TP březen 2007 - možná začátek dubna 🙂

Ahoj děvčata! Najde se tu některá, která má termín ke konci března či začátkem dubna?
slonik
9. črc 2007
jo jo, vypadá to dobře, ještě to teda pravidelně čistíme - nevíš jak dlouho? Já myslím tak týden, ne?
petaska
9. črc 2007
Ahojky holky! O víkendu toho bylo nějak moc...Vybírali jsme kuchyň, stěhovali bráchu, v sobotu večer divadlo...A včera na návštěvu k pradědovi...no byli jsme utahaný jak koťata!
Prvně jsme byli bez malého za kulturou! Hlídal děda, a ani skoro neměl co-malej v devět vytuhnul a spal až do půl sedmý 😃 Musíme to praktikovat trochu častěji-je to paráda vyrazit jen ve dvou 😉
Mady: s tím přibíráním jsme na tom podobně-malej má podle společnýho vážení zase už 14 dní 6,5 kg a na kontrolu jdem až koncem července :-| tak taky nevím...
girl.misel
9. črc 2007
ahoj tak dnes sme si byly konečně nechat píchnout uši.malá řvala jak tur.a celý den pospává,má horečku ale snad to bude dobrý
petaska
9. črc 2007
Koukám, dneska je tady živo 😃
Ještěžě my náušničky nedáváme 😃 I když slyšela jsem na porodnici o nezvyklém přání jednoho dědečka nechat vnoučkovi píchnout náušničku :-S Nechápu nějak tu mámu, že s tím souhlasila :-|
S tím smíchem je to fakt super! Přišli jsme na to minulý týden po koupání-když jsem Honzíkovi osušovala podpaží-začal se úplně zajíkavě řehnit 😃 úplně vejskal 😃 😃 A teď už stačí mu jen přejet po bříšku a už má pusinu dokořán a vejská o sto šest! Je to fakt paráda, taky se ho nějak nemůžu nabažit. I když tuhle jsem ho měla docela plný zuby, když se ve tři ráno probudil a začal povídat a nemínil s tím přestat-najed se, v šest na deset minut usnul a pak brebentil až do jedný, půl hoďky spánku a zase grrrr a jej a abúúú a heheee no prostě do večera usnul ještě dvakrát, ovšem pouze na deset minut-hrůza! ještě o půlnoci jed a když mě v šest probudil, byla jsem totálně hotová. A to jsme pak byli celej den v Budějicích-jednak objednat tu kuchyň a pak přítel pomáhal bráchovi se stěhováním. Večer jsem na tom divadle měla trochu těžký oko a když jsem v půl jedný lehla do pelechu, během vteřiny jsem spala jak dudek a ve sejný poloze jsem se vzbudila v šest ráno, když se ozval prcek. Takhle tvrdě už jsem dlouho nespala!
Jejda, nějak jsem se rozepsala. No nic, musím vymyslet něco jednoduchýho na zítra k obědu-dneska jsme odmontovali linku, takže v kuchyni mám jen sporák a nezapojenou myčku...potřebuju umazat co nejmíň nádobí a ani nemám plochu na nějaké tvoření :-| Jdu se inspirovat na nějaký vařicí server...

tak brou 😉
janica..
10. črc 2007
Petaska tak to je u nás v černo bílém, jak se někam druhý den chystáme, chci se dobře vyspat, tak malej jak kdyby to vycítil a nespí tak pěkně jak vždy :-N
slonik
10. črc 2007
Dobré ráno, taky mám pocit, že ti prckové jsou dost sensitivní x-)
janica..
10. črc 2007
Dobré ránko, sloník přesně ja píšeš 😃 😃
sarkabrezen
10. črc 2007
dobré ránko holky, slonik, taky jsem líhovala ty ouška tuším tak týden...

teda petas, vy si užíváte 😃 já se chystám s kamarádkou do kina, ale přítel je z toho tak nervózní, že budu tak "dlouho" pryč, že nevím nevím jestli nakonec půjdu :-N on totiž se stará super, přebaluje, bere ji sám do parku ať se můžu trochu vyspat (nebo uvařit a uklidit 😃), ale když je zle, když je malá protivná a nejde utišit, tak to je okamžitě nervní a sykne "ber si ji prosím tě" trpělivost nula nula nic...

jinak včera mi přišla knížka Respektovat a být respektován tak už jsem se do ní začetla, chytla mně hrozně, je o tom jak vychovávat ne k slepé poslušnosti, ale k vlastní zodpovědnosti... jak vychovávat jinak než jsme to většila zažila od svých rodičů, formou příkazů a zákazů ve stylu dospělý to ví nejlíp, co ty dítě můžeš vědět... no nechci tady dělat reklamu :-N ale jsem z ní tak nadšená, z té knížky, že jsem se musela podělit :-N akorát ještě musím nějak přinutit přítele, aby si to taky přečet a hlavně abychom se pak pokusili podle toho jednat, on je hodně vznětlivý a bojím se, že bude všechno řešit impulsivně a ne v klidu s rozmyslem 😢 výchova je už tak těžká a já mám strach, že se ještě budeme kvůli tomu neustále hádat mezi sebou...
lottie
10. črc 2007
slonik: no my se mírně žerem už teď, pavel si totiž myslí, že mimino by přece mělo usnout i u jakéhokoli kraválu ]-( a že jsem musela udělat něco blbě, když jsem ji "naučila" usínat při úplném tichu. respektovačku objednám taky, už jsem četla ukázky a vypadá to dobře 😉
slonik
10. črc 2007
to se dá koupit normálně v knihkupectví?
sarka- dnes jsem koukala na ouška a vypadá to dobře, už to jen tak preventivně vždycky máznu, tak to snad bude OK
lottie
10. črc 2007
slonik: asi jo. já ji objednávám na stesticko.cz, je asi za 270kaček
jo a to bych nevěřila, kolik toho stihnu, když nezapnu kompjůtr 😉 tož zas mizim... 😃
sarkabrezen
10. črc 2007
vrrr, ten kůň zas padá... tak ještě jednou: 🙂

myslím, že v knihkupectví to asi není, já to objednávala mailem přímo u autora phdr. kopřivy na koprivovi.spirala@tiscali.cz

lotti, nám ze začátku malá taky spala jak dřevo u čehokoli, mohli jí v postýlce dřevo řezat... ale teď už potřebuje taky ticho. četla jsem o tom, že to je normální, že novorozenci mají hodně tvrdé spaní, ale postupem se jim "zlehčuje" a teď už by to měli mít zhruba jako my a my bychom taky nemohli spát v nějakém kraválu...
sarkabrezen
10. črc 2007
holky prosíííím, zkuste někdo změřit prckovi tlapku! mně se zdá, že ji má Aduša hrozně velikou, tak mně uklidněte, že nemám doma obryni, a že máte taky 10 cm od palečku po patu... ??? :-N
trpaslicka
10. črc 2007
Šarčo: Honzík má taky deset cm.no možná 9,5.... :-N
janica..
10. črc 2007
Malej má taky 10 cm 😉
slonik
11. črc 2007
Dobré ránko, jdu to změřit 🙂
slonik
11. črc 2007
Tak jsem si myslela, že máme tak 8, a máme taky 10 😃 😉
sarkabrezen
11. črc 2007
díííky holky, to se ni ulevilo 😃 😃
sisinka2
11. črc 2007
Ahojky holky.Dlouho jsem tady nebyla.Byla jsem u rodičů na severu u Varnsdorfu 3 týdny.Bylo tam super nechtělo se mi zpět.Tady nikoho nemám z rodiny to mi dost chybí a ani kamarádku.Mi máme tlapku také 10.Jo mám na vás dotaz.Berete některá antikoncepci Cerazette?Dneska jsem volala na gynekologii,že mám měsíčky po 14 dnech tak 8 dní v kuse a hodně,tak je musím okamžitě vysadit a zbyli mi 2 celé platíčka,tak bych je prodala obě za 200 kč.Mě jsou na nic.Zaslala bych je poštou na dobírku.
janica..
11. črc 2007
SIsi já bych si je vzala, jestli se ti ještě nikdo neozval, protože já neberu nic, doktor mi je sice napsal, ale nebyla jsem si je schopná vybrat v lékárně, tak s manžou riskujem :-N
janica..
11. črc 2007
Jo a jinak vítej zpět 😉
sisinka2
11. črc 2007
janica:napiš mi adresu na mou IP adresu a já ti je pošlu na dobírku.Taky ted budeme riskovat zkusím asi tělísko.Děkuji za přivítání.
janica..
11. črc 2007
ok máš ji tam
lottie
11. črc 2007
sisi: :-o :-o já jsem po týdnu braní cerrazete taky dostala hodně silnou menstruaci, teda ne 8 dní, asi jenom 5, ale dr mi řekl že o.k., ted dojídám druhé platíčko a od té doby nic. to je taky divné.
sarka: popelka moje má 8,5cm
trpaslicka
11. črc 2007
Holky pozorte: 😃
Kontrola u doktorky proběhla i s očkováním hexa a je to zatím v pohodě (když máme teda ty homeopatika)nevím jak bude večer....

Jani: tak se ukaž Honzík má 8,235kg a 68cm. 😃
tentokrát doktorka neřekla, že je v nadprůměru jako doposud každou prohlídku, ale že je na samém vrcholu všech tabulek..... :-| 😉
mady
11. črc 2007
Ahojky holky!
Tak jsme včera byli na kontrole s váhou. Tak bobek přiblral z 5740g na 6124g 😉 za 14 dní a jen z kojení. Přibral sice krásně ale pořád to je málo. Má totiž 68cm. A jak píše trpaslička její Honzíl má stejno uvýšku ale o dost více jak Vikošek. No ale Honzík byl vlastně obr už při narození 😉 No a tak sjem to vzdala a raději dokrmuji. 3x denně po kojení 60ml. Odpoledne to ani nedopil jinak zatím jo. Nechci mu nějak ublížit tím že rychle roste a nestačí přibírat. Ikdyž mě se líbí takovej jakej je. TeĎ spí ale zítra mu změřím tu nohu 😃
sarkabrezen
11. črc 2007
teda holky nestrašte s tím cerazette, já jsem to taky začla brát, ale krámy teda ještě rozhodně nechci :-S doufám, že to z toho nedostanu jako vy...

sisi: ahojky, vítej a piš 🙂

Honzík je macíííík 🙂, ale je fakt, že je z nás skoro nejstarší a to dělá hodně. my už máme taky první hexa za sebou a úplně v pohodě, reakce žádné...

my jdeme zítra na kyčlíky 😞 tak nám držte palce |-|

mady a co dáváš? nutrilon? my to teda nepotřebujem, ale chtěla jsem si něco koupit domů do zásoby, kdyby byla nějaká krize ať mám něco po ruce...

jo a dnes mi přišlo vyjádření z úřadu, zamítli nám žádost o přídavek na dítě, nedostanem ani korunu, vrrr, svi+ě... ]-( nechápu, jak to můžou posuzovat podle příjmů z roku 2005! to je přece rozdíl, jestli člověk normálně pracuje nebo má 3měsíční dítě a je na mateřské...
lottie
11. črc 2007
sarka: jo, je to debilní, já to navíc řeším všechno poštou i porodné korespondence plzen - ostrava, všechno trvá 100let a z příjmama 2005 taky nemám nárok....
a s těma kyčlema, neboj, dneska jsme byli u očního, (oči o.k. byla to preventivka dělají to u nedonošených dětí a dětí s nízkou porodní váhou) a potkala jsem tam ženskou s roční dcerou, která chodila na ortopedii tam jak my a dcera měla abdukční peřinku od třech do osmi měsíců, v těch osmi měsících šla jinam a řekli jí že dítě má kyčle perfektní, proč to furt nosí :-o :-o to je hnus, tyrani tyranosauři jsou to, jdu jinam okamžitě hned zítra to překontrolovat!
petaska
11. črc 2007
Sarka: zitra jdem taky na kycle, tak jsem taky zvědavá :-| Tenkrát na tý neurologii nám mudr řekla, že je malej jako hadrovej, že má dost velký rozsah v kyčlích. No v praxi to vypadá asi jako žabák :-N Tak snad to bude ok! Taky držím palečky 😉
A s těma dávkama je to fakt něco-taky nám je zamítli ]-( Ale těžko říct, s jakým příjmem bysme na to vůbec měli nárok. V roce 2005 jsem si totiž tři měsíce hledala práci-přestěhovala jsem se z jiného města za přítelem a pak jsem z nouze vzala úplnou hrůzu a jako gymnyzistka, co nechala po dvou letech vejšku, jsem nastoupila za sedmičku do pekárny v Hypru :-S Nikdy víc!Jakmile byla možnost úniku, šla jsem od toho. I když to trvalo skoro rok...Jó práce tady není, a když jo, tak se stojí fronty, kde na prvním místě je příbuzenstvo, pak známí a pak možná veřejnost 8-( Tak fakt nevím, kolik bych musela na ty dávky brát...Přítel tenkrát dělal na živnost, ale byl to nějak mizernej rok, takže z toho taky moc nebylo :-|

Mady:jsem zvědavá, jak na tom budem s váhou my. Ale na prohlídku jdem až koncem měsíce. Malej je taky spíš dlouhej než cvalík...Zatím přikrmovat nechci-má totiž velký předpoklady k alergii, tak bych chtěla do těch šesti měsíců fakt jen kojit. Snad to půjde |-|
sarkabrezen
11. črc 2007
díky lotti, určitě jdi i jinam!! doktoři jsou dneska hrozní...

Začni psát odpověď...

Odešli