• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

lusi: díky, tak už se na maliní těším, od zítra jsem 34tt :slight_smile:

... na lněné semínko taky, ale to radši až za dýýl..
5. únor 2007 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a kde ten maliník koupím? V lékárně?
5. únor 2007 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Chtela jsem se zeptat.Nevite jestli se citi kdyz se nekdo otvira???Myslim treba ve sprse kdyz se mejete tak jestli se to da poznat.Je to trochu jiny nez normalne.Ale treba to je tim,ze miminko tlaci na spodek :frowning2: .Poradite?To je ale otazka :slight_smile: ...
5. únor 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
asistentky na kurzu nám říkaly, že se to dá dělat "samovyšetřováním" - rukou, prostě jako na gyndě a když cítíš, že máš měkké hrdlo, nebo že se do něj dá strčit prst (prsty), tak se to otvírá - ale pozor na infekci! hlavně to otvírání bolí (i když každýho asi taky ne.. :confused: )

a jestli máš tlak na podbřišek, tak je dobré na chvilku jít do předklonu nebo do kleku a trochu zvednout pánev - a mimi sešoupnout jinam, aby tak netlačilo :slight_smile: (taky rada od asistentek:wink:
5. únor 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri dekuju.Vyzkousim tve rady :slight_smile: :slight_smile:
5. únor 2007 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ponocuju a dobře se čtete, tak hlásím taky budoucího beránka, prý 27.3. Začínám taky myslet už jenom na mimi a na porod a tak. Chci se zeptat, jak často ted chodíte do poradny na nějaké prohlídky?? Kyri, že znáš ten index a to všechno? Můj doktor je celkem fajn, ale mám pocit, že to poslední dobou nějak fláká, byla jsem tam minulý týden a další kontrola zase za 4t /tj ve 36tt/ a to mě teď, ani minule /ve 28tt/ nevyšetřil nijak vnitřně. Jenom poslouchá zvenku srdce, pomačká trochu břicho, řekne všechno o.k. přijdte zas za měsíc! Myslela jsem, že už to bude častěji, kdybych hrozil nějaký dřívější porod, nebo něco, tak to snad ani nezjistí... :unamused:
6. únor 2007 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lottie, já jdu na prohlídku zítra po 4 týdnech a jsem právě taky zvědavá, jestli si mně pak pozve zase až za 4 týdny :confused: z toho bych byla celkem nervózní, protože už bych taky chtěla, ať na mně dohlížejí častěji. A zítra mně doufám pořádně prošetří a všechno změří, minule jen mrkl, jestli tam Adélka pořád je :slight_smile:

hrozivě se to blíží viďte :fearful: já osobně se porodu nebojím, spíše mám hrůzu z těch následků pak... nástřih, šití, nemůžeš sedět, nemůžeš na malou, na velkou už vůbec ne, všechno bolí... rozpraskané bradavky... porod je jen pár hodin, ale jestli budu trpět jak zvíře ještě několik týdnů potom takovýma nepříjemnýma věcma :frowning2: tak na to se teda vůbec netěším... bůhví jestli si člověk to malé mimiško vůbec vychutnává při takových "radostech"...
6. únor 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, tak já mam pocit, že od toho 33-34tt by měly ty prohlídky být každých 14 dní, a od 36/37 každý týden...? u me to tak chodí a i jsem to někde četla. s tím vyšetřením je to různé, mě kontroluje bříško i hrdlo pokaždé, ale někdo zase říká, že pořád šahat dovnitř taky není ideál (prý jsou z toho výtoky, je to někdy bolestivé a tak... no, já mám asi dost citlivou mudr. skoro nepoznám, když mě vyšetřuje :slight_smile: ) a jsem ráda, že vyšetřuje, aspoň pak nemam nervy, jestli se neotrvírám aniž bych o tom věděla...

a to cervix skóre jsem pak našla někde u februárovek nebo dubenek :slight_smile: byl tam odkaz http://www.tehulky.estranky.cz/ je tam tabulka, kdy je jaká kritická hranice u CS (zjistila jsem teda, že se svými 2 body jsem dost v poho :sunglasses: )
6. únor 2007 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dík oběma, dej šárko zítra vědět, jak to dopadlo, s tím strachem to mám úúplně stejné, porod nějak přežijem ale ty týdny pak. Viděla jsem včera fenku u známých, je tři dny po vrhu, má 2 krásné štěnátka, ale sama vypadá jak z hororu. Úplně mě to dojalo, vychrtlá, bolavá, my to snad budem mít lepší :sweat_smile:
6. únor 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem zvědavá, kolik bodů budu mít :slight_smile:

no my povijem většinou jen jedno, tak snad na tom nebudem jak ta fenka :sweat_smile:
6. únor 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny,tak už se nám to opět přiblížilo.jsem na tom asi jako sarkabrezen.nebojim se porodu ale to co bude potom.jinak už mám asi vše nakoupeno.zatim sem nepřišla na nic co by mi chybělo.strašně už se těším,chci už držet ten malinkatej uzlíček v náruči :slight_smile: :slight_smile:
6. únor 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,ja uz se taky moc tesim na ten maly uzlicek.Vubec bych se nezlobila kdyby to bylo uz ted. :slight_smile:
6. únor 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaci to máš pravdu,ale já bych ho tam ještě tak 3 týdny nechala,aby byl prcek dopečenej a nemusel do inkubátoru.ale uteče to ani nebudeme vědět jak
6. únor 2007 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky:slight_smile:
Taky už máme všechno-dneska konečně po měsíci dorazila postýlka a všechny věcičky do ní,tak večer vybalíme a dáme na svoje místečko:slight_smile:a taky to snad už bude všechno:slight_smile:ještě nějaký hračky(kolotoč nad postýlku například),ale to můžem až časem...
Ten maliník se někdo ptal-jo v lékárně,nebo ve zdravých výživách,kde ho mají i v BIO kvalitě a ten je pro nás těhule a miminka lepší...Čím víc věcí budeme jíst v BIO,tím líp...
Já mám taky divnýho doktora..na jendu stranu mi to vyhovuje,že nic neřeší a je takový "na pohodu"(stejně kdyby chtěl vyšetřovat víc,častější ultrazvuky apod,bych odmítala)..ale trošku se ho bojím a taks enikdy na nic nezpetám a pak si to musím hledat na netu-ale to není jeho chyba..ale prostě na mě tak působí,že všechny otázky zapomenu:slight_smile:Ale taky jsem byla na kontrole v 32t.a půjdu až 36týden a pak prý po týdnu...
6. únor 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdárek, ženy, tak to já se taky už někdy třesu netrpělivostí, i když všechno ještě uchystaný nemám - třeba postýlka je pořád ve sklepě, a páč je stará asi 28 let, tak je zaprášená a chybí jí kolečko:slight_smile: autosedačku taky ještě nemáme (na kočárek se chystáme až po porodu) a nemáme vlastně ani vybranou porodnici. heh, jo, a taky nám ještě chybí koupací kyblík, na ten jsem moc zvědavá. několikrát jsme si říkali, že radši vaničku, pak zase vzali kyblík na milost, tak ho asi pořídíme.

lusi: zrovna jsem dorazila z města (teda v tramvajích, autobusech a frontách je to s tím pupkem očistec :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a pořídila tam to bio-maliní :wink: tak snad to k něčemu bude. jo, a koupila jsem si taky sojové mléko s kalciem a je hrozně dobrý, slazený jablečnou šťávou, fakt mňamka :slight_smile:

a taky jsem se opět neudržela a koupila nějaké bodýčka od půl roku výš - na novorozence tam měli prakticky kulový, chtěla jsem nějaké kombinézky na spaní, štvou mě..
:angry:

lotie :grinning: to mě pobavilo - asi nás to taky čeká: krásný mimi, ale maminka dost použitá - to mi vlastně máma vyprávěla, jak do porodnice přijímaj ty baby namalovaný, učesaný a fešný, i když třeba už hekaj, a po porodu jsou to někdy dobrý přízraky :slight_smile: no, tak jsem na sebe zvědavá - snad mě rodina potom pozná :sweat_smile:
6. únor 2007 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny, tak já právě dorazila z prohlídky a další mám skutečně až zase za 4 týdny. Prcek má přes 2 kg, ale otočený hlavou dolů ještě není :frowning2:

kyri a jak chutná maliník? :slight_smile:
7. únor 2007 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka - chutná docela dobře, moc po malinách nevoní, ale pít se to dá:slight_smile: akorát jsem zapomněla, na co vlastně je? na bolesti anebo na otvírání...?
heh - zrovna nám na kurzu říkali, jak mamky ke konci těhu zapomínají a během kojení v šestinedělí je to ještě horší :grinning: (anebo lepší? aby člověk nenosil v hlavě blbosti - hlavně, když někde nezapomenu dítě :wink: )

jo, na to otáčení mimíska prý pomáhá dělat stojku anebo alespoň svíčku nebo kočičí hřbety (teda, nezkoušela jsem to, zatím nemusíme, máme mimi hlavou dolů - snad si to nerozmyslí, na podolí dělaj u prvorodiček KP rovnou císaře, to bych nechtěla :confused: )
7. únor 2007 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: maliník je myslím na otvírání porodních cest... teď jsem zjistila, že váha přes 2 kg je na můj týden opravdu dost :fearful:
7. únor 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
budu mít čtyřkilového sumíka, roztrhá mně na hadry :astonished:
7. únor 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
v klídku, my máme teď tak 2235g - a nijak se nad tím mudry nepozastavovaly - ale taky jsem to vypočítala na cca 3,6-3,7 v termínu (poslední měsíc prý drobečkové přibírají kolem 250g/týden :slight_smile: )

no, už cítím, jak se mi roztahují pánevní kosti, občas to hrozně bolí - jako kdybych si to dala s 20 chlapama každý den :grinning: (a my přitom teď skoro nic... :sweat_smile: )
7. únor 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj děvčata, dlouho jsem tu nebyla, tak vás dočítám, ale moc toho není. Budu se snažit zaktualizovat tu naši tabulku. Mějte se mnou strpení, protože mám teď nějakou krizi. Asi předporodní deprese? No snad ne.
sarkabrezen: malinik je čaj proti přenášení - údajně. My jsme měli v 32+3 váhu 2050g. Prý je to v normě, ale taky doufám, že mě prcek neroztrhne...:wink: já myslím, že je to stejně tak jak tak jen odhad...
opatrujte se
7. únor 2007 v 15:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:maliník je na uvolnění všech svalů dole a taky i proti bolesti...Prý pak celkově urychluje porod...
Nás naposled vážil doktor ve 29týdnu na ultrazvuku a od té doby jsem nebyla a si už ani nebudu,tenkrát říkal,že bduem mít mimi úplně akorát..Ale taky by mě zajímalo,jak je teď...Ale stejně to jsou jen odhady,tak se nebojte:slight_smile:
Třeba jsou ještě tlustčí:slight_smile::slight_smile:

jakápak předporodní deprese???!!! Svěř se nám,my tě vyléčíme:slight_smile:
7. únor 2007 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky dnes jsem četla že u prvrodiček je nástřih jistý na 99%.to bylo jediné z čeho sem měla strach a teď se dočtu ještě toto.ale snad to vydržíme.vydržely i jiný :slight_smile: :wink: .
co si myslíte o těch procentech?
7. únor 2007 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je asi lepsi ze nas nastrihnou,lepsi nez kdybychom se natrhli az nekde po kadak. :slight_smile: To by se hojilo asi hur. :wink:
8. únor 2007 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, nevím co si mám o tom vysokém procentu myslet, já jsem ze začátku taky měla hrůzu z nástřihu, teda ani ne tak z nástřihu samotného jako z toho léčení potom... ale teď si říkám, že je možná pořád lepší kontrolovaný nástřih než se roztrhnout až bůhvíkam...
8. únor 2007 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě teda ségra říkala, že nástřih vůbec necítila, protože to fiknou na vrcholu kontrakce a že šití se dalo přežít, viděla jen tu krásnou hlavičku v náučí pyšného otce a že to jen tak trochu tahalo. My jsme zkoušeli tu masáž hráze a je to pěkně nepříjemný. Ale jsem zvědavá, jestli to pomůže. Nikdo nechce dobrovolně přešminout, ale kdyby to mělo rupnout až kdovíkam... škoda, že se to nedá odhadnout dopředu, co? pokud jde o mě, já se bojím i klystýru...
lusinta: předporodní deprese z toho, že jsem si pos.... metabolismus a teď přibírám strašně moc, i když skoro nic nejím. Tak mě to štve, hlavně když se zvážím. Ale to jsou jen chvilkové euforie :wink: asi bych neměla číst tolik článků o porodu, protože chvilkama mě to opravdu bere...
sarkabrezen: Sari, možná jsem se tě už ptala, ale kde chceš rodit??
8. únor 2007 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
na deprese je neljepší pohyb - to je něco pro nás, hrošíky :slight_smile: já před chvílí vyfuněla kopec k nám domů, musela jsem na poštu, neb jsem tam včera nechala složku s dokumentama, mj. i žádost o mateřskou :grinning: - ta hlava mi teď funguje fakt uplně jinak :dizzy_face:

na šmikání se taky moc netěšim - ale prý to nemusí být, když se moc nespěchá, a nahřívá se (třeba žínkou namočenou v teplý vodě...) ale bolí to víc než to střihání (který zase bolí potom, si člověk nevybere :unamused: )
8. únor 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím funěním to mám stejně, cítím se už jak stokilový sud a dělá mi problém kousek někam zajít, dneska mně tchýně vytáhla do města, myslela si, jakou mi neudělala službu, protože jsem furt doma, ale pro mně to bylo utrpení, zrovna jsem přišla, bolí mně záda, nohy... všechno :confounded: Nejlíp je teď doma :slight_smile:

zuzu: chtěla bych rodit v Porubě, chodím tam teď i na předporodní kurz, tak snad nebudou mít zrovna plno. Vybrala jsem si je kvůli nejlepšího lékařského vybavení. Sice se říká, že personál nic moc, ale já raději zkousnu hloupou sestru, hlavně když budu mít jistotu, že kdyby se něco štěrklo, tak bude o mimiše maximálně postaráno hned na místě bez nutnosti nějakých převozů...
8. únor 2007 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: musím se smát tomu zapomínání, mám to taky, byla jsem se podívat konečně na porodnici a ptala jsem se na nějaký kurz a sestra mi spiklenecky řekla "vidím, že máte něco načteno a nainternetováno, tak na ten kurz ani nemusíte, stejně to do porodu zase zapomenete a 5 poloh pro kojení můžete fakt řešit až pak" Já jsem s ní teda taky spiklenecky souhlasila, páč se mi furt zdálo, že mám dost času a ted už jsem zas líná někam chodit.
Nevíte někdo jestli chodí mateřská ve stejném termínu jak výplata?? Zrovna mě to napadlo, protože poslední výplata mi přišla dneska a jestli bude první mateřská až na konci března, tak asi umřem :slight_smile:
8. únor 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
házím sem sms od Adusum (Danča), tak abyste taky držely pěsti a byly v obraze, možná se nám klube první březňátko:
sms z 15:02
Ahojky, tak jsem v HB na gynde. Dali mi dve pilule na 2 hod.infuzi na zastavení kontrakci.. pry se pak uvidi, ale muzeme i rodit. Podle UZ ma prdolka cca 2,6 kg.Danca
sms z 17:58
Ahojda, kapacka dokapala. Mela jsem ted monitor-stahy byly na krivce dobre videt. Uvidi se, jestli se to zklidni, nebo rozjede a budeme rodit. Jsem sama na pokoji snedla jsem vecu a ctu bulvarni casak. Bricho obcas tuhne, boli jak pri menses, ty pravy bolesti me teprve cekaji - bojim, bojim :slight_smile: cauky D.

sarkabrezen: já taky v Porubě a přesně ze stejného důvodu. Taky mám trochu strach z personálu. Chtěla jsem se přihlásit na ty kurzy, ale už bylo plno. Jaké to je? Přicházím o hodně?:wink:díky moc
Mejte se a opatrujte se
8. únor 2007 v 19:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek