• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Děvčátka zdravím vás, nevíte kolik má vážit mimi ve 30-32 týdnu? Nemůžu to nikde najít.
22. pro 2006 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky by me to zajimalo :wink:
23. pro 2006 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky koukněte sem http://www.bambinishop.cz/vyvplod.php ŠŤastné a veselé vánoce, hodně štěstí, zdraví a krásná a zdravá miminka.
23. pro 2006 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsme zase moudřejší...Díky za tip.
Já jdu na kontrolu mezi svátky, ale asi mi doktorka UZ dělat nebude....každopádně podle tlaku z bříška a kopanečků zjiťuji, že je miminečko pokaždé někde jinde :slight_smile:
Koukala jsem, že mám s kocurekem stejný termín....podle posledních UZ se nám ale posouvá až na 21. 3.. Mimochodem, jaký byl let?
23. pro 2006 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda!
Tak já jdu na kontrolu 2.1. a v pátek 5.1. na UZ.Už se mi to krátí v práci...mám spočítáno, že se tam objevím ještě 13 krát. :slight_smile:
25. pro 2006 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, ty už půjdeš na ten velký kontrolní UZ, na ten se u nás chodí do porodnice, musím se do té doby rozhodnout, kde rodit, ale místo MB to bude Liberec. Já už jsem naštěstí doma a jsem ráda...i s těmi občasnými bolestmi problémy, bych to v práci nevydržela....i když se to snažím brát s humorem :slight_smile:
26. pro 2006 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem! Chtěla jsem se zeptat zda chodíte do přeporodních kurzů. Já zatím ne! A moc se mi nechce ani dojíždět do nemocnice kde je dělají. Tak nevím. :unamused:
29. pro 2006 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mady,já se tam možná chystám chodit ale nejsem si ještě na 100%jistá chtějí za něj 1000,-.Je pravda že u prvního dítěte jsem na žádný kurz nechodila a zvládla sem to i bez něj.Tak ještě uvidim
29. pro 2006 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem u prvního syna s manželem na předporodní kurz chodila.Ale že by mě to něco extra dalo...Šlo spíše o to, aby mohl být u porodu - tehdy to byla v dané nemocnici podmínka.Člověk si hodně informací přečte v literatuře,časopisech.Každá z nás vnímáme bolest jinak, každé z nás vyhovuje něco jiného - mně třeba nedělalo dobře sezení na gymnastickém balonu, naopak super byla sprcha...
29. pro 2006 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nad předporodním kurzem taky přemýšlím, říkám si, že by bylo fajn poznat dopředu ty porodní asistentky, které pak budou u mého porodu, ale ještě nevím jistě...

Včera večer jsem objevila na bradavkách kapičky a když jsem si bradavky zmáčkla, vyrojila se jich spousta - máte to už taky?? :fearful: Vím, že se prsa připravují dopředu, ale na konci šestého měsíce? Není to trochu brzo? Byla jsem z toho úplně paf... :unamused:
30. pro 2006 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
SARKABREZEN-neboj je to normální já to mám už asi měsíc je to prý mlíčí nebo co.Měla jsem to i když sem nebyla těhotná občas.
30. pro 2006 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, to, co Vám vytéká z bradavek se jmenuje kolostrum (myslím :slight_smile:) a ted je ideální doba, aby se to objevilo.

Jinak všem přeji krásný nový rok 2007 a aby všechno dopadlo výborně, hlavně v březnu :slight_smile:
1. led 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano,já to mám taky - česky "mlezivo".Je to vlastně první jídlo miminka , před tím, než se vytvoří mléko. Mně se to objeví nejvíc, když se sprchuju teplejší vodou.Jinak myslím, že dobrý měsíc už to mám - u prvního těhu jsem si toho buď nevšimla, nebo to nebylo tak brzy.
1. led 2007 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak se mají březnovky a co dělají březňátka v novém roce?
2. led 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky slonik-)) :slight_smile: Ja i me breznatko se mame dobre jen to kopani-))))je to prijemne-vim ze je v poradku ale nekdy to jsou takove rany...Ted po vanocich jsem trochu pribrala takze kazdy kopecek ktery mam zdolat tak funim jak lokomotiva.A to nas cekej jeste 2 mesice.... :slight_smile: :grinning:
2. led 2007 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak to já dneska na kontrole po 4 týdnech čučela jak puk!!! Po několika dnech nechutného obžerství jsem nepochopitelně přibrala jen půl kila!?!? Nechápu....ale jsem ráda!
2. led 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme se vrátili z kontroly, já mám za poslední měsíc přírůstek 2kg :rolling_eyes: , celkem 12, ale hlavně že mimčo roste. Dneska jsem byla na velkým ultrazvuku, mrňousek je hlavičkou dolů a zdá se, že v pořádku a váží 1,5 kg. V pátek jdeme na UZV, aby se tatínek mohl podívat na toho našeho broučka, dnes mám jen fotky :slight_smile:.
Ještě se chci zeptat - co všechno nakupujete z takových těch velkých věcí - nemyslím kočárek, vaničku, autosedačku, postýlku ale třeba kojící polštář, lehátko pro mimčo, kolotoč nad postýlku, monitor dechu, chůvičky.... takový ty vychytávky.

A prosím o radu - kde se dá sehnat přebalovací podložka do U (ne jen po stranách) vyzvednutá a omyvatelná. Já jsem sehnala jen tu, co má vyvýšené strany, ne za hlavičkou a nebo když byla vyvýšená do U, tak nebyla omyvatelná :angry: . Za kolik?
3. led 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vše nej nej nej do toho našeho důležitého roku všem!

Já jdu na kontrolu až příští týden, no jsem zvědavá jak bobiš porostl, podle těch ran v břiše určitě řádně :slight_smile:.

Kojící polštář asi kupovat nebudu, ale nějaký pevný polštář, který budu používat na mimi si určitě koupím, na takové podložce se mimi dobře drží a nosí, myslím, že i taťka to ze začátku ocení, chlapi mají občas přeci jen z malých dětí strach, že jim ublíží a tohle hodně pomáhá. Lehátko na koupání určitě taky plánuju, myslím, že je to dobrá věc, určitě i chůvičky, ale monitor dechu asi ne.

S přebalovací podložkou do U bohužel neporadím, já si koupila jen s vyvýšenýma stranama...
3. led 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen díky za odpověď a ať bobíšek roste :wink:
3. led 2007 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: díky, Tobě taky! :slight_smile: Já už mám taky navrch 10 kilo a to jsem o 2 týdny míň než ty, takže na tom budeme asi tak stejně. Těším se, až vezmu taťku na ultrazvuk, ještě osobně nebyl, bude z toho mít zážitek :slight_smile:

Ještě přemýšlím i o denním lehátku nebo něčem takovém "odkládacím", ať nemusí mimiš furt ležet nebo ho nemusím mít na rukou. Ať ho někde "odložím", odkud na mně uvidí a bude to bezpečné. Běžně na tohle používané autosedačky prý nejsou zrovna nejlepší, tak nevím...

Budete chodit na nějaké rodičovské či předporodní kurzy?
4. led 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky březňátka, tak dneska taťka viděl mrňouska, akorát že před ním se styděl, měl nožičky u sebe a pro jistotu ještě ručičku nataženou přes nožičky :grinning:, ale bylo to krásný, viděli jsme tvářičku, srdíčko, páteř, dokonce nám mával (běžně prý mají dětičky pěstičku, ten náš ji otevřel :dizzy_face: ), akorát to trvalo asi 3x dýl než normální prohlídka (UZV), docela mě pak tlačilo bříško a když jsem se zvedala, šíleně mě chytly záda - to se mi ještě nikdy nestalo. Tak jsme se dobelhali domů, taťka mě namasíroval, snažila jsem se to rozdýchat a uvolnit bedra několika cvikama, no asi za hodinku to bylo OK, ale mrňousek se asi zlobil, že jsme ho takhle vyrušili /pan doktor nám to i ukazoval, že se to broučkovi moc nelíbí, že ho to ruší/ tak mi to takhle vrátil. Tak jsem ho pořád uklidňovala, že už mu to neuděláme :wink: . Zítra vyrážíme na velké nákupy - kočárek, vaničku, lehátko (jak píše sarkabrezen) a hromadu maličkostí, jen kočárek musíme dát k tchánovcům, když nemá být doma do porodu :confused: .
Na předporodní kurzy se těším, u nás chodí i tatínkové, zrovna dnes jsem volala paní, co je vede, ale je už 3. týden nemocná, tak snad od 15. ledna. No, snad to stihneme.
Tak se mějte hezky a pište, co je nového!
5. led 2007 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já byla včera na posledním UZ a odběrech.Prďolka je v pořádku a je hlavičkou dolů.Pan doktor si zhruba odhadl porodní váhu - cca 3,50-3,60 kg. Matěj měl 3,35kg. Doufám, že se z toho nevyklube nějakej obřík přes 4 kg.. :frowning2:
Jsem hrozně rozlámaná už dva týdny mě bolí zád, když se ráno probudím...ach jo, a to ještě musím 8 týdnů vydržet... :confounded:
Do práce jdu ještě 10 krát...ble...A pak začínám konečně se zařizováním, nemám lautr nic přichystaného a už mě to štve...

Buďte všechny v pohodě!
6. led 2007 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak uz to mame za par, tech par mesicu se skuli raz dva.... :slight_smile:
6. led 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky nic zatim nachystanehonemam, jen kocarek jsme si koupila v Madridu, ale postupne, jak se znami dovidaji o mimcu, sami zacinaji nosit darecky ...takze pokud muzu poradit, neni treba moc vybavicku nakupovat....bude vam darovana...mozna mate i takove zname, kteri vam daruji i jine uzitecne veci...
6. led 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata, tak my jdeme na kontrolu v úterý, už se těšíme, že tu naší prďolku zase uvidíme :slight_smile: Také mě hrozně trápí záda....musím spát jedině na bocích, jinak mám celý den s bolestmi vystaráno....
Já jsem přemýšlela ještě o nějaké té klokance na nošení miminka, kdybychom chtěli bez kočárku někam rychle vyběhnout....
7. led 2007 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se všechny držte :slight_smile:
....a buďte v pohodě :slight_smile:
7. led 2007 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak me je porad skvele, musim zaklepat!!!!!!!!!!!!!!!!!

:slight_smile:

Rodicovsky prispevek se zvysil dvojnasobne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://zena.centrum.cz/clanek.phtml?id=6755
:slight_smile:
8. led 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, klokanku jsem si taky pořídila, i když některé děti v ní prý být nechtějí, tak nevím, jestli to nebylo zbytečné, ale stála mně jen 130 Kč, tak to kdyžtak přežiju :slight_smile:

Dostala jsem pytel oblečení od ségry po jejích dvou dětech, to je skvělá pomoc a výhoda. Od známých mi taky přibývá pár kousků, takže já nekupuju už na oblečení prakticky vůbec nic, jen teď peru a peru :slight_smile: Postýlku mám od našich, kočárek od tchýně, je skvělé mít kolem sebe dobré zázemí a rodinu, co se všichni moc těší. Doufám, že to máte taky tak, už to máme vážně za pár! :sunglasses:
8. led 2007 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já teda doufám, že malýmu budu mít co dát na sebe...Po prvním synovi jsem většinu malých věciček dala ségře, která má teď 2 měsíční Eminku (má něco málo přes 4 kg...). Podle pana doktora má mít náš syn porodní váhu 3,50-3,60kg. Tak jsem Emě domlovala, ať přibírá, aby nám ty věcičky mohly s mamkou zase poslat zpátky, aby měl náš Jonášek co na sebe... :grinning:

Jinak, já jsem s tím spaním nějak na štíru - dneska jsem opět vzhůru od 4:15...a ne a ne už zabrat...tak se půjdu ospršit a tradáááááááááááááááá plná energie do pracovního procesu... :confounded:
9. led 2007 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky březnovky a březňátka, u nás to s oblečením taky nepřeháníme, máme něco po sestřenkách (2 holčiny) a bratránkách (2 kluci) takže určitě bude z čeho vybírat :slight_smile:. Jenom nám mamča ještě dokoupila něco nového (neutrálního) a jinak se zdá, že to nejnutnější už máme, dnes ještě koupíme komodu pro mrňouska, ať mu ty věci máme kam dát. A pak už se jen budeme těšit, až přijde :slight_smile:. Ještě zvažuju klokanku a šátek, co si o tom myslíte?
9. led 2007 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek