• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Sisinko2,jak to delas,ze ti spi celou noc,me se budi 2krat za noc,to nema hlad,kojite?Ja caj vubec,jen ted v tom horku davam prevarenou kojeneckou vodu
27. kvě 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe:kojim,ale nebudim ji pokud se sama nepřihlásí.To asi záleží na mimču jakou má potřebu a spánek je asi silnější.Jen vodu?A to miminku chutná?Já čaj dneska ani nedala nebyly jsme venku,tak nebylo potřeba.
27. kvě 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme taky dneska byli na vítání občánků a taky jsme dostali krásného medvídka. STejně jako trapslicka, to bude tím, že jsme byli nas tejném místě:grinning: Ale nepotkaly jsme se, škoda... :frowning2:

holky naše princezna spí už nějaký týden od 20hodin do 4ráno(třikrát už i do 6), tak ji máme vychovanou., Celý den je pak vzhůru, ale to mě nevadí. Já čajík dávám, i když plně kojím, ale ne moc a nijak se to špatně neprojevilo. Vodu totiž odmítá a mlíčko se nestačí, vždycky mě úplně vysosne. Přibírá akorát, máme něco málo přes kilo takže se nestresuju
mady: na tchyni kašli a nepřikrmuj, jak jednou začneš, tak už se to moc nedá vrátit zpátky. Já to mám taky pořád na talíři, ale nenechám se. Tak se drž :wink:
27. kvě 2007 ve 20:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tomu čaji raději už nic psát nebudu nebo bych se musela rozčílit:slight_smile::slight_smile:

Nám ještě ani nepřišla na vítání pozvánka,tak by mě zajímalo,jestli vůbec nějaký bude-na vesnici...???nějak se mi nechce spát-jindy chodím v 9s malou-až se bude budit po hodině jako včera budu litovat:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
27. kvě 2007 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto: myslím, že to je na každé mámě, jak se rozhodne s tím čajem. Někomu se to třeba nezdá, a já vím, že to má své pro a proti ale rozhodně je to pro mě přijatelnější než dávat dětem sladkosti a pro to mám své zásady. Takže je zbytečné se rozčilovat nad volbou některé z nás.
28. kvě 2007 v 06:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu-to máš určitě pravdu,proto už o tom nechci psát:slight_smile: Sladkosti taky určitě dávat nebudu,ale na to je ještě čas:slight_smile: Mě jen mrzí,když si někdo nezjistí nejnovější informace a pak teprve až bude pozdě začne něco řešit.
Ale je to na každé z nás a každá maminka dělá pro svoje dítě to co si myslí,že je nejlepší!
Tak se na mě nezlobte vy,že pořád s tím kojením tak rýpu,už vážně nebudu..slibuju:slight_smile:
28. kvě 2007 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, o víkendu jsme byli pryč, tak až dnes. Když shrnu ten komentář k tomu, co jste napovídaly, tak i se spaním i s čajíkem souhlasím s lusintou. S čajem jsem to minulý týden opět řešila, jedna známá mě na to furt láme, že prej primář z Prahy říkal.... ať si říká co chce, matka jsem já, že jo? :grinning: Ptala jsem se na to dalších mamin, doktorky i mojí mamky a všichni mi říkaly, že kojení musí stačit.

lusinto - já myslím, že vítání občánků je i na vesnici, jenže tam se jich rodí míň, tak třeba půjdete až v půl roce. Nebo se zajdi zeptat.
28. kvě 2007 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik-ptát se raději nebudu:slight_smile:zas tak o to vítání nestojím:slight_smile::slight_smile:Akorát to bude trapas,protože nás tady nikdo nezná,jsme přistěhovalci:slight_smile:
a kde jste trávili víkend? Taky jsem chtěla něco podnikat,ale malá byla děsný protivouš z toho vedra,tak jsme raději byly v chládku doma a až navečer se vylezly provětrat ven:slight_smile:

Jak oblíkáte mimčo na noc,když je teď takový vedro? Já dneska poprvé dala jen bodíčko s dlouhýma ponožky a ona potvůrka,zrovna dneska,s epoprvé celá odkopala! Já k ní dojdu když se hlásila na kojení a ona přestěhovaná přes půl postýlky,bez peřinky,nožičky studený..tak snad nebude nachlazená..měli jsme otevřený okno:frowning2: Asi budu muset koupit spací pytel...
to je pořád věcí na dokupování :astonished:
28. kvě 2007 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby někdo přece jen chtěl info od odborníků:slight_smile:

NÁRODNÍ HORKÁ LINKA KOJENÍ
261 082 424

www. kojeni.cz
28. kvě 2007 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto, slonik: já to taky nemyslím nijak špatně, samozřejmě nejnovější info mám a dlouho jsem o tom přemýšlela. Všude píšou, že kojení musí stačit. Ale zřejmě z vlastní pohodlnosti mám po ruce v tom horku vždycky láhev s čajem, a i když zastávám všechny názory Laktační ligy, které znám už skoro nazpaměť, pořád si myslím, že jí to tolik neublíží. Nechci tady vytahovat takové to že my jsme vyrostli na čaji taky a mnohem horších věcech - viz med na dudlík atd, i když je pravda, jaké jsou některé výsledky - dětská obezita, zkažené zuby a za všechno může cukr. To je mi jasné. Ale raději už to nechme, stejně nehledě na některé novinky si to každá z nás rozhodne jak chce. A je 100% pravda, že ať si říká kdo chce co chce - myslím maminky, tchyně, doktoři atd ať už do očí nebo jedna paní povídala, tak matky jsme my a tohle je naše věc. Pak si každá sáhneme do svědomí až bude co řešit, že. Tak mi taky nemějte za zlé, že jsem pohodlná ať už co se týká čaje nebo papírových plenek :wink:

jinak co se týká oblékání na noc tak já dávám bodíčko s ponožkama a protože je zvyklá spát zabalená s nohama a rukama u sebe přišněrovanýma v zavince, tak jsem ji zabalila do plínky. A spinkala jako andílek, spokojená a teplá a studená akorát...
28. kvě 2007 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já holky dávám spát Honzíka v bodýčku o dvě čísla větší :slight_smile: s krátkým rukávkem bez ponožek. Nespíme u otevřeného okna, tak je v pokojové teplotě. A přikrývám ho dekou jenže on se vrťoš vždy odkope :dizzy_face: a nad ránem (jelikož spí celou noc) mu někdy dokonce trčí nožka ze šprušlí od postýlky :sweat_smile: ...
tak musím učinit pařičné kroky ať se to už neopakuje :grinning:.
Je to prostě hemžoš :sunglasses:

Přidala jsem foto.... :grinning: :wink: :sweat_smile:
28. kvě 2007 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslicka tak to je dobrý s tím kočárkem :grinning: :grinning: Jo malej taky furt strká noženky do šprušlí a má z toho hroznou srandu :grinning: :grinning:
28. kvě 2007 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslicka pěkný foto :wink: nejlepší je jak taťka krmí, no spíš malej se krmí sám :grinning: Damiánek si zas drží kozenu, ale to radši fotit nebudu :grinning: :grinning:
28. kvě 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica děkuji :sweat_smile: :slight_smile: :wink:
tak ti uvažuji, že pokud zase Honzík poroste o ty 4cm za měsíc, tak bude mít v 6-ti měsících malou postýklu :grinning: .....
28. kvě 2007 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: tý jo to snad ne :grinning: doufám že už nám nebudou tak růst, to se fakt nedá :sweat_smile:
28. kvě 2007 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu-z, já to taky nemyslím špatně, to víš, že mi to minulý celý týden vrtalo hlavou, ale u mě ta lenost zvítězila jinak- než bych vařila čajík, vyvařovala flašku a dudák, hlídala teplotu čaje, jestli není studený nebo horký, tak to radši vytáhnu "mlíkárnu" a jedu .. i když je to taky někdy otrava, po čtvrt hodině hledat místo ke krmení. Tak jsme jezdily ven jen dopoledne na dvě hodky a pak už jsme byly doma. A papírovky taky používáme a vůbec se tím netrápím :wink:
spinkat dáváme v bodyčku s dlouhým rukávem a ponožtičkama, akorát včera jsem ji dala v lehčím overálku bez přikrytí a když jsem šla spát, tak jsem ji přikryla.
28. kvě 2007 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi- my jsme byli poprvé u našich, jeli jsme autem, je to asi 70 km, ještě jsme objížděli babičky.
No, bylo to zajímavý, klasika - čeho jsem se nejvíc bála, to bylo v pohodě a co jsem neřešila tak se vybarvilo. První návštěva se vyvinula dost zajímavě. Sice jsem cestou "zakufrovala", ale nakonec jsem dojela přesně jak jsem řekla, a to jsme vyjížděli o půl hoďky později :slight_smile:. No, přijeli jsme, malou jsem přebalila na gauči (nezvyk), a asi jsem jí špatně připevnila plínku,netuším, pěkně jsem jinakrmila v křesle a posadila na sebe, aby mohla koukat. No, pak slyším, jak hezky plní, říkám dobrý, chvilku počkám, pak ji přebalím a přišla teta, že si ji pochová. Mezitím jsme ucítila teplo a vlhko na noze - si říkám - asi je chuděrka spocená... jak si ji teta vzala, viděla jsem tu spoušť - já šaty komplet od "hořčice", Verunka na sobě měla poprvé šatečky (2 hodiny) a ke všemu hořčice ještě na tetině křesle - pro představu je bílý :rolling_eyes: teta to vzala sportovně, má pět vnoučat, tak to neřešila, ale asi mě chudák proklínala v duchu. Tak jsem si zaprala šaty, rázem se ochladilo, tak honem malou převlíct z krátkýho do dlouhýho a pak začala brečet a nic nefungovalo:slight_smile:. Tak jsme se sebrali a odfrčeli na další štaci (za hodinu). Pak už to bylo v poho, mrńka buď spinkala nebo koukala, až celou zpáteční cestu probrečela - dvakrát jsme zastavovali a krmili (pitomej zákon :frowning2: ) až 9 km před barákem nám usnula. Doma jsme ji vykoupali a pěkně spinkala až do rána. Já teda taky, tak hotová jsem ještě nebyla, jsem málem usínala ve stoje. Poprvé za dva měsíce jsem byla total grogy. A včera jsme měli návštěvu, to proběhlo v pohodě, měli překvapeníčko - v říjnu čekají mimouše :slight_smile: takže jsme měli dost co probírat :slight_smile:. Dneska jsem ráno chtěla vzít Verunku ven, sotva vyjedeme tak začala brečet, stihla jsem si koupit noviny a Betynku a šup domů (za 15 minutú :frowning2:) ted na chvilku usnula, tak si říkám, jestli ji mám šupnout do kočáru a vyvětrat, ale v poledne asi ne, počkám do dvou. :confounded:
28. kvě 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje, to tu řešíte věci:slight_smile:
já je řešim taky - příel se mě snažil lehce nalomit k čajíčkům, což jsem odmítla (taky z pohodlnosti, cecka je rychlejší, vyvařování mě prudí dost při odsávání :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
a papírový plenky dávám na noc a došly nám moltexy, tak jsme koupili tesco - ale ne ty fialový, ale ty levný, modropruhovaný, páč fialovky neměli, tyjo, a ty tak smrděj!!! nadávala jsem si, že jsme nevzali radši nějaký huggies. no, dávám jí je stejně a za pár týdnů jedem na výcvik, kde se prát nedá, takže budem papírovat ostošest, a v červenci chalupa, kde se opět prát nedá, takže si zase užijem papírovek.
no, ty tesco plíny vyrábí vložkárna ontex v turnově, hih, tak snad, když je to czech, nebude to jedovatý, jako z číny... :confused:
28. kvě 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik:
ježiš, já jsem tak ráda, že to je někdy všude stejný, že mimino neřve v autě jenom nám, a že nejsem sama, kdo zastavuje na kojbu každou chvilku nebo neprchá z vycházky za 15 minut dom :grinning:
Taisha se někdy vzteká tak, že se skoro dusí, musím jí foukat do ksichtíku, aby se aspoň občas nadechla. a je mi přitom hrozně, protože vypadá potom fakt utrápeně, a já chci aby moje mimi bylo spokojený, že jo? :sweat_smile: :wink:

jo, a ktomu pos. na návštěvách: to jednou moje tetka masírovala bříško mojí sestřičce, byly jí asi 2 měsíce, a ona se pak tak uďahla a vystřelila ze sebe spoooustu "hořčice" a vohodila strejdovi klekačku, co dostal k padesátinám :grinning: :grinning:
ale pomohlo to, byla pak hrozně spokojená a teta taky, jakou umí dávat masáž :grinning: :sunglasses:
28. kvě 2007 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vybírám malé hrací deku...A jsem teda zoufalá:slight_smile: Takový výběr,to jsem nečekala! Určitě objednám nějakou a pak budu litovat...Ale v kamených obchodech vůbec takový výběr nemají. A hlavně já nemám čas tam vybírat:slight_smile:

taky se dost často vracíme z rpocházky po 15min.už mám takový malý okruh,kterým začínám(kolem rybníka) a pokud usne,vyrážím dál a pokud en,valíme domů:slight_smile::slight_smile: Pokud vozí někdo jiný,v 80% se vrací hned zpět.
28. kvě 2007 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jdem do hrací deky, malá už vydrží docela dlouho sama ležet a na něco koukat :slight_smile:

holky, už vám děcka záměrně uchopují (hračky apod.)?
28. kvě 2007 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mno, my teda nikam autem nejezdíme, páč nemáme :grinning: , ale hledání místa na kojení a vůbec kojení na neobvyklých místech, to fakt stojí za to. v sobotu se nečekaně probudila hladová na procházce o hodku dřív než bych čekala a kojila jsem na lávce(!) přes řeku.. bylo to jediné místo, kde byl stín totiž. takže kočár zaparkovaný uprostřed mostu, prsa obě venku, z druhého totiž taky kapalo mlíko a tlačilo, ach jo. naštěstí jenom prošla jenom jedna rodinka a projelo pár cyklistů :grinning: :grinning: . ta lávka je docela úzká :sweat_smile:
28. kvě 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: neuchopuje, jenom čučí, ale baví ji to klidně 3/4hodky, mává u toho rukama, kope nohama a vesele kvíká :slight_smile:
28. kvě 2007 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
původně jsem ale přišla nahlásit, že Pavlína dneska dosáhla dvojnásobku své minimální váhy :slight_smile: roste děsně rychle a má 4 kila.
trpaslička: koukala jsem na obříka honzíka.. nesrovnatelné miminka, vypadá i nějak starší, dospělejší, hlavně na tom vítání. prostě občan :grinning: :wink:
jo a jsem taky pro nošení a chování a poskakování, nosím ji věčně na rukách nebo v klokanu a večer děláme okruhy po bytě
zkusím vložit taky nějaké fotky :slight_smile:
28. kvě 2007 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri:masáž :grinning: :grinning: :grinning:
Čajíčkovat se taky nechystám, aspoň do toho šestýho měsíce. Jednak lenost :sweat_smile: a jednak malej má docela solidní předpoklad k tomu, že bude alergickej-to jsme s přítelem oba-a navíc ekzematik po mě :frowning2: Teda pořád doufám, že se mu to vyhne, proto taky jen to kojení :wink:
My teda používáme jen ty papíráky :unamused: Ale ty fialový od tesca jsou ok, malej má prdýlku jak z alabastru i v těch vedrech-klepu na dřevo! :grinning:
S těma procházkama i s autem jsme naštěstí zatím váš pravej opak-v autě malej spí snad během vteřiny a když vyrazíme s kočárem, většinou usne dřív, než sjedem výtahem :grinning:
Nevím ještě, jestli je to úmysl-asi těžko, ale když leží pod hrazdou, tak mlátí do těch chrastících všelijakostí a řehní se jak pominutej :grinning: :grinning:
Ale když mu dám něco do packy, sice to chytne, ale asi mu to zatím moc neříka-že by s tím měl něco dělat :sweat_smile: Ale má čas, ne?
Už se mi budí-tak hurá papat a pak chrupky chrupky-většinou tak do dvou a pak v šest a v devět a ve dvanáct a ve čtyři a teď....
28. kvě 2007 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a pár fotek už taky máme...
28. kvě 2007 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my používáme Huggies a jsou OK, jinak mrňka si teď nejvíc oblíbila klubíčko, protože z něho hodně vidí, copak ležet a koukat na lustr :grinning:
29. kvě 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějak se nám posunul režim - ráno nespí, ale kadí a dělá při tom docela vyrvál, pak na střídačku neklidně spí a jí a usne tak v půl jedenáctý, takže já se dostanu ke snídani až před obědem :sweat_smile:
ale včera večer usnula už v půl osmý, pak ji probudila bouřka, cucla si, a v půl devátý zase spala - a až do půl druhý:slight_smile:
takže asi najedeme na koupání kolem sedmé a v osm už bude třeba klídek:slight_smile:

taky máte občas pocit, že dáváte dítěti něci jinýho,než o co si říká? já teda, jo. říkám si, co to dítě asi pak má z dojem, když ji třeba tlačí krkanec a dostane prso. snad z toho nebude moc zmatená, že jí občas nerozumim :sweat_smile: :confused:
29. kvě 2007 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo kyri, vidím to úplně stejně, taky na všechno prso :slight_smile:
29. kvě 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mi připadá taky:slight_smile:ale kdo by se v tom měl vyznat,že? Hlavně k seznamu potřeb přibylo i přebalování-dřív ji nevadilo být v počůraným,ale od té doby,co s epokoušíme o bezplenkovou a přebaluju ji po každým počůrání,tak když náhodou někdy nepřebalím,protože jsem to ještě nezjistila,začne být protivná...

Jo a s tím klubíčkem u nás taky stejný...Musím nosit a nosit a nosit...Uf,pěkná zabíračka,protože je už vážně kus baby. Takže jsem šťastná,když se někdo nachomítne abych mohla předat:slight_smile:Hlavně na brknutí,to ji nemůžu unést už vůbec...Navíc se začne mrvit a sklouzávat...
29. kvě 2007 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek