• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahoj holky, řeším různý problémy a vzpomněla jsem si na starého dobrého modrého koníka a vidím, že jsem udělala dobře, protože vy řešíte podobný. Jelikož nemám tolik času, abych so přečetla vše co jste tady psali od té doby co jsem tu nebyla, tak se vás zeptám:1)taky vám vaše miminečko nespinká?Malej usne po kaši v 19 hod. a spí mě tak 1,5 hod., potom se budí tak po 10,někdy po 30 a někdy po hodině. Bud jen tak na dudlík, nebo chce prso, už nevím co mám dělat, jsem naprosto nevyspaný člověk a to už 3 měsíce :cry: 2) Nastalo u nás asi separační období=malej se beze mne nikam nehne a u cizích lidí plače(dokonce plače i u své jedné babičky),taky to u vás nastalo?A nevíte,jak dlouho to může trvat? 3) Kolik už máte zoubků_My ještě ani jeden a to nemáme ještě ani známku v dásních po tom, že bychom měli mít. Napište mi prosím a nejlépe do mé pošty, protože doma internet nemáme a než zase dojedu k našim, tak bych to tady hledala. díky moc,ahoj
22. říj 2007 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tady je nějak klid :confused: tak kaše trošku pomohla, ale ještě to není ono :dizzy_face: Jak často dáváte příkrmy? Dáváte i dopoledne? Ovoce nebo zeleninu nebo kaši?
24. říj 2007 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slonik, já zatím malému dávám jen ten obídek a večer kaši, ale přemýšlím i odpolední přesnídávce-asi ovocné...Jenže si nejsem tak úplně jistá, když si ještě nezvyknul pořádně na tu polední zeleninku :confounded: Tak když mu dám ovoce, aby pak v poledne neprskal ještě víc, než teď :unamused: I když ho musím pochválit-papá statečně, sice ze začátku vříská, jak uvidí lžičku před pusou, ale za chvilku jen otvírá papulu jak kapřík :slight_smile:

Jo a máme proříznutej druhej zoubek :grinning:

A taky konečně po BÁBA a TÁTA a DEDE přišla na řadu i MÁMA :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: úplně mě to rozbrečelo, jak to zapípal, ten muj prďolínek malinkej buřtíkatej :dizzy_face:
24. říj 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska dík, jsem si dělala výzkum v okolí a hodně mamin už dává ráno, v poledne, odpoledne (zelenina, ovoce) a večer kaši. No, a u nás je to pořád Máma, Bába a DEDE, a pořád nebyl Táta :frowning2:
25. říj 2007 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak já dávám normálně snídani přesnidávku spiškotama nebo jogurt banán a piškoty. Pak mlíčko (už mi zase pije) a oběd zeleninu a na sváčuopět zeleninu nebo přesnidávku a na véču kaši a napozdní véču mlíko. Vstává mi tak 2x za noc na sunar a vypije 120ml :grinning:
Zuby máme pořád 2 a nelezem ani náznakem :frowning2: :grinning:
A přes den mi spí aj 3 hodiny jako právě teď :wink: Když s ním spím já tak i dopl. spí kolem 1-2 hodin a odpol. 2-3 hodinky. V kočárku spí míň :grinning: je celej maminka.
25. říj 2007 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my dáváme zatím jen dopol. sváču nějaký ovoce či přesnídávku a pak odpol.sváča nějaká ta zelka.Jo a večer před spaním kaše.Ale asi taky začnu víc to mlíko nahrazovat.
No a nemáte nějakej receptík na nějakou dobrůtku.už mi dochází nápady a Verča je taky dost vybíravá :grinning:

jinak jsem zažila trochu šok.když vlezu do pokoje a Verča si suveréně stojí v postýlce.No a jak přisla na to jak se o ty nohy zapřít tak už jí neudržím aby to nedělala.Tak nevím ale je to myslím dosti brzo a mám strach aby se něco nepokazilo.Ale sedět to teda nechce.Když na ten zadek gecne tak jí to prostě nebaví a překulí se na břicho a nebo klečí,to jí taky baví víc než sedět.Tak teda nevím,nevím....co myslíte???? Jinak stale se plazí jak voják na cvičáku.No ale už ty kolena taky používá tak snad už to brzy bude to pravý lezení :grinning:

a zuby ani Ň.....i když někdy mám pocit,že se už nějakéj klube,pač je protivná a pořád si drhne dásínka.Tak uvídíme kdy vykoukne ten první :wink:

no cítím,že máme v plíně nálož tak jdem přebalit..... :grinning: :grinning:
27. říj 2007 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky po delší době píšu, tak nám už vylezl 6tý zub :sunglasses: S příkrmama jsme na tom stejně, zeleninka s masem na oběd a na sváču přesnídavka a ode dneška prubnu kaši na noc, tak jsem zvědavá co to s prckem udělá :sweat_smile: Spával mi jednu dobu i celou noc, ale teď mu lezly zoubky, tak je to docela na prd, jsem ko :frowning2:
Jinak malej mi nechce spát přes den v postýlce, ale budu ho to muset učit, protože mi teď žuchl z postele, takže to bude docela sranda :rolling_eyes:
28. říj 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak chodíme na plavání a je to super :sunglasses:
28. říj 2007 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zítra jdeme na poslední hexa a jen doufám, že bude :sweat_smile: Když to vidím ve zprávách, jak někde není a musí se očkovat znovu-běhá mi mráz po zádech :angry:
Taky jsem zvědavá, kolik navážíme-za posledních 14 dní mě tak začaly bolet záda, že se mi z toho kolikrát zamotá makovice :sweat_smile: pěkně ztěžknul, chlapec, zdá se mi :grinning:
A taky se mi zdá, že mu leze další zub- tentokrát nahoře...
28. říj 2007 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že se to tady moc nepohnulo...
No já jen hlásím, že Honzík za poslední měsíc přibral 80 dkg, takže máme 8950g, délku nevím, neb se furt mlel, tak jsme nezměřený :sweat_smile: No ale zakulatil se prostě řádně :grinning: A zvládli jsme i třetí dávku hexa, tak máme na chvíli od píchanců pokoj :wink:
Jo a lezou nám horní zoubky-má celou dásničku nateklou :frowning2:
29. říj 2007 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo tak mám pořád stejnej problém s pitím. Malej mi nehce pít. V noci dá 2x sunar 120ml a přes den nic. Teda tak 20ml něčeho. Ani na lžičce a nani z hrnečku a ani z flašky. Plínku má počůranou ale děsně tuhý govíčka. Poraďte poraďte
30. říj 2007 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: govíčka máme také tvrdé a dnes kadil dokonce 4x. Je to tím stravováním-dávám ráno nutrilon 150ml a pak svačinku ovoce(nebo přesnídávky)pak oběd-zeleninu (nebo příkrmy z obchodu) a pak sváča jogurtíky s ovocem (nebo jen ovoce nebo nutrilon s piškotkami nebo čitý jogurt a nebo ovoce s piškotkem)a večer kaši. Během dne dávám aspoň 100ml čaje (nebo šávičky) a není podmínkou, že vše vyžungne. Učím ho už s hrníčku, ale moc ho nechce.
Je v pohodě a čilý jako rybka....je to šikula.

Janica: 6 zub? :astonished: :slight_smile: my máme 3 a to dva dole a špičák nahoře nateklé dásně a čekám na ty dva vrchní, které předběhl ten špičák :angry: :wink:
30. říj 2007 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: na ty tvrdé guvča je dobrá hruška..... přidej do svačinek a Viki nebude tak trpět..... :wink: :grinning:
31. říj 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Prave dnes som nasla vasu stranku a celkom ma zaujala. Mne sa tiez narodila holcicka Sofinka 6.3.2007 v Prahe kde som pracovala. Momentalne son znova na Slovenku a uzivam si tu rodicovsku dovolenku. Moja Sofinka sa narodila v 32tt s vahou 2340g a 45cm. Mesiac bola v nemocnici v inkubatore dokial nedovrsila 36tt a tak sme prisli 6.4 domov. Teraz je z nej poriadny certik a vazi 8kg a meria 70cm. Papa ovocne aj zeleninove prikrmy a obcas jej davam aj nejake masove pre zelezo. Som rada ze tam pisete svoje skusenosti ktore poucia aj mna kedze som mama prvykrat.
31. říj 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sofik:ahoj :slight_smile: To tva mala vse krasne dohnala kdyz uz ma 8 kg.
Jinak holky my jsme predevcirem zacali lezt,teda spis skace jako zabak.Leze po celem obyvaku tak uz jsem musela odstranit nebespecne veci :slight_smile:
Ted prave mame poradnou rymu tak porad odsavane a kapeme do nosiku :cry:
Zuby jsou zatim v nedohlednu :grinning:
Zeleninu k obedu ma rada ale horsi je to se svacama ovoce mi nechce jist,a to jsem zkousela i ohratou presnidavku a nic.
1. lis 2007 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

sofik: vítej do klubu :wink:

tak u nás se začaly ukazovat zubiska .A hned dva naráz,nahoře a dole.Tak si to pěkně užívame.Hoky někde jste tu psaly že se prodává nějakej gel na dásně.Tak mi to prosím napište .Já než bych to našla......díky,díky

cermonca: u nás taky Verča prvně ovoce nechtěla,ale časem tomu přišla na chut.Musíš to zkoušet a neboj. :wink: :wink:

mady: trpaslicka má pravdu.Je to tou stravou.Verča někdy tlačí jak ďas a pak v plíně najdu jednu tvrdou kuličku jak od ovečky.A pak třeba druhej den nálož jak ......
jinak v pondělí jdem na poslední hexu,tak snad to proběhne jako vždy v pohodě.
jinak už si Verča konečně i sama sedne.Sice zvláštní technika,že se prvně postaví a pak sedá,ale už nevím jak jí přesvědčit aby nestoupala. :confused: Takže si udělá výlet kolem postýlky a pak teprve gecne na zadek.
dneska jsem jí poprvé v kočárku nechala na chvíli sedět a byla naprosto spokojená jakej měla najednou přehled. :slight_smile:
tak se Verča hlasí,tak jdem baštit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. lis 2007 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona ovoce napred jedla a ted najednou nic,mozna ze nema chut jak ma tu rymu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2007 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky hlásím návrat z 6 týdenní dovolené.Bylo to super.
Takže mi:71 cm a 7740g.3 očkování máme zasebou a zuby ještě nic ani nesedíme,nelezeme jen se točíme a občas couvá.Večer dávám kaši,přes den uvařené jablíčko a zeleninka jí také chutná.
1. lis 2007 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi-dovolená? Taky bych si dala říct... :wink:
Jinak naše stravování vypadá asi takto: ráno nakojím, dopoledne ovocná přesnídávka, v poledne masíko se zeleninkou, někdy s rýží, odpoledne zase ovoce anebo naředěná rýžová kaše, a večer nějaká kaše-banánová, hrušková, meruňková...no a pak ještě nakojím. A kojím i průběžně během dne, ale to už si většinou jen tak cucne na žížu. Jenže bych ho potřebovala nějak naučit pít i něco jiného-je mi celkem jedno, jestli z flašky, z hrnku nebo s pítkem, ale hlavně aby to nějak šlo. A ono to pořád nějak nejde :unamused:

Jinak včera proběhl první pokus o lezení na všech čtyřech a skončil pádem přímo na kokos, takže ho to zřejmě od dalších pokusů odradilo a dál se vesele plazí :grinning:
2. lis 2007 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky,
tak po dlouhé době jsem mezi vás zavítala. My máme ke dnešku 8,76kg a 74cm. Jsme čáry ale taky pěkní macíčci. Máme dva spodní zoubky, na plavání jsme se bohužel nedostaly. Jinak zatím také jen pokusy o lezení, které skončí hubičkopádem. Plazení nám jde, taky se vesele přetáčíme na všechny strany a tím pádem se dostaneme, kam potřebujeme.

Zajímalo by mě, jestli už někdo řešíte autosedačku od 9kg?? Nám je vajíčko už lehce pomenší... :frowning2: A v zimních věcech ji tam asi už nenarvu. Máte nějaký tip? Líbí se mi Maxi-Cosi Priori i ROmer ale nevím, jestli neplatím tu pálku jen za značku...

papáme dopoledne ovoce, v poledne oběd s masíčkem - zatím jen drůběž - jednou týdně místo toho žloutek - odpoledne zase ovoce a večer kaši, ale dnes nám Mudra řekla, že po kaši strašně tloustneme tak ji nemám dávat a mám ji kojit nebo jí dát lehkou zeleninovou polívku...

a jak se jinak všichni máte? :wink: poctivě dočítám, ale je toho nějak moc...
2. lis 2007 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu:Také už nad ní přemýšlím,ale mi ji budeme dávat určitě až příští rok,ale vybranou ji mám.Je od 9-36 kg www.autosedackybaby.cz a je to multimax a je v akci za 2600 kč.
petasta:já už dávám i čajíček.
2. lis 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata :grinning:
Jsem tu po delší době.
Máme pár novinek malej nám leze aleještě neví jak přesně ruce tak že padá.
Jinak mi ale pořád chce stoupat a trochu chodit dnes se sám chytil postele a stál dělají vám to taky?
Přijde mi to nějak brzo u prvního to bylo později.
Zuby jsou zatím u nás v nedohlednu.
2. lis 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my lezeme, sedíme, stojíme s přidržováním... zatím dávám v poledne zeleninku a k večeři kaši, jinak kojíme, občas jablíčko do ruky na žužlání, to miluje. Sedačku až ve 13 kg, dokud v ní vydrží, mají prý být ve vajíčku. Jinak hezky pijse z hrnečku s pítkem od Aventu, dost rychle se to naučila. A plavat chodíme taky, to je ve svým živlu :slight_smile:
2. lis 2007 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: tak o té uvažujeme taky a někde jsem jí viděla za 2490,- jen nevím, kde...
Z vajíčka nám už totiž znatelně koukají nožičky a je v něm jako sardinka :sweat_smile: Prostě už fakt bude potřeba, už to myslím nemůže být tolik bezpečné, když se tam pořádně nesrovná...

Čajíček bych dávala taky, jenže on prostě nemůže přijít na to, že se dá pít i z něčeho jiného, než z toho, co tahá máma na hrudi :sweat_smile: Flašku a pítko jen tak popostrkuje v puse jazýčkem a z obyč hrnku jsou to zatím boje kdo z koho :unamused:
2. lis 2007 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kukám,že řešíte autosedačky,taky nám už čouhaj nohy,takže to brzy bude asi aktuální téma :slight_smile:

krejcirice:to s tím stoupáním řeším taky.Taky myslím,že to brzy,ale co dělat.Přivazovat jí nebudu :grinning: tak se zeptám v po mudry,snad to nebude takovej průser :astonished:

holky ty příkrmy kupujete nebo děláte???? Verča mi totiž to dělaný moc nechce.A to už jsem vyzkoušela kde co!!!! :angry: A jak to děláte s tím žloutkem????Poradte mi nějaký dobroty at tu naši prdelku nějak namlsám.
2. lis 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám příkrmy svoje dělaný kupovaný nechce :grinning:
Jinak pořád kojím.V noci se mi ještě asi 2 krát vzbudí na kojení ale to si párkrát cucne a spí.
Jinak taky řeším a hledám na netu autosedačku do té co máme se nám moc už nevejde má zkrčené nohy je nějak dlouhej.
Ale nechce se mi jí kupovat když ještě ani pořádně nesedí aby jsme něco nepodělali.
2. lis 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska:mě pije z pítka i si to drží sama když chce.Tak nějak na to přišla.
monik111:já myslím,že to není extra brzo.Měkteré děti jsou holt rychlejší a některé pomalejší.Každé je jiné.Sousedce se v 5 měsících přidržoval a chodil v 7 měsících a zuby 2 dole měl ve 2 měsících.Já příkrmy dělám.Místo přesnídávky jí rozvařím jablko nebo hrušku a k obědu jsem zatím dávala mrkev,brambor,celer a petržel a baštila.Jinak mi chodí od nějaké fyrmy brožurky s receptama a nebo i prodávají kuchařku pro mrnousky a v časopise Mama a já jsou také recepty.
2. lis 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Tak hlásím 4 zoubek- dnes koukám do rozesmáté pusinky a pěkně se tam lesknul. Jenže vždy si tam Honza rve celou pěst a věčně má poblité bodyčka, že opravdu nestíhám žehlit...prát i jo :sweat_smile: :slight_smile:
Já ovoce nepřevařuji dávám live. A žloutek? do převařené zeleninky ke konci přidám půl žloutku a druhou půlku večer do kaše-jednou týdně.
A baští jak kupované tak domácí.....zatím je to v poho ničeho se nebojím.
Sedačka!--s našimi 76cm nám ve vajíčku čuhají o 106, ale zatím se to dá. Už sice sedí, ale nechci ho nechávat ještě tak dlouho, když někam pojedeme.
2. lis 2007 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky , 100 let jsem tu nebyla :grinning: hlasim jeden zoubek , vaha 6700g a merime 65cm , lezeme a stoupame si , to je peklo ho uhlidat :wink:
2. lis 2007 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec,

Trpaslička jj 6 zoubků, jsem se týden nevyspala, ale teď doufám, že bude chvilku klid :pensive: a gratuluju k čtvrtýmu zoubku:wink:

Monik já používala calgel na dásničky :wink:

Zuzu taky furt tápu v těch autosedačkách, je jich plná p.del :sweat_smile: a já jsem z toho tak trochu v pasti :sweat_smile:, ale docela se mi i líbí na tu co dala odkaz sisinka, ta je z těch levnějších, pak se mi docela líbí http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4706241&tab=1, jo a s těma autosedačkama, jsem kdesi četla, že se mají od novýho roku zdražovat, tak bych moc nečekala a koupila teď, i když jí samozřejmě můžete používat pozdějc :wink:

MOník vařím i kupuji příkrmy, ale spíš vařím, malej takovej malej otesánek a ten sní všechno :wink: a s tím žloutkem mu dělám polívku bramborovou, přihodím mrkvičku a petržel a to je vše :wink: :wink:
3. lis 2007 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek