• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

mady: zkus www.rajce.net, je to zdarma :grinning:
20. lis 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojda, viděly jste tohle?
(teda, jsem možná blesk, páč noviny nečtu a na tv se nekoukám - dostala jsem to dneska mejlem, ale je to nářez, co?)

http://croon.blog.cz/0708/rovnou-sest-miminek
20. lis 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
stalesh děkuji a už makám na albu :wink:

kyri tak to je fakt síla ale břicho teda nic moc velký :wink:

hlásím míry z 8. prohlídky 75cm a 9110g :wink:
20. lis 2007 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, tak včera jsme byly na odběry, tak uvidím, doufám, že už je to svinstvo pryč.

ty šesterčata to je masakr, já obdivuju každého, kdo má dvojčata nebo 2 děti hned po sobě, těmhle dvěma by měli postavit pomník.. jinak je ale lituju, ani tak ne kvůli té práce jako proto, že si ty děti nemůžou absolutně užít...

startt, já měla podobnou zkušenost, někdy kolem 3. měsíce jsem nechala adélku večer v postýlce a nakonec se mi rozplakala tak hrozně, že nebyla ještě dlouho dlouho k utišení, takže jsem dopadla jak ty, slzičky a přísaha, že už to nikdy neudělám, i kdybych měla uspávat do dvou let... takže každý večer uspávám. někdy si za to nadávám a říkám si, že i pro Adu by bylo možná lepší, kdyby uměla spát sama, ale já to prostě nedokážu, jsem měkkoň nejměkčí, má mně v hrsti :sweat_smile: ale je to můj drobeček bezbranný, jsem pro ti kotva bezpečí a jistoty :slight_smile: a nedovolím, aby kvůli mně plakala.
21. lis 2007 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,my ted mame hrozny obdobi,od zacatku narozeni spinkala v postylce,ale ted parkrat se mi stalo,ze usla pri nocnim kojeni v posteli a ja usla taky a ted za boha nebude spat v postylce,pres den skoro nespi,tak maximalne ji to udela hodinku denne a ten rezim co mela(koupani,jidlo,spanek),pripominam,ze usla vzdy sama a hlavne bez kriku,to uz je taky minulost,dva dny rvala hodinu,nez usla,stoupa si,vzteka se,no hruza,tak jsem ji vcera nechala spat az bude chtit ona,takze usla sama az v 21h,tak nevim co mam delat.U jidla taky blbne a zda se mi ze je stale hrozne cila,jak to mate vy?Mozna je to tim,ze je tak rozpohybovana a stale neco zkouma,nevim.
21. lis 2007 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jeste,kdy zacnete s nocnikem?
21. lis 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se po de delší době hlásím. Měli jsme totiž trošku katastrofické období...odešla nám pračka, video, tiskárna, vysavač má prasklou hadici, kočár dnes vezeme na spravení, myčku už Honza naštěstí spravil doma na koleni...Když se daří, tak se holt daří :rolling_eyes:
A k tomu má malej první rýmičku a jako asi pro každýho chlapa je to ta nejhorší nemoc na světě :sweat_smile:
Takže to, že už od srpna k němu v noci vstávám skoro každou hodinu(do té doby spal celou noc!), byla procházka růžovým sadem. Tenhle víkend prořval obě noce, musel spát s náma v posteli, ale stejně to moc nepomohlo. No daly se dohromady zuby, prdy a rýma-teplotu neměl-a byl z toho asi nejhorší víkend od jeho narození. A z neděle na pondělí spal od půl osmý do devíti do rána, jak byl chudinka vysílenej a vyřvanej po víkendu...
Ale teď už je zas lepší a vesele se zas plácá po celým bytě, sundavá tapetu z dveří od záchodu, kterou už po šesté odmítám přilepit, vytahuje mi lišty od lina, rozhazuje všechno z šuplíků...prostě uklízí na co přijde :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ty šesterčata jsou fakt hustý, to by mi asi z toho hromadnýho štěstí hráblo :grinning:

A Poupe:my s nočníkem zatím začít nemůžem, páč se samostatně neposadíme...A stejně myslím, že s tím začnem, až si na ten nočník bude umět sám bezpečně sednout a zase z něho slézt...
21. lis 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky tak mi se spaním nemáme problémy :wink: ťukám na dřevo. Malej je spáč po mě. Večer normálně usíná sám v postýlce ale v noci ho stěhuji do postele. Budí se 2x3x na sunar ale spí tak od 19h do 8h rána a kolem 10h si schrupne znovu a odpoledne tak kolem 14h aj 2 hodiny spí. Samo že se mnou. Kámoška nechápe že v kočárku během procházky spí aj 2x :wink:

A jak to máte s chodítkama? Malej se sice teprve teď snaží mírně na kolínka asi 1min. :wink: ale na stání je velice pevnej :wink: a známá má o 14 dní mladšího a neumí vůbec nic a dává ho denně na 15min. do chodítka.
21. lis 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady:rada od naší rehabilitační doktorky-zbytečně nechvátat s vertikalizací, jak ona říká, prostě neposazovat, dokud si sám nesedne, nestavět, dokud na to sám nepřijde. Prostě by si mělo každé dítko projít všemi stupni od lehu přes klek až do pevného stoje tak, jak mu to jeho vlastní tělíčko dovolí. Prostě až na to bude mít pořádně vypracované svaly, tak to zvládne sám :wink: :wink: :wink: Jinak si prej může pěkně zadělat na budoucí problémy se zády :unamused: A to bych nerada, sama teď trpím jak pes, jak ho tahám po nocích :rolling_eyes:
21. lis 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my měly taky noc, rýma a řvaní, jak blázen, poprvé spinkala u nás v posteli celou noc, no byla to hrůza, ale odpoledne už jsem přišla na to proč - máme prvního zuba :dizzy_face: jinak jsem to minulý týden dostala, a má to vedlejší pozitivní efekt - mlíko jí teda asi chutná, ale v noci už se nebudila co chvíli, ale jen 4x, což je super. SPát vydrží od sedmi do půl deváté, ale spaní přes den nic moc, dnes má rekord - spala jen půl hodky za celý den a to jsem s ní byla tři hoďky venku :confounded:. Ale teď už čtvrt hodky zařezává.
Nočník - do roku času dost, když se dávají moc brzy, tak se prý později počurávají v noci atp., co se týká chodítka - určitě NE! Zatím si obchází stůl a skříňky, až si bude chtít chodit, tak bude :sunglasses:
22. lis 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak po delší době zase něco písnu.
U nás taky spaní opravdu moc špatný.Každou chvíli vzhůru.Ale leze mám druhej zoubek tak asi proto.... A taky máme trochu rýmečku,tak se verunce ani nedivím.

jinak chodítko ani pořizovat nebudem,pač tomu nějak nepříkládám kladný význam a nočník asi taky později. Sice už pěkně sedíme ale asi by na tom nočníku ještě nevydržela.

Jinak mám dotaz.Už dáváte botičky nebo bačkůrky???? Spousta maminek na plavání je už dávjí i když jim dítka ještě ani nestojí.My teda už pěkně obcházíme co se dá,ale sestra na rehabce kam jsme dřív chodily my říkala at první botky dám až bude pěkně sama chodit,že to pak ničí klenbu či co.Co vy,jakej máte nazor????????
jo a dál.Máte někdo tu odsávačku na vysavač???? Chci si jí objednat ale nevím jak to sní je.

pak doporučuju na rymečku nebo uspaný nosík mořskou vodu ne spreji. Je to fakt super a pěkně tap ty soplíky jdou odsát. Je to i pro každodenní hygienu nosíku.Jmenuje se to Physiomer a stoji to 150.-. a jsem spokojená. Tak kdyby jste někdo chtěl vyzkoušet.
23. lis 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: zeptej se dragy z únorovek, ta ji, myslim, má :slight_smile:

my teď taky blbě spíme, takže jsem vyfluslá, navíc se mi pořád vrací rýma a dutiny, jenže kdy já to mam vyležet, že jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes: chjo, mazec je to... a koukám, jak se vám děcka staví a popocházejí - to my furt nic :confused: akorát píďalkuje a zvedá se do kleku nebo na chodidla - takovou jógu cvičí :grinning:

a do nosu dáváme vincentku, je to taky dobrý
23. lis 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo my jsme povýšili a zkouší malej klečet ale tak 1 minutu :grinning: zato se mu derou 4 přední zuby naráz :frowning2: jeden je venku a další 3 budou co nevidět :wink: malej to sice snáší docela vpohodě ale teď jsem teprve pochopila proč si dere obličejík a tahá vlasy :wink: a dneska je už i trošku umrčenej ale není se čemu divit že?! Mně když rostou 8 tak trpím :wink:
23. lis 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Dnes jsem zkousela dat malej kasi a nechutnalo ji to :angry: tak jsme si dali zase kozu :grinning: Tak uvidime.Ktere chutnaji vasim prckum?
Jinak choditko nebudem porizovat.Za prve mame maly byt :confounded: a za druhe nejsem jim naklonena :wink:
Nocnik asi az tak kolem roka,ted si jeste ani sama nesedne :slight_smile: treba ho dostane k narozkam :sweat_smile:
Jinak krasne lezeme,leze vsude za mnou :grinning: No ale nechce se otacet z briska na zada :unamused: a kdyz se otoci tak se bouchne jak to nema natrenovany :frowning2:
23. lis 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cermonca: nám chutnají snad všechny, co jsou na trhu :grinning: :grinning: :grinning: Jsem zvědavá, kolik navážíme na osmiměsíční prohlídce...
Jinak spánek pořád nic, a já už bych ho tolik potřebovala :pensive: Už fakt nemám kde brát energii. Dneska jsem počítala, jak dlouho už se malej tak budí a je to už od srpna. To ho asi začaly tlačit zuby a rozhodily mu to krásné celonoční spaní. A od té doby vstáváme snad každou hodinu, někdy i víckrát :frowning2: :angry: chjo
23. lis 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky...
tak už máme 6 zoubek venku a jen slintáme žádné jiné reakce :dizzy_face:
Kašičky máme odskoušené a krásně nám spí po Sunarce(Dobrou Noc) a nejlépe kaše dost husté, ale né zas příliž (přiměřeně) :grinning:
Nočníček určitě až bude chodit a chodítko máme jen u našich (po synovci) a to teda jen na návštěvě krátkou chviličku což. Návštěvy vycházejí na 1-2návštěvy měsíčně, ale Honzík měl s toho obrovskou radost :sweat_smile: :zipper_mouth: :slight_smile: jinak přítel je velký odpůrce.
Honzík se už také sám přidržuje pevných věcí a dokonce vydržel hodinku být opřený o karton a koukát na tv....super jsem si vyžehlila. Jinak se to teď nedá....snad jen když spí a to je na hoď dopo a hoď odpo. :angry: :pensive: :slight_smile: jinak je furt za mnou a zkoumá nové a nové.... a už mi ukazuje, že nestíhám uklízet, protože zbírá veškeré drobky, které cestou potká-diky bohu si to nestrká do papulky a jen zkoumá, co to (pidi) je.
Jsme zatím zdravoučcí tak 3xklepu.
A ještě jedna parádička: už se mu snažím vysvětlit význam slova NE a zabírá to skvěle..hlavně se mi moc líbí jak začne natahovat k pláči, ale nic z toho..je to tak skvělá papulka...... :slight_smile: :grinning: :sweat_smile: papa
23. lis 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslička: tak s tím NE jsme na tom podobně, většinou natáhne, ale vzápětí so zakázané udělá znovu a začne mít ze mě srandu :sweat_smile: A NENENENENENE od ně slyším čím dál častěji :grinning: :angry:
23. lis 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já dnes dopolko koupila tu odsávačku na vysavač a musím říct, fak je to fajn věc, i když jsem tomu nedůvěřovala. Takže já doporučuju :dizzy_face:
24. lis 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
botky - taky zatím nedáváme, i když se snaží chodit
24. lis 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaše - nejoblíbenější Nestlé a Sunarka, vyloženě jí nejede Hami :confused:
24. lis 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jste naučili na to nenene? Taky mi říká nene, ale že by si nějak pamatovala co to znamená :dizzy_face:
24. lis 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to zatím vypadá na druhý zub, spaní už je OK, budí se tak třikrát, občas není nutný ani vstávat, vypadá to, že co nevidět bude další zub. Po kaši teda nabírá výrazně, uvidíme na kontrole, jdeme v pondělí. Tak zdravíme všechny březňátka!
24. lis 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: my máme capáčky z kůže - jsou bez klínku, takže v pohodě
je t na www.capacky.cz a jsou krásný! :dizzy_face:
... jenže taisha ještě nestojí, takže z nich možná dřív vyroste, než je použije. dávali jsme je na podzim proti chladu, teď už je na ně zima - ale taishe se líbí, tak si s nima občas aspoň hraje :grinning:
25. lis 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
... jo, jsou dobrý i na doma, neklouže to v nich
25. lis 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my se vrátily od Mudry, tak 72 cm na 8,23 kg :slight_smile: a dva zuby :dizzy_face: Jinak mi víceméně říkala, že jíst už může všechno (dnes žužlala perníčky :sweat_smile: ) ale prý je zase novinka - jogurty až od jednoho roku, když se kojí. To už mi fakt přijde zvrhlý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holcicky :grinning: prosim o radu.kdyz mam malou na umelyvyzive a jsou ji skoro 8 mesicu...co muze uz vsechno papat?Spise zuzlat :grinning: :grinning: .Myslim jako piskoty chlebicek...atk..ja prave nevim jestli uz muzu davat i neco jinyho nez kasicky a detsky susy. :wink: :slight_smile: A zravim vsechna breznatka a dubnatka :slight_smile:
26. lis 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mně bylo řečeno že malej už může vše i kravské mléko :grinning: no a stěma jogutama mi to říkaj všechny kámošky že když kojíte tak nemusíte jogurty davát.

No já mám problémy s těma kouskama. Malej se fakt šíleně nadavuje. Ach jo!

Jó a jinak už dostává po rukách a moc dobře ví která bije. Samo že jen malinko a k tomu říkám nene a chápe to frajer :grinning:

Jó a rostou nám 4 zuby naráz :grinning:
26. lis 2007 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, Kaci, já myslím, že když už dáváš dětský sušenky, že klidně může i piškoty. Sušenky taky nejsou bezlepkový a bez cukru, takže to jen jinak vypadá. Prý můžeme i rohlíky (lepí se na patro) a kravský mlíko prej NE :confused: A to jsem nedávno četla, že kravský mlíko ne, ale jogurt se může, protože je to štěpená mléčná bílkovina a to nevadí :unamused: Dnes ráno žužlala Verunka opět perníček :dizzy_face:
27. lis 2007 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady, tak to maso, 4 zuby najednou. U nás nene zatím moc nefunguje, nahodím vážnej xicht a ona se mi směje :wink: já mám co dělat, abych se nesmála taky :grinning:
27. lis 2007 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek