• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Tak holky, dnes jsme se byli podívat na autosedačky a židličky a řeknu vám, že netuším, co a hlavně za co koupíme :rolling_eyes: No Ježíšek v podobě babiček a dědy něco přidá, ale stejně...
Tobi od Maxi Cosi by se mi líbilo, ale 7000,- je pro nás docela dost. Tak to opravdu vidím na tu multimaxku, jako Sisi :wink: Viděla jsem jí konečně i v reálu, nejen na fotce, a vypadá docela good-pro nás super roztažitelná nejen do výšky, ale i do šířky :grinning: , dá se i napolohovat na spaní...cena v krámě sice 3390,-, ale na netu za těch 2490,- Tak letos bude asi Ježíšek lovit na síti :wink:

A teda jak jsem myslela, že plastovou židličku nééé, tak po dnešku plastovku jóóó a dřevěnou ani omylem. Teda aspoň ne ty, které jsem měla tu čest poznat osobně :confounded: Hrůza! Nechápu, jak něco takového můžou prodávat...myslím, že by to malej zboural během pěti vteřin :astonished:
A ty plastovky mě fakt mile překvapily, jen ta cena...3500,- žádnej problém! No nevím, snad aby Ježich vykrad banku :grinning: Ale co bychom pro toho našeho poklada neudělali? :wink:
Tak jdu brouzdat...
3. lis 2007 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky. Ja by som sa chcela spytat ako vam spia deticky pocas noci, pretoze moje mala sa budi skoro kazde 2 hodiny s placom ale neni to hlad pretoze si cucne 2 krat a hned zaspi. Pocas dna mi spi doobedu 2 hodiny a poobede 2 hodiny. Nie je problem skor v tom ze mi spi takto pocas dna. A este ake piskoty davate detom pretoze moje mi ich blinka.
4. lis 2007 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Sofi: myslím, že se ti budí kvůli zoubkům ...nevím jestli už nějaké máte, ale pokud ne brzy budou a pokud ano klubou se další...Honzík se mi teď taky pořád budí, ale věčinou mu dám dudlík nebo když už je nejhůř a brečí dlouho trošku mu dám cucnout čaje, ale to malokdy.
A piškotky buď obyč. do mlíčka(nutrilon) a nebo sunarky a to i samotné do ručky...pěkně si ti žvatlá ahned se rozpouští. Včera už jsem dala trošku rohlíku a páni jak mu šmakovalo... :slight_smile:
4. lis 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
pet: tak s těma autosedačkama máš recht,docela dardy ale tu jak sem hodila sisi,taky zvažuju.Jinak co se týká těch židliček tak dřevěnou ani omylem.Je to lehky a snadno se převrátí.My koupily plastovou od Patronu,je fakt těžká takže v ní Verča může dělat rodeo a ani se nehne,Hlavně je tam 5ti bodovej bezpeč pás,takže super.Je polohovatelná sedačka,takže je to dobrý i ted když ještě pořádne nesedí a mužu jí položit,je omyvatelná,nastavitelná do výšky no fakt chválím a jsem zatím spokojená a hlavně má všechny testy a je to česká výroba.A cena????? 2500.- ,takže docela dobrá.Já doporučuju :slight_smile:

trpaslička: ty sunarky mají jen v lékarně????? Nikde jsem je neviděla :astonished: :astonished:

sofik: to budou asi vážně zubiska....Verča se ted taky budí co chvíli,ale většinou dám cucnout jen čajíku a zase usne :wink:
4. lis 2007 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik:sunarky mají i v hypermarketech jako je Tesco,hypernova atd.
kde jsi koupila ti židličku?Je nškde na netu?
petasta:kde jsi ji na netu viděla za 2490?Já ji viděla za 2600.
4. lis 2007 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: to mi řekni-taky jí už zas nemůžu najít :angry: Ale pátrám dál :wink:
Monik: Mě se zas docela líbí Pinta od Babypointu...je do 2000,- taky polohovatelná jak na výšku, tak opěrka, taky pětibodový pásy...uvidíme.A patron je český? Myslela jsem, že jsou to Poláci-máme od nich kočár :confused: Ale taky na ně mrknu :wink:
4. lis 2007 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi, tak jsem to našla-http://www.autosedacky-web.cz/ :wink:
4. lis 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
sis: je to myslím www.patron-bohemia.cz,ale mi jí koupily v Brně v Pompu v Olimpii
pet: jojo je to česká firma a kočár od nich máme taky :wink: :wink:

jdu mrknout na tu autosedačku :wink:
4. lis 2007 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik: taky jsem na to koukala-v době, kdy jsme kupovali kočár, fakt jsem někde četla, že je to polská výroba...Tak nevím, každopádně ta židlička taky vypadá dobře.
A do tý sedačka asi fakt půjdem-čím víc o tom přemýšlím, zdá se mi to ok :wink:
4. lis 2007 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: nejen v hypermarkrech i Albert, ale i v drogerii Rossman. :wink:
4. lis 2007 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem koupila ty sušenky a sranda...Verča baštila jak divá.Sice si vždycky ukousla větší sousto,takže trochu kuckání,ale pak jsme ho pěkně namáčely v čajíku a bomba :slight_smile:
pak jsem koupila novou příchut kače-malinová,tak jsem zvědavá jak jí bude chutnat.Hned zítra jí prubnem.... :grinning:

jinak zoubec se pěkně dere ven a verča je chudák protivná,tak zítka koupíme ten gel.Snad to trochu pomůže :wink:
zítra nás čeká ještě zatím poslední hexa a pak chvíli pokoj od trápení.Stačí nám ty zoubky.

dále u nás stale probíhá boj s jídlem.Prostě jak jí dám něco z domácí výroby tak to nechce.A to jsem jí to už mamíchala i s tím kupovaným a nic.Prostě me prokoukla....tak nevím kdy jí to přejde a ocení i maminčinu tvorbu :sweat_smile:
4. lis 2007 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz.Nevíte některá čím se má nabarvit dětská nožka a ručička když chcete udělat obtisk do knížky pro mimčo?
petaska:tak na té stránce jí mají za 3146 kč ta je dražší.Tam na tom ji mají za 2600 kč.
5. lis 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: myslela jsem, že jsi psala multimax-ta tam je za těch 2490,- Tak jsem se asi sekla :sweat_smile:
5. lis 2007 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám že řešíte sedačky.my už přes měsíc jezdíme v sedačce 9-36kg.máme tu jak psala sisinka,od multimaxu a jsem s ní naprosto spokojená.koupila jsem jí za 1750kč když byla v akci.je bezvadná
5. lis 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: Tak jsem se nesekla-koukala jsem na ten odkaz od tebe a je to ta samá, podle toho, co tam píšou...
Girl: takovou akci bych brala taky :wink:
5. lis 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska:koukala jsem se znova ta co jsem našla já je od 0-36 a ta co ty je od 9-36,ale co jsem četla,tak jsou stejné.Ta u tebe úplně ta sama je 0-36 a ta je za 3600
5. lis 2007 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl a kupovala jsi ji přes net? jestli jo prosím hoď odkaz na stránky :wink:
5. lis 2007 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi: taky už jsem myslela na to čím napatlat ručky na ten obtisk do pam.knížky.Ale taky nevím.Možná vodovkama,ale stejně se mi to nezdá..... :unamused:

jinak aktuální váha 7400g, a cm nevím pač jsme dnes neměřily.Jinak očkování zatím v pohodě.

no a konečně zvládáme paci,paci tak jsme to dnes zdokumentovali na kameru :grinning:
jinak jsme mely bujarou noc.Verča snad co hodku vzhuru.Určo zoubky... chudinka se tak trápí :frowning2:

holky a co,už máte pro prcky vánoční dárky???? My už asi dva-ten válec na lezení a kostky.Ale ještě vymýšlíme co dál..... :wink: U babiček jsme objednaly sáně a houpačku,tak uvidíme..... :grinning:
5. lis 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky také u vás tak chumelí?Tak to už tady máme teda zimu.Ještě že už mám všechno oblečení nakoupené na malou na zimu.
monik111:Tak to máte jen o 340g mín než mi.To je holčička šikovná.Teda to to s těma mimčama utíká.
petaska:tu autosedačku jsem už obědnala za těch 2600 kč.Padla mi hned do oka i funkcema a říká se kdo hodně vybírá ten přebere.
6. lis 2007 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi: já jen čekám na jednoho známého, který nám má přinést ukázat sedačku po klukovi. Ale jestli se nám nebude líbit, objednám tu multimaxku od 9 kg za těch 2490,- Před devět kilo už jsme se přehoupli, než přijde, budeme mít deset a do vejcete už se fakt nevejdem-už teď mu tam ručičky trčej dopředu a nožky čouhaj :sweat_smile:
Jinak dnes jsme byli na kontrole na neurologii a máme óóóbrovskou pochvalu, už nám prý jen zkontroluje chůzi a vyšoupne nás z registru :grinning: Prý jsme se dokonce předehnali, takže máme radost. Cvičit prý máme dál, ale nemusíme to nijak hrotit :wink:
6. lis 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem! Tak vidím,že msuím asi taky pořešit autosedačku, ale malej zatím sám nesedí tak mám čas :grinning: teda malej nedělá nic. Nějak pořád jen leží na břuchu a couvá a rotuje dokola a nic víc a na paci paci už je alergickej :grinning: Máte někdo prcka v našem věku co neleze a ani nezkouší?
6. lis 2007 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nemáte některá kamarádku nebo někoho kdo má zkušenost s golfáčem v zimě když není z města?Aještě jeden dotaz.Jak bude ta mateřská dovolená od ledna nová jakou variantu zvolíte?Já bych chtěla tu na tři roky.
7. lis 2007 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s golfkama nevím, ani o nikom, kdo by mohl poradit. Ale s tou mateřskou by mě to taky zajímalo-u nás připadá v úvahu jedině ta na tři roky-ve dvou letech končit nemůžu i kdyby k tomu malej byl-neměl by ho kdo hlídat, po třech letech prostě musím, jestliže chci zpátky do práce. A to chci. Teď to zrovna bylo v telce-už by to mělo být na www.mpsv.cz, tak jdu na to mrknout.
Ale myslím, že by měl být čas na oznámení o délce mateřské až do 18 měsíců věku dítěte...
7. lis 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je to tady rozepsaný http://www.mpsv.cz/files/clanky/4781/Informace_pro_rodice.pdf
a čas je do 21 měsíců věku dítěte, s tím, že o rodičák se musí od ledna zažádat znovu-zase papírování :angry:
7. lis 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mame problem s prikrmama :confounded: Zeleniny k obedu sni celou sklenicku,ale nechce ovoce k svacinkam :angry: Zacne se vstekat jeste to ani neochutna,uz fakt nevim.Napred jsem myslela ze jeste nema hlad tak jsem cekala a nic ale prso si dala.No a nekdy mi prijde ze uz zase chce spat.hlavne ty dopoledne jsou hrozny,skousim to ruzne a proste nic :unamused: V kolik davate svacinky a jake delate rozestupy mezi jidly?A Kojite jeste pres den?
9. lis 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cermonca: My tedy problémy s krmením nemáme, ale malej je fakt žroutík :grinning: Ráno kojím, pak mezi 9 a 10 dáme přesnídávku, banán, nebo tak, pak mezi 12 a 13 obídek-masíko a zeleninka, odpoledne mezi 16 a 17 svačinka-zase ovocná a pak večer po 19 kaše anebo polívka. A do toho kojím. Přes den většinou kolem 11 a 14 a v noci jednou nebo dvakrát.

Já bych zas potřebovala radu, jak ho mám naučit pít cokoli jiného než mm a to z čehokoli...Přesně jak píšeš, ani neochutná a začne zuřit, jen vidí flašku nebo hrneček :angry: Zkoušíme to už přes měsíc a prostě nic, žádnej pokrok :unamused: Tak nevím, co dělám blbě, že nám to nejde :frowning2:
9. lis 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem se neozvala, začla jsem trošku pracovat doma po večerech, takže už moc volných chvilek nemám.

shrnu naši Adélku - zuby pořád žádné, pořád chce jen sedět, ale nelozí, jen rotuje a přetáčí se. v noci se pořád budí milionkrát za noc, takže noc kdy se vyspím stále v nedohlednu. je to moje chyba, ale já ji prostě vždycky hned přitulím, nedokážu ji nechat plakat. přikrmujem jednou denně zeleninku, ovoce a všechno jen trochu kyselé odmítá :frowning2: už jsem zkoušela i jogurt, ale taky je na ni kyselý. přes den spí třikrát, někdy čtyřikrát po půlhodince, dýl ne. čajík zatím nepijem, jen mlíčko. jinak je to smíšek zlatíčko.

no a to nejdůležitější - v úterý jsme byly poprvé na plavání. bylo to super, ale byly jsme tam naposled :frowning2: odpoledne totiž šílené zvracení, průjem... no prostě - skončily jsme v nemocnici na kapačce s akutním zánětem žaludku, nejpravděpodobnější příčina bazén. není to stoprocentní, ale riskovat už nebudu, byla to nejhorší a nejdelší noc v mém životě. :pensive: teď už je to naštěstí dobrý.
9. lis 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: díky za info :wink:
a zkoušela jsi třeba injekční stříkačku? nevím možná to je blbý nápad už v takovém měsíci, ale trošku bych mu tam odstříkala mléka mm a potom dala teda něco jiného. Mě malý taky odmítá hrníček, ale sousedky mi poradila, že je prý lepší když to pítko má tři dírky....tak se asi musím někde mrknout, ale ještě budu teda zkoušet s jednou. (Honza mi nechce z toho sát) ze savičky v poho. :unamused:

cermonca: já nekojím tak asi moc neporadím, ale dávám nutrilon rano 5-6 a svačinku 8-9 oběd cca 12 a odpo. svača 15-16 a kaši 19. Pokud nechce ovoce tak ho přimíchávej k mléku....a nebo trošku ovoce a lžičku jogurtu (třeba sladku aktivii)

sarka: tak to je síla. Božátka jste si vytrpěly :confounded: doufám, že Adélka už je v pohodě....

A náš Honzík má zítra 8 měsíců...dnes jsme byli u doktorky a váha 9,520g a 75cm..což s tou výškou nějak nechápu, protože nám minule naměřila víc... :astonished: :confused: :confounded:
Pochválila Honzu, že je moc šikovný a maminku, že semu asi dobře věnuje....no vím, že tu něco smrdí a asi jsem to já :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
už nejsem schopná pomalu ani uvařit oběd.... hned se ze mnou doplazí a je konec všude se zachytává a chce se už stavět..přitom 6.11. se sám poprvé posadil..teď už frajeří a sedá a lehá...bude to šídlo....

Tak se mějte papa....držím pěstičky... :slight_smile:
9. lis 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem.Sarka,to je mi lito,U nas vaha aktualni 7,100kg,70cm.Hubenour.Zuby zadny,ale zase sedime a plazime dopredu dozadu,ted se naucila na kolinka,takze par pokusu ma,ale jeste zatim opatrne zkousi,nejradsi by stala,chytne se za me ruce a vytahne se to je nejvetsi sranda,zato spani hruza,do pulnoci spi v pohode,ale po pul noci co 2h.vzhuru a ted 2* zasebou vzbuzena ve 3h a chce si hrat,hruza.
9. lis 2007 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jeste,taky bych si chtela privydelat,ale kde,to je problem,v me praci to nejde,Avon,bizuterie,to pro me neni,poradte
9. lis 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek