• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

poupe, když jí rostly zoubky, tak taky trochu zvracela, spíš bych to přikládala k těm zoubkům
29. led 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona zvracela docela dost,ale uz je to dobry,neco ji asi nesedlo
29. led 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak se po delší odmlce zas hlásíme. V 10 m-dneska :slight_smile: -máme 10,05 kg a cm nevíme-mudr naměřila 74, jenže předtím měl už o 4 cm víc :sweat_smile: Tak to nechám koňovi, kolik měří. Říkala jsem mudře, že nějak málo přibral-jen 35 dkg za 2 měíce a ona co prý bych jako po něm chtěla, že je ukázkovej a rozhodně nevypadá podvyživeně :grinning: :grinning: A ptala jsem se taky na to pití-14 dní totiž už nekojím a malej vypije tak půl litru tekutin za den a to jsem ráda! Ale prý se teda nemám znepokojovat, že se to zlepší... No jsem zvědavá kdy. Hlavně přes den je to děs-v noci vyzunkne 250-300 mlíka až se zalyká, jak sosá, ale přes den je to cůc sem cůc tam...No každopádně až začne pít víc přes den a přestane to dohánět v noci, snad už pak bude spát celou noc! Už aby to bylo! I když taky jsme teď o víkendu spali s velkým Honzou v obýváku, malej se o půlnoci napil a pak spal až do půl devátý!!! :astonished: A to normálně vstává mezi 6 a 7... Sice sde taky v tu dobu vzbudil, ale zas sám! usnul. No asi bude něco na tom, že ty potvůrky začnou hezky spinkat, až když mají svůj pokojík...Ovšem to bude ještě trvat :angry: :frowning2:

No nic, jdem ven, tak zatím...
29. led 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Hlásíme se po delší odmlce.Dneska malé vylezl první zub dole na levo.
snídamě-mateřské mléko
svačina-frutapura a sušenka
oběd-bud polévka nebo brambor.kaše a maso nebo brambor,zeleninaa maso.
svačina-jeden den přesnídávka a druhý jodurt nejradši má dobrou mámu ovocný.Čerstvé ovoce mi nechce
večeře-kaše pouze Sunarka
Během dne vypije 500-600 ml čaje.
Nevíte kolik mají vypít mléka?Mě ho pije akorád ráno a tak v 17 hod.jinak nechce a přes noc se nebudí.
29. led 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky tak sem tu též po delší době.
Tak máme už 4 zoubky rostem jako z vody a už i zkoušíme občas samy stát bez držení.
Jinak taky jsme pře včírem prozvraceli noc a pak ho chytl prujem doktorka mu dala léky a dietu je prý ted nějaká nemoc ale je to jen na pár dní naštěstí už nezvrací ale průjem ještě je.

Jinak sem udělala rodince radost a jedem k moři v létě tak už se hlavně ten starší moc těší.
29. led 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak nám se dělá na šuldíkovi opět bulička. Tak asi půjde zase píchat. Nejde to vůbec umýt ani vymáčknout. Má tam tu kůžičku pořád přilepenou se tam hold nedostanu. :frowning2:

No jinak já už dávám hodně nezdravých jídel :wink: malej mi moc nejí a tak sjem ráda když něco zobne. Ale dávám chleba máslo, sýr, lučinu atd. ale sní tak půlku. Přesnidávky taky nemá rád. zeleninu jakžtak :frowning2: no kaše miluje a nejraději má sunar. V noci vypije tak 180 a k ránu pak 150 :wink: No ale dnesk ajsem mu dala dýňovej kompot a nápoj z aloe vera a dlabal a pil jak o život. No dávám aj už pribiňáky a tvaroháčky. Jó vypije mi tak 100ml čaje a sunar k tomu to nevím kolik. No asi tak 400ml za celej den. No a má vypít denně 2 flašky sunaru jsem se ptala mudry :wink:
30. led 2008 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vůbec jsem se poslední dny nemohla na koníka dostat,až dnes se mi to povedlo, tak snad to už bude fungovat.
moc děkuju za ty vaše jídelníčky, zdá se , že to máme všechny tak nějak podobné. Bála jsem se, jestli jí nedávám málo toho "nemléčného", ale vy to máte taky tak.U nás na vesnici totiž stejně staré děti prý jedí už většinou všechno, nikdo tu už nekojí,a tak. Mady, já jsem chtěla taky dávat Pribiňáky a spol, protože malá je drobounká, ale doktorka mi to rozmluvila, říkala, že zatěžují ledviny a celé trávení miminka a i když je hubená, tak že to pro mimi není zdravé.

Jinak my teprv stojíme a děláme první krůčky podél nábytku, zubů máme 6 a když nám lezly, tak přes den bylo všechno v pohodě, ale celé noci jsme profňukaly, horečky ani jiné problémy neměla, ale stále kníkala a chtěla kojit snad každou půl hodinu, tak to bylo docela náročný-trvalo to asi měsíc a pak během týdna vylezly 4 zuby a začala spát ze dne na den normálně.Takže každý dítě to má jiný, ale málokterý asi bez problémů.
31. led 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my máme pět zubů určitě a šestý pořád nemůžu nahmátnout - asi tam bude, ale už tam není tak dobře vidět. Pití vypije tak 250 ml - 300, záleží, jak často ji nabízím a kde jsme. Jinak se dopíjí přes noc.
Co mě teď ale zlobí - strašně mě kouše a štípe u kojení. Snažím se moc nevyvádět, ale včera už mě to fakt naštvalo, tak jsem jí pohrozila, že než tohle, tak ji odstavím. Dnes už to bylo lepší, ale jsem zvědavá, jak dlouho. Koukala jsem, že na jedný bradavce už mám krvavej strup :frowning2:
Taky Vás koušou?
2. únor 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci mě taky dost kouše, už jsem tu o tom psala.Já na ní vždycky zařvu "NE!" a prso jí na chvilku vezmu a schovám, ona začne natahovat a za chvilku jí dám to druhé .Většinou to zabere a pak se už nakojí normálně , ale příště to většinou udělá znovu. Ona už ví,co bude následovat-takže kousne,pustí se sama a dívá se na mě,co já na to...Takto s tím válčíme,co jí vyrostli horní zuby(asi měsíc) a řekla bych,že se to zlepšuje.Kouše sice stále, ale mnohem jemněji.
My vypijeme za den tak 200 ml vody, jinak kojení.Nabízím každou chvíli,ale vždycky si jen párkrát lokne a pak si začne s hrnkem hrát .Holky, z čeho pijete ? My máme učící hrnek s oušky-pít jí z toho hrozně baví, ale vždycky se u toho zlije (i když máme ten "nevylévající), někdy tak že jí musím převlékat do suchýho.
3. únor 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě Ada stiskne bradavku a cukne a pak kouká co já na to.Kolikrát to tak zabolý,že na ní zařvu.Ted už to dlouho neudělala.Kojím jen ráno a v 17 hod.jinak si jen hraje a pít nechce.Také používáme hrneček hrozně ráda z něho pije.Také máme nekapající od Nuku a občas kápne jen když je plný a ta naše cácorka do toho sosáku strká prstík.Jak vám jedí kaše večer?Mě pár lžiček a už nechce.Dáváte někdo něco jiného než kaši?Jakou máte zkušenost z odsávačkou na vysavač?Dá se koupit v lekárně?
3. únor 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala zatim pri kojeni nekouse ale ma jen dva zuby tak to mozna jeste prijde :confused: no doufam ze ne :sweat_smile:
Jinak take mame hrnicek od Nuku a bavi ji z toho pit za den vypije tak 200ml.Nekdy i vic to chlemta dokud tam neco je :grinning: Jsem ji do toho zkousela dat i sunar a to si cucla a uz to nechtela flasku s dudlukem take nechce :angry: Proste mleko jinak nez z prsa prece pit nebude. :grinning: Uz nevim jak ji to naucit :confused:
3. únor 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my měli s pitím taky problémy-naučit něco jiného než prso. Prostě dokud jsem i jen malinko kojila, tak si sotva přes den srknul čaje nebo ovocné šťávy z hrnečku, ale o flašce s náhražkou nechtěl ani slyšet, natož se napít. Ale jakmile jsem mu sebrala i to malinko-a začala si konečně léčit ten zanedbaný ekzém-prostě v tu chvíli se do flašky zakous a hltavě vyžunk 250 jako by tejden nepil :wink: A teď mi přes den vypije tak půl litru mlíka-dělám mu BEBU a k tomu tak 200 čaje nebo šťávy, no a v noci ještě tak těch 200-300 mlíka. Prostě ono to přijde, žízeň je donutí.
Jen mě pro změnu začal zlobit s poledním jídlem-prostě sní dvě tři lžičky a konec, začne si šudlat oči jako by byl unavenej-což není, nebo si strká ruce do pusy a prostě jíst nebude. Ale jakmile uvidí, že si nesu oběd já, to by se prorval. Jenže když mu zas nabídnu to jeho, tak nic. Chtěl by dospělácký jídlo, ale to mu ještě dát nechci-přeci jen to kořením, solím...jenže :unamused: No třeba se to zas zlomí a pro změnu ho donutí hlad-i když asi tu energii zas dobíjí tím mlíkem. No uvidíme :wink:
Tak holky nezoufejte, oni se rozpijou :wink:
3. únor 2008 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo prostě-jak se píše, že flaška nabourává techniku kojení, tak u nás kojení znemožňovalo papání z flašky :grinning:
3. únor 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, kašičku baští vzorově, oběd taky jen pár lžiček, pije z Aventu. Už je naučená tak, že se i napije sama, když má žízeň - ale většinou ji musím nabídnout :wink: . Odsávačku na vysavač jsem kupovala v Náchodě v prodejně s dětskými věcmi, mají i int. obchod - kocarkov.cz, zkus se tam zeptat, stála 320, teď si ji kupovala i švagrová z Brna. A nemůžu si ji vynachválit, nosík čistý v tu ránu.
A dnes jsem četla, že mlíko se dětem nepočítá do pitnýho režimu a děti do 10 kg mají vypít 200 - 250 ml za den, tak jsme všichni v normě :wink:
k flašce jsem se ještě neodhodlala, ale jak vytrapovala v noci, tak jsem koupila Nutrilon good night, ale ještě ho máme pořád nenačnutý a čeká na svou příležitost :slight_smile:
3. únor 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,my taky mame prvni zuby dole a kojeni je pro me des,pres den kojim jen jednou a to je v pohode,ale v noci nevim co s nima dela,ale rano mam bradavky bolavy a popraskany,prijde mi,ze nepije jen chytne a pevne drzi,dudlika nechce,je to docela bolest,mazu to bepathenem a do vecera se to zahoji,premyslela jsem nad kloboucky,snad to pomuze,mate s tim nejaka zkusenost?
4. únor 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme nekapající hrneček od Tommee Tepee,ta hubička je jakoby gumová a jak to malá pořád při pití kouše, tak to asi povolila, proto jí to už teče docela dost.Asi budu muset koupit nějaký s tím pevným pítkem, aby to odolalo zoubkům. Jakou máte zkušenost s tím Nukem nebo Aventem- utáhnou to děti v pohodě ? Slyšela jsem, že z těch pevnějších se jim hůř pije,protože se musí moc namáhat aby to vytáhli-je to pravda ?

Jinak my baštíme večer jenom kašičky - nejradši máme ty Sunárek Dobrou noc. Okolo šestý hodiny sní cca 150 ml kaše a v půl osmý se nakojí a jde chrupat. V noci se budí asi 1 až 2* na kojení.
4. únor 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalu:mi máme toho Nuka a jsem spokojená.Adě spíš chvíli trvalo asi tak 2 dny než přišla na to,že se z toho pije jinak jak z prsa.Stál sice 230 kč a je modrý,ale to nevadí.
4. únor 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu se chlubit-sice trochu cizím peřím, ale jen trošinku-prďolka se nám začíná rozbíhat kupředu! Sice zatím jen pár krůčků, ale je kouzelnej, jak to zkouší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jen se už dopředu děsím, jak ho budu někde honit, jak mi bude zdrhat. Protože už teď, když na něj zavolám a něco chci-třeba oblíkat, nebo přebalovat a tak, tak prostě udělá bleskovou otočku a maže si to pryč a ještě se u toho tlemí jako blázen :grinning: :grinning: :sweat_smile:

No k tomu pití-teď momentálně pijeme mlíko z normální láhve od Aventu s trojkou savičkou a čaj-který teď začíná trošku konečně pít-tak čaj teď zkoušíme taky z Aventky, ale s pítkem-takovým placatým se třema dírkama a vypadá to, že se mu z toho pije líp, než když to zkoušel z hrnku Tomme Tepee s pítkem-to je takový širší a tvrdší...
6. únor 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se snažím taky dávat avent ale z pítka nechce a ani z toho dudlíku. Má takovou lahvičku pro miminka za pár šupů a z té jediné pije. Tak nevím jak ho naučit na hrnek.

A s tím odpoledním jídlem mám taky problémy. Malej to neche a moje by zblajzl :grinning: tak se snažím vymýšlet co bych mu dala astejně nic neveme.A pak si dá sunar a je spokojenej. Teda Hami dávám :wink:
6. únor 2008 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak mi s jídlem problém nemáme.spíše naopak.jedla by pořád a všechno. hrníček máme od canpol baby a jsme s ním spokojený.malá z něj krásně pije. jinak už malej čistím zuby,doporučila nám to paní dokotrka,že čim dřív tim líp že je to pak dýl znát na těch zubech,tak ráno a večer čistíme.malej se to strašně líbí.

jinak 11 to bude měsíc co malá chodí. je to hroznej čert a je k neutahání,zato já jsem večer utahaná jak kůň :grinning: :grinning: :sweat_smile:

jinak se teď začala strašně vztekat když jí něco nechceme dát,nebo na něco nedošáhne. a když chce chovat nebo otvírat skříňky a já jí před tim stojim aby to neotevřela,tak mi kousne.

jinak kojíme přes noc a během dne když si řekne
7. únor 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky- hlásím se po delší době.
Jogurty dávám ovcné i bílé a to Aktivii a dobrou mámu Jihočeský a i floriána. Baští všechno a dobře tráví takže v jsem ráda, že si nevybírá :fearful: :dizzy_face:
Zoubky taky čistíme, ale od samého počátku, co se mu tam poprvé něco zalesklo... vy né??? Taky to Honzu moc baví a dokonce to vyžaduje :slight_smile:
Před týdnem jsem byla na kontrole u svého zubaře a dokonce mi nabídnul ať přijdu za půl rok i s Honzíkem, že se mu do pusinky mrkne a zaeviduje ho-jsem ráda.
Hrníček máme nuk a moc se mu nechce tahat, ale tahá. Někdy mu vyndám tu pojistku a krásně pije. Jenže jak je pak dost rozverný nechá to spadnout a ono se sto samozřejmě rozlije :rolling_eyes:
Chození: tak u nás jsou jen začátky krásně chodí, ale jen s chodítkem jinak sám ještě ne e. Začíná se teprve pouštět od skříní, ale vydrží to tak min. a šup na zadek :grinning:
Chodíme do dětského centra a je to paráda. Jsou tam i starší děti a jak utrhnutí se řetězu mám co dělat někdy uhlídat malého. Nejvíc se těm dětem (i malému) líbí tahací hračka s bubínkem...hned jí malému koupím k nerozeninám-má je za měsíc..... http://www.vlacek.cz/eshop/popup_image.php?pID=12886/imgID=0&XTCsid=49bd5c18d5c8ab067e89c2403e713cc1
8. únor 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá dostala k vánovům tahací žábu co bubnuje.Jinak tu odsávačku na vysavač koupíte i v lekarne.Viděla jsem ji dneska v Brně za 325 kč.Také přemýšlím,že jí koupím.Malá má poprvé rýmu pořádnou a to je řev.Já chci Adu zapsat do hudební školy:Byli ukázky na Sama doma na ČT1 a hrozně se mi to líbylo.Je to hudební škola Yamaha.
9. únor 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se po delší době hlásím.

U nás taky bojujeme s odpoledním jídlem. To co jí dávám nechce,ale jak jíme my tak je jak posedla. Takž asi všude stejné :wink:

jinak hrneček s pítkem u nás moc nezabodoval. Nejak se jí z toho nechce tahat.Si trochu cucne a začne se smát a chce ten hrnek na hraní.Máme taky ten od Aventu.

Zubů mame pět a další se klubou.A taky čístíme a verče se to moc líbí. Jo k zubákovi jdeme celá rodinka v dubnu.
Mame taky docela rýmu,takže odsávačka na vysavač je fakt supr.
Pokusy o chůzi u nás taky probíhají.Stat bez držení už vydrží v pohodě a už udělá občas jeden krůček,tak uvidím kdy se rozběhne :grinning:
jinak stale jezdíme plavat.Už nás i fotily pod vodou,tak se těším na fotky.Snad budou brzy.

no a jak jste na to s mluvením???? Naše verča pořád říká jen tata,baba,dede a snaží se po mě opakovat.Je to roztomily.Ale mama ani omylem.Jak řeknu máma,tak mi odpoví tata.Je to prča,jako by to dělala naschvál :grinning:
10. únor 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jste tady nějaká které mimčo ještě nesedí,neplazí se a nestojí?
11. únor 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky čavec,
tady to teda jede..... :grinning: :grinning:

sis: neboj takových je hodně.Od známe se klučina taky jen překuluje a to jsou starší.... tak buď v klidu.každý mimčo má svuj rytmus a to pak příjde ani nevíš jak rychle :wink:

Ale já se musím pochlubit...dneska verča začala sama chodit.Jsou tak metrový trasy ale líbí se jí to.Je to fakt úžasný......je kouzelná :slight_smile:

jinak se umíme taky pěkně vztekat jak jí něco nejde. Takže sranda je pořád :sweat_smile:
12. únor 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111:mi byly u doktorky máme 78 cm a 8840g.Dala nám měsíc na sezení,plazení a stavění a pak se to prý musí řešit.Jinak dneska říká už tak 3 hodiny mama,baba.
12. únor 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no sisinko2 tak se nedivím že máš obavy. Ale neboj Adlka to určo do měsíce zvládne. My to tak měli v prosinci. To začal v jednom měsicí sám sedět, lozit a pak i stoupat a předběhl tím všechny ve cvíču :grinning: do té doby jen se válel na břuchu.

Jó a vzteká se taky šíleně ten náš Vikoušek :grinning:
12. únor 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky po čase hlásím. Tak už máme za sebou první zdrav.problém- o víkendu jsme spolu s Lucinkou chytly nějakou střevní chřipku. Lucí celý víkend měla průjem a nechtěla nic jíst ( naštěstí ale pila), ale jinak se chovala normálně a horečku neměla. Zato hůř jsem dopadla já- průjem , zvracení, horečka, zimnice, bolest celého těla, šílené motání hlavy- no hrůza, neudržela jsem v sobě ani vodu- jen jsem ležela jak mrtvola- tak jsme musely povolat babičku a ta se starala o Luci- v sobotu jsem ani nebyla schopna jí ani nakojit- až večer, když mi zabral Paralen. Luci už je O.K.-baští, kaká normálně- já už jsem mnohem lepší, ale ještě to není 100%. Podle Dr. prý měla asi Luci slabší průběh, protože je kojená a já jí dávala protilátky .

Mady: Neboj , každé děťátko jednou bude dělat to či ono- někdo holt dřív a někdo později. My jsme lezení po čtyřech, samostatné sedání a první postavení se měli všechno během jednoho týdne. To byl skok ! Teď chodíme kolem nábytku a za ruce ( to ale jen vyjímečně), ale sami ještě ne.

Holky, ještě jeden dotaz- jak čistíte malým zoubky ? Nám se to zatím nějak nedaří.Koupila jsem kartáček a pastu od Elmexu na první mléčné zoubky, ale s tou pastou nevím-bojím se že to bude polykat- a tak jsem to zkoušela zatím jen kartáčkem, ale ona mi nechce vůbec do té pusinky pustit, jen když jí ten kartáček dám, tak si tam šmrdlá sama ale kouše ho úplně celý, tak jí to taky nechci nechávat- TAK NEVÍM.
13. únor 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisinka:Drzim palce aby to Adelka za ten mesic zvladla :wink: Ze fakt ze pak to prijde vse najednou :slight_smile:
Kalu:Hlavne ze uz jste zdravi,je to fakt sileny kdyz cloveku neni dobre se jeste starat o prcka kterej je tez nemocnej.
Take se pridavam k dotazu ohledne zoubku,davate pastu?A nebo cistite jen kartackem?Jinak mala mi pusu otvira krasne a bavi ji to.Prvni tri dny jsem ji vzdy brala do koupelny kdyz jsem si cistila zuby dala jsem ji kartacek do ruky.No a po dvou dnech si ho nechala uz strcit do pusy,otevre a drzi :grinning: Jo a ted dokonce zacala strkat kartacek me do pusy abych si je take vycistila :grinning: No je to sranda.
13. únor 2008 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek