• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

pet: tak to si mě potěšila. :wink: Pač my zahrádku nemáme a leda co se najde u babi.Tak jsem ráda že ty hotový věci nejsou tak hrozný.

jinak verča už třetí noc pěkně spinká.Ve 20h papame a ona se pak vzbudí kolem 4h,ale jen se převalí a zabrble a spinká dál až do 7h a to už většinou zase papame.Ale někdy jen tak povídá a papame až v 8h. Takže už se to asi stabilizuje a snad to nezakřiknu a vydrží mám to :wink: :wink:

doufám,že zítra bude lepší počasí.Chtěla bych jet někam na výlet,když máme taťku doma...... :slight_smile:
27. zář 2007 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,mala mi take moc nechce to co uvarim,tak zatim kupuju.Kake jsem si myslela ze to budu stridat.Treba ted jsem ji davala kupovanou mrkvicku a zkusila jsem do toho uvarit bramboru a nejedla to jem se sklebila.Dnes zkusim dat sklenicku mrkev s bramborem tak jsem zvedava jestli ji to bude chutnat.
Monik111:To se mas ze ti mala takhle spi taky bych to brala.Davas na vecer kase?
Mame dalsi pokrik,mala se vcera prvne zacala stavet na kolinka,je to sranda ale mam velikou radost :slight_smile:
29. zář 2007 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
cermonca: kaši moc nedávám,spíš občas do mlíka dám dve odměrky toho prášku co se z něj ta kaša dělá.Ale ted už to nedávám.Ale je fakt,že na noc vypije 200ml mlíka. A to přes den né. to vypije tak 150ml.
včera jsem jí zkusila dát naškrábanej banán a to jí teda vůbec nechutnalo.A to jsem myslela že jí bude šmakovat,když je to sladký.Ale koupila jsem na zkoušku skleničku banán s jablíčkem tak to dneska vyzkouším co na to bude říkat..... :wink:
jo a Verča teda moc nechce ani tu kupovanou mrkev.Asi nebude mrkvová.a nebo snad časem..... :wink:
29. zář 2007 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas papame uspesne,ale zase neuspesne nespime celou noc,no snad nekdy
29. zář 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, taky se stavíme na kolínka, je to prča, jak se houpe sem tam a občas skoncí na nose:grinning:

dneska se chystám, že vyrobím první lžičku - mrkvičku s rýží, tak jsem zvědavá, jak to půjde. včera jsme jí poprvý dali čaj ve flašce a jen to žužlala, vůbec jí nedochází, jak má tu flašku sosat :sweat_smile:
doteď měla jen prso, nic jinýho

a to hlavní: včera jsme měli poprvé noční výlet - do kina :slight_smile:
taishu jsem uspala, hlídala babi a vyšlo to dobře, malá se vzbudila asi 10 minut před tím, než jsme se vrátili a byla celkem vysmátá, takže dobrýýý :grinning:

a byli jsme na Tajnostech, náááádherný to je, úplně jiný, než jsem čekala, ale strašně se mi to líbilo, tak mě to jako vyladilo, že mi ani neva, že jsem spala jen nějakých 6,5 hod :grinning: :sunglasses:
30. zář 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak nám zatím chutná vše, už máme vyzkoušenou mrkvičku, brambor, brokolici, rýži a květák, no malej je jedlík.

No a s tím spaním jak kdy, někdy spí celou noc a někdy se vzbudí i dvakrát :unamused:

Jo jinak nám vylezl 4tý zoubek, tak malej vrže o 106 je to prča :sweat_smile:

HOlky a už dáváte jogurty, od kdy se můžou? Si myslím, že bych mohla už dávat bílý ne?
30. zář 2007 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusik,
na těch kolíknách taky machrujeme, ale první se rozhoupe a pak (jakoby skočí) vypadá jak žabička. 2x-3x za sebou praráda. Stále nemáme třetí zub a teď asi bude pauza-malý je v pohodě :wink:
Ale začal se mi budit večer-něco jak píše janica :unamused:

A k těm jogurtkům, tak já už bílej dala, ale zvolila jsem asi špatný-vůbec mu to nejelo. Ale doktorka povídala, že může i s marmeládou, tak to mu zachutnalo. Dávám mu ho na druhou svačinku a asi, co druhý-třetí den.
Dnes jsme měly premieru s přesnídávkou-páni ta se okamžitě vypařila :grinning: :wink:
30. zář 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak my zatím nepřikrmujem, ale brzo taky začnem-počkám tak týden po zítřejší hexa a začnem zkoušet :wink: Ale chtěla jsem se zeptat-jak ty vaše prďolky krmíte? Lžičky, v sedačce...?

Jinak u nás taky probíhají pokusy o lezení, ale zatím vede válení sudů-což by neměl, ale je to sranda a docela mazec-během chvíle překoulí obejvák (5,5m) a má z toho hroznou prču :grinning: Prostě se dostane, kam potřebuje...jenže ho nějak musím donutit, aby se začal sunout vpřed, a ne kutuláli kutuláli do stran :sweat_smile:
30. zář 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas taky byly vcera naznaky lezeni,vyspulila prdelku a s nozickama plavala ve vzduchu a kousek po kousku si pro svou oblibenou hracku dosla.Zacla jsem krmit v lehatku,ted uz je oprena o sedacku
1. říj 2007 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: krmíme lžičkou (umělá avent - je akorát do pusinky, akorát že ten pár stojí cca 120kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a máme ji v pololeže - asi taky přesedláme na lehačku, než bude sama sedět, ještě to potrvá...

dneska jsme byli na poslední letošní hexa - a dobrý, trochu bečela, teď spí:slight_smile: a navážili nám v našich 5m a 3t 8460g! je to buřtík :grinning:
(vzpomínám si, že tolik měla nedávno roční holčička naší kamarádky)

a ty jogurty by prý do roka děcka neměly (a maso a cukr a sůl a koření atp.) takže já je určo dávat nebudu, ani ty slazený přesnídávky nebo maso - leda slabý vývar. no, možná to vydržim aspoň do 9 měsíců, jenže hnedle budou vánoce a spousta dobrot, tak bude malá určo žerat... :sweat_smile:
1. říj 2007 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme dnes po druhým očkování,Verča také trošku brekla ale jen trochu a dobrý.Jinak máme 71cm a 6970g.
tak koukám kyri,že máme co dohánět.... :wink:

co se týká jogurtu,tak je asi vážně brzy.A přesnídávku začnu dávát asi jen tu od hami,kde jsou jen přirozené cukry z ovoce.Tak snad to se muže,prej.....
my taky krmíme v lehátku.Sice už jsme koupily tu stoličku na papání,ale ještě si na ní Verča počká než bude sedět.. :wink:

no lezení je u nás akční záležitost,ale po kolenách jí to ještě moc nejde.Leze jak voják..teda spíš se plazí :grinning: ale je rychla jak fretka :grinning: .Jinak sedět asi jen tak nebudem,sice se Verča snáží přitahovat a zvedat hlavu,ale nijak jí to asi neba.Tak uvídíme kdy na to příjde.. :wink:

jinak jak kyri zmínila ty vánoce,tak už aby byly.První vanoce s našíma bobečkama.To bude nádhera... :slight_smile:
1. říj 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik: to bude nádhera, až se třeba ty naši drobečkové začnou zkoušet přitahovat ke stromečku :grinning: :grinning: :grinning: už se taky těšíme! Už dokonce vybíráme dárky :wink:

Hlásím aktuální míry: 74 cm a 8150 g...za měsíc jsme přibrali skoro kilo, což je prý trochu nad normál, asi o polovinu.. :sweat_smile: Ale je to šikula, druhá hexa proběhla v poho, tak když se neosype, začnem za tři dny taky zkoušet něco jinýho, než jen to mámino. Můžem papat zeleninku, ovoce, masíko i kašičky...ale začneme u mrkve a na večer zkusíme nějakou kaši-jaká vám nejvíc šmakuje?

Kyri: hůza, nějak jsem zapomněla, že budem brzo papat a lžičku nemůžu tady u nás sehnat-jen kovový :unamused: ale díky za tip, jestli bude někde skladem, hned jí objednám.

Jo a dnes nám přišel fusak-tmavomodro-světlemodrý emitexácký-a myslím, že tam snad malýho budu muset dávat jen v bodýčku! ne-dělám si samozřejmě srandu, ale je fakt děsně teploučkej! Jen chvilku jsem ho měla přes nohy, když jsem ho rozepínala, a bylo mi pod ním hic!
Takže už jsme na zimu vybavený, i sněhulky máme, tak může začít mrznout :wink:
1. říj 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Tak nám mudra říkala že jogurt bílej můžem ale né ligt takže dávám už kvůli té přirozené mikroflóře co ty jogurty dělaj :wink: Dávám zrající a vypadá dost dobře :wink: Dneska měl na sváču zbytek krupice co včera nesnědl (obilnou) a zbytek přesnidávky borůvky se smetanou a ktomu jogurt a oblizoval se až za ušima.

Jinak kaše mám různý a střídám každej večer :grinning: banánovou, meruňkovou, broskovovou, jahodovou, malinovou a pak obilnou s jemný zahr. ovocem, jgurtovou s lesním ovocem a čokoládovou s pomerančem :grinning: no výběr jak Brno :grinning: No a přesnidávky dávám taky různý nebo vždy uvařím jabko a hrušku a do jogurtu dávám banán a nebo dětské sušenky a nebo piškoty.

Ale nevím jak dáváte tu rýži? Jen vaříte? To by mi asi nesnědl. Jak má větší kousek tak se mi nadavuje. Mi říkala mudra že je instatní rýže ale tu nemůžu najít :wink:
Jinak TBC nevypadá pořád dobře :frowning2: tak snad nám to zas nebodu vytahovat ten hnis. Jó a nelezem teda vůbec. Sudy válí ale jen tak ze zad na břicho a zpět :wink: ale říká bababa a mám nic :frowning2: :frowning2:
1. říj 2007 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jó - my vlastně taky povídáme-úplně bych se zapomněla pochlubit! I když chlubit se může tak akorát táta a bába-to jede furt dokola a má z toho děsnou radost.
Rýžovou instantní jsem viděla od nutrilonu...
1. říj 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Povídáme taky baba a sem tam zaslechnu i mama, ale to opravdu zřídka. Jinak se mu hrozně líbí, jak g...rčííí. Vysloví g a potom mu to v krčku jen bublá a to je super.

A krmím v autosedačce (lehátko jsme neměli) a teď i v kočáru, protože máme doma stále bojové podmíky ohledně stěhování.
A o té stravě přesnídávkách a jogurtech...., tak bych snad, jak některé z vás nic neuspěchala kdybych ovšem kojila! Bohužel mi nebylo dáno a proto poslouchám rady doktorky, které plně důvěřuji. Je to starší paní zaměřená na homeopatickou léčbu a má velkou praxy za sebou....
3x klepu- Honzík ještě stále neměl žádné nachlazení(ani rýma) a číní se od narození dobrému zdraví. To je pro mě to nejcenější.
1. říj 2007 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! tak my už taky včera oslavili půl roku, takže se chystáme začít papat. budu opatrňoučká, protože jsme doteď jen kojili, takže není kam spěchat. akorát si teď teda pro sebe řeším - chtěla jsem dělat všechno doma, kašičky, polívečky a tak, zahušťovat přírodníma kašema, polentou a tak... abych se úplně vyvarovala cukru, jenže - pokud neseženu dobré bio potraviny, tak skutečně riskuju, že to doma udělané bude horší než kupované skleničky, protože výrobci skleniček musí hodně přísně kontrolovat dusičnany a tak, což když koupím zeleninu v normálním obchodě tak není :unamused: tak teď skutečně nevím, zkusím se porozhlídnout po nějaké té bio prodejně a uvidím

včera přesně v 6 měsících naváženo 8,3 kg :slight_smile: ale od posledního vážení, což je nějaké 3 týdny přírůstek jen 100 gramů! ale vypadá pořád dobře cvalík můj :slight_smile: takže snad je všechno v pořádku... asi jen už skutečně přestává stačit mlíčko
2. říj 2007 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahjojky! Tak jsem dnes nakoupila čtyři různé kašičky-sice jsou všechny rýžové (s těma máme začít), ale jedna je s jablíčkem, jedna s banánem, jedna s kukuřicí a poslední obyč-tak s tou asi začnem. A taky jsem sehnala tu lžičku! Jenže jsem zas nesehnala žádnou pěknou mističku :angry: Když jsem ji nepotřebovala, viděla jsem jich všude spoustu a teď nemaj buď vůbec žádnou anebo růžovou...

Šári:gratulace k půl roku! S těma příkrmama jsem si to představovala stejně, ale asi nakonec přistoupím na ty kupovaný(jak jsem psala někde dřív-jsou fakt kvalitní a mnohdy lepší, než ty dělané z kupovaných věcí)
Sice začnu s domácí mrkví a cuketou, ale pak mi dojdou ingredience, takže hamánek a sunárek to myslím jistí... :wink:
2. říj 2007 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
petas - nápodobně :slight_smile: gratulace. já včera taky nakoupila rýžovou s banánem a skleničky mrkvičku s jablíčkem, rýži s mrkví a brokoličku. včera jsem uvařila mrkev, rozmačkala s kouskem másla a malá mi to plivala :frowning2: tak jsem jí zkusila dát ve skleničce jablíčko s mrkví a sice se šklebila, ale polykala. takže skleničky budou asi vést, ale nebudu to vzdávat! :dizzy_face: budu i dělat doma, snad jí něco zachutná

a koupila jsem si to Ergo a je úúúúúžasné. měla jsem obyčejnou klokanku a tu jsem vůbec nepoužívala, protože to nasazování bylo hrozné a malá se v tom nosit vůbec nedala, bolely mně z toho záda. a tohle Ergo je super, nasazování šup šup a nošení super pohodlné na boku nebo na břiše, později přidáme i na zádech... a nasazování je snadné, takže nosí i taťka :dizzy_face:
3. říj 2007 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkabrezen:Gratuluji k pul roku :wink:
S tim varenim jsme na tom stejne,ja to zkusim tak jednou za tyden jak ji to bude chutnat varim bramboru a mrkev, mame domaci,kdyz to udelam dostatecne ridke tak to ji ale jak je to trochu hustejsi tak to plive :frowning2:
Jinak mudra nam doporucila i jogurt s zivou kulturou tak ji ho take zkusim dat,ale asi jeste mesic pockam.Do ted jsme jedli jen obed zelenimku ted chci pridat svacu ovoce a pak zkusim ten jogurt.
A co treba spenat davate?Jsou na nej teke rozlisne nazory tak nevim.
3. říj 2007 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja spenat davam obcas,u nas je to naopak,co je ridke tak neji,co je huste tak dlabe,dneska prima noc,kazdou hodinu a pul vzhuru a to jsem si uz myslela,ze zacina mit uz trosku rezim
3. říj 2007 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
cermonca: tak u nás špenát proběhl jen jednou.S brambůrkem.A docela jí šmakoval.A co je na špenátu špatného????nevím nic.........??????

jinak dnes konečně došel fusak...HURÁ!!!!! Už jsem myslela že nepříjde.Ale fakt super.Je bombově řešenej a tak teploučkej. :wink:

holky taky gratulace k půl roku :wink: ....no to fakt letí :slight_smile:

poupe: to je jak u nás.Už jsem myslela že krize zažehnána a ted tři noci hokej jak má být.A pokaždý je vzhuru jinak. Tak teda nevím kdy se to nějak upraví :wink:

pet: jakou značku tech kašiček máš????
3. říj 2007 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekde jsem cetla ze spenat muze vyvolat vic alergicke reakce tak nevim.Ale na druhou stranu kdyz ho delaj od hami jako prvni lzicku tak se asi davat muze.Take ho zkusime.
3. říj 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik:dvě mám od nutrilonu a dvě od sunaru, ale jaká bude nej ještě nevím, ještě jsme nadávali, protože se malej po tom očkování přeci jen trochu osypal, tak počkám než to trochu zmizne.

Šári: taky přemýšlím o novém nosítku. Mám takové obyč, sice je ok, malýmu se v něm i líbí i dobře spinká, chodíme s ním tak i na houby, ale brzo se nám tam nevejde...Takže Ergo dobrý, jo?

A k tomu co a jak dávat-http://www.kojeni.net/prikrmy.php Docela šikovný soupis :wink:
3. říj 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ÁÁÁ teď jsem našla první zub! Jednička vlevo dole :slight_smile: Budou šatičky :grinning:
3. říj 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petaska gratulujůůůůů k prvnímu zoubku:wink:

Jo o tom špenátu, se má prý dávat jen zřídka a jen kupovaný skrz dusičnany, teda jestli si to dobře pamatuju :sweat_smile:
3. říj 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po včerejší kontrole máme 8900g a 75cm
4. říj 2007 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem to o špenátu četla... u nás zuby furt nula, zato ty noci... dneska už jsem vážně padala na hubu, vůbec jsme nespaly.

cermonka - taky s jogurtem počkám až aspoň trošičku později...

moc se nám do toho jídla pořád nechce, je to boj, ale je to sranda to první krmení holky, co? malá mi pořád cpe všude ručičky, včera měla mrkev až v uchu :sweat_smile: a ty ksichtíky co u toho háže... no prča

petas - Ergo je super, ale je taky hodně drahé, já dostala peníze od babičky, tak jsem do toho šla, stálo 2,5 tis. ale mně se vážně vyplatí, malá má teď období, kdy v kočáře nic moc a takhle s ní konečně můžu jít i tam, kam jsem s kočárem nemohla... no jsem nadšená, využíváme ho každý den.

tak já jdu na procházku, počasí sice není, ale snad mi ta moje jezinka :dizzy_face: bude venku spát, doma se jí nechce
4. říj 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to je prča, já objevila, že máme natažený v pc písničky z včelích medvídků, pouštim to taishe a ona ani nedutá, poslouchá, a já mám klííd :grinning:
(aspoň na uvaření oběda:wink:)

girl, tak na vás nemáme :wink:

petaska, dík za ty příkrmy, už to jdu studovat a tu lžičku maj určo na http://www.aventbaby.cz/

sarka, to ergo chceme vyzkoušet taky, taisha je už v šátku hrozně těžká :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak dík za raference, tatík bude rád, už by šátek nejradši odložil :wink:
4. říj 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak mám asi po kojení :frowning2: :frowning2: už druhej den nekojím :frowning2: malej vůbec nechce prso a když mu ho strčím do pusy tak už mě 2x kousla těma zubama nic příjemného. Někdy aspoň pil po probuzení ale teď už nic. Ach jo! Je mi to moc líto. Mlíčko ještě mám. No ale co nadělám že?! Většinou maj holky problémy odnaučit od prsa a já mám problém opačný. :frowning2: :frowning2:

Jinak já mám klokanku Red castle a nikomu nedoporučuji. Je jen na jedno rameno s tím že se váha rozloží okolo pasu. Ale manžel byl úplně naštvanej neboť ho boleo rameno :grinning: takže jí zase prodám :grinning:
5. říj 2007 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady:tak to je mi lito ze malej nechce kojit.Treba si to jeste rozmysli.Davas mu jeste jine mliko?Ze je to divny aby najednou prestal chtit.No ale hlavne ze je spokojenej a to je nejdulezitejsi,tak se tim moc netrap a uvidis jak to bude.
My jdeme dnes ve 12 na posledni hexa a na kontrolu.Chudak mala vzdy po ockovani ma teploty.Tak to budeme cely vikend zalezli doma :unamused:
Jeste mame trochu rymu tak jsem ji to zkousela odsat a ja ji proste nepreperu tak to v ni chrci dal ach jo :confounded:
5. říj 2007 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek