• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

lusinta - ne, proti šátkům nemám nic, ta moje odpověď se týkala první části příspěvku :wink:
Já Vám naopak s šátkama fandím, já sama na šátek jsem srabík, asi bych to nezvládla umotat, tak máme jen babyvak. I tak ho ale moc nevyužívám, spíš mám malou rozbalenou nebo si leží nebo ji musím houpat nebo krmit nebo oboje poslední dohromady :slight_smile: A když brečí, tak nemá cenu ji tam rvát, to už mám vyzkoušené. tak dobrou!
21. kvě 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:jsem pro šátky :slight_smile:
zuzu: náhodou jsem taky z Ostravy a Pavel z Frýdku, ale přesunuli jsme se a Pája už je plzeňačka :sweat_smile: jsem docela zvědavá, jaké to bude až začne mluvit...Naučí se od nás, pak si ve školce bude možná chvilku připadat jak blbeček, než se naučí "plzeňsky" a co z toho bude nakonec, jestli směs nebo "dvojjazyčnost" to netuším.
Kyri: kadí taky aspoň 8 krát, nechávám ji holou akorát tak ráno půl hodky a pak až před koupáním taky nějakou dobu. stihne se u toho vždycky minimálně jednou vykadit a dvakrát vyčůrat, na bezplenkování bych asi neměla, vylítne jí kousek i při každém kýchnutí :grinning:
mě napadlo, když kadí tak často, jestli bych vůbec poznala, že má průjem? dneska jsem jí totiž málem ugrilovala :astonished: :pensive: 3 hodky venku, sice většinou ve stínu, ale prý bylo 30°! to jsem zjistila až večer ve zprávách a když chtěla furt pít a usnula teprv před chvílí.
21. kvě 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem takhle lezu, ale jdu na radu..cetlaj sem, ze nektere z vas naucily vsa detatka usinat samotne v postylce metodou 5,10,15...vy, u kterych to fungovalo, pokolika dnech to tedy zacalo fungovat?a jak presne jste ji aplikovaly?diky moc :slight_smile:
21. kvě 2007 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ALči u nás už třetí den usínal v pohodě, že už ani nebrekl :wink: Dohrál kolotoč a už spinkal :sunglasses: A jak to u nás probíhalo tak jsem to popisoval na minulé stránce v mojím 3 příspěvku :wink:
22. kvě 2007 ve 03:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, dekuju moc :slight_smile:
22. kvě 2007 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie - to jsem si říkala taky, když kadí dost tekutě a hrozně často, jestli je všechno ok. ale asi jo, protože pořád baští (někdy každou hodinu), takže taky úměrně tomu kadí a čůrá :unamused:
22. kvě 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik-pak mi taky došlo,žes to asi myslela na ty tchýně:slight_smile: Když řve,tak ji tam taky klidně zkus dát..malá taky řve zezačátku a pak s ní skáču v šátku na balonu a do 5min. maximálně je klid a spinká...

bezplenkování nám zatím taky nejde,protože taky čůrá každých 15minut:slight_smile:takže akorát peru a peru:slight_smile: Naštěstí nemusím žehlit,mám všechno nežehlíví. To už by mě asi jeblo:slight_smile:

Taky jsem malou včera uvařila...musely jsme být ve městě celý den-ale dala mi to dostatečně najevo!byla protivná jak něco,ani pít nechtěla! Odpoledne už se to nedalo vydržet....A to jsme taky byly ve stínu nebo někde v místnosti,ale i tak to asi byl pro miminka záhul..dneska už jsem opatrnější..venku jsme byli doteď a pak pjůjdem na prochajdu až po4.
22. kvě 2007 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik-a kde jsi přes net nakupovala ty hračky?já zatím něco přes batolata a taky je dobrá stránka www.dracek.cz.
22. kvě 2007 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvůli vám,že tady žádná nejste a nekecáte, jsem samou nudou zase utrácela!

Slonik-nakonec jsem nakoupila na babywelt:slight_smile: A taky nějaký samolepky na zeď,tak jsem zvědavá..terpve teď totiž budem zařizovat dětský pokoj:slight_smile:
Vím,že bych raději měla uklízet,ale malá dneska spí v šátku hrozně neklidně tak musím skákat na balonu...A u toho čumím už 2hodiny na PC:frowning2:

To vedro je strašný,že?

A ta metoda 5-10-15-zkoušeli jsme to 1den.respektive manžel,protože já na to nemám nervy,poslouchat jak chudinka plače...A ani on k 15 nedošel:slight_smile:dál jsme to raději nezkoušeli...Máme už večerní systém,nám sice nevyhovuje,ale když se to pokoušíme změnit,je to ještě horší.
po hygieně plače prdíkama nebo únavou a usne jen na balonu...Po položení s evždy probudí..takže do 8někdo skáče s ní na balonu a od 8-9 pije dokud definitivně neusne...Takhle je to už 14dnů,takže to tak asi zůstane dlouho:frowning2:
22. kvě 2007 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem skákala na baloně, ale už je to v pohodě. Někdy si s ním na balon ještě sednu, ale jak se mi neuklidní, tak ho dávám do postýlky a pustím kolotoč a to ztichne a čučí-někdy usne někdy né-podle toho, jak dlouho řeve. Máme svůj režim.( + - )
Je to taky tím, že už nekojím....večer, jak to vyjde, tak 8 nebo 9 dám Honzíka do postýlky a pustím kolotoč. Pokud hned nezabere, tak ho pouštím pořád dokola....zatím nejvíc 3x.
Prostě kolotoč je moje druhá ruka. :grinning: :grinning:
Už 3 den spinká krásně do 5-6hod. Dám mu baštu a pak ho dám ještě na chvilku spát, protože se mě ještě nechce vstávat :slight_smile: a chvilku si chce kecat, ale pak jak vidí, že s toho nic nebude podlehne taky :grinning:
Přes den si spolu povídáme, ale dlouho to nevydrží.
Dávám ho bez plenky hoďku nebo půl před jídlem (jak kdy má moc velký hlad) uklidní se a větrá :sunglasses: :grinning:
22. kvě 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: to ani neříkej, že se nudíš - já dneska neměla skoro ani chviličku pro sebe - teprve obědvám :sweat_smile:
taisha je dneska šílená, spí tak 20 min. v kuse, a pak pobekává, taky dneska dost blinká, jindy vůbec, tak je to asi tím vedrem...
ale už hřmí, tak snad zaprší

jo, ale přišly mi disana plenky a konopka ella's - ta vypadá super:slight_smile:
už jsem je vyprala, jen nevim, kdy je pověsim... :unamused: když to dítě je dneska tak nemožný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

taky mě pobolívá břicho - ms na obzoru :confused:
22. kvě 2007 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak nám dneska Verunka krásně spinká, to vedro dělá divy. Už spí od 17:00 a čekáme, jestli ji dneska stihneme vykoupat :slight_smile:, jen doufám, že nebude vzhůru v noci, to by mě asi kleplo.

je fakt, že se taky musím pořádně naučit, jak ji správně oblíct, ale už dělám pokroky :grinning: V sobotu jsem ji lehce uvařila, ale už jsem teď hodná matka :dizzy_face: ona ta rada - miminko o vrstvu víc, než jste vy - není úplně pravdivá, že jo?

Byly jsme u paní doktorky na 2mes. prohlídce, tak měří 60 cm a váží 5,45 kg. A prý je vzorňácká :slight_smile:

lusinta- já je nakupovala na mimishopu, tam mi ty, co jsem si vybrala, vyšly nejlevnějc.

kyri - to já dnes poprvé zažila, že jsem se natáhla na gauč a užívala vegec -zkoukla jsem letiště a zoufalý manželky, pěkně v kuse a v klídku, ne jako vždycky po kouskách při kojení. Taky se mi podařilo vyšít kousek toho metru, co jsem začla vyšívat těsně před porodem. No, odvolávám, že je to práce na týden (to platilo pro těhuli), teď je to tak na rok :unamused: .

ale jinak pohoda, jen doufám, že to není to pověstné ticho před bouří.
22. kvě 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf, tak dneska to byl den, musim vymyslet něco na denní uspávání - kdyby to byly aspoň 2 hoďky v kuse. ona je i unavená, u kojení odpadává, ale pak ji vždycky vzbudí )asi) bříško a je konec a celý znovu, houpat, chodit, dát cucnout, přebalit a takhle celý den - mezi tim se ani nenajim - ale zítra půjde hezky přítel kočárkovat, tak budu mít aspoň 2 hoďky pro sebe,doufám...
22. kvě 2007 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky přes týden nám nešel internet tak musím jakmile budu mít čas vše nové tu pročíst :grinning:
Jinak novinky u nás Vojtíšek nám roste jako z vody má již 5,4kg a 58cm.Já již byla na prohlídce po šesti nedělí vše v pořádku mam již i antikoncepci :wink:
Vojtíška už ani moc nezlobí prdíky a spí pomalu celou noc,mléko odemě mu nestačí tak na noc dostává sunar.Jinak jsme museli vyměnit oblečení z 56 na 62-68.Rostou ty mimča nějak rychle.Zítra nám dovezou noví kočárek tak se již nemohu dočkat tak zatím pa jdu hajat
22. kvě 2007 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojda, tak my máme 62-68 už taky :slight_smile:

dnska jsem koukla na www.kojeni.net, protože malá je poslední dny šílená a zjistila jsem, že má asi reflux - pálení žáhy. ublinkává (předtím neblinkala snad nikdy), svíjí se po kojení, bečí, nevydrží ležet na rovném a nejradši se nosí na rameni, taky pije každou chvilku.
a tam psali, že je to překyselením žaludku, že dítě chce často pít, aby to pálení zahnalo, ale jen si ho tím zvyšuje :frowning2: tak budem asi měnit polohy kojení a podložíme matraci v postýlce, kdyby nic, tak prý pomůže zahušťovadlo nutrilon, tak uvidíme - no, za ten klidný denní spánek to stojí.
taky jdeme zítra k mudr, tak jsem zvědavá, kolik nám naváží:slight_smile:
a taky jsem nás objednala k číňanovi - doufám, že najde něco na ty prdíky (který už jsou ale lepší, večerní řevy ustaly) a teda na to pálení žáhy a neklidný spaní
23. kvě 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
kyri-měla bych to úplně stejně kdybych ji nedávala do šátku...taky spí tak 20minut a pak se hned probudí..takže ji mám tak od 10-13někdy do 14 v šátku,každý den a mám klid...někdy jsem to zkoušela bez toho,ale to je tak protivná z únavy!už si na to zvykla a taky už to patří do denního režimku. Pak najíst,chvíli vzhůru (babymasáž apod) a pak jdem procházkovat,kde ještě taky tak hodinu spí.

Toho číňana vám závidím holky!taky bych šla!ale jsou jen v Praze a pak někde ještě dál. Pak napiš,co vám řekl a dal a jestli pomohlo.

slonik-ty máš vážně úžasnou holčičku!přímo vzorová!!! taková hodňoučká, spavá...
23. kvě 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz .... dáváte vaše mimča spát v noci na bok nebo na záda?? Díky. Já jsem teď začala dávat na záda, protože malý odrostl z peřinky, a jsem si nějak nejistá.
23. kvě 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám na záda, už asi přes měsíc :wink:
23. kvě 2007 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
junina - já stále na bok, navíc teď, když ublinkává, je to jistotka.

lusinta - taky budu asi intenzivně šátkovat, ach jo, moje záda... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale za ten klid to stojí, a když se tím taishe to bříško zlepší, tak to bude super.
ad číňan: v brně žádní nejsou? myslim, že tam taky někoho najdeš... :confused:
23. kvě 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
junina:Já dávala spinkat Honzu na zádička a měl otočenou hlavičku převážně (věčně) na druhý bok a ted má hlavičku s pravé strany oleželou. Má chudáček šišatou hlavičku a já jsem z toho nešťastná...
Proto ho teď dáváme spát na levý bok a podkládáme hlavičku z pravé strany...
Doufám,že to pomůže..... :frowning2:
23. kvě 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta - díky - dopadlo to tak, že jsme přeskočili koupání, spala nám i při přebalení, spinkala do 6, mezitím jsem ji 3x nakrmila a světe div se - u toho taky spinkala :dizzy_face:

mám historickou novinku - dnes jsme jen tak zkusmo nechali Verunku na bříšku trochu dýl, a ona se nám otočila! :dizzy_face: Dokonce dvakrát za sebou, jednou to mám vyfocený a podruhý nafilmovaný (já jsem záznamovej fanatik, málo platný) :wink: Jen co trochu protřídím fotky, tak to hodím do albíka. každopádně končí období "kam ji dám, tam ji najdu" :cry:

přes den ji dávám spinkat na záda, v noci ještě na bok (i bez zavinovačky), až bude mít postýlku - musíme ji ještě natřít a pořídit matraci - tak na záda, už jsem pořídila polohovací válečky od Sassy.
23. kvě 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za vaše info.
23. kvě 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, všechno nejlepší všem Janinkám - je tu nějaká? :dizzy_face:
24. kvě 2007 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem tu :grinning: Sloník díky :wink:
24. kvě 2007 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
rádo se stalo, já taky :grinning:
24. kvě 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak jste na tom s vaším chlapem? My máme docela krizi...to jsme neměli snad 3roky:frowning2: už se to lepší,to je sice fakt,ale muselo proběhnout několik drsných hádek...Miminko jedno,nám dává zabrat!:slight_smile:
24. kvě 2007 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my jsme na tom OK, není to jako když jsme se vodili zamilovaně po Petříně, ale řekla bych, že je to ještě lepší :wink: Hlavně aby nám to vydrželo :fearful:

lusinto neboj, krize občas musí být, nemůže být pořád pěkně, to bysme si toho nevážili a občas pročistit vzduch je potřeba.
24. kvě 2007 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo holky! Tak já zase valčím s Vikykem! :frowning2: Už 4. den mi šíleně jačí u koupání. Má úplně histerické záchvaty. Asi se něco stalo v sobotu když jsem ho umývala po kakání v umyvadle. Možná ho to studilo. Určitě jsem ho neopařila na to jsem dávala pozor. Ale rve mi to srdce. Ale koupat musím kor v tom horku. Mám obavy aby nedostal infarkt! Myslíte že se to může stát? Pláče a řve úplně jinak než normálně. Úplně chraptí. Ach jo! No jinak je zlatej. Teda v tom horku je trošku protivnej přes den a spí jen krátce ale v noci mi spí už i 5h. A s uspáváním nemám problém. Takhle je zlatej.

No na kontrolu máme přijít mezi 2. - 3. měsícem takže půjdu příští týden. Ale dle našeho úteního vážení by měl mít 5,5 kg a dle vašich ratolestí mám obavy aby to nebylo málo. Ale 62 je mu už tak tak. Ale hlady nekřičí :wink:
24. kvě 2007 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, nám mrňka teď v těch vedrech taky docela u koupání vyvádí, myslela jsem, že má hlad, tak jsme ji před tím nakrmili, ale stejně brečela (celá červená, sousedi si určitě musej myslet, že ji vraždíme :frowning2: ) Plakala nám i ve vaničce, tak jsem ji párkrát šupli do kbelíčku a tam si lebedila, ale jak jsme ji vytáhli a začli sušit, začlo to znova :frowning2: Máme to asi od pondělka, už to začíná ubírat na intenzitě, ale rve mi to srdíčko, jen co je pravda :unamused:

Už nám přišlo pozvání na vítání občánků- jak jste na tom vy?
25. kvě 2007 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Promiňte,že Vám sem lezu,ale zaujal mě příspěvek od Mady.
Náš Adam řve do nepříčetnosti u každého koupání a když se nemůže přisát k prsu hned jak bych chtěl(třeba než ho přebalím a tak),tak by se strhal vzteky.Mady........neboj.Já už jsem si na to zvykla a infarkt z toho nikdy neměl (jednou ale nemohl popadnout dech,ale už se to naučil) a to už s tímhle problémem válčíme 3 týdny.Musíš to brát z té lepší stránky.........alespoň si procvičí plíce. :sweat_smile:
25. kvě 2007 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek