• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahojky všem! Tak nášmalej má hader úplnou spoustu a taky toho ani moc neobleče. Na nákupy jsme vyrazili už ve 14 dnech a jezdíme stále :wink: Nejlepší je samo Ikey kde si můžu vklidu nakojit jinak kojím v autě :wink: No já obleču v podstatě všechno neboť mám z přibraných 8kg dole 14 ale potřebuji aspoň 15 dolů ať jsem spoojená já i manžel. Horší je to s halenkama na kojení. Mám jen trička a velké prsa takže mi to moc nejde schovat a proto nemůžu kojit na veřejnosti. Jako kdybych byla třeba někde ve městě a chtěla tam nakojit :wink: No a hraček teda moc nemám. Jen zavírací špendlík, hrocha z Ikey, jabko na autosedačku a chrastítko superní (od fisher price) nebo jak se to jmenuje - ale pro malého ještě težké. No a hrací deku. Jó vlastně ještě mám tu hrkačku co se dává na ruku :grinning:
18. kvě 2007 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem stále tlustá jak bečka, ale už se opravdu s tím snažím něco dělat :sweat_smile:
Oblečky pro Honzíka řeším nárazově-teď jsem musela koupit něco na Vítání občánku něco pěkného a nikde nic-přitom je tolik moc nádherných miminkovských hadérek :unamused: .
Hračky zatím neřeším: něco málo mám kolotoč,dečku s hrazdičkou a nějaké zvířátka na zeď, které má zatím v postýlce, aby upoutaly jeho pozornost.
18. kvě 2007 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl.misel ti neporadím, nám pomohla zrovna ta metoda 5,10,15, ale asi bych jí dávala často do postýlky, aby si tam zvykala :wink:
Poupe malej přibírá tak 650 až 750gramů je to malej nenažranec :grinning:
Hračky jsem taky ještě nekupovala dostaly jsme jich hrozně moc :sunglasses:
Kilča už mám úspěšně zhozený co jsem v těhu nabrala, ale pneušku mám taky, budu muset začít cvičit, ale nějak k tomu nemůžu dokopat :sweat_smile: jo a navíc mě v poslední době bolí břicho, bolí vás taky?
19. kvě 2007 ve 03:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl-jo,máme to taky...ale už mě to taky nebaví,ty noci..navíc cítí stále mlíko a cvhce furt pít...jaká je emtoda 5,10,15?
19. kvě 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slonik:tak o tom reflexu si asi něco přečtu, ať vím, proč se nenajím :grinning: Je ale fakt, že takhle aspoň dodržuju takový to pravidlo, že by se mělo jíst pomalu, malé porce a každé dvě hodinky-akorát, že já nemám těch jídel několik, ale to jedno začatý mi vydrží na víckrát :grinning: Každopádně to funguje-jsem na svojí váze a michelinka pomalu ustupuje :wink:
Jinak my teď taky přibíráme "už jen" tak těch 650,ale během prvních 14dnů jsme zvládli kilčo :grinning: Taky máme otesánka, takže oblečky musíme dohánět průběžně. A na to vítání občánků-vůbec netuším, co koupit, protože se mi fakt zdá, že nic nemaj :rolling_eyes: Zdá se mi, že šatiček na holčičky je mnohem víc, než nějakejch prďáckejch gaťek na pořádný chlapáky :grinning:
Zatím papa, jdu dodělat obídek a jsem zvědavá, jestli ho sním najednou :sweat_smile: :grinning:
19. kvě 2007 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta metoda 5,10,15 je na uspávání, že dáš prďolu do postýlky pohladíš a odejdeš, když brečí tak za 5min přijdeš znovu ho pohladíš, pak přijdeš za 10 min a pak za 15min. U nás to fakt zabralo, předtím jsem malýho uspávala na balóně :sweat_smile: Teď mu vždycky pustím kolotoč a než dohraje tak už chrupká :wink:
19. kvě 2007 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica-a to jsi an to měla nervy,na to plakání? Já to vydržím tak max 2minuty:slight_smile:taky uspávám na baloně,ale pak se probudí,když ji položím..Takže ěvtšinou stejně usne až u prsa:frowning2: Ale už mě to přestává bavit,tak vymýšlíme jiné způsoby:slight_smile: A do toho vedlejšího pokoje jsem s etaky ještě neodvážila...
19. kvě 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak to malej je zlatíčko. Buď ho jen držím v náručí a usne nebo ho položím do postýlky a spí sám. Někdy když je hodně unavený tak si tak žbrblá s dudlem a uspí se! Jó já bych neměla odvahu malého dát do pokojíčku. Bych trnula hrůzou. I tak mám monitor dechu a stejně ho pořád kontroluji. No pošuk no! :wink:
19. kvě 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda uspáváme budď u prsa, nebo na balonu,nebo kombinace obou :grinning: ale zabírá to! Včera usnula v 20 aspinkala do 3 a pak do šesti a nakonec se vzbudila v devět - jsem se suprově vyspala, i když jsem šla spát až v 23. Teď už teda taky spinká :slight_smile: zatím ji necháváme spát v zavinovačce, jsem tady asi jediná, co? Přes den už ji máme "navolno", zítra taťka zrenovuje postýlku po mně a bude velký přesun z košíčku do postýlky, pak už bez zavinovačky a možná to zkusíme i bez míče :slight_smile:

V kolik Vám usínaj na metodu 5-10-15?
19. kvě 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
někde jsem vyčetla že těch 5-10-15 je až tak od 3.měsíce, že předtím je to zbytečné "týrání". já s ní chodím, zabírá to dobře, ale nevím, co si počnu až ztěžkne :grinning: a když u chození usíná a klíží se jí očka tak jí šupnu do kolíbky a položím na ní ruku, to zabere na probouzecí pokusy a pak se teprv odplížím :slight_smile:
furt ale nezvedá tu hlavu, začínám si s tím dělat starosti. ty zvedací tendence má, ale nějak se neumí opřít o ruce, možná je má nějaké slabé(?). ach jo.
19. kvě 2007 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie neblázni náš Dalík teprve nedávno začal zvedat hlavu máte času :slight_smile: vždyť je Pavlínka ještě maličká

slonik Dalík nám spinká v zavince pořád, on sebou strašně mele a takhle je hezky uklidněný

holky doufám, že vám nevadí, že vám sem lezu ale u nás v únorovkách je snad všechno usnutý nebo co :grinning:
19. kvě 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusinta já taky dlouho nevydržím, ale musela jsem protože uspávat skoro 7kilový mimčo je fakt náročný :grinning: :grinning: Ale naštěstí to nebylo tak hrozný, jsem mu pustila kolotoč, tak ho sledoval a kolotoč nám hraje 4 min, takže 1min pobrekával a na těch deset minut jsem to musela chvilku překousnou a k mojemu údivu on usnul, jsem tomu skoro nevěřila, protože před tím se vždy vztekal a za těch 15 min jsem ani už nemusela chodit :grinning: a teď mu vždycky pustím kolotoč a než dohraje tak už chrupká :wink:.

Sloník se divím, že ti Verunka v košíku vydrží, male tam nechtěl už vůbec být, protože z něho neviděl. Jo a taky jsem měla strach, že bez zavinovačky bude spát hodně blbě a bylo to v pohodě jsem ho dala do toho spacího pytlu a je to dobrý :wink:

Mady my jsme musely zkusit dát malýho do svého pokoje, protože s náma v ložnici spával hrozně blbě, budil se co dvě hodiny :angry: Jsme pak přišly na to, že ho manžel budí svých chrápáním :grinning:. Jsem si taky myslela, že ho budu mít v ložnici tak do půl roku, je to i pohodlnější na kojení a tak:unamused:, ale v pokojíčku je spokojenej a spí už o hódně lépe :wink:

Lotiie nemyslím si, že bych malýho nějak týrala :rolling_eyes:

Draga samo, že nevadí :wink:
20. kvě 2007 ve 04:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie: ad "přerušovaná" - jj, hádej, jak jsme přišli k Taishe?:wink:

taky mám chuť kupovat hračky, moc jich zatím nemá, a už je na to docela zralá - na ty koukací, tak asi pořídíme nějakou hrací deku s hrazdičkou nebo něco.
plínek už máme habaděj, tak změna :wink:
20. kvě 2007 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-přesně tak,plínek a hader už má hodně:slight_smile:Tak jdem na hračky:slight_smile: (ještě mi zbývají na účtu poslední 2tis.který si můžu utratit za co chci..pak už takové velké nakupování nebude:frowning2: A co pořídíš?hrací deku? Taky nad tím uvažuju,ale má už lehátko,tak jestli to není trošku to stejný..Až bude na bříšku,tak si bude hrát na dece asi ještě víc...

Janica-a kde jsi koupila spací pytel?:slight_smile: A už ho nezakrýváš? Malá spí pod peřinkou,bez zavinky-byly jí už všechny malý..asi po 14dnech:slight_smile: Ale je fakt,že se taky leká svých pohybů...Jedině pak jako Terka zavazovat ručičky,ale to by asi na Emily nezabralo,protože na druhou stranu potřebuje i volnost...Ruky si vždy vymotá,ať ji zabalíme jakkoliv:slight_smile:
20. kvě 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga-a co vy máte za oblíbené hračky?čela jsem,že se to Dalíkovi zase vrátilo,ekzémek...Nám s etaky stále vrací:frowning2: Neposlali vás na kožní?
20. kvě 2007 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lusi :slight_smile: my máme oblíbený špendlíček, pak sundaný plyšáci z hrazdičky od chicca a ještě takový lehký chrastítko a nejoblíbenější jsou teď vlastní ručičky :slight_smile: on už tu vyrajdu nebo ekzem nebo co to je, má jen na tvářích tak jsem teď koupila sebamed přímo na obličejíček a mažu mu to a docela se to vylepšilo, na kožním jsme zatím nebyli uvidíme časem do teď to měl bez problémů
20. kvě 2007 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já taky dávám malého do zavinoačky :wink: leká se svých ruka a dokonce ho šněruji i do plenky neboť se věčně bil do obličeje :wink:

Jó a hlavu taky nezvedá. Taky nepoužívá ruky a ještě na bříšku děsně řve. Ale když ho mám na ramenu tak drží pěkně :wink:

Jojo hraček taky máme málo plenek a oblečení habaděj. Ten zavírací špendlík je dobrej.

Jó taky si vaši prckové žužlaj ruce? malého akojím a za chvilku už je má v puse a cucá jak kdyby z nich mělo téci mléko :grinning: Tak nevím zda to dělá hlay nebo jen tak. Je to u něj novinka ještě to nedělal :wink:
20. kvě 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
kyri:mě nic takového zatím nepřišlo
slonik:také nám pořád spí v zavinovačce,ale jen v noci.
mady:naše si také žužlá pacičky.
Oblečení máme akorád od každého 5 kousků.
Z hraček jen chrastítka zatím.
20. kvě 2007 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! Tak dneska mě pěkně vytočila tchýně. Jsem byla včera s malým na dětském dni (asi 4h) a dneska mi říkala že měla šílenej strach že malej je chudáček hlady a málo oblčenej (samozřejmě jsem ho nakojila a měl bundu, čepku i tepl. deku) Tak jsem jí říkala že jsem malého hlady nenechala a že oblečenej byl dobře a že určitě jí taky do toho nikdo nekecal. A ona na to. A pak se lidi divý že jsou týrané děti. No chápete to? Jak o že malého týrám. No co by jste na to řekli. Jsem pěkně naštvaná. Sice pak hrozně říkala že nemyslí mě. Ale proč by to jinak říkala že?! Tchýně jak vyšitá. Úplně mi kazí chuť na to chodit s malým ven neboť vždy ji potkám na zahradě a poslouchám její pindy. Třeba že:
venku je 30 stupňů a malej měl krátkej rukáv - tak prý mrzne chudáček
mám takové chrastátko na ruku - tak prý chudáček má na ruce takovou těžkou věc
nebo síťka proti hmyzu- prý ho dusí
koupila jsem mu na frajeřinu takove mini lehké botičky - tak prý chudáčka tlačí a jsou těžký
v autosedačce se chudák krčí a já snad dmůžu za to že ji musíme mít?!

No a tak je to ze vším :frowning2: A to že nechápe že malému obleču rifle nebo tepláky tak to mi hlava taky nebere. Moje babička má skoro 80. let a v riflovém se jí malej děsně líbil :wink: tchýně má 69 let
20. kvě 2007 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: teda koukám jako blázen, co jsi to chytla za tchýňu :confounded:
Božátko to ti teda nezávidím-výhrady mám ke své potencionální tchýni, ale tu tvou bych asi nerozdýchala. Jen se nedej-ona si své už vychovala, tak ať se nese.. do tvého!!!Jsi máma a sama uznáš za vhodné jak oblečeš své princátko.
Já vždy nahodím výsměšný úsměv a hotovo... držím vám pěstičky.

Honzíka dávám spát do postýlky a dečkou ho přikryju. Zdálo se mi, že v zavinovačce se bobek moc pučí... A ručkama taky mává jak strhaný- nekdy se trefí i do obličeje, ale nic si s toho nedělá.
Pěstičky si rve do pusinky neustále a jak si je nasliněné přejede i líčka, tak se mu udělal malý ekzémek. Mažu mu to mastičkou na obličej a zatím v pohodě. :wink:
20. kvě 2007 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga - jasně, pojď klidně mezi nás :slight_smile:
k zavinovačce - my ji taky dáváme na jen na noc, a v košíku spí taky jen v noci, přes den ji mám buď na dece, nebo v křesílku, nebo na sobě a hopsáme na míči :grinning:
20. kvě 2007 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky my teda naštěstí s večerním usínáním problém nemáme-malej usne většinou hned jak ho po nakojení položím do postýlky a dám na něj deku :wink: ze zavinovačky nám vyrost asi po 14 dnech :grinning: Ale představa, že ho nechám třeba i jen těch pět minut vřeštět, kdyby se mu v pelíšku něco nezdálo, je pro mě dost hrozná :fearful: těžko vydržím na wc, když se rozbrečí :sweat_smile:
S tou vyrážkou na tvářičkách to máme asi stejné-teda doufám, že to nebude nic horšího-já jsem totiž od narození atopička, takže se docela třesu, ať to co nejrychlejc zmizí! :angry:
Jinak pusu máme taky plnou prstíků a nejvíc nám chutnaj, když je na nich ještě třeba nataženej rukáv:grinning: Ale někde jsem četla, že jim tohle žužlání pomáhá trávit...
Mady-tchýně se musejí brát s rezervou! :wink: Ta moje skoro tchýně je dětská sestřička na porodnici, člověk by řek, že by to mohla být výhoda-problém s malým?--máme babičku! Jenže opak je pravdou :confounded: Např. :každý den mi koupání nevyjde na stejnou hodinu, zrovna když u nás byli, vycházelo nám "až" na osmou-podle mě žádná tragédie, ale... :angry: Takže neřešit, neřešit, neřešit a dělat si podle svýho :grinning: :grinning:
20. kvě 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,odpovezte.mala 2mesice behem 14 dnu pribrala jen 150g,zda se mi to malo.doktorka tvrdi,ze je to v poradku,jinak dosud pribivala behem 14 dnu v prumeru 350-500g
20. kvě 2007 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Poupe jestli ti řekla doktorka, že to nevadí, tak bych jí asi věřila, mě se zas zdá, že náš malej přibírá až moc a taky mi doktorka říká, že je to v poho :grinning:

Mady chuděro, tě lituju takovou tchýni, by mě asi jeblo, ale asi to bude letama a asi je pěkně staromódní :sweat_smile:

Malej si taky žužlá pěstičky už asi tak 14 dní a nejlepší je když si je prohlíží, to je pak prča :grinning: :grinning:

Jo a u nás je nejoblíbenější chrastítko z ikei, taková modrá plyšová rybka, nebo co to je, mu to dám do ruky a on si s tím pěkně chrastí. :sunglasses:

LUsinta jo ten spací pytel jsem koupila v hypernově měli ho tam v akci, kupovala jsem ho ještě před porodem. A už ho nezakrývám, je to super se nerozkope a je v teploučku :wink:
20. kvě 2007 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga: dik, ja bych neplašila, ale dětská doktorka na to lezení nějak spěchá a hecuje mě, 30. bude kontrola tak už se bojím teď.
Mady: neřeš ji! mám naprosto příšernou tchýni a máma by mi taky nejradši do všeho mluvila, naštěstí jsou obě 450km daleko, někdy se lituju že nemá kdo hlídat, ale za ten klid to stojí. a když potřebuju poradit, tak je tu kůň :grinning: :grinning:
poupě: zda se mi to taky malo, aspoň těch 300, ale já tomu nerozumím, třeba je velká tak tolik přibírat nepotřebuje...hlavně že nehubne. kolik váží? a kojíš nebo krmíš z lahvičky? nestresuj se uvidíš při dalším vážení, jestli jí a kaká a čůrá, tak je to určitě dobrý
20. kvě 2007 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie,cura,kaka da se rict porad stejne,je dost velka,kdyz se narodila mela 52cm a 3,800.tak mozna to je tim,jen me zarazilo,ze pribivala vic,snad je to jak ma byt
21. kvě 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: vítej v klubu, mám to taky tak. Minulý týden udělala scénu před manželem, brečela, že jí malou nedám ani pochovat, ani povozi, přitom ji každý den vozí tak 2-3 hodinky navečer. Pořád jí cpe čaj, i když jsem jí řekla, že nechci, když plně kojím, pak jí nedá odříhnout a kupuje jí věci u Vietnamců. Na mě mi to nevadí, ale miminku to nedám, i když je to 10x praný. ty barvy jsou kdoví z čeho. No a s tou síťkou, autosedačkou, oblečením...jako bych ji slyšela :grinning: holky závidím všem, kdo máte normální tchyně. Já mám mamku daleko a manžela často na služebce, tak se jí snažím ubránit, ale někdy to dá práci. Lottie: to ti závidím, 450km, to by se mi líbilo, ale ona se stěhovat nechce daleko a my nemůžeme :grinning:
Nosím prďolku v šátku a jí se to moc líbí, hlavně kříž s kapsou, a ona na mě začla v tramvaji ječet, že se tam dusí, potí, je tam celá skrčená, tak že bude mít špatnou páteř atd... já myslela, že jí protáhnu zavřenejma dveřma a lidi se na mě koukali jak na krkavčí matku, protože bus plnej důchodců a pro ně je to jen módní výstřelek, nechápou, že to tak generace národů před náma dělávaly.
Nebo si myslíte, že ten šátek je na držení těla atd špatnej? Já jsem z toho jelen.
21. kvě 2007 v 11:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzu, teda to jsou zážitky. No, vyjadřovat se k tomu ale - s dovolením - nebudu, ju? :wink:
21. kvě 2007 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, jo, žužlá si je - hrozně s chutí, taky po kojení, anebo se tím uspává - dudlíka už definitivně odvrhla

petaska: mam to taky tak, s tím brekem - nejsem schopná ji nechat vřeštět dýl,než 2 minuty - ale zrovna teď si trochu bekla, pak sama přestala a za chvíli zase, tak si říkám, že když jí chvilku nechám, tak si problém (bříško) vyřeší sama, když to jde, a moji asistenci k tomu nepotřebuje :grinning:

teda, s těma tchýněma to nemáte lehký, ale zuzu, jestli ti vozí každý den 2-3 hoky, tak to je super, ne? já se už těšim, až někoho vyšlu s Taishou ven a budu mít 2 hodiny pro sebe:slight_smile: zatím chodíme vždycky společně (s přítelem anebo jdu venčit kočárky s kámoškama)

lusinta: taky mi přišlo podobný lehátko jako deka, ale to lehátko se prý časem dost hodí na krmení, když dítě jestě samo nesedí - a deku asi koupíme, Taisha vydrží docela dlouho ležet a na něco koukat a je to dobré na bezplenkování:slight_smile: už jsme se do toho taky daly, pěkně mezi přebalováním tak půl hoďky větráme a začnem asi i venku v kočárku a na zahradě občas bez, ale to asi až Taisha přestane tolik kadit (8x denně :unamused: )
21. kvě 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik.jak to myslíš? taky Ti vadí šátky?

Zuzu-určitě šátek vadný není, probíhalo spousty studií..I pro miminko-pokud je dobře uvázaný je dobrý i pro mamču,pokud je dobře uvázaný...Určitě se ani nedusí..naše malá se tam vždycky tak zachumlá,ale určitě by se nechumlala tak,aby se udusila..není to žádný idiotek,ale moudřejší stvoření než my..takže když je jí už moc "dusno",tak se prostě odtáhne,zavrtí,změní polohu... Jediné je asi fakt,že jim je v těchto vedrech horko...Takže málo oblíkat.Já to asi vyřeším tak (protože nosím oparvdu hodně),že jí koupím bodýčko z moiry (viz např. mamaja.cz)-to odvádí pot,nestudí, je i proti zimě i proti vedru...
21. kvě 2007 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek