• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
@ness21
Ahoj, Kubíček je pěkné jméno a myslim že se to dá brát jako na začátek :slight_smile:
6. led 2014 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a No raději si tam zavolej, protože mě doktor upozrňoval, že kdybych to třeba nedodržela, tak by mohly být zkreslené výsledky. Ty jo, otěhotněla jsi přes prášky, jo? A jako že jsi je brala tak, jak měla, žádný průjem, zvracení, antibiotika atd., jo? Ale je fakt, že znám několik holek, které takto otěhotněly.
6. led 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Tak každý to má jinak, já si řekla, že na začátku opravdu nic, ale hned jak sem věděla, že to bude holčina, už to začalo a moje mamča je maniak:slight_smile: ale dá se to krotim jí. Jen malá dostala k ,,Vánocům,, už 4 botičky (nebo spíš bačkůrečky), má víc bot než já a to se ještě nenarodila:slight_smile:
6. led 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1velrybka
Ano OPRAVDU přes prášky, ikdyž je pár lidí co mi to nevěří! :(
Ale abych na jejich obranu řekla: 1. - mimčo sem si moc přála a je chtěné, ikdyž nečekané a za 2. brala sem v té době atb dost silné a asi dvakrták až třikrát ale né za sebou sem si zapomněla prášek vzít.
6. led 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Aha, tak to potom jo....atb snižují účinnost a zapomenutý prášek samozřejmě také. Já myslela, že jsi právě žádný prášek nevynechala, žádná atb nebrala a i tak otěhotněla. Moje mamka by nejradši už nakupovala někdy od listopadu, ale já ji krotila. Teď má nastudované všechny možné postýlky a vybrané obchody, kde je mají atd....no já o postýlkách vůbec nemám tušení co a jak, takže to ráda nechám na ní. Jinak kočárek vybrala moje mamka společně s mým manželem - já teda u toho byla, ale tak nějak mě "přehlasovali" :slight_smile:)))
6. led 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj zapomněla, zapomněla, ale nelituju, ikdyž sem sama:slight_smile:
Já sem zvědavá, jak bude kočárek vypadat v reálu na webkách je to moc pěkné.
Postýlku sem řešit nemusela, mám po ségře - kolovala těch 15 let po celý rodině, až se vrátila i s novou matrací:slight_smile: Obchody mám taky tady nastudované, ale jen z netu, čekám až bude mít tatínek čas a zavelí, tak se pojede....ikdyž už radši věci kupuji dopředu, protože koupit vše najednou bychom se nedoplatili oba, takhle to je sice stejná částka, ale ubývá po částech :slight_smile: A jaký máte kočárek? Ty vlastně taky čekáš holčičku, můžu se zeptat na jméno?
Já už jí říkám jménem nebo malá, beruška a tak.....jednou mi kamarád řekl, tak co ten tvůj vetřelec (nebyla to sranda, on je prostě takový), ale sem myslela, že ho zadupu :angry:
Je fajn, když se zapojuje i manžel nebo přítel, mělo by to tak být.
6. led 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@s222a Po pravdě ani nevím, jaká značka kočárku to je :slight_smile: Peníze jsme na něj dostali od babičky, těšila se na to už roky, až nám bude moct koupit kočárek:slight_smile: Je to trojkombinace, resp. autosedačku jsme k tomu dokoupili. My jednu postýlku taky máme po mně, ale ještě potřebujeme jednu k našim - jsme tam často, bydlí na stejném sídlišti.

Jinak jméno pro holčičku - to bylo rozhodování:slight_smile: Než jsem otěhotněla, tak jsme už měli s manželem rozhodnuto, že když to bude kluk, bude to Jaroušek - po něm. Já to moc nechtěla, ale když na tom tak trval, tak jsem teda řekla, že pokud to bude holčička, o jménu rozhodnu já, tak souhlasil. Ještě někdy v 15. tt (nevím přesně) to vypadalo na kluka, tak jsem jméno pro holčičku moc neřešila. No a pak se to obrátilo, tak jsem začala přemýšlet. Nakonec jsem vybrala jméno Marie. Já i manžel máme babičku Marii, navíc s mojí babičkou máme takový hodně blízký vztah, vídáme se každý víkend atd. Manžel s tím taky souhlasil. Zato babička z toho byla dost "přepadlá" a zásadně s tím nesouhlasí, že prý to dítě bude chudák s tak hrozným jménem. Manželově babičce se to nelíbí, mojí mamce taky ne. Jinak ostatním jo. Jako druhou variantu jsem měla jméno Berenika, ale to se vůůůůbec nelíbí manželovi (sice o holčičím jménu rozhoduju já, ale i tak....) a ostatní se na to taky nijak netvářili. Na začátku jsem ještě uvažovala o jménech: Nela, Anna, Ela, Kristýna, Tereza, Natálie, Thea, Pavlína. Asi v tomto pořadí: Marie, Berenika, Anna, Nela...a pak dlouho nic. A jak se bude jmenovat tvoje holčička?
6. led 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@ness21 Ahojky :slight_smile: jasné! Kubíčka? to je úžasné jméno. Když jsem jeste nevedela, co cekame, jako kluka jsme meli jmena Jakub, Dominik a Daniel, možná Marek. Ale tím, že čekame holcicku, tak vyhralo jméno Lucinka :slight_smile: nechtěli zadné Americké typu charlota apod. to mě doma neprošlo. :slight_smile: Jak trávíš ty dny doma a co vse uz mas z vybavicky a pripravy na miminko?
6. led 2014 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maruška je moc krásné jméno, ale fakt! Když mi bylo tak kolem 18 tak se mi líbily takový módní a cizí jména, jako je Anita, Sára, Laura atd. Dost sem se posunula a hned jak sem zjistila, že sem těhotná, tak sem měla jména v hlavě :slight_smile: Přála sem si chlapečka - Jakuba (on chtěl Richarda), ale když příroda chce jinak tak to bude Anička:slight_smile: (Ještě mám Anežka a pořád tápu, ale Ani asi vyhraje. (Jemu se líbí Nikola a Veronika, ale řekl že je to na mě, nakonec Anička se mu taky líbí.
Taky budem autovajíčko dokupovat, takže trojkombinace a čtyřkolová.
Z toho, že se to mamče ani babičce nelíbí si nic nedělej, to samé můžeš říct i ty jim (že ses nechtěla jmenovat tak a tak), pořád lepší než nějaká Gertrůda nebo Hilda (snad sem někoho neurazila, to bych nerada!)
6. led 2014 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1velrybka Mně se líbí Maruška a Anička :slight_smile: tech je ted hodne malo. nela, natalie apod hlavně sofie, to má ted kazda kamaradka a ja si to už ani nepletu :slight_smile: bud maji nelu nebo sofii :grinning:
6. led 2014 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85
Jj česká, hezká jména a ani nejsou tvrdá:slight_smile: Nela je moje sestra, teda ona je trochu jinak, mamča měla představivost:slight_smile:
6. led 2014 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a
@jaromira85

No já kdysi (to mi bylo snad 15) chtěla Natálku. Pak se objevil ten seriál Divoký anděl (já tomu šílenství nějak nepodlehla a na ten seriál nekoukala) a Natálku měl každý druhý, tak se mi to přestalo líbit. Pak jsem chtěla Nelu (to už jsme se o mimčo snažili - trvalo to 10 měsíců, než se zadařilo) a ještě jsem uvažovala i o Aničce. Jenže bratránek má teď roční Aničku, známá taky...no a pak mě napadla ta Maruška - a rozhodovala jsem se mezi Maruškou a Aničkou (Anička je druhá manželova babička)....pak teprve nedávno mě napadla ta Berenika, ale to spíš byl jen takový myšlenkový pochod:slight_smile: Líbilo by se mi např. že by se jí dalo říkat Beruška :slight_smile: Ale Maruška prostě vítězí :slight_smile: Holky, jsem ráda, že se Vám to jméno líbí.

@jaromira85 Lucinka je takové neutrální....za nás se tak jmenovala každá druhá, teď je Lucek taky hodně, ale myslím, že už ne tak strašně moc.

@s222a Anežka se mi moc nelíbí, to Anička mi přijde mnohem lepší :slight_smile: To jsi asi jedna z mála holek, co si přály kluka....většinou chtějí holku a chlapi zase kluka :slight_smile:
6. led 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1velrybka no uz mi nekdo rikal, ze se lucka zase vraci, tak uvidime :slight_smile: ale me se prave na tom jmene libi to, ze neni tvrde a da se vselijak sklonovat. lucie, lucinka, lucka apod. ja jsem jaromira a kazdy mi rika jarko, to uplne nesnasim, je to jak kdyby mi cely zivot porad nekdo nadaval. jen segra mi rika jarco a mamika jarusko :slight_smile: ale to nemuzu po lidech chtit :grinning: ... jeste byla ve hře daniela, ale jak rikam, zdalo se mi to hodne trvde. pro slecnu mozna, ale pro miminko? no u n as to bylo tak, ze z pocatku chtel manzel holcicku a ja kluka a ted jsem aji rada, ze cekame holcicku, protoze jak jsem uz psala, hodne veci jsem podedila a byla to velka pomoc. ale diky bazarku na modrem konikovi se da vse uz. vim, ze znama si tam objednala balicek od 0 do jednoho roku pro chlapecka za 1200,- a vse vynosila a nic si nekupovala. nove veci ji nakoupila rodina a zname a ona opravdu jen malo. tak se to da. ja jsem si tam uz par veci taky objednala (novou deku bobas za pulku, zavinovacky nove za cenu jednu, jsou dve, nove puncochacky a overalek teploucky, a opravdu je to hodne levne a vse, krome overalku, nove stejne). :slight_smile:
7. led 2014 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já se přidávám já mám termín 11. dubna
7. led 2014 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janefales
Ahoj a copak čekáte?
7. led 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Ji už je rozhodnuto, bude to Anička. Taky sem už koukala na bazarek, já sháním lehátko pro mimi. Nové stojí moc a na půl roku cca. je to škoda
7. led 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zapojuji se s termínem 4. 4. :slight_smile:
7. led 2014 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@s222a Ahojky, čekáme chlapečka, 3 doktoři nám to potvrdili, ale pořád se mi zdávají sny, že máme holčičku :slight_smile: Ale chtěla bych síš toho kluka a na přání tatínka to bude Honzík. Holčičku bych chtěla potom. Něco nakoupeno už je, ale hodně věcí jsme dostali od manželovýho bratra, tak jsem rada. A copak čekáš ty?
8. led 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a teď koukám, že to bude Anička
8. led 2014 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Taky už mi pupík trošku leze ven :slight_smile: Na cukrovce jsem ještě nebyla, ale četla jsem, že se chodí mezi 24.-28.tt, tak nevím kdy s tím na mě přijdou :slight_smile: Ale zase kamarádka byla prý na tom testu až ke konci těhotenství.
9. led 2014 v 11:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Mě taky malý kope jen večer po 8 nebo 9 hodině a pak hlavně nad ránem. Přes ten jen vyjímečně, takže jsme na tom podobně :slight_smile:
9. led 2014 v 11:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barevka Taky jsem měla původně termín 4.4. ale posunuli mě to na 10. .. Tak jsem zvědavá :slight_smile:
9. led 2014 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kristynulinka no já dneska začínám ten 27 tt a hlavně máme hodně cukrovku v rodině, tak to mám povinně. Jinak se to dá prý i odřeknout. No zítra mě to čeká, tak uvidím. řekla jsem si, že když mám doktora, tak si pak zajdu na nějaké jídlo a něco si koupím. Ale tentokrát opravdu sobě, ne miminku :grinning: Mě malá kope hodně večer a v noci... přes den taky moc ne ,a le možná je to tím, že moc tak klid nemám, vařím, něco vždy podělám po domečku, ale je hodně živá. to jsem ráda. Aspon vím, že je v poradku (aspon doufám, klepu na dřevu). Jinak jsem se chtěla zeptat, zda některá z vás má nad pupíkem takovou propadlinku trochu, Já tam mám takovou propadlou plošinku, že tím padem nemam brisko do špice. je to úplně přesně nad dírou pupíku.
9. led 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojda, jak se Vám dnes vede? Já byla ráno pomoc v práci na tři hodiny, tak zase po nějaké době jiné prostředí.
Zítra jdu na tu cukrovku, našla sem konečně ten papír a fakt tam mám napsáno NÉ NALAČNO. Na gyndu sem se nedovolala, tak si prostě vezmu ráno suchý rohlík a čaj a bude, uvidíme :wink: Příští týden jedeme nakupovat barvy a koberec do pokojíků, takže přípravy v plném proudu.
Sem zvědavá jestli mi zítra udělá dr. Uz a dá mi fotku, protože už 3 měsíce sem žádnou nedostala!!! Taky bych se dámy chtěla zeptat, jestli to máte některá taky tak. Mám hodnou dr. Ale tvrdí mi, že jí pojišťovna hradí uzt v těhotenství jen 3x, což mi přijde opravdu málo. Tudíž fotky moc nejsou, mám kamarádky, které chodí jinam a při každé kontrole nebo ob kontrolu jim dělají utz. Já ležela před Vánoci v nemocnici, takže by mě měla zkontrolovat utz. Jak to máte Vy, máte hodně fotek?
Přeji Vám, které jdete taky zítra, ať dopadnete dobře :grinning:
9. led 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynulinka
Tak to sem ráda, že to má někdo stejně, protože já se cítím čím dal víc unavená. Přes den nespím v noci už vůbec a když už konečně nad ránem usnu jsem za 4 až 5 hod. Vzhůru! Ale musím uznat a zaklepat, to je jediná trable co mám chutě nebo zvracení se mi úplně vyhnuly. A včera sem poprvé citila něco jako nožičky při kopnutí, před tím jen takové vlny. Tak mě to naladilo na super náladu.
9. led 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Já mám břicho celkově v oblasti okolo pupíku jakoby zploštělé :slight_smile:
9. led 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janefales
Ano Anička, takže jsi další kdo dal ryze čs.jméno. A už chystáš věci atd.?
9. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Fotky mám jen dvě, ale to z toho důvodu, že by z nich nic moc vidět nebylo. Jako pro doktora to na utz je samozřejmě viditelné, ale prostě pro mě nic extra. Já mám problém se v tom vyznat na té obrazovce, když je to ve velkém, natož něco vidět na minipapíru s fotkou. Slyšela jsem od kamarádky, že jsou hrazené jen 3 ultrazvuky. Já jich měla teda mnohem víc, ale třeba jen opravdu na moment, abych prostě mimčo viděla, že je ok. Doktor ví, že jsem takový stresař a potřebuju uklidnit:slight_smile: Navíc se říká, že mimču utz nedělá úplně dobře, takže nějaké měření a detailní prozkoumávání po něm ani nechci (myslím často). Ale nikdy po mně peníze navíc nechtěl.
9. led 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Tak, já sem teda měla opravdu jen dva utz do teď. První na zjištění těhu a vyloučení mimoděložního a druhý na kontrole. Jinak sem byla na genetice a tam mi dělali ten velký utz a taky mi řekli co to bude, ale kdybych neměla doporučení tak platím fakt dost. U své dr. Jen 30 kč za fotku. To já zas fotky ráda, jsem zdravotník takže si to ráda prohlédnu, ikdyž mi to nejdřív dr. Musí popsat :dizzy_face: Ale hlavně založit a na památku. Ale nechci to jen kvůli fotce, taky kvůli tomu, že už musí být veliká, vždyť sem jí skoro tři měsíce neviděla :frowning2:
9. led 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
@jaromira85 taky sme meli puvodne dominika..ale pak sem nechtela miminku rikat dominicku :grinning: prislo mi to zvlastni tak vyhral kubik
9. led 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek