• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

tak máme 18 zubů .......................... 9 a 9 .dnes malá odpol nespala tak odpadla v 7h... je to báječné po 16 měsících mít klidný večer :slight_smile:
17. črc 2008 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
jé, čau, po 100 letech nakouknu a pár stránek zpátky mě zrovna "drbete" :wink: :grinning:
jj, už máme zase zaděláno.

za gratulace dík, obdiv neni moc namístě, páč jsme si to tak nenaplánovali, prostě do toho zase spadli, takže vcelku neni co obdivovat - leda naši "šikovnost" :grinning:
ale těšim se moc moc moc, a nakonec mi to přijde dobrý, mít ty děcka takhle za sebou

lusinta je taky v tom - ale to už asi víte, čeká začátkem listopadu :slight_smile:

a někdo další je tu taky zase "obydlenej"? (kvůli tomu jsem sem vlastně nakoukla :slight_smile:)
18. črc 2008 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata jsem tu po delší době.
Byla jsem na dovolené v Itálii bylo to super děti si to mooooc užili
jinak novinky mame už doma net tak tu budu snad častěji

jinak vojtík nám začíná mluvit teda opakovat jako BABA,TATA,MAMA,PAPU,EE,ERO,DĚDA
18. črc 2008 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
tak my mame stale dole 2 zuby,ale nahore 6 :slight_smile: a porad neumime spat,ach jo :frowning2:
18. črc 2008 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky všem,
tak koukám,že všici dovolenkujete.

My ted byli na víkend v Krkonoších,takže už jsme po MINI dovolené. Bylo to super,ale příště jedem tak na týden.

Svatba je v plným proudu a už se těším až bude po. To se furt něco shání a zařizujea do toho naše protivka malá. Takže stále jsem ve stresíku. Ale jo.....těším se. Hlavně aby bylo pěkně,pač to máme venku včetně obřadu,tak jestli bude pršet,tak mě.... :rolling_eyes: :fearful: Takže se za mě pomodlete at je 9.8. hezky.

jinak Verča řádí jak čert. Je to pěkně tvrdohlávé dítko....no jo BERAN,takže co se divím,že???? Jinak se nám už měsíc derou další zoubky a zatím nic.Má to teda oteklé a rudé,ale zatím nic nekouká. Takže my stále 8ks :wink:
Nočník je u nás kapitola sama pro sebe. Odčas se vykaká a vyčůrá,ale nšjak jí to nebere :grinning:
Docela se rozmluvila,myslím teda svojí hatmatilkou,takže nám stále něco vypráví a je užásně důležitá. Jinak řekne už dost,ale jen když má zrovna náladu :sunglasses:
Stále někde padáme,pač běží a kouká uplně jinam.Pod nohy se nekouká,takže o něco zakopne....no však to znáte.

Jinak gratulace kyri a lustine,holky at to vše dobře dopadne a hlavně at to zmáknete. Já bych asi ted zešedivěla :grinning: ,ale taky plánujem druhý,ale až přístí léto....tak uvidím,jak se s tím poperu :wink:

No nic,tak se tu všici mějte hezky,užívejte sluníčka a zase někdy papapa
29. črc 2008 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
tak si představte že malá včera málem přišla o prst....babi jí hlídala a malá si vzala z bazénu teploměr a zakopla spadla na něj a rozbila ho...a krve jak z v... tak sem přiběhla otevřu jí ruku a vidim že má prostřední prst rozřízlej tak kde jí začíná u dlaně.myslela sem že jí visí jen na kosti tak okamžitě na pohotovost........ tam to zkoukly a řekly že nemá nic poškozenýho jen má tak 1cm hlubokou řeznou ránu že se to zahojí samo.....teda krev mi nevadí a viděla jsem už i uřízlej prst,ale ne u vlastního dítěte,takže pohled na to je děsnej...

jinak se naučila řikat ho..o takže to teď řiká..jinak strašně zlobí,posl dobou se strašně vzteká,beran se nezapře
31. črc 2008 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
girl: no jen to čtu a mám husinu :frowning2: Hlavně že to dopadlo dobře. Tak at se to brzo zahojí :wink:
31. črc 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
moniku děkujeme už je to lepší....je to v ohybu takže tím pořád hýbe takže to tak rychle nepude :frowning2:
3. srp 2008 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky..holky. Už se nám blíží dovolená a já pomalu kupuji potřebné věci, aby nám nic nechybělo.
Girl: mě by asi kleplo, ale zvládla jsi to statečně a hlavně Natálka musela zvládnout strašnou situaci na jedničku.

Honzík zase chytil nějaký zánět do očiček. Nemáte někdo podobný případ? Byli jsem na kolech a asi chytl průvan, taky je možné, že je to alergie. Doktorka nám napslala nějaké kapky a mast do očí, ale nějak to nefunguje. (se mi zda).
Předtím nechtěl vůbec nosti brýlky, ale teď už musí a dokonce si už si je i nechá. Má tam tedy zatím gumku, ktrá nejspolehlivěji zabrala :wink: .
5. srp 2008 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se taky po dlouhé době ozývám :wink: Tak my jsme byli týden v Krkonoších a pak mi týden nešel Koník :confounded: Jako dovča ušla. Výlety super ale jinak starání pořád stejný.

No jinak mi malej ťukl hlavou do betonu. Měl bouli přes půl čela a odřenou tvář. No i doktorka říkala že to je boule jako hrom. To jsme tam jako nešli skrz bouli :wink: (ale zase má vyrážku po celém těle a prý jsou to potničky) No pak má odřené koleno a včera mi hodil na dlažbě v koupelce znak a praštil se fest do hlavy. Takže jsem celou noc byla na trní a dnes ho pro změnu u babičky praštili lítací dveře do hlavy (to aby toho nebylo málo)

Prst na noze pořád křivej a asi jsem psala že pravděpodobně půjde na operaci. To se fakt těším neboť nevím jak ho udržím v klidu někde ležet nebo jak přežiju operaci to mě asi odvezou. Nesnáším takové věci.

A gilr.misel já bych asi hned na místě omdlela. Nesnáším když malému něco je a pohled na krev vůbec.

No příští týden nás čekají spalničky myslím. Máte je někdo už za sebou? Jaké byli reakce?!

Zubů máme myslím 14. Teď se nám prodraly špičáky. Nočník mu neříká nic. Řve a slízá zněj. Plinku mi pořád sundává :wink: Ale začal se více ťulit.
5. srp 2008 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
mady 9 a 10 den mela zvysenou horecku,jinak dobry,mela obyc.vakcinu,v 21m jdem na preockovani,u nas je vse ok,ale to spani,jeste nespala od narozeni celou noc,kdyz se zadari tak se vzbudi 2krat,ale treba tyden vkus se budi 5-6 za noc,samozrejme doktorka rekla,ze to jsou zuby :frowning2: ,nevim co s tim,vyzkouseli jsme snad vse
6. srp 2008 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
no ty jo poupe tak to my máme tak od roku pohodu se spaním. Sice jak byli vedra tak se budil a koukali jsme na krtka :wink: třeba ve 3 ráno ale jinak pohoda. No a dnes teda taky. Chytl brutální průjem. Takže se mi pokakal 5x za noc a měl bolesti bříška. a Poupe ona existuje nějaká lepší vakcína?
6. srp 2008 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
existuje,bud na ty tri,spalnicky,zardenky a prave nestovice,je pry setrnejsi nez ta co se neplati a stoji kolem500kc,ma vic protilatek,ale my nemame s ockovanim problemy tak jsem nechala tu obyc. a pak je ta ctyrkombinace na ty tri nemoce + plane nestovice,ale to jsem zase cetla,ze kdyz je dite dostane ve skolce,tak by si je melo prodelat.No my spime v noc hruza,myslim,ze byla zavisla na kojeni a kdyz jsem prestala,tak na caji :wink:
6. srp 2008 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
my sme měly taky to obyč očkování a naprosto bez reakce...jinak nám v nemocnici řikaly že nemá cenu dávat si ty 4kombinované,jelikož jsou stejně k ničemu protože dítě může neštovice dostat stejně a nebo v nejhorším případě v dospělosti což můžu mít vliv třeba na neplodnost atd

jinak prstík už se hojí tak snad to bude dobrý...zlobíme jak čert....kojíme stále,nevim jestli bohužel nebo bohudík....pro mě teď bohužel protože je to hroznej ochlasta...chce pít i přes den a už je to unavující.... v zimě už jí chci odstavit...tak uvidíme,já stále doufám že se odstaví sama...čekat na to ale rozhodně nebudu,to bych mohla kojit třeba ještě až pude do školy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. srp 2008 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ty jo girl.misel ty ještě kojíš? No já si tonedovedu už ani představit. Už se mi zdá moc rozumnej :wink: No jako dnes jsem ho přebalovala a byla nahoře bez :wink: a jak mám ty visáky :grinning: :confounded: tak mi do nich bouchal asi si myslel že je to boxovací pytel :grinning:

No ale ptala jsem se na tu lepší vakcínu a stojí prý 700 Kč ale prý to je určo špatná cena že stojí 1000,- Kč a že ty reakce jsou vpohodě na tu normální že mu mám raději koupit boty :grinning: Tak jsem mu koupila nějakej vitamín, sunar, čaje a krémy na ekzém a 500,- pryč tak to má místo bot :grinning: :grinning:

Jinak se strašně bojím té operace prstu a nemám chuť ani jít se snímkem na ortopedii. Pořád doufám že se to rozhýbe. Ale asi doufám marně. Ach joooooooooooooo. Asi umřu strachy když ho uspí. ach joooooooo. Jen na to pomyslím se mi svírá celej vnitřek. Jsem na něm tolik závislá. Já se tam normálně asi zblázním tu dobu co potrvá operace. Ach jooooooooooo.

No a jak to máte s mluvením ? Normálně tu jedna holčička únorová už mluví úplně bezva. Tatínku chci hačí atd. Tenmůj ťula umí jen zvířátka (letadlo, auto atd) :wink: no a klasiku baba, mama, tata, týc, dududu (to mu jde nejlépe - pořád by chtěl dudík) joooooo a umí kch kch to je krtek a to denně se dívá na 2 dvd :grinning: :grinning: až mám strach že mu kazím oči ale on tak dlouho sedí u dvd a čeká až se mi ho zželí :slight_smile:
13. srp 2008 v 00:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Mady hlavne se nestresuj,to bude dobry,urcite bude v poradku.my taky nejak valne nemluvime,taky frci zviratka :slight_smile: ,mama,tata... a kdyz ji reknu jiny slovo tak rekne prvni dve pismenka,banan -ba,...ale ne vsechno samozrejme,jinak my koukame na Frantiska,jinak nevydrzi u pohadky,to ji nebavi.Jinak ja zas chodim do prace,ale jen na tyden,takze je u druhy babicky,ale dost se mi styska,takze kazdy den volame,myslim ze ji to trosku prospeje.Jinak nam furt rostou nahore zuby,dole furt dva :frowning2: mejte se vsichni hezky a chodte vic na konika :wink: ahoj.
13. srp 2008 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky.....
Mady (box.pytel) :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
Držíme vám palečky určitě to bude vše v pořádku.

S mluvením nejsme na tom skvěle, ale "kde je, není,dej, místo NA je to AN,klasika máma, táta....adt. a zvířátka (né všechy a ještě k tomu si plete slepici s kačenou, když vidíme slepičku říká gaga) letadla, auta a taky novinka už se loučí AJOJ.....to se mi moc líbí..... :dizzy_face:

Stále 16zoubků na poslední stoličky si asi ještě dlouho počkáne :sweat_smile:
A v so už vyrážíme na tři týdny pryč, tak se tu mějte moc krásně a pište ať mám co číst až přijdu....... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
13. srp 2008 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
trpasličko na 3 týdny? A kampak že jsem tak smělá :wink:

No máš pravdu vlastně malej asi 3 dny se taky loučí ajoj a je to moc hezký :grinning: a ještě říká na ale ikdyž něco chce :grinning: no a ještě mu jde ňáám a to řve celou dobu co jsem v obchodě (a rohlíkem už ho neumlčím) :grinning:

Teda poupe ty už chodíš do práce?Já bych nejraději byla žena v domácnosti na dosmrti. Škoda že to nejde :grinning:

No vidíte s těma zoubkama dnes mi tu brečel a skřípal zuby tak jsem mu dala nurofen a pak jsem se mrkla rostou mu 3 dole (myslím - ty nohoře už má ) :grinning: ale přestla si je čistit. Normlálně řve jak tur a zdrhá. přitom to bylo donedávna vpohodě. Z nočníka mi zdrhá a na nějaké aaaa mi prdí :grinning:
13. srp 2008 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
mady ještě kojíme ale už mě to štve....jakmile vidí že jdu k pc mastí si pro polštářek a chce ham...

jinak má teď mazlící období,pořád se chce jen tulit a dělat ráda ráda...chytne okolo krku a mačká se k nám...ale jinak pořád zlobí jak čert..občas už je to na hlavu
13. srp 2008 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: jen na Slováky :grinning:
Mady: "mam" je u nás na denním pořádku a v obchodě mu stačí teda ten rohlík, ale někdy už né jen kousek ale rovnou celý :pensive:

Zoubky si už taky moc rád nechce čistit...šlo to kdysi lépe, ale bojujeme...to musí být. :wink: :unamused: :angry:
A nočník, tak to už krásně kaká i čůrá...donedávna boj s kakušem a teď pohoda.....jen svízelík v tom, že jej vždy musím na ten nočník posadit. První se ho zeptám zda nechce lulu nebo eeee a on hledá nočník a pak vykoná dílo. Chválíme a je tomu moc rád.
Tulba i u nás je to krásné a hlavně ty pusinky samy od sebe jsou nádhernéééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. srp 2008 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak teda holky jsme se dosali na druhou stránku :frowning2: musíte něco psát :grinning:

Tak já zase začnu nové téma :grinning: My jsme už malémukoupili velkou postel. Máte už taky někdo?! :wink: On totiž spal s námi a když jsem ho v noci dala do postýlky tak se pak po 2-3 hodinách budil a chtěl zpět k nám. tak má vedle nás postel přidanou k letišti a je s námi a máme všichni svoje místo :grinning: No a taky dostal stoleček a židličku a hned ten den z té židle sletěl :angry: :wink:

No jinak máme za sebou očkování na ty spalničky a zatím dobrý :wink:

V září jdeme na kontrolu tak nahlásím míry a váhu. No ale už na podzim zimu měním vel. Na 98 :grinning: Ach jo a ořád se mě ptají kdy bude druhé. No já teda fakt nevím. Nedokážu si to představit a ani to že bych musela do porodnice a opustit to svoje mimi :frowning2: bych se usmutnila. Tak nevím asi bude jedináček :grinning: stejně nevím zda budu mít ráda to druhé. Si to nedovedu představit že bych ho tak měla ráda jako Vikouška. No ale prý to to jde :grinning:
21. srp 2008 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
no já taky už uvažuju o tom že malej koupim postel....má postýlku u mé postele a má jednu stranu postýlky sundanou takže si ke mě vleze kdy chce..už mám i postel vyhlídnutou tak stačí jen koupit... ale uvidíme zatím máme málo místa v pokoji.až se odhpdláme ho celý přestěhovat tak pak pořídim postel... jinak vše při starém..prst už má malá krásně zahojenej
23. srp 2008 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky tak se hlásím po dlouhé době.My máme 8 zubů,chodíme a říkáme mama,tata.baba.dede,baf,bu,me,ne,jo,taj to je čaj,dej,de je tata.Každé dítě začne mluvit jinak.Kamarádka má rok a půl a ta jede.Jinak Ada chodí spát na normální postel co má v pokoji od půl roku,ale jen tam usíná a pak jí přenášíme.Uplně tam spát bude od nového roku.
23. srp 2008 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj tak jsem se snad po roce :sweat_smile: rozhodla vám taky něco napsat :sweat_smile: vždy jsem to odkládala protože jak si sednu k počítači hned malá něco potřebuje :sweat_smile:

My stále spíme v postýlce a dlouho budeme páč jí chci nechat postýlku jak nejdýl to půjde protože máme malý byt.A na druhou stranu si ani nedovedu představit jak by spala v posteli když se pořád převaluje,třeba na dnešek spala na břéšk v kleku ještě k tomu napříč postýlky,hlavu měla naraženou na bočnici :sweat_smile: Takže u nás by spaní v posteli nedopadlo moc dobře.

Já taky obdivuji šechny které už se pouštějí nebo už čekají druhé mimi.Zaprvé ta naše paličatí holka mi dává dost zabrat a zadruhé nevím jak bych tu lásku rozdělila,přesně tak jak píše Mady.Chci si malou co nejvíc užít protože te´d je uplně úžasná a asi by mi to pak mrzelo že jsem na ní neměla až tolik času.To samé další těhu a mimi si chci užít,jasně že to nepůjde už tak jako teď že budu mít víc starostí ale stejně si myslím když budou od sebe alesplň 5 let tak už to půjde. :wink:

My jsme te´d byly na 18ti m.kontrole,naše míry jsou 8550g/77cm :grinning: jsme drobci :slight_smile: ale zase od roka přibrala 1,5 kg a to je dost :slight_smile: Dr más pochválila jak pěkně povídá :dizzy_face: je to fakt opička co kdo řekne nebo kde co slyší tak to opakuje.Už umí takové slova jako je lampa,kolo,bagr,bubák,bibi říká pití :sweat_smile:
Dostali jsme Hexu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a opět jsme po tom měli horečky :cry:
Nevíte jestli už tahle je poslední a nebo ještě je jedna?

Ještě na podzim půjdeme na Prevenar dokonce ho nejspíš budeme mít zdarma protože malá má sníženou imunitu tak to platí celé pojištovna.Čekám kdy námpřijde pozvánka od dr.

Jinak malej se na začátku léta projevil AE tak s tím celé léto bojujeme :cry: fakt hrůza chvíli lepší(jako teď :slight_smile: ) a pak zase horší.Nejvíc to měla když byly ty vedra :confounded: Tak doufám že v zimě to bude v poodě :zipper_mouth:

Holky kojíte ještě některá?Já stále a ani se nechystám přestat,by mi to asi bylo líto se mi to pořád líbí :grinning: :sweat_smile: A malá stejně jiné mlíko nechce tak to zatím neřeším a uvidím jak se to vše vyvine.

Teď nám vyrostli další tři zuby,tak jich máme 12 :slight_smile:

Nočník nic moc posazuji jí tam ale vyčůrá se jen málo kdy.Spíš jen po probuzení když jí tam dám hned.Jinak ona si řekne čííííííííí ještě není počuraná tak jí tam posadím ale nechce tam sedět a zdrhne třeba za sedačku a vyčurá se tam :angry: Tak jsem zvědavá kdy se to naučíme :unamused:

Jsem se nějk rozepsala tak já končím :slight_smile:
24. srp 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
cermonco teda malá krásně povídá. Tak to mi zdaleka ne.

No jinak už máme reakci na očkování. Vyrážku a rýmu a já ji mám samo taky.

No jinak taky plánuji ještě nějaká očkování.

No já mám teď střevní chřipku tak snad ji malej mít nebude. Ale byl to dneska záhul. Ještě že je hodnej :wink:

A AE máme taky. Taky jednou lepší a po druhé horší. Ale osvědčila se mi velice konopná mast.
25. srp 2008 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Mady tak vy taky trpíte AE :frowning2: tu konopnou mast myslíš to robátko nebo jak se to jmenuje?Slyšela jsem o ní my zatím používáme Expicial a dobře to zvláčnuje.Teď se jí normálně dělají takové fleky jako polálení od kopřivy různě po těle :unamused: No a většinou když přijdeme z venku a třeba za dvě hodky je to zase pryč.Tak s tím zase jdeme na kožní :unamused:

Dnes začala říkat nové slovo pán a říká to na každého chlapa :grinning:
25. srp 2008 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak mi máme taky problém s ae.konopnou mast jsme tay zkoušely a nic moc nezabrala....lipolotium docela jo,dost zvláčňuje...
25. srp 2008 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
No a holky dřží vaše děti nějaké diety?My teda nejíme jahody a rajčata teď asi dva týdny.Jinak já dávám vše :zipper_mouth: protože nepozoruju že by se jí to zhoršilo po nějakém jídle ale zase ve všech článkach o AE píšou hlavně držet dietu.
25. srp 2008 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
No dietu nemáme. Ty fleky e nám taky dělají různě. Jednu dobu měl hodně na sthnu ten se zahojil a teď trpí na prstech a zápěstí. A všimla jsem si fleků na zádech. Tu konopnou mast mám přímo na AE noční a denní krém. A fakt mu to léčí. Jinak teda jahody, citróny, pomeranče to vůbec nedávám. On má ještě potravinovou nesnášenlivost takže se mi dost častoosype po něčem a nevím čem. Mudra říká že to není tak zlé a tak mě na vyšetření neposlala. Akorát tam chodím skoro pořád :o)))
26. srp 2008 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme zase daleko :wink:

No hele tak vám řeknu. Měla jsem brutální střevní chřipku, do toho se mi udělal opar v nose( jo v nose od svatby se mi začal dělat v nose) no a pak jsem byla dnes u zubaře kterého se šíleně ale šíleně bojím a nakonec jsem ji umluvila aby jen vrtala a netrhala :frowning2: :wink:

No jinak se mi díky chřipce podařilo přimět muže aby hlídal sám venku aspoň hoďku malého. Ten nejhorší den samo raději vyráběl ve sklepě tříkolku či co ale jinak už 2 dny je schopný po roce a půl života malého ho sám vzít a jít s ním aspoň chvilku na zahradu. Ale jsou kvůli tomu hádky :frowning2: Tak to tu vedem no.
27. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek