• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

jj, je to kus ženský:grinning: taky jí tak řikáme :wink:

ty spací pytle, znáš tento? (teda, teď nevím, jestli jsem to sem už jednou nedávala... :confused: )

http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/23_42/products_id/177

asi ho pořídíme, dokud není tak dlouhá - snad ten 75cm bude stačit :sweat_smile:
26. čer 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, my monitor nemáme, takže bříško v noci asi nehrozí... (ale možná ho ještě pořídíme)

taky mi už asi 1,5hodky spí - snad se to počasí umoudří a ještě půjdem ven, ať se pak můžu dát do těch podložek...

jo, víš, co máme? babi nám koupila v akci 3 balíky pampersek - i s velikou cestovní taškou - ta je teda super, ty pampersky už míň (smrděj) ale dávám je stejně - zjisila jsem, že nejlepší jsou asi huggies, protože opravdu dýchají. pozná se to, že když jsou hodně plný, tak trochu prosakují. takže na naše občasný a noční papírování asi jedině ty (teda, až dojdou ty pps :rolling_eyes: )
26. čer 2007 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže už nedáváte moltexky?

my už jsme vzhůru:slight_smile:ještě půlhoďky spala na mě,protože s eprobudila,ale když jsem ji dala brknout(usla předtím u prsa),tak zase usla:slight_smile:
Tak s ejí jdu teď věnovat,když je to takový mazlíček dneska...Tak ztaím paaaa,večer si vás dočtu:slight_smile:
26. čer 2007 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarka: diky za pochvalu-mě se tahle fotka taky líbí :wink:

A k tomu pasení-od včera cvičíme podle rady paní doktorky a malej se fakt zlepšil-už chvíla na pacičkách vydrží bez brečení :slight_smile: A to předtím dělal to samé, co píšeš-celý trup a nohy měl nahoře-jak luk! A to prý není žádoucí, tak nám mudr poradila přdržovat předloktí na podložce a zároveň lehce tlačit ramínka k zadečku, prostě aby měl všude pravý úhly. Ona sama tahle poloha ho nutí mít hlavu zvednutou-vlastně ho ty ručičky samovolně podpíraj...tak snad už to půjde! :wink:
Jinak dneska teda taky nějak spíme. ale možná je to i tím cvičením-furt ho s tím otravuju, tak je asi chudinka víc unavenej :sweat_smile:

Já mám zatím vlasy v poho,nikdy jsem s nima problémy neměla, ale teď furt čekám, jestli něco ještě nepřijde...Snad ne-mám svoje vlásky ráda :grinning:

A stím cvičením-zas tolik obdivu nééé-taky to flákám :sweat_smile: :grinning:
26. čer 2007 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: nedáváme - vadil mi ten gel, co z nich lezl, ale teď si říkám, že proti ppskám byly zlatý :rolling_eyes:
(ale ty huggiesky jsou teda dobrý, to fakt)
26. čer 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto malej mi hlady nepláče. V noci kojím tak 2x přes den co 2-3 hodiny. Bohužel ho neměřila. No ona říkala že roste a že to mléko nestačí na pokrytí tuku. Prostě ho chytla za kůži a nebyl tam tuk :frowning2: ale žebra mu nelezou.

Kyri oproti Taishi je teda fakt hubenej :grinning: :grinning: :grinning: Marně jsem se snažila napočítat špíčky na rukách :grinning: :grinning: :grinning:

No s těma pribiňákama to zkusím.JInak beru CEM-M mimi - pro těhotné a kojící. A na vlasy to nepomáhá :frowning2: Zkusím ten jód.
26. čer 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: uzlicek.cz, nevím přesný odkaz, ale najdeš to, je to i-časopis, bylo tam v minulém čísle srovnání všech UM a holky z diskuze o um krmí většinou nutrilonem nebo bebou, sunar málo nebo vůbec, zkoumala jsem to srovnání a vychází z toho, že jsou vlastně věechny stejné :wink: zajímalo mě to hodně i když furt plně kojím, ale v těhu jsem tomu moc nevěřila.
kyri: výmluva dobrá, možná ale budu taková hrdinka, že tam půjdu, je to i 3měsíční kontrola a prostě řeknu, odložit, nebo zdrhám! a kdyžtak fakt zdrhnu přímo z ordinace :grinning: stejně mě s..e, půjdu hned vedle do vchodu, tam je jiná a karty at si předají.
ach jo, v těhotenství jsem tady furt nadávala na gynekologa, ted na dětskou, už si říkám, jestli to není mnou..zubař ke kterému chodím je taky pitomec :wink:
a fotky budou, chce to vydržet... chtěla jsem foták z porodného, ale to už jsme projásali a foták nic. takže furt klasika, film, vyvolat, naskenovat, zesvětlit, hodit na kůň...pasení samo vyfocené mám
26. čer 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri, my taky máme huggies a nemůžu si je vynachválit :slight_smile:, dvojky jsmě měli Classic, trojky máme Premium - s Disney obrázkama :grinning: (to je moc důležitý :confused: :dizzy_face: )
26. čer 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: tipy na vychovávací knížky se hodí, zrovna si nějakou chci pořídit, ale od dřív, kdyby byla..omrknu to v knihovně. hodně o tom teď přemýšlím, uřvance a vztekavce nechci, to je jasná věc.. a jak tak přemýšlím, zpětně doceňuju zas o něco víc svoji mamku a rodiče vůbec. že na tom mají slušný podíl, jak jsem samostatná, schopná, sebevědomá (a hlavně strašně skromná :grinning: :grinning: ). takže asi některé výchovné metody prostě okopíruju, byli na mě hodní, často se na mě smáli, ale jinak spíš dříví v lese..
myslíte teď taky častěji na vlastní dětství, miminkovství (jaké asi bylo) a na mamky? jak nás přebalovaly, případně kojily, hrály si. Já jsem z toho celá dojatá. Naši se vzali, počali a tatík šel na vojnu, takže máti celé těhu a můj první rok vlastně sama, mohli si tak akorát psát. děs, bych se zbláznila hned. to se radši trochu požerem a jsme pěkně celou dobu všichni 3.
26. čer 2007 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie-jojo,taky an to myslím. Když byl den matek,napsala jsem mamce ve přání ve stylu tom,že si teď mnohem víc vážím,co pro mě udělala apod.,byla z toho cleá dojatá:slight_smile:
Naši počali a když mi bylo půl roku tak taťka odešel na vojnu. Naštěstí jen na půlroku,protože když měl doma mimi,pouštěli dřív.

Malina se zase na té hrací dece vzteká,moc dlouho ji teda nebavila :grinning: Pokud si tam někdo hraje s ní,tak je celá šťastná,ale když ji tam nehcám samotnou,tak ji to moc neba.
Včera večer se poprvé otočila ze zad na bříško!Lezla mi za prsem..chudinka,si tím otočením na břicho moc nepomohla:slight_smile:Jsem zvědavá,jetsli to dneska udělá zase:slight_smile:
27. čer 2007 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko maminy :dizzy_face:

tak včera bylo něco ve vzduchu či co neb naše malá taky odpoledne spala jak růženka!

jééé vy všichni už pasete, budu muset asi s malou začít cvičit či co :confused: ať nejsme posledňáčci :sweat_smile:

ty tipy na knížky supr nápad - taky se přimlouvám... já jsem si teď objednala Respektovat a být respektován - doporučuje to gedren v té diskusi o výchově. a jinak z těch co už jsem četla doporučuju Po dobrém nebo po zlém od Matějčka.

a teď jdu omrknout ty tipy od lusi :dizzy_face:

já si na svoje dětství moc nepamatuju :frowning2: ale mamka mně teď zásobuje informacema :grinning: co jsem kdy dělala, jaká jsem byla a tak... jak by bylo fajn, kdyby naši rodiče měli ty vymoženosti co my dnes, kamery a tak. já svojí malé dokonce píšu takový deník-kroniku :sweat_smile: začla jsem těhotenstvím a porodem a teď tam připisuju každou významnou událost naší rodiny. jestli totiž bude s tou pamětí na dětství po mně, tak to jednou snad ocení
27. čer 2007 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
sarkabrezen - taky filmujeme, ale v kronice jdu trochu dál - píšu jí deníček, protože jsem zjistila, že každý den se děje něco zvláštního :dizzy_face: No, snad si to někdy přečte :pensive: , ke každému dni je to pár vět.
27. čer 2007 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:
S tím deníčkem je to super nápad!My ani moc entočíme,protože nemáme kameru:frowning2: CHtěli jsme za porodný,ale to padlo na nutný nábytek...Takže třeba až na Vánoce:frowning2:Ztaím natáčíme jen do foťáku,trošku...

Mady-jsem si ještě uvědomila,že to Tobě radila Mudra ze začátku ten čaj,že Tvůj malej moc přibírá,že? bych ji teda pěkně poděkovala! Asi je to pěkná kráva,protože teď zase radí opak...Nejlepší je nechat to na miminkovi,ono se to sesynchronizuje samo. Takhle když se do toho zasáhlo, tak to je nejspíš tím,že teď je nějaký problém.

Sarka-jo,Matějček je taky dobrej. Ještě dokoupím něco od něj:slight_smile:
27. čer 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si právě říkám,co bych za to dala, tyhle informace od mamky mít, sice mi řekne jaké měla těhotenství a tak, ale to není ono, není to tak autentické jako když to píšete v tu dobu. takže deníčky určitě super. já píšu takový polodeník, polokroniku, normálně ve wordu, ale vkládám k tomu i fotky.

lusi, tak Děti jsou z nebe už mám objednáno :dizzy_face: hrozně ráda čtu tyhle knížky
27. čer 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, musím se pochlubit - teď jsme se vrátily z procházky a Verunka ještě spinká v kočárku!!! Dokonce v něm sama usnula :dizzy_face: jsem totálně šťastná :grinning: Fakt koukám, vyjely jsme v půl desáté, ani jsem ji tam nedala spinkající a ona je takhle hodná! A doma my v kočárku nikdy nespala, tak si to musím užít :dizzy_face: no a pomohlo tomu, že jsem jí vzala leporelo od Lamaze, který má na postýlce a se kterým usíná :dizzy_face: no jsem já to ale důvtipná máma :grinning: ani jsem ji nemusela dávat na bříško, jak radila Lusinta - ale třeba na to někdy taky dojde :dizzy_face: Tak mám zvláštnost do deníčku :grinning:
27. čer 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte, tý jo už je založená nová diskuze březen 2008, to je mazec, jak to letí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sloník no vidíš :sunglasses:
27. čer 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky poradte,kdo uz ma zasebou prvni ockovani a jaky byly reakce miminka?A nevite co znamena ve zdravotni prukazce VF?
27. čer 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, my měly reakci dobrou - dávala jsem jí na to studené obklady asi tři hodiny po očkování a dobrý. VF netuším - musela bych to asi vidět v kontextu :confused:
27. čer 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás taky v pohodě reakce žádná :wink:
27. čer 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica, ty jo fakt.. jak to ty holky můžou už vědět?? to je brzo, ne... no asi není, když už to ví, asi nějaké rychlotesty :grinning:
27. čer 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty brďo, s těma novýma březnovýma těhulkama je to fakt rychlost! Já loni touhle dobou netušila ani omylem-zrovna mi končila červená :confounded: ale už jsem byla 12 dní těhu :grinning:

Na očkování jsem taky zvědavá-jestli nás čeká v pátek...ale možná to odloží-přítel je silně nachcípanej, tak mam obavy, aby to malej nechyt...
27. čer 2007 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme od včera po očkování a zatím dobrý. Akorát více spinkal.
Jinak holky četla jsem různý diskuse o tom kojení na těch stránkách co jste mi doporučili a ikdyž je nějaká laktační krize tak mám kojit. A mě se zdá že mám mléka dost. Fakt ikdyž dokojím tak mi z něj teče. Budu dávat malému častěji a z obou a prostě nechci dávat sunar :wink: Sice jsemdneska koupila pro jistotu ale když mi neřve hlady a vnoci krásně spínka a budí se jen jednou tak to kašlu.
Jinak tam taky psali že v 6 měsících by měl mít 1x tolik co vážil po porodu. Takže u nás je to 7kilo. Teď má 5700g tak si myslím že za 2,5 měsíce 1300g přibere :wink: Není sice macek ale zas můj manžel má 205cm takže malej půjde asi do výšky :wink:
27. čer 2007 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hlásíme nové míry už máme 7550g a 64cm.navíc nám doktorka našla šelest na srdci tak jdeme do poradny a uvidíme.
27. čer 2007 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všici,
tak my taky dnes byly v poradně.Mame 5340g a 62cm, takže žádný macici.Já když vidim ty vače miminka tak si připadám divně.Páč jsme nějaký moc hubený,ale snad vás brzy doženeme :slight_smile: :slight_smile:

mady: takže si z toho nic nedělej.Nám to přibírání taky moc nejde a to přikrmuju.Máme to půl na půl Ale já dávam Nutrilom.jenže jestli ti malej nebrečí hlady tak bych se na to vyprdla. :wink: Doktoři pořad prudí.furt se jim něco nezdá.Když příbírají moc je to špatě,když malo tak se jim to taky neíbí.Tak bych to ještě nekazila tím sunarem.

Jinak sex ještě neproběhl pač se docela bojím,ale už se na to chystáme.Jenže když čtu ty vaše zažitky tak jsem fakt zvědavá.Pač ta šílená jizva co tam je asi bude dost překážet :angry: Tak to bude asi drama..... :grinning:

jo a vlasy mi padájí teda šileně.Ale můj kadeřník mě ujistil,ža v těhu vlasy zhoustnou a po těhu vypadají na původní hustotu.Tak jsem zvědává,protože mám pocit,že budu mit za chvili míň vlasů jak Verča :fearful:

girl.: přeju ať jste v pořádku.Ta šelest je u miminek prý dost běžná a nic vážného to nebývá,tak to uřčo bude dobré :wink:
27. čer 2007 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, to je super, že ses rozhodla to nevzdat! držím palec :slight_smile:

moni, mně právě kadeřnice říkala, že to pravé padání přijde teprve až přestanu kojit :sweat_smile: tak doufám, že má pravdu spíš ten tvůj :slight_smile:

jedeme za babi, tak tu dnes nebudu, mějte všichni hezký den! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. čer 2007 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame taky 5,530kg a 62 cm. a plne kojim,a mudr nic nerika,ted taky pribrala za 14 dni jen 230g a nekrici hlady,u kojenych deti je to normalni
28. čer 2007 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl tý brďo vy jste taky pěkní macci :grinning: jako my :wink: Ale ani se mi nezdá na fotkách, malá je taky spíš dlouhá co?

Kyri malá má super faldíky, se mi to strašně líbí :sweat_smile: a pěkně pase lachtana :grinning: :grinning:
28. čer 2007 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: jasně, kašli na ni i se sunarem, bude to nějaká tabulkářka, jednou že moc, tak čaj, ted zas málo a sunar..a myslím, žes psala že hubneš, to by se asi u kojení nemělo, tak žádné diety a cvičení, já od porodu furt vesele tloustnu :grinning:
pájík jde na váhu zítra, su zvědavá, ale dvojnásobek váhy (4,3kg) už má určitě :slight_smile: :slight_smile:
28. čer 2007 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica to máš pravdu že sme macci.je spíš dlouhá než tlustá.ale hlavně že je zdravá,teda doufám.ta šelest mě trochu trápí,vim že jí má dost miminek,ale u nás v rodině to má mamka a sestřenka,tak se bojim že malý zůstane :frowning2:
28. čer 2007 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: co je důležitý na disney obrázcích? :confused: my je měli taky - premium - ale protejkaly ja vo život... sice mají vychytanou širokou gumu v zádu, ale po tý to právě nejvíc teklo - za noc padly 3 pyžámka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale jediný huggiesky mi nesmrděj, takže ať si tečou...

mady, janica: no jasan, pryč s ideálem štíhlých těl :grinning:
mady,já fakt nechápu, proč ti ta mudra tenkrát říkala, že ti malej moc přibírá a že máš dávat čajíčky... :unamused: jak může plně kojený dítě "moc přibírat" ? :angry: :angry:
28. čer 2007 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek