• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
Ahoj holky, pardon, že vám sem lezu, když sem nepatřím :wink: Ale náhodou mně padl do oka poslední příspěvek o zastrčeném pupíku. Ono to má nějaký význam, když vyleze? Já ho měla celé těhotenství "vevnitř" a nějak mě nenapadlo pátrat, jestli to tak má být..:wink:
13. pro 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bubbi Já nevím, doufám, že to nemá význam, myslím, že je to jen estetická záležitost. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu :slight_smile:
13. pro 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@bubbi No mě se na to každý ptá, zda ho mám už venku (má sestra ho měla venku už snad ve 4. měsíci). a jeste mela i tu černou čárku pod pupíkem směrem dolů a to taky zatím nemám :grinning:
13. pro 2013 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 no tak tu čárku jsem taky neměla, to jsou věci :grinning:
13. pro 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85 Linea negra (ta tmavá čára) se mi taky zatím neobjevila, někdo ji má skoro od začátku, někdo v půlce těhu, někdo před porodem, někdo vůbec....tak uvidíme
13. pro 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já tu čáru mám, měla jsem ji i při prvním těhu ale to byla čárka naproti tomu co mám ted :grinning: .Objevila se mi asi tak na začátku 3 měsíce a od té doby mi roste ,prvně byla tak 10cm dlouhá a ted ji mám uz hodně nad pupek tak nevím ,jestli to tak pujde dál, kde až skončí :grinning: .
14. pro 2013 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 No přemýšleli jsme nad jmény Adam nebo Patrik. Já chtěla Samuel ale to se skoro nikomu nelíbí :slight_smile:
16. pro 2013 v 16:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@1velrybka No mě se trochu začíná dávat ven :slight_smile: ale hlavně, když se hodně najím.. .tak si myslím,že ho taky budu mít tak až do konce. přes vanoce jsem přibrala jedno kilo, takže už mám nahoře přesně deset kilo :frowning2: a to jsem "teprve " 27. týden na začátku :grinning: jsem zvědavá, jak budu vypadat za těch 30 týdnů. a chci se zeptat, zda byl někdo z vas uz na vysetrení ohledne cukrovky?
@evca32
@kristynulinka
@mysicka_lb
6. led 2014 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 No já teď přibírám docela dost...na poslední kontrole, tj. na konci 27. tt to bylo už 9 kg. To už je 10 dní, takže teď už mám určo min. 10. A hlavně jsem před těhu byla už tak dost tlustá, takže váha se šplhá to nepříjemných výšin - ale je fakt, že to teď neřeším, hlavní je, aby vše bylo ok.

Jinak na vyšetření cukrovky jsem byla.

A jak jsem tu psala, že se mi linea negra neobjevila, tak už objevila....tak doufám, že nebude nějak extrémně viditelná....
6. led 2014 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85

Ahoj, já mám termín 6.4. od začátku (od zjištěni těhu - září) sem také na rizikovém. Do listopadu mi to vůbec neutíkalo, ale listopad a prosinec, ani nevím že byly, tak doufám, že to uteče taky tak do porodu. Já mám vycházky 6 hodin denně (což je prý dle mé dr. maximum na rizikovém těhu), nechala sem si je napsat na odpoledne, abych mohla shánět věci pro miminko a taky, ráno dlouho spím :slight_smile:.
Jinak s tím spaním, do listopadu sem spala jak zabitá pořád (14 hodin denně - byla sem pořád unavená), pak se to přehouplo a už skoro třetí měsíc nespím vůbec :slight_smile: navíc holčička začala kopat a jako na potvoru kope jen cca. od osmi večer do čtyř, pěti do rána :slight_smile: Raubíř jeden. Takže v tuto dobu nespím a usínám kolem pátý a vstávám okolo jedenácté, takhle denně :( Spim na břiše (možná je to špatně, ale jinak se nevyspím, bohužel), sice sem už 8 kilo přibrala, ale na břichu to není moc vidět (spíš zadek) a nevadí mi spát v této poloze.
A výbavičku kupuji od té doby co jsem zjistila, že čekám holčičku (6. 12.) takže asi tak :slight_smile:
6. led 2014 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a No mně malá nedovolí spat ani na brise, ani na zadech, vzdy mně začne píchat v podbřišku, že me to donutí dát se na jeden nebo druhy bok. někdy tam mám uz otlačeniny. :grinning: ale co bychom pro to naše malé stvoření my ženy neudělaly, že?
no jak píšeš, hlavně at to vše dobře dopadne a je malá zdravá a v pořádku, myslím, že postavu budeme moci řešit až po kojení. pak klidně zase můžeme blbnout s dietama, které stejně nezabírají :grinning: ale světe div se, manželovi se líbím ted více, než před tím!!! prý na těhotenském bříšku je něco nesmírně sexy pro chlapy. tak nevím, zda mě jen tak neutěšuje, nebo to myslí vážně :D
já mám vždy jeden den v týdnu, kdy nespím skoro vůbec, většinou z neděle na pondělí, ale zatím se to dá. některé říkají, že nespí skoro už vůbec, ale dlouho mi trvá než usnu. větsinou stejně usínám po půlnoci, k jedne druhe rano a pak spim do deseti, ale aspon mi to doma utika dopoledne, nez prijde manzel z prace. a taky jak píses, prosinec utekl tak, ze bych si to prala porad, aspon do brezna!!! nejhorsi to bylo do listopadu, to bylo desny, jeste kdyz jsem mela ty celodenni nevolnosti ! jsem rada, ze to je za mnou! :frowning2:
no ja jdu na vysetreni cukrovky v patek a moc se mi n ato nechce. slysela jsem, ze to je desne. nejhorsi je, ze na lacno a ja kdyz se rano nenasnidam, je mi zle. a kocarek uz mate?
6. led 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1velrybka No mě pořád nějak moc ne, jako jde vidět, to ano, ale není tmava, ale muzu te uklidnit, ze moje sestra ji mela hodne tmavou a hned po porodu byla pryc. vetsi strach mam ze strii, protoze prvni 4 mesice jsem hodně zvracela a spise hubla a pak ze dne den mi zacalo rust brisko, ze jsem se nekdy ani bolesti nevyspala. bylo to, jako bych mela vevnitr horlavinu, takove pnuti, paleni a neuveritelne neprijemne. to jsem mela uz asi 4x. zrovna na stedry den to bylo naposled. ale pry, kdyz ma nekdo strie v genech, stejne s tim nic neudela.
6. led 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
:slight_smile: Přesně, čekám první miminko a udělal bych pro něj všecičko na světě, už jen proto že to může být moje poslední (zase ty zdravotní problémy). Já sem na mimčo sama (ikdyž se otec snaži finančně a vše spolu diskutujeme, ale....). Taky jdu na cukr v pátek, jen nevím ale mě doktorka říkala, že se mám napít a jeden rohlík se sýrem můžu, tak teď nevim :( že prý ale na lačno určitě ne. Třeba to má každý jinak.
Kočárek mám vybraný, objednáme ho ale už teď někdy (doba dodání je měsíc a půl), takže nejdřív vyzkoušíme podobný typ v prodejně a pak přes net objednat. Kočárek bylo nejtěžšší vybírat:slight_smile: trávila sem u toho cca. dva měsíce, prostě blázen.
A k tomu zvracení, to Vám myslim všem nezávidim a fakt lituju, protože já měla až na pnutí rostoucích prsou a tu nadměrnou spavost, teď naopak vše super, žádný chutě, žádný zvracení nic.
6. led 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Ahojky, já jsem na vyšetření cukrovky ještě nebyla, nějak na mě zapomněli. Má se tam chodit ve 24. až 28. týdnu a já tam půjdu až 10.1., kdy budu ve 28. týdnu. Tak to sice ještě stihnu, ale "o fous". Jinak já se celé těhotenství s váhou tak nějak držím, nejdříve jsem trochu zhubla, pak jsem se vrátila na svoji původní váhu. Ale prosinec byl nějaký krizový - v podstatě vše, co jsem nabrala, jsem nabrala v něm! Teď mám asi 4 kg navrch oproti půvoní váze, ale vše za ten jeden měsíc, takže mám taky "radost". Břicho se navíc z velkého změnilo na obří:slight_smile:
6. led 2014 v 11:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a Moc tě obdivuji, že jsi na to sama, myslim psychicky, ale co jsem tehotna a doma na rizikovem uz sest mesicu a nejednou jsem si diky celodennimu zvraceni sahla na dno, tak verim, ze zenska opravdu zvladne vsechno. manzel byl na vanoce nemocny, mel chripku a to 3 dny s velkyma horeckama a rikal, jak umira, jak to uz nedava :grinning: to bych ho chtela videt , kdyby mel zazit to co ja 4 mesice. kocarek jsme vybirali snad od prvniho dne, kdyz vime, ze cekame holcicku, nekdy z rijna, vzdy jsme se tak divali, cetli recenze a zjistili, ze je to horsi jako kupovat nove auto!!!
@mysicka_lb ja jdu taky az 28 tyden ted v patek :grinning: protoze o vanocich tam nikdo totiz nebyl. pry jsem otehotnela blbe :grinning: no ja mam jeste na te zadance napsano : hlavne na lacno... tak nevim. radeji tam jeste zavolam a zeptam se... :slight_smile: no a 16. ledna zase po mesici uvidime nasi malou holcicku, uz se moc tesim a vzdy se pak stresuji, aby vse porad dopadlo dobre jak ma! uz at je na svete! Váhu mas uzasnou, jen 4 Kila? :slight_smile: to mas opravdu nahore jen miminko :slight_smile:
6. led 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
To je v pohodě, měla sem období, kdy mi z toho bylo zle a smutno, ještě navíc ve tři plus jedna s našima, ale co. Hlavně aby bylo vše v pořádku, naši jsou skvělý, moc mi pomáhají a na malou se těší, otec taky funguje jako ,,kamarád,, rozhádaný nejsme, takže to zvládnout musim:slight_smile:
To mi povídej, já měla na začátku vybráno 20 kočárků, chtěla sem moc chlapečka a když sem zjistila že to bude malá, tak se to zůžilo na šest (protože nemám ráda žlutou, červenou a růžovou barvu), nakonec vyhrál i po domluvě s tatínkem mimča (ten ho bude platit) jeden, ale i tak to byla fuška :slight_smile:
Jen pořád tápu v těch dětských velikostech, nevim kolik co od čeho, bojim se abych nevyhodila penízky za malinké a mimi nebylo pak veliké a ani jednu věc by nevzala, jaké velikosti nejvíc kupujete Vy???
6. led 2014 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85 A jaký jste vybrali kočárek? Já v tom nějak tápu, vůbec nejsem schopná je porovnat...A přiznám se, že mě to ani nebaví. S oblečky se třeba mazlím a na mimčo se strašně těším, ale kočárky jdou úplně mimo mě. Na tu cukrovku máme tedy stejný termín. A mně říkali stoprocentně na lačno, pít jen vodu nebo neslazený čaj, jíst nic. Ještě jsem se na to ptala a ujišťovala se. Mám z toho testu docela strach, ani ne tak z toho slakého sajrajtu, jako z toho výsledku. Máme cukrovku v rodině a malý roste nějak rychleji, než by měl. Na váze jsou sice 4 kg navíc, ale břicho je jak těsně před porodem. A podle toho ultrazvuku ve 20 tt už byl o dost větší, než by měl být. Tak snad pak nebudu rodit nějakého obříka. Na tu běžnou kontrolu jdu 14., taky se už těším a už se ani nestresuju, protože malý kope a dává o sobě vědět, že tam je:slight_smile:
6. led 2014 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a no ja se priznam, ze jsem hodne podedila, ale pry je zbytecne kupovat tu malou velikost 58-62 na novorozence, protoze hned vyroste. tak mam nejvice obleceni od 6-9 mesicu, tak jsem zvedava. taky ale poradne nevim. ale radeji toho mam mene, a pak koupim az bude mala na svete. abych za to nedala penizky a pak to milacek ani nevynosila :grinning:
6. led 2014 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@s222a Mně bylo řečeno, že pod velikost 56 nekupovat vůbec nic, to je jen pro nedonošence a pro holčičky, kluci bývají větší. Nejmenší mám tedy velikosti 56 - a to hlavně bodíčka, dupačky a pyžámka. To je pro to období šestinedělí, kdy bude hlavně v zavinovačce a ve fusaku. Teprve od velikosti 62 se můžeš "vyřádit" a koupit i něco parádního na ven (svetříčky, kalhoty a tak). A samozřejmě i v této velikosti jsou potřeba bodíčka a dupačky. Hodně věcí mi půjčila kamarádka, něco dala tchýně, takže sama jsem si koupila jen pár věcí pro radost. A už to asi nebudu přehánět:slight_smile:. Jinak tě taky moc obdivuju!
6. led 2014 ve 12:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@mysicka_lb já jsem se byla dívat a vetsinou mam obleceni oznaceno 0-3 mesice :slight_smile: tak snad 56 tam moc neni :slight_smile: a kdy budete chystat postylku apod do loznice? ja nejsem poverciva, ale i tak mam docela strach zakriknutí.... :frowning2:
6. led 2014 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 To bude pro ten začátek ideál..... Zase moc velké oblečení taky není dobré - a že taková mimča ztrácející se v o tři čísla větších kombinézkách kolikrát vídám:frowning2:. Co se týče postýlky apod., tak my to máme jednoduché. My jsme teď koupili nový byt, který se ještě bude kompletně rekonstruovat,. A je otázka, jestli to vůbec do začátku dubna stihneme. Takže my nejen, že nemáme připravenou postýlku v ložnici, my jaksi nemáme připravenou ani tu ložnici.... Všechno zatím jen obhlížím, ale nic jsem nekoupila. Bude to ještě veselé.
6. led 2014 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Já jsem taky na rizikovém skoro od začátku - resp. otěhotněla jsem 8. nebo 9. července a na nemocenské jsem od 22. srpna. Ty jo, to jsi zjistila až nějak dlouho, že jsi těhu, ne? (Píšeš, že to víš až od září). Jinak taky čekám první (plánujeme mít jen jedno) a taky holčičku. A s tím spaním - první trimestr jsem skoro prospala, teď spím pořád dost, ale už ne teda tak hodně.A u testů na cukrovku jsem mohla jíst a pít normálně do večer (pít max do půlnoci), ale večer už nic sladkého. A ráno prý rozhodně na lačno.
6. led 2014 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Já taky nemám tu čáru nějak extra výraznou a zatím je vcelku krátká, normálně bych si jí nevšimla, nevidím si přes to břicho tak dolů:slight_smile: Všimla jsem si jí v zrcadle. Mně břicho roste dost od začátku, v 10. tt už nešlo přehlédnout, že jsem těhu (to bylo léto, takže jsem měla šaty, v mikině bych to ještě schovala), já mám dost často pnutí břicha, ale kvůli nadýmání.

Jinak kočárek už máme asi 2 měsíce.
6. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Taky mi zdůrazňoval, že musím na ty testy na lačno. A večer už nic sladkého.
6. led 2014 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Já ještě pořádně nic nakupovat nezačla. Něco (oblečení) jsem dostala od sestřenky a 5 body od mamky k Vánocům. A pak mám nějaké látkové plíny a tetra osušky - možná ještě po mně:slight_smile: Pak máme jen kočárek. Teď v lednu se chystáme tak nějak dokoupit vše potřebné. Oblečení budu kupovat od velikosti 56. Kdyby se mimčo narodilo nějak předčasně, tak tu 50 pak dokoupím třeba pár kousků - nebo spíš bych poslala dokoupit mamku.
6. led 2014 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mysicka_lb no my jsme ted delali dve komody (meli v akci v ikee, tak jsem si koupila dve) a vse se mi tam nadherne vejde. jde to i k loznici, tak verim, ze i casem se to vyuzije na ponozky apod :grinning: no pro postylku si jedeme koncem ledna, ale asi driv nez koncem brezna to delat nebudu. necham tam jen komody a bude. my take rekonstruujeme postupne, chceme si pak miminko oba dva uzit a nepracovat porad na domecku. jedine co opravdu nestihneme, je koupelna. ta me ale desi rekonstruovat. to je pry lepsi vyhoret (rikaji ze srandy znamí :grinning:)... tak to asi jedine zustava. jinak se blizime do finishe.
@1velrybka děkuji, ja radeji uz den predtim nebudu jist sladke a naposledy si dam o pulnoci neco lehciho ale at nemam hrozne velky hlad :grinning: a pres brisko si taky dolu nevidim. JI jsem nevidela pres mesic :grinning: jen v zrcadle :slight_smile: ... my mame kocarek 14 dní, ale radeji jsem ho nechala u nasich. ale uz se nemohu dockat.
6. led 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85
To je super, když podědíš :slight_smile: Já sem podědila pár kousků po ségře :slight_smile: Mám jí o jedenáct let mladší, ale i tak už je to 15 let staré, ale musim uznat zachovalé a pěkné, sem za to vděčná. Jen toho není moc a je to od každé velikosti něco a spíš až tak na 8 - 24 měsíců. Takže já nakupuju, je to sranda a baví mě to. Tu nejmenší velikost mám asi jen 2 bodýčka a pak kupuji tu 68, tak sem zvědavá, jak bude veliká.
6. led 2014 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky máme termín 12.4. čekáme Kubíka (, snad se to dá brát ještě jako začátek dubna :slight_smile:
6. led 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mysicka_lb

Děkuji za info, je pravda že ta nejmenší velikost je opravdu jak na panenky. Ale mají krásné věci.
A díky, ale myslim, že být matkou ,,samoživitelkou,, se dá zvládnout, sice trochu obtížněji, ale dá :grinning:
6. led 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Tak musim říct, že v tom mám zmatek, asi sem si to špatně zapamatovala, nebo je moje dr. jiná :slight_smile: musim tam ve středu zavolat a zeptat se, zítra tam není.
Noooo tak já to podle těhu testu zjistila asi měsíc po otěhotnění.....otěhotněla sem přes prášky a slabou ms sem měla, takže jistotu sem měla až v září na kontrole u doktorky.
6. led 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek