• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

draga-sluníčko je taky jediný co znám já z reklamy:slight_smile::slight_smile:

Monik-aha:slight_smile:tak promiň:slight_smile: Nechce se mi totiž dočítat diskuze, kdo to byl:slight_smile:

Taky jsme ještě nebyly venku...DOma je sice nuda:frowning2: Ale na prochajdu půjdu až po 4,až nebedo vedro.
Asi jsem to ráno zakřikla,protože zrovna dneska malá nespí... Co teda děláte s mimčama když nespí celý den? Já už vyzkoušela všechno a došly nápady:slight_smile: Naštěstí už se trošku zabaví s 2hračkama,který už umí chytit a žužlat si je...Tak leží chvilkama v lehátku a harje si a já se učím nebo sjíždím net:slight_smile:
11. čer 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak my máme Radost od Kooperativy a podle toho co tam k tomu píšou to nezní špatně-ale vyřizoval nám to děda, tak ani vlastně nevím, jak jsou na tom ty ostatní... :fearful:
Lusinta, taky mi docházejí nápady, co s malým...od osmi od rána do deseti do večera naspí dohromady tak dvě hoďky, když se zadaří, tak i tři :unamused: Ale naštěstí si taky celkem vystačí sám-zaměstná ho bušení do zvířátek na hrazdičce v postýlce nebo nad kočárem, takže uvařit stihnu :wink: Ale stejně si pak připadám, že ho zanedbávám, když si tam tak sám brblá a ta plastová a plyšová zvěř mu neodpovídá :sweat_smile:
Jinak ale v noci chrupká jak andílek od desíti do pěti a pak ještě do těch osmi usne :slight_smile:
Jo a chtěla jsem se zeptat, jak vám ti vaši prďolkové a prďolky kakaj? Honzík totiž upustí pořádnou nálož tak jednou za tři dny...Sice jsem četla, že je to normální, protože mm je lehce stravitelný, ale stejně... No a do poradny jdem až v pátek. Ale na druhou stranu čůráme dostatečně a váha taky stoupá-včera orientačně 6,2 :slight_smile:
A jak jsem tak dočítala co jste probíraly-jednak gratulace studujícím-já jsem ráda, když si zvládnu přečíst noviny a nějakou knížku, aniž bych zapomněla o čem jsem četla v minulé kapitole :sweat_smile:
A sex? Nějak si už pomalu nevzpomínám, co to slovo znamená...Jak jsme vlastně k tomu Honzíkovi přišli? :confused: :grinning: :grinning:
11. čer 2007 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Jani: jak dopadla fotka z vítání? Flek po blinkání je vidět i na té skupinové černobílé z novin, natož na barevné, kde jsme jen my tři :grinning: Zkusím jí ofotit a dát do alba-my jsme totiž nefotili naším foťákem, ale nechali jsme se vyfotit-ještě na klasický film...

A ještě jsem si vzpomněla-slintání, slintání, to nám nudu zahání :grinning: :grinning: A pěst v pusině? Žádný problém! :grinning:
11. čer 2007 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my teda pěstičku v pusině taky pěkně jedem! :slight_smile:

petaska, taky se mi stává, že malá dva dny a dvě noci nekákne a pak se to rozjede a to teda je... :grinning:

malá začla poslední týden dva napodobovat zvuky, tak tím se bavíme dokonale, je to ohromná sranda a ji to taky hrozně baví
11. čer 2007 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska náš malej kaká jednou za 12-14 dní a taky je to prý vpohodě. Přibíra nic moc. Oproti tady jmenovaným měl ve 2,5 měsících 5360g a 62cm tak uvidíme jak to bude pokračovat. Chtěla bych kojit co nejdéle. :wink:

no a pěst žmoulá taky. Taky mi moc nespí v těch hicech. Takže si hraje buď v sedačce s jablkem nebo na hrací dece.

jinak ho pořád na noc vážu do plenky. Včera jsem chtěla vynechat a jak jsem přišla tak nespal dudlík vyplivnutej a v puse ruku a čučel. jsem ho svázala a byl hned tuhej. Ale je mi ho líto vázat kor v těch hicech.
11. čer 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej kadí tak 4x denně a přibírá šíleně moc :unamused:

Petaska nás čeká vítání teď v pátek, tak jsem zvědavá, jak to dopadne :sweat_smile:
11. čer 2007 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás je taky pěstička pěkně akční :grinning: Verča je pěkná zavislačka :rolling_eyes:

jinak my taky někdy nekakáme celý dny jen si vždycky tak uprdne :sunglasses: Ale pak když to příjde tak to je teda pěkná nálož.

mady: s tou váhou jsme na tom obdobně,taky nijak moc nepřibíráme a to ještě přikrmuju.Máme jen 4800g,tak jsem zvědavá co na to mudra.Jdem tam za 14dní.Ale myslím,že je to snad v pohodě.Kdyby měla hlad,tak si zařve :wink: A přijde mi spokojená.Tak uvidím.
Někde jsem četla.že by mimča měly přibírat průměrně 1,5 - 2g za den.Což mě tak zhruba vychází.Tak snad je to o.k.
11. čer 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
šary: naše Verča taky začala pěkně mlet,vytváří prazvlaštní zvuky a taky pěkně ječí.A taky myslím,že se jí to libí.Je u toho taková důležitá :grinning: No prostě je kouzelná a strašně jí miluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. čer 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, procházkujete když je tak krásně, co... :slight_smile:

moni, to my teda máme 6 kilouš :grinning:

ale myslím si, že pokud je mimčo spokojené a prospívá, tak není špatně ani 5 ani 6 kg. prostě každý bobiš má to svoje co potřebuje. akorát je mi líto těch krásňoučkých miminkovských věcí, které měla malá na sobě 1 a už je má malé :sweat_smile:
12. čer 2007 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pája kadí 8 krát denně a stejně často se krmí, přibírá 25-30g denně, je to nenažranec a včera nekadila vůbec...ráno plínka jenom mokrá, celý den furt nic, už mi to bylo divné, tak jsem si říkala, že na ní leze ten růstový spurt, že to asi všechno stráví, jenže večer se začla nějak kroutit, dala jsem si to dohromady s tím jak nekadila a vytáhla jsem na ni rektální trubičku :grinning:
houby spurt! střádala si to potvůrka, mno byla to hroší hromada :grinning: :grinning:
budí se, příjdu zas...
12. čer 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kadění 8 krát denně je prý taky normální, tak si můžem vybrat :slight_smile:
draga: vytáhnu mateřské z mražáku, nebo z ledničky co jsem odstříkala v noci, ohřeju tak na 40° a dám i s lahvičkou do termosky (nerez, tesco asi 130kč), termoobal na lahev nemám a prý to ani moc neudrží teplo, tak ho nebudu kupovat.
říkala sestra ještě v porodnici, že se mm hnedtak nezkazí, v ledničce 3 dny, v mražáku 3 měsíce a v pokojové teplotě klidně od rána do večera, takže ty tři hodky v termosce jsou o.k.
pojištění: líbí se mi ta radost od kooperativy, mám od nich nějaké důchodové připojištění, to zruším bez sankcí a převedu na Pavlínino, protože to důchodové mi vnutili v práci, že mi ho budou platit a v roce 2035(!) budu v balíku. Cha.
12. čer 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie díky moc aspoň vím co můžu vyzkoušet :slight_smile:
12. čer 2007 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dodré ráno všem,

tak to dnes vypadá zase na pěknej pařák :wink: :grinning:
Holky chci se zeptat,co jste zvolily za anikoncepci.Mě včera mudr řekl buď tělísko a nebo prášky/Cerazette/.myslím,že asi ty prášky jsou lepší,néé??Nevím jestli bych si na to tělísko zvykla,je to takový divný,ta představa,že tam je něco cizího :angry: :angry: Jak jste se rozhodly vy????
13. čer 2007 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tady nepsala, ale nutně potřebuji radu ohledně nošení miminek. Zrovna jsem se dozvědla, že se miminka nesmí nosit ve svislé poloze opřené o hrudník, že se jim může něco stát s páteří. Malá má teď 3 měsíce a já ji tak nosím asi od 3 týdnů. Jinak se ani nechtěla nosit. V jiné poloze brečela.
Jak je nosíte vy? Prosím poraďte mám z toho docela špatné svědomí, že jsem ji mohla ublížit. Díky
13. čer 2007 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavule - já jsem tak Rézi nosila taky od 3týdnů a všude píšou, že v kříži s kapsou např - kde je v šátku v též poloze se může od 3 týdnů. Je to jediná poloha, která jí vyhovuje. Ale je lepší, když ji doma nosíš v"klubíčku."
13. čer 2007 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, antikoncepci jsem si nechala napsat Cerazette, je to ta "kojící". Tělísko bleee nechcu, protrpím každou běžnou návštěvu na gyndě (nesnáším, když se mi tam doktor hrabe) natožtak aby mi tam strkal to tělísko, navíc to prý pěkně bolí... ale určitě je to pohodlnější. no já nemůžu, já budu raděj zobat prášky.

s tím nošením nevím, myslím, že to bude v klidu, o ničení páteře jsem vůbec nic neslyšela ani nečetla a to jsem toho o mimčách četla celkem dost. kde ses to dozvěděla zavule? z nějakého hodnověrného zdroje?
13. čer 2007 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
O tom nošení mi řekla kamarádka, která má knížku Jak manipulovat s miminkem a tam to četla.Taky jsem něco hledala na netu.
13. čer 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky já taky Verču tak nosím.Ale je pravda,že ta paní cok nám chdí trénovat plavání mi řekla že jí tak nosit nesmím,že to pro páteř je fakt špatné. Na odříhnutí používat polohu tygříka a jinak nosit v klubíčku.
jenže Verča má tu polohu fakt ráda,tak prostě občas jí to dopřeju.A na tygříka si málokdy odříhne,takže stejně skončíme u staré dobre polohy na rameni.
Je dobré stoupnout s mimčem před zrcadlo a kouknout se jak se jim ta pateř v te poloze stáčí.
13. čer 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, trpaslička, díky, já jsem brala homeo po porodu, tak jsem si říkala, jak donutím Verču ty antiperle cucat :grinning:
jinak my pořád klubíčkujeme, dneska nádherně spinká :wink:
13. čer 2007 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
našla jsem to taky, měla jsem půjčenou knihu od dr. Martina Gregory - to je jeden z nejuznávanější českých pediatrů - bohužel ale nevím, jak se jmenuje. Tam to také píše, že klubíčkovat a klubíčkovat. Takže nevím. Holky šátkařky, co vaše děti milují kapsu s křížem jako moje mimi - není to tedy nějak nebezpečné???? :confused:
13. čer 2007 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky-pokud se nosí správně!!!!tak se jim NIC stát nemúže! Josu na tos tudie ortopedů..Správný nošení je takový, že mají mít kolínka ve stejné nebo vyšší úrovni jako zadeček.
Špatný je nosit v klokance,tam to tak nemají. Takže na delší dobu klikanka nevyhovující. Ale šátek v poho.
13. čer 2007 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi uz mame 5,300kg,ikdyz tady ctu o samych 6kilovych detech,jaky mate nazor na kojeni a obcasny piti z lahve,narusi to kojeni?
13. čer 2007 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a uz se otacime na brisko,co vy?
13. čer 2007 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já odčas láhev dám,ale nekojím plně.Dávám jí jen vyjmečně.Vetšinou jí mlíčko dám stříkačkou přes prst.
Ale co vím tak pokud se láhev dá 1-2týdně tak by se nic stát nemělo.

Jo na bříško se nám to ještě úplně nedáří.Ale moooc se Verča snaží,tak myslím že se jí to brzy povede :slight_smile:

Tak a v noci jsem měla málem infarkt.Verča se nějak odkoulela do rohu postýlky a spustil alarm.No mě málem ranilo.Hroznej zažítek :frowning2: Ale naštestí vše v pořádku.Ale chudák Verča se tak lekla,že už pak nemohla pořádně usnout.
13. čer 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky už se otáčíme na bříško- dalo by se říct-krásně a v kuse od včerejška. :grinning: :grinning:
nevyrží na zádech furt se přetáčí...v noci jsem ho hlídala víc než obvykle... je to rarašek-hzemžošovitej.... :grinning: :grinning: :grinning:
musím teď dávat parádního majzla, aby se mu nic nestalo. :dizzy_face:
13. čer 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak opět máme největší miminko :sweat_smile: Vážíme už neuvěřitelných 7,710 a 66cm je to macek :sweat_smile: Dnes proběhlo i první očkování, chudáček malinkej plakal :fearful: , ale jinak asi dobrý, teď si hraje na dece, jsem zvědavá jestli bude mít zvýšenou teplotku.
14. čer 2007 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: :frowning2: :frowning2: :angry: :angry: však jsme hned těsně v závěsu.....
Jani jste vysocí? Já vůbec a Pavel taky moc néé....nevím po kom může být tak velké dítě. :astonished:
14. čer 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorka mi vždycky řekne bude vysokej po vás:sweat_smile: No já mám 180 a manžel 182, tak má být po kým velký :wink: a vy měříte kolik?
14. čer 2007 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: Nebudeš se smát-jo?! :grinning:
Já 164 a Pavel 177 :sweat_smile:
Tak ti přemýšlím....měli jsme souseda 198cm vyslokého.... :dizzy_face:
Honzík Pavlíka nezapře...asi se to brzy zastaví....Uvidíme příští měsíc-ju? Už teď se těším na výsledky až budu porovnávat :grinning: :grinning: :grinning:
Tak pěkný večer a dobrou noc :slight_smile:
14. čer 2007 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je dobrý, soused to jistí :grinning: :grinning: :grinning: No taky doufám, že se to zastaví :wink:
15. čer 2007 v 05:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek