• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahojky maminky!
Tak se po dlouhý době zase hlásím mezi březnovky! Nějak nám zkolaboval počítač, tak i když mám fůru času, ozvat jsem se nemohla...Malej je totiž zlatej poklad a od začátku je prostě pohodář-většinu času mu zabere spaní, a když otevře kukadla, tak potichoučku zkoumá okolí-asi to bude nějaký vědátor :sunglasses: No anebo vzpěrač-hlavu zvedá o sto šest už od týdne-když k nám přišla po propuštění z porodnice děckařka a dala ho na bříško, tak trochu nevěřila...ale holt má ten náš kluk sílu-asi po mě :grinning: našla jsem svojí fotku ze čtyř týdnů, jak jsem na břiše nadzvednutá skoro do pasu :grinning: Tak to asi máme v rodině...Moje máma zase přeskočila fázi lezení a v devíti měsících začala chodit... :sweat_smile:
A jinak už ani nevím, jestli jsem psala míry a tak a dohledávat už se mi to nechce...Tak pro pořádek-Honzík měl 51cm a 3,8 kg. Jenže po porodu nám zhubnul na 3,3-furt spal a nic jinýho ho nezajímalo. Ale teď ho zas nezajímá nic jinýho než papání, takže za těch šest neděl od propuštění už jsme nabrali 2,2 kg :wink: Takže už máme krásných pět a půl a jedeme dál-už mě volá na další dávku, tak zatím papa!
15. kvě 2007 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
petaska-ahoooj!!vítej:slight_smile: Ty spavý děti vám holky vážěn závidím!!
Ale u nás taky zlepšení!v noci už se budí po 3hod. (směšný oproti vašim 5-10, ale pro mě lepší než po hodině)..A celkově se to dá vše líp vydržet. Už hodně kouká, povídá,řechtá se, konečně vydrží i v kočáru-hlavěn když má boudu dole a může koukat (takto jsme byly ve Sparkys a ona šťastná jak blecha:slight_smile:

A nosík taky musíme asi osát,ale ncehce se mi do toho :frowning2::frowning2: au,au...to bude řev! stačí když jí doluju šušínky:slight_smile: To řve taky:slight_smile:

Sex u nás proběhl podruhé:slight_smile:ale bolí to a vůbec to není hezký..Hezký bylo to sblížení,protože se teď hodně hádáme-já jsem děsně protivná...Antikoncepci taky řeším..Asi počkám,až dostanu menses a pak až začnu s HA-nechci to kvůli tomu dostat zbytečně dřív...ALe nevím nevím jak do té doby vydržím s těma hnusáckýma kondomama :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale pokud to bude takhle občasné i nadále, tak to snad vydržím:slight_smile:
16. kvě 2007 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Mate rady horoskopy??????????? :sweat_smile:

je zde i detsky horoskop......... :fearful:

http://www.horoskopy-online.cz/astro/cz/home/Main/index.jet
16. kvě 2007 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
no, s tím spaním jsem myslela, že jsme byli s manželem spavá mimča :grinning: , ne že se teď rozvalujeme v posteli do 11 :wink:

jinak malá už zase spolupracuje, když ji dám na bříško tak nebrečí, pěkně se snaží, přetáčí hlavičku, je prostě zvědavka, tak zkoumá, co je nejlepší. A taky jsem to zkusila trochu jinak - položila jsem si ji na sebe a lehla si s ní na postel - máme tam zrcadlo, takže se krásně řehtala na sebe a zvedala hlavičku, je to zlatíčko :slight_smile:.

Holky, co s nima děláte přes den, když nespí nebo nebrečí nebo nejste na procházce? Co jim říkáte za básničky nebo zpíváte? A nějak s nima cvičíte? Si totiž připadám lehce neschopně - včera jsem četla, co má dělat dítě ve třetím měsíci a asi to z vetší části závisí na mně :frowning2: No, a pro klid v duši si čtu Deník špatné matky, doporučuju!
16. kvě 2007 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzu, sissi: taky vám přišlo do ip tohle?

"zmen si prosim foto v pasu, ma to byt tvoje realne foto, ne foto tveho ditete (spolecne muze byt)

dik
emjee (admin)"

ach jo, tahle fotka se mi zovna líbí, je hezky barevná, a když někoho zajímá, jak vypadám, tak ať si prohlídne albíko. kdybych si dala do pasu foto svojí tety, tak to nikomu nepřijde, a moje fotka to taky nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2007 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
slonik
ja si s nim vykladam, hraji, cvicime, masyrujeme, ale stejne nejvice chodime na prochazky.....
16. kvě 2007 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
petaska: to tu snad ani neříkej, že malej pořád spí..! :grinning:

lusinta: kondomy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale teď jsem si koupila nějaký řepíkový gel od eoné, léčí jizvy apod. a dá se použít jako lubrikační, tak jsem zvědavá... ale do sexu se asi hned tak nepohrnu:sweat_smile:

(hezky voní, tak to možná přetluče i ten gumovej smrad:slight_smile:)

kocurek: dík, to je dobrý, že v tom horoskopu vyjde i tabulka s domy a přesnou polohou planet
docela jsem koukala, jak to má taisha hozený :confused:
(má venuši v býku a v 7. domě (tohle máme úplně společný:slight_smile:), ascendent ve štíru a mars v rybách - doprkýnka - aby si nehledala chlapy-chcípáky :sweat_smile:
16. kvě 2007 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Hokly děkuji za rady.... :slight_smile:
Přesto jsme dnes byli u doktorky a poradila nám do pytlíku sůl a podložit hlavičku z té oleželé hlavy....(to je asi jak ta mouka :wink: )
Tak jdu sešívat plenku ať už večer mohu napravovat... :frowning2: :sweat_smile:
Jinak držím stále rekord: Honzík už má- 6,73kg a 64cm. :grinning: :grinning: :sunglasses:
16. kvě 2007 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Trpaslíčka my vážime víc :grinning: , na nás nemáte :grinning:
16. kvě 2007 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Aha.... :cry: špatně jsem se podívala....ale určitě vás brzy doženeme....uvidíme příští měsíc.... :wink: :grinning: Honzík je jedlík :sunglasses: :grinning: :grinning:
16. kvě 2007 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
No to 50deka máte raz dva :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2007 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminky,
konečně e ná vás jdu mrknout.No závidím včem spavá mimča.My přes den toho moc nenaspíme,Verča chce pořád komunikovat je naorosto aktivní.Usne až po obědě a pak odpoledne.Jinak vždycky zabere tak na půl hoďky a zase si povídáme.Jinak u nás je kočár a prochajdy nejlepší uspávadlo :pensive: .V noci si to ale Verča vynahrazuje,V osm se nabaští a pak se vzbudí až tak ve 2-3h.No a pak po těch dvou hodkách. :slight_smile:
Jinak mlíčka mam asi tak tak :frowning2: ,ale princezna je i líná tahat :angry: ,takže musíme dokrmovat.Je to pro mě hnusný,ale strašně malo jsme přibíraly.Takže odsávám co to jde a snážím se do ní stříkačkou vpravit co nástřádám a když není,tak Nutrilon nás zachrání od hladu. :wink: :wink:
Ale věřte,že jsem se stím ještě nevyrovnala.Pořád doufám,že se ještě rozkojím,ale......Strašně mě to mrzí.páč jsem chtěla kojit alespon rok. :cry: :cry:
16. kvě 2007 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo dnes jsme měly první kurz plavání.Naprosto super.Verča byla spokojená a hrozně se jí to libílo :slight_smile: :slight_smile: .Trenovaly jsme doma ve vaně a příští lekci se už budeme potápět.No teda nevím jak to psychicky rozdýchám,až mi Verču potopí pod vodu,ale snad to přežiju :fearful: :fearful: .
Tkže všem doporučuju!!!!!!! :wink: :wink:
16. kvě 2007 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Kyri: mě to teda nepřišlo... taky nechápu proč to vadí... no ale zřejmě si to budu muset změnit, aby mě nesmazali :grinning:
monik111: naše kočička to má jako Verča, akorát v noci spí i dýl. Ale přes den zase nespí vůbec... :confused: že už by se chtěla chovat jako dospělá? :slight_smile: v kočárku nechce spát, musím jí stáhnout boudu když je hezky a ona kouká na stromy a povídá. Holt to bude asi filozofka.

Kyri: s tím lbrikačním gelem pozor, některý se s kondomama používat nesmějí, jen myslím Durex kondom+Durex gel je o.k. No doufám, že jsme Terezce nezadělali na sourozence :grinning: (Jednou nám to totiž PO sjelo. A bylo to právě kvůli tomu lubrikačnímu gelu) :confused: holky já bych se šla pak asi oběsit, takhle brzo
17. kvě 2007 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzu_z, zanech věšení,problémy se maj řešit, až nastanou :wink: Jinak asi poslední tři dny to máme s naší Verčou jako monik111 se svou Verčou - jak přes kopírák, ach jo, už se mi stýská po tom, že usnula v půl osmý a spala do čtyř a pak do sedmi :frowning2:. Přes den už toho taky moc nedá a v tomhle hnusným počasí se nedá nikam chodit. A ještě ke všemu málo sosá - teda stačí jí to, dokonce když jí nabídnu, tak nechce, jen doufám, že někde nečetla článek o modelkách :rolling_eyes:. Svým amatérským vážením jsem zjistila, že přibrala asi 300g (za poslední týden), ověřím si to v úterý u doktorky, to jdeme na dva měsíce.
17. kvě 2007 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzu: dík za upozornění, vidiš, ani by mi to nedošlo :astonished:, takže nás asi čeká koitus interuptus :grinning: (snad jsme nevyšli ze cviku)
17. kvě 2007 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem chtěla jít s kočárkem na vandr a u nás teda pěkně prší -ach jo!!! :angry: Tak jsme doma a to mě neba.....
a jak je u vás???? taky to stojí za prd co???? :frowning2:
17. kvě 2007 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Mnok 111:
U nás sice už neprší ale už se mi tam nechce :wink:

Chtěla jsem se opět poradit. Co děláte prckům s nehtama? Já marně stříhám a malej je pořád šíleně doškrábanej :frowning2:
17. kvě 2007 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky maminky,zrovna mam chvilku cas,tak vas jdu zase po dlouhe dobe pozdravit.
Tomasek je zlaticko,jen mame po prichodu z porodnice problemy s kojenim :frowning2: .Kdyz jsme prisli domu,prestal se uplne chytat a ja jsem musela zacit krmit pres prst strikackou.S pomoci detske lekarky, ktera nam ukazala vhodnou polohu se Tomasek po dvou tydnech zacal opet prisavat.Za tu dobu ale pravdepodobne zlenivel a zvyknul si na to,ze strikackou tece mlicko snadneji.Nechce se mu uz tak tahat,vytahne jenom predni mlicko a potom se zacne vztekat a nikdo uz ho nedonuti,aby se znovu prisal.Stale teda musim odsavat a dokrmovat strikackou. Jeste se nechci vzdat,porad doufam,ze zacneme normalne kojit,protoze pokroky delame a na to,ze nedavam zadny prikrm,tak krasne pribirame. Akorat ze mam pocit,ze cely den nedelam nic jineho,nez ze odsavam a krmim.Je to narocne,hlavne psychicky :frowning2: .
17. kvě 2007 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Monik - u nas je taky skarede a destivo,takze jsme doma...
Mady - mne v porodnici rikali,ze nehytky by se mely pilovat-rovne a potom jeste ze stran,aby se mimi neposkrabalo
17. kvě 2007 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
nehtíky nás taky trápí..Já je ještě nikdy nestříhala,bojímse..navíc u spaní by se vzbudila.Tak je stříhá moje mamka,když kojím:slight_smile::slight_smile:hlavně že se nemají mimi u kojení rušit:slight_smile:a le já si nemůžu pomoct a mám takový chutě ji očistit:slight_smile: 3krábu ji v uchu,loupu ty šupinky z hlavičky apod.Asi jako když kočka olizuje koťátka:slight_smile::slight_smile:
Pilníkovat jsem to zkoušela,ale nešlo to a byla poškrábaná ještě víc enž po stříhání:frowning2:

Přes den-děláme babymasážky co nás naučily v kurzu pro miminka,kam chodíme(to je skvělý!!!Do plaváčku taky budem. takové mimodomácí aktivity jsou skvělý!!!hlavně pro moji psychiku:slight_smile:
Taky se s nima má tancovat (třeba mazurka),mít je v náručí a zpívat jim k tomu:slight_smile:A vlastně je co nejvíc chovta a dělat při tom normoš věci,tím musí zapojit svaly a tím se jim rozvíjí mozeček -nemám moc čas popsat líp,malá už plače:slight_smile:
tak paaaaaaaaa
17. kvě 2007 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
klaruška: s tím kojením to mane podobný.Ja ale už musim davat i příkrm.Nemám toho mlička asi tolik kolik by potřebovala.Ale je divný,že když tak vehementně odsávám,že se to nerozjede.No asi už je pozdě či co... :angry:

jinak jak píše lustina,je vážne moc důležitý se tech naši¨ch drobečku hodně moc dotýkat a hladit je a tak všechno.Oni to mooooc potřebují :wink: :wink: a ta kojenecá masáž je uplně perfektní,alespon Verča se pri ní krasne uvolni a sklidní.A já vlastně taky,když vidím jak je spokojená :slight_smile:

Jinak ty nechtíky jsem taky jestě nestříhala,Prý mam odloupnout co se odlomí a zbytek pilníkem spilovat do rovna.jak píše klaruska :dizzy_face:

no jdu za tou mojí prcinkou,ráda se na ni divam,když spokojeně spinká :pensive: :pensive: tak zatím a pěknou noc
17. kvě 2007 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
kyri: :grinning: :grinning: jsem se popadala za břicho..fotka tety :grinning: na mě zatím nepřišli a to je mi je na aktuálním fotu asi šest (neříkej to nikomu :wink: )
monik: ve Svitavách takové vyžití a tu v Plzni jsem našla plavání až od 6ti měsíců, s malinkýma kojenečkama nikdo. Nebo hledám nějak blbě.
lusinta: taky ji u kojení čistím uši a za ušima :slight_smile:
a i ty nehty tak stříhám, na jednom boku jednu pracičku a za dve hodky druhou, nebo až na druhý den. A hodně záleží na nůžkách...moc mi to nešlo těma obyč. dětskýma za sedm pětek a pak mi jedna ženská poradila že je to lepší nůžkama "na kůžičku" pro dospělé, mají taky kulatou špičku a stříhají mnohem líp.
kyri again: "přerušovaná" občas svádí k vysazení v zaručeně neplodných dnech..tak žádné "dneska to neva". Máme Páju zrovna díky takové výjimce :slight_smile:
17. kvě 2007 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
lottie-asi je to hodně na vyšších silách,protože mi praktikovali přerušovanou 3roky a nic:slight_smile:Až jednoho dne jsme se v návalu euforie rozhodli a mimi bylo hned:slight_smile:

minik-taky se na Emily ráda dívám,když spinká...Ale taky mě to stresuje,protože pži každým zavrtění se hned bojím,že se budí:slight_smile:Když usínám večer,musím se schválně otočit na druhou stranu,jinak bych na ni zírala a čekala,kdy se teda probudí..

Mám strašnou chuť nakupovat hračky!!!Oblečení už má pomalu víc než já,tak přichází na řadu hračky:slight_smile: Kde kupujete vy? A co se jim bude nejvíc líbit?:slight_smile: Asi koupím spirálku na postýlku a taky přemýšlí o hrazdičce...Ráda totiž kouká na hrazdičku,která je u lehátka,ale tam jsou jen 3hračky,tak nevím,jak dlouho ji to ještě bude bavit:slight_smile:A taky budeme zařizovat z porodnýho dětský pokoj...tak musím vymyslet něco tam...
Máte tipy?:slight_smile:
PS:asi bych měla víc uklízet než vysedávat na netu,to bych pak neměla chuťe utrácet:slight_smile:
18. kvě 2007 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
lustina: tu spirálu mám taky v plánu.Ale jinak hračky zatím taky nemám pořešený.Asi ztím nic.Chrastítek a takových blbostí mame až,až,takže zatím nevím.

Jinak jak to máte s oblečením???? :astonished: Já teda nic starýho zatím neobleču.Pořád tam je ten hustej špek.Už se těším,že od příštího týdne mám po šestinedělí a hurá cvičit a makat.

Jo už jste byli s mimišama někde v obchodáku????Chtěla bych vyrazit na nákupy,ale nevím-ty bacily a tak :angry: :angry: !!!!!Co vy na to???? :confused:
18. kvě 2007 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím!
Lusinta:tak s tím bleskurychlým početím mi to něco připomíná :grinning: Honzík se nám taky zadařil po tříletém přerušování, když jsme se jednou nechali unést :grinning:

Monik:My jsme s malým vyrazili na "výlet" po velkých obchodech už ve čtyřech nedělích a do potravinových marketů chodíme ještě od dřívějška... A malej je v pohodě, většinu prochrní a žádnej bacil na něm nepřistál :grinning:
A jinak s tím oblečením-do gatí se sice vejdu, ale ta povolená pneumatička mi z některých malinko přetéká :sweat_smile: Ale cvičím už asi tak tři týdny, zatím jen jezdím na rotopedu a posiluju šikmý břišn, ale se mi to lepší :wink:

Kyri:Malej sice už nespí tolik, jako první měsíc, ale i když otevře kukadla a já mám třeba zrovna ruce v karbanátkách, nechá mě to dodělat-potichounku pozoruje co má okolo postýlky :wink: Natahovat začne až když se chci najíst-to je skoro každý den! Jako na povel, když vezmu do ruky příbor :rolling_eyes:
Ale prostě je to naše zlatíčko nejzlatější :wink:
18. kvě 2007 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
monik-já právě počítala s tím,že dostanem dárečky a nic:frowning2: A když tak hadříky(většinou nepraktické,tak je budu posílat dál),tak nakupuju hračky teď.

V obchodňáku jsme byli jen 1 a bylo to otřesný!!!Hrozný kravál,všude msrad z cigaret z kaváren, malá nervní,já taky...Měli jsme tam totiž sraz s kamarádama,ale už nikdy více:slight_smile: Ale když jsme byli v Ikei,tam se jí líbilo:slight_smile:

Cvičení-taky mám špek a všechno je mi malý,případně nevhodný na kojení:slight_smile: Ale už jsem si 2 hadříky koupila (malé mezitím asi tak 10hadříků:slight_smile::slight_smile:
Ale cvičit jsem ještě nezačala:frowning2: nechce se mi..bléééééééééééééééééééééééé

navíc není moc kdy,když ji mám buď v šátku nebo kočárkujem...A ty chvilky,kdy vydrží v lehátku nebo pod kolotočem uklízím nebo jím(petaska-naštěstí najíst se můžu vždy:slight_smile:kouká na mě,vyplazuje jazýček,slintá,ale vždycky vydrží
18. kvě 2007 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj.kolik vam pribyvaji miminka v prumeru za ctrnact dni,diky,kojicï
18. kvě 2007 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
po dlouhé době nakukuju a nějak nestačím dočítat.
My máme teď problém se spaním,malá za živého boha nechce bejt v postýlce.nepomáhá nic,ani metoda5,10,15.teď to zatim jde ale až bude větší nevim jak jí naučim být v postýlce,jelikož už se mnou v postely to nebude možný.ani bysme se tam nevešly.máte některá taky stejný problém nebo nějakou radu jak ho vyřešit???
18. kvě 2007 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak malinká zase krásně spinkala, to je zlatíčko :wink: ted teda zase spinká...
lusinta - hračky jsem objednávala na netu :slight_smile:, já si teda potrpím na dražší a kvalitnější, blbin dostane dost od návštěv. Takže kolegové z práce mi zaplatili "Kostku" od Lamaze a já si tam ještě koupila leporelo. Už mi to přišlo včera, tak jsme se kochal(y)i.
hadry - no, vejdu se jen do toho,co bylo hooodně na hraně - spíš mi to bylo volný, dneska jsem si koupila bundu v Quelle a protože budu muset na prac. jednání koncem května, objednala jsem si ještě kostým, snad mi do tý doby přijde.
petaska - s jídlem to mám úplně stejný- prý existuje odborné označení, nějaký RA reflex či co, že jakmile začneme myslet na jídlo a nedej bože ho chystat či zasednout k němu, okamžitě se mrňata začnou dožadovat pozornosti :wink: Každopádně je to dobrej hlídač, lepší než dieta :grinning: :grinning: :grinning:
cvičení - jsem ráda, že stihnu zacvičit tu 20minutovou sestavičku z porodnice, pořád se chystám na pilates po porodu a nemůžu se k tomu dostat. Ale zase jsem stihla upéct jedný paní dortíka :slight_smile: no a špek na břiše - lepší se na sebe nekoukat :frowning2:
tak dobrou, jdu si dát svou dvacetiminutovku, pak si asi budu číst nebo vyšívat a pak hup do postýlky. Dobrou noc!
18. kvě 2007 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek