• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

na balonu taky cvičím,ale jen doma a tak to ais není moc poctivé:slight_smile:A mažete si hráz?Já jsem teda začla od pondělí(34týden),ale nevím si moc rady,když mám teď stále zánět,tak si nedávám olej dovnitř,tím pádem masáž jen zvenku,jestli to vůbec může být taky účinný...Nevíte?
28. led 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu-taky se začínám bát:slight_smile:Někdy se bojím,někdy těším,spíš bojím...¨Mluvila jsemv týdnu s kamarádkou,která rodila v prosinci a ta měla porod strašný-3dny trvaly stahy,až jí nakonec museli udělat císaře-a sama říkala,že to bylo proto,že když měla kontrakci,tak místo aby se snažila uvolnit,rozdýchat a "pouštět"dítě ven,tak se stáhla,jako v typické křeči a nešlo jí to...Takže to dýchání a uvolňování je fakt důležitý!!!!! Nechápu ale,proč jí to nikdo neřekl-proč to tam ty asistentky neradí?My jsme se to sice učily na kurzu,ale může se stát,že v tu chvíli prostě zapomeneš a pokud to někdo-asistentka nebo manžel-s tebou nezačne dělat a pomáhat ti,tak neporodíš..To je děsná představa...

Vy co už teď čekáte druhé mimi,je to pravda? Že bez dýchání a uvolnění se nedá porodit?A je to vůbec možný s euvolnit,když máš křeč v břichu nebo i zádech??
28. led 2007 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum: a jsi tam:wink:ještě jednou promiň
28. led 2007 v 17:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi - díky a neomlouvej se pořád! Přežila jsem to... :wink:
28. led 2007 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum: já bych to tam doplnila...tak si nahlašte kdo chcete tam co mít a já to zítra doplním. jdu dělat večeři pro hladového manžílka pa
28. led 2007 v 18:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem ukazovala tabulku manžovi a moc se mu líbí a jsi prý zuzu šikulka:slight_smile::slight_smile:
29. led 2007 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: moc děkuju, snažila jsem se... :grinning:
29. led 2007 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj koukám že tabulky s termíny se chytly.stále jich přibívá.dnes ji jedu pro kočárek.jinak se na vše docela těším.ZATíM nemám strach ani z porodu tak sem zvědavá jestli mi to vydrží do konce :slight_smile: :slight_smile:
29. led 2007 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak jsem se taky konečně mrkla na tu naší tabulku a je to fakt fajn. Akorát tam mám popletené termíny podle ultrazvuku-sedí na mě ty termíny, co tam má Kyri :slight_smile: 22.3. a 26.3. Ale jinak fakt pěkný! Chválím pracovitost :grinning: já si teď totiž připadám krapet k ničemu, jak to bříško roste...
29. led 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se za chyby, jdu to projet znovu a opravit. No opravdu jsem to asi pěkně zamotala... jsem ráda, že to kontrolujete, díky.
29. led 2007 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevíte náhodou někdo, co je se Sonepkou? Dlouho se tu neukázala.. naposled po tom, jak ji pustili z nemocnice. Tak snad j v pořádku. Možná jen chodí na jinou diskusi, nevím :frowning2:
29. led 2007 v 15:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
petasko: máš to snad doufám už dobře. Je to v té tabulce blbě vidět, ale víc to nejde. Zkusím na tom zapracovat, ale ať dělám, co dělám....
přidala jsem tam dva sloupky: jeden jekolikáté dítě čekáme a druhý odkud jsme. Vyplnila jsem to podle profilů, pokud by někdo nechtěl prozradit v tabulce, ozvěte se, vymažu to. Kdo to tam nemá a chce mít, nechť se taky ozve...no a dole je sloupeček průměru - zatím to je 4kluci X 5 holek a 4 překvapení, je tam i průměrný věk a váhový přírůstek...
holky zase je tu mrtvo... kdepak všechny jste?:wink:
girl.misel: jaký kočárek jste vybrali?:wink:
29. led 2007 v 17:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky zuzu! Píšu ti za jedna :slight_smile: A ten březnový maskot je fakt úžasný!
30. led 2007 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak už se nám to krátí :confused: Jakou děláte přípravu? Já mám nachystaný maliníkový čaj a koupím si asi i lněné semínko. Masáž hráze nedělám a asi už ani nezačnu. A budu chodit na předporodní kurz, začíná mi v pátek. A psychická příprava - zkouším si to všechno představit, jak by to asi mohlo probíhat včetně různých variant, ať jsem co nejméně překvapená. Vždycky mi to v životě pomáhalo, před těžkými chvílemi si tu situaci představit se všemi variantami a pak jsem byla mnohem klidnější :slight_smile:

díky za tabulku zuzu! je super
30. led 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu vybraly sme nakonec bambino oscar.dnes tam vloží fotky.jinak já čekám první a sem z nepomuka
30. led 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem! Máte někdo zbalenou tašku? :wink: A co si všechno do porodnice berete? No mě ještě chybí kočárek a kojící podprsenky :frowning2: jinak asi mám všechno :wink: Snad! Jinak se strašně bojím :wink: ale fakt strašně. Nesnáším bolest :wink: A jak jste na to vy?! :wink:
30. led 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tašku ještě nemám.jinak do porodnice si toho moc neberu,jen věci které mi poradily známé že využily což je 2 košile noční,teplé ponožky,hygienu,ručníky,pantofle,župan,krém na bradavky jinak nic víc.na mimčo mi pak přivezou naši,v porodnici ti vše dají.
30. led 2007 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak kojící podprsenku si kupovat nebudu,osvědčily se mi lambády,nikde netlačí a na kojení jsou také dobré.jinak už mam asi taky vše.neboj se,jsou i horší věci.bolest se dá vydržet a až budeš držet mimčo,tak zapomeneš že si před chvílí nějaký bolesti měla :wink: :wink: :wink:
30. led 2007 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak ja jeste tasku zbalenou nemam. Rikala jsem si, ze by to melo stacit tak mesic pred terminem porodu a hlavne se musim dojit zeptat do porodnice na nejaky seznam, co si mam vubec sebou vzit, protoze to maji vsude jinak....Konecne jsme taky objednali kocarek a uz nam dorazil :slight_smile: ,tak mame radost a za chvili ho pujdeme dat do hromady. Jenom ale zkusebne, pak pujde zase zpatky do krabice a pojede k manzelovym rodicum :slight_smile: .Do porodu ho tady nechceme :slight_smile: ...No a jinak uz se taky trosku bojim, ale to obrovske teseni se na toho naseho maleho broucka prevlada :slight_smile:.
30. led 2007 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, pokoušela jsem se taky chvilku koníkovat a něco napsat, ale měla jsem teď nějaké divoké dny - kultůra, rodiče, předporodní kurz a tak :slight_smile:

tabulka je super - dík, zuzu :slight_smile: - akorát ke mně opravdu připutovaly nějaké "cizí" termíny, mám jen jeden - toho 27.3.

jinak - tašku taky ještě nemám, a asi ji ani dřív než měsíc před termínem balit nebudu :sunglasses: a kočáek koupíme asi až se mimi narodí - máme šátek a k tomu ještě seženeme autosedačku, kočárek si vychutnáme pak - ale už mě popadlo prací a žehlící období, od mámy jsem si přivezla balíky věciček, který máma vyráběla, neb za totáče se nedalo nic sehnat... některý jsou ještě po mně, tak to bude mít naše mimi trochu retro :slight_smile:

sarkabrezen: taky nakupuju maliní, lněné semínko už mám, tak se ho chystám použít už tak za 2 týdny, taky si koupím kontryhel, na poporodní časy - prý hodně pomáhá zavinovat dělohu, tak aby mi břicho neviselo ještě po šestinedělí :slight_smile: jo, a masáž hráze je prý nejlepší od 37. tt - řekli nám v porodnici.

uff, jsem po obědě, jdu chrnět, juchajda - tenhle těhotenský režim mi svědčí :grinning:
30. led 2007 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, holky - včera jsme na pp kurzu na videu viděli pár přirozených porodů (ve vaně, na šňůře, na stoličce a tak) - ne ve špitále, ale v porodním domě, bylo to fakt super, mam pocit, že po takovým zážitku se ty ženský musí celý další život cítit jako bohyně :dizzy_face:

lusinta: samo, že jsme uvažovali o vrchlabí - ale co dělat, do dvou měsíců to asi neotevřou a i kdyby, tak se neví, jestli se tam přístup k porodům zase nezmění. ale podobná vrchlabí je prý i jilemnice :slight_smile:
(jo, a jsem ráda, že se ti líbí naše jméno, zatím je to favorit, resp. jediné, na kterém jsme schopni se dohodnout - a kdyby to byl nakonec chlapeček, tak asi bude mít ty jména 2, jedno ode mně a jedno od taťky:slight_smile: )
30. led 2007 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: a jsi v tabulce. Neboj, porod určitě zvládneme. Před náma to taky zvládly, tak nejsme žádný béčka, ne? :wink:taky nejsem zrovna hrdina, pokud jde o bolest, ale víc než porodu se bojím zubaře, toho totiž z duše nesnáším. Tak - snad to vyjde. Tašku zabalím taky až tak měsíc před. Ale udělám si seznam podle net.stran porodnice, kdyby něco ať manža ví, co mi sbalit. On je totiž hroznej zmatkař a sklerotik :grinning: ale jak to bude mít napsané, tak by to zvládl.na předporodní kurz nejdu, nestihla jsem zápis na únor a v březnu už bych vše nestihla. Snad to půjde i bez toho, ale mrzí mě to. Knížky budou muset postačit.
Kočárek už taky máme, už se nemůžu dočkat. Na pověry věřím, ale my ho neměli kam jinam dát, tak ho máme doma... :confused:
maliník a lněné semínko jsem ještě nesháněla, ale olej od Weledy na hráz mám od Ježíška a to začnu v 34tt, jak tam píšou. Snad to bude k něčemu a nebo aspoň pro dobrý pocit. Kontryhel na zavinování dělohy taky zkusím, slyšela jsem, jak to pomáhá.
Mějte se hezky a ať bříška nezlobí
30. led 2007 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a ten kontryhel budete po porodu požívat v jakém stavu? Čaj?
30. led 2007 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen: já myslím, že čaj. Teta něco sušila v létě, ale to po ní asi nebudu moci chtít...:wink:
30. led 2007 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata, posílám data do tabulky, abych rozšířila řady...bohužel se sem tolik nedostanu, mám stále nařízeno ležet...děložní hrdlo zlobí:frowning2:(

kata74 - Káťa - 32 - 19. 3. 2007 - překvapení-Honzík/Kačenka +9 kg

Tak se všechny držte!!!
30. led 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kata74: taky se drž, ať se hezky donosíte, už to je za chvilku :slight_smile: aspoň ti půjde hezky otvírání při porodu :wink:
31. led 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata tak jsem dnes byla na kontrole,přibrala jsem další půl kila za 3 týdny celkem už 13kg.Už mam poslíčky týden moc se to doktorce nelíbilo tak mi dala léky a nařídila ležet,vypadá to že porodim dřív.Už mam i čípek v hodnotách 2-3.ted jsem v 32+3týden tak musim ještě chvilku vydržet po hromadě a hlavně nemam ještě vše nakoupené. :wink:
31. led 2007 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje, tak to je teda - a co ti na to dala?

já jdu zítra na kontrolu a uzv, tak jsem zvědavá, co mi povědí - ale mám pocit, že budu zašpuntovaná s čípkem 0 ještě týden po termínu.
31. led 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dala mi zas na to magnésium ale 3krát dvě tablety.A hlavně ležet,ale u mě je problém že já dlouho nevydržím ležet když mam 3letého raubíře.A hlavně chodim pořád do práce,nějak se mi nechce skončit. :slight_smile:To já asi budu mít porod rychlej když to bude druhej a když už mam takové potíže.Jen se modlim abych nerodila zas 2 dny jako první. :frowning2:
31. led 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, druhý porody prý jsou od 6 do 8 hodin :slight_smile::slight_smile:, tak to vyplivneš jak indiánka ... řikali nám včera na prohlídce motola (teda, abych sdělila dojmy: je to tam šílený, měla jsem pocit, že jakmile to dítě vyleze, tak ho popadnou a vydaj až při propouštění domů... a každý(!) to mimčo prý nechávaj hodinu po porodu v inkubátoru, máma se na něj může tak akorát dívat... )
31. led 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek