• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Tak mě vyběhlo bříško během posledních 14 dní. Do té doby to jen vypadalo, že jsem trochu přibrala :wink:
A k nákupům, kromě kočárku máme i spoustu oblečení, vaničku, postýlku. A zbytek budeme kupovat až po novém roce. Nejdřív si přivezu od kamarádek půjčené věci a pak uvidím, co bude potřeba dokoupit.
5. pro 2006 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
z oblečení zatím nic nemáme, ale příští čtvrtek se vrhnu na dary po dvou neteřích a dvou synovcích :slight_smile:, tak to s mamčou vytřídíme a připravíme pro našeho drobečka.
5. pro 2006 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Srdečně zdravím všechny březnové těhulky :slight_smile: Jelikož i já jsem jedna z vás, rozhodla jsem se přidat a popřípadě se podělit o případné stejné radosti či malé starosti. Termín porodu máme na 21. 3.. Jak jsem se tak dívala, tak prožíváte podobné věci....také jsem přibrala 6 kg...v poslední poradně se mé paní doktorce nezamlouvala, že mi rychle narostlo bříško z 18 na 26 a tak jsme museli jet na vyšetření do Prahy, zda-li nemám moc plodové vody, nakonec to dopadlo dobře - je to na hranici normy....ale člověk má z každého vyšetření obavy, aby to bylo v pořádku...mě stačí sedět v poradně v čekárně...to jsou potom opravdu výstavní naměřené hodnoty tlaku :frowning2: ještě že mám doma půjčený tlakoměr, že jim mohu dokázat, že doma ho mám normální...jinak mě nutili brát léky na tlak DOPEGYT, ale už jsem je přesvědčila o tom, jaký jsem "stresák" trpící syndromem bílého pláště...přitom jsem to nikdy neměla..... Tak se mějte fajn a přeji vám, ať se vašim miminečkům daří co nejlépe!!!
5. pro 2006 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím!Tak dneska jsem byla v poradně - za 3 týdny jsem přibrala 2 kg. V průkazce mám už přibráno 7,5 kg.Ale ve skutečnosti jsem přibrala už 10,5 kg...Doufám, že ze mě nebude příšerka :frowning2: Testy na OGTT (těhotenskou cukrovku)mám v pořádku, jen mi trochu cukru prosakuje do moče, ale s tím se prý nic nedělá.Prý mám dávat pozor na sladký během svátků...Dneska ten balíček od Mikuláše.... :confounded: Ne,vážně nemám pocit, že bych se cpala sladkým.Jinak připraveného nemám ještě nic - chci se na to vrhnout po Novém roce.Hlavně mám výhodu, že mám dostatek oblečení po prvním synovi a neteřince budou pak v březnu 4 měsíce, tak zase něco podědíme...myslím jen ty věcičky v neutrálních barvách :slight_smile: .Co mám v plánu si pořizovat nového je přebalovák a kočárek.Na mateřskou mám jít v období od 9.1.-23.1.,pravděpodobně budu v práci končit 19.1.Mějte se.
5. pro 2006 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už se do toho začínám pomalu pouštět, dneska jsem studovala v Makru pleny, jelikož čekám bobiška poprvé, tak jsem vůbec netušila, jaké jsou vůbec velikosti, druhy a tak... ségra mně upozornila, že bych si už měla pár balíků postupně kupovat, ať to pak není najednou taková zátěž na peněženku... na tom něco bude, ale když já vůbec netuším, jakou značku a jaký druh... :confounded:

jinak k těm bříškům, já jsem na tom úplně stejně do minulého týdne by nikdo ani nepoznal, že jsem těhotná, jen jsem vypadala, že jsem něco málo přibrala a najednou teď v šestém měsíci mám pocit, že mi to bříško roste každý den! no aspoň vypadám konečně jako těhulka :sweat_smile:
5. pro 2006 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, chodíte už na nějaké těhotenské cvičení nebo předporodní nebo rodičovské kurzy? já bych chtěla, ale vůbec netuším, kdy se s tím začíná...
5. pro 2006 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj též mam termín v březnu 29.3.ale asi to bude o něco dřív čekám druhé a zase kluka.Já už mam oblečení všechno koupené mam toho dost po malém a koupila sem jen pár věcí nových.Tak aspon trochu ušetřim.Ted jen shánim kočárek a nemohu si vůbec vybrat líbí se mi jich až moc.Já sem zatim přibrala 8,5kg,jsem ale jak koule.Teprve teď si lidi všímaj že čekám mimčo.

SARKABREZEN-jestli ti mohu poradit tak mě první 3měsíce vyhovovali Pemprsky nejmenší číslo a pak už sem jen kupovala v Tesku,tesko pleny bílé stojí kolem 170,-tak nebyli moc drahé.Je to hrůza s plenama hlavně ty ceny.V prvnim těhotenství jsem cvičit vůbec nechodila ani žádný předporodní kurz sem neabsolovala taky mi přišlo že to neni ani tak nutný.Ale ted se chystám někam zajít na předporodní kurz asi půjdu tam co chci rodit,nemocnice Bulovka.
Nejste nějaká z Prahy?
6. pro 2006 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Před zahájením těhotenského tělocviku je lepší se poradit s lékařem a určitě Ti doporučí, kam se v místě tvého bydliště obrátit. Někdo začíná před 30. týdnem a někdo až po 30. týdnu...každopádně já to mám vyřešené, jelikož jsem na neschopence, tak žádné cvičení nehrozí....pak bych chtěla jen přípravu k porodu v porodnici, kde budu rodit, což vypadá Turnov nebo Liberec.

Tak to se máte, že máte možnost podědit pár věcí to se hodí. U nás se musí všechno kupovat, takže jsme pomaličku začali, tento týden omrkneme postýlky s povlečením apod.. Kočárek a autosedačku necháme až po novém roce...A asi se také mrknu na ty plýnky...bývají teď hodně v akcích....
6. pro 2006 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já se hlásím po delší odmlce. Musím říct, že ďo tohoto týdne jsem patřila k těm, co neměly téměř žádné těhotenské příznaky nebo komplikace jako nevolnosti apod. Od tohoto týdne mi ale strašně a rychle vyrostlo břicho, tím pádem někdy lapám do dechu než ho popadne a taky mě už něco hodně tlačí pod žebrama (jen na jedné straně). Ten tlak je dost nepříjemný, protože je v sedě, v leže, za chůze, ... prostě pořád.
Jinak zatím máme jen přebalovací pult a nějaké věci po neteřích, ale jelikož čekám kluka, tak bude zapotřebí ještě nějaká selekce. Letos chceme koupit ještě kočárek ať nemusíme běhat po obchodech ve sněhu, který pak asi přijde.
Co se týká cvičení, tak já chodím už asi měsíc 1x týdně. Je to na balonech a jde o protahování i posilování. Není to ještě předporodní příprava. Na tu se u nás chodí určitě až kolem 32. týdne. Mějte se!!
7. pro 2006 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my ted taky pekně rosteme, pan doktor říkal, že je to v pořádku, chudák se smál, když jsem se ptala, co že to mám za hrb pod žebrama - jak mi tam ted začíná bříško :slight_smile:.

k plínám - my je naštěstí nemusíme řešit, ale kamarádka má 2 měsíční holčičku, nakoupila si Pampers, asi 10 balíků a hned u prvního balíku zjistila, že protékají, a takže to dopadlo tak, že ted všívá gumičky do jednorázových plínek, aby ji vůbec k něčemu byly :frowning2:. Takže křeččí zásoby v plínách bych ještě zvážila. Taky to nemusí mrňouskovi vůbec sednout, může po nich mít vyrážku atd. To bych si raději dala peníze stranou. Ale rozhodnutí je na Vás. Já si zatím koupila dva balíky newborn Huggies.Bylo k tomu DVD s Monikou Žídkovou o těhotenství, docela dobré, i s cvičením.

ke cvičení - já chodím na tzv. cvičení s bříškem, u nás je to pořádané ordinací mého gynekologa už od půlky října, máme to do prosince každý týden v pondělí večer, hodinku si povídáme o těhotenství (třeba výživa, nemoci, čemu se vyhnout, testy v těhotenství atd.), vede to porodní asistentka, takže se můžeme zeptat úplně na všechno a pak půl hodinky cvičíme - fitbaly, overbaly atd. Po Vánocích to plynule přejde v kurz předporodní přípravy, který bychom měly mít (kdo má termín v březnu) hotový do půlky února. Jinak mám nějaká DVD, snažím se cvičit každý den, ale ve středu dělám do večera a pak mám ještě jazykový kurz, tak to nikdy nestíhám. Ale zpravidla tak 4x do týdne se donutím tu hodinku pro sebe něco udělat. Jen co jsem ted byla nemocná, tak jsem byla ráda, že ležím, že nemusím nic dělat.Ještě jsem zvažovala plavání, ale protože se bojím infekce a vždycky v bazénu nastydnu, tak jsem to v těhotenství vynechala.
7. pro 2006 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám termín 29.3.2007. Cvičit bohužel nechodím mám rizikové. Na nákupy se chystám, ale nevím jestli to není ještě brzy. Vůbec nevím, co mám kupovat.
8. pro 2006 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zazule,tak to máme stejné datum termínu.Myslim že to brzy něnizačít nakupovat.Ono to uteče jako voda,a hlavně nemůžeš vědět co potom bude(např.můžeš jít do nemocnice a kdo to pak nakoupí)Já mam štěstí že mam vše po klukovi tak nemusim nic moc kupovat.Jen ted kupuju kočárek a v lednupostýlku a pak ty drobnosti. :wink:
9. pro 2006 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak se na ty nákupy asi vrhnu. Můžete mi někdo napsat nějaký seznam věcí, které bych měla mít připravené a taky v jakých velikostech. každý mi radí něco jiného a já už v tom mám guláš.díky :slight_smile:
9. pro 2006 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem! Tak já mám termín 18.3. a už mám kromě maličkostí akočárku koupené všechno. Povlečení, peřinky, postýlku, matraci, oblečení, odsávačků hlenů, látkové pleny, flašky, dudlíky atd. :wink: to proto aby mě to pak nezruinovalo :grinning: i tak kočárek bude ta největší položka. Jinak jsem přibrala 4kg ale už před tím jsem byla bobelka takže to je pro mě jen dobře :wink: snad to nepůjde moc nahoru :wink:
9. pro 2006 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny,

zavule, jsme na tom s nakupováním úplně stejně. včera mi i doktor řekl, že nemám nikde lítat a nic nakupovat - ještě že je net.

můžu se zeptat, proč tě nechali doma??já jsem taky doma a mám nařízený klid.....

výbavička:http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Vybavicka
9. pro 2006 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, na internetu se toho dá nakoupit opravdu hodně, myslím, že je zbytečné kupovat všechno nové, super stránky jsou například www.mimibazar.cz.

objevila jsem blízko kurzy jógy pro těhotné, tak se tam příští týden chystám juknout, ten věčný bazén už mně nebaví a jóga by mohla být fajn, i když jsem ještě na józe v životě nebyla :slight_smile:
9. pro 2006 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem doma, protože jsem letos v březnu měla zamlklé těhu. Po 3 měsících se mi povedlo hned otěhotnět a tak mě raději nechala doktorka doma. Taky jsem začala někdy v 8tt zase krvácet.Už jsem si myslela, že zase potratím, ale v nemocnici mi řekli že srdíčko bije, tak jsem pak musela pořád ležet a brát prášky.Teď už je to doufám dobrý. Jen mě trápí, že když jsem byla na kardioultrazvuku tak doktor zjistil na srdíčku od mimča nějakou strunu. Prý to nic vážného není, má to asi každé desáté dítě. Prý to pak způsobuje šelest. No hlavně ať je zdravé :wink:
9. pro 2006 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsme s tím březnem na tom stejně:frowning2:, já jsem taky doma hned od začátku a teď mi začalo tvrdnout břicho a jsem z toho špatná :cry:
9. pro 2006 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, ale myslím, že s tím břichem je na tom hodně z nás stejně. Mně tvrdne břicho už od začátku. Beru magnezium.To ti taky tvůj lékař určitě dal.Myslela jsem, že je to tím, že jsem otěhotněla moc brzy po potratu a že se ta děloha ještě nevzpamatovala. Ale připadá mi, že tento problém má každá druhá, tak je to asi normální. Dost se o tom píše na http://www.porodnice.cz tak se tam koukni. :grinning:
9. pro 2006 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím maminy čekatelky!Utíká nám to docela rychle:slight_smile:) Už jsme se také vrhli na přípravu a příští týden bude postýlka, matrace, povlečení atd.. Mimochodem, když jsem u té matrace nemáte někdo zkušenost, zda je lepší kokosové vlákno, nebo kombinace s molitanem či samotný molitan? Pravděpodobně je to kokosové vlákno pevnější....

Pro zavule: Tak to mi je líto, mám podobnou zkušenost, proto jsem také doma, ale teď to všechno zvládneme! Držím palečky, ať to všechno dobře dopadne!
9. pro 2006 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak co se týče výbačky, tak už máme skoro všechno, kočár je u tchýně, věcičky pomalu a jistě nachystané... postýlku vybranou, ale kupovat jí budeme v lednu.
Tu matraci jsme vybrali jsme matraci - polokokos...
Dala jsemna radu zkušenějších... kokos je prý tvrdý, molitan naopak měkký, takže kompromis polokokos....

Taky mi tvrdne bříško :confounded: a začali se tu a tam ozývat posli... :frowning2: mám na to magnézko, ale zatím změnu nevidím, tak snad....

Nebojte holkky, všechno bude určitě v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2006 ve 02:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
děkuji za názor k té matraci :wink: molitan jsem zavrhla hned, zdál se mi příliš měkký.....asi jste se rozhodli nejlépe - zlatý střed :slight_smile:
Do té výbavičky jsme se pustili, neboť dostaneme na vše 10% vánoční slevu, tak proč to nevyužít...Kočárek chodíme zatím obhlížet, ale máme již představu.

Přeji všem těhulkám, aby bříška příliš nezlobila(netvrdla)a miminečka byla zdravá a čiperná!
10. pro 2006 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já se musím přiznat, že s tou výbavičkou mám docela problém a docela mě znervozňuje. Nevím, co všechno je třeba koupit a v jakém množství, tak jdu studovat nějaké ty stránky, co jste uvedly. Díky za mě.
11. pro 2006 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky březnovky a březňátka,
chci se zeptat, zda si budete pořizovat monitor dechu? A ještě k tomu tvrdnutí bříška - jak jste na to přišly? Já mám takový pocit, že mě asi něco takového potkalo minulý čtvrtek (to jsme se o tom shodou okolností bavily s kamarádkou, co musela jít ležet). Připadalo mi, že jsem měla křeče v bříšku a pohyby jsem necítila tak zřetelně. Teď poslední týden mi přijde, že pohyby tolik necítím, ale občas něco někde "žďuchne" - i když ne tolik, jak jsem byla zvyklá, tak se uklidním a doufám, že to není vážné. V pátek jdu na testy na cukrovku, tak se asi stavím za panem doktorem. Mějte se krásně!
11. pro 2006 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: já byla nejdřív pro monitor dechu, ale je to přece jen docela dost peněz... každopádně: uvažuju o tom, že ho koupím použitý po jednom miminku, aby byl ještě v záruce. Vyjde to o dost levněji a s tím souhlasí i má gyndr. Ještě k těm kočárkům, kdo tu psal, že má Cortinu X3 Evolution: můžu poprosit o změření hluboké korbičky?? Známá mi tvrdila, že z trojkolek má boudičku nejprostornější, moc moc prosím, jestli bude čas. Já se do obchodu na live změření nedostanu, mám nějaké problémy a rizikovku... :frowning2: všechny zdravím
11. pro 2006 v 17:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny moc zdravím. To tvrdnutí břicha by mě taky zajímalo, jak se to projevuje? Prostě Vám extrémně ztvrdne břicho? Nebo jsou u toho nějaké křeče? přeju všem moc pohodové dny!
11. pro 2006 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tehulky, me bylo receno, ze tvrdnuti bricha je zcela uplne normali a neprojevuje se u vsech stejne. Me treba ztvrdne bricho po nejake namaze, treba vcera jsem vygruntovala cely byt a pak se neni cemu divit....
Hezke predvanocni dny bes shonu!!!!!!!!!!!!
11. pro 2006 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
u mě je to tak, že jakoby je v břiše něco tvrdšího, jakoby se to ve vnitř šponovalo. někdy to trvá chvililinku a někdy to trvá chviličku dýl.
holky, máte občas taky pocit, jakoby trochu tlaku v konečníku?
11. pro 2006 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hankah, tlak v konecniku je tim, ze hlavicka tlaci na streva....tim je tlak v konecniku a taky je mozny vyskyt hemeroidu....
11. pro 2006 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám občas takový jakoby pocit, že by mě něco tlačilo na konečníku, ale mimi normálně cítím tam kde by mělo být. není to velký tlak, jen je to takový nepříjemný pocit........

ty gruntuješ? :astonished: měla by jsi dávat trochu pozor!!!!
11. pro 2006 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek