• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ty jo, ty jsi teda ponocná :grinning: , já už taky mizím, at zas ráno neprosím: pavlíííno, ještě spinkámé, aspoň půl hoďky.... :grinning:
3. srp 2007 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
honzíka jsem ti ještě okouknout stihla, pěkný kluk :wink:
3. srp 2007 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě končí mateřská 18.8.a papír s žádostí o rodičovský příspěvek už jsem tam podala a vzali mi to i s červencovým datumem.Už jsem podala i přídavky,tak to mám vše z krku.Mě proplatili dovču dostala jsem za ní 10 000.Na prdíky dávám Sab simplex.
4. srp 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je super, to mě asi jenom někdo zbytečně strašil, že se nesmí dřív.
4. srp 2007 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kolik antik cerazette?dlouho jsem tu nebyla tak nestačim ani dočítat.v ut jdeme na 1 očkování tak sem zvědavá.malá nechce vůbec ležet pořád se zvedá nebo otáčí.a už 5 dní leze!!!už jí nemůžu nechat chvíly bez dozoru.taky jdeme ve čt na kontrolu kyčlý.
4. srp 2007 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, taky jsme zde dlouho nebyla, ale chceme se pochlibit, mame 4,5 mesice a uz se nam minuly tyden vyklubal prvni ZOUBEK a po 4 dnech dalsi :grinning: :grinning:
5. srp 2007 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,

girl.m: tak to je super,že už lezete.Taky se těším až to příjde,ale Verča je na to asi lenoch.Ze zad na břuch se otačí jak ďas,někdy i naopak ale to lezení.....to jí nějak nebere :fearful: tak uvidím kdy se posune alespon o par cm.Pomahala si jí????Třeba nějakýma trikama????

já mám taky tak 16dní dovči,tak jsem zvědavá co sní bude.Jestli ji proplatí nebo si jí budu vybírat.
holky kolik tydnu trvá ta podrora mateřství od zaměstnavatele???25 nebo 32 nejsem si jista kde jsem na tom byla takže možná je blbost :sunglasses:??????????
5. srp 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moniku:slight_smile: je to 28 týdnů
jo, nevíte, jak vysoký bude rodičák? ted je to nějakých 7,5 tis., ale budou to snižovat, ne? :unamused:
5. srp 2007 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak už jsem to našla:
Rodičovský příspěvek je stanoven ve výši částky odpovídající 40 % průměrné měsíční mzdy v nepodnikatelské sféře. Od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007 činí 7 582 Kč měsíčně.
5. srp 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kyri: dikas,taky jsem to ted hledala a našla. :slight_smile: :grinning:

tada holky to bude mazec.Padam na půlku tak jsem teda zvědavá jak to zvladnu :grinning:
se bude muset tataka otáčet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
... no, taky už to nebude takový odvaz, jako mateřská :unamused:

girl: tak to je mazec! natálka je šikula, vyfoť a dej do albíka, jo? :wink:
6. srp 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
moníku pomáhala,to se říct nedá.začala zvedat zadeček a nohy jí klouzaly tak sem jí vždycky za nohy dala ruku aby se měla od čeho odstričit a pak už na to přišla sama jak na to.jinak mateřská pro svobodné matky by měla být cca8300kč,nevim teĎ PŘESNĚ KOLIK.malá mi teď mačká na klávesy a vidíte jak píšu.jinak já mam mateřskou 37tt jako matka samoživitelka.

jinak malá spí cca od 20h do 9 do rána.ani se v noci nebudí.a když má hlad,začne se vrtět,dám jí prso a spíme dál.
kyri snažim se jí už jakou dobu vyfotit nebo natočit jak leze,ale jakmile vezmu do ruky fotáˇk či tel tak leží a ani se nehne.ale až se mi to povede,tak je sem určitě dam
6. srp 2007 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, tady jsou samí boháči :grinning: My si teda ani nepohoršíme, ani nepolepšíme...no jako prodavačka v knihkupectví jsem si nijak finančně nevyskakovala :sweat_smile: Ale věřte nebo ne, dá se to zvládnout. A to taťka nenosí domů nějaké závratné sumy :wink:

Ale prachy nás netrápí. Dneska jsme byli na kontrole na neurologii a budem chodit na rehabku cvičit Vojtovku-stimulovat ručičky, aby se o ně na bříšku začal pořádně opírat. Tak snad se to fakt už naučí pořádně sám, a ne jen když ho napřed někdo trochu srovná :unamused: Ale jinak nás pochválili-jak po všem šmatá, drží, cpe do pusy, sleduje-prý na úrovni půlročního prcka, ve všem napřed, jen to opírání o ruce... Taky tý mudře nejde do hlavy, proč se o ty packy neopře sám, když je jinak používá ukázkově. Snad to bude ok :pensive:

A k tomu lezení-kdyby se dokázal opřít o ty ručičky, asi by mu to dlouho netrvalo. Takhle si akorát drhne nos o matraci, chudínek. Hodím sem jednu "lezecí" fotku :grinning:

Taky furt nevím, kdy na tu operaci s tím mým kolenem, jak jsem psala posledně. Dneska jsem byla na kukačku v práci, tam se jim prý po mě stýská a nejradši by mě tam měli zpátky co nejdřív. Takže to by znamenalo jít pod kudlu taky co nejdřív-než se malej rozběhá...
6. srp 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, teda já vám závidím to spaní, my spíme většinou od 8 do 6, ale mezitím v průběhu noci ještě dvakrát kojím... celou noc mi ještě nespala ani jednou.

petas, s tou operací ti nezávidím, pár plastik kolen jsem zažila, naštěstí ne u sebe, ale u kamarádek neb jsme aktivně sportovaly, a ta rekonvalescence je většinou fakt dlouhá. nedovedu si to představit s prckem... ale být tebou asi počkám co nejdýl klidně až do jeho dvou tří let, kdy už bude prcek jakžtakž rozumný a bude si hrát sám, teď alespoň já malou každou chvíli zvedám, přenáším, nosím... nedovedu si představit mít chromé koleno. až bude větší, bude přeci jenom chodit sám a bude to podle mně jednodušší. toť můj názor :slight_smile:

dneska jsem dala malé na žužlání kousek jablíčka a pohled na ni byl úžasný, myslela jsem, že jí očička vypadnou z důlků jak je kulila a tak to jabko sála a drtila na patře, že jsem musela dával hrozný pozor, párkrát se jí podařil kousek "ukousnout", tak jsem jí ho hned musela vyndat. ale byla kouzelná :dizzy_face: děsně jí to chutnalo.
6. srp 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo petas a s tím opíráním o ručky jsme na tom stejně :unamused: tak jsi mně docela vyděsila, že budu muset taky cvičit vojtovku... no moje mudra to neřeší, ještě to vůbec nechtěla vidět, jestli pasem nebo ne... tak nevím, jestli je to dobře nebo špatně, že to neřeší... ona se malá zvedá super, ale zvedne se celá až do půl pasu, vůbec se nepotřebuje opírat, takže ji to nenutí, takže tam ty ručičky nedává. no budu ji muset asi dávat na břicho častěji, i když se jí to nelíbí...
6. srp 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarka: to rozhodování kdy pod kudlu je fakt blbý-dokud malej nechodí, musí ho někdo nosit a naopak až chodit bude, bude za ním někdo muset běhat...Tak fakt nevím, co je lepší :unamused:
A jak píšeš, že se malá zvedá od pasu nahoru-to Honzík dělal taky a podle tý neuroložky to není dobře-ty prckové musí zjistit, že mají ručičky i na opírání se o zem-aby pak mohli začít lézt. Kdyby mě děckařka nikam neposlala, asi bych to taky moc neřešila, ale teď jsem docela ráda-snad to nebude nic vážnýho a malej je fakt jen línej se o ty packy opřít, ale nereda bych něco zanedbala.
Ale zkus jí dávat na bříško častěji a rovnat jí ručičky-opřít o předloktí a podržet ramínka dozadu, aby měla pravý úhel u lokte-to jsme původně cvičili a přestali jsme se zvedat celí a už na bříšku vydržíme i deset minut bez breku :grinning: Ale sám se furt zvednout nehodlá, tak holt zítra vyrazíme na tu rehabku a uvidíme, jak tam s náma zacvičej :wink:

A se spaním jsme na tom poslední dobou snad každou noc jinak-už dlouho mi malej spinkal celou noc-tak od devíti desíti do šesti, někdy i dýl. Ale poslední týden je to jak na houpačce-jednu noc spí jako dudek a já místo abych šla spát taky, tak msím zrovna něco dodělávat-žehlení, vytírání, cokoli...A pak se druhou noc vzbudí dvakrát na jídlo a mezitím se vrtí a je neklidnej a já se tudíž nevyspím,a samozřejmě bych zrovna nic jinýho na práci neměla :angry:
7. srp 2007 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...petaska-musíš se rozhodnut,co je důležitější.Jestli mimčo nebo práce. Protože jestli mimčo,počkej co nejdýl...
Taky jsem měla 2krát operovaný koleno-celý zadrátovaný,protože se zlomilo!!!na lyžích,plus k tomu právě ty vazy.A ležela jsem měsíc v posteli,plus pak další 2o berlích.A pak ještě dlouho rehabka.Bylo to sice ještě o něco horší než plastika,protože při plastice se začíná rehabka hned a tak je to rychleji zase vpořádku.Já mohla začít cvičit až po tom měsíci a to už to bylo ztuhlý strašně. A bolí to doteď:frowning2:
Sice už pak bude lítat,ale může ho už hlídat i někdo jiný a nebude hlavně už tak moc potřebovat maminku. Přece jen,teď jsme pro ně nejdůležitější my. Jaký budou mít vztah k nám a důvěru,takovou důvěru a vztah pak budou mít k ostatnímu světu.My jsme pro ně obrazem světa.

Trochu jsem se rozjela,pardon:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
7. srp 2007 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak přidávam nejnovější míry 8750g a 67cm.asi sme tady největší.jinak malá dostala i 1 očkování.a je prý pěkně vývojově dopředu.že to co dělá teď,dělají děti až v 6 měsících,tak nevim.

a poradíte mi někdo kolik stojí ta antik?
7. srp 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky a mimčina,

girl: ta anti stojí 540.-
7. srp 2007 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a my se taky o ruce moc neopíraly,ale cvičíme vojtovku už od 7týdnů.Kvuli otačení hlavičky.Už jsme v pohodě ale ještě do konce srpna asi budem na tu rehabku chodit.
A cvik jsme na tz ruce cvičily tento:
Cytit mimčo pod bříčkem,jako na letadýlko.Opřít ho o hranu stolu,aby se o ty ručky trochu zapřelo a cuknout s ním.A opakovat třeba 5x. Verča ze záčátku brečela pač se bala,ale ted je uz v poho.A pak samozřejmě na břiho a podpirat ručíčky aby mu neutíkaly do stran. Tak snad to je trochu srozumitelný :grinning:
7. srp 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsichni,tak mi jsme asi nejhubenejsi,6,100kg a 64cm a pritom mela pri narozeni 3,800kg 52cm.Ale vse je OK,sakrabrezen nase mudra to taky neresi,myslim zvedani na rucickach,ale myslim ze Kacka to umi dobre
7. srp 2007 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: jaaaak? když malou chytnu na letadýlko tak dá ručky vzorně do polohy křídel :grinning: ani boha ji nepřinutím zapřít se o stůl...

jinak my byly dneska na cvičení pro kojence a supr, bylo to děsně bezva. sice jsme tam byly nejmladší, ale zvládly jsme to :dizzy_face:

girl: slušná váha :slight_smile: a já myslela, že mám velké dítě :grinning:
7. srp 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
sary: já ji vždycky chynu jakoby pod pažema a ty ručky jí tam přidržím.Ona se zapře a cuknu....

poupě: neboj nejste :wink: my 5.90kg a 64cm :slight_smile:
7. srp 2007 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
girlmisel: tak to je fakt obřík:slight_smile: ale ty míry máme podobně, 65 na dýlku a 7230g před 2 týdny, koukali jsme do tabulek, a je na 90. percentilu :sweat_smile: (ale po kom, já byla nejmenší ze třídy celou základku a přítel taky není obr, a kukačka to není..! :grinning: )

lusinto, čauko :slight_smile: jojo, jsme obraz světa. taky si občas říkám, jak ty miminka jsou tak odevzdaný tomu, kdo jim je nejblíž, vůbec to nehodnotěj a nesrovnávaj, berou to, co je - je to pořádná zodpovědnost jim dát to nejlepší a přitom ale nezapomínat na sebe, taky si něco dopřát, užít, odpočinout si a tak...
7. srp 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nemáte nějaký tip na server s říkadlama a písničkama pro prcky? jak jsem byla dneska na tom cvičení tak jsem zjistila, že jsem úplně out, všichni zpívali do rytmu a já jen otvírala tlamku jak kapr :grinning:
7. srp 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusi: jasně, že malej je můj střed světa. A možná to teda vypadá, že si protiřečím a jsem tak trochu krkavčí matka, ale ta práce a zdravý koleno patřej taky k prioritám. Tady u nás není moc jednoduchý najít jakoukoli práci, natož takovou, která by tě aspoň trochu bavila-já se plácala vlastně asi dva roky, než jsem zakotvila v knihkupectví, kde jsem spokojená-milý lidi a přísun knih, nehledě na čistý prostředí...Takže bych o tu práci nerada přišla. A proto bych na tu operaci chtěla jít během mateřský...a taky už je to fakt nepříjemný-prudší nebo trochu špatně směřovaný pohyb a koleno je venku :confounded: No uvidím, musím to probrat se všema doktorama od dětský po ortopeda a rehabiliťáky a pak se rozhodnu. Navíc ani nevím, kde se nechat operovat, resp. kým...můj bývalý doktor plastiky nedělá a tady u nás jsem ještě na ortopedii nebyla-jsem přistěhovalec :unamused:

A abych nepsala jen o sobě- s Honzíkem je děsná sranda-jednak se furt snaží lézt, ale akorát si drhne čumáček o postel, protože ho ty packy prostě na bříšku dostatečně nenadzvednou :sweat_smile: A taky se během minulého týdne natolik zdokonalil v prdění na pusu, že se s nim pomalu nedá mezi lidi, neb opravdu vydává hodně věrohodné zvuky :grinning: A prská při tom z kočáru až na mě :angry:

A girl-my jsme prý taky ve všem hodně napřed, tak jsem zvědavá, co bude dělat v tom půl roce :sweat_smile: :wink:
7. srp 2007 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :wink:
Dlouho jsem tu nebyla vůbec nestíhám a ted jsem byla na dovolené.
U nás je vše podobné jako u některých z Vás.
Vojtík spí tak od 20 hod do 8 minule spal až do 9,30 a budí se na krmení 2krát.
Jinak váhu a míru nevim jdem na kontrolu až za 14 dní.

PETASKA-u nás s tím prskáním a to prdění na pusu je stejné pořád s ní na nás prdí a čeká že to budem dělat taky :grinning:

Trochu začíná i lézt ale moc mu to nejde.
7. srp 2007 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky s tím prskáním a prděním na pusinu máte pravdu,je to sranda. :grinning: Verča je vždycky uprskaná a já vlastně taky :grinning: A jak to začnu dělat taky ,tak je v sedmým nebi.No prostě se začne řehtat jak šílenec :slight_smile:

jo stím spaním přes noc si to Verča pěkně zkracuje.Pač se dlouho držela,že spala od těch deviti do 6-7h.No a teď po dvakrát už jí budí hlad ve dvě.Tak jsem zvědavá jak dlouho jí tahle hodina bude držet.Mě příjde,že to je každej týden jinak :slight_smile: Tak uvidím kdy se to nějak upraví... :fearful:

petaska: s tím kolenem tě teba lituju,pač to má i můj přítel a když si to koleno vyhodí tak to musí bolet jak prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: .pač když ho vídím jak se zkroutí bolestí tak upně šílím co s ním.A teda rozhodnout se kdy jít na tu operaci-to je fakt těžký ted nebo potom,Fakt si asi nevybereš,vždycky to bude blbý.Ale jestli ti má kdo pomoct,Tak bych to asi dlouho neodkladala :wink: Držím pěsti :slight_smile:
7. srp 2007 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky prdíme na pusu, je to boží - hrozně ji to baví pouští u toho bubliny :slight_smile:
8. srp 2007 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska-to jo,musí to být těžký rozhodování...Pokud je dobrá práce a chceš tam určitě zůstat..No ale stejně mateřská je delší dobu,tak jít až ke konci...
Ale musí to bolet. To se pak nosí ty ortézy na každý sport,delší chůzi..nemůže s emoc plavat apod.
Tak počkej alespoň do konce kojení a pak jít...
A že Tě nemá kdo operovat,je teda taky blbý:frowning2:
Tady v brně je hodně dobrej doktor na to,vyhlášenej,ale to je dost daleko:frowning2:((
8. srp 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek