• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg gratuluju k osmiměsíčninám, letí to, co? :slight_smile: krásný fotečky, malá je kouzelná! už to nejsou malinkatý miminka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
my užívali prodloužený víkend s tatínkem po výletech, moc jsme si užili sluníčka..víc takových dnů :sunglasses:
malá začala napodobovat smích, řechtá se jak pominutá, hrozně se u toho šklebí, vypadá fakt srandovně :grinning:
2. kvě 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bl4nche jo jo, jsme 1.9.:slight_smile: Měla jsem planovaného císaře, tak jsem si ten den vybrala, starší prcek je totiž 9.1. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ALe malá by šla na svět i tak, ráno před zákrokem mi odešla plodovka, začaly kontrakce... Ani se nezdá, že to tak utíká :wink:
2. kvě 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci děkujeme za pochvalu. Tvá maličká je taky nádherná a fajná no foto:slight_smile: Ja bych mohla fotit pořád:slight_smile:
2. kvě 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Gratulujeme k 8 měsícům, my máme zítra :wink: Přijde mi to až neuvěřitelný, jak to letí...zoubky máme dva, ale další se asi klubou, protože je často nevrlej, což obvykle není :unamused:

Užíváme sluníčka, co to jde, jakmile malej spí, tak dělám venku a mám velkou radost :wink: Malej si chce už v kočárku sednout, tak začínáme se sporťákem, moc se mu to líbí, že něco vidí..přidám pak i nějaké foto. Jinak jsem sehnala kraťásky a dnes se teda šikly! Hic byl i ve stínu :grinning:
2. kvě 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co vše dáváte mrňouskům k svačinkám? My točíme dokolo jablko, banán, teď mi dr. říkala, že od 8 měsíců můžeme bílý jogurt + třeba piškot + další ovoce - meruňky, švestky, ale kde to teď shánět? Mám sice kompoty, ale ty budou dost sladký :unamused: Díky za rady
3. kvě 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky točíme dokola ty samé věci - jablko, banán (ten je moc v oblibě), pak hrušku, melouna, hrozno bez slupky, jahody, a to je asi vše, občas dávám přesnídávky, ale ty jen malinko, je v nich dost cukru. za chvilku už budou další druhy ovoce :slight_smile: jinak jogurt začneme taky zkoušet nějak na začátku 8. měsíce, prý ho děti mají rády hlavně s banánem a piškotem..
3. kvě 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23
@kacikaci v přesnídávkách od Hami není přidáván cukr - to kupuju, doma mám zmražené borůvky a jinak taky jablka, hrušky, hrozno, banán. Jogurt už dávám taky a to bílý a nebo bílou sladkou Activii - ta je prý slazená glukopurem. Přidávám i sušenky - Hami, Sunarky a nebo klasika - jablíčko, mrkev, piškot. :wink:
3. kvě 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @lennetfrigg Díky moc, já právě dočerpávám poslední přesnídávky z vlastních zásob a teď lituju, že jsem jich neudělala víc, mizí to hodně rychle a fakt mu chutnají, i když jsou trochu kyselý :grinning: Takže teď kupujete ovoce převážně stále v obchoďácích, že? Já tomu prostě nějak nevěřím, no, proto se tak hloupě ptám, ale nic jinýho mi asi nezbyde, na druhou stranu, nesní toho zase tolik, tak mu to snad neublíží...kupovat hotové se mi moc nechce, ale s tím Hami jsem to nevěděla, tak možná něco málo koupím do zásoby, pak to je supr, když je pro co sáhnout :wink: Nám je 9 měsíců právě dnes :grinning:
3. kvě 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 hodně lidi na ty hotovky nadává, ale já dávam to i to. V té zimě se mi zdají dokonce lepší, protože se hlídá co v nich je. Od Hami kupuju meruňkovou a třeba Hipp (i když jejich příkrmy nic moc), tak dělaj švestkovou a taky jsem se nedočetla, že by tam byl cukr. V ostatních bohužel asi cukr je. Jablíčka máme ještě své, tak je taky dávám s lepším pocitem. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Gratulujem k výročí.
3. kvě 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg aha, tak to jsem si nevšimla, že v hami není cukr, díky za tip
@jajapaja23 gratulujeme k 8měsícům :slight_smile:
už aby jedli prťousové normálně co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mě Dr. říkala, že bílý jogurt mám podávat už od 4m takže tak dostává každý den bílou aktivii s piškotem nebo přesnídávkou nebo bez ničeho a chutná nebo bílý jogurt holandia :slight_smile: proč až od 8m :confused: dávám klidně i obyč. rohlík... já se s tím moc neprdím sní vše co mu dám.. i přesnídávky cukry moc neřeším to bych se z toho zbláznila kdybych měla u všeho číst etikety :slight_smile: jáblíčka nepapá ty mu nechutnají jen banán dostává... o víkendu dostal i buchtu a jak mu šmakovala jen piškot bez čokošky :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Ne 9, ale 8 měsíců, jsem se zase překlikla :wink: Ty přesnídávky asi zkusím, díky
3. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Mně to nějak moc nevadí vařit pro něj, to už celkem zvládám bez problémů, baví mě to míchat, chutnat a šmakuje to i mně, ale ty svačinky jsou vlastně aspoň 2x denně a je to i tak někdy na vymýšlení dost :grinning: Ale já si poradím, nechci to hrotit, jakože jsem neschopná matka, i když to teď asi tak vypadá :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 určitě nejsi neschopná matka, jak Tě to vůbec může napadnout!!!!!!!!!!! Pro Vojtiška jsi ta nejlepší maminka na světě.:slight_smile::slight_smile:

My třeba bojujem s pitím, malá mi nechce čajíky a jak teď byly ty horka, tak jsem se bála, aby neměla málo tekutin, snažím se jí kojit co nejčastějí, ale i tak... Kdyby jste holky měly tip na nějaký chutný čajík, tak budu ráda. Zkusím koupit nějaký ovocný, prý je výborný jahodový, no zkusíme:slight_smile:

Co se týka cukru, tak je to těžké, ono dřív nebo pozdějí ten prcek stejně k tomu sladkému příjde. Je fakt, že Tedík třeba nebyl na sladkosti zvyklý, ale jak jednou ochutnal čokoládu, tak je jí schopný sníst na posezení. Ale jiné sladkosti nejí, nemá to rád. Do nedávna třeba pil jen neslazené čaje a vodu a pak zkusil jednou vodu se šťávou a už nic jiného nechce. :angry: :angry:

Dorotka má třeba pořád kašičky, ovoce, jogurty... ale ochutnát dostane vše. Ono to ani jinak nejde, jakmile vidí, že něco jím, tak se hned po tom sápe, různě u toho chrochtá, jako že je tady taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , takže ochutnat už ochutnala kde co, ale baští pořád to svoje. :wink:
3. kvě 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy mám takový dotázek jak často jedí vaše ratolesti... My ráno posnídáme bílý jogurt s přesnídávkou spíše celý jogurt + půlku přesnídávky tak mezi 8 - 9h. pak má oběd ve 12h maso + zelenina pak v 16.30 h. sváča to má banán nebo samotnou přesnídávku v 19.15 h. kaše pitný režim celý den pije jak čistou vodu tak čajíky jedno jaký každý den mu je střídám ovocný i bylinkový vypije tak 50 - 100ml.... jinak přes den v kočáru baští ty kukuřičný křupiny... nebaštíme málo??
4. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky za podporu, to jsem měla včera po dlouhý době nějakou chmurnou myšlenku. :unamused: Jinak s tím pitím to máme úplně stejně jako vy...ptala jsem se na to i dr. jak jsme byli na 8 měsíční prohlídce a ona říkala, že to tak někdy je a že pokud dokrmuju Nutrilonem (což ano), tak tam voda je. Dál to ale zkouším, teď mu zkouším dávat vodu s trochou moštu z našich jablek, není moc sladký a vypadá to, že mu to šmakuje, začíná ho zajímat i hrníček, z lahvičky chce jak kdy...jinak čaje jsme taky měli, ale žádný nepřijal, ani Leros bylinkový takový žlutý, co mi doporučila známá, tak uvidíme, jak to bude dál. S tím sladkým to je tak jak říkáš...nedávno mu prababička dala ochutnat vdolek, naši rohlík (pak mu zaskočil, to ve mě hrklo) atd...a pak jen slyším, že se to v dnešní době moc hrotí, že dřív v 8 měsících jedli děti všechno co dospělí...ale snažím se to neřešit. Jinak Vojťulka se už plazí všude po bytě, tak je to občas dost veselý :grinning:

@dzajnach My jíme téměř pořád stejně, co se týče doby...snídaně taky mezi 8. a 9. hod, ve 12 oběd, sváča trochu dřív než vy, ale to je podle toho jak se malej vzbudí, pak okolo 17.hod sváča nebo mlíčko a pak nejdýl ve 20 véča. Je to jak kdy, třeba včera nesnědl z oběda téměř nic, prostě neměl v tom teple asi chuť, ale možná i kvůli těm zoubkům, tak to neřeším. :wink: On si "řekne" sám :grinning:
4. kvě 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach myslím, že to máme taky podobně. Jen mezitím ještě kojo kvůli tekutinám a ráno a večer mlíčko - kojení + UM. Přeci jen by měl mít mimiš i v tomto věku stále 500 ml mlíčka - i když už papá příkrmy a jogurty. Takže my v sedm mlíčko, kolem 9 svačinka - ovoce+jogurt, pak jdem spinkat, kolem jedné oběd, kolem třetí svačinka - ovoce, jogurt, většinou jdem potom spinkat, kolem sedmé kaše a kolem deváté mlíčko, v noci jednou kojení. Takhle je to většinou, ale někdy jinak spí, někdy málo sní, tak třeba dostane mlíčko - když jí těď lezl ten třetí zoubek, tak moc chuť na jídlo neměla, tak dostala mlíčko. Ale takhle to máme nějak zajeté. :grinning: :grinning: :grinning:

@jajapaja23 ja dneska zkusila koupit jahodový čajik od Magafytu. Tak uvidíme, on je chuťove hrozně dobrý a voňavý. Koupila jsem i Glukopur (hroznový cukr) a když tak jí to trošku tím dosladím. Přeci jen jsme taky hodně venku a pokud by pila čajíček, tak by to bylo lepší. Nějak se mi nechce někde na poli či hřišti kojit:slight_smile:
4. kvě 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Jak se všechny máte?¨Gratuluju všem,kteří slaví narozeninky :slight_smile:
My máme dnes 8.měsíců - hrozně to letí.

My hamáme kolem půl 8 mlíčko ode mě,pak má sváču kolem 10h - většinou banán,nebo dušené jablíčko.
Přesnídávky mě moc nechce,nevím proč.....????pak kolem 13h má oběd maśo,zeleninku,.....
pak kolem 16h má buď mlíčko ode mě a nebo jogurt a v 18h kaši a v 18.30 mlíčko ode mě a jde chrnět.\a pak kojím každý 2h :confounded: nevím co se teď dějě,jeslti měla žížu a nebo jestli jí zlobí zoubek (ještě žádnej pořád nemáme.....) a vypije tak 100-150ml čaje nebo převařené vody.
Ovocný čaje nám moc nechutnaj,spíš bylinky a nebo Sunárek granulovaný meduňkový s hruškou,ale tam je
trošku cukru....
Ale ted jsem fakt někdy vyčerpana z toho jak často v noci kojíme.....
4. kvě 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - závidím 1xx za noc kojení :slight_smile:
4. kvě 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - krásný fotečky :slight_smile:
4. kvě 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Gratulujeme, my měli 8 včera :slight_smile: Čas letí snad čím dál rychleji nebo nevím, čím to je, že mi to nikdy dřív tak nepřišlo...ale to nevadí, užívejme si krásné přítomnosti s dětičkama, to je k nezaplacení :grinning: Doufám, že se ti to kojení brzy zase uklidní, to musí být náročný každý dvě hodiny. Mně teď malej několikrát "kousnul" do jednoho prsu, že jsem až zaúpěla bolestí :unamused: Nevím, co to bylo, dnes už dobrý...uvidíme, jak dlouho budu vůbec kojit, přijde mi, že to teda fláká, co to jde :unamused: Pohodlnější je už lžička nebo lahev :unamused:

@lennetfrigg Díky, asi zkusím taky asi nějakej čajík s příchutí, prot. mi přijde divný, že vypije tak málo, někdy je venku fakt hic...uklidňuju se fakt tím, že má tekutinu v tom UM.
4. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 a přes den i kojíš? Protože pokud jo, tak malý má hlavně na žízeň přední mlíčko. Možná se Ti proto zdá, že to fláká, že pije jen chvilku - na žízeň:slight_smile:
5. kvě 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 vůbec neuvažuj o tom, že bys byla špatná matka, děláš to, co si myslíš, že je pro malého správné, a tak to má být..
@lennetfrigg já dávám malé jen vodu, čaj měla fenyklový a heřm., když jí bolelo bříško, ale teď má jen vodu, a normálně jí vypije tak 200ml za den..já jí ani nic jinýho dát nemůžu, protože by byla jako čuník :slight_smile: hrozně si s tím hrnečkem hraje, vodu vcucne do pusy a pak ji prská, apod :slight_smile: takže jí několikrát denně hrníček doplňuju :slight_smile: když jdeme ven, má ho položený vedle sebe v kočárku a když potřebuje pít, sama si ho vezme a napije se..a když na sebe prská venklu, tak to má i s osvěžením :grinning:
@dzajnach my jíme většinou mezi 6. a 7. snídani UM, kolem 10. svačinu - ovoce či přesnídávku, kolem 13. hod. oběd - maso, zelenina, 16. hod. UM, 19. hod. UM, 21. hod. UM nebo kaše
zatím dávám jen jednu svačinu, až těsně před osmým měs. začnu dávat druhou sváču a to jogurt..
@dasty79 díky :slight_smile: gratuluju k 8 měsícům, nás to čeká až za tři týdny :slight_smile:
5. kvě 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Nevím no, asi mi to tak přijde, ale to s tím předním mlíčkem jsem někde taky slyšela, dlouho jsem malýho nevážila, tak to asi zkusím a uvidím, kolik si ode mě vezme. Kojím ještě přes den, většinou vše kromě oběda, jak kdy.

@kacikaci Díky, já vím, to byl jen trochu horší den a zrovna mi to tak prostě přišlo...jinak vím, že pro malýho dělám vše, co myslím, že je správné a fakt ho nijak neodbývám, takže snad ok :wink: S tou vodou to máš dobrý, ráda bych, aby ji pil taky, ale zatím nic moc, dneska vcelku sosnul prot. to měl z hrníčku a to je mnohem zajímavější než z lahvičky...můžu se ještě zeptat, z jakého hrníčku malé dáváš pít? Takový ten, co si z nějak sosne a jinak to neteče? Já mu zkoušela teď dávat z klasického a to ho hrozně baví :grinning:
5. kvě 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 koupila jsem nuk první učící hrníček - má jakoby gumový ten vršek, z kterého se pije, a je to ten netekoucí, malá ho zbožňuje, a uměla z něho pít hned napoprvé
5. kvě 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my dneska sedíme doma, Dorotka má od včera večera horečky - 39 i víc. Nevím, zda je to k zoubkům, jinak jí nic není, ale má trošku průjem. Tak nevím, buď je to nějaká střevní chřipka (měl teď náš taťka) a nebo je to k zoubečkům - lezou jí ty horní. Zítra asi zajdem pro klid duše k dr., snad bude ordinovat.

@dasty79 ono není až tolik co záviděť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ono to naše kojení je sice jedno, ale někdy i na dvě hodiny než znova usne. :wink: Teď jak má to zoubkové trápení, tak je přisatá a jen se tím uklidňuje a ja se nemůžu ani hnout. To už dlouho nebylo, že se napila a hned usnula. Hladem to není, zkoušela jsem přidat UM a nechce.Takže jsem taky někdy ráno KO.

@jajapaja23 tak to se vůbec nemusíš bát, pokud i kojíš, tak má tekutin dost, neboj. Příroda to dobře zařídila:slight_smile:
6. kvě 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to mě mrzí, že má maličká teplotu, taky bych šla raději k mudr, přeci jenom 39 je už dost, ale od zubů to určitě být může..přeju, ať je prďolce brzy lépe!
6. kvě 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Asi ano, pije prostě jak kdy...jinak příroda je mocná čarodějka, to jo! :wink: dnes mě zase šíleně hryznul, tak jsem pak fakt dost vzteklá, ale co s tím dělat, aby to nedělal, to nevím...určitě si toho není chudáček ani vědom :unamused: Doufám, že malou horečky přejdou, držte se!!!!
6. kvě 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Díky, asi ho taky zkusím :wink:
6. kvě 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23
@kacikaci holky dík, uvidíme. Zatím se nic neděje jiného, jen ty teploty. Dásnička má nateklé, tak uvidíme. Holky psaly, že by to mohla být i šestá nemoc, tak se necháme překvapit. Jinak jsem taky zkusila hrneček, nový teda nekupuju, po Tedíkovi máme asi 4. Ale má to větší úspěch než láhev, tak budem asi taky hrnečkovat. Ale dneska jsme hodně hlavně kojili a kojili....

@jajapaja23 s tím kousáním bohužel neporadím, Dorotka "klepu" naštěstí toto nedělá. Ale asi rázně říct né a dát od prsa pryč, oni jsou už chytrolínci a chápou víc než si myslíme.
6. kvě 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek