• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahoj vespolek,taky jsem se koukla na ty vaše stránky,girl.michel a malá je úžasná !!! Je nádherná.A jak krásně "tancovala"!
Mady,Luci taky hrozně drápe, oni mají ty nehýtky strašně ostrý.Luci si je sice ostříhat nechá, ale drápe stejně jestli je má ostříhaný nebo ne.
Mě se hrozně líbí, když mě takto "okusuje" a já zakřičím "Jau", jak ona se úplně rozzáří štěstím a přidá na intenzitě a řehtá se jak starej chlap a já se chechtám s ní-bolest nebolest.
15. led 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl misel: no já taky gratuluji :wink: jsem si myslela jak malej není velkej a vyspělej ale vedle vaší malé je to ještě ňoumík :grinning: hold holčičky jsou asi fakt vyspělejší :grinning: :sweat_smile:
16. led 2008 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady vzdy to tak neni,proc noumik :wink: U nas se taky nechodi,podle nabytku jo,ale kdyz chce jit sama,taky rovnovahu neudrzi,vsechny deti se casem stejne srovnaji,jeste ze zatim nechodi,uz takhle ji honim po celym byte.
16. led 2008 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkujeme za pochvalu.jso tam již další videa.postupně budu přidávat další.ty z tel byly nekvalitní tak jsou tam už lepší z foťáku.papa
16. led 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel: tak jak bude něco nového tak znovu hoď odkaz a nebo napiš str. koníku kde už jsi ho dala-prosím. Blbne mi počítač, tak si nic neukládám--moc dík. :dizzy_face:

Včerejší kontrola u doktorky dopadla dobře stav k 10.měsíci je 78cm a 10,39kg. :sunglasses:
K jídlu už prý mohu přidat pomalu tvaroh a ještě kdo má kluky jak vám radí s předkožkou? Nám mudra radila, že pomaličku víc stahovat.Prý do 3let by se měla celá stahovat :astonished: ....tak mě moc zajímá co povídají vám....
17. led 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslička nám doktorka říkala, taky stahovat.........
17. led 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trpaslicka: my taky stahujeme-pomaloučku polehoučku... :wink:
Girl.misel-malá je fakt ďáblík, jak popobíhá! Ale řeknu vám, jsem ráda, že malej zatím jen ťapká okolo nábytku a stěn a do prostoru se pouští jen u tříkolky, kterou mu musí někdo přidržovat, aby sebou neflák, když mu ujede. Jonak totiž nevím, jak bych ho uhlídala!
Dneska měl padací a celkově karambolovej den-hned ráno se bacil o šuplíky, naběhla mu taková boule,až se mi udělalo zle-takovou ještě neměl-a doteď tam má vidět šrám :confounded: :frowning2: Pak si přirazil prst do jinýho šuplíku, až mu tekla krev :cry: a ve finále večer padnul naprosto rovně bokem k zemi a dal si takovou ďahu do hlavy, že jsem myslela, že jí má napůl! No snad bude ok, je ten typ, co se rychle oklepe, skoro nebrečí, jen zaječí a pak nešťastně kouká, abych ho pochovala a teprv když ho třeba hned nemůžu vzít, protože mám třeba špinavý ruce, tak spustí...Ale tentokrát řval jak tur, tak to asi fakt už bylo i na něj moc :cry: :frowning2: No jsem z toho špatná ještě teď.

Tak proto doufám, že se ještě chvíli bude držet při zemi-nedovedu si představit tu starost, až začne fakt běhat-asi se strachy zblázním! :astonished: :sweat_smile:

Jinak se mi zdá, že moc nepřibírá. Sice zblajzne všechno, ale nějak to na něm nepozoruju, kam se mu to dává... :unamused: Tak jsem zvědavá příští týden u doktorky...
17. led 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petaska mala taky pribira malo,doktorka nic nerika,ale mi mame drobka,72cm a 7,640kg,tak v prumeru za 1 a pul pribere 400g a to ji jak otesanek a vsechno asi ma dobry zazivani,vcera jśme byly vyridit si rodicak a byly tam dve maminky skoro stejne deti a vypadaly vyspelejsi,kdyz se nam ptaly kolik nam je tak tipovaly,ze pul roku,tak mame miminko :unamused:
18. led 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme na tom stejne jako vy, petasko.V 8 měsících jsme měly 74 cm a 7800 g.Příští týden jdeme k doktorce po dvou měsících na prohlídku, tak jsem na nás zvědavá. Luci se mi zdá stále stejná-vždycky asi přibere úměrně k těm cm , co vyroste, tak mi-co do tloušťky, připadá pořád stejná. Rozdíl mezi námi je ten,že my zas tak moc nedlabem, i když poslední dobou už to jde.Do prosince jsme nechtěly jíst vůbec a byly jsme jen na "prsu", teď už to je lepší, ale když slyšim kamarádky, kolik toho snědí jejich děti, tak jsme pěkně pozadu. Já už to teď vůbec neřešim, hlavně ,že jsme zdraví a veselí- a to teda jsme !!!
18. led 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je to tady!!!! :confounded:
Od včerejška začal Honza neskutečně pištět až mi praskají bubínky a sousedi nás začli nenávidět (sotva jsme se přistěhovali). Píšete, že to májí vaše ratolesti z radosti.....u nás je to ze vzteku! Začal se hrozně vztekat a když nepiští mává před sebou rukama. Něco je mu zakázané a "Honzíček" se projevuje. Díky bohu není to furt, ale to málo bohatě stačí .... říkám si co bude za pár dní :pensive: :confused:
19. led 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz premyslite nad golfkami,nebo nektera uz pouzivate?Mate dobry tip?
19. led 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, nám Ježíšek přinesl černé Quinny Zapp.
19. led 2008 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem Vás konečně dočetla, girl.misel, gratuluju k chození :dizzy_face:
ale taky jsem radši, když si to ještě obchází, i tak to je dost hlídání!
A včera ráno v posteli povídá: to je táta. jsem si říkala, to se mi asi zdálo, tak říkám - co říkáš, Verunko? a ona - to je táta :grinning: tak máme první větu :grinning: :grinning: :grinning: a perlička na závěr - táta byl v práci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
a taky nechce baštit, i když teda má přes devět kilo, v úterý jdeme k doktorce, tak budeme mít přesné údaje :grinning: asi se dojídá v noci - to by jedla pořád - noc, kdy jsem se docela dobře vyspala jsme měli naposledy před pěti měsíci :confounded: a taky se začíná vztekat :sweat_smile:
19. led 2008 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Tak po dlouhe dobe jsem zase tady :sweat_smile:
Povim vam ze mame pekne blbe obdobi :frowning2: Minuly tyden mala zvracela mela prujem a dokouce i horecky ktere nesly srazit :cry: No a jeste k tomu odmitala piti tak jsme skoncily v nemocnici na kapackach :cry: chuderka moje fakt si to protrpela.Nastesti jsem tam byla s ni coz neni zas takova samozrejmost jak jsem si myslela :angry: v jedne nem.ze vezmou jen malou tak jsme sly jinam kde nas nastesit vzaly obe,fakt se mi ulevilo kdyz uz dostala tu kapacku protoze jsem vedela ze ji to pomuze.Od pondelka jsme doma na diete ale uz je to dobry jen to jidlo do ni musim stale nutit to se nezmenilo :frowning2: S vahou jsme na tom dost blbe nez jsme sly do nenocnice tak mela 6795g a ted ma jen 6570g tak jsme pohubly.Jsem z toho dost nestastna a dost mi to stresuje kdyz vidim jak nema chut k jidlu.
No a nas dalsi problem je ze se z ni v nemocnici stal zavislacel na me.Tatku mela pred tim rada a ted u nej taky place :cry: asi je porad vydesena z nemocnice.No a nechce najednou spat v postylce chce byt proste jen semnou v posteli.Predtim jsem takove problemy neznala a ted se fakt divim co s ditetem muzou udelat dve noci v nemocnici :frowning2: je jak vymenena.No a nejhorsi je ze jsem na to sama protoze s tatou nechce jist nenecha se od nej utesit proste nic :cry: Je to asi beh na dlouhou trat tak houfam ze to vse zvladneme.

Poupe:Ja chci koupit golfky fned z jara :slight_smile: libi se mi Cam Apolo ale porad vaham Chico jsou take pekne nebo dejte tip jeste na jine chci do nich dat max.4tis. a mely by mit vetsi kolecka.
20. led 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
dlouho jsem se sem nedostala,tak snad jsem nic nepropásla :grinning:

cermonca: s tím průjmem to je hrozný.Kámoška to mela s malým to samé.Hlavně že už je líp :wink:

jinak mám dotaz.Dávate už ovocný jogurty???? Jestli jo tak jaký zanačky????

sloník: vy to teda válíte!!! To už za chvíli budete pěkně mluvit :slight_smile: . U nás to je stále tata,dede,koky/ to má být jako Rocky-náš pes :grinning: /, mňam a ham....... Ale myslím že na to aby dala něco dohromady si ještě počkám.A to tata říká skoro na všechno,takže si myslím že ani neví že jako tata je táta.

jinak jsem ji doma vážila a přibraly jsme za měsíc a půl jen 400g, což je prd.Papa dost ale myslím že to vše vylítá,pač nevydrží minutu v klídku.Tak uvidím co mudra až tam půjdem.... :confused:
21. led 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik:My davame ovocne Activie a Holandie.Napred jsem davala jen bile ale kdyz malo pribirame tak jsem si rekla ze z bileho jogurui nic nepribere :grinning:
21. led 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my dáváme zatim jogurty bílé (Hollandii nebo ten jihočeský ve skle),občas do nich přidám ovoce čerstvé nebo přesnídávku, ale malá poslední dobou moc ty přesnídávky nechce, tak spíš to čerstvé. Holky, chtěla bych nějakou ovocnou inspiraci - jaké ovoce dáváte svým drobkům - já mám pocit,že dávám stále to samé-jablko,jablko s mrkví,občas banán(ale ten ne moc, protože nám dost staví)-jinak teď přes zimu téměř nic jiného,citrusů se zatim bojím-už aby byla sezóna. Luci přesnídávky nechutnají,občas jen Frutapura.
Tuhle jsem ji koupila v obchodě čerstvou velkou hrušku,aby měla změnu a když jsem jí dostrouhávala, tak jsem zjistila, že hnije zevnitř-jadřinec měla celý plesnivý - zvenku byla nádherná - tak jsme skončily zase u jablíčka.
Čermončo, přeju ti aby malá co nejrychleji byla zase v kondici a při chuti !!!
My máme zase nový problém- Luci mě z ničeho nic začala dneska kousat do prsou !Zoubky máme od 6 měsíců a až do dneška způsobně bumbala a dneska odpoledne jako blesk z čistého nebe se zakousla vší silou- myslela jsem že vyletím z kůže a zařvala na ni a ona se rozplakala ale při večerním kojení to dělala znovu a vždycky kousne a kouká,co já na to a když zařvu NE,tak se rozpláče, ale zase to znovu zkusí.Jsem zvědavá,jak to bude v noci. My stále kojíme hodně, tak by to byl velký problém. Také máte někdo podobný problém a jestli ano,tak jak jste ho odstranily?
21. led 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalu:Koukala jsem ze Lucinka ma take krasne dlouhe vlasky.My prave taky moc to holkam slusi ale mam uz to pada do ocicek tak musi mit culdu.Premyslim ze ji tu ofinku trochu smiknu :confused: ale mam strach abych ji nejak nepichla tema nuzkama kdyz sebou porad sije :angry: Nestrhali uz jste taky?
22. led 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne,ne Cermonco, zatim jsme nestříhali, protože jsme pověrčivý a prý se to do roka nemá (i když nevím proč).Lucinka má už ty vlásky až na bradu- já jí zase dávam sponečku. My máme ty vlásky rovnější a vy je máte zase krásně kudrnatý- .Vůbec si ale nedovedu představit, jak jí to po tom roce ostříháme- takhle jí to moc sluší, i když je to nepraktický -bojím se ,že už jí to tak slušet nebude. A jak vám je , Cermonco, už baštíte?
22. led 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si to take nedovedu predstavit az ji tu ofinku ostriham moc se mi do toho nechce ale rano pres to ani nevidi :sweat_smile:
Jo uz je nam lip a basteni se take lepsi :slight_smile: jen jsem zjistila ze to nejak ma cele obracene v noci by jedla a dopol.je mrzuta nechce jist tak si v 10 zdrimne na dve hodky a uz je dobre :confused: Je vesela a ji s chuti.Fakt nevim co s tim :confused:
22. led 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
cermonca no Ti řeknu taky si vytrpíte :frowning2: tak držím pěst ať je vše vpohodě

No my se nemáme taky nic moc. Malému se udělala min. týden bulka ne šuldíkovi. Pod kůžičkou jako myslím když jsem trošku stáhla. No velká asi jako malíček (myslím vršek malíčku) no tak sjem naběhla k mudře a ta mi řekla mazat framykoinem a že to praskne a kdyby dostal do toho zánět tak běžet na urologii že mu to tam píchnou. Jó prý na to kluci trpí. A je to takovej ten mázek nahromaděnej. A přitom se snažím stahovat a umývat šuldíka. No a přeci. A dneska jsme byli na 10ti měsíční kontrole u mé mudry a ta mu to hned píchla a vymáčkla. Bylo toho tam hodně. Malej ani moc neplakal. Ještě říkala že ho to asi bude štípat při čůrání ale byl vpohodě celej den. Jen doufám že se to neudělá opět.

A hlásím míry 1200g a 80cm :grinning:

Pořád se snaží jen stavět a popojde jen málo krůčků ale i tak hlídám ale jinak to jistí ohrádka ikdyž ječí. S jídlem to taky máme na štíru. nejraději baští sunar. Jogurty ani sladké ani bílé moc nechce. Občas dám pribiňák a ten baští. Přesnidávky mi taky přestal. Kaše jí rád a zeleninu moc nechce. Za to takové ty kukuřičné křupky bez soli jak je prodávaj v Polsku to by jed a sladkosti a vše co jíme my :grinning: :grinning:

A ke kočárkům jsem si koupila novej sporťák takže golfky asi nebudu kupovat :wink:
22. led 2008 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,my byly taky vcera na 10m kontrole a miry 70cm a 7,740kg.my nejak malo rostem jen 1cm za 2 mesice,tak snad to dozene.Jinak chodi okolo nabytku,stoji na miste bez drzeni,ale boji se jit sama,tak prepadava,z toho ma desnou srandu,jinak papa co ji dam,jen kase se ji uz zajidaj,tak sem najela na bramborovou se zeleninou a asi zacnu davat polivky bez masa a stridat to s kasema,jinak behem dne mezi jidli ji davam susenky a rohlik,chleba do ruky at trosku nabyde.
23. led 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady to teda zije :wink: :wink: :wink:
24. led 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím 10 měsíční míry 12150g a 81 cm.jak tak koukam tak sme asi největší :sweat_smile: :sweat_smile: .paní doktorka koukala jak je malá šikovná a řikala že je dost napřed.jinak my golfky máme už od jara ale teď sem koupila x-lander x3 a budeme jezdit v něm,je krásně velkej,prostornej lehkej,snadná manipulace a sem s nim spokojená,hlavně má velký nafukovací kola a to se nám hodí to terénu kde bych s golfkama neuspěla

jinak už sem dodělala tu webovku,teď už nemam čas a navíc mi tam už ani nejdou dávat videa adresa www.best-girlmisel.webovastranka.cz
26. led 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já taky hlásim naše míry v 10 měs. 78cm a 8 630g- my jsme pro změnu asi nejdrobnější. Ale já už to neřešim, každej je holt ňákej.
Jinak my zatim jen stojíme u nábytku, ale zato lezeme neuvěřitelnou rychlostí, všichni říkají, že něco takového ještě neviděli- člověk má co dělat jí dohnat chůzí.
Teď jsme byli na 3 dny u mých rodičů ve městě (manžel stříkal v baráku mravence), tak si zase malá užívala neustálé pozornosti akdyž jsme dnes přijeli a já jí dala na chvíli do postýlky abych vybalila a uvařila kaši, tak měla hysterický záchvat vzteku a řevu, tak zase bude nějaký čas trvat jí zvyknout na normální provoz.
Holky,prosím vás, mohli byste mi napsat průměrné denní menu vašich miláčků? Mám pocit,že jsme se nějak zasekli a nevím jak dál.
My to máme asi takto - ihned po probuzení-kojení
snídaně- většinou jogurt+dětskou sušenku
svačina -kojení
oběd-zelenina+příloha( rýže,brambory,ov.vločky)+maso (tak 4 krát týdně)
svačina-ovoce (s tím je největšinou problém-přesnídávky nechce,většinou tedy
jablko,banán,někdy Frutapura)-ale sní toho hrozně málo, takže následuje dokojení
večeře-kaše
těsně před spaním-kojení
plus v noci 1-2 kojení

chtěla bych jí to prostě nějak obohatit, potřebovala bych inspiraci....
26. led 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak naše míry v 10m 74 cm a 9,02 kg, takže takový zlatý střed :grinning:
ráno kojíme
dopoledne jogurt (miluje bílý - Choceňský, sní ho celý, občas do něho přimíchám půl přesnídávky)
oběd - většinou zaspí nebo nestihneme, tak buď zeleninka s masem (zase jí moc nejede, ať už vařená či kupovaná) nebo kojení (když řve a nestihnu to udělat, tak pak mi to prská a nají se ode mne :pensive: )
odpolko - přesnídávka, jablíčko do ruky, sušenky, kousek rohlíku (ale toho moc nesní)
navečer (kolem šesté) - kaše
před spaním (v sedm) - kojení
a v noci kojení - tak 3x - 7x :confused:
a dnes pátý zub :dizzy_face:
26. led 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame jidelnicek.Rano kojeni
Snidane jogurt ale jen tak pulka
Svacina kojeni
Obed maso se zeleninkou
Svacinka ovoce nebo presnidavka a kojeni
Vecere kase
Pred spanim kojeni
a v noci tak dvakrat nebo trikrat.

Zkousela jsem ji na vecer udelat nutrilon by ji to vic zasytilo a ona to proste nechce cucne si a kdyz zjisti ze to neni caj tak uz si neda nevite jak kojene ditko naucit pit UM.Nechci ji odstavit ale na druhou stranu by bylo dobre kdyby to neodmitala abych mohla nekam vyrazit.Svoje mlicko uz neodstrikam na celou davku :frowning2:

A jeste jeden dotaz jak merite detem teplotu?ja uz jsem presla na mereni v podpazi vic nam to vyhovije ze mala drzi.Myslite ze to je jedno?
28. led 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:
Tak teplotu stále do zadečku příde mi to přesnější než pod paží, ale fakt nevím :fearful:

Menu: u nás to Kalu bylo bez kojení, takže:
Ráno-mezi 5 UM(nutrilon)
1 sváča- ovoce čerstvé nastrouhané, někdy do ovoce dvě lžičky nějaké přesnídávky nebo piškoty. Samotnou přesndávku už mi nejí :unamused:
Oběd: zelenina,maso,žloutek,atd.(píšu v týdnu)
2 sváča- jogurty ovocné nebo bílé s čerstvým ovocem. Teď pomalu přidávám i ovocný tvaroh.
Véča-kaše.
to vše mezi tím vším dávám případně sušenky, trošku rohlíku či chleba ovoce a čaj.
Čaj: vypije mi behem dne půl litru čaje! Je to normální???? :fearful: Pije dokud není hrnek prázdný. Když mu ho vezmu ječí....(rozčiluje se) a už pěkně pije s hrníčku i v sedě. Jsem ráda.
Teď máme rýmu.....
28. led 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,tak u nas rostou zuby,prvni dole dva najednou,takze me prijde ze kojim celou noc, :frowning2: v sobotu v noci jsme zvracely a jeste jednou k ranu,nastesti se to uklidnilo :slight_smile: Nevim co mela spatneho,mela k jidlu to co uz jedla nekolikrat,ach jo.Jinak ji:
rano kojim
svacina:prasnidavka,nekdy banan,ale presnidavky vedou.cerstve jabko,mrkev,sni max.5 lzicek,to ji nejede.
obed,varim,nekdy kupuju,ale kupovana davka ji nestaci :wink: takze,maso,zelenina,nekdy zloutek.
svacina:jogurt s presnidavkou,nebo banan,nebo presnidavka
vecere:kase,nekdy sladka,nekdy bramborova se zeleninou.
a mezi jidly susenky,rohlik,chleba.caj,prevarenou vodu,to jsem rada kdyz do ni dostanu za cely den max,250ml
Pak uz jsem zkousela chleba s lucinou,to ji jede,pak gervais,ale ten se mi zda slanej,jeste jsem nezkousela ovocny jogurt,to se mi moc nezda,podle obsahu :wink: jaky davas Trpaslicko?
29. led 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek