• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

tak mi mame teprve prvni dva zoubky a zkousela jsem ji je jen cistit tim navlekem,ale taky neotevre pusinku,zkusim koupit kartacek,ale zatim bez pasty.Premyslite uz jaky darek date k prvnim narozkam?My teda lezem,sedime,chodime okolo nabytku uz 2m,ale zase se boji udelat pak krucku sama,stoji na miste bez drzeni,ale nejde,takze na chozeni si asi jeste pockame :slight_smile:
14. únor 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme byly u mudry a máme 75cm a 9130g.Tak se mám nějak kulatí :grinning:

jinak my zatím taky čístíme jen tím gumovým na prst a pastu ještě nedáváme.Tak nevím :unamused:

sis: neboj určo to za měsíc zmáknete.Držíme pěstičky. :wink: :wink: :wink:

K těm narozkám přemýslím nad tím odrážedlem.Ještě uvídím, ale docela dost ho mamky kupujou k pvním narozeninám.Tak uvidím...... :wink:
14. únor 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta klasicka motorka - odrazedlo je pry nejlepsi,ale na netu maji krasny,3v1,jako houpacka,s tou tyci na vodeni a pak samotny odrazedlo a vepredu je pultik na hrani
15. únor 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my uz taky chodime :slight_smile: ,zatim par krucku,ale staci,tak hezky den
17. únor 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to já taky přemýšlím co koupit k 1. narozeninám :slight_smile: Takže babička má nakázáno mluvícího pejska od Fisheru a ten teda stojí 830,- kč což je docela pálka. Já koupím mašinku s vkláčkou a po správném vložení hraje :wink: má tu kostku ale na tu je ještě malej :wink: No a pak ještě pelikána do vody jak se mu naleje voda do zobáku tak cosi vykukuje :wink: no a manže ještě chce balónky a bazén a já stan :wink: tak snad se ještě někdo zeptá co má koupit :grinning:

Jó a jinak si musím postěžovat mé dítě má raději tchýni a tátu. Když je vidí tak dělá bugr a řve a chce za nima a nejde za mnou od nich :frowning2: no tak jemi to dost nepříjemné. A to tchýni vidí tak ob den na hodinku a manžu sice každej den ale nemá na něj moc času :confounded: tak fakt nechápu že nemá nejraději mě :frowning2: když je manža doma tak malej chodí jen za ním a já jsem úplnej vzduch :frowning2: no nevím ale dost mě to mrzí. Asi takovej problém nikdo nemáte že?!
17. únor 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
po dlouhé době nakukuju. my čistíme zuby tím kartáčkem na prst a používáme dětskou pastu pro nejmenší co nám daly v lékárně. malá čištění zbožňuje. jinam máme další 2 zuby,takže celkem jich má 10.

jí všechno a je to pěknej neotesánek nemůže se před ní žvejknout,hned křičí ham.

jinak řiká máma,bába,děda,táta a posl týden si strašně povídá a křičí je srandovní .......

a k nar malá dostane velkého krtečka,mluvící panenku s kočárkem a ještě nějaké oblečení a hračky
18. únor 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady, buď v klidu- u nás taky vede táta a pro změnu děda :angry: Jak má možnost být s nima, tak na mámu háže bobek :frowning2: :angry:
Jinak my k narozkám plánujem tatrovku s nářadím, děda chtěl koupit odrážedlo, ale když máme tříkolku, tak jsem mu to vymluvila a navíc mi rehabilitačka říkala, že než odrážedlo, tak jsou lepší ta tříkolky. Odrážedlo nic nového nenaučí a naopak některý děti, jak se začnou odrážet oběma nohama najednou, tak jim to pak zas plete hlavinky při chození...
Ať prý radši děda koupí nějaké kvalitní botičky na běhání :wink: No a já jim dám další tipy-houpačku na zahradu, bazének, takový ten stan s tunelem-malej totiž miluje bunkry a schovky-tuhle jsme jen přehodili polovyfouklou matračku přes křeslo a on se málem radostí pomát, jak tam prolejzal sem a tam a schovával se a vykukoval :grinning: :wink:

No jinak my taky čisíme tím "prsťáčem". Kartáček jsme zkoušeli taky, ale tohle se mi zdá zatím lepší, protože tím kartáčkem se mi zdá to tam jen tak šmrdlám, ale tím prstem můžu líp čistit... A máme zubní gel od Weledy, je od prvních zoubků a obsahuje dokonce složky podporující trávení-když to bude polykat :wink:

K tomu vztekání, co tady někdo popisoval-to je u nás taky-dovede se pěkně šprajcnout, když není po jeho, a piští u toho jako by ho na nože brali! A stejně dovede zařvat i v noci, to myslím, že ho v tu chvíli přetrhnu, protože se tak leknu, co se děje a on ten náš bobek stojí v pytli v postýlce a jak k němu dojdu, začne se culit jak měsíček na hnoji. No má mě pěkně zmáknutou, chlapec jeden :angry: :grinning:
18. únor 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
My take uz chystame co k narozkam.Mame koupeneho krokodyla s kostickama od Fischera pak bubinek co vydava zvuky a blika :grinning: z toho se asi zblaznime no a jeste chci koupit ty skakaci zebru je to neco jako ty balony.Strasne se ji na tom libi kdyz jsme v MC.No jinak moje mamka ji koupila panenku co breci a neco povida.Jinak od dedy dostane golfky a druha babicka nam da na boty ale ty uz do narozek nevydrzi koupim je uz ted.Protoze chce tapkat cim dal vic.Jen jsem zvedava jake vyberu uz jsem je jednou byla koupit a nekoupila protoze jsem nebyla rozhodla jake a mala byla protivna pri zkouseni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. únor 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vespolek- tak máme za sebou první marodění- dostali jsme tzv. šestou dětskou nemoc. Nejdřív měla asi 3 dny vysoké horečky bez jakýchkoliv jiných příznaků a pak horečky zmizely a Luci se osypala. Dle dr. je to dětská nemoc podobná jako spalničky či zarděnky a je typická pro tento věk.Jediná léčba spočívá ve srážení těch horeček, jsou totiž opravdu vysoké. My jsme měli v noci přes 40 a ani čípky nám to nechtěly srazit, tak jsme dělali octové zábaly apod. Máme hodně pečlivou Dr.,tak nám ještě včera brali pro jistotu krev a je to prý skutečně "jen" toto.

Jinak naše Luci pro změnu takto miluje mojí mámu.Vidí jí cca jednou za týden a jak jí vidí, ihned začne radostně křičet a chce být pořád s ní.Podle mě je to proto, že oni s nima dělají jenom takové ty "kraviny", co ty děti baví a ty nepříjemnější věci ( přebalování, převlékání atd.) nechávají na nás- alespoň naše babička. Já nemám čas s ní dělat blbosti po celý čas co je se mnou, ale ta babička si ten čas udělá a když je s Luci 2 hodiny, tak celé ty dvě hodiny si spolu hrají a dělají srandu.A já jsem ráda, že to tak je. Aspoň já si můžu na ty dvě hodiny v klidu sednout.
19. únor 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda klepu klepu klepu-malej marodil zatím jen jednou o těch vánocích s ouškama a s rýmou, ale z toho se rychle oklepal a je ok.
Jinak ale zase začal v noci zlobit-je třeba dvě hodiny vzhůru a povídá a hopsá a když si ho přestaneme všímat, začne ječet jako protrženej :angry: Už fakt chci spát!

A přidala jsem fotky, tak třeba jukněte :wink: Dobrou!
19. únor 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady:neboj to je normální.Tebe vidí pořád,tak je štastné,že vidí někoho jiného.Ono se to změní.Jinak malá se už plazí a sedí a říká mama,baba.
20. únor 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš sisinka2 že ses taky dočkala :wink:

Jinak děkuji za povzbuzení už jsem z toho měla fakt divnejpocit.

Pro změnu jsme teďnemocní. teda nemocní. V pondělí měl zimnici a večer kolem 39 a v noci hicoval že jsem dali vlažnou koupel a čípky atd. a do rána rýmu jak bič. No a ještě průjem. Takže prý dieta (bez sunaru) a kapky do nosa a nesmí ven. No stejně sunar jsem mu dala jinak bych do něj moc tekutin nedostala. :grinning: V noci zase rýma ašpatně se mu dýchalo přes nos. A dnes jako rybička. Klepu na dřevo. Ale fakt lítal (po čtyřech) rýma nikde a teplota taky ne. Kakání jsem se nedočkala vůbec takže nevím. NO nějak se mit a rychlost uzdravení nezdá. Ikdyž jsem ráda. Jó ale bolí v krku zase mě :wink:

No a táta koupil první dárek bazén a míčky za 2000 :wink: by mě jeblo. Jsem mu objednala hračky a on koupí ještě takovou drahotu. Ale malej má 4000 míčků :grinning: a samo už je dostal :grinning: táta byl hotovej že je mimi nemocný a tak se mohl přetrhnout :grinning:

Ale ten stan ještě vnutím nějaké babičce :grinning: :grinning: :grinning:
20. únor 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak oznamuji,že odedneška už i stojíme.Tak už jen to lezení.
21. únor 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, kde se dá sehnat ten stan a jak to vypadá? Díky
25. únor 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,jsem tu po strašně dlouhé době. Jen sem se chtěla zeptat,jak vám spí miminka?Mě malej nic moc,strašně často se budí a tak 3-4 v noci jí. A uspáváte děcka?Nebo jste je naučili aby byli sami v postýlce?Jinak malej už chodí od ledna,ted už lítá a máme 4 zuby
25. únor 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se. Malej má jen 400 míčků :grinning:

Jinak bych potřebovala poradit. Malej mi strašně špatně pije. On tak vypije 120ml za celý den+ sunar. Jenže byl nemocný a nesměl sunar a já jsem do něj nemohla nic dostat. No teď je po nemoci a dnes má opět šílený průjem. Tak nevím co dělat. Za celý den snědl 5 piškotů a asi pů rohlíku a vypil 100ml čaje.Mám úplně strach aby nebyl dehydrovaný. Zítra valím k mudře. Ale na noc se netěším. Nevím co mu dám pít. Je zvyklej na sunar. A ten nesmí tak fakt nevím. :frowning2: :frowning2: :frowning2: a čaj mi odmítá. Ach držete mi palce. Za jak dlouho může nastat dehydratace? Průjěm dostal v noci, pak měl ráno a celej den klid a teď trochu večer. Myslíte že by to mohl být následek rýmy jak byl nemocnej? Že je třeba nějaký zahleněný? Ach jo! Poraďte! děkuji
25. únor 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusik, tak i já se hlásím. Já prožila s Honzíkem hrozný víkend. Vše krásně naplánované a hned v so ráno šáhnu Honzíkovy na čelo a hoří...... ten den byl šílený vyvrcholilo to kolem šesté. Byla jsem sama doma a Honza 39,6 a po prvním zábalu jsem naměřila 39,8 a mě se taková situace ještě nestala. Vždy mi pomohly čípky. Nakonec vše dobře dopadlo a v ne měl přes den 38 a nějaké čáres. A v ne v noci opět pakárna 39.7..... dala jsem čípek a zabalila do deky. Šíleně se potil a co 15.min. jsem mu utírala spocenou hlavičku. Po hoď. a půl se vzbudil a klesla na 37,8.. Tak se mi ulevilo. Už mám další zkušenosti. Jo...byl to samozřejmě zoubek. Dnes už je fit a jako by se nic nedělo. A jak měl horečky taky nechtěl pít tak jsem to do něj tlačila tou dávkovačkou, co je v sirupu panadol baby, protože pít musel!!!!

Mady: poradit nemám jak :confounded:

Jinak stále nechodíme. :pensive: jen s oporou :slight_smile:
26. únor 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,

mady: s tím průjmem jsme na tom podobně.Malá sice to má na střídačku.jednou pevný hovínko a pak zase průjmík. pak dva dny v poho a zase na novo.Ale jelikož je jinak v pohodě.žádná horečka a ni únava,tak mi mudra říkala,že to může být od zubů. Pač se nám derou čtyři naráz. A naštěstí pijeme dost tak 600ml + sunar.Tak snad to jsou jen ty zuby. Tak pokud je malej jinak v poho,tak to máte třebas taky od zoubků :wink:

jinak lítame jak divý.verča je k neudržení..... :grinning:
ale máme problém s nožkou.Hodně jí vytáčí ven,takže opět rehabka a zase cvičíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo jak jste psaly ,že dítka radši baby a dědy a taty,tak to je unás podobný. Verča jak vidí tatu tak je jak z divokejch vajec. A o to hůř mama jěště neříká.Jen tata,tata,tata,baba dede a tak..... A to opakuje kde co řeknu,ale jak řeknu mama,tak mi odpoví tata.Tak se snad taky dočkám :frowning2:
26. únor 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukam,že se nám ty dětičky nějak rozmarodily, co ? My jsme měly před týdnem také první marodění (šestá dětská nemoc),jak už jsem psala výše. Mimo jiné se to vyznačuje tím, že jsou první 3 dny vysoké horečky - náš rekord byl 40,7- čípky moc nezabíraly, tak jsem přistoupila k osvědčené metodě, kterou používám u sebe. Naředila jsem vodu s octem a namočila jí do toho ponožky a šup na nohy, plus zábaly na zápěstí a mokrej hadr na hlavu. Během 10 minut jsme to srazily na 39,2 - toto je spolehlivý recept mijí mamky- ale pozor-musí se to hlídat-teplota totiž ustupuje dost rychle a mohlo by dojít i k podchlazení. Jinak holky, jestli to nevíte, tak na pohotovosti mi říkali, že jak mimču stoupne teplota nad 38, tak ihned dávat 1/4 Diazepamu, kvůli tomu, aby nevznikly febrilní křeče.

Jinak ohledně tekutin Mady nevím, já totiž ještě kojim a když Luci nic jinýho nechce, tak prso mi ještě neodmítla nikdy, takže když měla ty vysoký horečky, tak jsem jí kojila snad každou hodinu, aby nebyla dehydrovaná. Jinak ale prodávají v lékárně přípravek ORS200,nebo tak nějak- vyrábí to Hipp a je to proti dehydrataci u kojenců při průjmu.
26. únor 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady:to je mi líto snad ti doktorka poradila také mě nic nenapadá.To ti neřekli co mu dát když sunar nesmí?
kalu:napsala jsem si tvou radu,tak pokud to také budeme mít,tak to použiju.Ten mokrý hadr na hlavičku také s octem a jaký poměr?Když děláte zábaly já vžda namočíla velkou plenu zabalila malou do ní a přikrila duchnou,pak jsem četla na netu,že zabalit jen tělíčko k podpoždí a položit na igelit a nepřikrývat a pak v sama doma doktor říkal,že se to dělá jak to dělám já,tak nevím kde je pravda.
26. únor 2008 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady to opravdu nejak marodi no a my take :frowning2: V noci se probudila s horeckou 38.8 nastesti zabral cipek ted pres den uz dostala sirup a zase cipek.Vzdy to klesne a pak zase vyleze.No a jeste mame v pusine bile flicky :frowning2: napred jsem myslela ze faty tak jsem volala mudre co s tim a rekla ze maximalne repik a jinak se na to nic nedava ze to po tydnu prejde.No a ted mi napada co treba moucnivka to by meli byt take bile fliicky v pusine :confused:
Mate s ni nekdo zkusenosti :confused: Ze bych prave kuupila tu gencianu no zeptam se v lekarne.
Nevim jestli ta horecka muze byt od toho a nebo mame jeste neco jineho.

Jinak ja zabaly delam ze ji zabalim celou do mokreho prosteradla a uz nic vic necham ji tam min 7 minut.Mudra mi prave nedoporucovala zabalovat ji jeste do neceho jinehoze se to pak zapari a je to spatne :confused: Koukam co doktor to nazor,ty octove zabaly take nedoporucila :confused:
Diazepan davame kdyz je nad 38 ctvrtku prasecku.
27. únor 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si právě přečetla o horečce na tom odkazu.Je tam mimo jiné napsáno -nikdy nestřídat druh podávaného léku- a mě právě na pohotovosti řekli, že jí mám střídat paralen a pak po čtyřech hodinách Nurofen, protože má každé jinou léčebnou látku .Když bych dávala jen Paralen nebo jen Nurofen, tak bych musela čekat nejméně 6 hodin.a to s tím střídáním mi řekla i naše doktorka.

Dále tam píšou nedávat zábaly jen na končetiny.Já jsem se rozhoovala v noci, kdy měla malá hodinu po podání čípku přes 40 a tak jsem použila to, co dělám u sebe.Sobě ale namáčím ponožky do octa-malé jsem naředila ten ocet s vodou-jinak na ruce a na hlavu jen chladnou vodu.Podařilo se nám to srazit během cca 10 minut o 1,5 stupně, takže to účel splnilo.
27. únor 2008 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi se taky přidáváme do klubu nemocných,v so začala být malá rozkňouraná ale bez horečky.v so už dopoledne chtělaa pořád spát a odpol jí vylítla horečka.večer měla už 40.5 takže zábaly.jak psala kalu,vodu s octem a dávala sem jí plínu na nožičky a na ruce žínky a zachvilku sme tepoltu snížily.mudra nás poslala na krev a že prý máme nejspíš nějakou virozu.druhý den opět na krev a to nám zdělila že má asi šestou nemoc jak psala taky kalu.jinak nám dala nějaký sirup a panadol čípky,musely sme to taky střídat jak už se tu psalo a diazepan nám taky nap,používat jen když bude mít víc jak 38. ale naštěstí od té doby nic ..musím zaťukat ,,ťuk,ťuk
27. únor 2008 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Tak máme po viróze a opět se vrátil dneska průjem. Dneska jsem byla na výtěru. (teda malej) no a buď teda alergie na mléko, nebo viróza nebo zuby. No a nesmí pořád sunar. A to mám další hrozný zážitek.

Hlídala sjem kamarádce psa a měla ho nakrátko omotanýho kolem ruky neboť vím že vyjíždí po psech někdy i lidech. No jenže jsem přes kočár neviděla a on ja kvyjel po psovi mi zhodil kočár. Holky malej řval jak tur já na druhé ruce uřvanýho čokla a dotho jsem nemohla zvednoutkočár. Plný náměstí lidí a nikdo ale nidko mi nepomohl. Normálně to tu píšu a brečím. Jsem byla úplně zoufalá. NAštěstí se vrátila kámoška z obchodu. No malje na čele bouli a čelo odřené. Jinak vypadá v poho. Naštěstí tchýně říkala že takových pádů ještě bude a že malej vypadá vpohodě. Tak držte pěsti. Nikdy bych si neodpustila kdyby něco bylo. Ale moje mamka říká že kdyby něco že je spavej a zvrací. Tak zatím ťukám na dřevo je dobrej. Ach jo nějak se toho valí hodně. Jsem úplně vyčerpaná. Asi si dám panáka.

Tak holky papapapapa ad ěkuji že si můžu postěžovat
to fakt pomáhá :frowning2: :wink:
28. únor 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Mady,jak se říká- "když se to s..e, tak všechno najednou"- já to taky znám ale neboj- ono se všechno zase v dobré obrátí. Doufám,že je malej v pořádku- tvoje mamka měla pravdu- takovejch pádů ještě bude, ale člověk to bere sportovně,když se jedná o druhého , ale když si nabije tvuj drobeček, tak je člověk z toho špatnej .

Doufam,že vám dopadne dobře i ten výtěr.

Jinak z jiného soudku-Luci začala tancovat.Vím, že už to někdo tady psal o svém děťátku dávno-ale Luci to začala dělat tento týden. Jakmile slyší hudbu, začne se celá pohupovat a vlnit- je to tak nádherný !!! Nejvíc se jí líbí z televize ta reklama na cd Zmožka-Už mi lásko není 20 let- to jak slyší, tak začne radostí doslova hulákat a "tančí" jak divá.
29. únor 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
PŘEJEME VŠEM BŘEZŇÁTKŮM VŠE NEJ NEJ K 1 NAROZENINÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take se pridavame ke gratulacim :dizzy_face: kdo je tu vlastne nejstarsi :confused: My slavime v patek :dizzy_face:
3. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Girl a Petaska:Vy mate tu autosedacku Multimax :confused: Jak jste s ni spokojeny?Ja take nad ni premyslim ze do ni pujdu.Cetla jsem ze se nerozebira na podsedak az ditko vyroste ale ze se vynda jen ten vnitrek.Tak to by melo byt asi bezpecnejsi ze ditko bude chranene po celou dobu proti bocnimu narazu :confused: Teda tak to chapu.A opravdu se tam pak nejde i vetsi dite :confused:
3. bře 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
čermonce jj je to tak sundá se ten jakoby podsedák co na něm prcek sedí a vznikne ti větší sedačka, špatně se to popisuje.ale jinak sedačku doporučuju!!!!! kdyžtak ti mohu poslat fotky jak to vypadá s podsedákem a bez
3. bře 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek