• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

S tím bříškem jsem na tom stejně :slight_smile: Ještě v 6. měsíci se mně kamarádka zeptala, jestli v 6. týdnu, když jsem jí řekla, že jsem v 6... Ale zato teď mi roste každou hodinu! :confused: Až si říkám, jaké to bude v březnu, když už teď je to takové, ale pak už to snad tak neporoste...

Porodní plán asi psát nebudu, mám pocit, že to stejně většinou dopadne úplně jinak než si člověk přeje či naplánuje, ale uvidím, co nám řekne PA na předporodním kurzu, který příští týden začínám.

Hlavně teď seďte doma těhulky ať na tom sněhovém nadělení neuklouznem a nejsou z nás sněhuláci :slight_smile:
24. led 2007 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj napadlo mě udělat seznam nás březnovek jako to mají ostatní.termín porodu,pohlaví,jména atd.jenže sem teď moc líná tak nevím zda se k tomu dokopu.souhlasily byste s tím? :slight_smile:
25. led 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, se seznamem určitě souhlasím, co pro to máme udělat? :sunglasses:
25. led 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já s tím taky souhlasím :slight_smile:
25. led 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne proc ne? :slight_smile:
25. led 2007 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky březnovky, taky souhlasím :slight_smile:
Já dnes byla poslední čtvrtek v práci - příští středu naposled! Zítra si začínám balit. A ještě Vás uklidním - taky všechno nechávám na dobu, až budu na mateřské, takže sice od úterý máme skřínky pro mrňouska, ale všechny věci jsou ještě na hromadě a musím je protřídit a vyprat, dneska mi tatka začal dělat přebalovací pult. A včera mi mamča řekla, že já i brácha jsme se narodili dřív, než stihla nastoupit na mateřskou, to mě trochu vyděsilo, ale byli jsme na kontrole (včera) u pana doktora a ten mě ujistil, že to bude za 7 týdnů :dizzy_face:

Tak se mějte krásně a dobrou!
25. led 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem zjistila že nemám word abych mohla vytvořit tabulku.pokud se mi ho podaří stáhnout z netu,tak napíšu jaké věci mi budou zajímat do tabulky.doufám že se mi to podaří stáhnout :slight_smile:
25. led 2007 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už to mam stáhnuté.tak mě zajímá přezdívka na koníkovi,vaše jméno,věk,termín porodu,pohlavý,jméno pro prcka,váhový přírustek. a to je vše.hned zítra se do toho dám
25. led 2007 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se za pravopisnou chybu ve slově pohlaví.už mi to moc nemyslelo :slight_smile: .teším se na vaše příspěvky :slight_smile:
26. led 2007 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky girl.misel, tak já začnu:

slonik - Jana - 26 - 17/3/2007 (tady mi to spočítalo o dva dny víc, ale oba termíny mám 17/3) - překvapení - Jaroušek/Verunka - +13 kg

tak se mějte krásně a pište!
26. led 2007 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojda - tady jsou moje data do seznámku:

Kyri - Dominika - 28 - 27.3.2007 - asi holčička (pokaždé nám říkají něco jiného :slight_smile: - Taisha - + 11 kg

jinak: ve středu jsme byli na předporodním kurzu v jednom porodním domě, kde propagují přirozené porody (je to tam fajn - ale povolení k porodům tam zatím nemají) a včera jsme se byli podívat v nejbližší porodnici - praha-thomayerka - a byl to zážitek, je to špitál, jak vyšitý, personál vypadá vstřícně, ale jsem zvědavá, jestli stejně milí budou i u porodu... :unamused: hlavně nás varovali, abychom nezkoušeli rodit doma, popisovali to jako největší šílenství - haha, to to říkali těm pravým, máme několik kámošek, které rodily doma (jedna dokonce v maringotce pěkně v přírodě:slight_smile: ) i první dítě a úplná pohoda - krásně to zvládly, některé s asistentkou, jedna se svojí sestrou a mužem - líbí se mi to, akorát nevim, jestli na tohle bych měla odvahu... (ale když je ženská přesvědčená a věří si, tak to asi v pohodě zvládne) - co si o tom myslíte vy? uvažovaly jste někdy o porodu doma nebo v porodním domě třebas...?
26. led 2007 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Dlouho jsem nepsala, tak nejdřív pro Katy-antiboitika zabrala, takže už je vše v pořádku a malý se konečně zbyvil těch zvukových efektů-muselo to být pro něj dost hrozné, když mu máma každých pět minut krchlala jak startující warťas :unamused: ...
A teď info pro girl.misel:
Petaska-Peta-od včerejška 25 - 22.3. (podle sona u mojí doktorky) 26.3. (podle sona na genetice v ČB) 4.4. (podle PM)-takže jsem sama docela zvědavá, kdy to přijde :slight_smile: a bude to stopro kluk-Honzík. Nahoře mám asi 11 kilo. Zatím... :unamused:
A jinak, v pondělí jsme přivezli postýlku, která zatím slouží jako sklad veškerých již pořízených věciček, babička nám do ní šije povlečení i peřinku... A včera jsem ke svým narozeninám! :unamused: dostala samé praktické dárečky-teploměr, odsávačku na rýmu, trubičku na prdíky, plenkové osušky, vložky do porodnice a do podprdy, přebalovací podložky, atd...ale oni to ti budoucí prarodičové myslí i dělají dobře-každá ušetřená korunka se nám bude hodit :grinning: Takže vlastně teď už nezbývá moc věcí, které budem muset sehnat-aspoň v tomhle mraze nemusím lítat někde po městě a přelézat hromady sněhu :grinning:
Mějte se všechny zatím moc krásně, nepanikařte, jestli ještě všechno nemáte a zas někdy papa!
26. led 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel:
zuzu_z, Zuzka, 21, TP 25.3.2007 (ale mám škálu termínů od 9.3. do 31.3. - ten nejčasnější podle FL - stehenní kosti, je to dlouhán(ka) ) - 70% holčička, jména: Terezka/Jakub, +6,5kg. Děkuju...

jinak jsem sebou včera pleskla, rozplácla jsem se jak žába při výstupu z tramvaje a nikdo mi nepomohl ani na nohy natož aby se zeptal, jestli žiju, popř. nerodím, vzhledem k velikosti mého břicha. Dobelhala jsem se domů a letěla na wc, jestli nekrvácím, naštěstí o.k. Pěkně mě to vylekalo, tak si dávejte těhulky pozor.
Už máme přichystaný kočárek s autosedačkou, košík na miminko a oblečení. Na poslední chvíli si nechávám vaničku, mastičky, přebalovací podložky a zásobu plínek. Všechny zdravím a mějte pohodový víkend...
26. led 2007 v 11:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel:
sarkabrezen - Šárka - 27 - podle UZ 31.3. podle PM 6.4. - asi holčička Adélka, jinak Adam - 12 kg

Já jsem na neschopence, takže už skoro všechno z věciček mám, ještě pár drobností a natírám postýlku a taky nám chybí do dětského pokoje koberec.

zuzu_z: tak to je síla! Mně taky nikdo nenechal v tramvaji sednout :frowning2: ale kdyby se mi stalo to, co tobě tak jim tam všem asi něco řeknu. A to mně kamarádka varovala, ať pak s kočárkem jezdím jen nízkopodlažními autobusy a tramvajemi, kde můžu nastoupit sama, že mi nikdo do normálního autobusu nepomůže! :angry:
26. led 2007 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dlouho jsem mezi vama nebyla,vidim to u sebe spis na unor ;)))
Chtela jsem se zeptat zuzu_z jak pises o te dlouhe stehenni kosti,nam taky doktori rikali,ze bude holcicka hodne dlouha :slight_smile: Prosimte,jaky jste meli rozmer FL a v jakem tydnu? Dekuju
26. led 2007 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:Nám nějak blbne net,tak musím poslat na víckrát..
Porod doma-taky jsme zvažovali:slight_smile:Klidně bych do toho šla,ale pak jsme se rozhodli ,že si zajedem do Vrchlabí-jenže tam nám v prosinci zavřeli a teď zařizovat porod doma už jsem si netroufla:frowning2:Je to strašně moc formalit a shánění-v ČR to nikdo nechce povolit a spolupracovat...

Mě teda v šalině naštěstí pouští sednout,ale že nikdo nepomohl vstát je hrůza!!!Ty lidi jsou zabedněný!!! Do mě třeba vrazili i na ulici..že by uhli nebo dali přednost pupku,v žádným případě...Asi musíme být maminky drzý a sobecký v zájmu mimča...
26. led 2007 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď do tabulky:slight_smile: Lusinta- Lucka- 23(ale do porodu budu mít ještě narozky:slight_smile: -termín 11.3.- pohlaví nevíme,mimi se schovává- Emily/Kryštof - 12kg
26. led 2007 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A chcete někdo dát dvě jména?My totiž jo:slight_smile:Alespoň na holčičku určitě máme dvě:slight_smile: Moc se mi to líbí...že si pak můžeš vybrat a hlavně ona,jak budem oslovovat...Na kluka taky máme vymyšlené dvě,ale u toho už si nejsem tak úplně jistá,jestli bysme to nakonec dali nebo ne:slight_smile:
Napadlo mě se zeptat,když jsem viděl,jaký krásný jméno dáte kyri vy:slight_smile: Taisha...

A vy jste nepomýšleli na Vrchlabí? Tam taky moc podporují přirozený porody...Zase se to tam brzo rozjede,ale nevím,jestli my březnovky to stihnem.. Tak třeba na druhý mimčo:slight_smile:
26. led 2007 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatím děkuji za vaše udaje a u mamin které mají víc termínů,sem nap vždy první uvedený,tak doufám že to nevadí.kdyby některé ano,stačí písnout a já to opravím.
26. led 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj holky , taky se s mimi hlasime :slight_smile: Terkaz - Terka- 27 , 1.termin 10.3. pohlavi nevime - nechceme vedet :wink: jmena Natalka , Johanka, Filip, Matej :slight_smile: jeste nemame jasno :slight_smile: + 6 kg
26. led 2007 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
terkaz:jméno zatím do tabulky psát nebudu,nevešlo by se mi to tam vše,tak až budete vědět tak písni a já to doplním.

Jinak všem.už tam dám tabulku se jmény které mám,tak prosím o zkontrolování údajů,je možný že sem se třeba přehlídla a když zjistíte chybu ihned se ozvěte a já ji napravím.
doufám že nevadí že nebudeme mít barevnou tabulku,snažila sem se o to jenže sem si stáhla nějaký blbý word a nikdy se mi to nepovedlo vybarvit jak sem chtěla. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
26. led 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky a kde najdu tu tabulku? :wink:
27. led 2007 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel: ta tabulka jde udělat barevná hezky v Excellu, to je přímo program na tabulky...:wink: ale samo to přežijeme i bez barviček. Kdyby to někdo chtěl barevně, tak mi to můžeš poslat a já bych to vybarvila, ale není to nutný.
Teda holky koukám, že lidi jsou fakt hrozný. Já než jsem byla těhu, tak jsem byla když už nic aspoň ohleduplná. V tramvaji mě ještě nikdy nepustili sednout, ale to kvůli tomu, že jsem i normálně dost "objemná," tak to bych přežila, i když tam občas visím jak opice na tyči.:grinning: Ale jak jsem spadla a držela se za břicho, které opravdu už poznat jde a dobře, to mě teda šokovalo.
lucija76: bylo to na prohlídce - 29+3tt (10.1.) a FL jí vyšla 61, což by byl TP 9.3. (podle PM 25.3.) tak jsem zvědavá, pak dej vědět, jestli se ti narodí dlouhánka....:wink: Nám řekla gyndr, že většinou mají děti větší hlavičku a kratší tělo ale my to máme naopak. To bylo ale poprvé, co se jí zdála tak dlouhá. Teď půjdu ve středu, to bude 32+3, tak ti sem písnu, jestli nám tu dlouhánku potvrdí zase, ale těžko říct, myslím, že UTZ už mi dělat nebude.
lusinta: já jsem chtěla dát dvě jména, protože se mi to strašně líbí, ale manžel je zásadně proti a s ním i moje tchyně, takže mě převálcovali a ani jsem nepípla. A mám smůlu... ale fakt se mi to moc líbí.
Přeju všem krásný víkend a opatrujte pupíky:wink:
27. led 2007 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi,tak to my jsme byli na UZV ve 32+4 a mela 67 :slight_smile: Tatinek se uz tesi,ze budeme mit modelku :grinning: :grinning: Taky jsem teda zvedava,jestli bude nejak delsi nebo ne,pro jistotu ani nenakupuju moc malicke veci,si rikam ze ji to treba ani nebude :wink: Kdyby vas zase merili,tak dej vedet ;)))
27. led 2007 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj omlouvám se že sem sem nedala tabulku,ale mám s tím menší problém.musí se to překopírovat na programu na fotky a pak sem uložit,jenže mě se to stále nedaří,bohužel,takže asi tabulka nebude.nebo pokud byste byla nějaká ochotná to udělat tak bych vám tabulku poslala a až byste to převedly tak byste mi to poslaly zpět a já bych se o to pak už postarala.mrzí mi to,ale jinak to nejde. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. led 2007 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel: klidně mi to pošli: zuzu_z@centrum.cz :wink:
lucija76: já mám právě spoustu maličkých věcí po ségřiných holčičkách, obě se narodily v 36tt. Ale už teď si říkám, že to asi nevyužiju, což je škoda, protože jsou to krásný, skoro nenošený věci... :frowning2: to jsem teda fakt zvědavá :wink:
27. led 2007 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu-musím Tě pochválit, úžasná tabulka, taky jsem to zkoušela s pozadím, ale nešlo mi to a už vůbec ne vložit, protože Koník bere jen obrázky a ne exel.tabulkyy, ach jo, ale ta vaše je fakt suprová...
27. led 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak si prohlídněte naši exhibiční tabulku v albu Březňátka 2007.
lienka1: je to v Excellu a je to celkem složité, ale já tyhle obrázky miluju a nedalo mi to...:wink: snad se to bude líbit i ostatním...
girl.misel: misko posli mi ještě tvoje údaje, ty nemám, ať je můžu doplnit. Snad se nebudeš zlobit, že jsem nepočkala až mi to pošleš ale udělala to sama. Nezlob se, nechtěla jsem se nějak vnucovat nebo tak :wink:
Jinak kdo se chce přidat, klidně pište, já vás zařadím:wink:
27. led 2007 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj , je to supeer :slight_smile:
27. led 2007 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda!
Já se taky hlásím!!!!

Adusum - Dana - 27 let - kluk Jonáš - +9,5kg

Lusinto - před chvílí jsem volala sestře, chodí opravdu na Pekařskou - je to paní doktorka Jana Crhová a sestra tvrdí, že je výborná. Takže můžeme jen doporučit (ségra je zdravotní sestra):wink:
27. led 2007 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek