• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
Ahojte budoucí maminky,
tak zítra začínám šestý měsíc. Termín porodu mám 8-10. dubna. Jsem na rizikovém od začátku a vůbec mi to neutíká. Jak jste na tom vy? Jaké polohy v noci máte a jaké máte celkové spaní? Já poslední dva týdny spím dobře, ale před tím to byl děs běs. Už máte výbavičku? Poraďte co a jak, aby to utíkalo a vše probíhalo v pořádku. Procházky mám dovolené jen půl hodinové denně. Ještě že budou Vánoce, člověk se má na co těšit a aspoň lítá kolem dárků.
4. pro 2013 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj:slight_smile:, termín 2.4., také na rizikovém, vycházky mám 3 hodiny denně, taky připravuju Vánoce a starám se o domácnost. Pro miminko budu nakupovat až v lednu, ve 3. trimestru už se snad nebudu bát, mám jen objednaný kočárek.
4. pro 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, mám termín 1. 4., jsem na rizikovém, ale s nařízeným přísným ležením. Takže letos to s dárky asi nebude moc horké a výbavičku zatím rozhodně nekupuju, vlastně jen doufám, že jí jednou vůbec kupovat budu... Doufám, že ale v dnešní době není problém vše nakoupit během pár dní/ možná pár týdnů.
4. pro 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já mám termín 7.dubna, na rizikovém nejsem, ale musím se šetřit, špinila jsem. Z výbavičky mám jen kočárek a do dnes jsem si myslela, že máme i dost oblečků, ale zjistila jsem, že máme vše veliké. A také mám dilema, bude dlouhá zima nebo nebude? co myslíte? Nevím jestli na začátek koupit oblečení do mrazů a nebo už lehčí. Jinak hlavní nákupy výbavičky začnou asi až po Vánocích :slight_smile: Představa, že budu lítat po krámech a shánět dárky s pupkem mně dohnalo k tomu, že už všechny mám :slight_smile:
4. pro 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
No já jsem dárky letos řešila hodně přes internet s dovážkou až do domu :slight_smile: a pak si jen hrála s balením :slight_smile: Já mám zase jen oblečení (hodně zděděné po sestře) a kočárek pořád nevím, který. Vždy když si nějaký vyhlídnu, tak z nudy čtu recenze a nestačím se divit. Tak nemám ani představu. Asi mi nezbude nic jiného, než ho jít ošahat. Moje kamarádka vše vybavovala až v porodnici (přes internet) nebo pak doma na 6ti nedělí. Měla to taky hodně komplikované a hlavně rodila i dříve. Vše se prý stihlo, jen nad tím nemohla tak moc přemýšlet. Já asi také začnu od ledna, aby se člověk nějak zabavil. Ono denně přemýšlet co vařit, žehlení mi dělá problémy, tvrdne mi bříško, v telce naprosto nic nedávají, filmy na stahování mě už nenapadají a má konverzace doma je, jak bylo v práci (manžel) a jak se vyspal. Někdy jsem na netu a čtu si diskuze, ale když pak čtu, co se vše může stát a stalo, akorát mě to stresuje...
4. pro 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to s kočárkem měla jednoduché, tak nějak jsme ho podědili, takže jsem se nemusela prokousávat tou spoustou všech druhů, značek a tak. Mám pocit, že ve všem mám hrozný zmatek, nevím co potřebuju, co nepotřebuju a ještě k tomu vše musíme pořizovat postupně, jelikož táhneme teď vše z jedné výplaty, takže mám takové výčitky a pořádně si to člověk ani nemůže užít. Ale hlavně že čekáme zdravé miminko a vše ostatní se nějak zvládne. Ještě k tomu spoušť hormonů, no někdy je to záhul tedy :slight_smile:
4. pro 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
To je pravda :slight_smile: Sice chlapi nezažívají, co my, pořád si tak nějak žijí dál, než se malinké narodí, ale vydržet s těhotnou ženou chce taky hodně trpělivosti. Věř mi, že raději to táhnout z jedné výplaty, ale mít zdravé miminko. To je k nenahrazení. Hlavně když jsem se tady dívala na bazárek, tak za tisícovku člověk pořídí do roka výbavu oblečení. A i méně. A táhne se vám to jak mě, nebo vám to pro změnu letí?
4. pro 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to pravda zdraví je k nezaplacení. :slight_smile: Všichni mi říkají, že jen plašim a přeháním a asi to bude pravda :slight_smile: Jelikož jsem taky doma tak spíše táhne a dost se nudím. Pořád jen uklidit, uvařit a při nejlepším sama na procházku, pak nemam mít čas přemýšlet nad blbostma a zbytečně se stresovat :slight_smile: Ale zase na druhou stranu si říkám, že i tohle bych si tak nějak měla užívat, až bude miminko na světě, tak na to ještě budem vzpomínat si myslim :slight_smile:
4. pro 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj :wink: tak termín máme 5. 4. výbavičku už nějakou máme něco jsme už s manželem nakoupili, ale hodně věcí jsme podědili od mojí sestry, která má 2 holčičky a naše bude třetí :slight_smile: Vánoční dárky ještě neřeším se mě do toho nějak nechce :( a kočárek pojedeme kupovat až v lednu, myslím že to bude úplně stačit . . . :slight_smile: Já jsem taky na rizikovém a doma mě to celkem utíká hlavně proto že nám dělali novou kuchyň, kterou jsme si hrozně už přála :slight_smile:))))) :sunglasses:
4. pro 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
luckamiksova - ano to je pravda. člověk když je jen sám se sebou, tak pak přemýšlí nad vším, i bohužel nad tím negativním. Vždy když řeknu, že si už přeji, aby malá byla na světě a mezi námi, tak mi každý říká : jen ji tam ještě nech. Ještě budeš vzpomínat :slight_smile: Je fakt, že někdy jen z nudy (když mi i jídlo zbude z předešlého dne) si udělám pleťovou masku, natřu celé tělo apod.
zzhh - taky jsem si říkala, že pojedem až v lednu po svátcích :slight_smile: aspoň pak trochu to cukroví apod. vychodíme. Novou kuchyň? to je fajn, protože budeš mít vše nové a připravené na miminko :slight_smile: My pořád pomalu rekonstruujeme. Teď nás čeká řešení pokojíčku, kde a kdy udělat tu místnost navíc. Protože si myslím, že s námi bude tak do 3-4 let, pak bych ji ráda učila usínat samotnou, i když mi je jasné, že bude v noci přicházet, jak to mají již kamarádky. Ale už se těším na takovéto všední starosti.
4. pro 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já mám termín 7.4. a jsem teď čerstvě na rizikovém. Je to kvůli práci, už jsem ji prostě nezvládala, zdravotně jsem (musím zaklepat) v pořádku. Jsem jen pořád unavená, a není mi celkově dobře, připadám si jako důchodce. Doma jsem zatím jen krátce, takže se nenudím, naopak mám problém stíhat vše, co bych potřebovala. Holt mi to jde všechno mnohem pomaleji než běžnému člověku:slight_smile:. Z výbavičky pro mimčo nemám ještě vůbec nic - ještě jsem se ani nestihla podívat a informovat, co je vlastně potřeba. Taky jsem měla doteď strach, aby bylo skutečně vše v pořádku - a ten mám vlastně pořád, proto s tím vybíráním dupaček a kočárku nijak nespěchám. Dárky na Vánoce ještě také nemám, zatím jen přemýšlím, co by se tak asi komu mohlo hodit.
4. pro 2013 ve 21:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Ještě mám dotaz - jak jsi vypočetla, že zítra začínáš šestý měsíc? Myslela jsem, že jsem v pátém (ale termín mám dříve než Ty, takže už bych měla být taky v šestém). Podle čeho se to počítá? Myslela jsem, že když mám termín 7.4., tak začnu šestý měsíc až 7.12. Nějak jsi mě teď zmátla - nevím vůbec, co odpovídat, když se mě někdo ptá, v jakém měsíci jsem.
4. pro 2013 ve 21:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb Ahojky:slight_smile: výpočty mi dala sestra, která je porodní asistentka. Je to následovně: 5 měsíc: 17 tt a 6 dní až 22 tt plus jeden den. 6. měsíc je 22 týdnů plus dva dny až 26 plus 4 dny :slight_smile: .
4. pro 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Aha, tak to jsem vůbec nevěděla. Juuu, tak já už jsem v šestém měsíci! Hned to zní lépe - šestý měsíc už je omluvenka pro pořádné bříško:slight_smile:
4. pro 2013 ve 22:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb TAk to si piš :slight_smile: Já vypadám spíš teda jak v osmém :slight_smile: jsem malá, takže jde opravdu vidět jen bříško a velká prsa, která mě na něm leží :grinning:
4. pro 2013 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 No já jsem taky drobná a celkově hubená, ale břicho je pořádné a prsa se zvětšila o dvě velikosti. Takže vypadám, jak kdyby na mém těle byl nalepený nějaký polštář plus dva menší polštářky:slight_smile:.
4. pro 2013 ve 23:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85
@mysicka_lb
Ahoj holky, jsme sdružené v Termín porodu duben 2014 :slight_smile: - je to soukromá záležitost, napište kdyžtak vendyce (http://www.modrykonik.cz/blog/vendyca/) aby vás k nám přidala:slight_smile: Budeme se případně těšít :grinning: Tak pupkům zdar!
4. pro 2013 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky já mám termín 9.4. na rizikovém jsem od 6tt mám za sebou jeden potrat a každý den si píchám fraxiparin. taky se doma nudím mám sice vycházky 3hodky denně. ale nestačí mi to. bydlím na vesnici a než se někam dostanu tak abych jela zase zpátky :frowning2: . Už jsem přibrala 7kg ale půlka z toho jsou snad prsa :grinning: mám je obrovský vel. G 75 . tak to moje bříško trošku zaniká :slight_smile: . už i manžel se ptá jestli mi slehnou po porodu :grinning: i na něho jsou trošku moc :grinning: . A na miminko jsem koupila první bodyčka a dupačky včera prostě jsem neodolala :slight_smile: . ale velké nákupy proběhnou až po novém roce.
5. pro 2013 v 10:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já mám termín 10.4. Na rizikovém nejsem i když jsem na neschopence už od 2. měsíce těhotenství kvůli rizikové práci. Mám za sebou i pár dnů v nemocnici, kdy mi praskl hematom a hodně jsem krvácela. Tak snad už bude vše ok :slight_smile: Jinak vycházky mám 6 hodin denně a to odpoledne, ale stejně hodně často lítám ráno po doktorech. Teď jsem ráda, že jsem doma, protože jsem dost nachlazená, tak mi gynekolog předepsal lokální antibiotika Bioparox. No v noci se občas budím a taky už jsem přibrala alespoň 6kg. Nějaké oblečení a autosedačky jsem si koupila od přítelovy známé a asi prohrabu i věci po mé mladší sestře, třeba se tam ještě něco najde :grinning: :slight_smile:
5. pro 2013 ve 14:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Ahoj, taky jsem na rizikovém od 8. tt (cca do půlky čtvrtého měsíce jsem ležela kvůli častému špinění). Termín porodu mám podle menstruace 7. 4., ale podle ultrazvuku (byla ovulace dřív) to bylo dlouho 28. 3., minule se to posunulo na 31. 3., tak uvidíme....
A s tím čtením diskuzí - já už jsem si zakázala číst všechno, kde je v názvu slovo potrat a další podobné negativní záležitosti. Pak se z toho akorát vystresuju.

Mimochodem, jak ten aft? (Jsi to ty, viď?)
5. pro 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mysicka_lb Ohledně toho, ve kterém jsi měsíci - záleží na tom, jestli to bereš jako kalendářní nebo lunární. Těhotenství trvá 9 kalendářních měsíců, ale lunárních deset. Lunární měsíc má 4 týdny. Já dostala poslední menstruaci 1. 7., takže 1. 12. jsem začala 6. kalendářní měsíc. Ale 6. lunární už dříve.
5. pro 2013 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@evca32 Ahojky :slight_smile: Já ti moc budu držet palečky. Sama také bydlím na vesnici a ještě k tomu nemám řidičák, tak je to jak říkáš ty, většinou se nikam nedostanu. Nevím, co bych dělala, kdyby neexistoval internet, protože knížky mě už číst nebaví a v televizi vážně nic není. Jedinou mou záchranou je tak i manžel, který přichází z práce domů a nebo víkendy, které ale pro změnu utíkají tak rychle, že to není ani možné! Já mám na svou postavu a bříško taky velká prsa a ještě k tomu pod bradavkami se mi dělají červené velké fleky, táhnoucí se až k bříšku. Musím to mazat bepanthenem. Nebolí to, ale na dotek to strašně pálí. Je to normální? Doktorka se na to nějak netvářila, ale nějak mi víc k tomu neřekla.

@kristynulinka Můj původní termín byl také 10. dnes jsem na 8.4. protože malá prý roste o dva dny dříve. 10.4. má moje mamka 50tiny, tak jsem jí to chtěla dát k narozeninám :grinning: uvidíme, kdy malá vyleze. a už víte, co to bude?
@1velrybka ano, byl to aft :slight_smile: mám ho teda pořád, ale nebolí, necítím ho, jen v krku ho léčím kloktáním :slight_smile: Já také nečtu diskuze o potratech, protože mě to děsí a nervuje. Kupodivu jsem měla tak úžasného šéfa, že po řeknutí, že jsem těhotná a musím kvůli zdravotnímu stavu (jsem nemocná od malička) na rizikové, mě rovnou řekl, že se nemám už vracet. Byla jsem na živnost, takže to, že jsem těhotná je věc, co mě hrozně drží nad vodou a jelikož mi moc nadějí nedávali a po půl roce se to stalo přirozeně, až jsem tomu nemohla věřit, něco tak těžkého bych neustála. Obdivuji zatím ty ženy všechny z dálky, ale netroufám si číst jejich řádky. Když jsem byla ve 5. tt tak jsem četla , že do 12tt dochází k samovolným potratům z neznámých příčin. Jak jsem překročila 13 tt, tak ani tak jsem se neuklidnila, protože mi přišli na to, že jsem v rizikové skupine preeklempsie (mam to dobre napsané? :slight_smile: ) no a ted jsem ve 23tt a stejně se stresuji, protože malou cítím a už jsem natolik zamilovaná, že mám divné pocity, i když mi někdo pohladí bříško, jak to chráním!
6. pro 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 No mě zase doktor říkal, že se mu malý zdá menší, než by měl být, tak třeba se narodí později ... Kdo ví.. :slight_smile: Jinak to bude prý určitě kluk. :slight_smile:
8. pro 2013 v 09:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kristynulinka A jméno máte? my kupodivu měli hned. To na kočárku se nemůžeme shodnout. Kluk měl být Marek, holčička bude Lucinka :slight_smile:
8. pro 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, zda máte nějaké pnutí bříška, zda se cítíte také pořád tak plně a nafoukle apod? Já mám kontrolu až 18.12. a nevím, zda nejet dřív. dneska jsem jen ležela a skoro nic neudělala, jak mě bolelo bříško.
8. pro 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mě někdy pobolívá bříško hlavně večer ale ve tvém případě bych raději zajela k dok. dříve. Já jdu na kontrolu 20. 12. naposledy ke své dok. Od ledna už budu jezdit na kontroly do rizikové ambulance v porodnici. Máte to taky tak některá? A holky poradte kdy je lepší nastoupit na mateřskou v pulce měsíce nebo ke konci. nástup mám vypočítaný na 12.2.-26.2. a nevím kdy je lepší nastoupit :unamused: ?
13. pro 2013 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Já mám břicho nafouklé každou chvíli.
13. pro 2013 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evca32 Tak jsem nakonec jela včera k doktorce, protoze ta bolest byla uz nesnesitelna. Chodila jsem skoro předkloněná a měla trochu z toho už i horečku. Miminko a vše vevnitř (čípek apod) je v naprostém pořádku, prý jsou to vazy, jak se natahuje děloha. dostala jsem zvýšenou davku magnesia a navíc anupyrin na prokrvení placenty. ale kontrolu mám pro jistotu moji i lekarky jeste pristi týden, 18.12. ve čtvrtek. tak to mě taky uklidňuje. Teď beru 3x 2 tabletky denně magnesia a muzu rict, ze az dnes je to lepsi. ale vicemene lezim. jeste ze budou ty vanoce a pohadky v telce :slight_smile:
@1velrybka a už Vám leze pupíček ven? mně pořád ne, mam ho pořád zastrčený :slight_smile:
13. pro 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@evca32 Ohledně mateřské také netuším, ale jakmile něco zjistím, hned písnu. Mně ještě ani neřekla vypočítaný nástup. To ti řekla doktorka? :slight_smile:
13. pro 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 jo jo to mi řekla doktorka a napsala mi to do těhu průkazky. prý se mám rozhodnout sama co je pro mě nejlepší. Už jsem se ptala i v okolí a nikdo mi na to nedokázal odpovědět. Asi je to jedno kdy nastoupím :slight_smile: . Jéé na vánoce a pohádky se taky moc těším a taky že syn bude mít prázdniny a tudíž i já :grinning: . opatruj se
13. pro 2013 ve 12:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85 Na to, že břicho mám jak balón, tak pupík mám stále zastrčený a tak nějak pevně doufám, že tomu tak zůstane. Někdo ho má sám o sobě (nemyslím v těhotenství) tak trochu povystrčený, tak u nich to pak je asi hned venku při těhu.
13. pro 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 10
Tvůj příspěvek