• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
autor
@1velrybka tak to jsem rada, ze to nemam jedina. uz jsem se bala, ze to zase bude neco znamenat. je to takove srandovni z profilu :slight_smile: no treba se to jeste natahne :slight_smile:
9. led 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a No já mám tři fotky od doktorky a pak dalši tři z 3D, ale to jsem platila 1500,- necelých, takže jsem si to poradne zaplatila. ale je tam videt oblicejicek nasi holcicky, je uz jako opravdove miminko a to jsem tam bylo nekdy v 18 tt a ted po mesici uvidim malou zase, jdu 16. zitra jdu jen na tu cukrovku, coz se mi ani trochu nechce. ale na dalsi ctvrtek se moc tesim. jelikoz jsem hodne za mesic pribrala, tak doufam, ze malá hodne vyrostla a vse bude jako po masle v poradku.
9. led 2014 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Tak to já zaspím někdy před půlnocí a pak vstávám kolem 4 když přítel vstává do práce.. Pak mám většinou problém znovu usnout. Takže taky spím zhruba 5 hodin denně. Nevolnosti jsem měla jen do konce 3. měsíce ale to jen občas. Jinak ultrazvuk mi dělal můj gynekolog jen jednou, ale pak 2x doktoři, kteří za něho zastupovali a pak asi 3x v nemocnici, když jsem tam ležela na konci září s prasklým hematomem, ale to bylo nutné.. Takže si myslím, kdyby jsem neměla žádné komplikace, tak mi můj doktor udělá taky dohromady jen 3 ultrazvuky :slight_smile:
9. led 2014 v 15:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynulinka Mě se to taky posouvá, už jsem měla TP 1. 4. a teď po UZ ve 21. tt mám opět zpět 4. 4. Jestli budu zase tak 10 dnů přenášet, tak to mám tak na polovinu dubna :grinning:
10. led 2014 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Teď o víkendu se na to chystání vrhnu, něco už pokoupenýho je, něco jsem dostala a potřebuju to přebrat podle velikostí a začnu si to prát a žehlit. A už si chci pomalu chystat i tašku do porodnice. Já jsem chtěla jiné jméno, líbí se mi Matěj, Štěpán, Jakub(to má švagr) a Adam, manžel je Tomáš, to se mi taky líbí, ale nechtěl jméno po sobě, tak to nakonec bude Honzíček, nejdřív jsem si myslela, že to bude jiný, ale nějak jsme začali bříšku říkat Honzík, tak to zůstalo.
10. led 2014 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem byla na kontrole a dostala doporučení na poslední velký UZ do nemocnice ve 30.-32. tt, tak jsem zvědavá jestli nám potvrdí pohlaví. Zatím nebylo nikdy nic vidět, jen při úplně posledním UZ (byla jsem 24 hodin v nemocnici na pozorování a dělali mi 3 kontrolní UZ) pan doktor prohlásil, že má tři nohy. Neboli tu třetí, že prý holčičky nemívají. Tak uvidíme jestli viděl dobře nebo ne, páč já neviděla nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Ale od té doby, co se nám narodila dcera jsem přesvědčená o tom, že druhé bude kluk, už jen z principu, páč bychom s manželem chtěli druhou holčičku :grinning: Jen Ségra touží od začátku po bráchovi, tak si ho asi vymodlila :wink:
10. led 2014 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já mám termín 9.4., pohlaví jsem se dozvěděla až tuhle středu. Pokud si chcete být 100% jisté, co čekáte, objednejte se na 3D ultrazvuk. Je to sice docela drahé, ale myslím, že to stojí za to:slight_smile:
10. led 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janefales
No tak to ti přeji hezký víkend. Tomášek je také pěkné jméno, škoda že manžel nechce... To já tohle budu dělat až bude komoda nemám to kam dát, je toho víc a víc.
10. led 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a já jsem taky zvědavá kam to všechno naskládám, musím uvolnit místo v komodě. Taky přeji pěkný víkend, já teď vařím a uklízím a konečně u nás svítí sluníčko, tak je větší chuť do práce
10. led 2014 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning:
Tak po kontrole u dr.zasloužený nákup věcí pro berušku mojí.
Sem blázen, ale koupila sem mini šaty na vítání občánků, nekup to za tu cenu :dizzy_face:
10. led 2014 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Také po doktorce zasloužený včera odpočinek a nákup. Tak vyšetření cukrovky bylo asi zatím nejhorší, měla jsem celé dopoledne takový hlad:grinning: pak jsem snědla na co jsem přisla. v sedm večer už spala a to až do rána. Všem také přeji krásný sluneční víkend, plný pohody a dobrého jídla. doufám, že i nadále bude leden takhle utíkat :slight_smile:
11. led 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
To já to měla rychlé jen mi nabrala krev s tim že výsledky budou v pondělí a když budou špatné tak pak tepv vypít ten hnus.
Jen zas utz nebyl dokonce ani kdyz měla udělat kontrolu.
Jinak u nás sluníčko není buď prší nebo malinko sněží.
11. led 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a a máte cukrovku v rodině? my hodně, tak si myslím, že právě proto mi to vše udělali hned. celkem tři odběry jsem měla ... celkově jsem tam musela být kolem 4 hodin... u nás svítí sluníčko, ale je dost zima. kolik kilo jsi už přibrala? já 11... zdravím
12. led 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Jen děda umřel na cukrovku a babička má, ale na to se mě vůbec neptala.Ona má celkově laxní přístup se mi zdá.
Copak si koupila v pátek, něco pro mimčo? Já vždy když jdu od dr.tak koupim. Tak to závidím a odkud jsi?
12. led 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víkend hezky utekl, jen tak dál až do dubna :wink:
Tak Vám přeji hezký začátek týdne. My zítra jedem pro barvy do pokojíků a vaničku, husák atd. Takže další hezký den.
Chtěla sem se zeptat chodíte některá do bazénu? Ulevuje Vám to? Já vodu miluju, závodně sem plavala, ale teď v těhu se bojím infekce....
12. led 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Jo a přibrala sem 9 kilo
13. led 2014 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a jsem z rouchovan, ale jezdim do znojma na vysetreni a rodit budu take tam :slight_smile: trebic se mi nelibi... a jsem zvyklá na znojmo :slight_smile: jinak v pátek jsem koupila takovy malinkaty set pro novorozeňátko, do porodnice, jako v čem by malá jela domu :slight_smile: je to úžasné. no a pak meli v rossmanovi akci na dudlíky, tak jsem vzala dva nejmenší (ještě jsem neměla žádný) a měli na nej 50% slevu. a stejná sleva byla i na malou knížečku z látky, kde je zrcátku a šustítka, prostě hračka pro nejmenší, jestli víš.
jinak já kvůli vrozené nemoci, nesmím nic. takže ani bazén... :frowning2: ale jak píšeš ty, kdybych mohla, tak mam taky ze vseho strach. ale kazda si to chvali, na zada a celkove protazeni. možná bych si dala treba tampon, zda to aspon trochu pomůže, ale když není takovy mraz, tak bych mozna sla. já jsem 28 týden a uz se tesim na poradnou masaz a protazeni tela :grinning: ale to si jeste 12 tydnu pockam :grinning: 9 kilo? to je super... já jdu nejak rapidne nahoru... taky me často tahne brisko bolestí... hlavne vecer, kdyz jdeme spat...
13. led 2014 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a Ju a kdy budete dělat pokojíček? dnes nákup a kdy bude tvorba ? :grinning: a odkud jsi ty?
13. led 2014 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Tak se přiznám, že kde jsou Rouchovany opravdu netuším :slight_smile: Já sem z druhého konce Republiky - Jablonec, ale kde je Znojmo vim :slight_smile:
Set? A co všechno tam je? Tak to bude parádnice :slight_smile: Dudlíčky (nebo šidítka, jak tomu teď říkají) už mám koupila sem jeden do třech měsíců a dva na potom, kdyžtak přikoupim. To mě mrzí, že nemůžeš nic, to pak moc neutíká vidˇ.
No, abych pravdu řekla, já ani nevim jaký sem týden, pořád ta doktorka :( Podle ní sem 26 a podle MS sem už 29, což je docela rozdíl mi příjde:(
Devět kilo, ale už sem taky začala funět do kopce a špatně vylejzat z auta:slight_smile: je to sranda.
Pokojík budem dělat od příštího týdne, takže to zase bude utíkat.
13. led 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super cukrovku nemám, sem spokojenější :grinning:
13. led 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a To máš super. Já jsem tam volala a rikala mi, že po vypití toho sladkého nápoje mi stouply trochu cukry, takže ve čtvrtek jdu za ní a trochu mi řekne ohledne jidelnicku,abych neohrozila miminko... :frowning2: ale právě po prvním odběru, jsem měla cukr normální, až když jsem si dala ten nápoj mi přišli na cukrovku... tak nevím... je fakt, že až od tebe slyším, že prvně jen odběr krve... všechny kamarádky i sestra byli na celodopoledním odběru :frowning2: každopádně buď ráda a držím palečky i dál! :slight_smile: Já mám už tři termíny porodu, takže co doktor, to názor. myslím, že si to pak malá sama rozmyslí, kdy půjde :grinning: ale popravde, také nevím přesně, v jakem jsem týdnu, dle MS jsem ve 28. ale ani v prukazce to nedavaji dobre. jednou mi tam dá neco a po druhé neco jineho a kdyz pocitam dny mezi tim, tak se tam nejak nevlezu :grinning:
13. led 2014 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Já tomu taky nerozumím tady holky mi říkají to samý, tak nevim jestli ta doktorka je jiná nebo co a jak!
Tak já bych se chtěla už objednat na sepsání porodopisu. Tady u nás prý sepisují od 28 do 33 týdne a objednací doba je 14 dnů. Tak kdybych to měla brát podle ms, tak už se objednám jinak mám ještě čas.
Hele nezoufej těhu cukrovku má dost maminek, určitě ti bude dobré.
Tak z dnešního dne mám radost nakoupeno tolik věcí od židličky po teploměr.
13. led 2014 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a a kde jste kupovali zidlicku? v ikee? slysela jsem, ze vetsina maminek ji kupuje prave tam. nebo mas jiny typ? no ja jsem se stala o tehotenstvi zavisla na kinder buenu, tak to je asi jedine, co me trapi :grinning: ... jinak zeleninu apod mam hodne rada, tak to mi tak nevadi. smim se jeste zeptat, co je to ten porodopis? to je plan porodu?
13. led 2014 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Jasně ptej se. Židličku měli levnou, dřevěnou v Dětském raji, to je jeden obchod ve vedlejším městě dostala sem na něj typ od kolegyně z práce.Sice bude potřeba dýl, ale pak bude dražší nebo nebudou peníze. Porodopis se nemusí psát v každé porodnici, je to takové info o tobě, tvém zzdravotním stavu, ptají se i na rodiče jejich nemoce, spíš je to taková přihláška že chci rodit u nich
13. led 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky vsem, jsem tady nova. Ternim mam 10.4. a bude to kluk :slight_smile: Rodit budu v Motole, je tu nekdo z Prahy? Na testu cukrovky jsem byla minuly tyden a byl to teda hnus vypit ten roztok.
16. led 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se k vám "přidávám". Termín mám 14.4, čekáme chlapečka - Jiříčka. Hlášená jsem v Motole. Test na cukrovku mám za sebou a vše v pořádku (nejhorší asi bylo to čekání)...
16. led 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vladkavladka já jsem z PRahy, ale rodim ve Vinohradech
16. led 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barevka No taky jsem dost zvědavá, jestli se mi to neposune :slight_smile:
16. led 2014 v 18:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. led 2014 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdy si budete chystat tašku do porodnice? A co všechno si sbalíte?
17. led 2014 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek