• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Monik: vždycky když mi to koleno vypadne a přítel je u toho, okamžitě odchází, protože je mu poněkud blivno :sweat_smile:

Ještě mi teď poradila Musky, že s kojícíma maminama se hospitalizuje i mimčo-tak se musím zeptat, jestli to funguje i u nás! Bylo by to super!

Sarka: být tebou, asi se na to pasení doktorky zeptám. Byla jsem s malým dnes na tý rehabce a doktorka říkala, že by fakt měl už měsíc samostatně pást a pomalu se na břiše otáčet dokola...A že je dobře, že jsme přišli ještě celkem brzo-se staršíma je pak víc práce...
8. srp 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: já jsem sice nejdřív psala, že bych to odkládala, ale to proto, že jsem srababa :wink: přemýšlela jsem o tom ještě a asi je lepší to mít z krku dřív. než tě objednají a vezmou.. tady ty společné hospitalizace u kojících taky jsou. automaticky a zadarmo at je v nemocnici matka, nebo dítě. no a taky myslím, že ted honzíka spíš někdo přenese, podá na kojení a můžete se spolu tulit jako by nic. a chodit se budete učit spolu :slight_smile:
ale jdu se chlubit, pája se otočila na břicho (skoro) sama (zůstala jí tam akorát ruka pokroucená, tak jsem jí pomohla :slight_smile: ) a zopakovala si to hned 3krát po sobě. tu ruku ještě doladí, už se těším na zítřejší tréning :grinning:
a prská jak blázen, někdy mi připadá, že prská když zuří, ale když se po ní opičím a prskám taky, tak se tomu chlame.
8. srp 2007 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo náš malej taky prdí na pusu :wink:
A dávám malému tu kašičku a je z ní úplně hotovej :wink: a když se dívá jak jíme tak se dokáže pěkně vztekat
a máme zaděláno na druhej zoubek
neleze ale na bříško se točí pořád a nejraděj idyž je po jídle :grinning:
jó a po očkování se nám horší to TBC ale byla jsemna to upozorněna. Se mu to totiž hojilo pod kůží a vůbec mu to neprasklo. Moje mamka je z plicního a neříkala že to je nějak horzný ale mě se ro zdá :frowning2:
8. srp 2007 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdrávíme s Verčou včechy,

koukám,že dnes docela mrtvo.Se ani nedivím,pač to dusno je fakt na unavující :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Mohlo by pořádně zapršet a víkend by mohl být pěknej pač zítra razíme na tu chatu.A teda to balení.....no fakt nevím kam to v tom autě narvem-hihihi :grinning:
mady: co dáváš za kašičky???Já se těším až Verče něco dám,ale pokusím to oddálit co nejvíc.Prý by se to nemělo uspěchat.Od kdy je dáváš????

jinak vám musím říct,že se Veroušek dneska tak zes.ala,že jsme meli hovniska všude.Byla totiž v lehátku a jak se tam mlela akopala a tak,tak ji z té plínky pěkně jelo bokem.No a já blbec jí vytahnu a v domění,že to má jen na nohách jí to trochu utřu a položím do postýlky že jí jako přebalím.No a frajerka sem si pod ní nedala tu papír.plinu nebo co to je.No a beruška měla celý zada potentovaný,takže chapete,jak to dopadlo.No prostě mamka jak má být :grinning:
9. srp 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky děvčátka,
tak se po nějaké době opět ozíváme :slight_smile:. Je pravda, že nemám teď vůbec čas na pc jsem v koncích s dočítáním. Napíšu aspoň stav jak je na tom Honzík k pátému měsíci. Takže (Janica :slight_smile: )-8,630kg 72,5cm. Už tři dny mu dávám na noc kašičky rýžové a kašičku z kukuřice a rýže. Má se po tom utlouc a je jako ptáčátko v hnízdě, když otevírá stále ten svůj zobáček. A snad už 4týdny dávám v poledne zeleninovou polívečku a musím říct, že je moc šikovný ještě mi nic neodmítnul.
Dnes doktorka dovolila přidat do polívečky i 5g tmavého masa a i už půl žloutku. Takže už asi pojedem ve velkém. Stále spíme celou noc a to je super.
A náš rarašek se otáčí dokolečka a už zvedá hlavičku a nechce si jí opírat asi budeme za měsíc sedět. Jinak asi čekáme první zoubek, takže máme všude mokro :sweat_smile: . To asi o nás já ještě mám trochu času a jdu něco dočíst. Zátím pa
9. srp 2007 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik dávám kašičku asi 14 dní kolem 17h večer. Od Hami a Sunarky (rýžové, ovesné, kukiřičné a vše s příchutí) Nejraději má banánovou a jablíčková mu moc nejede. :grinning: Doktorka mi to povolila a mě ho bylo fakt líto jak otvírá pusinku když my jíme :wink:

No jinak mi doktorka už před 14 dny říkala že mám začít dávat zeleninu a v 5,5 měsích maso 3x týdně. Zkusila jsem 1x brambor a mrkev a nejelo mu to
:wink: Tak chci aspoň počkat do těch 5 měs. a pak tu zeleninku začnu.
9. srp 2007 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie-taky jsem srababa :wink: pořád o tom přemýšlím, ale nějak si to furt nedovedu představit, jak by to bylo v reálu...Ale vidím to přesně jak píšeš-nechodící mamka i mimi jsou lepší než prchající rarach a matka honící ho s berlema :grinning: No uvidíme...

Monik:minulý týden jsme byli na výletě a nějak jsem měla nějaký vnuknutí či co a zabalila jsem oblečení navíc a dokonce i celý balení ubrousků-díky bohu za ty dary! Malej se zašvihnul takovým způsobem, že se to snad ani nedá slovy vyjádřit-to se musí vidět :grinning: odneslo to všechno, co měl na sobě-od ponožek přes kalhoty, triko až po mikinu :sweat_smile: A spotřeba ubrousků-asi čtyřicet :wink:

Jinak si teď připadám jako matka trapitelka-chudínka ho musím třikrát denně trápit cvičením-držet na bříšku, jedna packa u těla, druhá pokrčená vedle hlavičky a držet, dokud neotevře pěstičku-a to víte, jak se naštve, pěsti spíš zatíná, než otvírá :unamused: Je mi ho fakt líto :frowning2: Ale cvičit holt musí...
A taky musí být prakticky pořád na břiše, aby si prostě na tu polohu zvyknul. I mazlit se s ním mám na břiše, chovat co nejmíň :frowning2: Tak se snažíme, no, snad to rychle pochopí a začne pást sám od sebe.
Jenže teď mi zatím spíš připadá, že se na bříško přestal otáčet, jak ho tam furt cpu a jemu se to nelíbí. Ach jo :frowning2: :angry:

A ještě něco-my zatím pořád kojíme. Asi týden piju po ránu meltu a poslední tři dny docela dóóst nalejvaj prsa. Tak nevím, jestli na těch babskejch radách něco je... :wink:
9. srp 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpaslička: vy tedy máte váhu.To my s těma 6100g máme co dohánět :wink:

holky,chci se zeptat jestli někdo používate kalciovku.Já teda nevím jestli to je mast nebo nějakej tekutej prostředek.Ale nechcu být za uplnýho blba až to půjdu koupit.Pač mi jedna znama poradila at to koupim,že to je fajn na mimča když mají něký bebí,Verča má totiž u palce na noze u nehtu nějakou bolístku,asi nehet ji tam tlačí či co :frowning2: .Tak bych to na zkusila DÁT ale nevím pořádně co to je a té znamé jsem se nestihla pořádně zeptat pač spěchla.... A nechci tam Verče štourat at to ještě nějak neposeru :frowning2:
9. srp 2007 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My zatim taky jen kojime,jeste ji nechci prikrmovat,zda se mi to brzy.
9. srp 2007 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.My byly dneska na kyčlích a vše má v pořádku vyvinuté.Zatím také jen kojíme stejně se může přikrmovat až od ukončeného 4 měsíce čili jak naběhne 5 měsíc.Kojit vyloženě chci 6 měsíců.Ta naše se umý také pěkně p....t to má kolikrát na zádech zadku pipce a na břiše a oblečení od toho má zamazané a teče jí to po nohách.Jinak s hlavičkou točí o sto šest jak měla ten problém,že ji točila na pravou stranu a ze dne na den to uměla.Pase koníčky s ručkama nataženýma a rozevřené dlaně.Mi máme 6320g.
Petasta:také piju meltu litr a půl denně a také mám plno mléka.Něco na tom bude.
9. srp 2007 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: kalciovka je kalciová mast, taková univerzální hojivka na všechno, nic tím neskazíš
já taky furt plně kojím a na příkrmy nebudu spěchat, ale je fakt že na lžičku s kapkama krásně ovírá pusu a když jím tak závidí a žvýká :slight_smile:
ale strašil mě gynekolog opět, že ten zánět nebo co je to bude vleklý a nepříjemný (já o něm teda skoro nevím) a že mám ve vlastním zájmu brzo přestat kojit, aby mi mohl nasadit nějakou drsnější a účinější léčbu. zatím o tom moc nepřemýšlím, nedovedu si představit odstavování teď :astonished: a není to infekční tak si s tím ještě asi pobudu.
sisinka: konečně srovnatelná váha :wink: Páji táhne na šesté kilo, ale přesně to nevím.
9. srp 2007 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem,

a přeji všem co slaví dnes 4MĚSICE jako my :wink: Takže Kyri gratulace.. :slight_smile:

jinak jdem pomalu rovnat do auta tu kupu věcí co tady mám narovnanou a pokud to bude mít úspěšný konec,tak po obědě vyrážíme.No a jelikož je venku hnusně,tak to asi nebude moc gut :frowning2: No uvidíme... :wink:

lottie: tak ten zánět bude asi pěknej prevít,pač kamoška po porodu taky něco měla a teda dostavala se z toho snad půl roku.Ale taky kojila,takže jí taky nemohl dát pořádný prašky.No snad to nebude tak strašný :wink:
10. srp 2007 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie-tak to je mazec,že gynekolog doporučuje co nejrychleji přestat kojit...:frowning2:
Jedině to řešit nějakým homeopatikem..já teda nevím,nikdy jsem nic homeo nebrala,ale možná by to byla alternativa.

monik-moc si užijte dovolenou!!!A uvidíš,jak bude Verunka hodná! Emily taky na výletech je úplný zlato:slight_smile: Mají rádi,když se něco děje..doma je přece takovááá nudaaa :grinning: :grinning: :grinning: A vše nej ke 4 narozeninám!!!
A Taishince taky!!! :zipper_mouth: pusinky

vsuvka-
Kyri-a ty co nejdřív napiš tu objednávku,já už se děsně třesu na ten šátek!!! :wink: A ty vložky kojící vypadají teda taky zajímavě..asi si taky vezmu.Ceník mi paní ještě má poslat.
10. srp 2007 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda tak koukam že sme ze všech největší :unamused: .včera sme byly na kontrole na kyčlích a máme vše ok.všechny mimča co tam s náma byly a sou stejně starý byly poloviční jak mi,my mezi nima jak obr.ale co,hlavně že je malá zdravá.jinak malá taky prská a má z toho hroznou radost,dělá už to přes měsíc.a posl dobou strašně povídá,pořád
10. srp 2007 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie: malej je taky kouzelnej, když nás sleduje u jídla-ať jíme cokoli, natahuje ručičky, mlaská a otvírá papulku naprázdno-chudinka si ještě počká :wink: :grinning:

A jinak jsem nešťastná-moje dítě mě začíná nenávidět :cry: A to si doktorka dělala srandu, že to mám čekat až v pubertě :unamused: Už třetí den totiž pořádně Honzík neví, co je to hrát si na zádíčkách-furt ho cpu na to bříško a už jen náznak k převrácení ze zad na břicho vede k breku. Úplně jsem mu to zhnusila. Přestal se i samostatně otáčet :frowning2: A já už jen čekám, kdy na mě sousedi zavolají sociálku nebo rovnou policajty, že malýho nejspíš týrám-řve a řve a řve-a já se to snažím vydržet a neslyšet-no hrůza! :cry:
10. srp 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: taky jsme měli cvičit, je to strašné mučení.poslali nás tam ve 3 měsících necvičila jsem a spravilo se to samo za 14 dní. rehabilitační pracovnice celá nadšená, prý vidíte, ani tu přednost pravé strany už nemá :sweat_smile: a přidala další cviky. nechci ti říkat, at se na to vykašleš a rozpoutávat tady nějakou diskuzi, jestli Vojta jo, nebo ne. ale při mojem negativním vztahu k doktorům musím zasýčkovat: jak se dostanete neurologům do pařátů, budou kontrolovat i sezení, lození.....
podle mě je důležité ho na to břicho dávat a aby ho to bavilo a byl rád.
11. srp 2007 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčí Vy máte tak šikovného chlapa.Posílám pochvalu.By mohl být z fleku profesionální fotograf :grinning: Není nad černobílé fotky...No anebo je to tou krásnou maminkou a dceruškou :wink: Obdivuji jak jsi hubená.To já jsem pořád žena krev a mlíko a už mě berou depky, že nikdy neshodím..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: :cry: :angry:
Přeji všem dobrou noc
11. srp 2007 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem Ti psala do dubna 2008. To jsem tele :grinning:
11. srp 2007 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie: Taky moc k doktorům důvěru nemám...Ale když nám se to od těch tří měsíců zas tak nezlepšilo-teda podle doktorky-mě se zdálo, že dělá pokroky, když na bříšku vydrží i deset minut bez breku...Ale prý když se sám na ty ručičky nepostaví...musí se tomu nějak pomoct, nějak to stimulovat...
A teď fakt polohu na bříšku nenávidí :frowning2:
No nic, zítra jdem na rehabku, tak se uvidí.
12. srp 2007 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo holky! Já piju mésto melty Caro (je to to stejný) několikrát denně po 400ml a gravimilk a toho mlík asi moc nemám. Teď s malým bojuji neboť mu stříkám do pusy moje mlíko a on řve dokud si nevyřve sunar :frowning2: a pak je ticho. Hrozně mě to mrzí bych chtěla ještě kojit a sunär prostě jen jako dokrm.

Jinak náš malej taky nechtěl pást koníky a plakal na bříšku. No a nakonec se to se sám začal točit a teď by byl na bříšku pořád :grinning: Měla jsem taky výčitky že jsem ho nutila na to bříško neboť šíleně ňačel. :frowning2: Takže držím pěsti všem kdo s tím má problémy.
12. srp 2007 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: Honzík se mi začal taky na bříško točit sám, ale jak jsme začali s tím cvičením a dáváním de facto jen na bříško, tak s tím otáčením zas přestal...Ach jo :frowning2: :angry:
A s tou meltou-mě připadá, že mám toho mlíka fakt víc, ale možná že malej míň pije anebo nevím, ale prsa fakt mám poslední dobou tak nějak nalitější-takže zase tuhý obludy :grinning: Jenže na druhou stranu-prý vůbec nezáleží na tom, jestli jsou prsa nalitý anebo jako vypuštěný balónky-to mlíko tam buď je anebo ne...takže vlastně žádná zásadní info :sweat_smile:
12. srp 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: taky mám místo prsů někdy pěkné tuhoně a furt o 2čísla větší než loni touhle dobou, takže D. jsem zvědavá jak dopadnou až přestanem kojit a mlíko už tam nebude, jestli jak ted, když je vypito :confounded: a s tím cvičením...nic proti motivaci, balonu a tak, u nás nejvic pomohlo, když se pája mohla "plazit" po mě. já na zádech, ona na břiše a packy si opírala o moje, takže hlídám i roztažené prsty. narozdíl od VM se u toho chláme :wink: ale uvidíš, ono to asi vážně pomáhá, uvidíš co zítra..a neboj, on se to naučí jakoukoli metodou :wink:
12. srp 2007 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lottie:před těhu 75/C a teď mi není kojicí 75/DD :sweat_smile: A jestli zůstanou po ukončení kojení jak po vybumbání...no potěš! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak popisuješ, že ti malá leží na břiše-to se nám taky celkem líbilo, jenže teď je s jakoukoli polohou na břiše utrum-resp.při každém pokusu utrápený obličejík a následně srdceryvný řev :unamused: No zítra si budu ztěžovat,, že to takhle nejde-furt na břiše. Navíc jak u toho tak řičí, napolyká spoustu vzduchu a pak krká a blinká, chudínek, a pak by samozřejmě furt papal a to ho pak těžko můžu hned cpát na bříško...no začarovanej kruh :angry:
12. srp 2007 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: a zkoušela jsi nosit v šátku? já myslim, že je to na takovýhle věci nejlepší - taisha se v něm vždycky odtlačuje ode mě a pak to umí i na zemi. je to pro děcka lehčí, protože v šátku nenesou svoji váhu, tak si natrénují ten pohybový vzorech "nasucho", a pak jim to jde dobře...

monik: taky gratulace:slight_smile: chjo, já jsem vždycky někde v luftě, když má taisha nějaký koníkový "narozky" :sweat_smile:

... ale na vysočině bylo krásně, i na kole jsem si zajezdila a zaplavala si, super - vyrazili jsme s přítelem bez dítěte, hlídala babi, no, paráda... a připadá mi, že když je taisha chvíli s někým jiným, že nám to pak líp funguje, než když je furt se mnou...

lusinta: už jdu na to - akorát ten aktuální ceník nemam, jen ten starý, tak to asi písnu jen do mejlu... :unamused:
13. srp 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, abych nezapomněla: taisha se dnes otočila sama na bříško!
položila jsem ji na deku bez plín, šla si pro čaj, a když jsem se na ni otočila, tak se na mě tlemila z bříška:grinning:
a pak to udělala ještě asi 5x znovu, a hrozitánsky u toho tu deku počůrala, osprchovala si tam všechny delfíny a lachtany a perlorodka to taky schytala:sweat_smile:
13. srp 2007 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri: v šátku jsme nenosili-mám totiž docela problémy se zády-no koleno, záda-trochu mrzák :grinning: A navíc po tom císaři mě ze začátku právě ta záda bolela, jak jsem nesměla zapojovat břicho a rvala všechno zádama...Ani jsme to nezkoušeli. A teď navíc máme totál zákaz nošení-nejvejš držet pod zadnicí a přes břicho pod rukama, aby je strkal dopředu, ale to taky minimálně, jen na přenesení někam. Prostě má být furt na zemi na břiše.
No ale dneska jsme byli na kontrole a kupodivu nás trošku pochválili. Ale fakt jen trošku. Furt je to prý hadrák...Tak máme pokračovat a smířit se s řevem.
13. srp 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ty jsi po císaři, tak to ze začátku fakt asi dost nešlo... :fearful:
hele, a kdo vám to radí? :astonished: já myslim, že třeba nošení v klubíčku by mu dost prospělo...
a pokud ho to na břiše štve, tak tím spíš asi nebude procvičovat ručičky,ale řvát... :unamused: :unamused: :unamused:
taisha se taky naučila opírat o ručičky, když jsme si ji dávali na rameno jakoby na odříhnutí - ale musí to být dost vysoko,aby se o to rameno opírala hrudní kostí.
13. srp 2007 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: To je fakt děs. By mi to asi taky srdce urvalo když by malej tolik plakal. No hlavně aby to pomohlo :wink:

Jó jinak jsem dneska prožila druhou nejhorší noc co je malej na světě. Teda kromě toho že se budil co 1,5 hodiny na kojení tak mi k ránu řval monitor dechu. To si nedovedete oředstavit ten šok. Jsem hned vyskočila a zdálo se mi že malej si vpohodě spí. No a tak jsem ho vzala a normálně se hýbal a pohoda. jenže jsem pak do rána pořád kontrolovala. Tak snad to byl jen planej poplach a měl mělkej dech. Už se mi to 1x stalo když jsme ji koupili a to jsme byli z porodky 2dny doma. Taky šok ale tehdy jsem věděla že může mít mělkej dech. Nevím jestli ale platí už u tak velkých dětí. No na dnešní noc se netěším. Mám takovej strach. Tak mi držte pěsti.

A ten poblbanej píchanec TBC se nějak pořád zbětšuje. Už tam má dost velkou bouli. :frowning2: No uvidím co mi na to řekne mamka v pátek.
13. srp 2007 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, gratulace k 5měsíčním "narozkám":slight_smile:
jo, určo to může být mělkým dechem, neboj
14. srp 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte včici,

takže Mady: gratulace k 5měsícům.Jo a to stím monitorem znám.Taky jsem měla párkrát náběh na infarkt.Ale maše Verča většinou cestovala po postýlce a byla mimo tu desku... :astonished:

jinak výlet super,Verča si to úžasně užívala.Byla suprová.Vůbec jí nevadilo že je úplně jinde a že je kolem lidí a dětí.... Byly jsme tam tři rodinky s dětičkama, takže docela mumraj.Ale Verča byla spokojená.Večer krásně usla a díky chůvičkám jsme ponocovali před chajdou.No supr.Snad to brzy zvopáknem :wink:
petaska: a máš ten míč na cvičení?? Verča se na něm naučila pást raz dva.Tak třeba by to pomohlo. :confused: :slight_smile:
14. srp 2007 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek