• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

tak hlásím, že jsem průkazku ještě nedostala, ale viděla jsem srdíčko! To bylo nádherný :slight_smile:, odebrali mi asi 3 odberky krve a na další kontrolu jdu dvacátýho září - to má manža narozeniny, tak snad pro něj dostanu konečně obrázek :slight_smile:
10. srp 2006 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky...
já mám termín 1.3.07 :slight_smile: jsem těhotná poprvé, takže je pro mě všechno nové.
nevolnosti jsem celkem měla, poslední týden ale přestaly, až jsem z toho nervozní. ospalá jsem pořád stejně, váha se nezměnila, ale asi půjdu rychle nahoru, tím že už mi není zle od žaludku, tak se jen cpu :angry:
za 14 dní jdu na ultrazvuk ve 12 tt, už se mooc těším :dizzy_face:
10. srp 2006 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tehulky hlasim se do klubu mam rohit priblizne v polovine brezna.Jeste take nemam tehu prukaz az 31.8. to jdu do poradny,jsem na to vse zvedava.Jen ty nevolnosti,porad bych spala a je mi na zvraceni ale zatim jsem nezvracela.Nejhorsi je to vecer,tak snad nam vsem bude co nejdrin uz dobre a budeme si to uzivat.
11. srp 2006 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky budoucí i stávají maminky,
přidávám se také do této diskuze, mám vypočítaný termín dle doktora na 9.3.2006. Jelikož je to mé 1 mimi tak myslím, že to bude později, ale uvidíme :slight_smile:
Těhotenství si hrozně moc zžívám, povedlo se nám to hned na první pokus, ani jsme s tím nepočítali, proto jsme začali už před svatbou, už při obřadě jsme byli 3, ale to jsme ještě nevědli, jen má maminka to poznala... :wink:
JInak co se týče těhotenství, zatím nic moc, je mi stále špatně, zvracím, především v noci, jsem nafouklá, mám neustále težký žaludek, ale dá se to zvládnout. :wink: zatím...
Přibrala jsem zatím asi 1 kg.. ale podprsenky mi jsou už malé... ježiš a to mě trápí nejvíc... :unamused: Bojuji s tím už od puberty, ale manželovi se to moc líbí... :slight_smile:
Ještě musím reagovat na tu kolu a kávu... diskutovala jsem o tom s lékařem... hodně trpím na nízký tlak a tzak zřejmě v těhotenství to bude ještě horší... ptal se mě jakou kávu piju, řekla jsem mu že rozpustnou s mlékem, že turka nepiju vůbec. Na to mi řekl, že je to v pořádku, pokud vypiju 2 kávy denně, tak je to ještě o.k., ale té rozpustné... turka max.1...
A kolu?? doporučil mi jí na těžko v žaludku a je fakt, že mi to hodně pomáhalo už dřív a teď také... spíš se mám vyvarovat ledovým čajům...

jenže myslím, že co doktor, to názor, takže těžko... se všichni doktoři shodnou. Sám mi řekl... Jste v jiném stavu, ale neznamená to, že sjme nemocná... opatrujte se, dbejte o sebe, ale s omezením se to zase nesmí přehánět!!! :angry:
12. srp 2006 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám na váhu pořád stejně, ale bříško už je celkem znatelný :grinning:
příští měsíc budu muset skončit v práci, vůbec netuším co budu dělat doma celé dny :frowning2:
a co se kávy týká, byla jsem strašný kafař, stihla jsem klidně 7 šálků denně, no teď piju max 2 šálky bezkofeinové a výjmečně si dám klasické presso :unamused:
14. srp 2006 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhule, tak jsem si koupila krém proti striím a mažu poctivě 2x denně, doufam, že to aspoň pomůže, jinak jsem pořád nafouklá, břicho mam spíš jako kdybych ztloustla, ale přibrala jsem už tři kila, protože jsem začala snídat a obědvat a taky trochu hřešim se sladkym :sweat_smile:
15. srp 2006 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky hřeším :slight_smile:, kupodivu když mi je těžko, zabírá mi něco malého sníst, a už mám taky 3 kilča nahoře :unamused:. Jen se Vás chci zeptat - kdy to plánujete oznámit v práci? Nebo už jste to řekly? A jak zareagovali? Dík.
15. srp 2006 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V práci jsem už to oznámila. Začala jsem hcodit každých 14 dní na kontroly, tak jim to bylo jasné hned. V práci se budu snažit zůstat co nejdéle, aby za mě nemuseli hledat náhradu.

Krém na strie, to doufám, zatím nebude potřeba, četla jsem, že se vytvoří, když se hodně přibýrá a tím pádem se moc natahuje bříško, které tím popraská. Tak uvidím, zatím moc neroste, tak budu mazat až později.

Raději se nevážím, ale řekla bych že váha mi kolísá, podle toho jak moc jím. To kilčo jsem asi už přibrala.
15. srp 2006 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak to v práci vzali?
15. srp 2006 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vlastně ani nevím, jen řekli, že se budou muset podle toho zařídit. Zřejmě budou hledat náhradu, kdybych zůstala na nemocenské. Ale jinak si myslím, že hodně sportovně. Zatím se nic neděje a do práce chodím. jinak smlouvu mám do konce roku, tak jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.
15. srp 2006 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
verosek..ten krém se má používat od začátku těhotenství, aby se kůže zjemnila, pak až bříško začne růst už bude pozdě, takže doporučuju začít už teď, řikala mi to jak v lékárně /taky těhulka :grinning: / tak to píšou na obalu..ono po porodu nebude hezké popraskané bříško :frowning2:
16. srp 2006 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky..dneska v noci jsem měla děsivý sen, který se týkal porodu ještě teď když si na to vzpomenu orosí se mi čelo..ufff já to asi nezvládnu nesnášim když mi berou krev copak potom až mi zabodnou do ruky jehlu s výživou anebo šití po porodu..no už kolabuju teď a mam z toho panickou hrůzu...já se tak strašně bojim, že to ani nejde popsat :cry: :cry: :cry:
17. srp 2006 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, co se týká krému na strie, tak mně také bylo doporučeno se mazat hned aspoň 1x denně a pak až začne bříško růst, tak přidat a mazat 2x denně. Jen ten krém na strie prý není nutný. Více lidí včetně doktorky mi říkalo, že ty krémy jsou zbytečně drahé, protože stačí jakýkoliv nebo tělové mléko, které dobře zvláčňuje. Dříve se mazaly indulonou a taky to pomohlo :wink:
17. srp 2006 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyno, úplně Ti rozumím. Já mám z porodu taky panickou hrůzu. Sice mi nevadí, když mi berou krev, ale ten strach je fakt děsný. V hloubi duše doufám, že třeba v nějakém předporodním kurzu to ze mě aspoň částečně spadne. Taky mi pomáhá utěšit se tím, že nejsem sama, co se tak bojí :wink:
17. srp 2006 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky jsem měla hrozný strach z porodu, ale ted jsem jaksi v pohodě. Pročetla jsem pár článků o porodu na rodině a miminu. A když jsem četla zážitky maminek. Tak jsem si říkala, když to vydržely, tak já musím taky :slight_smile: Myslím si, že stres na mě dolehne v 7 měsíci kdy se to už bude pomalu blížit.
18. srp 2006 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Krém jsem si koupila v lékárně, zatím nemažu, jsem na to lenoch.
18. srp 2006 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak rodinu už jsem taky pročetla, zaujal mě tam porod s maliníkem, už jsem o něm slyšela dřív, ale těžko říct jestli jí opravdu pomohl nebo to bylo tím, že to bylo druhé dítě..každopádně takovou obět ráda přinesu bylinky mi nevadí a jestli mi to má pomoct, abych se tolik netrápila jdu do toho :wink: Místo abych si vychutnála těhotenství zabývam se porodem :grinning: který je táák daleko. Ještě jsem si zjistila, že v jednom centru pořádají těhu jogu, která by měla taky pomoci lepšímu porodu, hlavně s dýcháním...to bylo, abych se s tim pak nepoprala raz dva :grinning:
18. srp 2006 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem slyšela, že nejlepší je vepřové sádlo :slight_smile:, ale nedovedu si představit, jestli se to vůbec vsákne.
18. srp 2006 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
vrátila jsem se z dovolené, i když... ono to dovolená vlastně ani nebyla. Celý týdem jsem skoro prozvracela a k tomu jsem měla zvýšené teploty. V pátek jsem volala doktorovi. Chce mě vidět a každopádně mi prý na zítřek přichystá neschopenku :frowning2: .

Už mi jí chtěl dát při první návštěvě, ale já jsem nechtěla. Teď už se tomu asi nevyhnu. Napsal mi přeřazení na jinou pozici v zaměstnání, ale nic pro mě nemají, takže mi řekl, že jiné řešení není...

V práci to vzali celkem v pohodě. J8 jim to musela oznámit hned. Jsem vlastně pod neustálou kontrolu a časté odpojování od telefonu a chození na wc jsem musela nahlásit aby věděli příčinu a tak to i hodnotili... :angry:

Taky jsem se včera vážila a přibrala jsem 3 kg... a bříško už je vidět... hurá :slight_smile: :slight_smile:
20. srp 2006 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko - gratuluju k bříšku :slight_smile:, lituju tě s tím zvracením, já s tím zatím problémy nemám (ťuky ťuk)hlavně aby se to brzo srovnalo, jinak už mám taky 3 kg navrh a bříško se ukázalo, ale nevím, jestli to nejsou náhodou povolený svaly, protože jsem okamžitě přestala posilovat bříško :wink:
21. srp 2006 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik - děkujiiiiii, právě jsem přišla od lékaře s neschopenkou v ruce, ani jsem ho neukecala.... ježiš já nevím, co budu doma dělat :astonished:
Povolené svaly to určitě nejsou, to Ti roste mimi.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Bříško je sice vidět, ale nwní to ještě tak velké bříško... na to si ještě chviličku počkáme... :slight_smile:
21. srp 2006 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už se k Vám taky můžu přidat a pochlubit. Čekáme mimi asi 27.3.2007. Tímto chci pozdravit tynu a veroska z červnových nevěst :wink:
Pro Sonepku: já jsem momentálně taky na nemocenské, ale v práci jsem to ještě neřekla, takže příští týden do práce jít musím a nějak to tam pořeším. Původně jsem chtěla chodit do práce aspoň do konce tohoto roku. Ale jak se tak postupně bavím s ostatníma, co už mají nějaké zkušenosti, tak to asi vzdám a raději zůstanu doma. Protože znám případ, kdy kamarádka do práce chodila, mimi čekala v květnu a v únoru o něj přišla. V práci se nakazila, měla nějaké chřipky a odrazilo se to na miminku. Teď čeká druhé a od začátku je doma. Taky prý to může mít vliv na miminko i po porodu. Pokud jsi doma a v klidu, tak Ti líp bude spát (samozřejmě že to tak být nemusí). Jiné kamarádky, ač mají miminko v pořádku, tak prý podruhé už by v práci nezůstávaly. Ale rozhodnutí je na každé z nás.
21. srp 2006 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky tak už se můžu přidat dnes jsem, byla u doktora a potvrdil me tehotenství, čekame mimi 4.4.2007 a už jsem dostala těhotenský průkaz. V práci to taky neví zatím mam dovolenou pak to budu řešit, ale zůstanu doma na neschopence, protože mé povojání nevyhovuje tomu abych chodila do práce :slight_smile:
21. srp 2006 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lihy__ musím říci, že případ Tvé kamarádky mi vyrazil dech, vím, že má lékař pravdu a já nebo spíš všechny maminky chceme pro své miminka jen a jen dobro. Taky jsem si myslela, že do konce roku vydržím, jenže mám hodně stresující a nervové zaměstnání a teď při těhotenství jsem se rozčílila 2x rychleji, tak vím, že pro miminko bude jen to nejlepší zůstat v klidu... a ty jsi také na nemocenské a zůstaneš na ní???

lena28__ především nejdřív obrovská gratulace k miminku.jestli se můžu zeptat, jaké máš zaměstnání?? Jestli můžeš a zaměstnání by bylo překážkou, tak neschopenka je jedniná možnost...
21. srp 2006 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepka-pracuji jako policistka venku v terenu u nas tehul. chodí hned na neschopenku zamestnavatel si to nevezme na triko kdyby se něco stalo pří zákroku a volné pracovní místa v kanclu nemáme. :unamused:
21. srp 2006 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lena: Tak to se ani nedivím, rychle pryč...!!! :wink: MOje sestra byla také policistka a hned jak se to dozvěděla musela to nhlásit v zaměstnání... asi měsíc byla na jiné pozici, nebpť bbyla doba dovolených, ale jakmile se stav vyrovnal musela jít na nemocenskou, kancelářskou práci už neměla... Každopádně to je děsně velké riziko a to by si na triko nevzal nikdo :angry:
21. srp 2006 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepko, nechtěla jsem tady rozhodně nikoho vystrašit. To musím říct hned na začátek. Určitě bylo více faktorů, které zapříčinily ten smutný konec (v podstatě se už od doktorů kamarádka ale přesnou příčinu nedověděla). Chtěla jsem právě ukázat, že je opravdu asi lepší mít klid a zůstat doma. Abychom pak nelitovali, že jsme něco zanedbali. Vím, že je spousta maminek, které pracují, třeba i dělají něco, co se v těhotenství nemá a přesto jsou zdravé i miminko, ale proč to pokoušet, když víš, že v práci zrovna ideální podmínky nemáš a navíc Ti nemocenskou doporučil doktor. Já jsem teď na nemocenské. I když si připadám blbě. Ale asi týden jsem špinila (i když je to prý v druhém měsíci normální - embryo se uhnízďuje) a tak mě to vyplašilo. No a paní doktorka mi na to dala nějaké prášky a hned mě nabídla nemocenskou. Taky jsem se divila a nejdřív odmítla, i když jsem doma raději zůstala - vzala jsem si dovolenou. Protože mám i nevolnosti a moc jsem toho nejedla, byla jsem zesláblá a potřebovala hodně odpočívat, tak jsem si další týden tu nemocenskou nechala napsat (právě i vzhledem k radám z různých stran). Zítra jdu na kontrolu (špatně je mi pořád - shodila jsem 1,5 kila, ale špinění zmizelo) a uvidím, co mi řekne doktorka. Ale příští týden do práce jít musím (uzávěrka) a navíc v práci nadřízeným jsem to ještě neoznámila. Až to vyřeším v práci (u nás to stejně půjde dříve nebo později do kytek), tak asi už zůstanu doma. Je mi 27 let, tak to moc nechci pokoušet.
21. srp 2006 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Lindo, ráda Tě tu vidím. Už mám těhotenskou průkazk a datum porodu 28.3.2007 už máme i fotku z ultrazvuku, tak jak ji naskenujeme, tak ji sem přidám. :slight_smile:

Doktor mi taky nabízí neschopenku, zatím si myslím, že to není potřeba, cítím se výborně. I když ted jsem 3 dny špinila, tak jsem měla trochu obavu. Ale dnes na ultrazvuku jsem viděla, že je vše v pořádku, hrášek povyrostl a začal hýbat končetinami. Celkem sranda se dívat na toho malého tvorečka.
22. srp 2006 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Věrko, já mám ode dneška také průkazku a datum porodu 27.3.2007. Fotečkou bych se taky ráda pochlubila, uvidím, jak mi to vyjde to sem dát. Jinak neschopenku mi doktorka neukončila (já jsem to v té euforii zapomněla s ní probrat, ale ona se mě ani neptala), ale stejně do práce půjdu. Musím to oznámit vedení. A jelikož nás postupně v práci všechny vyhazujou (stěhuje se ústředí do Prahy), tak to ani neřeším. Budu s mimčem pěkně v klídku doma. :slight_smile:
22. srp 2006 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminy..zdravim tě lihy :wink: a gratuluju.
Včera jsem byla na prohlídce a doktorka mě nepotěšila, mam z toho těžkou hlavu, vůbec neví v jakém tt můžu být, když jsem tam byla před měsícem říkala, tak 6 tt a včera 7tt, poslala mě na ultrazvuk, musim se ale objednat...holky mam strach aby všechno bylo v pořádku :frowning2:
23. srp 2006 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek