• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky,taky máme postýlku starou ve sklepě půjčenou od kamarádů,ale nakonec můj taťka rozhodl,že nám koupí novou..DLouho jsem ho přemlouvala,protože je to zbytečný výdaj,když máme půjčenou,ale nedal se..tak už ji máme přes net objednanou a snad už putuje..Spolu s matrací-kokosovou-,2povlečení,peřinky...A už se nemůžu dočkat,až to rozbalíme a umístíme do pokoje:slight_smile:A máte všechny i dětský pokoj?
Tak už jsem teda dneska taky začla prát:slight_smile:A do jaké velikosti oblečky chystáte?Aby pak bylo míň práce,je asi lepší vyprat všechno,tak do 70,ne?
18. led 2007 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda všem!
Tak já jdu zítra KONEČNĚ naposledy do práce, huráááááááááááááá!!!!
Už na sobě cítím únavu.Jinak mám přichystaný přebalovák, vaničku,vložnou tašku do kočárku - sporťák budeme teprve objednávat ( ale ten net je super - dodají to do 3 dnů a bez poplatků..).Včera mi přišla autosedačka - vajíčko,ještě mi přijde podložka na přebalování a fusak. Některé věcičky,bavlněné pleny apod. mám už vyprané,teď jen budu čekat, co mi pošle sestra po neteřince (ty drobné věcičky má po mém prvním synovi ), ale malá měla při porodu 3 kg, teď ve 2 měsících má něco přes 4,30kg...Pan doktor mi odhaduje Jonáška na 3.50-3,60kg, takže popoháním Eminku, ať se dost krmí a pořádně roste, nebo ten náš obřík nebude mít co na sebe... :slight_smile:
Ještě jsem si u mamky v práci vzala kosmetiku Bubchen, vložky, přebalovací jednorázové podložky, štětičky a ty luxusní síťované bombarďáky do porodnice :rolling_eyes: .
Příští týden,to už nebudu v práci si budu v klídku chodit po městě a dokupovat a dolaďovat vše potřebné.

Mějte se krásně, pohlaďte bříška a buďtě v pohodě!
18. led 2007 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, jak jste na tom s porodem? Těšíte se, nebo se bojíte? Já jsem asi střelená, ale já se těším!!! I když je možný, že se to ještě změní a bude převládat strach. :slight_smile:
19. led 2007 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky se těším - a těšila sjem se už ve 2 a 3. měsíci - bylo mi celou dobu tak blbě, že jsem porod viděla jako neskutečnou úlevu :slight_smile: :slight_smile:

jsem taky dost zvědavá, jak to půjde, co to tělo bude dělat a tak... doufám, že to nebude jenom samý utrpení... :confounded:
19. led 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak to já už se taky těším,hlavně teď co už se jen valím a natékají mi nohy tak už bych to chtěla mít za sebou.U prvního těhotenství sem se spíš bála šíleně porodu,ale co jsem ho měla celkem pohodoví tak už se na ten druhý spíš těším. :wink:
19. led 2007 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,jsem tu nová. :slight_smile:Mám termín 13.3.2007,ale já osobně si myslim že to bude pozdějš.Tak doufám že mě mezi sebe vezmete?Jsem prvorodička a hrozně se bojím porodu,tak doufám že tu získám pár rad a trochu mě ten strach opustí.Zatím pa,pa
19. led 2007 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já setaky bojím,ale těším zároveň:slight_smile: Každopádně porod bude trvat jen chvilku,ve srovnání třeba s těma prvníma prozvracenýma měsícema :slight_smile:Tak to zvládnem! A pak konečně budeme moci ty naše miminečka pochovat...
19. led 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, bolí to....ale na konci ta odměna!!! Zapomenete, nebojte se, pro mimísky to je taky těžké dostat se ven.Taky mám smíšené pocity, trochu obavy, ale hrozně se těším, až malého uvidím. I když vím, že to bude kluk ( takže nemáme překvápko ), tak jsemhrozně zvědavá,jak bude vypadat.Jestli bude podobný Matějovi, nebo naopak bude úplně jiný...Ach, jo...Kéž by to bylo už za námi všemi! :wink:
19. led 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky se moc těšim, až si mimi pochovám - teda ne, že bych ho málo cítila, kope někdy jak divý :slight_smile:

holky, kolik jste zatím přibraly?
(já 11kg) - je to fakt nezvyk, před těhu jsem měla 47 kg, teď už si připadám jako hrošík :slight_smile: i když mě to blaží, mimi je mimi... :dizzy_face:
19. led 2007 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj budoucí maminy, tak se nám to pěkně krátí, to je fajn:slight_smile:)

S tou postýlkou, my jsme koupili tu s neposuvnou bočnicí, neboť tam je nastavitelný rošt, myslím si, že je lepší, když tam jdou pak vyndávat ty žbrdlení (tyčky), když je dítě starší má sklony to přelézat a může spadnout...takhle může pohodlně vylézt.

Petaska: Doufám, že Ti je lépe a antibiotika zabrala:slight_smile:)

My jsme byli po týdnu na kontrole, lékařka říkala, že když budeme stále takhle ležet, tak to děl. hrdlo vydrží....každopádně jsem ráda, že mohu být doma, takže se snažím opravdu polehávat. Jinak prďola se stále neotočil na kontrolním UZ byl otočen obráceně, takže máme zaznamenáno PK, ale stále doufám, že se otočí:slight_smile:) Rodit chci v Liberci, tak doufám, že nám to vyjde!

Přeji plno optimismu a pohlazení vašim miminečkům!
20. led 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! :wink: Je fakt že se nám to blíží mílovými kroky :grinning: Mně se mimnko už otočilo v 30t :wink: a jak jste na tom byli s vážením? Já jsem byla přesně 30+5t a malej měl přibližně 1824g :grinning: Tak piště jsem zvědavá jestli nejsme nějací obříci po tatínkovi :grinning:
20. led 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
my zatím nevíme - ve 22tt jsme měli 442g a říkali, že je to kus, teď půjdeme na UZV, až budem 32+2 a budem mít tak 2 kg, hádám :slight_smile: (pokud tedy už chvíli přibírá 200g týdně, jak píšou chytré knížky :wink: a jak jsme otočený, to teda nevim, občas mi tancuje na močáku, občas mám nožičky v žaludku :slight_smile: :slight_smile:
20. led 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri: zatím mám navrch 9 kg, taky si připadám jak Míša Kulička.Před otěhotněním jsem měla 48kg...Aler okolí mi tvrdí, že nejsem tak vyhublá a že mi to sluší.Ale já vím své... :wink:
20. led 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já mam zatim navrch 12,5kg.Byla jsem na ultrazvuku ve 30 týdnu tak mimi už je otočené hlavičkou dolu a má 1600g. :wink:
20. led 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj:slight_smile:Já jsem řpibrala 14kg!!!Ale nepřipadám si nějaká tlustá,ale bříško taky nemám extra velký,takže někde to být musí....:frowning2: Ale to vykojíme:slight_smile:Taky jsem zvyklá,že jsem byla vždycky štíhlá,tak snad se to zase nějak vrátí...Jinak mimčo je hlavičkou dolů taky už dlouho,tak od 29týdne-to jsme byli i na tom ultrazvuku a to vážilo 1250g,takže teď tak okolo těch 2 by to mohlo být...Tenkrát říkal doktor,že pokud se narodí v termínu,tak bude úplně akorát-sice přesně nevím,kolik to je akorát:slight_smile:ale každopdáně že jsme vzorňáci mě potěšilo:slight_smile:
20. led 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, tak to jsme v normě - s tou váhou:slight_smile: nedávno jsem se viděla s kámoškou, která u prvního dítěte přibrala 26 a u druhýho 27 kg! já si to neumím představit, ale jí to teda sluší. a miminkům to určitě dělá dobře, když je maminka měkkoučká a ne kostlivec :slight_smile: :slight_smile:

krejcirice: jak jste to vyrešili s tou porodnicí? my se rozhodli zatím pro bulovku, ale teď se nám doneslo, že prý je úžazný motol (teda - říkala to jedna gynekoložka; jedna porodní asistentka zase, že motol moc dobrý není... už mi z toho jde hlava kolem) příští týden asi začneme objíždět ty proodnice a koukat na sály atp. jsem zvědavá... :confused:
22. led 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kyri,jdu zase rodit na Bulovku.Když sem tam rodila první mimčo,tak to tam tak špatné nebylo.Měla jsem i super porodní asistentku,jen jsem narazila na blbého doktora.Ale to se může stát všude.Mam jí nejblíž od domova,takže jsem rozhodlá jít tam.Hlavně s mimčem byli po porodu nějaké problémy tak se tam o něj postarali.Já se na Bulovku půjdu kouknout až před 36 týdnem abych věděla co a jak. :slight_smile:
22. led 2007 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky můžou být ve 34 týdnu už poslíčci?A je to jiné než tvrdnutí bříška,který jsem měla doteď? Třeba mi poradíte,co už čekáte druhý:slight_smile:
22. led 2007 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice: nebyl to mudr. krčmář?
22. led 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUSINTA-je to možné nevim,mě u prvního těhot.vůbec břicho netvrdlo.Ale zato ted mi tvrdne tak 5krát za den už od asi 25 týdne.Doktorka mi dala na to léky.Měla jsem tvrdnutí kolem toho 25 pomalu pořád ted už je neberu a je to dobré.

KYRI-To tedy nevim je to možné,jen vím že byl mladej a celkem moc hezkej,ale blbej.Nechal mě bez plodové vody 2dny a pak teprve se mnou něco dělal.Mimčo pak mělo špatné dýchání a chytlo i infekci.
22. led 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: taky jsem tvrdla - asi od 20.t, a tvrdnu i teď - hlavně při změně polohy (bylo to i 20x denně, teď už jenom 10x :slight_smile:) ale pokud se neotvíráš, tak je to prý v poho (no, a jak vypadaj poslíčky, to tedy zatím nevím ...:slight_smile:

krejcirice: uff, tak to je síla - a to měl službu celou tu dobu? no, hlavně, že jste to nakonec celkem ve zdraví přežili...
ten popis asi sedí - mladej, pohlednej a frajer (na www.aperio.cz v hodnocení porodnic v ČR jsou o něm docela chutný zkazky - třeba vytrhávání placenty tahem za pupečník - brr, přeju ti, abys ho tentokrát nechytila - a sobě taky :wink: ...)
22. led 2007 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
KYRI-Ano měl celou tu dobu službu.Mě odtekla pl.voda v pátek 19hod.tak sem jela do porodnice.Tam si mě nechali,v sobotu mi dali klistýr a kapačku na rozběhnutí porodu málo sem se otvírala tak mě i ručně otvírali(nic příjemného,snad bolest největší za celí porod) :frowning2: Zvyšovali mi dávku kapačky a až teprve v neděli kolem 18hodiny sem šla na sál rodit.Taky Vám přeju všem pohodoví porod a hlavně žádného blbce doktora.Jestli půjdeš rodit na Bulovku tak se tam třeba potkáme,bud na kontrolách v poradně každé pondělí od 36 týdne nebo v porodnici. :wink:
22. led 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...to nebylo jako tvrdnutí bříška...to mi dělá tak od 5měsíce a to je prý normálka,jak se děloha zvětšuje...Ale přečetla jsem si v knížce,že jo,že už můžou poslíčci být,tak možná..nevím,kdo to má poznat?:slight_smile:Máte už sbalenou tašku do porodnice??Já vím,vy jste o 2-3týdny dřív než já,tak asi ještě nemáte takovou mánii,ale já každým dnem zjišťuju,kolik je toho ještě potřeba udělat-ale stejně nic nedělám,nechce se mi:slight_smile::slight_smile:Tak snad to stihnem:slight_smile:nemám ještě ani dožehlené všechny oblečky:slight_smile:
22. led 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já mam už pro mimčo nachystané pomalu vše jen musim o výplatu koupit pleny a nějaké maličkosti a bude to vše.Sobě koupim taky pár drobností zbalim tašku a bude,u prvního porodu sem si balila tašku asi 2 týdny před termínem pak sem stejně asi týden přenášela.A i kdybych něco zapoměla tak mi to rodina doveze. :slight_smile:
22. led 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě to mě znervózňuje,jak všechny už máte nachystáno:slight_smile::slight_smile::slight_smile:asi jsem nějak zaspala nebo co...Zítra má začít ta sněhová kalamita,tak bychom ani neměly vycházet moc ven...To abych si valila všechno zařídit dneska...:slight_smile:
23. led 2007 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusinto: u prvního těhu jsem si myslela, že to tvrdnutí břicha jsou ty poslíčci. Teď u druhého těhotenství mám poslíčky min. už 1 týden, takže klidně můžou být od 34.tt. Přirovnala bych to k takové krátké bolesti, stažení - křeči "tam dole", která ale v mžiku odezní.Podobně pak vypadají porodní bolesti, jen s jinou intenzitou a délkou... :frowning2: :wink:
Já nemám ještě kočár - sporťák, budeme ho objednávat po netu ( dorazí za 3 dny ), tašku do porodnice nemám přichystanou, věciček jen pár, co jsem dostala. Sestra mi je musí vrátit zpátky po neteřince...Postýlka je u rodičů rozložená,...takže buď v klidu, ne všechny maminky jsou aktivní... :wink:
23. led 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé,dík,tys mě uklidnila:slight_smile::slight_smile::slight_smile: Během příštího týdne se chytsám všechny přípravy dokončit:slight_smile:jen ještě nevím,ke kterému doktorovi přihlásím mimi...Bydlíme na vesnici a tady rozhodně nechci (nechci se při každém nachlazení hádat,že antibiotika nejsou potřeba...)a tak asi budu dojíždět do brna,stejně tam každý den jezdí manžel do práce...No uvidíme...Vybrala jsem si zatím jen podle internetových stránek a zítra tam zavolám...Přinejhorším se pak přehlásíme jinam,kdybych nebyla spokojená...Máte někdo nějaké tipy podle čeho vybírat?
23. led 2007 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto: Moje sestra bydlí v Brně, vybírala si podle web. stránek. Chodí k jedné mladší paní doktorce, je prý milá, pěkné je i prostředí ordinace.Zkus juknout na net, třeba ti napoví.. :wink:
23. led 2007 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!No já ješě takynemám sbaleno ale nakoupeno jo :grinning: ještě nemám ani vypráno a vyžehleno :grinning: jsem zaspala to pěkný počasí venku a teď musím sušit doma :frowning2: no a kočárek nemám taky :frowning2: tak uvidíme snad ta kalamita brzy skončí. Jó a doktorku taky nemám :wink:
24. led 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kde já jsem na to přišla,že jeidná já nic nemám nachystané:slight_smile::slight_smile:

Adusum-a nechodí náhodou na Pekařskou?taky jsem si totiž vybírala podle web stránek,vypadá,že to tam má paní doktorka moc pěkný a mladá je taky,takže to možná bude ona:slight_smile:Tak mi zkus prosím zjistit,jetsli je to na Pekařské a jestli jsou spokojení..Dík...

Zítra jdu konečně na nákupy do lékárny,věci do porodnice...a už budu mít téměř taky sbaleno:slight_smile:

Taky se vám zvětšuje bříko snad přes noc? mě se nejdříve všichn iptali,kde to mimi nosím:slight_smile:Snad do 6měsíce nebylo skoro nic vidět-já jsem teda viděla,ale jinak nikdo,až teď se nějak kulatím:slight_smile:

Budete si psát porodní plán???
24. led 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek