• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky, tak se taky hlásíme, zatím nepřikrmujeme, plně kojíme a asi ještě chvilku počkáme, celkový počet zubů 0 :slight_smile: a ty noci - fakt je to asi obdobím, v noci ze včerejška na dnešek (šla jsem spát ve 23) jsem do 5:30, kdy propukla v příšernej řev, vstávala 6x :unamused: A dvě noci předtím jen jednou (od 20 do 6), tak jsem zvědavá, co bude dnes.
19. zář 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: no hlavně kdy už to skončí nám, že :sweat_smile: :sweat_smile:

tak jsem si vzala malou na celou noc k sobě, protože jsem chtěla vyzkoušet to nekrmení přes noc a chtěla jsem vyloučit, že by se budila a domáhala toho, ať jde ke mně.
- před 8 už krásně spinkala
- v půl 10 první probuzení - uspala jsem bez prsa
- v půl 10 a 10 minut další probuzení - uspala jsem v pohodě bez prsa
- v půl 10 a 20 minut další probuzení - uspala jsem s mírnými potížemi bez prsa
- v půl 10 a 25 minut další probuzení - uspala jsem horko těžko bez prsa
- v 10 už uspat nešlo, kapitulovala jsem, dala jsem prso, vrhla se po něm a celé ho vypila

v půl 2 znova lačně vypila celé prso, v půl 4 znova a v půl 6 zas, načež od té doby už nespí, je vstanutá

takže první pokus dost propadák :grinning: ale ona vážně pije hodně, takže to nevypadá, že si jen vynucuje pozornost či tulení, myslím, že skutečně pije z hladu... takže to odkládám než budeme přikrmovat, zdá se, že prsní mlíko jí na celou noc nestačí... musela bych ji asi nechat vyřvat a to já nemůžu :pensive:
20. zář 2007 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vydrž prvni 3 noci a bude to ok, teda aspoň u nás jo, taky tak hrozně malej spával furt se budil a dnes spal celou noc :wink:
20. zář 2007 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak jsi to dělala jani, takže jsi ho normálně uspala bez pití? nebo nechala vyplakat?
20. zář 2007 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ho vždycky chovala a nebo pohopsala na balóně :wink:
20. zář 2007 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já taky hopsala :slight_smile: ale bylo to vždycky jen na pár minut, za chvíli byla vzhůru znova... takže mám takhle vydržet 3 noci?? co 5 minut vstávat, 15 minut uspávat a pak zase za 5 minut vstávat?? no těpic, to budu vypadat :sweat_smile:

a damík je pořád plně kojený?
20. zář 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od úterý papáme mrkvičku, jsem z toho kojení úplně už odrovnaná, takže už jsme se do toho pustily :sweat_smile: a zatím nám chutná :sunglasses:

No jo je to mazec, zkus vydržet, vím že je to dost náročný, ale u nás to pomohlo :wink:
20. zář 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak po nějaké době jsem tu zas!
Se spaním už jsme na tom trochu líp-vstáváme maximálně dvakrát a zdá se, že se to lepší :wink: asi je to období a srovná se to...
Zuby zatím v nedohlednu, váha překročila osm kilo, sedmdesát cm je dávnou minulostí...jsem zvědavá, jak bude přibírat, až začnem přikrmovat :wink: A to bude už brzo-šest měsíců se blíží. A do toho ta neodbytná kožařka, že už mě musí začít léčit, ať si to s tím pokračováním v kojení rozmyslím. Ale asi ještě vydržím-nechci ho chudinku odstavit ze dne na den! Jen mě mrzí, že kvůli tomu nemůžem chodit plavat :frowning2:
No jinak nám bylo opravdu rázně vysvětleno, že dokud se malej opravdu sám neposadí z polohy na čtyřech, případně z boku, tak v žádném případě sedět nesmí, jinak si zakládá na budoucí problémy se zády. Tak ho teda ani nechovám na klíně, což nese velmi nevrle, ale co se dá dělat-je to pro jeho dobro :unamused:
A fusak asi objednáme taky od emitexu, zdá se fakt dobrej :wink:
20. zář 2007 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Malá se budí už jen kolem třetí hodiny ráno pak až v půl osmé a to už vstáváme.Tak snad to tak vydrží.Ještě zatím nepřikrmuji.Jinak 70 cm a 7130g.Zítra jedu na měsíc k rodičům na sever čech k Varnsdorfu,tak už se těším.Mějte se pěkně a určitě se vám to všem brzo zlepší.papa
20. zář 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis, a v kolik chodí spát? A spí i přes den?
20. zář 2007 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
tak koukám,že většina stale problémy se spinkáním.U nás asi dvě noci budíček taky jen jednou.Kolem třetí a pak v šest.No a to už máme vyspáno.Ale ještě že alepon tak.... Tak se holky držte,určo se to zlepší...ťuk,ťuk at to nezakřiknu :wink:

jinak dnes proběhl druhej bazen a o.k. Naštěstí se jí to líbí. :sunglasses:

jo fusak jsem včera objednala,tak už se těším.Snad mají dost na skladě a nebudu čekat měsíc :grinning:

sisi:užíj si dovču :slight_smile:
pet: však neboj,až se ti to zlepší tak to doplavete :wink: A jak píšeš o tom posazování,tak mi to přesně takto zdůraznila ta mudra na rehabce kde jsme cvičily tu Vojtovku.Tak na tom vážně něco bude.Ale verča je tak taky moooc ráda. A taky jsem si všimla na tom bazénu/jsme tam stejně starý dětičky/,že je maminky posazujou a nechávají je tak.Tak nevím....,ale si to není moc dobré.
20. zář 2007 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my máme za sebou první horečkovou noc :frowning2:. Ať se Vám to všem co nejdýl vyhýbá! Byla to hrůza. Už přes den byla Adulik protivná až hrůza, no myslela jsem, že zuby. Celá noc pak byla nespavá, nešla pořádně uspat, ale to mně tak nepřekvapilo, v poslední době je to často... Tak jsem si ji vzala kolem 2 k sobě do postele a za pár minut mně vzbudilo horko, jak jí sálala hlavička. Tak jsem ji změřila a 39 :fearful: Ještěže jsem si hned po narození koupila paralen čípky pro kojence, ať mám doma něco kdyby něco. Tak jsem jí jeden šupla. Přitulená ke mně jakžtakž usla, ale já byla jak na trní! Vůbec jsem nemohla spát, pořád jsem ji hlídala, jestli a jak dýchá, jestli už se to teplo sráží a tak. Zkontrolovala jsem na ledničce číslo a adresu nejbližší pohotovosti a nachystala si knížku, kde je popsáno co dělat kdyby to šlo ke 40.

No matka hysterka :slight_smile:, ségra (matka dvou dětí) mi ráno řekla - "JEN 39"? To je v klidu. Jenže já se vážně bála, bylo to poprvé a představa, že ji musím dělat nějaké zábaly nebo tak... brrrr

No nicméně ráno v půl 7 to kleslo jen o půl stupně tak jsem vyrazila k doktorce. Dala nám Nurofen a prý to mám co 3 hodiny střídat s tím Paralenem dokud to nesrazíme pod 38.

takže holky - určitě mějte doma něco připravené! ale jinak ať vás to všechny obchází velkým obloukem, je to stres :frowning2:
21. zář 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě k tomu sezení, co zmiňujete, já s tím taky vnitřně bojuju :unamused: malinká by tak hrozně ráda byla... jenže vím, že by neměla. Ale přiznám se, že občas ji podepřu do takového sedolehu, i když i to by se prý nemělo, ale aspoň na chviličku... :zipper_mouth:
21. zář 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka, mi to nepřijde jako hysterie, já už bych rovnou jela na pohotovost... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a čim to, chřipka, nebo ty zuby?
21. zář 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla, ale neuvěříte ještě stále nejsem ve svém doma, ale u rodičů. Už konečne snad v polovině příštího týdne budeme ve svém a to začnou pořádné rajóny.
Jinak Honzík: hrozný šikula v kočárku už sedí a přidržuje se o boky kočárů jinak sám nesedí jen s přidržováním a včerejší kontrola byla i s posledním třetím očkovaním (ktré bylo opět v pohodě), tak váha 9045g a 74cm. Hlásíme krásné dva zoubky, které stále pěkně rostou.
už můžeme začít s ovocnými a mléčnými svačinkami. Spinká celou noc a i přes den si rád schrupne. Dlouho jsem vás nečetla a tak se omlouvám-stále nemám čas. Ale budu dočítat :wink:
Zatím se mějte moc faj papapa
21. zář 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všichni,máme už 4 zuba,9350g takže už nejsme zde nejtlustčí :slight_smile: :wink: ale ,,až" na 2 místě.jinak malá spí celou noc od 9h do 9h nebudí se.posl 14 dní spí na boku jak dospělá ženská.
21. zář 2007 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik:chodí spinkat kolem 19 hod.někdy i v šest hodin pokud odpoledne spinká jen 2 hodky.
sarkabrezen:také jsme si horečku už prožily 38.5 po prvním očkování.Střídala jsem sirup Nurofen a čípky a za 3 dny byla dobrá.Hlavně jí koj co nejčastěji aby měla dostatek tekutin.Také jsem z toho byla vedle.
21. zář 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: má i ucpaný nosík, ale prý nějaká viróza. no Nurofen zabral, už jsem pod 38 :sunglasses:

ježíši já vám všem závidím, co spíte celou noc :sunglasses:
21. zář 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen:také jsme už měli rymu i kašel.Rymu jsme osávali osávačkou a kapali kapičky a na kašel jsme měli sirup.
21. zář 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsichni,ja chci taky spat celou noc :frowning2: u nas se budime 2 - 3 za noc,kase nezabira,u nas spime 2krat dopoledne a 2krat odpoledne,snad se to zlepsi,zuby taky zadny,ale po polednich prikrmech mame za 3 nedele pul kila navic,uvidime kam to povede,papa
21. zář 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej se budí pořád v noci jen 1x nanejvýš 2x a spí od 8h do 7:30h :grinning:
Trpaslička a mléčné svačinky jsou co? Já už můžu dávat jogurt ale na tvaroh jsem se zapoměla zpetat.
Teď nevím zda jsem vám psala jak jsme dopadli s tou jizvou po TBC. Tak velmi špatně. Doktorka byla na dovči a sestřička se zhorzila a v pondělí jdeme znova a pak možní i do nemocnice :frowning2: :frowning2: :frowning2: Malému totiž začíná z toho čouhat maso. Mysleli že je to sekret takovej rosolovitej jenže nejde setřít. A má to pořád velký. Ach jo. Je mi ho tak líto. JEště že s ním chodí tatínke. Já bych to obrečela. Čekám na něj vždy v čekárně. :frowning2: :frowning2:
Gilr.misel 4 zuba? No páni. To jste rekordmani. Má tu ještě někdo více jak 2 zuby?
21. zář 2007 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl my vedem, ale taky jsme o týden starší, takže jsme na tom stejně :sweat_smile: Tý jo tak to ti Natálka spí přepichově, tak o tom se v noci ani nezdá, já se raduju, když spí od 19,30 do 6rána :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My máme 2 zoubky jeden nahoře a jeden dole, ale už nám leze i druhý dole :sunglasses:
Jé Mady to je mi líto, vy máte taky trápení, tak přeju ať je to co nejdřív ok :wink:
21. zář 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak dnes rekord.Verča spala od devíti do osmi.No já ani nedutam,jestli jí to vydží.....Ale byly jsem ráno taková zmatená,jestli jsme jedli nebo né :slight_smile:

mady: to je fakt pech...a neřekli ti proč to tak reaguje????

jinak jsem to konečně dostala,už mi hrozila vyvolávačka.Ale naštěstí se to objevilo samo.Takže záčínám brát nornal.antikoncepci :sunglasses: Už jsem se bala,abych nepodla jak před těhu-rok a půl bez menses,takže takovej malej přechod.No to nikomu nepřeju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no já furt hledám nějake ten zoubek a u nás ani Ň :unamused:
21. zář 2007 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dlouho jsem tu nebyla tak to schrnu jak je to s nama.Zuba zatim nemame.Spime od 8 tak kolem 2. papame a pak mezi 5.-7. papame znovu a uz neusneme.Mezi tim chodim davat dudlicka kdyz mi probudi ze knoura.
Davame k obedu zeleninku mame radi mrkvicku ale moc nam neslo kadeni :confounded: . Ted zkousim brokolici,take ji chutna a i kadeni ji jde lip.
Jinak mame uz nausnicky :slight_smile: byla statecna sikulka.Jeste nas ceka 3.ockovani,mame po tom vzdy teplotu prez 38 :cry: takze nic moc.
Take ji moc neposazuju jen treba na kline nebo kdyz se pritahne.
21. zář 2007 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:taky po dlouhé době...
zuby taky nemáme. Noci děsný! Pokud se vzbudí 3krát je to velký svátek!většinou 6krát.Ale když jsem dala večer kaši, tak nic nepomohlo.Ani po týdnu. Tak jsme zase s příkrmy skončily:slight_smile::slight_smile:
A začnem až mezi 7-8. Kvůli ekzémku.

Nemocní jsme teď všichni, ale malá naštěstí jen rýmu. I když i to je otrava,tahat jí za příšerného řevu a třepání soplík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Fusak musím taky koupit, ještě že jste mi to připomněly:slight_smile:

Kyri-napiš mi-třeba do IP-víc podrobností o tom kámoščiným porodu.Dík:slight_smile:

To chození plavat vám závidím! My kvůli tomu ekzému,který malá stále má, nemůžem:frowning2:

Tak se všechny držte!A užívejte poslední hezký dny..bude hůř!Vůbec si nedovedu předtstavit, co budem celou zimu dělat
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2007 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: mléčné:bílý jogurt s kombinací- marmeláda,piškoty,dět.sušenky.
Ale začnu s čistým jogurtem. Jinak tvaroh mi doporučila později-tak nevím :unamused: :slight_smile:
22. zář 2007 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi, a jakou vodu mají v bazénu u vás - u nás slanou, tak myslím, že to na kůži spíš pomáhá... (teda, pokud ten ekzém nekrvácí...)

a podrobnosti o kámoščině porodu zatím nemám (ale až je mít budu, tak písnu, nebo založím, či vyhledám téma o domácích porodech :wink:)

a druhá, co čeká mimi v únoru porod doma zvažuje, tak třeba bude další :slight_smile:
22. zář 2007 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jů,tak to by bylo fajn nové téma:slight_smile:

U nás právě slaná ani ozónová není:frowning2:jen chlor...:frowning2:
23. zář 2007 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusi, my jsme na tom s bazénem stejně :frowning2: chodila bych hned, ale nemůžem, pro změnu zas kvůli mýmu ekzému. Malej se kupodivu docela drží, i když tu kůži má evidentně taky hodně citlivou...A já začínám hodně přemýšlet o tom, jak co nejrychleji, ale zároveň co nejšetrněji vůči malému, přejít na stravu bez kojení...ten ekzém na rukou je čím dál horší :frowning2: chjo :cry:
23. zář 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Monik: nějak mi to asi uniklo-proč ti hrozila vyvolávačka? Teda jestli se můžu zeptat...Já totiž zatím nic...
23. zář 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek