• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahoky,tak všechny moc zdravime,

Kyri: odložily proto,že zitra jedeme na to vyšetření sluchu a bala jsem se ,kdyby to Verče nějak nesedlo,tak by byla treba protivná a nebo měla horečku.Tak aby to vyšetření bylo v poho.Tak mudra že teby dobra,že to není pevně daný,kdy mají to první očko dostat,že je to mezi 3-5měsícem.Tak v tom nevidí problém.Ale maji 14dni dovču,tak asi hlavně proto,jinak by nás tam určo hnala za týden. :sunglasses:

jinak Verče dnes braly tu krev,no ona byla uplně hodnoučka jen malinko si pobrekla a klid.Je to zlatíčko. :slight_smile:

Tak jinak včera poradkyně perfekt.Je u nás fakt uznala,tak jí beru v poho.A poradila nám urazovku Family/jmse si to daly všici tři dohromady/ od Generali.
A to spořko,jelikož to je na dlouhou dobu/do 18ti/ tak ji z toho nejlepší možná volba vyšla Od Conseq-Baby Invest.Fakt dobrý výhody a hlavně zajištění.Platíme 650.- měsíčně.Je to dost,ale zase at tam něco má,že jo :sunglasses:

jo holky,určo jste v porodnici byly s mimčama na ultrazvuku ledvin a moč, měchýře.Šly jte od tu doby na nějakou kontrolu????????????

jo a jak je to s těma jadýrkama? Kdy by se mely udělat???Pač jedna známa má 7měsič. kluka a ještě je nemají! :frowning2:

lottie: tak to fakt dobře že jste tak pochodily. :slight_smile: :slight_smile:

kyri: a tak doufám,že to budete mít v pohodě a mala to bude mit bez potíží,pak pisni :wink:
25. črc 2007 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie tak to je vážně super! Ještě žejsi šla k jinému doktorovi! :wink:
25. črc 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik já někde četla, že jadýrka by měly být do 5 měsícu, ale nevím co je na tom pravdy :unamused:
To ani nevím, že by malej byl na ultrazvuku ledvin v porodnici :unamused:
Kyri tak co jak zvládla Taisha pichanec?
25. črc 2007 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau. dík všem. vy jste báječně spoluúčastné :wink: pája si to fakt užívá, spí na boku, no super. připadá mi najednou zas nějaká starší když se tak víc hýbe.
zato dneska po "obědě" spala místo 2hodin jenom 20minut a celé odpoledne to pak bylo poznat :angry:

jadýrka má většina děcek ve 4měsících, ale když nejsou, tak to zas až tak neva, kontroluje se to znovu v sedmi, to už by měly být (asi i kvůli sezeni a všemu), pak se to teprv řeší.

kyri: tak co??? mi říkala dětská, že očkování děti obvykle snáší dobře, kromě jejího vnuka :unamused: radši jsem se neptala na detaily, čeká nás to v pátek. už to neoddálím asi. já si myslím, že pravděpodobnost onemocnění bez očkování je tak 0,001%, ale to je spíš do diskuze o očkování, jestli jo nebo ne. já jsem s očkováním smířená, jsem ráda, že bude až teď.

a at to není furt o doktorech...od zítřka už se bude pavlína koupat ve velké vaně, protože prská a cáká a kolem je to jak v hrošárně :grinning: koupete vůbec ještě někdo ve vaničce nebo kyblíku? nebo už se vám tam kapříci nevejdou?
25. črc 2007 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! lottie moooc gratuluju. my byly včera na osudné kontrole kde se to mělo rozseknout jestli nějaké hebla na nožičky nebo ne a DOBRÝÝÝÝ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže už tam nejdem. dokonce se nám prý už rýsujou jadýrka.

na plavání taky určitě budem chodit, už se nemůžu dočkat. akorát nevím, jestli jsme nezapinkali tu přípravu, jestli to bude všechno v poho když ji neděláme jako monik a tudíž se neumíme potápět a tak... no snad to nebude moc vadit :fearful: a v srpnu budem chodit na cvičení a masáže kojenců. aspoň poznám nějaké buchty se stejně starýma mimčama z mého okolí :sweat_smile:

no a už chápu, proč mají maminy řídké vlasy, začínám je mít taky, ale ne kvůli kojení, ale kvůli toho, že malé slouží jako super přidržovadlo :sweat_smile: kdykoliv ji zvednu na ruce automaticky mi zajede jednou ručičkou do vlasů a pevně se chytí. a když ji zase pokládám tak si většinou nějaké vezme s sebou :sweat_smile: nejhorší je, že pořád tou stejnou ručičkou, takže mi plešatí jen jedna strana :grinning:
26. črc 2007 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čusík, koupeme pořád v kyblíku, ale musíme tam dávat míň vody,protože jak tam toho našeho špeka posadíme, tak se kriticky zvedá hladina:grinning:

do velký vany ji dáme (kromě plavča) asi až bude sama sedět - ať si tam pěkně pohraje:slight_smile:

a to včerejší pigáro? mudra nám řekla, že může být "trochu protivná" nebo mít teplotu. ptali jsme se, jestli si máme dát na něco pozor, ona že ne, a že žádný alergický reakce ještě u děcek nepotkala. Taisha při píchanci moc nebečela, odpoledne dobrý, chovala se jako vždycky, ale v půl pátý začal šílenej,ale fakt ŠÍLENEJ řev, byla totál neutišitelná a já na prášky. (taisha se vždycky v náručí hned uklidní, takže se chovala fakt úplně jinak, než normálně) běžela jsem nahoru za babi, jestli nemá led, a že dítě hrozně řve, a že nevim, co mam dělat.
pak jsem volala příteli, že je to děs, že taisha hrozně řve a nedá se utišit. pak jsem volala mudře, jestli je normální, že u toho děcka tak hrozně řvou, jestli to taky může později začít bolet, jako třeba tetanovka (nemohla jsem na ni skoro šáhnout, ale ani ji položit :astonished: :fearful: ) jenže v ordinaci to nikdo nebral, tak jsem jí volala na mobil, taky nic, na pohotovosti ještě nebyli, takže taky nic! chápete to? prostě potřebujete doktora, a žádnej zrovna není k mání :angry: :angry: :angry:

no, a pak po asi 40 minutách řevu a ledování píchance se uklidnila, usnula, spící jsem ji nakojila, a když se pak probrala, tak to bylo dobrý, akorát normálně zvedne obě nožičky pomalu až za uši, teď zvedala jenom jednu, a ta druhá jí jenom tak ležela - skoro bezvládně, ale prstíčkama hýbala, naštěstí. v příbalovým letáku, co ho mám stažený z netu píšou, že může dítě cítit nepříjemný pocit nebo bolest v místě vpichu, takže asi to bylo ono. teplotu neměla (asi jen 37,1)
pak už dobrý. taky nám to mohli říct, že může řvát bolestí - člověk je pak z toho zpocenej až na pr..eli

mudra se rozplývala nad tím, jak je taisha šikovná, že už dělá věci, který dělají starší děti - třeba na boku na lokti se udrží a hlavu přitom zvedá do strany, otevírá pěstičky, když pase, a to neviděla, jak popolejzá:slight_smile: tak aspoň tohle dobrý.

a máme 7200g (a nějaký drobný) - takže stále metráčci:slight_smile:
26. črc 2007 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

kyri: no teda dobrý stresy.Ale hlavně že jste to zvladly. Taisha je šikula :slight_smile: no a my co nas to teprve čeká ted vime co muže nastat,tak budeme připravený.

sary: neboj to doženete,Kámoška začínala se mnou s 5měsíčnim klukem a v pohodě nas dohnaly. JInak ty mázaže jsou dobré,my je mame v ramci vyuky plavání a Verča je zbožňuje. Jo a gratulace ke kontrole :slight_smile: :slight_smile:

ted jsem volala na tu krev a naštěstí v pořádku,ufuf :slight_smile: :slight_smile:

jinak my ve velké vaně koupem už skoro měsíc a půl a Verošek je v pohodě.Ono ji to po plavaních už v malé nebavilo,tak jsme museli přelést to velké.Ale když neplaveme tak ji tam dam min vody, lehátko a ona si tam cáká a hraje.

za chvily vyrážíme do toho Brna na to ušní,tak držte pěsti at dobře pochodíme. Tak se zatim mějte krásně a papapa :slight_smile:
26. črc 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky se hlásíme po delší odmlce, koukám, že jsme tady asi první, kdo má za sebou druhý kolo očkování :confused: . První kolo proběhlo v pohodě, dneska se jí to kolem poledne ozvalo, chuděrce, zčervenaly jí obě nohy a měla 37,5!! A taky velkej řev :frowning2: Tak jsem jí to znovu poledovala a za půl hodinky to bylo dobrý. Málo jsem ledovala, no :unamused: dnes přijela babi s dědou na návštěvu, tak jsme byli venku, a tam jaksi ledy nejsou moc k dostání :confused:
26. črc 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sloník m jsme už byly dávno na druhým očkování a to proběhlo taky bez komplikací :wink:
26. črc 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to mi uniklo :wink:
26. črc 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám se k tomu od pondělka přidaly asi zubiska, chuděrka pláče uplně jinak, nedá se moc utišit a pořád si sahá do pusinky :confused:
26. črc 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malej má taky ručenky furt v puse a neuvěřitelně slintá, ale ještě nějak neplače, tak nevím, ale už by mohly vylízt, co?
26. črc 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se dívala na Verunku, ta taky roste jak z vody, to je mazec :sweat_smile:
26. črc 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, de facto můžou vylízt kdykoliv - známí mají dvouměsíční holčičku a už jim lžička zacinkala :slight_smile:
26. črc 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brďo ve dvou měsících, tak to je síla
26. črc 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
janica:penízky už mám.
Mi byly dneska u doktorky očkování až za 3 týdny nemáme pořádně zahojené to očkování z porodnice.Jinak měří 65cm a váží 6350g.Koníčky pase pěkně a doktorka říkala,že se mám připravit,že se mi začne otáčet na bříško během pár dní,že má už tendence a 3 hod.po kontrole už byla na bříšku.Jinak ta naše si už začíná sedat to jsme koukali.Jinak jsem se jí ptala na ten čaj když jsou vedra a říkala,že se může dávat pokud má mimi pořád žízen a nebo pokud má málo počůraných plínek a ještě jsem se jí ptala na to držení když je mimi čelem k mému obličeji jednou se to tady rozebíralo,že se to nesmí a říkala,že se to může pokud to není po celý den.
Jinak kamarádky syn měl první zub také ve 2 měsících.
26. črc 2007 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
tak s těma zoubkama je to mazec.Verča taky teda pořád slinta a rve do pusiny plinku a kde co najde,ale zoubky zatim nikde.Tak uvidime,kdy se ten první zoubek vyklube :slight_smile:

tak ušní naštestí v pořádku.Verča slyší perfekt ale maminka je teda nadobro odepsana :frowning2: Ale hlavně že Verča v cajku to je pro mě hlavní :wink: :slight_smile: :wink:

jo a s tím pitím(čaje),tak by v těch vedrech měly vypít na kilo své vahy 100ml tekutin.Četla jsem to a dokonce včera o tom mluvily v telce(kojene i nekojené).Zdá se mi to ale moc,tak nevím.Ale je pravda,že Verča kolikrát stahne i 400ml.Takže žížu má a vtom vedru není divu,že? :fearful:

no nic zase padím,tak se mějte pěkně-malí i velcí :slight_smile:
27. črc 2007 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata :grinning:
Omlouvám se že tu nejsem ale vůbec nestíhám :unamused:
Jinak byli jsme na druhé kontrole na kyčlích
vše v pořádku to jsem si oddechla :wink:
Jinak zítra odjíždím na týden na dovoleno,konečně si
odpočinu :grinning:
Jinak nic nového u nás neni.
Tak se s Vámi na týden rozloučím,užívejte si léto
a at Vás ty naše zlatíčka moc nezlobí :wink:
27. črc 2007 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ma nekdo 4 mesicni detatko a zacina se mu pekne vztekat?Doted byla hodnoucka a asi se uz prosazuje,hlavne pri usinani
29. črc 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak koukám,že asi všichni dovolenkujete :slight_smile:

my dnes měly Verču poprvé přes noc u našich.Nikde jsme nešly jen jsme to zkoušely.Pač 1.9 jdeme na svatbu tak jsem chtěla vědět jak to Verča zvladne.A teda byla šikula.Sice jsem jí uspavala já, tak nevím jestli by to tak v klídku proběhlo i bez mě,ale pak spala až do pěti.Mamka jí nakrmila a pohoda spala až do devíti.A to jsem už u našich od sedmi stepovala :slight_smile: No je to zlatíčko. :slight_smile:
Ale můžu říct,že to je pěkně divný,když nebyla snáma doma.Takový prázdno najednou v tom bytě :frowning2: ,že jsem stejně celou noc nespala.

tak zatím papa :slight_smile: jdem za chvili na prochajdu :slight_smile:
29. črc 2007 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Tak my jsme byli na druhé kontrole kyčlí a jadérka nemáme :frowning2: no a ten zohlej prstík je taky blbej. Nevím jestli jsem vám to psala. Malej má na nožičce zohlej prstík ukazováček :wink: no a ten se á cvičním spravit. No a zatím nic. Tak uvidíme jak to bude probíhat. Ale asi operace :frowning2:

No jinak na druhé očkování jdeme zítra. Tak jsem zvědavá. První proběhlo vpohodě tak uvidím.

Jó koupili jsme malému lžičku amističku a super bryndáček s korýtkem. A tak jsem už vyzkoušela kašičku :sweat_smile: 30ml a byl po ní jak divej. Takovou tu kupovanou rýžovou s banénem :wink:

Pořád přikrmuji tak jsem zvědavá kolik budem vážit. No a v horkách mu normálně dávám čajík.Ale jen přes den. Ale to mi v těc vedrech vstával co hoďku na kojení no děs.
¨
Jó ještě jsm ekoupili spešl prostěradlo. Je froté ale nepromokavé. Sice nechápu princip ale pokud to tak je tak je to super.
30. črc 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sissinka2 jak poznáš že si malá začíná sedat? To jako sama z leže?
30. črc 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej se mi do malé vany moc nevleze tak chci taky dát do velké.Ale nemám žádnou podložku! Jaké máte vy?

Jó a je drzej jak opica. Už se mu jen tak něco nelíbí a do všeho buší zrovna teď do klávesnice :grinning: to musím pořád mazat :grinning: A dovede se pěkně rozčilovat miminko moje malý :grinning:
30. črc 2007 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my si taky už sedáme, z lehu zvedá hlavu dopředu, a když se chytí, tak se vyhoupne až do sedu:slight_smile:
30. črc 2007 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No stím sedáním je to u nas též aktualní. :slight_smile: :slight_smile: To už se těším až vážně sedne.to teprvé bude...bude mít rozhled a to je mooc spokojená,když všechno může sledovat :wink:

mady:já ji do vany dám tu obyč podložku co jsme použivaly ve vaničce :slight_smile:
31. črc 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak, já se hroozně těšim, až budem jezdit ven sporťákem, bude sedět, koukat, bude ji to bavit a nebude řvát:grinning:
31. črc 2007 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111: nedovolenkujem, jenom je furt co dělat, já když zapnu počítač, tak už neumyju celý den nádobí, jsem děsná.
mady : máme obyč lehátko, je to takové plátno na drátěné konstukci.
ve velké vaně se pavlíně hodně líbí, vůbec se nebojí a já jsem ráda, že nemusím běhat s kbelíkama. na příkrmy se docela těším taky, ale ještě vydržím. je fakt, že kapky ze lžičky má ráda, otvírá na ně pusu jak ryba a když jím já tak žvýká se mnou :grinning:
lusinta: co tvoje dovolená? jsi tam, nebo už tu? jsem zvědavá, jak to dopadlo, když ses toho bála.
my jedem koncem srpna do ostravy a do beskyd na chatu a taky o tom přemýšlím už teď, co musím všchno vzít, jak se to paole bude líbit, jak přežije cestu. autobus jsem zavrhla, takže noční vlak a doufám, že to prospí. chtěla jsem se poradit z mudrou, když je to teda ta poradna, jestli třeba právě ten vlak nevadí a vůbec cesta 6hodin s miminem a cizí prostředí.... no jenom se chlámala, že ostrava není tunis :slight_smile:
31. črc 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, cestování s dítětem je větší pohoda, než s ním být doma - za jízdy spí, je furt v pohybu, a mami si taky užije, takže já rozhodně jezdim, kdykoli se dá.
akorát nás teď čeká vyřizování pasu, to je prý mazec... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2007 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! Tak malej má 6740g což je za 1měsíc 1kg. Přibral za posledních 14dní hranici maxima :grinning:

No tak jsme byli na 2. očkování. Malej neplakal ale doma už jo :frowning2: hodně spinká a když se probudí tak pláče. K tomu asi dostal zánět do oka neboť se mu tam pořád tvoří ospalky. Takže asi zítra povalím k mudře znovu :frowning2: zatím mu to utírám borovou vodou a na večer mu tam aj kapnu. Nemělo by mu to uškodit. Neboť to můžou děti, kojící i těhotné.

Jó hlásím 1. zub :grinning: :grinning: :grinning: dole úplně malinkej. Jenže asi ho to hodně bolí. Pláče a strká si prstíky do pusy. Je mi o moc líto. A tak nevím zda pláče kvůli zubům nebo očkování :frowning2: Tak mi dneska držete pěsti ať to vpohodě zvládnem. Teď spinká a až se probudí budem koupat tak snad to bude vpohodě.

Jó a mám už přikrmovat zeleninkou. Jsem to dneska zkusila :grinning: nepřeju vám vidět naši kuchyň. No jak po výbuchu. Mi tu mrkev napsrkal všude a celou dobu řval. No tak sem si ho chtěla udobřit a dala mu banánovou kaši (tu jsem už 3x zkoušela 30ml a dlabal ji) a ani tou jsem se nezavděčila. Ale máme pardní bryndák. No byl docela drahej (alespoň dle mě) ale je fakt super. Ještě by to chtělo jeden tak uvidím :wink:
31. črc 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, a kojíš ještě?

my si ty příkrmy dáme asi až po tom 1/2 roce, pokud budem pořád plně kojit...
31. črc 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek