• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
@1velrybka Ahojky, já to plánuju ve 32. týdnu, kdy bych se podle sestřičky měla i registrovat fo porodnice. Doufám, že mi tam k tomu ještě něco řeknou. Zatím teprve dávám do kupy výbavičku a zjišťuju, co vše budu potřebovat. Žádný konkrétní seznam ještě nemám.
18. led 2014 v 16:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Já až úplně nakonec, co budu mít vše hotové tak půlka března. A co do ní, tak naše porodnice to má na webkách napsané, tak podle toho.
21. led 2014 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka Tašku do porodky taky nebudu hrotit moc brzy, takže začnu tak kolem 20. března, dřív ne. Maximálně si doma připravím dvě hromádky do skříně, kdyby náhodou tak ať pak netápu já nebo manža :wink:
A co s sebou? Každá porodka má svůj seznam, který mě teda přijde v některých místech přehnaný a někde nedostatečný :slight_smile: Určitě dva ručníky, dvě košile, kojící podprsenku, kalhotky. Ty jednorázové jsou podle mého názoru na prd, za jedno nedrží a za další, já osobně bych jich potřebovala aspoň tři balíčky. Takže já si budu brát svoje normální bavlněné či síťované :wink: Balík plen, velikost 1 a balení vlhčených ubrousků. Ve většině porodnic dostaneš kufřív pro maminku, kde jsou vzorečky všeho možného, určitě tam bude i krém na opruzeniny. Ale pro jistotu můžeš vzít s sebou. Určitě svou kosmetiku, od sprcháče, přes deodorant, šampon na vlasy atd., u nás je potřeba i toaletní papír - došel hned první den a nějak ho nikdo nedoplnil. Přezuvky, župan a věci pro zabavení - knížka, časopis, PC, tablet... Víc mě toho nenapadá. Pro miminko si připravím doma jen hromádku, kterou si nechám během pobytu přivést, je zbytečné to tam mít 4 dny, stejně jako oblečení pro sebe na odjezd z porodnice :wink: Pokud nechceš mít mimčo v erárním, vezmi si pro miminko na každý den bodyčko. Já nechávala malou v eráru, páč jak je každou chvíli někam vozí na vyšetření, očkování, vážení atd... tak je občas převlékají, takže by ses pak asi musela nějak domluvit se sestrama :wink: Jestli mě ještě něco trkne tak když tak dopíšu :wink:
21. led 2014 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barevka
@mysicka_lb
@s222a

Většinou všude píšou, že má být taška sbalená měsíc před termínem porodu. Sestřenka rodila o měsíc a tři dny dřív, takže by to bývala nestihla, kdyby chystala až měsíc předem :slight_smile:

Já po pravdě ještě nemám ani spoustu věcí koupených (vaničku, postýlku - ale tu máme vybranou, matraci, mantinely do postýlky, povlečení, monitor dechu atd.) Oblečení mám dost od sestřenky, ale budu dokupovat bodyčka a nějaké drobnosti.

Holky, budete si pořizovat odsávačku na mléko? A pokud ano, mechanickou nebo elektrickou?
21. led 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to teda taky nevim jak to stihnu, já dnes začala dělat pokoj a už teď když vidím ten bordel je mi do breku, že to prostě nestihnu. Pak ještě praní, žehlení, příprava prebalovacího koutku, sehnat doktorku.....bože. No nic snad se to zvládne. Já bych si moc přála mít už prcka u sebe, ale rodit o měsíc dřív, tak sem absolutně nepřipravená. Věcí mám dost, ale jen na hromadě.
Odsavačku asi ne....
21. led 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka Hele tu tašku podle prohlídek a monitoru, já to beru ze svého pohledu, malou jsem 10 dnů přenášela, takže předpoklad, že by to bylo tentokrát dřív tu moc není :wink: Samo je lepší být připravená :slight_smile:
Taky mi pár věcí ještě chybí, jako obyč přebalovák a kočárek :grinning: Ale to se v klidu stihne, hlavně žádné stresy :wink:
Odsávačku jsem pořídila, u prvního jsem neměla a možná škoda, protože malá papkala přes klobouček, ale z porodnice mi ho nedali a stejný jsme nesehnali a jí už to nešlo. Bohužel jsem nedokázala sama prsa "rozchodit" a odstříkat a než jsme stačili odsávačku pořídit bylo mléko pryč. Ale protože né každé to s odsávačkou jde a né každé mamince to vyhovuje, jsem se rozhodla koupit použitou a mechanickou. Prostě to zkusím a když to nepůjde ani tak, ani tak tak hold zase skončíme na UM. Leze to sice do peněz, ale hroutit se kvůli tomu už nebudu :slight_smile:

@s222a Neboj, všechno stihneš :slight_smile: Hlavně v klídku, však máš ještě minimálně dva měsíce čas :wink:
21. led 2014 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1velrybka Chchi tak ještě jedna velice důležitá věc - vložky! Někde dávají v porodce. Pro jistotu balíček z lékárny nebo nějaké klasické jen bez parfemace :wink:
21. led 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1velrybka Odsávačku na mléko jsem si půjčila od kamarádky - mechanickou. Buď k něčemu bude, využiju a vrátím, nebo k ničemu nebude a jen vrátím:slight_smile:.
22. led 2014 v 00:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barevka No to jsem se chtěla zeptat - někdo píše poporodní vložky. Můžou být tedy i klasické menstruační? Nesmí být parfemované? A takové to, že píšou, že obsahují např. aloe vera nebo tak něco, to taky ne?
22. led 2014 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka Jde o to, že to je tam dole po porodu hodně citlivé a nemělo by se tam dostat nic, co tam nepatří. Dle mého názoru ani aloe vera - kdo ví, čím to napouštějí :wink: Den po porodu budu využívat nejspíš těch poporodních, které by neměly obsahovat fakt nic a další dny nejspíš nějaké klasické menstruační. Hlavně dlouhé a nejlépe s křidélky, protože ty poprodní jsou klasické velikosti a samo bez křídel, takže to je trochu na dvě věci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě se to hýbe, špatně drží a jsi každou chvíli na WC a přebaluješ :wink:
A ještě bych vybrala takové, které mají takový ten jak kdyby papírový povrch, né ten umělý. Myslím, že ho mívaly Always a Ria u některých typů. Já pak používala Naturelly, ty mají úžasně jemný povrch, jen je problém s tím, že snad u všech je nějaký krém nebo vůně, takže ty tak až na šestinedělí, až bude člověk v klidu doma :wink:
22. led 2014 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barevka Ok, díky za rady :slight_smile:
22. led 2014 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vložky taky beru takový ty spací velký z Globusu.
24. led 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a
@1velrybka
@petula_88
@kacenka_p
@ness21
Ahojte holky, tak jak se máte a jak postupuje vaše těhotenství? Leden je snad úspěšně za námi a jsme v únoru. Musím říct, že prosinec a leden mi vážně tak letěly, že kdyby to takhle bylo do konce března, jsem spokojená. Jinak jsem si řekla, že bych se do konce února měla popídit, co vše je potřeba do porodnice, abych v březnu se zabalila. prát věci na malou bych chtěla asi taky až přelom března, někdy po 15. aby to pořád tak nějak vonělo. Tak jsem si řekla, že únor si nechám na úklid baráku a odpočinku. Jinak jsem byla ve 28 tt na ultrazvuku (dnes jsem 31.TT) a mala je porad příčně... tak snad se mi otočí. Je hodně aktivní a přijde mi, že kope 20 hodin denně ale hodně. na levem boku me to už neskutecne boli. Máte některá podobné zkušenosti? Věřím ale, že už je máte správně otočené a cítíte kopance spíse do žeber, což je pry taky záhul. Já to porad tam necítím. zdravím a hodně úspěchů ještě. jdeme do finnishe :slight_smile:
4. únor 2014 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 tak nevim jestli je maly otoceny ale spise ne protoze dostavam kopance do stran bricha podle toho jak lezim a uz to pekne boli na kontrolu jdu az v 33 tydnu 18.2 tak uvidime...hz se tesim az malej bude venku
4. únor 2014 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 U mě vše v pořádku. Na kontrolu jdu teď v pátek, tak se moc těším, jsem zvědavá kolik už bude mít (budu 30+4tt), jinak si myslím, že taky ještě není natočený, ale nato je čas. Leden mi taky krásně utekl, tak už mám před sebou poslední pracovní měsíc...:slight_smile: Zatím jsem si jen připravila věci, ale s praním jsem ještě nezačala, tak uvidím kdy se do toho pustím :slight_smile: Kočárek s postýlkou máme nachystáno u rodičů :slight_smile:
4. únor 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 ahoj, já patřím mezi plašany - tašku jsem si nachystala tento pátek a jsem spokojená. Známá rodila ve 30. týdnu, sestřenice ve 35., tak jsem si řekla, že se radši nachystám předem. Člověk nikdy neví. Sama jsem docela pátrala, jaké porodnické vložky jsou nejlepší, jaké jednorázové kalhotky a tak... No dost dobře si nedokážu představit, jak mi tohle chystá manžel:slight_smile: Na kontrolu jdu teď ve čtvrtek. Mimochodem, nechystáte se někdo do Podolí?
4. únor 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ness21 Tak to mame stejné pocity :grinning: ja taky citim porad na bocích, hodně to i vlní, že se manžel směje (a mě nekdy do smíchu teda fakt není :grinning:) a už si taky přeji ať je venku. Já jdu až 13. byla jsem před měsícem, příjde mi to jako věčnost.

@kacenka_p tak mi pak napiš, kolik máte cm a kg :slight_smile: protože já jsem dneska 30 plus 4 dny :slight_smile: My máme postýlku doma, ale kočárek u rodičů. Ty se máš, že ted v pátek uvidíš drobečka :slight_smile:

@petula_88 Já budu rodit ve znojmě, takže Podolí ne :slight_smile: No já jsem taky takový ten typ, co musí mít vše nachystané a být na vše připravená .. já třeba nesnáším i překvapení !!! Ale nevím, proč do té tašky se mi nějak nechce. respektive kufříku :slight_smile: ... ale jak píšeš ty, manžel by to taky nezvládl. chudák. stačí, že mu tady denně funím :grinning: nahoře mám zatím 11 kg, tak jsem zvědavá, ale myslím si, že ted osmý měsíc se rozjedu... uvidíme. strie taky zatím ne, tak klepu na dřevo... než postava a kůže, ať je raději malá tady a zdravá. člověku se hned změní priority, že?
4. únor 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se přidat ? :slight_smile: mám teda radši uzavřené skupiny,ale co :slight_smile: Termín mám26.4.2014 a rodit budu ve Znojmě :slight_smile:
petula_88 odkud jsi?
8. únor 2014 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janceta88 Ahojky, určitě :slight_smile: no asi se ptáš spíše mě, odkud jsem, protože také budu rodit ve znojmě :slight_smile: momentálně bydlím v Rouchovanech, a ty? A jak prožíváš těhotenství?
9. únor 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Ahojky:slight_smile: já sem si zase řekla, že březen budu už jen ležet a odpočívat, takže jsme si mákli v lednu a teď. Už jen 8 týdnů a bude tu špuntík:slight_smile: já se tak těšim. A neboj malá se ti otočí. Jen se mi nechce chystat tašku do porodnice:slight_smile:
9. únor 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janceta88
Ahojky a copak to bude?
9. únor 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a no já také nemám nachystanou pořád tašku :slight_smile: a oblečky už máš vyprané? já nevím, kdy to vše prát, aby to na miminko bylo vonavé a nezaprašené. i když , když to bude v komodách, tak to by se nic už tak nejak stat nemelo ne? a ty uz mas mimi otocene?
10. únor 2014 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Já kvůli tomu císaři mít malou nemusim otočenou, ale ona už se otočila asi před měsícem. Ty oblečky budou vonět, ikdyž budou v komodě. Já kdybych nezačala prát tak nevim jak to stihnu, už mám za sebou 5 praček a ještě tak 5 zbývá. Špatně to schne a sem ráda, že mi žehlí mamča. Nabídla se sama. Jinak co ještě nemám je přebalovací koutek....Ty už jsi na rodičáku?
10. únor 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a tak to pak jo, asi jsi mě inspirovala a budu prát příští týden asi :slight_smile: jeste musím koupit detsky prasek. jinak jak to , že mas cisare, zda to neni tajne nebo nejak ožehavé téma?
já jsem podědila přebalovací podložku, tak to dám pak jen na pračku v koupelně a bude :slight_smile: spíš nevím, jak s vanickou, hodne holek rika, ze kdyz je to malinkate, tak to koupali v umyvadle apak ve vane napr. s tatinkem. pry je to zbytecna investice. ale ja se o tomale bojim uz silene moc ted, tak nevim, zda si pro klid sve duse tu vanicku opravdu neporidim. pry existuje i nejaka vlozka dovnitr, polystyren nebo neco na ten styl. ze mala se ani nehne a rysuje to jeji postavu. mas ty nejaky tip?
10. únor 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu na císaře kvůli ledvinám, mám je nemocný a laické vysvětlení od doktorky, to tlačení by nemusela vydržet. Takže tak a už vim že to bude v rozmezí od 7 do 10.4. nějaký tento den co budou mít volno :slight_smile:
Taky mám jen tvrdou podložku přebalovací, tu dám na nepoužívaný stůl a bude koutek:slight_smile: jen ještě dokoupim nějaké boxíky na plínky a tak:slight_smile:
Tak já dostala vaničku od tatínka miminka, stála 200,- a je i s teploměrem zabudovaným ve vaničce a je fakt velká ma 110 cm. My vanu nemáme jen sprchový kout a umyvadlo máme opravdu jen tak na novorozence:slight_smile: takže sem za ní ráda. Ale pokud nechceš investovat tak stačí koupit lehátko do vany a koupat ve vaně. Prodávají buď pěnová nebo taková lehátečka pro mimča do vaničky, já mám to lehátko po ségře, to sem nekupovala nebo stačí jen plínka:slight_smile: A jak se těšíš do porodnice?
10. únor 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a no popravdě, bych to už rada měla za sebou :slight_smile: jsem 32. tt a jsem uz takova KO :frowning2: taky mi prijde, ze mala me tlaci dole v podbrisku, jako by mela uz vytahnout ruku a nohu. vubec jinecitim u zeber, jen dole. nekdy se nemuzu ani postavit a nebo sedet. lezim prevazne na bocích. na kontrolu jdu až ve čtvrtek, tak snad je to pořádku. ale už nemohu, ty?
10. únor 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já si teď trochu připadala zaostale, tady na koníkovi každý píše jak ho něco bolí a dávají holky fotky bříšek a tak. No a mě kromě kopanců nebolí nic, břicho mám fakt malé, ikdyž mám nahoře 11 kilo, ale nejspíš jen v zadku a stehnech a mlezivo z prsou neteče. Tak to já mám malou nohama u žeber a kopance stojí za to, ale sem za ně ráda, protože když nekope tak sem nesvá.
A já už bych jí chtěla mít nějradši u sebe, ale nejdřív dodělat dodělávky, aby to měla všechno krásný.
Jaký máš kočarek?
10. únor 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
no koupila jsem trochu použitý (ale je jako nový, protože majitelka si záhy pořidila to boogaboo) joolz day. byl to můj sen, ale nový za 27000,-bych si nekoupila, rekla jsem si do 15000,- kočárek :slight_smile: tak ho mám i za tu cenu, tak jsem stastna a nemuzu se dockat, jak s nim vyrazim, a ty?
jinak bud rada, ze nemas zadne velke problemy, a to ze ti to jde do stehen a do zadecku tak urcite neni :grinning: jen trochu se to zavodnuje, aby ty nohy unesly miminko v brisku :grinning:
rika se, že do deseti kilo je to pro miminko, nad deset pro maminku, tak mas zatim navic jen kilo! a to je krasne :grinning: jsem zvedava, zda ted budeme nejak rapidne pribirat. nekde se cetla, ze je mozne, ze devaty mesic, se jde s vahou dolu, jak se trochu upouští plodova voda, ale o osmem mesici nevim... myslim ale, ze ted povali hlavne miminko a tak to musi byt znat dle meho i na vaze, takze pocitam ze do porodnice pojedu s 15-17 kily navic :grinning: ale cert to vem. vahu budu resit az mala bude zdravoucka hajat v kočárku! :slight_smile: a jaky praci prasek na hadriky jsi koupila? nebo gel?
11. únor 2014 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přidávám se, termín 11. dubna
11. únor 2014 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janefales ahojky :slight_smile: a co to bude a jak se citis ve 32 tt?
11. únor 2014 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek