• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

my jme taky nemocny,nejdri ja a ted mala a to jsm myslela ,ze kdyz kojim tak je imuni
5. říj 2007 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cermonca u nás je taky vždy boj s odsáváním, manže drží ruce a já odsávám, sama bych do toho nešla, protože on má šílenou sílu, mi normálně vezme ruku a oddělává mi ju a nebo mi do ní bouchá :sweat_smile:
5. říj 2007 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme doma od mudry,mame za sebou posledni ockovani tak jsem zvedava na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aktualni vaha je 6350g,uz mame davat postupne i masicko muzu i zloudek ale nemusi se.
Ta ryma je pry dobra ze je to z toho jak zacali topit,tak musim zvlhcovat vzduch.
5. říj 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No cermonco dávám od Hami mlíko. Dávala jsem Nutrilon skrz to že mi málo přibíral a teď už papa vše. No dneska jsem už nekojila taky vůbec. Se od prsa odvrací a vzteká se. Ale z flašky je úplně hotovej. :frowning2:

No my jsme s manžou byli oba nemocní a malej naštěstí rýmu neměl. Jsem mu jen vytírala nosík tyčinkama a kapkama do nosu. Prý se nemá odsávat. Že se tím drždí sliznice a je to pro ty prcky ještě horší. Tak nevím. Jó a dokonce prý ty odsávačky z lékarny ty obyčejné modré kolem 18Kč jsou závadný. Říkala mi to kámoška že to byl v telce. A já ji zrovna mám.

No my asi půjdeme na všechny hexa znovu. Skrz to blbé TBC. Včera mu to opět praskl a dneska mu zase tekla z toho krev. Pořád to je nic moc.
5. říj 2007 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už definitivně mám po kojení. Dneska ráno jsem to zkusila a opět mě 2x kousl. A těma zubama to je fakt sado maso. Už nebudu trápit ani jeho ani sebe. Ale chtěla jsem se zeptat když už normálně jí vše kolikrát denně mám dávat sunar a jakou dávku? Teď dávám ráno sunar 120ml. pak má svačinu, oběd, svačinu, večeři (kaši) a večer 120 sunar a pak se ještě bude kolem 2h na další 90ml sunaru a pak kolem 6h 90 nebo 120ml.
6. říj 2007 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady se nediv,flaska kojeni nici
6. říj 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky holky! Tak hlásíme první dva dny s mrkvičkou a večerní kašičkou :slight_smile: No mrkev nám moc nejede-první dvě pidilžičky ok, ale pak už se prdík šklebí jako bejk :stuck_out_tongue_closed_eyes: A přitom je ta mrkvička sladká...Ale kašička mu celkem jede. Jen musím najít vhodnější čas, protože zatím byl vždycky už tak nějak unavenej a následně protivnej a línej otvírat pusinku. Takže spapal asi sedmdesátku kašičky a pak se musel v pohodlí dorazit u prsa :wink: Ale je to fakt paráda, jak po tý kaši chňape :grinning:
A můj poznatek k flašce a kojení-nevím, myslím, že je to u každého jinak. Kamarádka v pohodě kojí a večer dává kaši z flašky...A říká se totéž o dudlíku-nedávat, bude se blbě chytat prsa...A Honzík má dudlík od porodnice a kojíme vesele dál a dál :wink: A flaška mu teda nic neříká. Jsem si myslela, že bych mu tu kaši, co nedojed, trochu naředila a dala z flašky, ale on prostě jen ten dudlík přestrkuje po pusině jazýčkem a netahá. Takže flašky máme doma asi zbytečně :sweat_smile: Až budu zkoušet čajík, zkusíme to z hrnečku-dostali jsme nějaký special s pítkem pro prcky od šesti měsíců...no tak uvidíme.
8. říj 2007 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak změna-mrkev nám jede! Dneska jsem udělala jen z půlky a chyba-měla jsem udělat celou-si tu lžičku sám cpal do pusinky a pak úplně smutně koukal do tý prázdný mističky... :grinning: Je to kulich :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2007 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se nechtela mady dotknout,jen tlumocim co rikaji laktacni poradkyne,at si kazdy dela co chce.
8. říj 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nevim jak je to s flaskou a dudlikem pri kojeni,asi opravdu zalezi na diteti.My jsme flasku nedavali jen jsem ji koupila kdyby musel manzel zaskocit a nikdy jsme ji nepouzily :slight_smile: No a dudlika jsem se bala dat,ma ho az od dvou mesicu a je to dobry nic se nezmenilo.Znam spoustu kamaradek co davaji dudlika i flasku,no teda s cajem tak nevim jestli to neni neco jineho,a vsechny normalne koji.Je to asi nahoda a kazdemu decku vyhovuje neco jineho :slight_smile:
8. říj 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my už taky připapáváme! minulý týden to byl celkem boj, ale každý den byl o malinko lepší a dneska už dlabem jak profíci. už jsme měli mrkvičku, mrkvičku s jablíčkem a brokolici, ta chutnala nejvíce. teda kromě ovoce, to jasně vede, takový nastrouhaný banán v rýžové kaši nebo kousek oloupané broskve do ručičky na žužlání... jedna báseň :dizzy_face:

s čajíkem ještě počkám než přestanem všechno kašičkovat a budem jíst i kousky, ale taky mám koupený takový ten "magic" hrneček, který má naučit dítě pít z hrnečku.

mady, kojení je sice nejlepší, ale nejdůležijší je, ať jste oba v pohodě, a pokud je to s flaškou, tak ať. máš pravdu, netrap piškotka ani sebe.
9. říj 2007 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauko,
my máme dneska půl roku! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
teda, to byl fofr, ještě nedávno v porodnici, a teď už tak velký dítě
- tímto gratulujeme i moníkovi a verunce :dizzy_face:

už taky papáme, je stále jako otesánek, chmatá mi po lžíci a cpe si ji do pusiny

včera jsme pokládali nový koberec, malá se na něm hnedka děsně vyřádila (a spát šla asi v 10 v noci)
je krásnej a měkkej a teploučkej - akorát pejskovi asi ušijeme botičky, nebo co, aby nám ho hnedle nezašlapal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2007 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

kyri, mi vám taky moooc gratulujeme :slight_smile: Je to vážně frčák jak se to překulilo :wink:

jinak u nás se taky pěkně papá.A to s tou lžičkou to jsou vážně boje.Takže máme jednu navíc a s tou si Verča bojuje.U nás taky vede brokolice,ale mrkev už jí taky docela zachutnala.

jinak taky provádíme upravy v pokoji pro Verunku,chceme jí ho dát k ježíšku,tak snad to stihnem :grinning:
kyri: nemáš nějaký tip na obchod s dět.kobercama???Zatím jsem nenarazila na nějakej pěknej.....
10. říj 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, vidiš, my máme zatím v dětském pokoji skladiště :sweat_smile:
a k ježíšku to vyklidit a zařídit, to je dobrý nápad.
ale jsem na nás teda zvědavá... :confused:

koukala jsi sem?
http://www.ikea.com/cz/cs/
11. říj 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, v Ikee jsme i byly.... :frowning2:

no my taky do teď mely v pokojíčku skladište.Byla tu posilovna,sušárna a prostě bordel.Tak to dáváme postupně dohromady.Jen kam s tím bordelem.....asi to skep jistí :grinning:

normálně má dnes Verča nějakou krizi.Skoro mi celý den pořádně nejedla.Až ted odpol to začala dohánět.Už jsem byla nervozní,tak snad to bylo jen přechodné :unamused:

no zítra jdeme na ty naušnice,tak už jsem teď nervní.Tak snad jí to nebude moc bolet.Pusinka moje :slight_smile:

no ale koukám,že to tady moc nefrčí.... :grinning:
tak dobrou a pěkné sny všem :pensive:
11. říj 2007 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! No já jsem kojila úplně v pohodě i při flašce. Je fakt že začínal pak být línější ale po spaní si dal prso. Jenže najednou zlom. No už nekojím teda vůbec a ani to nezkouším. Mlezivo mám pořád po zmáčknutí.

Ale mám problém s pitím. Malej prostě kromě sunaru nic nevypije. Ikdyž mu dám flašku od sunaru a dám tam cokoliv jiného tak nic. A přitom když už baští vše by měl pít. Nevíte co na to? Pítko taky mám a taky nepije. Zkoušela jsem čaje, vodu, šťávu (doma dělanou i kupovanou) a nic. Jen sunar.
11. říj 2007 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, tak mu to dávej po lžičkách, ne z flašky
12. říj 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri no lžička se taky moc nechytá :frowning2:
13. říj 2007 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, nezvávej to, držím pěsti, ať si brzy zvykne
13. říj 2007 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
chci se zeptat - může se dává šťávička z ovoce, i když je nepřevařená?
13. říj 2007 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady, my teda sice dál kojíme, ale zkoušela jsem mu dávat taky flašku i hrneček s pítkem i bez, ale nic z toho se nechytlo...Jak už jsem psala, nechci ho odstavovat nějak moc násilně, ale pomalu by to nebylo od věci-kvůli mému ekzému a nutnosti ho už konečně-po patnácti měsících-začít léčit. Jenže malej jaksi stále nepřišel na to, že se dá pít i něco jiného než mlíko přímo od zdroje :sweat_smile: Tak holt zkoušet dál a vydržet-ono se to poddá :wink:

Jako jsem vyzrála na malýho, když mu nezachutnala brokolice. Mrkvičku jo, ale ne s brokolicí, tak jsem mu do toho zamíchala trochu instantní kaše, kterou miluje a hned bylo vymeteno :grinning: No zdá se mi, že se začíná pěkně kulatit...zatím byl víc dlouhej, než širokej, ale jak jsme začali přikrmovat, nějak kyne :sweat_smile: :grinning:
I rehabilitační mu říká sumíku :astonished:
13. říj 2007 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od pristiho mesice,mame jen rodicak,to bude mazec
14. říj 2007 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec včici :wink:

tak jsme v pátek byly na těch naušnicích :stuck_out_tongue_closed_eyes: No chudinka plakala a maminka taky......
ale pořád to máme červené a trochu nám to hnisá.Otíram lihem a mažu framikoinem a nic.Máte pro mě nějakou radu??????????

slonik: já jí davala normálmě štavičku z mrkve a jablíčka a nijak jsem to nepřevařovala :slight_smile:
15. říj 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě jaký máte názor na to očkování proti těm pneumokokům???? Nějak mi to vrtá v hlavě :rolling_eyes: :fearful:
15. říj 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik, rada k naušnicím - vydržet :unamused: za 14 dní už to bude OK, jen to pořád čisti a mazej Framykoinem, občas tu naušničku i protoč v tom oušku.

taky přemýšlím nad tím pneumokokem a meningokokem, ale malá očkování dvakrát dobře nesnáší a četla jsem názor doktorky, že pokud to dítě netrpí na nemoci a nemusí brát často antibiotika, tak je to pro něj spíš zátěž, než pomoc :confused: ten Prvenar udělal kolem toho humbuk, ale pořád je to spíš obchodní trik, nemůžu si pomoct :unamused: proč nedělají reklamu na hexavakcínu, že je to OK, jako osvěta?
15. říj 2007 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tak o tom očkování přemýšlím taky, zeptám se doktorky, až tam půjdem na poslední hexa, co si o tom myslí...Já fakt nevím, člověk by chtěl toho prcka před vším ochránit, ale zas má obavy, aby ho zbytečně nezatěžoval nějakejma svi.stvama :unamused:

Jinak jsem se chtěla zeptat, kolik kašičky vám večer spapají ti vaši andílci? A ještě jeden dotaz: co pudink? Teda ne klasický z mlíka, ale dělala jsem jablečný a hruškový přesnídávky a do nich se přidává pudinkový vanilkový prášek-jsou fakt mňam :dizzy_face: Ale nevím, jestli to malýmu můžu dát už teď...?
15. říj 2007 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

pet: tak to nevím s tím pudinkem,ale co se týká té kašičky tak Verča jim moc nedá.Když už tak max.70ml. Takže skoro nic.Ale já ji ten prašek na kašičky dám do mlíka aby to bylo hutnější.Ale nekojím takže u kojících to asi nepůjde.

jinak dnes opět pokus o domácí stravu a opět neúspěch. Udělala jsem brambor s mrkví a brokolicí a nic. Prostě to nechce.Tak fakt už nevím kdy jí to začne chutnat :frowning2:

slonik: fakt 14dní???? Chudinka se u toho tak vzteká když jí to čistím.... No musíme tedy vydržet :wink:

jinak nám vůbec nechutná banán ale jablíčko-to by se utloukla :slight_smile:
16. říj 2007 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik: tak to my zas banán jo-večer má teď banánovou rýžovku a je po ní celej divej :grinning: Ale dá si tak ze 150ml a pak začne být protivnej, unavenej, strká si packy do pusy...sice když se mu tam ještě trefím lžičkou, tak se uklidní a zamlaská si, ale je to spíš boj, takže se pak stejně radši dorazí u prsa...

Ale s poledním papáním je to horší. Jak jsem si pochvalovala, jak jsem na něj vyzrála, když se mu nechtělo papat brokolici a když jsem mu jí smíchala s trochou kaše, tak si mlaskal, tak teď už se mu do toho zase nechce :angry: Zítra zkusím cuketu s mrkví a uvidíme...ale v poledne většinou víc jak 100 většinou nesní. I když se mi přesto zdá, že fakt kyne :sweat_smile:

No ale potřebovala bych ho přeci jen naučit bumbat i flašky s pítkem, aby byl trochu nezávislejší. 17.listopadu máme totiž slučák s gymplem a docela bych tam aspoň na chvilku zašla...a tudíž musí hlídat někdo bez mlíkárny na hrudi, ale s lahvičkou v ruce. No jsem zvědavá, jestli to nějak zvládnem...
16. říj 2007 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusik,
tak hlásím k sedmému měsíci 9275g a 76cm.
S baštou nemáme zatím vůbec problémy, takže 3x všude klepu :dizzy_face:
Zdravíčko nám zatím přeje a jsme hrozně zvědaví :grinning:

Jak vás pročítám, tak se tiše směji, když jsem s příkrmama začínala já :slight_smile: :wink: ......Je to pohodička-možná mi to malý usnadňuje, protože otevírá pusinku na všechno. Je to fiškus a špekulant. tak papa
16. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpasličko, tak to Ti závidím, protože u nás je příkrm boj - nechce otvírat pusu. Monik, ty to dáváš Honzíkovi do flasky? Jinak dnes jsme zkusili jablíčko a docela to šlo, ale polední mrkvička s bramborem absolutní fiasko :rolling_eyes:
taky jsem byla dnes u doktorky - malé se udělala vyrážka, tak jí na to dala nějakou mastičku (mimochodem v příbaláku je napsáno, že je to pro děti od dvou let :sweat_smile: ) na očkování proti pneumokokovi a ona říkala, že do dvou let je hodně základního očkování, tak až bude mít všechna základní očkování, tak pak další :confounded:

No, dnes mám den docela na "pytel", tak se tu opatrujte a zatím dobrou noc!

PS: jak vám spinkají? My teda děs, a teď se ještě léčím z angíny už týden, prošvihly jsme díky tomu první dvě lekce plavání a zatím jsem neměla šanci to moc vyležet.
16. říj 2007 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek