TP březen 2007 - možná začátek dubna 🙂

Ahoj děvčata! Najde se tu některá, která má termín ke konci března či začátkem dubna?
miamia1
22. pro 2006
Děvčátka zdravím vás, nevíte kolik má vážit mimi ve 30-32 týdnu? Nemůžu to nikde najít.
kocurek
23. pro 2006
taky by me to zajimalo 😉
mila2
23. pro 2006
Holky koukněte sem http://www.bambinishop.cz/vyvplod.php ŠŤastné a veselé vánoce, hodně štěstí, zdraví a krásná a zdravá miminka.
kata74
23. pro 2006
Tak už jsme zase moudřejší...Díky za tip.
Já jdu na kontrolu mezi svátky, ale asi mi doktorka UZ dělat nebude....každopádně podle tlaku z bříška a kopanečků zjiťuji, že je miminečko pokaždé někde jinde 🙂
Koukala jsem, že mám s kocurekem stejný termín....podle posledních UZ se nám ale posouvá až na 21. 3.. Mimochodem, jaký byl let?
adusum
25. pro 2006
Ahojda!
Tak já jdu na kontrolu 2.1. a v pátek 5.1. na UZ.Už se mi to krátí v práci...mám spočítáno, že se tam objevím ještě 13 krát. 🙂
kata74
26. pro 2006
No jo, ty už půjdeš na ten velký kontrolní UZ, na ten se u nás chodí do porodnice, musím se do té doby rozhodnout, kde rodit, ale místo MB to bude Liberec. Já už jsem naštěstí doma a jsem ráda...i s těmi občasnými bolestmi problémy, bych to v práci nevydržela....i když se to snažím brát s humorem 🙂
mady
29. pro 2006
Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda chodíte do přeporodních kurzů. Já zatím ne! A moc se mi nechce ani dojíždět do nemocnice kde je dělají. Tak nevím. :-|
krejcirice
29. pro 2006
Ahoj Mady,já se tam možná chystám chodit ale nejsem si ještě na 100%jistá chtějí za něj 1000,-.Je pravda že u prvního dítěte jsem na žádný kurz nechodila a zvládla sem to i bez něj.Tak ještě uvidim
adusum
29. pro 2006
Já jsem u prvního syna s manželem na předporodní kurz chodila.Ale že by mě to něco extra dalo...Šlo spíše o to, aby mohl být u porodu - tehdy to byla v dané nemocnici podmínka.Člověk si hodně informací přečte v literatuře,časopisech.Každá z nás vnímáme bolest jinak, každé z nás vyhovuje něco jiného - mně třeba nedělalo dobře sezení na gymnastickém balonu, naopak super byla sprcha...
sarkabrezen
30. pro 2006
Ahojky, nad předporodním kurzem taky přemýšlím, říkám si, že by bylo fajn poznat dopředu ty porodní asistentky, které pak budou u mého porodu, ale ještě nevím jistě...

Včera večer jsem objevila na bradavkách kapičky a když jsem si bradavky zmáčkla, vyrojila se jich spousta - máte to už taky?? 😕 Vím, že se prsa připravují dopředu, ale na konci šestého měsíce? Není to trochu brzo? Byla jsem z toho úplně paf... :-|
krejcirice
30. pro 2006
SARKABREZEN-neboj je to normální já to mám už asi měsíc je to prý mlíčí nebo co.Měla jsem to i když sem nebyla těhotná občas.
slonik
1. led 2007
ahojky, to, co Vám vytéká z bradavek se jmenuje kolostrum (myslím 🙂) a ted je ideální doba, aby se to objevilo.

Jinak všem přeji krásný nový rok 2007 a aby všechno dopadlo výborně, hlavně v březnu 🙂
adusum
1. led 2007
Ano,já to mám taky - česky "mlezivo".Je to vlastně první jídlo miminka , před tím, než se vytvoří mléko. Mně se to objeví nejvíc, když se sprchuju teplejší vodou.Jinak myslím, že dobrý měsíc už to mám - u prvního těhu jsem si toho buď nevšimla, nebo to nebylo tak brzy.
slonik
2. led 2007
Tak jak se mají březnovky a co dělají březňátka v novém roce?
kaci.k
2. led 2007
Ahojky slonik-)) 🙂 Ja i me breznatko se mame dobre jen to kopani-))))je to prijemne-vim ze je v poradku ale nekdy to jsou takove rany...Ted po vanocich jsem trochu pribrala takze kazdy kopecek ktery mam zdolat tak funim jak lokomotiva.A to nas cekej jeste 2 mesice.... 🙂 😃
adusum
2. led 2007
No, tak to já dneska na kontrole po 4 týdnech čučela jak puk!!! Po několika dnech nechutného obžerství jsem nepochopitelně přibrala jen půl kila!?!? Nechápu....ale jsem ráda!
slonik
3. led 2007
Taky jsme se vrátili z kontroly, já mám za poslední měsíc přírůstek 2kg 8-( , celkem 12, ale hlavně že mimčo roste. Dneska jsem byla na velkým ultrazvuku, mrňousek je hlavičkou dolů a zdá se, že v pořádku a váží 1,5 kg. V pátek jdeme na UZV, aby se tatínek mohl podívat na toho našeho broučka, dnes mám jen fotky 🙂.
Ještě se chci zeptat - co všechno nakupujete z takových těch velkých věcí - nemyslím kočárek, vaničku, autosedačku, postýlku ale třeba kojící polštář, lehátko pro mimčo, kolotoč nad postýlku, monitor dechu, chůvičky.... takový ty vychytávky.

A prosím o radu - kde se dá sehnat přebalovací podložka do U (ne jen po stranách) vyzvednutá a omyvatelná. Já jsem sehnala jen tu, co má vyvýšené strany, ne za hlavičkou a nebo když byla vyvýšená do U, tak nebyla omyvatelná ]-( . Za kolik?
sarkabrezen
3. led 2007
Vše nej nej nej do toho našeho důležitého roku všem!

Já jdu na kontrolu až příští týden, no jsem zvědavá jak bobiš porostl, podle těch ran v břiše určitě řádně 🙂.

Kojící polštář asi kupovat nebudu, ale nějaký pevný polštář, který budu používat na mimi si určitě koupím, na takové podložce se mimi dobře drží a nosí, myslím, že i taťka to ze začátku ocení, chlapi mají občas přeci jen z malých dětí strach, že jim ublíží a tohle hodně pomáhá. Lehátko na koupání určitě taky plánuju, myslím, že je to dobrá věc, určitě i chůvičky, ale monitor dechu asi ne.

S přebalovací podložkou do U bohužel neporadím, já si koupila jen s vyvýšenýma stranama...
slonik
3. led 2007
sarkabrezen díky za odpověď a ať bobíšek roste 😉
sarkabrezen
4. led 2007
slonik: díky, Tobě taky! 🙂 Já už mám taky navrch 10 kilo a to jsem o 2 týdny míň než ty, takže na tom budeme asi tak stejně. Těším se, až vezmu taťku na ultrazvuk, ještě osobně nebyl, bude z toho mít zážitek 🙂

Ještě přemýšlím i o denním lehátku nebo něčem takovém "odkládacím", ať nemusí mimiš furt ležet nebo ho nemusím mít na rukou. Ať ho někde "odložím", odkud na mně uvidí a bude to bezpečné. Běžně na tohle používané autosedačky prý nejsou zrovna nejlepší, tak nevím...

Budete chodit na nějaké rodičovské či předporodní kurzy?
slonik
5. led 2007
ahojky březňátka, tak dneska taťka viděl mrňouska, akorát že před ním se styděl, měl nožičky u sebe a pro jistotu ještě ručičku nataženou přes nožičky 😃, ale bylo to krásný, viděli jsme tvářičku, srdíčko, páteř, dokonce nám mával (běžně prý mají dětičky pěstičku, ten náš ji otevřel x-) ), akorát to trvalo asi 3x dýl než normální prohlídka (UZV), docela mě pak tlačilo bříško a když jsem se zvedala, šíleně mě chytly záda - to se mi ještě nikdy nestalo. Tak jsme se dobelhali domů, taťka mě namasíroval, snažila jsem se to rozdýchat a uvolnit bedra několika cvikama, no asi za hodinku to bylo OK, ale mrňousek se asi zlobil, že jsme ho takhle vyrušili /pan doktor nám to i ukazoval, že se to broučkovi moc nelíbí, že ho to ruší/ tak mi to takhle vrátil. Tak jsem ho pořád uklidňovala, že už mu to neuděláme 😉 . Zítra vyrážíme na velké nákupy - kočárek, vaničku, lehátko (jak píše sarkabrezen) a hromadu maličkostí, jen kočárek musíme dát k tchánovcům, když nemá být doma do porodu =-) .
Na předporodní kurzy se těším, u nás chodí i tatínkové, zrovna dnes jsem volala paní, co je vede, ale je už 3. týden nemocná, tak snad od 15. ledna. No, snad to stihneme.
Tak se mějte hezky a pište, co je nového!
adusum
6. led 2007
Tak já byla včera na posledním UZ a odběrech.Prďolka je v pořádku a je hlavičkou dolů.Pan doktor si zhruba odhadl porodní váhu - cca 3,50-3,60 kg. Matěj měl 3,35kg. Doufám, že se z toho nevyklube nějakej obřík přes 4 kg.. 😞
Jsem hrozně rozlámaná už dva týdny mě bolí zád, když se ráno probudím...ach jo, a to ještě musím 8 týdnů vydržet... :-S
Do práce jdu ještě 10 krát...ble...A pak začínám konečně se zařizováním, nemám lautr nic přichystaného a už mě to štve...

Buďte všechny v pohodě!
kocurek
6. led 2007
Ahoj holky, tak uz to mame za par, tech par mesicu se skuli raz dva.... 🙂
kocurek
6. led 2007
Ja taky nic zatim nachystanehonemam, jen kocarek jsme si koupila v Madridu, ale postupne, jak se znami dovidaji o mimcu, sami zacinaji nosit darecky ...takze pokud muzu poradit, neni treba moc vybavicku nakupovat....bude vam darovana...mozna mate i takove zname, kteri vam daruji i jine uzitecne veci...
kata74
7. led 2007
Ahojky děvčata, tak my jdeme na kontrolu v úterý, už se těšíme, že tu naší prďolku zase uvidíme 🙂 Také mě hrozně trápí záda....musím spát jedině na bocích, jinak mám celý den s bolestmi vystaráno....
Já jsem přemýšlela ještě o nějaké té klokance na nošení miminka, kdybychom chtěli bez kočárku někam rychle vyběhnout....
kata74
7. led 2007
Tak se všechny držte 🙂
....a buďte v pohodě 🙂
kocurek
8. led 2007
Ahoj holky, tak me je porad skvele, musim zaklepat!!!!!!!!!!!!!!!!!

🙂

Rodicovsky prispevek se zvysil dvojnasobne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://zena.centrum.cz/clanek.phtml?id=6755
🙂
sarkabrezen
8. led 2007
ahoj holky, klokanku jsem si taky pořídila, i když některé děti v ní prý být nechtějí, tak nevím, jestli to nebylo zbytečné, ale stála mně jen 130 Kč, tak to kdyžtak přežiju 🙂

Dostala jsem pytel oblečení od ségry po jejích dvou dětech, to je skvělá pomoc a výhoda. Od známých mi taky přibývá pár kousků, takže já nekupuju už na oblečení prakticky vůbec nic, jen teď peru a peru 🙂 Postýlku mám od našich, kočárek od tchýně, je skvělé mít kolem sebe dobré zázemí a rodinu, co se všichni moc těší. Doufám, že to máte taky tak, už to máme vážně za pár! 😎
adusum
9. led 2007
No, já teda doufám, že malýmu budu mít co dát na sebe...Po prvním synovi jsem většinu malých věciček dala ségře, která má teď 2 měsíční Eminku (má něco málo přes 4 kg...). Podle pana doktora má mít náš syn porodní váhu 3,50-3,60kg. Tak jsem Emě domlovala, ať přibírá, aby nám ty věcičky mohly s mamkou zase poslat zpátky, aby měl náš Jonášek co na sebe... 😃

Jinak, já jsem s tím spaním nějak na štíru - dneska jsem opět vzhůru od 4:15...a ne a ne už zabrat...tak se půjdu ospršit a tradáááááááááááááááá plná energie do pracovního procesu... :-S
slonik
9. led 2007
ahojky březnovky a březňátka, u nás to s oblečením taky nepřeháníme, máme něco po sestřenkách (2 holčiny) a bratránkách (2 kluci) takže určitě bude z čeho vybírat 🙂. Jenom nám mamča ještě dokoupila něco nového (neutrálního) a jinak se zdá, že to nejnutnější už máme, dnes ještě koupíme komodu pro mrňouska, ať mu ty věci máme kam dát. A pak už se jen budeme těšit, až přijde 🙂. Ještě zvažuju klokanku a šátek, co si o tom myslíte?

Začni psát odpověď...

Odešli