka Vám úplně závidím, ja doufala, že jakmile tito dva budou odrostlější, tak že třeba taky ještě jedno, jak píšeš @mimys , na stará kolena :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale dr. mi zakázal. Ale pořád doufám, že ještě třetí někdy bude. :grinning:
30. dub 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky! Neprodáváte náhodou některá z Brna a okolí kočárek - trojkombinaci ?
Díky za případné nabídky, Petra
1. kvě 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že nikdo nikde:slight_smile: Všichni užíváte sluníčka?

My dneska slavíme 8. měsíc:slight_smile: Utíká to....
1. kvě 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg: taky jste 1.9.? :slight_smile:
2. kvě 2012 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek