• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Malej taky dost přibírá, ale doktorka řekla, že to vůbec nevadí, když jenom kojím, že to vůbec nevadí, horší by bylo kdyby byl na UM, že by se zatěžovala játra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2007 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady-taky držím pěsti s tím kojením!!!
Kyri-a jaký jsou ty babylucy? Mě zrovna včera psal nějaký chlápek,jestli je nechci..Ale dal by velkoobchodní slevu jen 10%,tak je zatím nechci..Navíc teď jak bezplenkujem,tak už mi plínky stačí bohatě a nemusím ani prát každý den.

lottie-já teda taky hubnu,to jsem ráda:slight_smile:ale malá přibírá normálně,takže pohoda..Asi se hubnout může,ale samovolně..diety se rozhodně nesmí,to je fakt.

Hoky hoďte zas nějaký fotky,se těším:slight_smile:

my teď pořád někde výletujem,tak na net není čas,protože když už jsem doma,tak uklízím...Dneska ráno jsem byla chvíli na netu a malá vedle mě v lehátku,ale nelíbilo s ejí to a poád nějak bručela,ale já jsem potřebovala dopsat maily..A ona najendou tak děsně zapištěla! Jsem dostala záchvat smíchu:slight_smile: A jí s epodařilo konečně připoutat moji pozornost:slight_smile::slight_smile:
Taky vám už piští prcci?
Už to ale nejsou ty miminečka,co? Jsem se dívala na fotku Taishi v té postýlce,když jste ji dovelzi z porodnice,takový malilinkatý červíček...A naše taky byla..A teď už to jsou pomalu batolata...
Zítra se staví kámoška s 5týdenním mimi,tak se těším,až si pochovám!:slight_smile:
28. čer 2007 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte. ráno samá pr..elka a ted jsem v depresi totální. byly jsme na kyčlích a je to v řiti, nějak jedna vázne, nebo co. já to nevidím sice, ale ortopedi jo. :confounded: dostala takový krunýř, říkají tomu teda abdukční peřinka, ale je to normální děsný krunýř. nožičky jí to bude držet od sebe a celá bude nějak znehybněná, no hnus :frowning2: místo lachtánka želva, žádné kopání nožičkama, plazení, noční tulení..ach jo, sakra
28. čer 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl, Lottie: netrapte se! Vím, že to asi není jednoduchý, ale na druhou stranu je lepší, když se nějaký problém začne řešit včas-o to to jde líp a určitě to bude všechno ok :wink:
My jsme se pro změnu v pondělí dověděli, že jsme naopak poněkud hadrovější-nějaký cizí slovo, který jsem ještě neslyšela-nožky nám jdou od sebe skoro až moc volně-prý se musí malej zpevnit a kdyby to trvalo, může to něco znamenat-zase něco cizího :fearful: Ale snad to bude jen tou leností...

Jinak včera si Honzík prdnul tak, že zhubnul asi o 30 dkg :grinning: Tak to doháněl v noci-skoro po měsíci, kdy spal celou noc, se mi dvakrát vzbudil-v půl dvanáctý a ve tři :angry: Ale teď je z toho asi sám utahanej, protože spí už potřetí hodinu v kuse-a to zas nebylo ten minulej měsíc :wink:

Zítra máme poradnu, tak jsem zvědavá, co nám poví na váhu a růst-malej je nějak dlouhej-možná už i víc než těch 66 co jsem psala posledně...
28. čer 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, březňátka 2008 :slight_smile: tak to já loni touhle dobou byla ještě 4 dny netěhu a nemamka :slight_smile:
alejasně, ty, co měly ovulku někdy po začátku června už to vědí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
no, hned se tam na ně musim mrknout :wink:

ahoj moniku:slight_smile:

mady, držím palečky, ať jde kojení dobře, mlíčko od tebe je určo to nejlepší, a když ho máš dost... hlavně, že malej nehubne, občas nepřibrat, to prý zas tak neva, to hubnutí už jo...
28. čer 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nenapsala jsem, že se mi zdá, že moc nepřibírá-ale neřve hlady-jako mady...mlíko teče...no uvidíme, kolik nám naváží. Doma měl 6,5, pak se vykák z podoby...
28. čer 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie: :confused: a na jak dlouho to máte?

lusinta: jsou dobrý - to samý, co zlatíčka, úplně - ale barevný:grinning: a jsem zvědavá, až začnou dělat tu plenku kombi, to by mohla být nějaká AIO, ne? by se šikla...

taisha moc nepiští, ale krásně se nahlas řehtá, dneska úplně řičela - dělá to při kojení, občas vzhlídne od prsa, usměje se, já na ni, a ona pak nasadí a jede, je to děsná prča :grinning: :grinning:

petaska: :grinning: :grinning: taky to míváme - někdy toho vyrobí, až se divim, kam se to do ní vešlo :sweat_smile:
28. čer 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, píšu pěkně! :sweat_smile: Trochu to asi nedává smysl, co? Píšu totiž zároveň na icq co mi diktuje přítel-komunikuje s bráchou...a ještě do toho jde televize :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No prostě jsem chtěla napsat, že se mi zdá, že má malej už nějak dlouho prakticky stejnou váhu-podle stavu napapání a vykakání se pohybuje mezi 6,1 a 6,5kg - už asi 14 dní... Ale je fakt, že za tu dobu vyrost určitě už o tři cm. Nebrečí hlady, ani nechce častějc-kromě dnešní noci... Tak doufám, že nám nebude chtít mudr taky vnutit nějaký dokrm :confounded: Myslím, že mlíka mám dost-teče i po kojení...
28. čer 2007 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem právě zkusila dát taishe svoje mlíčko z flašky - a dopadlo to, jak onehdá psala lusinta: teklo jí to po bradě, žmoulala dudel v puse a asi měla dojem, že je to nějaká hra, nebo co, protože se na mě tlemila neskutečně - a nevypila ani hlt. pak se přisála k prsu, pila jak divá a spokojeně usnula...
tak od zítra do neděle máme taneční seminář, jdem tam oba, asi bude taishinka s náma:slight_smile: a babi ji bude hlídat vždy jen nějaké 2 hodky a nosit na kojení. na jednu stranu jsem ráda, měla jsem z toho bobky, ji nevidět celý dopoledne... :confused:
28. čer 2007 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-my jdem 3.8.na svatbu,i na hostinu,tak jsem doufala,že se do té doby anučí z falšky pít,ať ji nemusím tahat sebou....Ale nevím nevím:slight_smile: Dneska mi n apoště mamina vyzvedla odsávakču,tak začnem trénovat:slight_smile:

Dneska je Emušák tak děsně protivná!!Už mě vážně s..e!!! Jak jsem psala,že ráno pištěla..Piští a řve celý den!!!Už to teda legrační není :astonished: :astonished: :astonished: Asi už ji taky chybí tatínek!!!Ještě 3dny a máme ho konečně doma!!!
28. čer 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky musíme trénovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: my jdem na svatbu 11.8. a manžel jde za svědka, takže nebude moct nosit malýho a já ho už skoro neunesu v autosedačce, takže ho dáme asi k babi a taky mu nějak flaška nejede, no na večer to hned prubnu, jsem zvědavá jak se na to malej bude tvářit :sweat_smile:

Lotii doufám, že budou nožičky co nejdřív dobrý, viděla jsem tu peřinku, je to asi opruz teď v létě, chudinka Pavlínka :fearful:

Lusi jak píšeš s těma miminkama, nedávno jsem se dívala na video, jak jsme si malýho přivezli domů, takový uzlíček a teď je to takový macoň, ale co už dokáže :sunglasses: předtím jen spal, jedl a nic víc a teď je tak akční :grinning:
28. čer 2007 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na reakci na flašku jsem taky zvědavá. zítra si jdu koupit odsávačku, neb se chystáme s přítelem 7.7.za kulturou-na zámku na nějaké divadlo. Je to sice od půl desáté večer, což obvykle bývá Honzíkova usínací hodina a pak se do rána nebudí, ale jak jsem dnes zažila-výjimky existují...Tak chci doma nechat něco do zásoby, hlídat bude děda, tak to bude zkouška pro oba :sweat_smile: ale snad si poradí...tu flašku snad do té doby zvládnem...

A novinka-dneska Honzík konečně vydržel chvíli pást sám a ani nebrečel! :grinning:
A kromě cvičení na tom měla zřejmě podíl tv-celou dobu co pás se čučel na ní :sweat_smile: holt je zajímavější než cokoli jiného :rolling_eyes: :grinning:
28. čer 2007 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tam hodila foto toho premiérového úspěšného pasení :dizzy_face:
28. čer 2007 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no krááásně pase! :slight_smile:
28. čer 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
když já nevím, na jak dlouho to bude. za měsíc kontrola, ale bez rentgenu, asi jenom dostane širší "peřinku" a pak se teprv někdy za dlouho uvidí. jestli dobré, nebo třmeny. blé. zkusila jsem jí to odpo nasadit, nesla to statečně, jakoby nic si hrála na zádech, ksichty, pohoda, ale když došlo na uspávání tak děs. nejde v tom ani normálně pochovat, tak jsem to po půlhodce vzdala, sundala ten krám, ponosila ji, uložila do postele a v momentě usla. s..e mě to, protože zrovna začínala dělat takové pokroky. převalovat se z boku na bok, pást, objevovat nožičky díky barevným ponožkám a ted má po srandě, celá v tom zakrní...může tak ležet na zádech a čumět na strop. taky bezplínkování nehrozí, zrovna jsem dělala první pokusy.
jo a já jsem prý ty řemínky taky měla od tří do 14ti měsíců a pak mi je sundali a začla jsem rovnou chodit, ale tak dlouho nechciiii
hledala jsem o tom něco na netu, no prý 5% novorozenců, hlavně prvorozené holky, tak snad tomu bude rozumět někdo tady na koňu. ach jo. takže od zítřka poctivě a žádné sundávání.
28. čer 2007 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri: že jooo? :grinning:

Lottie: když to čtu, je to síla. ale čeho bych se držela, je to, že ty jsi zřejmě nezakrněla, když jsi začala rovnou běhat :wink: určitě si přijdete na nějakou novou zábavu :wink: Hlavně hlavu vzhůru-ať tu nervozitu nepřenášíš na malou...Držím palečky, ať se to spraví co nejdřív!
28. čer 2007 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: dik, snad to takový děs nebude, teď mám nohy jak laňka a na ty řemínky si nepamatuju :wink: někdy to prý stačí 2-3 měsíce, ale i to mi příjde dost dlouho. sorry, že tady tak skuhrám, ale u doktora jsem se moc nevykecala, bylo tam strašně moc lidí vrazili mi to do ruky a přijdte za měsíc, že mi je do breku je moc nezajímalo. tak já dodepkuju a jdu chrápat :zipper_mouth:
28. čer 2007 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie u nás měla Bejanka s malou to samý dávala jí tu abdukační peřinku nadávala na to ale už za měsíc to bylo ok a malá se hned začala přetáčet na bříško úplně v klidu jen to Beju trochu trápilo kdyžtak nahlídni k nám do únorovek pár stránek zpátky :slight_smile: a držím palečky
28. čer 2007 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie, koukni ke mě do alba č. II. Moje Marky to musela nosit měsíc 23 hodin denně :confounded: Dodržovala jsem to, co to šlo, ale někdy jsem taky psychicky nevydržela a sundala to :angry: Nadávala jsem, Marky při nandavání začala natahovat, bylo jí to velký, venku tropy-ona spocená.... Nakonec jsem jí z toho udělala takový "mini." Opravdu kdo nezažil, nepochopí :frowning2: Taky měla jednu kyčli špatnou. Ortoped říkal, že to má nosit z dvaceti procent jako léčbu a z osmdesáti jako prevenci. (Já jsem s kyčlema nic neměla. Jako mimi jsem jen dýl nosila tři plíny, co mi říkala mamka.) My jsme šli hned po měsíci na RTG, to bylo min. středu a od tý doby to nosit nemusí. Jak píše Draga, v pohybu byla totálně zabržděná, ale už to statečně dohání :sunglasses: Jakou má šířku tý peřinky? Mně tu peřinku ani nedali. Dostali jsme "recept" a museli jsme to objednat ve zdravotnických potřebách. Kdybys chtěla, písni mi do IP, ať vám tady nezacláním :wink:
28. čer 2007 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
chci se zeptat jak to máte s náušničkama.nám mudra řekla že až po druhém očkování což bude někdy v říjnu a to se mi zdá moc dlouho
29. čer 2007 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lotti, držím palec, určitě se to brzo spraví. my jdeme na kontrolu za 14 dní, taky minule neměla ještě jednu kyčličku dobrou :cry: tak snad to bude ok, jsem z toho děsně nervózní. :frowning2: akorát my máme problém opačný, naše malá má kyčle moc roztáhlé, jak žabka. má to z toho, že seděla v bříšku na zadku celou dobu a neotočila se.

a něco pozitivnějšího - máme nové naušničky :sunglasses: konečně jsme sundali ty nastřelovací a dali jí krááááásné nové zlaté. vybírali jsme včera s mamkou. děsně jí sluší, fotečku máme v albu :dizzy_face:

byla to taková tichá nevyřčená válka o to, od které babi bude naušničky mít, jsem hrozně ráda, že vyhrála moje mamka :sunglasses: :grinning: a děsně se těším na obličej tchýňule až zjistí, že už naušničky má a že to nestihla :sweat_smile: :sweat_smile:
29. čer 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl, my už jak jsem psala naušničky máme a úúplně v pohodě. nechali jsme nastřelovat, reakce špatná žádná, teď už jsme je vyměnili za normální.
29. čer 2007 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl - ještě k tomu očkování v souvislosti s naušničkama, je důležité, aby měla Natálka naočkováno TBC. nám to dali už v porodnici, takže jsme naušničky nechali nastřelit už před měsícem
29. čer 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: slušííí a nervozní nebuď, to se uvidí, a jsou horší věci než kyčle :wink:
my s náušnicema nebudem spěchat, každý pozná, že je holka a babičky jsou daleko, takže se nenutí. asi až si pavlína řekne, že je chce
já už jsem dneska v lepší náladě, hlavně dík beji, protřásly jsme to v IPce, hlavně jsem zjistila, že to můžu zkrátit a nemusí v tom být jak balík. jde přece o nohy a ne o krk :sweat_smile:
od rána je zabalená, trochu se rozčilovala, ale už si dává dopolední chrupku, jako by se nechumelilo.
29. čer 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
v porodnici sme byly očkov proti tuber.jinak na první očkov jdeme až v srpnu.chtěla bych už jí dát teď naušničky ale nevim,když doktorka výslovně řekla že až po druhém očkování.tak nevim,mam hlavně strach aby z toho malá něco dnedostala když neni očkov
šárko malý to moc sluší.nám už babča taky koupila naušnice a zjistily sme že sou to ty samý jako sem měla já když sem byla malá.pěkná náhoda :slight_smile:
29. čer 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dneska byli v poradně a byli jsme pochválený :dizzy_face: :dizzy_face: Malej se fakt na bříšku zlepšil o 100%, plakat začíná až! po třech minutách :grinning: a pase statečně. No a fakt už měří 67 cm! Obřík.no :sunglasses:
Očkování ale zatím neproběhlo, protože ještě nemá pořádně zahojené to od TBC, tak až za měsíc... A dokonce už se prý s používáním ručiček vyrovnáme čtyřměsíčním :grinning: :grinning: No udělalo mi to radost a docela jsem si oddechla, že je vše ok-papání, pasení...
Jinak s těma kyčlema jsme na tom jako pise Sarka-volný jak žabák, tak jsem zvědavá, co nám za čtrnáct dní řeknou na kontrole na ortopedii..
29. čer 2007 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... :slight_smile: Jsem tady poprvé a koukám, že vaše diskuze už jsou dost "rozjeté" :slight_smile: Snad budu stíhat a zapojím se... :frowning2: Mám doma tříměsíční březňátko :wink:
29. čer 2007 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj markulku, vítej :slight_smile: jak se jmenuje?
29. čer 2007 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj markulku,a jak zvládáte?

Lottie- s tou peřinkou je mi to líto:frowning2: jste mi připomněly, že musím taky na kontrolu s malou. To jsem ani netušila, že z ničehonic se to může takto zhoršit:frowning2: Lottie a Ty přece používáš taky látkovky a šátek,nebo ne? To by mělo pomáhat.A ze všeho nejvíc je mi to líto kvůli tomu bezplenkování. bylo by super,kdybys taky bezplenkovala. Pokud to sundaj za měsíc,tak ještě můžeš. Teď ji dělej aspoň čůrací zvuk,když bude čůrat u přebalování a uvidíš,to ještě půjde později!
30. čer 2007 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
očkování jsme se včera taky vyhnuly, kvůli nezhojenému rameni a že nemá těch 5kilo ale 4,7. tak nakonec má rozum ta moje dětská. a chválila, jak přibírá, jak je krásná a šikovná, hlavu zvedá, ble ale co z toho, když to zas zapomene. z peřky jsem neštastná zas, pája taky. at vám ty kyčle všem dopadnou jak mají, protože ten ortopedický hnus je fakt na h..o. nevím jak to přežiju ani když to budou (jenom!)2 měsíce. jak spala vždycky v poho celou noc tak ted se vzbudila 5krát s řevem, že si v tom neumí ani prdnout, natož se vykadit. nechce v tom spát, ani jíst, furt slzičky v očích a kňourá at ji rozbalím. nechci tu furt skuhrat a hekat, ale po dnešní noci a dopoledni jsem zralá na pakárnu.
lusinta: jo, látkovky, v noci papírovka+široké balení. šátkuju taky, ale je fakt že jak je malá, tak se jí dlouho nejvíc líbila kolíbka, kříž až poslední dobou. jo a v šátku se taky nedá moc utišit, když má krunýř, stejně nejsme tělo na tělo. dneska jsem ji z toho na chvíli vytáhla, protože by se fakt uřvala a hned spokojenost. jenže to právě asi nesmím, aby si nemyslela, že když bude vřískat dost dlouho, tak jí to sundám. :confounded:
mno zkusím se zas nějak pozitivněji naladit, když řve ona, tak at se aspon usmívám já
30. čer 2007 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek