• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Jojo s manzelem mam podobne zkusenosi.V noci se porad budim.Bud na toaletu nebo poslicci. :slight_smile: Vzdycky vydesene mzoura a rika:Tak uz?Ja se jen usmeju,pohladim ho a reknu at spi dal.Ale je to rozkosny ten rozcuchany uces a ospaly oci.Jsem zvedva jak bude vypadat nase cesta do porodnice. :grinning: Doufam ze se mi tam nesesipe :grinning: .
14. únor 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky březnovky, tak my jsme se před hodinou probudili :wink: , užíváme volna, dokud to jde. Včera jsem dokoupila košile na kojení, koj. podpr. a oblečení do porodnice pro mrňouska, dneska mě čeká ještě giga nákup v lékárně a začnu si konečně balit. Jedna známá, co má termín 3 dny po mě, už má zabaleno od vánoc! Jinak o víkendu nám bylo dost mizerně, asi nějakej stresík a k tomu trochu poslíčci - ale dalo se to vydržet, ted jsme zase v poho. Zjistila jsem, že mi nejvíc pomáhá každý den chvilku cvičit, tak asi v první době porodní budu cvičit :grinning: , no uvidíme, ono to taky může být jinak. Od 34. pravidelně masíruju (zatím já, manža se k tomu moc nemá) a je fakt, že mě to moc nebolí, asi se moc šetřím :rolling_eyes: a pijeme maliník. V sobotu jsem na rodině vyčetla, že maliník se má až od ukončeného 36., někdo tam psal, že to pil od 34 a porodil 36, což mě docela vyděsilo, ale CS máme 3, tak snad dobrý, jinak kontroly máme jako kyri (za týden od 36. každý týden + CTG). Minulý týden - na poslední kontrole - mi brali krev a stěr na streptokoka, tak uvidíme, jak jsme dopadli. A o víkendu jsem zkusila to lněný semínko, ani to nebylo tak hnusný a slizký, jak mi někdo říkal, ale protože mi bylo blbě, tak jsem ho zase vypustila a dám ho až dokončený 36. Uf, to jsem se rozepsala, ani se Vám nebudu divit, když se Vám to nebude chtít číst :slight_smile:. Tak se mějte krásně, pohlaďte březňátka, čerpejte sílu a napište!
14. únor 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky sloniku.A ten Malinik se da koupit v lekarne?A je to porcovany cajicek?Diky :wink:
14. únor 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ten maliník se taky chystám raději až od 36. týdne, pro jistotu.

Já trochu stresuju kvůli toho, že malá ještě není otočená :frowning2: pořád se snažím podle pohybů zjistit, jestli už se náhodou neotočila, ale zatím je to pořád stejné, takže asi ne... A kontrolu mám až za 3 týdny takže se to dřív nedozvím :cry: No snad se umoudří, ještě má měsíc čas.
14. únor 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kaci.k, kupovala jsem ho v lékarně, je volně sypaný v sáčku, stojí (jdu se mrknout) 50 g 15,50 Kč, piju zatím jeden hrníček denně, ne 2-3, jak říkají.Jinak chutná dobře. Je dost možné, že někdo ho prodávají porcovaný. Dává se jedna polévková lžička do 0,25 l studené vody, nechá se to vařit 3-5 minut a pak přiklopit a 10 minut nechat odstát.

sarkabrezen - držím pěstičky, ať se Adélka otočí pěkně tam, kam má. My jsem ve 30. týdnu na UZV byli dobře hlavičkou dolů, prý se to už pak nemění, ale stejně si nejsem moc jistá.
14. únor 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkabrezen nemusis mit vubec strach.Me sestre se otocilo mimisko asi 8 hodin pred porodem.Jinak pomaha cviceni...Kocici hrbety.Aspon nam to rikaly na cviceni :slight_smile:
14. únor 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak jste na tom s CS?
14. únor 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

kaci ten maliník koupíš v lékárně, ale u nás ho nikde nemaj :frowning2:. Zítra jdu na gyndu tak to vezmu přes lékárny tak doufám, že ho seženu!!!

Sloník mě vyšel streptokok pozitivně :frowning2:. Tak mě doktor poučoval, že mám vyrazit do porodnice hned jak začne porod, že mě musí píchnout v porodnici antibiotika a ne jak je teď v módě jet na poslední chvíli, no ale mám strach že to nepoznám :unamused:
14. únor 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co je CS?? :frowning2:
14. únor 2007 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka: v některých porodnicích dělají obraty děcek před porodem - nevím, jak moc je to úspěšné, nedávno to dělali známé 2x a moc se to nepovedlo, adámek byl tvrdohlavej :angry:

já se teďka začala taky trochu děsit, jestli se mimi neotočilo blbě, neb jsem našla na břiše bouli jako hlavičku, ale asi to byla prdelka :slight_smile: včera měla pořádnou diskošku, hopsala jak pérák před usnutím, tak bych se ani nedivila, kdyby se přetočila...

jinak s tím mužíkem - když jsem oznámila, že začnu už jíst to lněný semínko a pít maliník, tak se taky vyděsil, aby to nebylo dřív :confused: ale máma vždycky přenášela, tak se bát nemusim, určitě se to dědí, tak aspoň budem hezky v termínu :sunglasses:
(hlavně jsou ti chlapi vycukaný z toho, že se to prostě tak jako tak nezadržitelně blíží a vyhnutí není, prostě si to s náma a prckama užijou, no... :slight_smile: :slight_smile: )
14. únor 2007 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaci.k CS je cervix score, píšou ho do těhu průkazky u kažedé prohlídky - je to dole pod tím velým grafem,kam se zaznamenává hmotnost a velikost fundu a je tam už předepsaná kritická hodnota

janica - taky se obávám, že ho budu mít pozitivní :frowning2:, uvidíme, co na to řekne pan doktor. Jinak porodní asistentka nic o rychlosti neříkala, jen, že se musí před porodem zavést čípek, aby toho potvoru streptokoka nedostalo mrně do očiček a pusinky :unamused:

Zatím se loučím, musím vyrazit na oběd, máme rybičku :slight_smile: a ten velkej giga nákup do lékárny, ach jo,už vidím ty nervozní důchodce, jak budou poklepávat hůlkou, co že si to všechno vymýšlím :grinning: - aspoň jim to vrátím. A pak ještě na hodku do práce - chtějí s něčím poradit. A to jsem se těšila, co toho dneska udělám :slight_smile:. Asi to nebudu hrotit, to mě ještě čeká 5 praček prádla - z toho 3 pro mrňouska - vyžehlit. Tak doboru chuť k obědu a až se vrátím, mrknu sem, slibuju.
14. únor 2007 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám dneska úřadování - do školy na studijní, přerušit pěkně na rok, abych si prcka pořádně užila :dizzy_face: pak do knihovny a nějaký ty nákupečky, no a nejvíc se ale těším na prezentaci látkových plínek - chci koupit takové ty prací kalhotkové pleny, tak se jdu juknout a osahat si je...večer z toho budu teda pěkně zbouraná, vždycky mě to hrozně vysaje, tyhle "pochůzky" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2007 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, i ja mam termin v breznu, konkretne 7.3. ale myslim ze to name prijde driv.
14. únor 2007 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sandra,

no v to doufám taky!! Už ať ten prcek vyleze, ten konec je fakt náročnej!! Hlavně večer, ta žáha a už mi začínaj napucht prsty na rukou!? :frowning2:
14. únor 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Tak se po odmlce konečně ozývám...Byli jsme v nemocnici od čtvrtka do pondělí (potíže jsem měla už od úterý 6.2.). Když mě paní doktorka propouštěla, řekla že je to "na hraně".Takže za celý týden žádná výrazná změna. Jsem otevřená na 2 prsty, v nemocnici mi odešla hlenová zátka.Stahy mám teď spíš nepravidelný a tuhne mi celé břicho.Moje gynekoložka mi včera řekla, že to může být klidně každným dnem, ale že je taky možné, že to takhle zůstane až do řádného termínu.Tak jsme se se ségrou smály, že mi nejdřív dávali kakačku magnesia proti stahům a nakonec třeba budu přenášet a budou mi dávat kapačku oxitocinu na vyvolání.. :grinning: Jinak Jonášek by teď vážil něco kolem 2600g, takže kdyby se narodil, měli bysme to zvládnout bez komplikací.
Ale k něčemu to bylo dobré...manžel přivezl konečně postýlku, peřinky, uklidil, odnesl krabici z chodby do sklepa, která tam strašila už měsíc, vyzvedli jsme kočárek :wink: ...
Jo, a to nepiju maliník ani nejím lněné semínko...měla jsem to v plánu, ale ty kontrakce mě předběhly...Takže se držte,ať se vám děje cokoliv!
14. únor 2007 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
sandra - ahojky, to je dobře, že ses tu ukázala :wink:

kyri - ty jsi pěkný podnikavec, ještě u toho studuješ! to tě obdivuju!

adusum - přeju, ať to vydrží tak, jak si přejete.

Jinak už jsem se vrátila z nákupů, 1500 v lékárně :unamused: a to ještě nemám všechno. Ted jsem se začetla v Jaké to bylo, tak zatím ahojky!
14. únor 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: taky jsem si přerušovala, mě ale trvalo dva měsíce, než mi přišel ten papír jako úřední potvrzení... tak ať ti to přeruší bez problémů... taky si chci mimíska užít, akorát si nejsem jistá, jak s ročním miminkem budu dávat dohromady kultivovaný projev na zkoušky a následné státnice. A hlavně: mám strach svého drobečka svěřit tchyni byť jen na hodinu, natož na školní den :frowning2: Ona má totiž ve zvyku dělat schválně to, co jsem jí řekla, že si nepřeju (např. med na dudlík, sladkosti, sušenky atd., ale to ona nepochopí)
jo a to CS - mě to tam doktorka nikdy nepsala, no ale moje doktorka je specifická sama o sobě, tudíž ji po porodu změním - ona totiž děti nemá a když se vyjádřila o mém dítěti tak, že: nemusíte třeba vůbec jíst, dítě je parazit, ono si to z vás vezme - docela to se mnou otřáslo. Takže mě to bude stát i za tu honbu po dobrém gynekologovi. Musím se jí příště na to CS zeptat. Jdu tam zítra, tak doufám, že vše dobře dopadne a že nezboříme váhu :grinning: Mějte se krásně:wink:
14. únor 2007 v 16:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu_z tak at vám to dobře dopadne, to je teda doktorka :angry:

Nevíte, kde se dá na netu stáhnout formulář na porodné? Díky, jdu hledat... :fearful:
14. únor 2007 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem to našla tady:
https://forms.mpsv.cz/sspforms/OutlineForm.jsp?L=cs&Type=Single&OutlineID=Porod

třeba se Vám to bude v březnu hodit :slight_smile:
Tak dobrou noc!
14. únor 2007 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak mě vyšel ten streptokok negativně což jsem moc ráda. No hlavičku máme vysoko a čípek v normálu. :wink: Takže asi budu rodit v termínu! :wink:
14. únor 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: no, to je právě takový klam, sice ve škole jsem, ale moc toho poslední 2 roky nenastuduju :slight_smile: teda, hlavně kvůli práci to bylo, úplný zevloun nejsem :wink: a mužík to má taky tak, už tam tvrdne 8.rok a ne a ne odstátnicovat :grinning: a ani nemá zadanou diplomku, v tom jsem ho teda předběhla :sunglasses:

zuzu: taky jsem zvědavá, kdy mi to dojde, když jsem na tom formuláři četla, kdo všechno to musí potvrdit a odsouhlasit, hlavně nechci platit školný, už mi zbývá jen 1 semestr zadarmo, kdybych nepřerušila, tak se pěkně prohnu... :unamused:
- jo, a ta tvoje mudra je teda úkaz

jé, já tu kecám a pálí se mi pohanka, ach jo :astonished:

sloníku, díky:slight_smile:

jo, a dneska na tý prezentaci pracích plen to bylo dobrý, jsem přesvědčená, že do nich jdu - do popolinek, jsou vychytaný.
14. únor 2007 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj!!!
kyri-blechy- přes kočku..babička ji totiž tahá do postele a pak zase lítá po venku a loví myši-a my jsme to babičce stále nemohli vymluvit-ale už je to takto 3roky a až teď se objevily...Ale od toho mega úklidu žádná-je fakt,že jsme tam vystříkali už 3spreje-1za350...Takže se asi ještě prohnem,ale pomáhá to...

Školu taky dělám,bc jsem stihla,ale ještě pokračuju mgr a zatím nepřerušuju,tak uvidíme..čekám až co se nám narodí:slight_smile:zatím je to pkěný drak,v bříšku,ale třeba bude pak klidné mimi a lidí na hlídání mám dost,takže bych to teoreticky mohla zvládat....
15. únor 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ještě poslední věc-popolinky-taky je mám doma nachystaný:slight_smile::slight_smile:Mooooc se těším,až začnem přebalovat:slight_smile:Pak si budem psát postřehy,jo?:slight_smile:chodím i na diskuzi o látkovkách na rodina.cz-inspirovat se:slight_smile:Ale taky jsme koupili eko jednorázovky(do porodnice a na noc...)-normálně stojí v obchodě 439 a objevila jsem je na adrese tutina.cz za 150!!!!Tak mám radost!!!To pak vyjdou ještě levněji,než nějaký trapný Pamprsky a ještě je budeme moci kompostovat a přispívat tak k trošku menšímu odpadu..(1dítě má za plenkové období 1tunu plínek!!!!děsný!!!!)
15. únor 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě jsem chtěla k tomu lněnýmu semínku-toho s eholky bát nemusíte,pokdu budete třeba jen 1lžičku denně-je to proti zácpě..nic víc...Při porodu je pak lepší,když jsou střeva prázdnější,aby tam mimísek a děloha měla hodně místa..ale předčasný porod kvůli tomu absolutně nehrozí..Spíš naopak jsem četla,že může vadit,pokud jsou střeva plný...
Takže se nic nemá přehánět:slight_smile::slight_smile:A nevím teda jak vy,ale já jak strašně moc jím,tak mám trochu se zácpou problém,takže jsem semínko do jídelníčku zařadila:slight_smile:

Tak zatím papa,jdu vařit ořechový karbenátky:slight_smile:
15. únor 2007 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já mám termín vypočítaný na 24.3.2007 a budu rodit v Brně na Obilním trhu.(teda doufám, že tam bude místo)A jak se vám daří?
15. únor 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady se fest debati, ze to ani nestiham cist ....
janica: me nastesti nic neotyka a ani me nepali zaha. Mimi mam v brise tak dole, ze ani nevim co paleni zahy je, tak aspon neco pozitivniho.
Ale furt mam boleni bricha, mate s tim nekdo vic taky zkusenosti? Jako ne stahy ale ze to bricho boli furt, hlavne pri chuzi, stani ci sezeni. Uz me to nebavi. Na kontrole mi rekli ze mimi ma tak 3,5 kg takze jestli tomu tak je, doufam ze kazdym dnem vyleze...:slight_smile:
15. únor 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, no konečně se nám to tady trochu rozjelo :slight_smile: a až se nám rozjedou porody, to bude teprve fičák :sweat_smile:

holky, nezapomínejte myslet teď i na sebe! až se nám ti drobkové narodí tak na dlouho nebude moc chuť ani příležitost... až vám bude dobře, vyražte s mužem do kina, na večeři nebo tak... pokecat s kamarádkou nebo ke kadeřnici! Já se na tohle všechno rozhodně chystám :slight_smile:
15. únor 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: tak to máme stejný, popolinky, a pak moltexy do porodnice a na cestování, taky si je objednám na tutině, je to fakt za hubičku:slight_smile: a tolik neopruzujou, jako pampersky. připadá mi, že u těch popo se dá do kalhotek klidně dát i froté plenečka 40x40, možná je to na novorozence lepší, než ta obří plena, ale nevím, jestli z toho pak všechno nevytečeee :sweat_smile:

k tomu semínku: je to dobrý taky na uvolnění dělož. svalstva - prý, ale s těma prázdnýma střevama to bude fakt, klasický klystýr prý taky uvolňuje a urychluje porod. byla jsem proti, ale teď jsem přesvědčená, že si ho dát nechám...
15. únor 2007 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Sandra ty tede máš macka :slight_smile: , pěkně ho vykrmuješ. Taky už to máš za pár, ale táhne se ten konec co?!
:unamused:
15. únor 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
SANDRA-mam podobný problém jako ty včera večer mě brali asi 2 hodiny bolesti břicha stejné jak popisuješ a ted je mam zas od dopoledne tak radši ležim.Pokud to nepřestane tak si zajdu na gynekologii zítra.Ted mě berou i záda jako před porodem tak snad nezačnu rodit mam ještě na to nějaký čas.

Co vy ostatní jak jste na tom s tvrdnutím břicha atd...
15. únor 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek