• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

sarka: hehe, to s tou tchýní je sranda :slight_smile: umim si představit, jaký to asi bylo, ale až budem přenášet, tak si rády dáme pěkonou tůru :wink:

lotie: mně přišla prosincová výplata dneska :slight_smile: tak jsem zvědavá, jak to půjde s mateřskou :confused:
8. únor 2007 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
jééé, Adusum už nám rodí?? vyřiď jí Zuzu, že moc držíme palečky!!

zuzu: dneska mám teprve druhý kurz, tak uvidím, ale ten první byl fajn, nějaké to cvičení na baloně, pak rochnění v teplém bazénku a hlavně to vedou 2 moc sympatické mladé porodní asistentky, které jsou přímo z porubského sálu, povídají nám všechno co a jak a můžem se jich na cokoli zeptat. Bude pak příjemné až půjde do tuhého vidět známou tvář a vědět, že je to fajn člověk. Pak napíšu jaký byl ten dnešní kurz, jestli jsem se dozvěděla něco nového či zajímavého. A kdyby Tě něco o Porubě zajímalo Zuzi tak mi klidně napiš a já se jich zeptám.

kyri: nestraš s přenášením :slight_smile: já chci rodit raději dřív!! Takže já budu chodit na tůry už od 39 týdne :grinning:
9. únor 2007 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
jé, a kdy měla adusum ofic. termín? teda, že bychom začínaly být jak februárovky, ty maj teďka snad 2 mimča denně :slight_smile:

jdu se tam juknout, kdo je zase nový na světě

jo, holky, pozor na uzený lososy, prý tam nedávno našli listerii, jako loni v těch syrečkách - ach jo, tohle téma mě děsí...
9. únor 2007 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky...tak to se valím mrknout,kdy měla adusum termín..Protože já už mám teda taky pravý poslíčky..V noci 2krát a teď znova před chvilkou...Tak snad to nebude tak hrozný,protože náš prcek ještě asi nemá úplně váhu přes 2,5 a mocmmocmoc nechcci aby musel být v inkubátoru...Ale určitě to nic nebude...
A pokud miminko od adusum už váhu má,tak je to v pohodě:slight_smile:myslím,že měla termín jako úplně první...(jdu se podívat...)
9. únor 2007 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
já se taky včera bála, že už poslíčkuju - ale pak jsem si spočítala, že to takhle mam tak co 3-4 dny, takže je to asi v klidu.

nevíte, co je s krejciricí? ta už minulý týden hlásila, že asi bude rodit dřív... :confused:

je tady poslední dobou nějak vylidníno...

za necelý týden jdu zase na vyšetření, tak doufám, že se mi to CS zase trošinku zvýší, ať se pak neotvírám 3 dny :wink:
9. únor 2007 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj KYRY-neboj ještě nerodim jen mi nešel internet :slight_smile: Trochu je mi i líp,dnes jsem byla dokoupit věci pro mimi i pro sebe.Tak zítra už začnu balit tašku do porodnice.
9. únor 2007 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda holky!Člověk tady chvilku není a už se nám to tady pomalu rozrůstá!Máte nějaké novinky od Adusum?Jak to nakonec dopadlo-jestli už máme první přírůstek?
My jsme zatím na 0,sice mě bolí všechny kosti od pasu dolu-teda nohy vpohodě :wink: ,ale podle doktorky je všechno jak má být a malej si tam prý pěkně hoví. :grinning: Akorát na kontrolu jdem taky až za tři neděle-v 37. ... Ale mezitím si nás prohlídne doktorka, která by nás měla rodit, takže na druhou stranu můžu být asi fakt v klidu.
Věcičky už taky máme celkem pokoupený, ještě něco pěkňoučkýho na cestu z porodnice-aby nám to slušelo :grinning:
Docela si říkám-už aby to bylo-hrozně se těším,až si budu moct lehnout na břicho!
Tak se mějte krásně, my jdem za chvíli využít sluníčka a jdem se s taťkou vyvenčit. Držte se-aspoň ještě chvíli, ať jsou ty naši broučínci jak maj být!
10. únor 2007 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
krejcirice: :slight_smile: tak to je dobrý, taky s tou taškou asi brzy začnu, i když mám pocit, že pokud si ji zabalim 3 dny před termínem, tak mi taky nic neuteče, nějak tušim, že se nám to ani o den nezkrátí a pěkně si to s malou užijeme až do jara:slight_smile: :slight_smile:

(jo, minulý uzv nám potvrdil, že je to opravdu holčička - ale známí a babi, která má 6 dětí:slight_smile: mi říkají, že prý podle obličeje apod. vypadám na kluka, tak se ukáže, jestli vyhraje technika anebo "babské" pověry :wink:)

petasko, ahoj, zrovna jsem tuhle vzpomínala, kde je ti konec:slight_smile:
s těmi kostmi "od pasu dolů" je to fakt síla, občas si připadám jak pracovnice nevěstince, stačí, když v krámě beru něco z dolního regálu, a pak se skoro nepostavim, nohy mám pomalu do O, a kolíbám se už jak tučňák :grinning: uff uff (a to jsem před těhu dost aktivně tancovala a byla pohyblivá jak hadí žena, a teď jsem těžká jak lokomotiva)
10. únor 2007 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Viídm že jsme na tom všechny stejně :grinning: Taky si připadám jak tučnák a vorvaň dohromady. Já si tašku asi zbalím dneska :wink: ale jinak myslím že poslíčky nemám :wink:
10. únor 2007 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
mady: jé, tak přeju, ať si to balení pěkně vychutnáš, já zatím skončila u praní a žehlení "porodních" triček (bílé xxl od vietnamců - byla to sranda je kupovat, ta paní mi furt nutila M, a já neměla chuť jí vysvětlovat, že to nepotřebuju na normální nošení, ale na porod :slight_smile:)
10. únor 2007 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky...s těma tričkama to je dobrej nápad!já mám vlastně jen košilu na potom a to ještě docela nepraktickou,takže ani nevím,jestli ji použiji(jen na ramínka,ale zase má velkej výstřih na kojení:slight_smile:...Ale poohlídnout se po xxl tričku bych mohla:slight_smile:
Dneska odblešujeme babiččinu kočku a pro jistotu i babiččinu postel,ve které spávala do "období blech"i kočka...Tak doufám,že žádná nepřeskočí a že se nám podaří všechny zlikvidovat...Žijeme 2patra nad ní,v rodinném domku,tak aby nám pak miminko nesebrala sociálka:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
Ale když už jsem u toho,tak jsem teď strašně moc ráda,že žijeme v jednom domě i s našima,protože kamarádky,který mají rodiče daleko,tak všechny nadávají,jak je to hrůza být na mimi stále sama,bez hlídání..Tak snad si někdy i odpočinu:slight_smile::slight_smile:
Tak pěknou neděli a opatrujte se!!!
11. únor 2007 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Už jsem tu strašně dlouho nebyla, ale poctivě vás sleduju. :wink:
K nočním košilím - koupila jsem si dvě na rozepínání a ještě jsem manželovi zabavila košili. To snad bude stačit.
Jo a nevíte jak je na tom Adusum? Že už by se tu mohlo brzy objevit první miminko :slight_smile:
Jinak u nás vše při starém. Malá je stále v poloze příčně, nabrala jsem 13 kg a taky si připadám jako hroch. I když - spousta lidí mi říká, kde to miminko mám, že prý mám malé bříško. Tak nevím :confused:
11. únor 2007 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
já taky chtěla normální košile na knoflíčky, ale kde jsem byla, tam žádný neměli - grr :angry: a obcházet několik krámů, na to teď moc nemam buňky. Ale mám úžasný pyžamo, nějaká akce v tescu - je v různých odstínech starorůžové má celkem 3 ks a vrchní zavazovací část bude dobrá na kojení (a vypadá trochu jako horní kus japonského kimona - budu fešná mamča :wink:)

lusinta: před pár lety jsem zažila taky úžasný blechy (psí, co na člověka nejdou:slight_smile: nikdo z rodiny je neměl, jen já byla poštípaná a zablešená jak cikáně, měli jsme jich plnou ložnici a navíc je zanesli i kámošovi do bytu :sweat_smile: - měla jsem pak stíhy a každý smetíčko na koberci prohlížela, jestli náhodou nezačne skákat.. :grinning:
11. únor 2007 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já zjistila, že mnohem lépe nakoupím na malém městě v zastrčeném krámku než v supermarketu. Košile jsem koupila za 270,- Kč a jsou fakt moc pěkný, žádný takový ten babičkovský střih. A kojo podprda mě stála 170,- Kč - vše koupeno právě v malinkém krámku :wink:
11. únor 2007 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
uff- tak to je dobrý - ty kojící podprdy taky budu muset někde splašit, ani nevím, jak poznám, jaký číslo, vždycky jsem to kupovala od oka (a bezešvý, který se dost přizpůsobí - mívala jsem docela pidiprsa, takže mi podprdy byly celkem fuk... :confused: )

a ty košile asi nakonec řešit nebudu, mám jednu knoflíkovou starou a doma spíme stejně nahatý, takže to asi nebudu měnit :wink:
11. únor 2007 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
podprdu už jednu mám-připadala jsem si při nákupu pěkně trapně,ale paní mi vše poradila:slight_smile:měla se mnou trpělivost!Ani jsem nebyla schopná jí říct,jakou jsem měla velikost před těhu:slight_smile:
A košili jsem dneska zabavila jednu mamce do porodnice a na doma pak taky řešit nebudu..až kdyby mi kojení v pyžamkách co mám bylo nepohodlný,tak někoho vyšlu..Stejně se docela bojím,jak moc budou bolet prsa ten 3den,až se nalijou..Prý je jediný řešení-kojit každých 1,5hodiny (pokud to nejde,tak odstříkávat) a nahřívat a ledovat..
11. únor 2007 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
kyri-a jak jste se jich nakonec zbavili?(těch blech:slight_smile: Já doufám,že babičce dnešní úklid pomohl,vše jsme tam vystříkali nějakým přípravkem ze zverimexu,tak snad bude klid...(babička je ještě ke všemu už teď ležák,takže o to byl ten úklid těžší...ale společnými silami s mamkou jsme to zvládly:slight_smile:
11. únor 2007 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj těhulinky, jen jsem lepím vzkaz, že adusum stále nic. Stahy měla, ale od přijetí se to nezměnilo a jestli se to nerozjede, pustí ji na rozhrkání domů :grinning: tak snad už se chuděrka nebude trápit...
:wink: mějte se v rámci možností, já si připadám jako rozjetý tank... stejně neohrabaná, nemotorná a se stejnou námahou se třeba jen obracím v posteli v noci... někdy si říkám, jestli se to ještě bude stupňovat...:grinning: tak se mějte
12. únor 2007 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj zuzi,bude se to stupnovat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: priprav se,ze jo :grinning:
Tech poslednich par tydnu je uplne silenych :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. únor 2007 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jé holky vy všechny kupujete noční košile a trička? Já si v nemocnici nechám dát asi erární a doma stejně spím ve vrchu i spodku. Tak teď nevím jestli si nekoupit třeba jen nějaké tričko na dobu před porodní :wink:
12. únor 2007 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky! taky jsem minulý týden kupovala dlouhé triko s rozepínáním vpředu, pyžamo a ještě i župan. Tak už mám skoro všechno sbalené :slight_smile:

S tím hrošíkováním jsem na tom stejně, můj drahý mi teď neřekne jinak než Garfielde... :grinning:

Jinak jsem změnila názor na nástřih - přesvědčila mně porod.asistentka v pátek na kurzu. Je prý skutečně lepší natrhnout se než nástřih, protože natrhnutí je jen tak, jak je to nezbytně nutné, dokonce většinou se natrhne jen vrchni vrstvička, zatímco stříhají vždycky celou tu tkáň, celou její šířku. Takže nástřih je vždycky větší než natrhnutí. V porodnici, kde chci rodit prý nestříhají jak na běžícím páse, ale striktně vybírají, tak se mi ulevilo...
12. únor 2007 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě nám na kurzu vtloukali do hlavy 3 důležité věci pro porod:
1. v první fázi, kdy už kontrakce běží, ale čeká se na dostatečné otevření, se v žádném případě nesmí tlačit, i když to strašně moc nutí. Jinak hrozí vnitřní potrhání.
2. když už se rodí - tlačí, tak nezapomenout zavírat oči! Jinak hrozí potrhání očních žilek.
3. a ještě k tomu tlačení - hodně nadechnout, vzduch zadržet v sobě a co nejvíce tlačit. Nevydechovat ani nemluvit, nekřičet, protože pak není jak tlačit. Je důležité udržet vzduch v sobě.

Tak teoreticky už to všechno zvládám :slight_smile: :slight_smile:
12. únor 2007 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéééééé, tak konečně se to tu rozepsala, tak si vás pročítám a spalí se mi maso, tak teď jsem fakt naštvaná :frowning2: :unamused: . To se mi nestalo snad x let!!!

No Magdy já taky žádnou košily nemám, už jsem to bojkotovala, nemohla jsem sehnat s rozepínáním, takže erár to jistí!!!
12. únor 2007 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkabrezen: díky za tipy, určitě to využiju, pokud si na ně v tu dobu, co to opravdu přijde, vzpomenu :grinning:
lusija: fakt? no to se mám na co těšit... už teď si to nedokážu představit... :slight_smile:
12. únor 2007 ve 13:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
lusinta: ty blechy jsme likvidovali taky nějakým sprejem (a vysavačem ty, co stihly uskočit :slight_smile:)

ty levný trika jsou prý dobrý, protože košil je na zašpinění od krve a jodisolu škoda :slight_smile: říkali nám dnes na kurzu...

a taky je prý dobrý si v první době malilinko přitlačovat, neb se tím lépe otvírají porodní cesty (no, člověk asi uvidí, jak to bude vnímat...)

a s těmi trhlinami jsem to slyšela taky tak, je to prý lepší, než nástřih, tak uvidíme

dneska jsme udělali pokus o prohlídku porodních sálů v praze na podolí, ale dělali zrovna císaře a neměli čas, tak jsme viděli kulový :frowning2:

nakonec mi to nedá, a tu tašku začnu balit taky dřív - neb už vlastně skoro všechno mám:slight_smile: ale ten župan jsem nějak zapomněla; a koupím si nějaký fešný, juchajda:slight_smile: (v životě jsem měla jen jeden, když mi bylo 5 :slight_smile: pak už to nějak nebylo potřeba..?
12. únor 2007 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
lucija: nestraš, já zrovna tuhle noc měla krizi, nemohla jsem spát a břicho hrozně táhlo, tlačilo, hemžilo se, no síla, už jsem měla pocit, že další den nepřežiju, ale ráno je vždycky o hodně líp... neumim si představit, že ještě přituhne :fearful:
12. únor 2007 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
kuk - nikdo tu není... :confused:

zrovna mi muž odjel lyžovat do alp - až do soboty, tak tu budeme s mimískem a psiskem chvilku sami, doufám, že vydržíme pohromadě, než přijede :slight_smile:
13. únor 2007 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
kuk:slight_smile:
my to řešili celý večer, jestli má manžel do pátku odjet na hory-nakonec nechtěl,i když jsem ho přemlouvala...Ale nebylo to jen kvůli mě,ale hlavně proto,abych se nemusela starat sama o babičku,která se stala ze dne na den úplným ležákem...Takže s pupkem by to asi bylo náročný....

Jo a blechy jsme jí možná zlikvidovali-od neděle jsem u ní žádnou neviděla:slight_smile: kéž by!!!

Tak ať vydržíš pohromadě a je vše ok:slight_smile:
13. únor 2007 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
no jo, vy jste ale 2 týdny napřed, ve 37tt bych už asi byla lehce nervní, co kdyby... :wink:
takhle si ještě říkám, že bychom měli sotva 2,5kg a šoupli by nás do "remosky" na dopečení:slight_smile: , tak to ještě musíme vydržet

jak se k vám ty blechy dostaly? máte psisko, nebo z kočiček? (my jsme tenkrát nakazili i kámošovy potkany :grinning: )

holky, taky máte tak divoký sny? já čím míň chuti na sex mám v reálu, tím víc se mí zdá eroťáků :sweat_smile:
14. únor 2007 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak můj chlap je úplně nervní už teď a to jsme teprve 34. Já mu vždycky ještě škodoradostně říkám, když odchází - a buď na telefonu, nějak mně bolí břicho... máte vidět ten vyděšený výraz :grinning: :grinning:

jooo přesně jak říkáš kyri, šílené sny mám celé těhotenství, ale teď se mi ty šílenosti začly projevovat i v eroťákách! no zajímavé věci mně provázejí :dizzy_face: (když už se mi teda podaří po několika hodinách vůbec usnout...)
14. únor 2007 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek