• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Tak to je něco.tam bych asi nešla rodit.Byla jsi se kouknout už na Bulovce?
31. led 2007 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:
sarkabrezen-masáž hráze s eopravdu dělá až od 34 týdne nejdřív-a i kdyby se měla dělat týden,mylsím,že vždycky to ještě stojí za to..My mažeme od pondělí a každým dnem je to volnější a pružnější-i když mažeme jen zvenku,takže to není ani pořádná "masáž"..takže to určitě taky dělej:slight_smile:A maliníka lněný semínko taky:slight_smile:
A ten kon¨tryhel jsem taky četla,že se má dávat po porodu-nejen na zavinování,ale i proti infekcíma tak celkově,je to rpostě čistě ženská bylinka-ale ten ještě koupený nemám-kdybyste to atdy nenapsaly,tak an to snad zapomenu:slight_smile:

Kyri-Vrchalbí bude zase usper,protože je tam teď primářka právě ta doktorka,kterou předtím primář vyhodil-která to tam vlastně vedla "přirozenou cestou"-ale my už to i tak vážně nestihnem...Hodně jsem to obrečela,ale snad to bude alespoň trochu hezké i tady v brně...Teoreticky by měli vše dovolit,jak to bud eprakticky,uvidíme...
31. led 2007 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Krejcirice: nebyla, jdeme tam asi příští pondělí - máme to ale nejdál, tak kdyžtak strategie "co nejdýl doma, a pak rychle do krče, kterou máme kousek..."

Lusinta: to je škoda - pořád jsem tajně doufala... ale třeba ta jilemnice by stála za to - i když my už taky v podstatě jsme rozhodnutý pro prahu (jo, centrum aktivního porodu mají taky v kadani - zrovna dneska jsem koukala na net, a pak se o tom ještě zmínila p. asistentka na kurzu, že je to tam dobrý...)
31. led 2007 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
KYRI.Tak mi pak napiš jaké to tam je já se tam dostanu asi až za měsíc. :slight_smile:
1. únor 2007 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,ono se jeste rodi ve Vrchlabi?Slysela jsem ze ho zavrely :wink:
1. únor 2007 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
kaci-zkus se mrknout na aperio a tam je diskuze pod každou porodnicí,takže tam na diksuzi vrchlabí jsou novinky...je zavřený dočasně-primář vyhodil korbelářovou(která to tam vše vedla "přirozeně",protože odjela na nějaké školení,ve své neplacené dovolené a on ji za to vyhodil..),pak sám odstoupil,takže proto s ezavřelo,že tam neměl kdo pracovat..teď je primářka(nebo má alespoň na starosti nový tým-sehnat)zase paní doktorka korbelářová..Takže to vypadá nadějně,že vše zůstane jako dřív-možná ještě lepší...Ale nás to zrovna mine...škoda...třeba na příští děti..I když pokud proběhne tento porod normálně a zvládnu to,tak bych chtěla příští nejraději doma:slight_smile:
O té kadani jsem ještě neslyšela-ale taky už to nebudu měnit...už bych z toho byla akorát vystresovaná..ale určitě si to zjistím i jen tak,ze zvědavosti:slight_smile:
1. únor 2007 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
krejcirice: ok, jsem hrozně zvědavá, jak to tam bude vypadat (i když dneska na podolí mi dr. řekla, ať si na ten porod klidně přijedu i bez registrace, když jsem jejich pacientka a nedělám si s tím hlavu, tak se půjdem mrknout ještě tam a uvidíme...)

dneska jsme byli na uzv, tak máme 2,035kg, a FL 6 a kousek - a termín opravdu 27.3. - ale cervix skóre mám 2 - prý už trochu měknu... tak aspoň nebudu přenášet...:wink:

a moc se nám povedla fotka - malá tam vypadá zamračeně jak čínský drak a má tam nastavenou sevřenou pěst, vypadá fakt drsně :slight_smile: :slight_smile: už se těším, až to ukážeme babičkám :grinning:
1. únor 2007 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:
kyri-to máš super..navíc už má mimi i skoro váhu,tak ještě půl kila přibrat a můžete klidně rodit:slight_smile:
1. únor 2007 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
no, ještě musíme aspoň do 21.2. vydržet, michal (tatík) jede v půlce února lyžovat do alp (taky si to moh letos odpustit a nenechávat mě tu s pupíkem 3 dny bez dozoru :wink: ), a pak ještě letí někam do maďarska na jednání, tuším, že 20. - no, a pak už to skoro můžeme spustit - ale budu mít nervy, doufám, že se nezačnu otvírat moc brzo - do jara je ještě čas a těšíme se na beránka :slight_smile: s rybama moc zkušeností nemám :confused:

moje máme vždycky (4x) přenášela, tak snad to já nevyplivnu moc brzo...
2. únor 2007 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky březnovky :wink: mám dotaz :wink: kupujete mimískům zimní fusaky nebo jen něco mírnějšího třeba zimní zavinovačku :wink: jde ot o jestli to využijeme
:wink: si nevím nějak rady
2. únor 2007 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
nekupujem - většinou jde použít výstelku kočárku+nánožník, ale popravdě, máme v záloze fusak z beránka ještě po mně :slight_smile: (teda, pokud ho nesežrali moli...) :sweat_smile:
2. únor 2007 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky , ja jsem koupila jen takovou kombinezku ve sleve :wink: a nejaky fusak mi kamaradka pujcila :wink:
2. únor 2007 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
kyri-tak to máš velký důvod ještě čekat!:slight_smile: Ale jinak jsou rybičky bezva:slight_smile: My zase doufáme,že se nám anrodí v termínu,protože to byhcom pak byli všichni 3 ryby:slight_smile:Berani jsou naši,tak nevím nevím,jestli bych chtěla takového malého tvrdohlavce mít ještě i doma:slight_smile:

Fusak jsem dala vyčistit ještě po mně,beránka,ale nevím,jak využijeme nebo ne...Každopádně nový bych asi nekupovala-nevím..Spíš jak terka,půjčit si an ten měsíc od někoho...A pak koupit až na příští zimu nový...
2. únor 2007 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
lusinta: hih - to jo, rybka byla moje nejlepší kámoška na základce, ale docela se mi zamlouvá, že bychom byli s mimi stejné znamení - jsem taky beran. zrovna jako moje nejmladší sestra (která možná dostane neteřinku k narozkám :slight_smile:) - ale taťku máme vodnáře, tak snad ho svou ohnivou energií moc nevyčerpáme :wink:
2. únor 2007 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji všem za rady :wink: Jinak my jsme s manžou oba vodnáři a je škoda že malej bude rybička :frowning2: o fous dřív a stihl by to :wink: a byli bychom vodnáři všichni :grinning:
2. únor 2007 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
lusi, mady: to je dobré :slight_smile: , jak se vám to hezky potkává, ty společný znamení

my jsme teda alespoň s tatíkem oba koně (podle čínského kalendáře) a mimi bude vepřík (ty vaše vlastně taky - tenhle rok je totiž rok ohnivého vepře :grinning: )
2. únor 2007 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
kyri tak snad vepřík jen dle čín. kalendáře neboť to by byl celá maminka :grinning:
2. únor 2007 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to snad bude mimi úplně jako já-jen nevím jetsli je to dobře nebo ne:slight_smile:-protože bude nejspíš ryba a vepř já jsem taky:slight_smile:Takže oba vepřia aryby:slight_smile::slight_smile:Ale jsou to jen takové "kecy",sice tomu věřím,charakteristikám povah podle horoskopu,ale taky záleží na spoustě jiných věcí-mimojiné na porodu a prvních chvílích pak:slight_smile:A už teď od těhotenství se určuje,jaké mimi bude,jaké bude mít strachy nebo bude v pohodě,jak se bude cítit přijímané-s tím pak taky souvisí sousta vlastnostní:slight_smile:takže úplně stejné jako rodiče nikdy být naštěstí nemůže:slight_smile::slight_smile:Snad bude o moc lepší než my:slight_smile::slight_smile:
2. únor 2007 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
jo taky si rikam, a propos: veprici jsou pry hrozne pohodovy decka, maj kazdyho radi, dobre se ucej a nevyvolavaj konflikty :slight_smile: akorat jsou nekdy moc velky pacifisti [to po me mit nebude, hih, ja jsem dost samonaslapna :grinning: ]
3. únor 2007 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky březnovky, chci se zeptat - když pijete maliník i lněné semínko, v kterou denní dobu? Díky a dobrou!
3. únor 2007 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
slonik - ahojky, já piju maliník večer... ale myslím, že je jedno kdy si ho dáš... prý se má pít 2x denně mi říkali, takže ráno a večer?
3. únor 2007 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
jé, tady už dlouho nikdo nebyl!
copa děláte, ženy? já celý víkend vyšívám límečky ke košilkám a teď háčkuju kabátek, ať máme fešný mimi. je to boží, tyhle "ženský práce :wink: už jsem nedělala fakt dlouho...

sonepka: od kdy piješ maliník? může se to třeba už od 34.tt? nevyvolává to porod? (jako to lněné semeno...)

dneska jsem obvolávala a psala mejly do VZP, kvůli pojištění za leden - tak jsem si užila úřadování, nejlepší byl jeden mejl, kde mě ta dotyčná osoba oslovila "slečno", což nesnáším (a teď obzvlášť, tak jsem se na ní vyřádila - haha :sunglasses: )
5. únor 2007 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, od kdy pijete maliník by mně taky zajímalo.

Já jsem byla v pátek poprvé na předporodním kurzu a hodně mně zaujala přednáška o uchování pupečníkové krve, tak teď nad tím hodně přemýšlíme...
5. únor 2007 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
a jak to s tou krví je? prý nevydali povolení k uchování pro vl. potřebu, jen do dárcovské banky - což taky není špatný, ale kdyby to chtěl člověk pro svý dítě do budoucna, tak kdoví, jestli na něj pak ta jeho vlastní krev zbyde ... :frowning2:
5. únor 2007 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
No je to firma, která má tady jen zastoupení a banku na uchovávání mají v Bratislavě. Funguje to tak, že po porodu si necháš odebrat pupečníkovou krev. Oni to odešlou do Bratislavy na rozbory a po 4 - 6 týdnech po porodu Ti dají vědět, kolik se té pupečníkové krve podařilo odebrat a na kolik kg člověka je tento transplantát vhodný. Protože každý odběr je různý. Např. odebrali 2 maminkám 80 ml a jedna to měla do 30 kg člověka a druhá do 126 kg člověka...

No a až teprve tehdy, když víš, na kolik kg se odběr povedl (tzn. do jaké hmotnosti je pro Tvé dítě vhodný), se rozhoduješ jestli svému dítěti tento odběr uchováš nebo ne. Pokud ne, tak nic, neplatíš ani korunu a oni si to nechají pro dárcovské účely. Pokud řekneš ano, zaplatíš 21500 Kč a uchovají to jen pro Tvé dítě po dobu jakou budeš chtít.

To mně právě celkem zaujalo, že nic neriskuješ, platíš až v okamžiku kdy víš jak moc se odběr povedl nebo ne...

Myslím, že tahle metoda obnovování buněk se rozvíjí hodně dopředu a dnes je riziko rakoviny poměrně vysoké :frowning2: ... tak si říkám, jestli do toho nejít. 20 tis je sice moc, ale by to jednou zachránilo život mého dítěte...
5. únor 2007 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, tak takhle to mají zařízené - to je docela vychytané, pokud to může člověk uložit na slovensku, když u nás to nejde...

jak se jmenuje ta firma, prosím tě?
5. únor 2007 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
firma se jmenuje Cord Blood Center CZ, www.cordbloodcenter.cz
5. únor 2007 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...
maliník s epije od 34týdne 2-3 šálky denně...POrod,pokud ještě není vše připravené,to vyvolat nemůže...Ale až pakl porod začne,tak to ulehčí...Psali v chytré knize:slight_smile:
5. únor 2007 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
díky :slight_smile:
5. únor 2007 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
a k té pupečníkové krvi,kamarádka mi posílala skvělou net adresu,kde to bylo vysvětlený-neuložila jsem si to,ale zjistím to a pak vám to sem písnu..
5. únor 2007 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek