• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky, no je to mazec, s tím očkováním, ale je to povinnost ze zákona :confused: tak se s tím nedá nic dělat. Nám radili počkat s naušničkama po prvním očkování, tak uvidíme. Jinak Verunka je taky moc hodná, jen brečí v kočárku, což jsem dnes vyřešila permanentním cpaním dudáku a docela se jí to líbilo (což mě na jednu stranu děsí). Ale doma je to s ní super, je to prostě "kočka domácí" :slight_smile:
8. čer 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
došel mi prostor pro alba tak musel přijít nový nick. Já vás teda obdivuju, že děláte zkoušky. Mě nejen že by mě to palice nevlezlo, ale ani by se mi nechtělo. Mám přerušenou školu a nástup od půlkdy února 2008 a přemýšlím, že si to ještě na rok odložím. Mám teda strach, že z toho vypadnu, ale teď mám úplně jiné starosti. No ale jste šikulky.
Očkování: taky čekáme na první píchanec kvůli naušnicím. ALe některým píchali už v porodnici tak nevím, proč je to jednou tak a jednou tak.
Rozinka je pořád hrozně hodná, spůinká od 20hod do 5 ráno, počká, než si jedno prso odsaju a pak dorazí zbytek a do 9 spinká. Pak si celý den hrajeme a povídáme, paseme koníčky nebo šátkujeme nebo kočárkujeme. Je to spokojené miminko, dudlík nepotřebuje, neustále se na mě jen řehtá a prostě je to poklad. Taky nevím, čím jsem si ji zasloužila. Stále plně kojíme a řekla bych, že máme kolem 5,5kg ale na 3měsíční kontrolu jdeme až za týden. To bude asi už ten píchanec, tak snad to sneseme dobře. Už si chystám zmražené cípky od plenek na chlazení.
Slonik: kočka domácí, to je pěkné oslovení :grinning:
8. čer 2007 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím si přečíst tu diskusi o očkování, jsem zvědavá, co tam holky co jsou proti píšou... my měli první očkování už v porodnici, proti TBC, takže jsem do toho šla, říkala jsem si, že čím dřív tím líp, no jsem každopádně ráda, že už to máme za sebou :slight_smile:

bála jsem se, že v těch vedrech malá nebude spát, ale spí jak šípková růženka, tak aspoň že tak
8. čer 2007 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám teď v těch teplech taky docela spinjká (např. zrovna teď :slight_smile:)
8. čer 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu jaký cípky?
Lusinta držím pěsti :wink:
Kyri závidím ti tu vysočinu, ale to učení nee :sweat_smile:.
8. čer 2007 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica: namočíš cípek plenky do vody a dáš to zamrazit. Až přijdeš s prckem z očkování, tak to opatrně na to přikládáš a mělo by to pomoci. Ale je to babská rada... :wink:
8. čer 2007 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,byla jste nektera šita v celkovy narkoze?
8. čer 2007 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,díky za držení pěstí:slight_smile: Snad to zvládnu-hlavně proto,abych si ušetřila čas tam jet znovu...Je to totiž vážně operace. V ledničce odstříkaný mlíko-200ml-od 10.-15hod.-snad to bude stačit. Kolik vám vypijí mimi na 1kojení,když dáváte z flašky???Starat se bude mamka a já budu určitě každou volnou chvilku volat,jak to doma vypadá:slight_smile::slight_smile: Bude se mi stýýýýskat!!!!bů
:astonished:
8. čer 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupě:já jsem byla šitá v celkové narkoze.
Jinak nás také očkovali v porodnici.
sarkabrezen:také si tě pamatuji měliy jsme vymyšlená stejná jména.
Také mám zlatíčko brečí minimálně a pořád se usmívá.
Já kojím z obou prsou od té doby co jsem z porodnice doma,tak po měsíci mi mléko ubylo,ale naštěstí ji pořád stačí.Nevíte někdo radu,jek ho mít zase víc?Piju 4 litry vody denně a kojím po 2 hodinách jak si malá řekne.
Nevíte do kolika měsíců má být podložená postýlka u hlavičky aby to bylo víš?
8. čer 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám zatím mlíka hafo, ale mám strach, aby na mně nepřišla nějaká laktační krize, takže piju čaje pro kojící matky (koupila jsem si asi 4 a střídám to) a dám i na babské rady: každý den půl litru melty, jím perníčky...

postýlku mám taky podloženou, i když malá neublinkává, je to spíš preventivně... ale jak dlouho ji takhle nechat to netuším, možná do půl roku?
8. čer 2007 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, to já nemám podloženou postýlku, nikdo mi nic neřekl :fearful: Nevím, že by měla být podložená :confused:
9. čer 2007 ve 03:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janica..ty nemáš spaní???
Já jí taky nemám podloženou a ani jsem to neřešila.....všechno je v naprosté pohodě a když si Honzík odříhne nemám obavy, že by si mohl ještě později odblinknout. Což se stát samozřejmě může. Jenže Honza už se sám frajersky otáčí na bok, kde rychle usíná a pokud mu vyběhne, tak se nezadusí. Takže v klidu a pohodě a po třech měsících už by to mělo být OK.
Už se mi chce straně moc otáčet na bříško. Před spaním ho musím častěji kontolovat ať si neleží na ručce.... Na očkování jdeme později až za měsíc(kdy bude mít 4 měsíce)doktorka to neřeší, že prý je 3 měsíc nejbližší termín. Ješte nám předepsala homeopatikum, které bude užívat dva dny před očkováním a týden po očkování.
9. čer 2007 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj trpaslička, ale mám, to je moje noční kojení :grinning: :grinning: , malej papá a já sjíždím internet :grinning: :grinning: S tí otáčením, to je u nás taky, jsme měli ráno dobrý probuzení, začal houkat alarm od monitoru dechu, tak tam letíme a malej spal úplně na kraju a na boku, takže úplně mimo tu podložku a jen se na nás koukal jako co ho rušíme, nebo co :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No už to není takový, kam jsem ho položila, tak tam ho najdu :grinning:, ale ten šok :rolling_eyes:. :frowning2:
9. čer 2007 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dáváme spát mezi válečky na podloženou postel :confused:
trpaslička, můžeš sem pak hodit víc info o té homeo před a po očkování? dík
:dizzy_face:
lusinta - držím pěsti - vy dnes budete poprvé krmit z lahvičky? a jak to dopadlo? já pořád nabírám odvahu, mám půl šuplíku v mrazáku plnýho mlíčka a brzo mu dojde záruka :unamused:
9. čer 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisinko2,a s tim sitim nemas problemy,myslim ohledne pohlavniho styku,dik
9. čer 2007 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tady je teda živo, :frowning2: tak jak jsi dopadla, lusinto? No, zatím dobrou noc, jen se chci zeptat - když kojím, můžu jíst mák?
9. čer 2007 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
THUYA OCCIDENTALIS 15CH * Jestliže je etiologická příčina staršího data, jako při chronické dermatóze nebo astmatu po opakovaných očkováních, předepisujeme Thuya 15 CH, pět granulí každý den nebo třikrát týdně po dobu několika týdnů až do zlepšení. Jestliže je patologický projev chroničtější, předepsat jednu dávku jenom jednou týdně (revmatismy, staré bradavice, atd.).

Je to pro snadnější vstřebávání z očkování.....Jelikož naše doktorka moc nepreferuje chémii-když teda nemusí....je víc zaměřená na homeopatikum. Pro dítě je to mnohokrát lepší-oceňuji to.
Janica: to sis užila mě by kleplo, kdyby mi začal monitor vřeštět tu paniku si nedovedu představit i když se škvrňoš taky přemísťuje-zatím v poho :grinning:
10. čer 2007 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, díky,že jste na mě myslely! udělala jsem obě,takže super! ve čtvrtek další:frowning2: Ale byl docela horor s malou,protože z flaštičky prostě nechtěla pít..Vůbec nechápala co má dělat..teklo jí to všude po bradě,ona zkoumavě koukala,pak vřeštěla...Takže nakonec s ní mamka musela dojet za mnou,nakojit. A budu ji to muset naučit postupně,se mnou,aby měla větší důvěru a aby hlavně bylo v rezervě hnedka prso:slight_smile:No ale naučit bych ji to chtěla,abysme mohli kdyžtak s manželem někam vyrazita odpočinout si.

SLoník-s tím mákem by mě to taky zajímalo..Já ho někdy sním a zatím nepozoruju,jestli z toho prdíky má nebo ne,protože je má pořád! Sice už nebrečí,ale stále tlačí..A hlavně celý noci! Vůbec se nevyspím!Po 3hpdinách kojení a do toho ještě buzení kvůli prdům...Musím si sednout,cvičit s ní,ona si u toho spí,tlačí,naříká...Pak se vyprdíme a já můžu hodinu spát a pak znova vstávat:frowning2:((((děs!!!!
10. čer 2007 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslička všechno nejlepší Honzíkovi ke 3tímu měsíci :wink:

Lusinta gratuluju, jseš dobrá, si neumím představit, že bych se teď učila, si připadám, že mi nějak furt mozek nefakčí po porodu:sweat_smile:, jo a malej, taky z flaštičky neumí pít :frowning2:
10. čer 2007 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani...děkujeme moc :dizzy_face:

Přijďte na kurs-Honzík to z hlavičky umí perfektně..... :grinning: :grinning: :wink:
Aby né,že? :sunglasses: :frowning2: :unamused: :slight_smile:
10. čer 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe:ne nemám problém jen poprvé musel pomalu trošku to táhlo,ale už je to v pohodě naštěstí.Připadala jsem si jako kdyby to bylo poprvé.
slonik:já jim mák a nic.Jim plno věcí co by se neměli a malá je v pohodě.Záleží asi na miminku a jestli mu to jde ty prdíky což ta naše ještě naštěstí problém neměla.
lusinta:stačí párkrát ji z flašky dát a už to bude umět.Naše to uměla na počtvrté.Jinak klobouk dolů jsi šikulka.
10. čer 2007 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak teda těm co studujou teda smekám,to bych asi nestíhala :slight_smile:

Jo na ty prdíky u nás zabíra dětský fenyklový čaj.Jen tak třikrát za den dvě tři lžičky a Verča teda prdí o sto šest :wink: :wink:

Jinak zítra jdu teprve na prodlídku PO....,je to sice po deseti týdnech ale nebylo u mudra dřív volno.Tak snad bude vše o.k. :confused:
Prý ta prohlídka je nic moc?????Auvejsky :frowning2: :frowning2:
Tak teda nevím, ale s naši Verčou něco je.Poslední dobou vůbec nespí.teda přes den.Dnesla usla tak na hodku a konec.Přitom hlad nemá,v plíně taky čisto,tak nevím.Pořad kope a máva ručkama--prostě ďabík :grinning: :grinning: Máte to taky tak??????? :astonished: :astonished:
10. čer 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111: pája taky kope a mává, spí tak půl hodky dopoledne a po "obědě" někdy kolem jedné si s ní přestanu hrát, tulit, povídat, a intenzivně uspávám..chvilku to trvá, dýl než večer, prostě makačka, ale tak na 2,5h usne a to za to stojí. odpo už je zase akční až do večera. v noci spí hladce, sladce.
lusinta: gratuluju. párkrát jsme dávali moje mlíko z lahvičky, někdy tak krmím venku, když vím, že nebude možnost venkovního kojení a poprvé to vůbec nešlo, bylo to z avent lahvičky ze savičkou 1, nevypila nic, nevěděla co dělat a když jsem to přelila do obyč sprosté lahvičky babynova s obyč savičkou - , tak to vychlemtla jak nic. asi na té savičce hodně záleží...avent se nechytá do ted. jo a kojení taky není ohroženo, prso se jí líbí stejně nejvíc :slight_smile:
10. čer 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie zeptám se tě jako blbka, když bereš ven lahvičku se svým mlíkem jak to provozuješ? Mě totiž napadlo, protože Dalík venku moc nechce kojit ale z lahve by to vysosal vzít odstříkaný ale bojím se aby se nějak nezkazilo :astonished:
10. čer 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto přidávám se ke gratulaci :wink: opravdu vás co se učí obdivuji já bych to rozhodně nedokázala :wink:
11. čer 2007 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dík za gratulace:slight_smile: Bez podpory celé rodiny bych to nezvládala...
Lottie-no vidíš,taky jsme měly Avent dudlík 1,tak že by to bylo tím??? Asi si teda nemusím tím pádem kupovat odsávačku Isis,když mají Avnet blbý dudle a koupit tu medelu. (měla jsem totiž půjčenou a svoji ještě koupenou nemám).

My zase naopak spíme víc než po návratu z porodnice. Prospí skoro cleý den...Vždy spinká,pak se napije,hodinu vzhůru a azse uspávat,protože začne být děsně protivná a šmudle si očička...

vždycky se chci zeptat na milion věcí a když jsem přijdu,vše zapomenu:slight_smile::slight_smile:

Jak to máte s tím pojištěním? Máte teda už všechny? A kdo tady psal,že dělal toho pojišťováka a nejlepší je Pastelka???Moník???? Mohla bys mi napsat do IP proč zrovna Pastelka? Nemám moc čas zkoumat, která pojišťovna je nejvýhodnější, ale něco už bych chtěla zařídit.
Draga-vy u vás v únoru máte taky všechny pojištění pro mimi???
11. čer 2007 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, trpaslicka, to homeo jsou kapky nebo tobolky? jak se to dává mimču? dík!
11. čer 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,dneska je teda na padnutí,že ani s Veruš radši nejdu ted ven.

lustina:já to nepsala a taky nevím kde toho našeho mrnouse pojistit.takže jesli někdo má dobrej tip,tak sem s ním!!!! :wink: :wink:

holky teda naše Verča se na avenťackou lahvičku chyta dodře.I když my radči dokrmujeme přes prst.Ale je fakt,že v terenu je ta láhev asi lepší :sunglasses: :sunglasses:

holky dnes mám držte pěsti.jdeme na vyšetření s ouškama.Já totiž od narození neslyším na jedno ucho,tak dnes jdeme nechat vyšetřit Verču :frowning2: Tak se modlím at je v pořádku.
11. čer 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta jak to mají holky s pojištěním nevím ale my máme sluníčko :slight_smile:
11. čer 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slonik-homeopatika vypadají jako antiperle a 4-kuličky se rozpustí ve dvou lžičkách převařené vody. Jednou denně mezi jídly. Dva dny před očkováním a pak týden po....ještě máme měsíc čas, tak se pak optám...máme to na předpis.pa
11. čer 2007 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek