• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu začátek dubna 2014, kdo se mnou?

30. dubna 2014 
@s222a Neboj, říkej si, že jsi pod dozorem. Kamarádce takhle přestala správně pracovat placenta a malá musela ven o něco dřív, ale to by ti určo řekli, kdyby něco. Teď máš jedinečnou příležitost ládovat se vším možným téměř bez výčitek, tak hurá do toho!
6. bře 2014 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@petula_88
No mě právě taky straší, že půjde malá ven, proto mi dávají čas aby nabrala do 14.3. a nebo ven
6. bře 2014 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak holky sem v porodnici a budu rodit:frowning2: mimco neroste:frowning2:
7. bře 2014 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@s222a jen jsem sem nakoukla a vidím toto,jéžiš,,,držím palečky :slight_smile:
7. bře 2014 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@s222a Ahojky, držím moooc palečky, pak nám napiš jak jsi to zvládla. Pokud je to pro miminko tak nejlepší tak to tak má být. Buď silná, moc na tebe myslíme.
8. bře 2014 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
ahoj holky, nevím, zda nase skupina neni nejaka zakleta, ale ja jsem taky porad v nemocnici a pokud mala nenabere do stredy, tak jde taky ven:frowning2: jsem 36 tt a mala ma uz ctyri tydny 1900 gramů... placenta prestava pracovat, ale prutoky zatim v norme... drzte nam palce... jsou to nervy. nejhorsi je, ze tady v nemocnici musime lezet, venku je krasne a jeste slysim na pokoj, jak kazda u porodu krici. takze kulisa je opravdu tak na zpoceni se :frowning2:
8. bře 2014 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaromira85
@s222a

Ahoj holky, pár dnů jsem tu nebyla a koukám, že jste obě v nemocnici. Nebojte, to zvládnete, jste už mnohem dál, než jsem byla já, když jsem rodila (rodila jsem 33. tt). Já jsem teď doma, zase jsem chytla děsný kašel, tak pro mě ve čtvrtek večer přijel manžel do nemocnice a odvezl mě domů. Večer už mě zase poveze zpátky. Fakt mi doma těch pár dní prospělo. Ono se to nezdá, ale v té nemocnici je to furt samé běhání o patro níž, krmení, přebalování atd. V těhotenství jsem byla zvyklá hodně odpočívat a teď mi chybí spánek. Doufám, že když jsem se z toho jakž takž dostala (samozřejmě kašel ještě mám, ale už ne takový a je mi celkově docela dobře), tak do toho zase nespadnu.

V nemocnici jsem si hodně pobrečela, kolikrát jsem chytla depku, jak jsem neschopná. Držte mi palce, aby malá nechytla ten kašel (už to na mě tak nějak lezlo od úterka, ale brala jsem si k ní ústenku) a abychom mohly co nejdřív domů. Budu na vás myslet a čekat na samé dobré zprávy. Držte se!
9. bře 2014 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaromira85
Ahojda, jejda ty taky. Teda holka. No sem na to zvědavá. My máme jen 1450g a máme preeklampsii. Rodit budu zítra sekcí.
Tak držím palečky moc a moc a dáme si vědět.
9. bře 2014 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@1velrybka
Ahojky, tak ja budu zítra 34+0 tak sem zvědavá, na sál jdu ráno. Malá má jen 1450g a mám tu preeklampsii. Snad bude vše ok a zvládnem to.
To je dobře, že si byla chvilku doma, změna prostředí vždy zabere. Tak se uzdrav,ať to malá nechytne. A jak je vůbec na tom??? Kolik váží a co dýchání?
9. bře 2014 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky děvčata, když to tu čtu musím na vás moc myslet. Nedokážu si vůbec představit co prožíváte, teď mi ty moje bolesti v podbříšku přijdou úplně směšné. Přeji ať se těm vašim miláčkům daří a rostou a přibývájí na váze a pro vás holky hodně síly. Držte se . A pište jak se vám daří.
Já se válím na gauči ikdyž je venku tak nádherně, ale už skoro nedojdu ani do obchodu kvuli té bolesti, nevím jestli je to tou jizvou po sekci nebo se připravují rodidla......no ale prostě radši odpočívám.
9. bře 2014 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, budu na vás myslet a držím palce, ať vše dobře dopadne!
9. bře 2014 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
děkuji moc :slight_smile: no já snad brečím ob den. je to tak všechno dohromady, to že mam strach o malou, to že jsem tady zavřena a venku je tak krasne, to že to nekonci.... no hruza. vzdy se tady seznamim s maminkou, ktera jde po trech dnech s miminkem domu a ja zase jdu na veceri a zase sama... je to na palici. manzel za nami jezdi skor okazdy den a uz i na nem jde videt, jak je unaveny a vycerpany. nechce se mi kolikrat ani prijimat navsteva. furt jen slysim, jak to bude dobre, jak jdeme do finiše, jak je dobre ze jsem tady pod kontrolou. ja to vsechno vim, nepotrebuji to porad slyset. no co vam budu rikat. je to tezke po vsech strankach!

@s222a moc na tebe (na vas) myslim a prosim, dej vedet. ja drzim palecky, ani nevis jak :slight_smile:
10. bře 2014 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@s222a ahoj taky držím palečky :slight_smile:
10. bře 2014 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky dnes v 8:35 se mi narodila na 34+2tt Anička. Má 1480g a 41cm. Více info pisnu až budu moc.
10. bře 2014 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@s222a gratulujiiiiiii :slight_smile: určo písni , co Anička a maminka :slight_smile:
10. bře 2014 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@s222a Taky se přidávám, velká gratulace. Myslela jsem na tebe. Napiš pak jak to zvládáte holky.
10. bře 2014 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@s222a mooc gratuluji :slight_smile:
11. bře 2014 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@s222a Ahoj, gratuluju! Budu čekat na další zprávy. Ať se vám, holky, daří!
13. bře 2014 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaromira85 Tak co, jak jsi na tom? Doufám, že je všechno (v rámci možností) v pohodě.
@s222a
Já v neděli večer přijela zpátky do nemocnice a od pondělí jsem byla už s Maruškou na pokoji. Občas mě chytla depka, protože pořád trochu bojujeme s krmením. Kojení ji docela unavuje, tak jsem se na to vykašlala a krmím z flašky. Uvidím, jak doma. Protože kojením vytáhla tak třetinu její dávky a už byla unavená a dostat do ní zbytek flaškou už bylo nad naše (moje i její) síly. Teda ani z té flašky to nejde zrovna snadno, občas vypije míň, než by měla, ale docela to ještě jde. Poslední dny často ublinkává, ale četla jsem, že je to normální, tak snad to není hodně. Říkám si, že když přibývá na váze, tak je to ok. Má trochu rýmu, ale je tu šíleně suchý vzduch, tak doufám, že to bude doma lepší.

A hlavně, dneska už jedeme domů!!!! Za dvě hodiny!

Tak ať se daří a dejte holky vědět.
13. bře 2014 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@1velrybka no porad se mi snazi malou co nejdele ve me udrzet, ale doktor rikal , ze placenta uz vydrzi asi jen tyden. ale to pry uz je normalni tak jeste sedm dni vydrzet a mala by se narodila jako normalni miminko a ne nedonosenec, jak to mu rikaji. tak uvidime. snad uz nehrozi ani ted nic. zitra zacinam totiz 37 tyden. tak uvidime. pry mame uz 2,2 kg tak to jetaky veselejsi. jinak moc zavidim, ze jdete domu :slight_smile: jsem zvedava, kdo z nasi skupiny opravdu porodi v dubnu :slight_smile: je to dilo...
14. bře 2014 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se hlasím po kontrole v 35+2tt jsem dobře zavřená, pouze naordinováno opět magnézium na křeče v břiše. Poslíčkujeme zodpovědně takže odpočívám. Za 14 dní na první ozvy miminka. Takže možná do toho dubna vydržíme :slight_smile: . Jinak vám holky držím palečky ať jste všechny brzy doma s porodnice .
15. bře 2014 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
tak opravdu to bude v patek 21.3. na prvni jarni den. budou mi to vyvolavat. mala ma malo vody a placenta je skoro "vyzdimana"... no skoda, ze to nepujde spontanne, myslim, ze indukovany porod je daleko bolestivejsi, ale co uz, musim vydrzet. jdeme do konce. co vy? jaky mate vikend?
15. bře 2014 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dnes je to přesně týden co se mi narodilo moje největší štěstíčko na světě!
Tak sem se už konečně dostala k tomu Vám napsat.

Anička se narodila 10.3. 2014 v 8:35 v liberecké porodnici, váha 1480 a 41 cm.
Rodila sem císařským řezem - nejprve že mi dají spinální umrtvení (od pasu dolů), celkem to šlo, když rozřízli břicho bylo to fajn, ale jak řezali další stěnu, začala sem to cítit a museli mě uspat úplně. Aničku vytáhli hned jak mě uspali cca. 5 minut po.
Apgar score měla 9-10-10.
Mě po tom začali zašívat, ale objevili se menší komplikace - zjistili mi, že mám nějakou vadu dělohy, je úplně ohnutá jinam než by měla být. Takže operace se protáhla ze 40 slibovaných minut na 100 minut:(
Po operaci mě dali na Jip a malou odvezli na neonatologii.
Malou sem viděla až druhý den odpoledne, byla tak prťavá a spinkala v inkubátoru. Naštěstí si už dýchala sama, protože se nám stačily plíce rozjet.

No a jak je to po týdnu: Já sem od soboty doma, malinká už konečně přibrala, dnes má 1560g, baští si přes savičku, už nemá antibiotika, zvyšují jí dávky jídla a je to naše šikulka a pořád spí. Jezdim za ní každý den a moc se mi po ní stýská. Bude tam ještě minimálně 5 týdnů:( Já za ní budu pořád jezdit co se dá a pak na ty poslední dny tam budu s ní. Bohužel je ještě tak malá, že si jí nemůžu pochovat, tak si jí hladím přes inkubátor. Snažim se odstříkávat, ale moc mi to nejde. Ani odsávačka nepomáhá, ale sem ráda za každou kapičku pro ní.
Tento týden musim zařídit hrozně moc věcí - RL, pojišťovnu, jít na kontrolu k doktorce, na sociálku atd. Tak mi to alespoň bude utíkat.
Jo a ještě jedna věc, jak se objevili ty komplikace, tak mi pan doktor řekl, že se vůbec diví že sem malou donosila a že už děti mít nemůžu.Takže si alespoň budu užívat maličká co se dá, vždyť přece je to moje malá/velká bojovnice a já jí miluji nadevše!

Zde fotečky. Hezký den holky a užívejte si miminek a bříšek

A ještě jedna dobrá zpráva, zhubla sem už osm kilo ze 17 a pokud to výjde tak přeci jen budu s tatínkem Aničky :slight_smile:
17. bře 2014 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaromira85
To je moc hezké datum, tak držim palečky.
17. bře 2014 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@s222a Ahojky, jsem moc ráda, že si se ozvala. Obrovitánská gratulace k Aničce. Tak to jsi to měla pěkně komplikované, ale hlavní je, že jsi v pořádku ikdyž je mi líto, že už nebudeš moct mít další miminko, ale máš Aničku a věřím , že ta ti naplní celý tvůj život. Kojení je po sekci trošku obtížnější a rozjíždí se později....uvidíš jak to půjde, hlavně se tím nestresuj. Mě pomohlo hooodně pít, stačí obyčejnou vodu a opravdu pravidelně odsávat i po trochách. Držím ti palečky i co se týká tatínka, občas mají své dny a neví co chcou :frowning2: taky jsem si prošla svým, ale to tu nebudu rozepisovat.
Moc vám držím palečky. Tak se brzy zase ozvy jak s Aničkou pokračujete.
18. bře 2014 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jaromira85 V pátek držíme palečky. Určitě nám pak napiš jak jste dopadly holky. Teď se tak dívám, že holčičky mají tady zatím převahu co ? :slight_smile:
18. bře 2014 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@s222a musím říct, že jsem se u toho rozbrečela. možná hormonama :grinning: mozna tim, ze je to nádherné. řekla bych, ze na tomto svete je tak malo happyendů, že se to krásně četlo. já věřím, že vse je , jak ma byt. a máš Aničku, a doufam, že i tatinka anicky (jestli ne, tak uvidí :grinning:) a ja se nemohu dockat dne, tedy toho patku, az ja uvidim malou a v lepsim pripade si ji budu moct pochovat. dneska jsme meli posledni UTZ a ma porad kolem 2,2 a 2,3. takze uvidime, co do patku nabere ci to zustane :slight_smile: ale apson tohle. jsem rada, ze pribrala i to malo... trochu se patku bojim, priznam se, ze trochu prece jen te bolesti, ale vice komplikaci nebo ze by se nedej boze male neco stalo. slibuji, ze jakmile budu schopna a moci, napisi a moc rada sdělim radostnou novinu... alespon v to doufam, samozrejme neni vecera, kdy bych si nepobrecela. mam pocit, ze nemohu uz najit energii a silu a to budu muset, prootze me ceka ten patek... snad do te doby najdu znovu silu....

@ajika5 Děkuji moc, ano, i tady v porodnice ve znojme, kde jsem, se rodi tak 10 holcicek ku 2 chlapeckum. je to zvalstni. delam si srandu, ze ta nase lucinka nebude mit zenicha:grinning:
@ajika5
18. bře 2014 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak jste na tom? Já už mám čípek zkrácený na max. a prý tak do 10-14 dnů začnu rodit, mám z toho nervy, ale snad to zvládnem, doktor mě chválí, že jsem šikovná a že to všechno dobře zvládám
18. bře 2014 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jsem na tom podobně, čípek už tam prý skoro nemám, ale to mi doktorka říká už 3 týdny, otevřená jsem taky trochu, ale beru Duphaston a ten by ten čípek prý měl trošku ještě udržet. Dnes mi naměřili slabounké kontrakce, které jsem ani necítila. Dr. říkala, že můžu porodit od teď kdykoliv, že je to u každého individuální .. :slight_smile: Tak hlavně hodně štěstí a bezproblémový porod přeju :slight_smile:
20. bře 2014 v 18:05  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaromira85 Ahojky, budu na tebe moc myslet, ať je vše v nejlepším pořádku a můžeš mít Lucinku v náručí:slight_smile:

@s222a Jsem moc ráda, že jste na tom takhle dobře, holky :slight_smile: Jen tak dál. Ty komplikace mě mrzí, ale hlavně že to všechno takhle dopadlo. S tím, že už nemůžeš mít další děti - není to sice příjemná zpráva, ale vzhledem k tomu, že ti doktor řekl, že se diví, že jsi Aničku donosila (mimochodem, moc pěkné jméno, taky jsme o něm uvažovali), tak myslím, že je super, že ji máš a že i tak si bez brášky nebo sestřičky vystačíte. Já jsem jedináček a vždy jsem chtěla jen jedno dítě. Manžel (má bráchu) chtěl taky jedno. A teď - pár týdnů po porodu - začínám mít takové myšlenky, že bych ráda ještě jedno. Ale nejsem už nejmladší a vzhledem k tomu, že to druhé bych určitě nechtěla hned, tak mám strach. S vyšším věkem je více vad a ani toto těhotenství nebylo úplně bez problémů. A nedovedu si představit, že bych měla doma třeba roční Marušku a do toho byla těhotná a musela ležet kvůli udržení těhu, ale zároveň se o Marušku starat. Tak nevím....

Jinak u nás to vcelku jde, zatím tu mám mamku, hodně mi pomáhá. Hlavně v noci je to super, protože se skvěle vyspím. Taťka (můj manžel) je zase nějaký nastydlý, tak byl teď od neděle zavřený v pracovně. Dneska už je to lepší, ale k malé ho blízko ještě nepustím. Příští týden se s mamkou vystřídá - bude mít dovču on.

Trochu bojujeme s jídlem. Sice už konečně začala hodně jíst (resp. pít :slight_smile:, ale začala dost blinkat. Už asi dva dny před propuštěním z nemocnice ublinkávala a postupně to bylo víc a víc. Včera už to bylo hodně, takže jsme prozatím přešli na umělé mléko. Po něm je to o něco lepší. Tak uvidíme, co dál. Taky už nám dvakrát houkal monitor dechu! Nevím, jestli falešně, nebo jestli opravdu nedýchala. Poprvé byla zrovna na bříšku, když to začalo houkat, tak jsme ji vzali a prvních pár vteřin nereagovala. Ale nelapla po dechu, ani nebyla namodralá okolo pusinky (to bývá, když např. hodně rychle pije a pak to dodýchává), prostě za pár vteřin - maličko jsme s ní zatřásli (asi za 5) normálně otevřela oči. A před dvěma dny v noci zase. Byla normálně na zádíčkách a začlo to houkat. Hned, jak jsme ji vzali (cca 2 vteřiny) začala reagovat. V tu chvíli není možné poznat, jestli dýchá. Pak jsme se v návodu na monitor dočetli, že u miminek do 3 měsíců a do 3 kil (má 2800 g) se má monitor dávat pod prostěradlo (ne pod matraci) kvůli možným falešným poplachům. My máme matraci hodně vysokou a bylo to pod ní. Tak doufám, že to bude už ok, dali jsme to jen pod prostěradlo. Ale byl to hrozný pocit.
20. bře 2014 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek