• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

mady:přesně jak píše Kyri to samé dělá Adélka.Nebo když sedím a mám ji položenou na sobě,tak se hned posadí.Také se těším až bude sedět je to pro ni zajímavější.Běda jak ji chci položit to začne ječet.Také už máme 5 dní zub dole na levo.Zatím ale nebrečí jen zaječí když na něj narazí kousátkem.Ve vaně používáme lehátko je to konstrukce potažená látkou.Ve vedrech dávám čaj vypije 250 ml za de.Také chci jen kojit celých půl roku.
31. črc 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No kojím a musela jsem dle mudry přikrmovat takže dávám 2x denně 60ml a 1x denně na noc 90ml. No a v noci jen kojim. Dneska jsem mu ani nedala příkrm a nevadilo mu to. Jsem už z toho jelen.

No já jsem do malé vanky žádné lehátko neměla. Teda dostala jsem umělého žabáka a ten byl na prd. Takže ještě budu muset pořídit lehátko.

Hele kluci jsou asi pomalejší nebO´t zatím nevidím ani náznak že by malej chtěl sedět. Ale už sháním hračku na sporťák na to madlo :grinning:
31. črc 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: tomu věřím, že je to lepší někde než doma, je fakt, že je dost společenská a když se něco děje, tak valí oči a užívá si to :wink: nějaké výlety už proběhly, akorát že tohle bude tak na deset dní. a jinde než doma ještě nespala.
přitahuje se taky za ruce až do sedu, ale moc to neděláme, jenom když moc chce, aby dřív lezla naž seděla, to je fakt. zato to převalování se jí zvlášť nedaří, je asi ještě z té peřky nějak ochablá či co. než se otočí na bok tak si hodně zafuní a zaslintá :grinning: a na zuby to taky ještě nevidím i když kousátko studené ji nadchlo :grinning:
a jeden velký úspěch a pokrok mám. večer usíná beze mě. juchů. jenom trochu pohoupnu, položím, pusinku jí dám, řeknu zaklínadlo a hlavně jí pustím "no woman, no cry" a než dohraje (7minut) tak spí. už 3 dny.
31. črc 2007 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
tak my máme dnes přesně 4 měsíce a změny ohromné. už neexistuje opřít si ji o sebe když sedím a třeba psát na pc - musím ji jednou rukou držet, protože okamžitě se naklání dopředu, sedá a samozřejmě přepadává jak mohutně se snaží.
zuby se klubou, ale zatím nic. občas taky dávám do velké vany, položím na molitanové lehátko. líbí se jí to a já mám aspoň obě ruce volné.

aktuální váha 7645g :grinning:

ale nějak mi začlo haprovat uspávání, doteď usínala krásně sama, ale teď občas musím uspávat...
1. srp 2007 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a dostala jsem u mudry zdupa, že máme ještě na hlavě šupinky tak už dva dny mažu a loupu :unamused:

a jsme shniloši, nepřevalujem se a na břiše se nám pořád vůbec nelíbí, ale sedět to jooo... a nejraději nosit a povídat a ukazovat nebo dělat blbinky, kousat a lechtat :dizzy_face:
1. srp 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
takže Šary gratulace ke 4měsícům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

holky to tak hrozně letí to ani není možný.Úplně teď vidím jak jsem tady seděla s tím obrovským pupkem,funěla jak drak a sotva se vlekla a ono to za chvíli bude půl roku jako prd :confused: :slight_smile:

lottie: nas podobná akce čeká za 14dní.Jedeme ke známým na chatu.Sice jen na 5dní,ale taky jsem z toho jalová.A hlavně musím vytahnout tu cestovní postýlku aby si na ni Verča zvykala.Tak to jsem teda zvědavá. :astonished:

jo a sary my taky ještě trochu ty šupinky máme.Sice jsme je už neměly ale vrátilo se nám to na jiným místě.Ale máme od mudrý supr mast/Locoid Crelo/ :wink: ,takže jsme to dvakrát mazly aje skoro pryč. :slight_smile:
1. srp 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky Moni :dizzy_face:
já to paplám obyč Infadolanem a celkem to jde.

vás obdivuju s tím cestováním a dovolenkováním... my byly pryč s malou jenom na jednu noc a já z toho byla šedivá. teda malá to brala úplně v klidu, pohoda, ale já jenom než jsem všechno sbalila to byl děs. pobíhala jsem celý den po bytě a všechno balila ať na nic nezapomenu a to jsme jeli jenom na 2 dny... :grinning: no a samozřejmě jsem nakonec stejně zapomněla takový základ jako jsou vlhké ubrousky... :grinning:
1. srp 2007 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: to chce kočovat aspoň jednou do týdne, si pak zvykneš, věci se ti na lusknutí prstů sbalej samy a ani ti nepřijde, že by na tom bylo něco dinýho:grinning:
1. srp 2007 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny, tak hlásím, že máme všecho v pořádku a široký balení už nemusíme dávat :wink: Jinak dneska jsme si to hezky užily, dokonce jsem si dala horkou čokoládu se šlehačkou na terásce (teda docela jim to trvalo, ale nakonec jsme se dočkaly) a obídek v restauraci, no pohoda :dizzy_face: a mezitím jsem ještě stihla kadeřnici - to všechno samozřejmě za účasti mojí mamči, sama bych to asi nezvládala :grinning:
A Verunka už asi řekla první "slovo" - já jsem ho slyšela už předevčírem, dnes mi to potvrdila mamka, že ho taky slyšela - a to slovo

je

........

........

tramtadadá

MAMI! :slight_smile:

Tak jsem ráda, mně se nějak nelíbí Máma :wink: Mami je hezčí - asi jako když mi někdo řekne Jano, tak si říkám, co jsem provedla, kdežto Jani je v poho :grinning: Tak už mám Verunku vychovanou od začátku :grinning: :grinning:

A hlásím ještě jednu novinku - příští týden budeme u našich, takže máme na týden dovolenou :slight_smile:, s balením snad problém nebude, už jsme takhle byly na víc nocí pryč dvakrát, takže vím, že musím sbalit půlku bytu a je to sichr. Ještě že máme kombíka :grinning:

A šupinky na hlavičce se nám taky zase vrátily, mudra na to nic neříkala, ale já to zkusím tou mastí, co psala Monik - dá se to koupit v lékárně bez předpisu? Dík :wink:
1. srp 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Sarka gratuluju ke 4 měsícům :wink:

Sloník malej taky říká mami, ale jen když se vzteká a je sám, ale příjde mi to jen takový vyřvávání :unamused:

My taky sjíždíme furt někde, ale ne na noc, to náš čeká teď o víkendu poprvé, tak jsem zvědavá :sweat_smile: jak to bude probíhat, je fakt že to balení je na tom nejhorší, aby člověk na nic nezapomněl.
1. srp 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: tak teda jestli už začínate mluvit.....no paráda :slight_smile: To naše Veruš říká taky mamííí ale to když brečí,takže je tak mimo že ani neví co mumla :wink: Jo ta mastička-ty já teda nevím jestli je bez předpisu,ale mudra ti ji určo napíše.Je fakt dobrá a hned ty šupinky mizí :wink:

ty vago to bude super až ty naší cvrčci začnou pořádně mlet :wink: a vůbec lézt a chodit a vůbec všechno bude krásný :slight_smile:

holky mám dotaz...co maté holčičky.Máte v pipince takový bílý cosi????Prý to je v pořádku ale teda nevím......Jo a Verča to "tam" má dost červený,takový jak úplně jak žívý :unamused: Nevím jak to napsat,asi je to normalní pač jsou malinkaté.Ale ptám se at neplaším. :astonished: Pisněte....prosím....... :frowning2:
1. srp 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aby se to nepletlo, my taky říkáme MAMI. a ještě HAM HAM :grinning: :grinning: :grinning: má to dobře propojený, tlouštík náš překrásnej :sunglasses: z mamky prostě teče dobré ham ham:grinning:

monik: to bílý v pipce nemáme, ale kámoška říkala, že to měly taky, když byly na papírovkách a od tý doby, co látkujou, už to nemaj...

my látkujeme part-time (v noci papírovka) a asi to stačí :sunglasses:
1. srp 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky vy tady řešíte pipinky a my jsme ještě nestihli pořádně pořešit ty naše šulínky :wink: Takže jak to je teda s tím přetahováním předkožky? Já se na to zapomenu vždy mudry zeptat. Když mu ho večer umývám tak mu vždy parádně stoupne. No je to celej taťka. :grinning:
1. srp 2007 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Mady doktorka říkala, že na přetahování předkožky je čas, ale říkala mi to když jsem byla s malým v první poradně :sweat_smile:, taky se budu muset poptat :unamused:
2. srp 2007 v 06:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute
monik: taky pája měla to "bílé" a pomohlo co říkala ta mudra moje blbá vyčistit olejíčkem na vatičce tak 2krát a pak už se to neudělalo. ale je fakt, že jsme taky na látkovkách a papírovku dávám jenom od půlnoci do rána na to nejdelší spaní. ale červené to asi nemá, tak nevím :confused:
zato já mám nějaký gynekologický problém :confounded: za ta léta bohémského života nikdy nic a od porodu už podruhé zánět, nasadil mi doktor lokální antibiotika co jdou dohromady s kojením, ale prý kdoví jestli zaberou. tak jsem zvědavá, sotva jsme obnovili sex tak radši zas nic :frowning2:
a taky "mluví" ale je to spíš míímíí a bííbíí a taky tak srandovně prská a u toho vydává zvuk, který se písmenkama asi nedá popsat. nejdřív jsem myslela že zuří, ale baví jí to, tak na sebe prskáme :grinning:
2. srp 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady :grinning:

jo, a test jsme dělali dneska za poledne a only / :grinning:
přítel byl tak nadšen, že kvůli tomu nešel na jednání, že jako v tom bezpečném sexu můžem teda pokračovat, jenže taishinka nám nedopřála :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
prostě nechce bratříčka ani sestřičku, ani se jí nedivim, být number one je výhodný :grinning: :sunglasses:
2. srp 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: takže šátkování s břichem nebude.. :grinning:
dneska jsem jí asi nějak utahala, spí už od půl sedmé a tváří se že už má noc.
kojíte v noci často? já v osm večer o půlnoci a ve 4 ráno, většinou, ale dneska teda nevím.
2. srp 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik:malá to měla po porodu a měla to 14 dní a samo to zmizelo.4ervené to teda neměla.Měla by jsi za doktorkou radši.mi používáme papírové pleny.
lottie:já jí kojim v 18.30,pak někdy v 1 nebo v 5.Oni prý jak rostou tak některé si jedno kojení přidají.Jako měsíční mi spala celou noc.
2. srp 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo malej mi taky spával už líp. Hele ale každé odpol. jak jde manža do práce spolu spíme 3h. No paráda. Vždy jen na mě mrkne zda tam jsem a spí dál. No a já jako správná mamka spím taky. (už mám kopu prádla na žehlení) :grinning: :grinning:

Taky rádpsrká ale moc nebrble. Asi pořád spíme tak nemá kdy. :grinning: :grinning:
2. srp 2007 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady jen pozor ať si Viky na to nezvykne, náš už nechce odpoledne spát sám :unamused:, jsem si to zavařila :sweat_smile: To byla taky naše odpolední siesta a tak to dopadlo :sweat_smile:

Kyri taky mám testík za sebou a je to ok, jsem si oddychla :wink:

Já kojím většinou kolem čtvrté a pak v 6hod máme budíček, ale někdy máme kojení i o půl noci
3. srp 2007 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi vstáváme bud v půl deváté a ted poslední dobou až v půl desáté.Odpoledne spý sama četla jsem,že je pak problém aby spalo samo a večer také usíná sama,ale v naší posteli já jí pak přenáším do postýlky.
3. srp 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
díky za reakce :wink: No musím říct,že to červený se sklidnilo,asi byla nějaká podražděná a tak ji to trochu zarudlo,ale stejně se radči mudry zeptám :fearful:

holky..co používate na prdýlky?????

jinak Verča dneska trhla rekord.Spala od devíti do sedmi.Tak jsem zvědavá jak jí to dlouho vydrží.Pač jinak spáva tak do 5-6h.Ale včera se vzbudila ve dvě a pak v šest.Tak jen přemýšlým,kdy se to nějak ustalí :astonished: :astonished:
jinak usínání je u nás na jedničku.Vykoupeme, napapáme a usíná sama v postýlce.Jen jí pohladím dam pusinku,někdy napít čajíku a tak do 20min Verča spinká. :slight_smile: Samo že jsou dny kdy to tak není,ale většinou jo :slight_smile:

za to přes den spíme tak dvě hodky po takových desetiminutovkách :frowning2: a vedeme boje u jídla :angry: :angry:
3. srp 2007 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
už jsem tu dlouho nebyla, tak koukám, co se tu řeší. Naše pohodářka spí 21 - 08.30 hodin, pořád jen kojíme, ani čaj nechce, zkrátka maminčina závislačka. Ale já jsem ráda. aspoň ušetřím za Sunar.
Mady na doktorku bych se asi vykašlala a když malej vydrží bez příkrmu tak proč se trápit? asi bych změnila dr.
My byli na dovolené jeli jsme 6 hodin vlakem a malá úplně v klidu, trochu si povztekala ale jinak z ní celé kupé bylo rozesmáté. Na všechny se řehnila.
Téda vy už tady testujete? To já bych si ráda ještě počkala. Aspoň rok nebo i dva.
janico: odpolední siesta? tý jo, se máte :wink: ale já jsem radši, když spí v noci, než přes den.
Tak my jdeme zase něco dělat papa
3. srp 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Večer s usínáním nemáme vůbec žádný problém, to je u nás taky na jedničku, ale přes den to je boj, začne být protivnej a ne a ne zabrat :frowning2:
3. srp 2007 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my teď v pohodě usínáme večer i přes den - večer je to tak od 19:30 do 8 a přes den spí zhruba po půlhodinách - hodinách celkem 4 hoďky, což jsem spokojená :wink: Je to sluníčko, když nespí, tak se řehní, a řehní se i na cizí lidi :grinning: a hlavně jsme skoro pořád venku v kočárku nebo na návštěvách - teď si to pěkně užíváme :dizzy_face:

Dneska jsem se v lékárně ptala na ten Locoid Crelo a je to na předpis, a MUDra mi řekla, že je to tak drsný (je tam prý hodně kortikoidů), že by to svýmu dítěti v životě nedala a předepsala mi něco, co mi museli umíchat v lékárně, je to prý účinný a šetrný, tak nevím :confused:
3. srp 2007 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
sloník: no tak to mi ani neříkej :angry: Ale je pravda že to zabere hned a mázla jsem to dvakrát a je to fuč. Tak nevím.U nás se to předepisuje hodně a prckové kolem nás to použivaly a v poho.Žadna mamča si nějak nestěžovala.Tak co,vtom se nevyznáme jedem doktor říka to a druhej to. Takže jim musíme důvěřovat.....

jo holky,jak to s přejitím na socku????Dávaji v práci nějaký potvrzení??? nebo tam stačí jen příjít a říct že malá ma půl roku a že žadám o ten příspěvěk.... :sunglasses:
3. srp 2007 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky koníkářky! Docela dlouho jsem tu nebyla, tak doufám, že jsem toho moc neprošvihla :sweat_smile:

Dneska jsme byli po měsíci v poradně, malej si opět všechny získal, jak se culil jak měsíček na hnoji. Mudr nás konečně pochválila, jak už pasem koníky, i když prý svalíky na zádech potřebujou ještě zpevnit-jak budou pevnější, tak prý už se dotočí až na bříško-zatím házel jenom bůčky :wink: No a světe div se-asi se mu během odpoledne zpevnily a teď se mi před spaním dvakrát po sobě přetočil na bříško a patřičně na to upozornil-asi se tomu chudinka tak divil, až se lek.
Jo a vážíme 6992 a máme 68 cm, takže zatím mu mlíčko stačí, což je jedině dobře!
Ale asi jsme jediní, kdo ještě nejsou naočkovaný-ta tubera se ještě nějak nevstřebala...Ale prý když nemá brášku ve školce, tak to neva...

Jo a proč jsem tu tak dlouho chyběla-přítel měl 14 dní dovču, tak jsme byli týden na chatě a pak skoro furt na zahradě, na net nebyl čas. Tý chaty jsem se docela bála-jak malej pozná, že není doma, dá to hlasitě najevo a chvíli mu trvá, než zjistí, že máma a táta jsou tam s ním a může být v klidu. Takže jsem měla hrůzu s usínání, ale Honzík mile překvapil a spal tam víc, než doma :grinning:
Akorát s tím balením je to fakt hrůza-lepší by snad bylo balit věci pro výpravu dvaceti polárníků na cestu k pólu :angry: :grinning:
Ale zvládli jsme to, potěšili jsme fůru příbuzenstva a známých, malej se předved v tom nej světle...ještěže už jsme zas sami doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

A s tou sockou-taky mě to dneska napadlo-a já si navíc musím ještě vybrat starou dovču-nechtěj mi jí proplatit, tak jim to tam přeci nenecham-každá kačka dobrá! No příští týden to musím oběhat.
3. srp 2007 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a taky bych vás chtěla poprosit o radu, nebo spíš o názor-zkušeností asi moc nebude...

Před sedmi rokama jsem si urvala přední křížový vaz v koleni, než na to někdo přišel, urvala jsem si jeden vnitřní postraní, takže sešít už se to nedalo a v úvahu připadala jen plastika. Jenže já měla před maturou a nechtěla jsem zameškat, nedejbože opakovat-rekonvalescence byla asi osm měsíců, z toho půlka o berlích... Tak jsem to nechala být, koleno nezlobilo...
Jenže teď je to čím dál horší a kolínko vyskakuje i když se převalím v posteli-prostě trochu mrzáček :unamused:

A tak řeším otázku, kdy jít na operaci. Vzhledem k tomu, že se chci vrátit po mateřský do práce, nemůžu jít hned marodit. Takže bych to ráda zvládla během následujících dvou a půl let. Ale kdy??? Někdo mi říká-jdi hned, dokud malej nechodí, přítel by snad dostal ošetřování a pomáhal by. Anebo jít až se malej naučí běhat?
Je fakt, že ani jedna možnost není ideální, ale nějak to vyřešit musím...Jak byste to provedly vy? Díky a dobrou! :wink:
3. srp 2007 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: taky ještě nemáme ani první očkování. s operací netuším, to se blbě plánuje, já bych to oddalovala, co to jde :wink:
socka: :grinning: do práce přijít s prázdým formulářem za soc. na který se potvrdí od -do mateřská. ale bacha, datum tam musí prý být až PO mateřské, takže je zbytečné tam jít, že končí za dva dny. a s tím papírem zpět na socku...S dovolenou je to super, protože ji bud proplatí, nebo ji řádně čerpáš po mateřské, ale na socce to nikoho nezajímá a běží ti už i rodičák. být na dvolené je to samé jako si přivydělat, což už ted jde bez omezení. mám to čerstvě pozjištované a zvlášť to s tou dovolenou mě docela potěšilo, budu v balíku, koupím si foťák :sweat_smile:
3. srp 2007 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a přidala jsem taky nějaký fotky, kdyby se chtěl někdo podívat jak rostem :wink:

Lottie-o tý dovče jako o přívýdělku jsem netušila-dík!

A už jdu fakt spát! :grinning:
3. srp 2007 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek