• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
@jaromira85 Promiň, že odpovídám až po takové dlouhé době....

Holky, jsem v porodnici. V pátek jsem byla na kontrole na gyndě, vše ok. V noci na sobotu jsem se probudila, myslela jsem, že mi praskla voda, jak to ze mě lilo. Jenže to byla krev. Takže jsem hned vzbudila manžela, jeli jsme na pohotovost. Nejdřív jsem tam ležela a se sestřičkou čekala na doktora, než přijde. Nejdřív nic moc neviděl na ultrazvuku, tak do mě strkal nějaké železo, pak zase ultrazvuk. A prý se odlučuje placenta, tak honem na sál a na císaře. A volali na novorozenecké do Hradce Králové, že bude převoz mimča k nim. Maruška má 1990 g, 45 cm, narodila se o 7 týdnů dřív. Je tedy v jiné nemocnici, zatím ještě na dýchacím přístroji (prý ale už snížili dávky kyslíku, co jí dávají). Tak nám držte palce, ať to zvládne, mám o ni strašný strach.
12. únor 2014 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a zdravim :slight_smile: jsem z Kopřivnice a rodit budu v Novém Jičíně :slight_smile:
12. únor 2014 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Pane jo kočko, tak to opravdu upřímně držím palečky a držte se holky. Já bych to asi nezvládla, buď silná a určitě to dopadne dobře. O malou se starají jak nejlíp umí.
Dej vědět!
13. únor 2014 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@s222a Děkuju za podporu. No na psychiku je to děsný :frowning2: Včera večer to na mě úplně padlo a chtělo se mi furt brečet, mám o ni hrozný strach. Aspoň že mi včera večer manžel přinesl notebook, že už můžu jakž takž chodit a s tím internetem to hned líp utíká. Ještě jsem dostala kašel, takže i když mě zítra pustí, tak za malou nemůžu:frowning2:
13. únor 2014 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Pane jo a jak daleko jsi od ní, když ona je v Hradci? Já bych měla taky děsný strach, to už mám vlastně teď, fakt si to nedovedu představit. Ale trošku tě uklidním spolužačka ze střední, měla to samé, malá se narodila ve 29 a 5tt a byla tedy dýl v nemocnici, chodili za ní a teď 2 letý škvrně krásný a šikovný. Dnes už ty doktoři a ta medicína je lepší než dřív, takže za chvilku si jí povezeš domů:slight_smile:
13. únor 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak zitra zaciname poradne 33 tyden, muzu vam rict, ze me to vazne nejak ted leti :slight_smile: na utz jsem malou taky nevidela :frowning2: ale manzel ano :slight_smile: je hlavickou dolu (ufff) a vse je v poradku, mame pry 1927 gramu, tak to je uz krasne. kontrolu mam az za mesic, to me taky prijde divne, protoze sestra chodila pak na konci kazdych 14 dni, jak to mate vy?
jinak jsme dneska nakupovali uz poporodni vlozky do nemocnice, dve kojenecke podprsenky, plenky (jedno baleni do porodnice) a vlhcene ubrousky, k tomu maly nakup na jidlo a byla to teda palka :frowning2: doufam,, ze uz mam opravdu vse! jedine co mi chybi, je praci prasek pro miminko, at uz nachystam vsechny obleceni, do komod...
13. únor 2014 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1velrybka Jejda :frowning2: ale verim, ze v takovemto stadiu, to dobre dopadne. uz ted to dobre dopadllo!!! mala je v poradku, je venku a uvidis, ze za chvilku nam budes psat, jak uz vazi pres dve a pul kila :grinning: nastesti medicina sla hodne dopredu a taky je velmi dulezite, ze i ty jsi v poradku. ze jste opravdu hned valili a nic neponechali... vem si, kolik miminek se narodi v sedmem mesici, to ty j si davno za a taky to zvladli. a je to zenska!!! a ty zvladnou vsechno :slight_smile: hlavne se drz, je to tezke a ver mi, ze brecim i ja, zda vse zvladnu atd... jsou to jak ty hormony, tak strach a je dobre, ze slzy jdou ven! nenechavej to v sobe, ale neboj... vse je v poradku! ted cimrpdlík přibere a uvidis, jak o sobe bude davat vedet :grinning: ... bud silná! drzim palecky, ale nebojim se, ze to spatne dopadne. opravdu ne. me dneska doktora rekla, a to jsem 31 plus 6 dní, že už ted by ji zachanili, kdyby neco. jsem taky porad ustrasena. urcite pis, jak nam mala maruska pribira :grinning:
13. únor 2014 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@s222a Je to 60 km.
13. únor 2014 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Díky moc za podporu. Doufám, že to bude opravdu v pořádku tak, jak píšeš.
13. únor 2014 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janefales
@s222a
@vera_p
@janceta88
@vera_p
@zusik11
@1velrybka
Ahojte holky:slight_smile: jak se mate? jaký jste měly víkend? já nic moc. trochu mě škrábalo v krku, tak jsem sla vcera brzo spat a rano se vzbudím s velkym oparem na rtu. i když jsem tady na netu našla, že se nic neděje, jen nesmim používat masticky, ale jen to spalit lihem, presto mam strach. mate nekterá s tímto zkusenost? volala mi kamaradka, ze manzel ho ma taky, tak jestli je neco ve vzduchu? nevim.. ale ja na ne uz od malicka dost trpim. děkuji vam za radu i info, hezkou nedeli a pisnete, jak se mate vy?
16. únor 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dneska docela nuda, v televizi prd a drahá polovička v práci :frowning2:. Nevím jak na opary, ale na afty je nejlepší Herbadent masážní roztok, je to bylinkovy a pěkně to ten aft stáhne a stačí to potřít tak 2x.
16. únor 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaromira85 Ahoj, s opary neporadím, nikdy jsem žádný neměla (doufám, že to nezakřiknu). Jinak se mám tak nějak normálně... Jsem ráda, že už jsem doma z nemocnice, ale přijde mi, že ten čas děsně pomalu běží. Zítra manžel bude volat do nemocnice, kde je Maruška, tak doufám, že bude vše ok. Do pátku tam volal každý den, ale říkali jsme, že zavoláme až po víkendu a pak ob den.
16. únor 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@1velrybka Jejda, ja doufam, ze marusku budes mit doma co nejdrive! a kolik uz nabrala? je nejaka zmena? a ty jsi uz jakztakz zahojená? Moc na tebe myslím a držím palečky i nadále!
17. únor 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Ahojky, tak já měla celkem klidný víkend, koukání na olympiádu, poprvé jsem dělala svíčkovou a moc se povedla, Manžel se olizoval skoro až za ušima. U nás chodila maškara, tak jsme se šli podívat. A včera jsem byla u doktora, vše v pořádku a půjdu až ve za 3 týdny ve 36. tt a pak už budu chodit každý týden. Taky už mám papíry na mateřskou. Opar nezávidím, taky na ně občas trpím, když už se udělá, tak mě na něj nepomáhá nic, jen čas.
18. únor 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka Moc držím palečky, aby vše bylo v pořádku, v nemocnici určitě vědí co dělat, rodí se děti i dřív, neboj, bude vše OK
18. únor 2014 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@janefales no ja uz pomalu zacinam prat vecicky a uz nakupuji i veci do porodnice. ale porad nejsem nachystana, na to , ze v patek zacnu 34 tt!!! mela bych si pohnout. oblecenicko bych chtela stihnout do konce tydne. rikam si, ze budu zehlit u olympiady :--) aspon me to bude utikat. ty jsi uz nachystana?
18. únor 2014 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 Já už mám vypráno, jen dát dokupy postýlku a vyprat a nachystat peřinky a povlečení, tašku už mám taky skoro nabalenou, jen mě chybí kojící podprsenky, jinak si myslím, že mám vše. To žehlení je masakr, seděla jsem u toho, ale i tak je to nadlouho. Já v pátek taky začínám 34. tt, to je hrůza jak to letí. Bojím se jak ten porod zvládnu. Jinak vyšívám, už mám Honzíkovi do pokojíčku vyšité 4 obrázky, aby to měl veselejší. Pokojíček začnem dělat na jaře, zatím ho budeme mít v ložnici. Taky koukáme pořád na olympiádu. :slight_smile: Tak ať jde žehlení pěkně od ruky
18. únor 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janefales No je pravda, že jsem zatím dala dvě pračky, ale jak je to malinkaté, tak se toho tam vejde hodně a mám plný sušák :slight_smile: a to jsem na začátku. žehlit to bude makačka. hlavně když si s tim vážně chci vyhrát! že jsem nezačala dříve :frowning2: no kojící podprsenky mám týden. doporučuji obyčejné ze sparu za 299,- mam i drahé , tzv. značkové, ale táhnou a nedrží ramínka apod. tyto ani necítím , že na sobě mam a hlavně i ta cena je super. jiné bych snad už ani nechtěla. Hlavně když pak v nich musíš i spávat, když kojíš, tak to jsou jediné, se kterýma si to umím představit. no perinky budu prat az nekdy po pulce brezna. to sinecham nakonec. oblecenicko clovek schova do komod, kde se neprasi apod. do kolika let pocitas, ze honzik bude s vami v loznici? :slight_smile:
18. únor 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 já taky plánuju prát věci do postýlky až později. Hlavně že to žehlení je za mnou a mám vše naskládané v komodě a mám hotovo, byla to fakt makačka. Já mám malý prsa a nějak mi vůbec nevyrostly, ale oni snad nevyrábí kojící podprdy velikostí A a B nevím nevím. Tak jsem zatím nic nekoupila. Nechci nějaký drahý, to mi příjde zbytečný, na to moje skoro nic :grinning: Uvidíme do kolika let, tak do 2, nemám zkušenosti, bude to první, tak se uvidí. Jen chci ten pokojíček nachystat, musí se tam vyměnit okno(měnili jsme jen část a teď by se ten zbytek dodělal), udělat zdi, strop, podlahu, když bude nachystaná místnost(vymalovaná a s podlahou) tak budu spokojená, potřebuji někám dávat hračky a podobný věci k nám by se to už nevěšlo.
18. únor 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Ahojky:slight_smile:
já měla takový půl pracovní víkend. V pátek sem byla naposledy posedět s kamarádkami a trochu ,,zatancovat,, a teď až po porodu. V sobotu sem byla v práci na schůzi a neděle byla taková uklízecí.
Jinak opary neznám za celý život sem měla jen dva a už ani nevim jak sem léčila, ale nezávidim.
Od dneška sem ,,hlava,, rodiny - mamča si šla lehnout na 14 dnů do nemocnice na kapačky, tak sem tu zůstala na pubertální ségru, taťku, který je do konce února taky marod, psa a těhulkovské bříško sama.
Já dnes doprala poslední (12) pračku prádla a teď už jen usušit a vyžehlit, naštěstí se to žehlilo postupně, tak už toho není moc. Taky sem dnes umyla desku pod matraci na monitor, vydrhla kapsář na postýlku a lehátko do vaničky po ségře a vymyla sem po ségře všechny rachtátka. Mám jich tolik, že nemusim nic kupovat:slight_smile:
Už mám spusty věcí hotových, ale stejně ještě musim vyžehlit, udělat přebalovací koutek, místo na kočárek, přichystat postýlku, zabalit do porodnice, koupit plíny a kojící podprsenku. Takže ještě že je ten březen :slight_smile:
18. únor 2014 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1velrybka
Ahoj, to je dobře, že už jsi doma, tak ať si brzo přivezete i Marušku:slight_smile: :sunglasses:
18. únor 2014 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janefales Věř mi, že ti závidím, že máš vše vyžehleno v komodách :slight_smile: prvně jsem chtěla říct třeba mamce, ale na druhou stranu, si to chci udelat sama a hezky, prostě se s tím nějak tak mazlit. ale je to náročné. než mě uschne tento sušák, tak vyžehlím věci co tam mám resty jako za nás dospěláky, at to taky zmizne a pak už jen to malinkaté. tak to vidím na zítra. no já počítam s lucinkou tak do tri let maximalne. pak bych rada, aby byla sama a my meli s manzelem soukromí v tom slova smyslu, ze kdyz vidim kolem sebe ty pary, jak se po detatku odcizili, tak to nechci dopustit, ale pry pak clovek mluvi a jedna jinak, kdyz je detatko na svete. tak uvidime. ono clovek mini a zivot meni :grinning:

@s222a to jekrasné :slight_smile: a jak ti slo tancovani s briskem? :slight_smile: jinak koukam, jsi super zena snad ne? :grinning: ty uz vlastne opravdu jen par veci a uz odpocivat, prochazet se a modlit se, at jde mimi ven :slight_smile: od znamych vim, ze na konci to pry vubec neutika, jak se clovek sotva hne, ze uz sunes hodiny ocima. jsem zvedava. mne to ted hodne leti. mozna i diky te olympiade, protoze sleduji skoro vse. nejvice hokej a krasobrusleni a hned mate tri hodiny krasobrusleni, dve hodiny hokej, a pet hodin je pryc jak proutkem :slight_smile: no 12 pracek? to taky tak nejak vidim, pocitala jsem spise s 10 , ale uvidime. mam zatim jen dve a dva susaky mam plne. protoze jak je to male, tak se do pracky hodne vejde, ale na susak to clovek musi rozprostrit :slight_smile:
18. únor 2014 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Super žena nejsem, ale začala sem hned druhý týden v lednu, s tim že sem počítala že březen už nechci nic dělat, ale nevyhnu se tomu :frowning2: nějak se to nestíhá. No já prala úplně všechno nejen věcičky, ale i osušky, deky, povlečení a mantinely, proto těch 12 praček. JJ taky mi to nějak neschne. Taky koukám na olympiádu na krasobruslení a tak nějak na vše, protože je doma táta, tak zapne a už to jede :slight_smile:
Tancovat šlo, ale musela sem po každý druhý písničce na záchod, jak sem se natřásala, tak sem prostě potřebovala na malou.
Já doufám, že to uteče, v pátek jdu po 3 týdnech na kontrolu, tak sem zvědavá co mi řekne.
18. únor 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a no taky doufam, ze brezen uz bude jen cekani :slight_smile: no tak pak pisni ju? ja jsem byla na kontrole minuly ctvrtek, lucinka ma uz dve kila a je hlavickou dolu. tak snad tak uz zustane a nebude se nejak premistovat. ale kope hodne, je nejaka aktivni od sameho zacatku, nektere ty boule jsou fakt srandovni
18. únor 2014 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Jé dvě kila to je krásný. Já nevim jestli mi dr. udělá utz, bojim se že už ne, takže nebudu vědět kolik má :frowning2: Dnes mi doktor na kontrole kvůli ledvině objevil kámen ve žlučníku. Takže mě nejspíš čeká operace po porodu!
19. únor 2014 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@s222a jeee, kezby to slo zaroven nejak vid? at to clovek ma se vsim vsudy! a boli te to? kamen na zlucniku byva z nervu... doufam, ze budes brzo v poradku. no ja si myslim, ze utz budou delat, protoze kdybys mela napr. moc velke miminko, tak ti daji cisare. aspon tak jsem to cetla na netu. proto si myslim, ze vzdy hlidaji vahu a proporce miminka :slight_smile:
19. únor 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85
Já mám císaře plánovaného kvůli ledvinám, takže mě to netrápí. Určitě to mám z nervů z práce :frowning2:
A jaký máš vikend?
22. únor 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jsem prvorodicka a jsem ve 34.tydnu, termin mame 4.4. dle Utz a dle Ms 10.4...cekame chlapecka a zacinam byt kapanek nervozni :slight_smile: od zacatku tehotenstvi nemam vubec zadne problemy, az ted mi zacinaji natikat kotniky a narty...akorat beru magnezko na tvrdnuti briska ale neni to tak hrozne..chci se akorat zeptat: celou dobu tehotenstvi jsem brala vitaminky chytre miminko ale od te doby co beru magnezko na to nejak vzdycky zapomenu..myslite si ze to muze ovlivnit vyvoj miminka? na kazdem vysetreni mi doktorka rika ze vsechny testy mame na jednicku, miminko i ja jsme naprosto zdravi..jen nechci neco zanedbat tak proto se ptam...tak se drzte a snad to vsichni zvladnem na jednicku :slight_smile:
24. únor 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaromira85 tak jak? vypráno, vyžehleno? mě dnes přišla nová matrace do postýlky, tak snad se bude malému dobře spinkat.
24. únor 2014 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@konikova Ahojky, vítej mezi námi, já jsem taky ve 34. tt a termín podle PM mám 11. 4. tak to máme nastejno, já mám strach z aporodu taky a začínám panikařit, jestli to pak vše zvládnem. To já jsem celou dobu taky bez problému, jen mi je občas slabo, protože mám nizkej tlak. Beru železo, protože ho mám nižší. Já taky zapomínám na prášky, hlavu si s tím nelámu. Honzíkovi je v bříšku dobře a vysledky jsou taky dobré.
24. únor 2014 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek