• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Karot zkus ho pred timnez ho das do vanicky zabalit do plenky at ma svazany rucky a pak ho rozbalit az ve vode, my jsme tak zacinali. a mooc radi se koupeme :slight_smile: ted uz bez plenky :wink:
25. kvě 2007 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Zajímavé s tím koupáním....já to vůbec nezažila. Ve vaničce se mi rozbrečel jednou a to jak jsem mu umývala hlavičku. Teď už je v klidu a hlavičku si nechá taky pěkně opláchnou a ještě se u toho směje :slight_smile: -tak to jem teda ráda....

Na Vítání občánků jdeme tuto neděli....koupila jsem mu takové sametové modré kalhoty a k tomu byla sametanová mikča, ale to bude asi pařák, tak mu k tomu dám bílou košilku modře lemovanou. Fakt jsem pro něj lepší nikde nenašla. :unamused: Kdyby to byla holčička, tak šatiček je všude habakůůů... :grinning:
25. kvě 2007 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj máte některá problém s tim že mrňous nechce dudlíka?malá ho vůbec nechce a sem z toho už na nervy.na jednu stranu je to dobře ale na druhou stranu hrůza.má prso místo dudlíka.kdyby ho chtěla tak když nemůže usnout dala bych jí ho a dudlala by a byl by klid.nemáte nějakou radu jak jí na něj naučit?zkoušely sme i med,šťávu a nic
25. kvě 2007 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
hojda, mady, nám se stalo předevčírem, že jak jsme ji dali do kyblíku, který si jinak užívá, tak začala bečet, a bylo to trochu opruzeným zadečkem, který ji v té vodě začal pálit.
a u sušení a jiných procedur vyváděla vždycky, to se spíš lepší
taky teď přes den je to soda, ale dneska docela spinká, zkouším jí dávat napít ne tak často, aby se jí to pořád nevracelo, ten nutriton taky asi trochu zabírá, že ji ta žáha tak nepálí.

jo, a včera nás mudra vážila, Taisha za 3 týdny přibrala KILO! :astonished:
- jsme teda koukali (a mudra taky :sweat_smile: ) teď má 5350g a to jí bylo v úterý teprve 6 týdnů. je to fakt obryně a otesánek, když jsem se ptala na ty refluxy, tak se mi mudra dost smála, že když mám takového žravce, tak je to jasný, a když kojím někdy i po 20 minutách, protože řve hlady, a pak saje, jak když týden nejedla, tak to prostě ten žaludek někdy trochu nestíhá :sweat_smile:
25. kvě 2007 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
girl.misel: máme to taky tak - asi 3 týdny dudlala, a pak ho začla nesnášet. někdy jsem jí ho dýl podržela v pusině, tak si ho pak vzala, ale teď už ho nechce a občas se jí z něj fakt obrací žaludek, radši má ručičky nebo prso (což chápu :grinning:) a dudel už není kámoš :confused:
(taky by se mi občas ulevilo)
25. kvě 2007 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
girl.misel:četla jsem, že se namá dudlík močit do medu a šťávy, protože bude mít potom problémy se zoubky. Je to základ na záněty dásní....
Zkus si s ním trošku hrát a ten dudlík mu chvilku u té pusinky drž (jak píše kyri)...snad ho brzy příjme...
25. kvě 2007 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
taky zkoušíme dudlík, ale nijak to nehrotíme.... koupání si mrňka vždycky užívala, ale teď co jsou to vedra, je to nic moc.
25. kvě 2007 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
Emily taky dudlíka nechce a to jsme zkoušeli různé druhy a finty..Akorát ji na tom dávám Sab a ty vitamíny (ze lžičky to byl vždycky tiátr...). Tak zkus jedině taky dát trošku sladkého Sabu,pokud používáte. Ale med určitě ne.

jak píše Terka s tou plínkou,koukala jsem na její fotky a fakt je to super nápad. my to teda nedělali do kyblíku,ale do vaničky to musí být por mimčo skvělý..že se tam donese zabalené v plínce a až si ve vaničce zvykne,teprve plínku pustit. terko,skvělej nápad!:slight_smile:
25. kvě 2007 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Terkaz.............dobrý nápad,ale u nás by se neosvědčil.To by Adam musel být svázaný pořád a nepomohlo by to,protože je v tomhle řvaní po manželovi.Svěřila se mi o tom jeho babička a ještě mě uklidňovala,že Adámak proti němu moc nepláče.Ono je to asi tím,že se snažím aby neplakal.
Zjistila jsem,že je ten pláč z únavy.Takže to praktikuju tak,že ho nakojím,pak ho položím pod hrazdičku a když po půlhodině(zhruba)začne brečet,vezmu si ho do náruče a houpu se s ním na gymbalónu.Koukáme na sebe,povídáme si a když u toho usne,opatrně ho přendám do kočárku.Dopoledne vydrží spát tak hodinu max. a odpoledne tak 3 h.V noci je zlatej,tak alespoň za to jsem ráda. :grinning:
25. kvě 2007 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ta plenka je tam hlavne proto,aby nehazeli ruckama, to je rozptyluje a pak rvou :slight_smile:zkusit to muzes treba to pomuze. :slight_smile:
jinak dudl davame, krasne se pri nem zklidni a usne pak ho vetsinou vyplivne. jo a kdyz mu ho davam tvari se u toho jako bych mu davala ...nevim co ... :wink:
25. kvě 2007 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
arotky - s tím balonem to máme stejný, hádejte, kde ted sedím :grinning:
25. kvě 2007 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky, taky je u vás pořád tak dusno? Myslím počasí... :wink:
Naštěstí to malýho spíš uspává, než aby byl protivnej-takže ještě pořád nezjistím, jaké to je, nevědět, jak ho utišit :sunglasses: Akorát v noci dohání papání, tak se teď posledních pár dní budí po třech hoďkách-to už se nestalo tak čtrnáct dní :unamused: Ale docela mu rozumím-taky přes den v tom vedru moc hlad nemám :wink:

S koupáním naštěstí taky problém nemáme-my jsme s přítelem oba jako děti byli jak kachny-z vody prý k nedostání :slight_smile: tak to má prcek asi po nás.

Akorát mě dneska nepotěšila doktorka-sice ukázově přibíráme, už máme 5,78kg, takže mu furt stačím :grinning: Ale ta vyrážka na tvářičkách ne a ne zmizet a dr už má obavu, že by se mohla projevit dědičnost a malej by moh mít ekzém po mě :frowning2: :cry: Tak jdem v pondělí na kožní...ale pořád doufám, že to má jen z toho, jak slintá a šmrdlá si ručičkama po obličeji...

Jinak s tím medíkem na dudlíku bych to taky neriskovala-nejen kvůli zoubkům, ale taky jsem někde četla, že by se asi do roka neměl med dětem dávat, protože jednak včelky mívaj nějaký breberky, co mimčům můžou škodit, a taky med může vyvolat alergickou reakci-kytičky, pyl, ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:wink:
25. kvě 2007 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Verunka je taky takovej malej vodníček, ale jak ji vytáhneme, je zle :frowning2: Jinak ted v těch teplech taky krásně spinká i přes den.

krejci - už máte taky plný album, co? :wink:
25. kvě 2007 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my máme vítání za sebou už dávno :wink: Dneska byl o fous klidnější u koupání. Přes den v tom horku spí jen malinko. V noci už lépe. Dneska jsem ho vážila aměl jen 5,1 kg asi je to málo. No už se těším do poradny. Ale hlady nepláče tak nevím. Jé musím jít kojit :grinning:
25. kvě 2007 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
No jo, na vítání bych úplně zapomněla! :sweat_smile:
Jdeme na něj příští pátek-na Den dětí :slight_smile: Jen ještě musíme malýmu něco fešáckýho koupit-jestli něco seženem :unamused: na princezny je toho fakt spousta, ale pro ty kluky... :rolling_eyes: Aspoň nějakou pěknou košili, gaťky bysme kdyžtak měli-světle modrý manžestrový lacláčky-moooc nám slušej! :grinning:
Slonik:prcek taky radši koupání, než následnou péči :sweat_smile: Ale když mu prdnu dudlíka s kapkou vigantolu, nebo jak se to déčko jmenuje, tak se to dá docela přežít :wink: A hlavně rychle vyměnit dudana za něco lepšího-z čeho něco dobrýho kápne :grinning:
25. kvě 2007 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky dlouho nám nešel internet tak sem tu po dlouhé době.

SLONIK-ano konečně mam plné album :grinning:

Unás je jen nového to že Vojtík přibírá a roste jako z vody,je i celkem hodnej jen ho občas zlobí prdíky.
Jinak mi spí celou noc jen kolem 3 se budí na jídlo a hned zase usne.
Když někomu ukazuji jeho fotky tak kdo zná Tomáška tak si myslí že jim ukazuji fotky Toma jsou jako dvojčata ale po 4 letech :grinning:
I mí rodiče podle fotek nepoznali kdo je kdo :wink:
25. kvě 2007 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ach jo holky! Zas mám depku! Dneska jsme vážili opět malého a vyšlo nám že má 5,1 kg a 3.5. v poradně měl 4870g. Což by znamenalo že přibral strašně málo. Mám úplně strach. No ještě že jdu v úterý do poradny. Ale hlady mi nepláče. kadí mi ale jen jednou za 7 až 10 dní. Ach jo :frowning2: A to se snažím jíst zdravě aby měl dobré mlíčko a asi je nějak málo výživný :frowning2:
25. kvě 2007 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Mady.........tak to mě mrzí.Mě taky Adámek kadí čím dál míň pravidelně.Dvakrát třeba nic a po třetí si tak uprdne,že mu to pomalu teče přes gumičky. :grinning:
Do poradny jdeme až 13.6.,tak jsem taky zvědavá,jestli dostatečně přibírá nebo ne.Je teď poslední dobou nějak víc hladový..........možná máme ten růstový sput(nebo jak se to píše :sweat_smile: ).
Tak mám teď chvilku,Adámek má odpolední spánek.Povolím mu to pouze na 3 hodiny a pak provětrám venku.Potřebuju se v noci vyspat.
Brouzdala jsem teď chvíli po netu a našla jsem zajímavou radu,jak uspávat dítě,abyse z nás nestali otoroci nebo nervově narušení rodiče.
Takže ho sem přikládám a až se manžel vrátí z výletu,doporučím mu,ať si ho přečte,protože mi dopud nevěřil,že to funguje :

7. Jak dlouho nechat dite "rvat" pri vecernim odvykani na usinani u prsa?

Dotaz: Dobry vecer pani Jirino, mam jeste jeden dotaz. Asi od 3 mesicu me syn usina vecer u prsa. Asi pred 14 dny pridal i usinani dopoledni. Jindy jsem jej uspala v kocarku ci se uplakal ke spanku. A rekla jsem si, ze zivoucim dudlikem byt nechci, bojim se ze by to mohlo byt horsi. Ted syna okolo 19-19,30 nakojim on jiz skoro klimba, dam jej do postylky, podam oblibeneho plysaka prikreji perinkou a v ten moment se budi a zacina natahovat. Pohladim jej popreju doboru noc a odchazim. Zacina silene rvat. Drive se behem 10 minut uplakal ke spanku...spise to bylo takove nespokoje mumlani. Ted to jiz nejde, rve jak na lesy klidne i 40 minut(muj osobni rekord a doufam, ze takto nevypadam jako krkavci matku, kterou myslim opravdu nejsem), pak jdu za nim... on se rozzari, ja nej mluvim a hladim jej... kdyz zjisti, ze jej nezvedam, zacne projevovat nespokojenost, a pak plaaaaaaceeee.. konci to tim, ze jej zvedam z postylky a jdem se "bavit" dokud se neunavi.. a pak nepadne, kolem 22. Vim, ze jej nemam zvedat, mam jej uchlacholit, ukecat... pak odejit a pak zas prijit, ale jake by mely byt intervaly... a mam to vse, bez zvedani z postylky, delat i pres jeho sileny plac, ktery vyjadruje jedine..."mamo zvedni me". Nerada bych jej trapila, nechtela bych mu udelat "sram na dusi"... poradte prosim. Moc dekuji Hana

Odpověď: Dobrý den, děláte to skvěle, jen nejste dost pevná ve svém rozhodnutí. K prckovi se můžete vracet klidně co 2-5 minut, není dobré nechávat dítě "vyřvávat" déle než 5 minut. To je můj osobní názor. Dlouhý pláč rve srdce dítěti i rodičům. Takže opravdu nezvedat z postýlky, jinak si prcek vždy něco najde (i později), co si bude chtít vykřičet. Neustále a trpělivě, klidně co 5 minut chodit, položit, hladit, třeba i chvíli zůstat, držet za ručičku. Nebojte se - dítě moc dobře pochopí, že Vy prostě neustoupíte a hotovo - bude své pokusy každý den zkracovat. Můžete přečíst pohádku či pustit písničku (mrkněte do Databáze otázek a Odpovědí - Uspávání dětí - před pár dny tu byla maminka se stejně starým dítětem a zcela stejným dotazem) a pak jen říct a teď se už spinká, můžete mu nechat svítit maličké světýlko, nechat pootevřené dveře...děti nejsou hloupé, nepodceňujme je, chápou to velmi dobře a také ví, že s rodiči jde snadno manipulovat.
Takže jdete na to dobře, jen nepovolte a buďte trpělivá a neoblomná při tom vytahování z postýlky (samozřejmě, pokud dítě není třeba nemocné, něco ho nebolí...), je dobře, že neuspáváte už u prsu. Své dítě rozhodně netrápíte, když ho nebudete brát z postýlky - naopak, to, že mu pomůžete, aby se naučilo samo usínat ho něco nového učíte, je to pro něj krok kupředu.
Přeji Vám pevné nervy.
26. kvě 2007 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
taky dneska malá celý den prospala!asi z toho vedra...tak uvidíme jaká bude noc..Snad to nebude ještě po míň než 3hoďky,jak už teď vydrží.

karotky-já si teda myslím, že pro malý miminka to není moc dobrý...Některým to samozřejmě nevadí-jako má třeba mimčo Janica...Každý říká něco jinýho,podle mě i každý psycholog by řekl něco jiného...Ale podle mojí princezny se mi zdá,že si potřebují vybudovat důvěru k rodičům-tím pádem přes rodiče pak k celémusvětu,životu-a tu si vybudují tím,že ví,že kdykoliv zabrečí,dostanou najíst, nebudou sami,že jsme tu pro ně.. A u nás to teda funguje-pozoruju to na tom pití,že teď už ví,že napapat určitě dostane a pokud zrovna nemůžem,tak vydrží klidně další půlhodinu bez plakání..jen mě stále upozorňuje,že má hlad,ale trpělivě čeká...
Do půl roku se nedají rozmazlit,to dokázané je,tak my to s tím uspáváním nebudem nějak hrotit...

Taky je dobrá poznámka,kterou nám říkali na předporodním kurzu-děti se vychovávají chováním ne ležením:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
26. kvě 2007 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Lusinta tak zrovna dnes Damik zlobil a nemohl ani odpoledne spát sám, musel být furt v náručí :sweat_smile: to byl den, tahat celý den 7kg mimčo, bylo fakt náročný :rolling_eyes: doufám, že noc bude v pohodě. Taky si myslím, že chování není rozmazlování.
26. kvě 2007 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ach jo holky! dneska mě tchýně zase pěkně naštvala. Jsem jí říkala že mám obavy že malejmálo přibírá. A ona hned syneček chudáček hladovej toho musíš přikrmovat. My jsem už dávno přikrmovali. Já chci počkat až co doktorka v poradně. Se mi zdá že mlíka mám dost. Po každém kojení mi po zmáčknutí teče. Kolikrát i samovolně teče a malej sosá i 30 min. takže se dostane k zadnímu mléku.Je fakt že chodí málo kakt jak jsem již psala ale to je prý u kojených dětí normální. Tak nevím chtěla bych kojit aspoň toho půl roku. Myslíte že můžu mít málo výživný mléko?
26. kvě 2007 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
koukam janico,ze tvy dite pekne papa,mam stejne starou holcicku a ma 5kg,ted nevim zda se mam hrozit,ze ma malo
26. kvě 2007 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
janico: malý taky v těch vedrech nic nepospí, ale večer nám to vynahrazuje. Ovšem já ho dlouho na rukou nosit nedovedu..raději si s ním sednu koukáme na sebe a povídáme si....úplně úžasné je, když mu trošku foukám do ksichtíku to pokládá za největší dobrodružství dne.
mám takoý dojem, že zase trošku přibral...kdy jdete na poradnu? My kolem 15.6....počítám, že to bude 7,8kg a to se držím při zemi :sweat_smile:

Večer to uspávání opravdu fungue, jak radila ta doktorka. Dávám tak spinkat malého dobrý tři týdny a v pohodě. Áno stalo se, že dlouho to trošku trvalo, ale podlehl :grinning:
26. kvě 2007 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
mady, neříkala ti doktroka minule, že máš dávat čajíčky, protože malý přibírá moc? (envím, jestli to nebyl někdo jiný, ale objevilo se to tady...) já myslím, že to kakání je z horka, prostě všechno spotřebuje, co vypije. a to co přibral není málo, ne? hlavně, když nehubne.

poupe: my máme měsíc a půl a 5350g, naši známí mají 4 měs. dítě, a to má asi4,5kg - takže je to fakt různý. třeba naše Taisha je obžírka, tak přibírá mohutně :slight_smile:

lusinta: naprostý souhlas. nám taky funguje chování v náručí - Taisha tam hezky usne, a když jí nebolí bříško, nebo se jí nevrací mlíčko zpátky, tak chrní krásně a v noci i dlouho (tak 5 - 6 hodin v kuse).
a když ji chovám, tak umí zachrupnout natvrdo i během 2 minut :slight_smile:
a uspávání u prsa nás zatím baví obě, tak to ještě budem chvíli praktikovat :dizzy_face:
27. kvě 2007 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jojo kyri to jsem byla já kdo měl dávat čajíčky. Si mě trošku uklidnila. Já prostě chci kojit a né přikrmovat. Ach jo! :wink:
27. kvě 2007 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
noc byla horší než jsem čekala!!!Kojení po hodině(asi žízeň) a od 3-5 vzhůru úplně,ajko kdyby byl den!takže dneska žádný takový velký spaní přes den nebude!!!Jsem jak po flámu,děsnýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!

mady-to neřeš!my nekakaly klidně i 6dnů a je to normální..horší bylo,když už to pak chtěla vykakat a nešlo to a plakala...ale že málo kakají,to spotřebují všechno a nemají co vykakat. Myslím,že máš zbytečný stresy....Nemáš důvod si myslet,že nebudeš moct kojit.Pokud to bdueš moc řešit a bát se,tak si to přivoláš těmi stresy. A na tchýni kašli!dřív bylo všechno jinak a hlavně plno toho dělaly špatně!!!! Takže rady,hlavně ohledně kojení,od generací komunismu neposlouchat!!! Tenkrát kojil jen ten,kdo neposlouchal rady doktorů:slight_smile: Jinak všichni končily maximálně 3měsícem.

kyri.a co nový plínečky? Budu 2prodávat,už nám jsou téměř malý,tak musím nějaké 2 nové objednat:slight_smile::slight_smile:
27. kvě 2007 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
lusinta: ještě jsem je nevyfotila - konopku a disany. ale jsou parádní, hlavně ta konopka, hezky sedí a je štíhlá. a přijdou mi i zlatíčka, tak jsem zvědavá na czech made :wink:

mady, jo jo, koj, co to dá! :wink: a tchýně už si svý vychovala, tak ať tohle nechá na tobě :grinning:
27. kvě 2007 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Poupe vůbec se nehroz, nás prďola přibírá až moc :grinning: :grinning:

Mady jestli malej přibírá a neplače hlady, tak se nestresuj, každý mimčo je jiný :wink:

Trpaslicka my jdem do poradny 14.6., doufám že už moc nebude přibírat, protože se to fakt nedá, se mi za chvilku nevejde ani do kočárku :grinning: :grinning:. Ještě žě jsme to vychytaly přes léto, při nejhorším, bude ve sporťáku, ale ještě bych ráda vydržela aspoň 2 měsíce v hlubokým :wink:.

Kyri taky pěkně přibíráte :wink:
27. kvě 2007 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky.Nám dudlíka také nechtěla a ted dudá už 2 týdny.V noci ho ale nemá a přes den také ne když spí.Holky dáváte na žízen čaj?Já jo,ale někdo říká,že se má dávat když je jen žízen a mléko nestačí a někdo,že se do půl roku dávat nemá.Přes den i noc nám spinká krásně.Spí celou noc a ted nám spí už 4 hodiny.
poupě:ta naše také přibírá víc než by měla,ale neboj oni to pak vyběhají nedělej si s tím hlavu.
27. kvě 2007 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
janica: s tím kočárkem to máme horší :frowning2: ...nám už z hlubokého vyrostl. Tak jsem mu tam dala deku a ještě jednu vrstvu ať ho to netlačí a tradá do světa.... :slight_smile:
Jsme to prostě nějak s tím kočárem nevychytali :unamused:
Právě se chystáme ven.... dnes jsme byli na vítání občánků a dpstali jsme medvídka..fotky doplním posléze....
tak papa
jóó a čajík dávám na žízeň (od začátku přikrmuji, tak proto) jinak bych kojila kde bych mohla :frowning2:
27. kvě 2007 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek