• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky, tak my dnes máme po očkování, ani jsem netušila, že to bude už dneska, když jí ještě nejsou tři měsíce :unamused: takže jsem ani nestihla dát ta homeopatika. Takže jen trošku chladíme, ale snáší to docela dobře, ale opět máme údobí "do kočáru v žádném případě", takže nejspíš budeme nadosmrti doma :grinning: ale v noci je zlatá, takže přes den ať si dělá co chce :dizzy_face:
19. čer 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petaska-určitě to nevadí že nepřibral...Mimča mají období kdy přibírají a tloustnou a období,kdy rostou do délky... U nás je to dokonce i vidět, třeba teď taky roste.Je děsně vychrtlá najednou a přes celý přebalovák:slight_smile: Za chvíli jí zase začnou růst špeky:slight_smile:
19. čer 2007 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s tou délkou je to fakt-připadá mi, že ho za chvíli nebudu mít ani kde přebalit :sweat_smile: Tak snad to bude ok.
19. čer 2007 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska, obávám se, že ok to bude jedině v případě, že se s tím smíříme a přizpůsobíme se :dizzy_face: taky uvažuju, že ji začnu při přebalování dávat "naštorc" :grinning:
19. čer 2007 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj my sme s pasením hříbátek pravej opak.male se na břiše strašně líbí a povídá si při tom.hlavičku drží už od začátku 2 měsíce.teď už se navíc zvedá a chce sedět.a už jí moc nechybí k tomu aby se sama přetočila na bok.
19. čer 2007 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! No mě malej zase nechce uvedat hlavičku do sedu.Normálně se šprajcne a dělá mosty :wink: jó hrozně rád stojí a tváří se šíleně důležitě :wink:

jinak pře 2 dny mi taky začal šíleně plakat a nechtěl ani cici byla jsem úplně zoufalá. Byl to úplně bolestnej pláč. No pak se přisál a usnul u prsa.Jsem ho hlídala celou noc a byl vpohodě.

No teď se mi taky budí častěji.Asi je horko.Máme v bytě 27 tak má asi žížu.

Jinak váhu a míru budu vědět příští týden to jdeme na očkování.

A ručičky cucá fest :grinning: ale teda i hračky. A šíleně slintá :grinning:
19. čer 2007 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec,

Petaska sluší vám to, malej je celej taťka co?

Lusinta na tom malým míči cvičí Monik :wink:

Lottie tak Pavlínka je taky taková bojovnice :grinning: :grinning:, je to sranda, je pozorovat, co?

Girl vy už jezdíte ve sporťáku? Dávám malýmu ještě měsíc a pak se už na 100./. nevleze do korbičky :sweat_smile:

Tak náš prďola by nejradši už sedal, furt zvedá hlavičku a postupně se natahuje, no jo každý den mě něčím překvapí :sunglasses:
20. čer 2007 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak u nás je to s pasením hříbátek dobrý ale moc dlouho nevydrží po 2 min.začne řvát.Jinak včera přišel na to že se může sám otočit.Tak se poprvé otočil až na břicho.Pak se rozhodl že to bude dělat pořád a začal blbnout :grinning: a smát se tomu.
Jinak prstíky si rve do pusy pořád i po jídle :wink:
20. čer 2007 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica jojo už občas jezdí v golfkách.spát jí dávám do normálního a k večeru když jdeme ještě na procházku jí dam do golfek protože kouká ven a líbí se jí to
20. čer 2007 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, všechny zdravím a přeju hezký den! :slight_smile:

já dávám myšce do ručky takový ten velký spínací špendlík (dětský, umělohmotný štěrkací samozřejmě :grinning:), aby si nežužlala ručičky. ale někdy to nefunguje, drží ho, ale chce si žužlat ručičku, tak se tou hračkou flákne do oka nebo do hlavy... no ťulík :sweat_smile:
20. čer 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jeden možná dobrý tip na fotky - spousta známých chce vidět fotky malé, tak jsem využila služeb jedněch zdarma stránek a udělala si stránky s fotkama malé. je spousta serverů, které tyto služby poskytují, je to zadarmo a zvládne to i člověk, který nikdy stránky nedělal, je to strašně jednoduché, na všechno vás to navede.

já používám estranky.cz, ale jsou i další, kde to jde. navíc tam můžu přidávat aktuální fotky, takže když někdo ze známých či rodiny, která je daleko chce vidět malou, jen jim řeknu odkaz, na který se mají podívat a je to. kdybyste chtěly vidět jak to v praxi vypadá, pisněte, pošlu do IP ten můj odkaz.

je to velmi praktické :slight_smile:
20. čer 2007 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie: :grinning: :grinning: :grinning: (kráva)

lusinta: na kašel je dobrý čaj z černého bezu - tak třeba by to na emušku fungovalo přes prso...
20. čer 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem vůl :grinning: až teď mně napadlo, že se takhle dá používat i album zde na koníkovi a že to asi všichni děláte :grinning:

no já ho (album na koníkovi) doteď moc nepoužívala, tak mně to nenapadlo, tak mi promiňte :sweat_smile:
20. čer 2007 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, vlastní webovky jsou praktický.

taisha má už od narození blog, co jí založili tatíkovi kolegové z práce. dají se tam vkládat i videa:slight_smile:

www.blog.cz
20. čer 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je úplně dokonalý :slight_smile:
20. čer 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky!
Jani-že jo?Já to tvrdím od porodnice :wink:
Hlavičku držíme taky pěkně. Včera když jsem malýho měla na klíně jakoby v sedu, tak se začal zvedat, jako by si chtěl sednout sám-ručičkama se jakoby táhnul dopředu, za nim šla pomalu hlavička :grinning: no šikulka! Když ho zkusím táhnout za packy z lehu do sedu, tak se mu to líbí, jak má pak větší rozhled :wink:
Jenže na bříšku se mu prostě nelíbí a na ruce se nezvedne...hlavičkou otáčí, ale toť vše :unamused: Tak nevím. Mudr říkala, že se sice můžou naučit parádně sedět, ale když nepůjde na břicho, nenaučí se lézt a pak se hůř učí i chodit...
No uvidíme v pondělí, co nám řeknou na neurologii.
Jinak ruce jsou prostě do pusy to nejlepší-myslí si Honzík a prdí na to, že se to mamince moc nelíbí a cpe mu místo toho buď dudlíka nebo chrastidlo. To se dá totiž za čas vyhodit, ale ruce těžko :grinning: Moc se mi totiž nelíbí představa pětiletého chlapečka s rozmočenýma prstíkama narvanýma v papulce :sweat_smile: Bohužel znám odstrašující případ :confounded:
20. čer 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slonik: na štorc už ho občas dávám-jak mu z toho přebalováku čouhaj nožičky, už mám občas problém vyčistit mu uši a nos :grinning:
20. čer 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

tak já jsem včera začala brát Cerazzette (či jak se to píše), berete to někdo holky?

petaska a dává si Honzík do pusiny obě tlapky nebo jen jednu? naše malá si totiž cpe pořád jen jednu, tu druhou tam ještě neměla, tak nevím...
21. čer 2007 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čoveče, když o tom teď tak přemýšlím, vítězí pravá...Levou si jí tam ale občas přišťouchává-snad aby mu nevypadla :grinning:
Jinak zatím nic neberu. Prášky jsem jednou a naposled brala někdy v osmnácti a hrozně se mi zvětšily prsa-zhruba 75 E :confounded: Takže teď si to nedovedu představit :sweat_smile: Ale doktorka nemá nic proti-když prý je partner šikovnej...Honík se nám poved docela dobře :grinning: :grinning: :grinning:
No ale každopádně teď musíme dávat větší pozor, když nesmím dva roky otěhotnět.
21. čer 2007 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás vítězí levá :slight_smile:

nesmíš ze zdravotních důvodů nebo nechceš?
21. čer 2007 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesmím-po císaři...a taky asi udělám pracovní pauzu,aby mi neutekla možnost vrátit se do původního zaměstnání. ale pak se tomu bránit nebudu-tak po roce v práci...uvidíme :wink:
21. čer 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, já mám taky po císaři, ale protože druhé hned tak neplánuju, tak ani nevím, že musí být aspoň 2 roky pauza
21. čer 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
slyšela jsem, že je to 2 roky pro budoucí spontánní porod, ale jenom rok do otěhotnění (s tím, že to ale bude další císař)

před chvílí jsme se vrátili od mudry, za měsíc tam jdeme zase, už prý na očkování :unamused: :unamused: :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak jsme se opatrně zeptali, jestli nechce počkat, a ona: "a na co byste chtěli čekat?" usmívala se při tom jak měsíček nad hnojem a bylo jasný, že si razí svůj konzervativní přístup a na obavy rodičů z možných následků moc nehledí... a sestřička při tom velebila hexavakcínu až do nebe a pěla chválu na český stát, jak je to super, že to dětem dopřává zdarma - no, bodejť by nedopřál, když je tak drahá a jsou z toho báječný kšefty pro výrobce (myslim, že zrovna my, s tím kolik přítel odvádí státu na daních, tu hexa máme zaplacenou aspoň dvacetkrát...):angry:
no, fakt mě naštvala tím, jak vůbec nediskutuje a je taková blahosklonně ironická. já nevim, co si myslí, každý náš dotaz akorát hned uzavře, vůbec nebere, že o těchhle věcech taky mohou někteří rodiče pochybovat - i když o vhodnosti očkování pochybují někdy i sami lékaři, že jo? :unamused:

baví se s váma doktoři, když chcete něco vědět?

tak přemýšlim, co s tím, nejsem úplně proti, ale taky nechci Taishu zbytečně brzy zatěžovat takovýma sra+kama
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo, ale dobrý bylo, jak T. pásla koně - doma se jí to nikdy moc nevedlo, a u mudry to vystřihla parádně, měla hlavičku jak rozhlednu a docela si to užívala:grinning:

a máme 6100g, takže náš mamutík trochu zbrzdil, už tak rychle nenabírá:slight_smile:
(no, ale je fakt, že před tím se vykadila z podoby a byla nenakojená, takže možná by to bylo i o nějakých 100-200g víc :sweat_smile: )
21. čer 2007 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky..je hrůza, jak je ten kůň poslední dobou pomalej:frowning2:

kyri-už máte tu hrací deku? My už 3den a je to paráda!:slight_smile: Malá je nadšená,valí oči, bouchá do hraček,všude se točí a hlavně tam docela vydrží! někdy si jdu lehnout k ní a hrajem si spolu:slight_smile:

K těm očkováním-my dali TBC až v 6týdnech, takže máme posunutý teď celý očkovací kalendář:slight_smile::slight_smile::slight_smile:Ale pokud nechceš ještě dávat toto,klidně to řekni,máš na to právo.
Jsem ráda,že jsme taky s tím očkováním počkali! A dokonce nás za to ani nikdo nekamenoval:slight_smile: Hlavně naše dětská mudra je v tomto skvělá.

Holky,jedete někdo v létě k moři???????Nebo kam plánujete dovolenou????

Krejcirice- je skvělý,že se teď přítel tak stará,že? Musí hlídat častěji,když mu to tak šlo:slight_smile:
21. čer 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem na tom s mudrou podobně, vždycky malou akorát poslechne, zváží, vyčítavě se mně zeptá, jestli ji kojím smetanou či co, že tak přibírá a tím celá prohlídka končí. když jsem se dovolila zeptat, jestli přibírá vážně tak moc a jestli je to problém, tak mně odbyla nějakou trapně ironickou poznámkou. takže čekám, jaká bude, až budeme mít nějaký problém nebo budem nemocní, jestli stejná, tak ji vyměním

jinak jsem slyšela, že na hexu jsou mnohem lepší reakce než na běžné očkování, takže je to prý lepší i kvůli toho... no my jdeme začátkem července, tak uvidím

TBC nám píchli už v porodnici, nikdo se mně na nic neptal, zaregistrovala jsem to až když bylo po, neměla jsem šanci to ovlivnit, prostě automatika, názor matky zbytečný :angry:

dovolenou neplánuju, byli jsme teď s malou na 1 noc v chatce u vody a ačkoliv byla hodná, tak nemohla usnout a byla celkově nesvá, pozná už dobře, že není doma. a v těch horkách s ní nechci ani moc cestovat... takže my budem celé léto doma a u babiček :slight_smile:
21. čer 2007 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, lusinto, to zní skvěle - ještě ji nemáme, ale už to skoro odesílají... :wink:
a jak se vám povedlo posunout to očko proti tbc až na 6 týdnů?

no, asi tý mudře prostě zavolám, že nepřijdem, kdoví, jestli stejně nebudeme mimo prahu... a kdybychom přišli, tak prostě řeknu, že očko ještě ne, že si prostě počkáme - někteří lékaři tvrdí, že je rozumný začít až v 7 měsících (i s tou tuberou...)
- no, ale na druhou stranu je možná lepší očkovat, dokud je dítě plně kojený, možná má víc síly se s tím popasovat...

- na tu hexa jsou opravdu lepší reakce, ale zároveň je slabší, a prý méně účinná

pokud máte zájem, jukněte sem:
http://www.aperio.cz/publikace/bonus/Rozhovor.doc
21. čer 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Lusinta-ano budu ho muset zaměstnávat dětma častěji :grinning:
On si to moc neuvědomuje ale už to trochu dělám,vždy mu řeknu že musím na wc a at mi třeba Vojtu svlékne že se jde koupat a podobně...tak to na něj platí
Ale když jsem mu řekla aby Vojtu vykoupal tak to razantně řekl ne.
21. čer 2007 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem to měla naplánovaný předem, že očko nebudu chtít už v porodnici. Je prý dobrý si to ale domluvit s mudrou předem..jenže já to nějak nestihala...No a v den propuštění přišla na kontrolu ráno doktorka, řekla že půjde ještě na očkování a pustí nás domů..A já jsem řekla,že nechci.A ona jestli to mám domluvený. Zalhala jsem :zipper_mouth: že jo(ani jsem si nemohla vzpomenout jak se ta naše mudra jmenuje,takže trapas)-pak jsem musela podepsat papír, že si nepřeji očkování. Na 1.návštěvu dojela doktorka za náma, vysvětlila jsem jí, že jsem si nepřála aby se malá zatěžovala hnedka očkováním a ona, že to chápe a dala mi kontakt na její známou na kalmetizačním středisku, kam jsem měla do 6týdnů jít.Tak jsem šla až ten 6týden.Tam to teda bylo hodně blbý,protože to bylo normálně infekční,narvaná čekárna, doktorka protivná...skoro mi nadala :angry: Na chvíli jsem i litovala,že jsem to odložila..Prý ten den byla v čekárně i tubera i černý kašel(sice už to měli rpodělaný,ale stejně to byl blbej pocit...).
Kdyby to fungovalo tak, že by to TBC pak dala normálně dětská,bylo by to ideální.
21. čer 2007 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, já ale normáně rodit už nebudu-i kdyby nebylo těch komplikací se zánětem rohovky,následkem čehož byl i totálně zacpaný nos, takže jsem se nemohla ani řádně nadechnout, prcka bych tak jako tak prý neporodila přirozenou cestou-primář prohlásil, že na takovýho cvaldu s tak velkou hlavou jsou mé porodní cesty příliš úzké :sweat_smile: A vzhledem k předpokladu, že druhé děťátko bude stejně velké...prostě mě případně čeká další císař :rolling_eyes: I když na druhou stranu-kdyby šlo vše tak hladce jako u Honzíka, vůbec mi to vadit nebude :wink:
Ale to bude nejdřív za tři za čtyři roky...

Očkování je podle mě takový nutný zlo.TBC máme za sebou od porodnice a Hexa by nás měla čekat příští týden, ale nejspíš to odložíme-mudr říkala, že malýho necháme po tom vyšetření na neurologii trochu odpočinout a uklidnit, aby na toho drobečka nebylo moc stresů v jednom týdnu-takže aspoň tak :wink:

A s pasením zatím žádné pokroky :frowning2: Když ho dám na bříško v dobré náladě, chvíli se rozhlíží o sto šest-hlavou kroutí jako divej, ale na packy to né :angry: On se vlastně kolikrát zvedne skoro do pasu, ale ne že by se opřel o ruce-on to tělíčko zvedá i s těma ručičkama :sweat_smile: :fearful: No a pak už tu dobrou náladu samozřejmě nemá :unamused:
21. čer 2007 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky,
takže já jsem na tom stejně s tím dalším mimčem. Jelikož byl Honzík nejtěžší z březnátek, tak musel císařem další mám povolené až po druhém roce od porodu a určo to bude zase cisař, protože se strašně málo stává, že by druhý porod mohl jít přirozenou cestou. :frowning2:

na očkování hexa jdeme až 11.7., tak uvidíme....
22. čer 2007 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek