TP březen 2007 - možná začátek dubna 🙂

Ahoj děvčata! Najde se tu některá, která má termín ke konci března či začátkem dubna?
petaska
15. kvě 2007
Ahojky maminky!
Tak se po dlouhý době zase hlásím mezi březnovky! Nějak nám zkolaboval počítač, tak i když mám fůru času, ozvat jsem se nemohla...Malej je totiž zlatej poklad a od začátku je prostě pohodář-většinu času mu zabere spaní, a když otevře kukadla, tak potichoučku zkoumá okolí-asi to bude nějaký vědátor 😎 No anebo vzpěrač-hlavu zvedá o sto šest už od týdne-když k nám přišla po propuštění z porodnice děckařka a dala ho na bříško, tak trochu nevěřila...ale holt má ten náš kluk sílu-asi po mě 😃 našla jsem svojí fotku ze čtyř týdnů, jak jsem na břiše nadzvednutá skoro do pasu 😃 Tak to asi máme v rodině...Moje máma zase přeskočila fázi lezení a v devíti měsících začala chodit... :-N
A jinak už ani nevím, jestli jsem psala míry a tak a dohledávat už se mi to nechce...Tak pro pořádek-Honzík měl 51cm a 3,8 kg. Jenže po porodu nám zhubnul na 3,3-furt spal a nic jinýho ho nezajímalo. Ale teď ho zas nezajímá nic jinýho než papání, takže za těch šest neděl od propuštění už jsme nabrali 2,2 kg 😉 Takže už máme krásných pět a půl a jedeme dál-už mě volá na další dávku, tak zatím papa!
lusinta
16. kvě 2007
petaska-ahoooj!!vítej🙂 Ty spavý děti vám holky vážěn závidím!!
Ale u nás taky zlepšení!v noci už se budí po 3hod. (směšný oproti vašim 5-10, ale pro mě lepší než po hodině)..A celkově se to dá vše líp vydržet. Už hodně kouká, povídá,řechtá se, konečně vydrží i v kočáru-hlavěn když má boudu dole a může koukat (takto jsme byly ve Sparkys a ona šťastná jak blecha🙂

A nosík taky musíme asi osát,ale ncehce se mi do toho 😞😞 au,au...to bude řev! stačí když jí doluju šušínky🙂 To řve taky🙂

Sex u nás proběhl podruhé🙂ale bolí to a vůbec to není hezký..Hezký bylo to sblížení,protože se teď hodně hádáme-já jsem děsně protivná...Antikoncepci taky řeším..Asi počkám,až dostanu menses a pak až začnu s HA-nechci to kvůli tomu dostat zbytečně dřív...ALe nevím nevím jak do té doby vydržím s těma hnusáckýma kondomama :-p :-p Ale pokud to bude takhle občasné i nadále, tak to snad vydržím🙂
kocurek
16. kvě 2007
Mate rady horoskopy??????????? :-N

je zde i detsky horoskop......... 😕

http://www.horoskopy-online.cz/astro/cz/home/Ma...
slonik
16. kvě 2007
no, s tím spaním jsem myslela, že jsme byli s manželem spavá mimča 😃 , ne že se teď rozvalujeme v posteli do 11 😉

jinak malá už zase spolupracuje, když ji dám na bříško tak nebrečí, pěkně se snaží, přetáčí hlavičku, je prostě zvědavka, tak zkoumá, co je nejlepší. A taky jsem to zkusila trochu jinak - položila jsem si ji na sebe a lehla si s ní na postel - máme tam zrcadlo, takže se krásně řehtala na sebe a zvedala hlavičku, je to zlatíčko 🙂.

Holky, co s nima děláte přes den, když nespí nebo nebrečí nebo nejste na procházce? Co jim říkáte za básničky nebo zpíváte? A nějak s nima cvičíte? Si totiž připadám lehce neschopně - včera jsem četla, co má dělat dítě ve třetím měsíci a asi to z vetší části závisí na mně 😞 No, a pro klid v duši si čtu Deník špatné matky, doporučuju!
kyri
16. kvě 2007
zuzu, sissi: taky vám přišlo do ip tohle?

"zmen si prosim foto v pasu, ma to byt tvoje realne foto, ne foto tveho ditete (spolecne muze byt)

dik
emjee (admin)"

ach jo, tahle fotka se mi zovna líbí, je hezky barevná, a když někoho zajímá, jak vypadám, tak ať si prohlídne albíko. kdybych si dala do pasu foto svojí tety, tak to nikomu nepřijde, a moje fotka to taky nebude :-p :-p
kocurek
16. kvě 2007
slonik
ja si s nim vykladam, hraji, cvicime, masyrujeme, ale stejne nejvice chodime na prochazky.....
kyri
16. kvě 2007
petaska: to tu snad ani neříkej, že malej pořád spí..! 😃

lusinta: kondomy :-p :-p ale teď jsem si koupila nějaký řepíkový gel od eoné, léčí jizvy apod. a dá se použít jako lubrikační, tak jsem zvědavá... ale do sexu se asi hned tak nepohrnu:-N

(hezky voní, tak to možná přetluče i ten gumovej smrad:-))

kocurek: dík, to je dobrý, že v tom horoskopu vyjde i tabulka s domy a přesnou polohou planet
docela jsem koukala, jak to má taisha hozený =-)
(má venuši v býku a v 7. domě (tohle máme úplně společný🙂), ascendent ve štíru a mars v rybách - doprkýnka - aby si nehledala chlapy-chcípáky :-N
trpaslicka
16. kvě 2007
Hokly děkuji za rady.... 🙂
Přesto jsme dnes byli u doktorky a poradila nám do pytlíku sůl a podložit hlavičku z té oleželé hlavy....(to je asi jak ta mouka 😉 )
Tak jdu sešívat plenku ať už večer mohu napravovat... 😞 :-N
Jinak držím stále rekord: Honzík už má- 6,73kg a 64cm. 😃 😃 😎
janica..
16. kvě 2007
Trpaslíčka my vážime víc 😃 , na nás nemáte 😃
trpaslicka
16. kvě 2007
Aha.... 😢 špatně jsem se podívala....ale určitě vás brzy doženeme....uvidíme příští měsíc.... 😉 😃 Honzík je jedlík 😎 😃 😃
janica..
16. kvě 2007
No to 50deka máte raz dva 😃 😃 😃
monik111
16. kvě 2007
Ahojte maminky,
konečně e ná vás jdu mrknout.No závidím včem spavá mimča.My přes den toho moc nenaspíme,Verča chce pořád komunikovat je naorosto aktivní.Usne až po obědě a pak odpoledne.Jinak vždycky zabere tak na půl hoďky a zase si povídáme.Jinak u nás je kočár a prochajdy nejlepší uspávadlo |-| .V noci si to ale Verča vynahrazuje,V osm se nabaští a pak se vzbudí až tak ve 2-3h.No a pak po těch dvou hodkách. 🙂
Jinak mlíčka mam asi tak tak 😞 ,ale princezna je i líná tahat ]-( ,takže musíme dokrmovat.Je to pro mě hnusný,ale strašně malo jsme přibíraly.Takže odsávám co to jde a snážím se do ní stříkačkou vpravit co nástřádám a když není,tak Nutrilon nás zachrání od hladu. 😉 😉
Ale věřte,že jsem se stím ještě nevyrovnala.Pořád doufám,že se ještě rozkojím,ale......Strašně mě to mrzí.páč jsem chtěla kojit alespon rok. 😢 😢
monik111
16. kvě 2007
Jo dnes jsme měly první kurz plavání.Naprosto super.Verča byla spokojená a hrozně se jí to libílo 🙂 🙂 .Trenovaly jsme doma ve vaně a příští lekci se už budeme potápět.No teda nevím jak to psychicky rozdýchám,až mi Verču potopí pod vodu,ale snad to přežiju 😕 😕 .
Tkže všem doporučuju!!!!!!! 😉 😉
zuzu_z
17. kvě 2007
Kyri: mě to teda nepřišlo... taky nechápu proč to vadí... no ale zřejmě si to budu muset změnit, aby mě nesmazali 😃
monik111: naše kočička to má jako Verča, akorát v noci spí i dýl. Ale přes den zase nespí vůbec... =-) že už by se chtěla chovat jako dospělá? 🙂 v kočárku nechce spát, musím jí stáhnout boudu když je hezky a ona kouká na stromy a povídá. Holt to bude asi filozofka.

Kyri: s tím lbrikačním gelem pozor, některý se s kondomama používat nesmějí, jen myslím Durex kondom+Durex gel je o.k. No doufám, že jsme Terezce nezadělali na sourozence 😃 (Jednou nám to totiž PO sjelo. A bylo to právě kvůli tomu lubrikačnímu gelu) =-) holky já bych se šla pak asi oběsit, takhle brzo
slonik
17. kvě 2007
zuzu_z, zanech věšení,problémy se maj řešit, až nastanou 😉 Jinak asi poslední tři dny to máme s naší Verčou jako monik111 se svou Verčou - jak přes kopírák, ach jo, už se mi stýská po tom, že usnula v půl osmý a spala do čtyř a pak do sedmi 😞. Přes den už toho taky moc nedá a v tomhle hnusným počasí se nedá nikam chodit. A ještě ke všemu málo sosá - teda stačí jí to, dokonce když jí nabídnu, tak nechce, jen doufám, že někde nečetla článek o modelkách 8-(. Svým amatérským vážením jsem zjistila, že přibrala asi 300g (za poslední týden), ověřím si to v úterý u doktorky, to jdeme na dva měsíce.
kyri
17. kvě 2007
zuzu: dík za upozornění, vidiš, ani by mi to nedošlo :-o, takže nás asi čeká koitus interuptus 😃 (snad jsme nevyšli ze cviku)
monik111
17. kvě 2007
tak jsem chtěla jít s kočárkem na vandr a u nás teda pěkně prší -ach jo!!! ]-( Tak jsme doma a to mě neba.....
a jak je u vás???? taky to stojí za prd co???? 😞
mady
17. kvě 2007
Mnok 111:
U nás sice už neprší ale už se mi tam nechce 😉

Chtěla jsem se opět poradit. Co děláte prckům s nehtama? Já marně stříhám a malej je pořád šíleně doškrábanej 😞
klaruska
17. kvě 2007
Ahojky maminky,zrovna mam chvilku cas,tak vas jdu zase po dlouhe dobe pozdravit.
Tomasek je zlaticko,jen mame po prichodu z porodnice problemy s kojenim 😞 .Kdyz jsme prisli domu,prestal se uplne chytat a ja jsem musela zacit krmit pres prst strikackou.S pomoci detske lekarky, ktera nam ukazala vhodnou polohu se Tomasek po dvou tydnech zacal opet prisavat.Za tu dobu ale pravdepodobne zlenivel a zvyknul si na to,ze strikackou tece mlicko snadneji.Nechce se mu uz tak tahat,vytahne jenom predni mlicko a potom se zacne vztekat a nikdo uz ho nedonuti,aby se znovu prisal.Stale teda musim odsavat a dokrmovat strikackou. Jeste se nechci vzdat,porad doufam,ze zacneme normalne kojit,protoze pokroky delame a na to,ze nedavam zadny prikrm,tak krasne pribirame. Akorat ze mam pocit,ze cely den nedelam nic jineho,nez ze odsavam a krmim.Je to narocne,hlavne psychicky 😞 .
klaruska
17. kvě 2007
Monik - u nas je taky skarede a destivo,takze jsme doma...
Mady - mne v porodnici rikali,ze nehytky by se mely pilovat-rovne a potom jeste ze stran,aby se mimi neposkrabalo
lusinta
17. kvě 2007
ahojky🙂
nehtíky nás taky trápí..Já je ještě nikdy nestříhala,bojímse..navíc u spaní by se vzbudila.Tak je stříhá moje mamka,když kojím🙂🙂hlavně že se nemají mimi u kojení rušit🙂a le já si nemůžu pomoct a mám takový chutě ji očistit🙂 3krábu ji v uchu,loupu ty šupinky z hlavičky apod.Asi jako když kočka olizuje koťátka🙂🙂
Pilníkovat jsem to zkoušela,ale nešlo to a byla poškrábaná ještě víc enž po stříhání😞

Přes den-děláme babymasážky co nás naučily v kurzu pro miminka,kam chodíme(to je skvělý!!!Do plaváčku taky budem. takové mimodomácí aktivity jsou skvělý!!!hlavně pro moji psychiku🙂
Taky se s nima má tancovat (třeba mazurka),mít je v náručí a zpívat jim k tomu🙂A vlastně je co nejvíc chovta a dělat při tom normoš věci,tím musí zapojit svaly a tím se jim rozvíjí mozeček -nemám moc čas popsat líp,malá už plače🙂
tak paaaaaaaaa
monik111
17. kvě 2007
klaruška: s tím kojením to mane podobný.Ja ale už musim davat i příkrm.Nemám toho mlička asi tolik kolik by potřebovala.Ale je divný,že když tak vehementně odsávám,že se to nerozjede.No asi už je pozdě či co... ]-(

jinak jak píše lustina,je vážne moc důležitý se tech naši¨ch drobečku hodně moc dotýkat a hladit je a tak všechno.Oni to mooooc potřebují 😉 😉 a ta kojenecá masáž je uplně perfektní,alespon Verča se pri ní krasne uvolni a sklidní.A já vlastně taky,když vidím jak je spokojená 🙂

Jinak ty nechtíky jsem taky jestě nestříhala,Prý mam odloupnout co se odlomí a zbytek pilníkem spilovat do rovna.jak píše klaruska x-)

no jdu za tou mojí prcinkou,ráda se na ni divam,když spokojeně spinká |-| |-| tak zatím a pěknou noc
lottie
17. kvě 2007
kyri: 😃 😃 jsem se popadala za břicho..fotka tety 😃 na mě zatím nepřišli a to je mi je na aktuálním fotu asi šest (neříkej to nikomu 😉 )
monik: ve Svitavách takové vyžití a tu v Plzni jsem našla plavání až od 6ti měsíců, s malinkýma kojenečkama nikdo. Nebo hledám nějak blbě.
lusinta: taky ji u kojení čistím uši a za ušima 🙂
a i ty nehty tak stříhám, na jednom boku jednu pracičku a za dve hodky druhou, nebo až na druhý den. A hodně záleží na nůžkách...moc mi to nešlo těma obyč. dětskýma za sedm pětek a pak mi jedna ženská poradila že je to lepší nůžkama "na kůžičku" pro dospělé, mají taky kulatou špičku a stříhají mnohem líp.
kyri again: "přerušovaná" občas svádí k vysazení v zaručeně neplodných dnech..tak žádné "dneska to neva". Máme Páju zrovna díky takové výjimce 🙂
lusinta
18. kvě 2007
lottie-asi je to hodně na vyšších silách,protože mi praktikovali přerušovanou 3roky a nic🙂Až jednoho dne jsme se v návalu euforie rozhodli a mimi bylo hned:-)

minik-taky se na Emily ráda dívám,když spinká...Ale taky mě to stresuje,protože pži každým zavrtění se hned bojím,že se budí🙂Když usínám večer,musím se schválně otočit na druhou stranu,jinak bych na ni zírala a čekala,kdy se teda probudí..

Mám strašnou chuť nakupovat hračky!!!Oblečení už má pomalu víc než já,tak přichází na řadu hračky🙂 Kde kupujete vy? A co se jim bude nejvíc líbit?🙂 Asi koupím spirálku na postýlku a taky přemýšlí o hrazdičce...Ráda totiž kouká na hrazdičku,která je u lehátka,ale tam jsou jen 3hračky,tak nevím,jak dlouho ji to ještě bude bavit🙂A taky budeme zařizovat z porodnýho dětský pokoj...tak musím vymyslet něco tam...
Máte tipy?🙂
PS:asi bych měla víc uklízet než vysedávat na netu,to bych pak neměla chuťe utrácet🙂
monik111
18. kvě 2007
lustina: tu spirálu mám taky v plánu.Ale jinak hračky zatím taky nemám pořešený.Asi ztím nic.Chrastítek a takových blbostí mame až,až,takže zatím nevím.

Jinak jak to máte s oblečením???? :-o Já teda nic starýho zatím neobleču.Pořád tam je ten hustej špek.Už se těším,že od příštího týdne mám po šestinedělí a hurá cvičit a makat.

Jo už jste byli s mimišama někde v obchodáku????Chtěla bych vyrazit na nákupy,ale nevím-ty bacily a tak ]-( ]-( !!!!!Co vy na to???? =-)
petaska
18. kvě 2007
Zdravím!
Lusinta:tak s tím bleskurychlým početím mi to něco připomíná 😃 Honzík se nám taky zadařil po tříletém přerušování, když jsme se jednou nechali unést 😃

Monik:My jsme s malým vyrazili na "výlet" po velkých obchodech už ve čtyřech nedělích a do potravinových marketů chodíme ještě od dřívějška... A malej je v pohodě, většinu prochrní a žádnej bacil na něm nepřistál 😃
A jinak s tím oblečením-do gatí se sice vejdu, ale ta povolená pneumatička mi z některých malinko přetéká :-N Ale cvičím už asi tak tři týdny, zatím jen jezdím na rotopedu a posiluju šikmý břišn, ale se mi to lepší 😉

Kyri:Malej sice už nespí tolik, jako první měsíc, ale i když otevře kukadla a já mám třeba zrovna ruce v karbanátkách, nechá mě to dodělat-potichounku pozoruje co má okolo postýlky 😉 Natahovat začne až když se chci najíst-to je skoro každý den! Jako na povel, když vezmu do ruky příbor 8-(
Ale prostě je to naše zlatíčko nejzlatější 😉
lusinta
18. kvě 2007
monik-já právě počítala s tím,že dostanem dárečky a nic😞 A když tak hadříky(většinou nepraktické,tak je budu posílat dál),tak nakupuju hračky teď.

V obchodňáku jsme byli jen 1 a bylo to otřesný!!!Hrozný kravál,všude msrad z cigaret z kaváren, malá nervní,já taky...Měli jsme tam totiž sraz s kamarádama,ale už nikdy více🙂 Ale když jsme byli v Ikei,tam se jí líbilo:-)

Cvičení-taky mám špek a všechno je mi malý,případně nevhodný na kojení🙂 Ale už jsem si 2 hadříky koupila (malé mezitím asi tak 10hadříků🙂🙂
Ale cvičit jsem ještě nezačala😞 nechce se mi..bléééééééééééééééééééééééé

navíc není moc kdy,když ji mám buď v šátku nebo kočárkujem...A ty chvilky,kdy vydrží v lehátku nebo pod kolotočem uklízím nebo jím(petaska-naštěstí najíst se můžu vždy🙂kouká na mě,vyplazuje jazýček,slintá,ale vždycky vydrží
poupe
18. kvě 2007
ahoj.kolik vam pribyvaji miminka v prumeru za ctrnact dni,diky,kojicï
girl.misel
18. kvě 2007
po dlouhé době nakukuju a nějak nestačím dočítat.
My máme teď problém se spaním,malá za živého boha nechce bejt v postýlce.nepomáhá nic,ani metoda5,10,15.teď to zatim jde ale až bude větší nevim jak jí naučim být v postýlce,jelikož už se mnou v postely to nebude možný.ani bysme se tam nevešly.máte některá taky stejný problém nebo nějakou radu jak ho vyřešit???
slonik
18. kvě 2007
ahojky, tak malinká zase krásně spinkala, to je zlatíčko 😉 ted teda zase spinká...
lusinta - hračky jsem objednávala na netu 🙂, já si teda potrpím na dražší a kvalitnější, blbin dostane dost od návštěv. Takže kolegové z práce mi zaplatili "Kostku" od Lamaze a já si tam ještě koupila leporelo. Už mi to přišlo včera, tak jsme se kochal(y)i.
hadry - no, vejdu se jen do toho,co bylo hooodně na hraně - spíš mi to bylo volný, dneska jsem si koupila bundu v Quelle a protože budu muset na prac. jednání koncem května, objednala jsem si ještě kostým, snad mi do tý doby přijde.
petaska - s jídlem to mám úplně stejný- prý existuje odborné označení, nějaký RA reflex či co, že jakmile začneme myslet na jídlo a nedej bože ho chystat či zasednout k němu, okamžitě se mrňata začnou dožadovat pozornosti 😉 Každopádně je to dobrej hlídač, lepší než dieta 😃 😃 😃
cvičení - jsem ráda, že stihnu zacvičit tu 20minutovou sestavičku z porodnice, pořád se chystám na pilates po porodu a nemůžu se k tomu dostat. Ale zase jsem stihla upéct jedný paní dortíka 🙂 no a špek na břiše - lepší se na sebe nekoukat 😞
tak dobrou, jdu si dát svou dvacetiminutovku, pak si asi budu číst nebo vyšívat a pak hup do postýlky. Dobrou noc!

Začni psát odpověď...

Odešli