• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

poradíte mi odsávačku?která je dobrá? Máte ji všechny,že? Musím si koupit dneska kvůli té škole-odsávání ručně probíhalo včera 20minut a mám na dně skleničky,takže bych do soboty asi nestihla pro toho hladovce nachystat:slight_smile: A bolí to????
5. čer 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi já mám manuální od medely a jsem s ní moc spokojená mají i elektrické a to je asi ještě lepší protože se u toho můžeš učit :slight_smile:) koukni na jejich stránky www.medela.cz odsávám denně a nebolí to :slight_smile:) teda pokud máš v pořádku bradavky
5. čer 2007 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, lusinto, super! se hrozně těšim, písnu ti hned:slight_smile:
a už mám taky na cestě ty nový americký plíny :sunglasses: tak pak poreferuju, jakej to je zázrak:wink:
... a to máte ps. řízení na soc. ped.? ... no, vlastně proč ne, tam se tyhle manažerský věci hoděj taky :grinning:
a co se chystáš dělat za práci potom? v oboru (v nějaký neziskovce?), anebo něco jinýho?

odsávačku mam taky ruční, od medely (harmony) a funguje dobře, nebolí to, ale extra příjemný to taky není - líbilo se mi, že je dvoufázová, ale nakonec jsem zjistila, že dvoufázový můžou být ty pákovky všechny, podle síly stisku, takže teď už bych šla radši do aventu (ISIS) - má výhodu, že k ní jsou rovnou ty lahvičky se širokými dudlíky, takže to máš odsátý a rovnou připravený. medelu jsem kupovala taky proto, že mám asi 8 skleněných českých flašek (ještě po příteli:grinning:), na který jde ta medela našroubovat, ale nedaj se k nim koupit dobrý dudlíky. ty avenťácký široký jsou lepší...

a odsávám teď už jenom občas
5. čer 2007 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak dík:slight_smile:dneska mi mamka snad ěnjakou koupí-taky jsem chtěla asi Avent. Ale chci jí to dávat stejně stříkačkou nebo v hrníčku, když nemá ani dudlíka,tak abychom to nezkazily dudlíkem od flašky:slight_smile: Jsem zvědavá,pak dám vědět:slight_smile: Hlavně nevím,kolik toho bude potřebovat...Na sobotu-od 9-15..asi hodně:frowning2:((( To mi upadnou prsa:slight_smile::slight_smile: Za 3dny toho tolik odsát navíc!
kyri-máme spousty předmětů,který ani moc nesouvisejí:slight_smile:ale zrovna tento semestr máme na management a marketing zaměřený všechny předměty. CHtěla bych pak neziskovku vlastní:slight_smile: Ale to je momentálně v nedohlednu...A Ty teda děláš psycho?
5. čer 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, už dlouho, a ne a ne dostudovat:grinning:
5. čer 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
avent isis je fajn, odsávám občas v noci abych nepukla, hodím to rovnou na mrazák, aby bylo, když jsem pryč, nebo kdyby přišla nějaká ta laktační krize, poslední dobou mě kojení nějak ničí.. přes den kojím furt, přejí se a pak blinká, říkala jsem to mudře, prý: to je dobrý, dohání váhu, hlavně že přibývá, prospívá... :stuck_out_tongue_closed_eyes: mimichodem, když jsem ji krmila tím odstříkaným, vypila skoro 150ml, to je (aspon u UM) dávka pro čtyřměsíčního obříka a neublinkla nic. prostě žravec.
5. čer 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já taky na odsávačku od medely nemůžu nádávat,ale jelikož odsávám pořád tak by se mi šikla vic ta elektrická.No musím se tím nějak prokousat,když mam takivýho lenocha :wink:

jo chci se vas zeptat,jesli vaše mimiša taky tak slintají???? :confused: Verča poslední dobou začala dost slintat a dnes se mi stalo že ji ty sliny zasločily a ona se začala dusit nebo co...No hrůza málem jsem něla infarkt.Není to brzo aby tak slinila????? :astonished:
5. čer 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já odstříkávám jen ručně a to v noci 1x. je to tak sklenička od přesnídávky. zatím jen mrazím, ještě jsem jí to nedávala, bo se každej bojí ji krmit, když tam nejsem. asi budu muset někdy zmobilizovat síly a zkusit to. spíš si to skladuju až to dostanu, to prý mimískům mlíčko nechutná.
5. čer 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám slintá už 14 dní, prakticky od tý doby, co si dává ručičky do pusy. jo, a taky už tak často nepije, už má přes den pauzy, ale místo toho si přidala jednu o půlnoci :rolling_eyes: takže ty řeči typu - kolem 2 měs vypustí jedno noční krmení se nějak minuly účinkem :confounded:
5. čer 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111:nám taky už nšjakou chvíli slintá.
trpaslička:tak už nám hlavičku otáčí,ale ječí u toho pěkně jak ji to asi bolý.Točím ji ten zadeček a mluvím na ní z te strany kam se otočit a ted už stačí na ní jen mluvit a otočí se pomalu.Porad mi ještě nějaký cvik.Já jí cvičím tak 5 krát denně tak 10 min.
5. čer 2007 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, to já ji necvičím :confused:
5. čer 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky slintáme - nejvíc při koupání, asi ji ta voda inspiruje :grinning:
a ručičky žužlá od doby, co jí začly ty refluxy, asi jí to pomáhá trávit

normálně, já ji dneska poprvý neuspávám - prostě jsem ji položila do postýlky, pustila hracího psa a ona usnula!
nevím teda, na jak dlouho, ale už asi půl hoďky spí - a bez kojení, na prso řvala, občas to dělává, pak si vezme druhý, teď ale to druhý taky nic, a prostě spí. (dostala dneska před koupáním, možná se jí s poloprázdným žaludkem líp usíná... :confused: )
5. čer 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi...máš jí uloženou v postýlce na stranu, aby vás pozorovala? Já si Honzu obrátila a je to zvědavec a pořád na nás kouká..... Hlavičku už bez problému otáčí do všech stran a dokonce už mu začla éra, kdy si hlavičku vytáčí k zádičkům a tvoří krásné esíčko. Dnes se konečně sám překulil na bříško, tak sem chválou nešetřila.
Každopádně cvičíme na balóně a koníčky paseme nádherně. Dokonce si je sám vyžaduje...chce být na bříšku a koukat- a asi i poslouchat, jak ho chválím :grinning:
To otáčí hlavičku do obou stran-dost opatrně. Podepírej hlavičku z té oleželé strany všude-ať už doma třeba když sleduje jak vaříš nebo venku v kočáře. Dávej ho převážně na bok který potřebuješ. Dokonce se naučil spinkat na tom potřebném boku. Pořád jsem ho podpírala i v noci a stále kontrolovala a napravovala. Nakonec mi na zádičkách neusíná, ale když ho překulím na ten bok usne ani nenapočítám do pěti. Je to paráda. Spinká celou noc a přes den vyžaduje pozornost a taky je moc šikový. Chce to čas a hlavně se to stane znenadání ze dne na den :wink:
Tak jsem to činila já :slight_smile: ...Přeji hodně štěstí.
Každé mimčo je jiné a tyto věci jsou hrozně individuální.

A slintáme taky dosyta :grinning: :grinning:
5. čer 2007 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: :sweat_smile: Promiň psala jsem to v mužském rodě....omlouvám se.
5. čer 2007 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak já mám taky ruční od medely a jsem s ní spokojená :wink: Jo taky slintáme o 106, už skoro měsíc :unamused: Jo a už začínáme konečně pást koníčky, jsem s malým cvičila na tom balóně a fakt to pomáhá :wink:
6. čer 2007 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpaslicks:nevadí.Na bok ji dávám také spinkat.Já jí mám přes den na sedačce položenou aby na mě viděla.Hlavičku ji podkládám.Ona má hroznou šišíru hlavičku v zadu a to ji dělá problém otočit ji.Jinak když je v postýlce nebo u mě na polštáři,tak když potřebuje,tak si ji sama otočí.Také nám ji zaklání do zadu a koníčky také pase ,ale zatím u toho pobrekává.Díky za rady.
6. čer 2007 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
po včerejší kontrole vážíme 6,9kg a měříme 63cm.takže už je malá docela kus ženský
6. čer 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl, tý jo taky pěkně rostete :sunglasses:
6. čer 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
to teda, to je pěknej kus ženský, co?

já se teda dnes nevyspala, Verunka asi dostává růstový spurt a v noci chtěla krmit co hodinu - tak jsem si, lusi, vyzkoušela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. čer 2007 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj holky vcera jsme byli na u doktorky a mame 60 cm a 5130g :slight_smile:
6. čer 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já se přidávám...dnes kontrola a Janica: Máme 7,345kg a 66,5cm. Tak jsme zvědaví na vás, jak je na tom Daniánek :wink:
6. čer 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Promiň nějak jsem Damiánka nechtíc přejmenovala :sweat_smile:
6. čer 2007 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nás čeká poradna až příští týden, by jsme mohli vážit jako Honzík, bych byla ráda, kdyby tolik už nepřibral, ale určitě vás trumfnem :sweat_smile:
7. čer 2007 ve 03:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko (když nepočítám janicu :wink: ), my máme poradnu až 19., počítám, že to bude obhlídka před očkováním :frowning2: , dneska máme 11 týdnů :dizzy_face:
7. čer 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sloník nás budou už teď očkovat :astonished:
7. čer 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel: tak to je teda mamutka!
(promiň mi to výrazivo :grinning: ) kam se hrabem. my budem mít tak 6,5 - a to mi taky přijde dost, za chvíli ji v šátku neunesu :sweat_smile:

slonik: koukám, že se taky na očkování "těšíte" - já bych byla i proto, aby nám ho odložili, nechce se mi do 3-měsíčního dítěte nechat pumpovat hned 6 druhů bacilů :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nevim, jakýho smýšlení je naše mudra... :confused:

trochu jsem se vyjádřila v diskusi "očkovanie je zločin" (což si teda nemyslim) - a málem mě tam ty "zodpovedne matky" sežraly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
... tak uvidíme, četla jsem dost o vedlejších účincích a následcích očkování, tak z toho nadšená nejsem...
7. čer 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Taky mámstrach z očkování :frowning2: čeká nás 26.6. Bobek určo bude brečet a já sním :wink:

Jojo náš malej taky slintá a taky cpe ruky do pusy.

A pořád má mproblém s tím že se škrábe. Pořád se škrábe do obličeje a do hlavičky. :frowning2:
7. čer 2007 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :sweat_smile: čtu si vás pravidelně, ať jsem v obraze, ale s malinkou jsem na pravidelné přispívání neměla čas, tak jsem se ani nezapojovala... tak doufám, že si mně ještě pamatujete a můžu se znova občas přidat :dizzy_face:

moje malinká je pěkný kus ženský, v pondělí v poradně nám navážili 6 kg :sweat_smile:
ale jinak je to neuvěřitelně pohodové a spokojené miminko, prakticky neumí plakat, je to prostě zlatíčko. tak nevím, čím jsem si to zasloužila, jestli tím, že jsem trpěla 9 měsíců celé těhotenství...

ale slintat jsme taky teď začali :slight_smile:
8. čer 2007 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě k tomu očkování - my jdeme na hexa za měsíc, tak z toho mám taky hrůzu, ale na hexa prý jsou mnohem lepší reakce než na očkování zvlášť, přestože je to několik vakcín dohromady... prý je to nějak rozštěpené či co... takže na to nejsou takové drastické reakce jak byly u dětí na očkování... tak jsem zvědavá :frowning2:

v úterý jsme byli nastřelit naušničky, nakonec jsem u toho trpěla víc než malá, ta se jenom zazlobila, ani nezačla plakat. tak i to očkování snad bude v pohodě
8. čer 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj šárko:slight_smile: to víš, že si tě pamatujem.

jinak: lusinta zítra dělá zkoušku, tak jí držíme palce i malé palečky :wink:

a já jedu s malou i přítelem za dvě hoďky na vysočinu na výcvik, na 10 dní, tak jsem zvědavá, jak budu zvládat - internzivně se vzdělávat a k tomu starat o toho malýho tygra, ale on to tatínek taky nějak vykreje a já budu akorát kojit a profesionálně růst :grinning:

a těšim se moc, že teď v těch vedrech vypadnem z prahy - juchůůů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. čer 2007 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek