• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

jé, holky, vy jste toho už napsaly - v 9 jsem šla znovu chrupat a než se člověk vzbudí, aby dočítal a dočítal :slight_smile:

monik: ta škytavka je pravidelné tepání a takové drobnější než normální šťouchance - stává se to prý, když si mimís nacvičuje dýchací pohyby, tak z toho někdy škytá - ničemu to nevadí :slight_smile:

startt: my měli ve 32+2tt 2035g - myslím, že do začátku 9.měs. přibírá tak 200g týdně,a pak 250g ... (počítám to tak a došla jsem k tomu, že porodní váhu by naše mrňouska mohla mít i 3,6-3,8 kg v termínu :astonished: :astonished: - uff - a to nebereme vitamíny...) a maliník piju 2x denně:slight_smile:

adusum - to je krásný, ty dvojčátka, musí to být nadělení, dva prckové najednou:slight_smile:
20. únor 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek:diky za uklidnění,hlavně,že to není nic nebezpečnýho.S tím ultrazvukem jsem teda paf.Ono asi záleží teda na doktorovi nebo teda nevím.Je fakt,že kamarádce ho dělají taky každou prohlídku ale prý proto,že o jedno mimi přišla. :frowning2: A mě doktor řekl,že kdybych chtěla ultr.navíc,tak si ho musím zaplati,že to pojiš. neproplatí. :unamused:
20. únor 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri:taky dík,tak to bude určo škytavka-to je roztomiloučký,když si to představím :slight_smile: :slight_smile: ....Holky ,kde jste sehlaly ten maliník,já se ptala v lékarně a prý to vůbec nedostávají.A od kdy ho začít pít????
20. únor 2007 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: hih - tak než se mi odeslala odpověď, tak už tu jedna byla )tak to máš aspoň z více zdrojů:wink:)

maliník mají i ve zdravých výživách (ale divim se, že v lékárně ne... tam mívaj bylinek hafo, já tam kupovala i kontryhel na poporodní časy a kojící čaj a tak...)
jiniak s tím uzv - my byli 3x (když nepočítám ten první na potvrzení těhu) a taky asi už nejdem, max. ještě před porodem, kvůli velikosti hlavičky, ale nevim, jestli se dělá vždycky
20. únor 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já doufám,že v tý porodnici ho udělají.Protože já se trochu bojím aby malá nebyla moc velká nebo neměla šňůru okolo krku.To přece nepoznají jinak než ultr.a jsem hrozná,ale mám hroznej strach z komlikací.A tak vůbec,ale to asi máme všechny :frowning2: Já mám totiž panickou hrůzu z "kleští". :angry:
20. únor 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to já taky, sugeruju si, že jakmile uslyším slovo kleště, tak bude prcek nato tata venku... i kdybych se měla roztrhnout až pod lopatky :sunglasses:

jinak ten pupečník někdy na uzv není vidět a někdy, i když je omotaný, tak to neva - důležibý je, aby si ho mimčo někde nepřiškrtilo a nesnížilo si průtoky. to poznají ale okamžitě monitorem, takže můžou hned zasáhnout, když je potřeba...
20. únor 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš pravdu,taky bych se radši roztrhla až nevím kde :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen když nebudou potřeba.Snad to půjde dobře,ale čím víc se to blíží,tak tím víc na to všechno myslím a jsem akorát nervní :frowning2: Už se těším až bude pusinka u mě :slight_smile: :wink:
20. únor 2007 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt: mně měřil doktor malou na kontrole před 2 týdny a to měla kolem 2,2 kg, takže to vypadá na macíka :confused: Jinak maliník mám připravený a začnu ho pít od 36. týdne jednou denně a pak od 38. dvakrát.

monik: mně teď začlo mimi taky často škytat a je to přesně jak popisuješ, pravidelný dost výrazný ťukot v břiše, pomalejší než když cítím třeba jeho srdíčko.
20. únor 2007 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen:přesně tak :slight_smile: :slight_smile: Prý škytavkou trpí hlavně holčičky a jak tak koukám tak to platí.Teď to tady čtu v jedné "chytré" knížce :confused: A taky ty mimišky začínáte méně cítít???Teda spíš jako,že míň kopou??? :frowning2: Mě se zdá,že čím víc se blíží konec,tak se míň vrtí,tada míň často.Myslíte,že už mají málo místa????? :fearful:
20. únor 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111: tak me lekar rekl, ze ultrazvuk, kdyz je delan mesicne neskodi, ale treba co 14 dni by to bylo nebezpecne. Co se tyce kopani, tak je to pravda, v teto fazi uz zacinaji vice pospavat, aspon u me. Malo mista v zadnem pripade nemaji, oni si jej udelaji, neboj. Ja budu mit chlapecka, ale skytavku tu ma a taky jsme si vsimla, ze jednou nozickou kope vzdy vice, zajimave co??? At je otocen jakkoli, je to zajimave....
20. únor 2007 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek:no mě taky příjde,že ať se otočí tak či tak,že opravdu tu jednu nožičku víc používá.Asi v ní mají větší páru,hihi :slight_smile: Ale hlavně že o nich víme.Já jsem hned na nervy,když třeba 2-3 hodinky se nic neděje.A je zajímavý,že dřív přes noc bylo rodeo a poslední dny je v noci klid.A ja o ní nevím :frowning2: :wink:
20. únor 2007 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111
mas pravd, je to tak zajimave, musime si ted vychutnavat, ze muzeme spat celou noc do te doby nez prvne uvidime mimco a zacne teprve ten frmol.
Odkud jsi?
20. únor 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: odhaleni :slight_smile:
20. únor 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je fakt,ale ze zčatku jsem hrozně plašila,že se něco stalo a čekala na každý zavrnění :- Já jsem se Svitav,jestli ti to něco řekne.A ty???Pokud zrovna nejsi ve Španělsku???Ty tam pracuješ??? :slight_smile:
20. únor 2007 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111
jsem ted v CR, ve Spanelsku ziji i pracuji.

doubek
ty jedna...jak jsi me nasla?
20. únor 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vám holky povím, že asi budu rodit až napřesrok!CS stále nulové :unamused:
Sice mě včera porodnice-teda doktorka, co mě má rodit :grinning: -ubezpečila, že bych žádný problém mít neměla, ale nevím nevím...
Jo a nemáte někdo zkušenost s kontaktníma čočkama při porodu? Nějak si neumím představit jít rodit s brejlema, který stejně normálně nenosím, a bez čoček nerozeznám obličeje na metr, z čehož jsem jaksi trochu nesvá-kort v nezvyklé situaci :sweat_smile:
Jinak ta škytavka-to je fakt zážitek-klepe se mi vždycky celej pupík :grinning:
20. únor 2007 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska
S cockama mam stejny problem, ale myslim si, ze kdyz to na nas prijde, nebude cas si je ani sundavat ani nasaazovat...bryle nosim jen velmi zridka, ale taky jsem nad tim uvazovala
20. únor 2007 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky! Aspoň teď vím, že nad podobnýma pitominama nepřemýšlím sama :grinning:
20. únor 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska.já mam cs 1 a prý je vše v požádku tak také nevim.zítra jdu na kontrolu tak uvidim.já sice brýle nepotřebuji ale kamarádka když rodila tak řikala že čočky sou v pohodě tak nevim,ona bez nic taky nic nevadí a prý je nemusela vyndavat a doktorka jí řekla že to neni problem.ale pro jistotu bych se zeptala doktora nebo v kurzu.jinak ta škytavka je vážně sranda.musim se tomu vždy smát jak se hýbe celý pupík.zítra si jdu koupit maliník a začneme taky konzumovat.tak doufám že nám bude chutnat :slight_smile:
20. únor 2007 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak se omlouvám za překlepy,ale nečtu to po sobě,až když to odešlu a to už je pozdě na opravu :unamused:
20. únor 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu na kontrolu za týden, tak jsem taky docela zvědavá, jak a jestli vůbec se to nějak pohne...bude muset-nečekám přeci slůně, abych ho nosila dva roky :grinning:
A pro maliník jdu ve čtvrtek-museli mi ho v lékárně objednat!
20. únor 2007 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: hoj, s těma čočkama se ptala jedna mamina na kurzu a řekli jí, že radši ne, když se tlačí, mohly by se zadřít, ale brejle při porodu jsou divný ... :unamused: já asi budu úplně bez :grinning: :wink: ale je fakt, že vidim ještě docela ok.
20. únor 2007 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to cs 0 prý může klidně být až do porodu, a žádný problém s otvíráním to nemusí znamenat. moje dvojčička se taky od předposledně nepohnula, minule to bylo stejné... :angry:
20. únor 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky..já vůbec nestihám dočítat!!!:slight_smile:
já byla naposled na ultrazvuku ve 29týdnu a taky už nepůjdu-prý by tam nebylo stejně nic vidět...Takže vůbec nevím ani odhadem,kolik mimi váží,což je mi teda trošku líto,ale na druou stranu si mylsím-podle chování našeho mimi-že jim nejsou ultrazvuky vůbec příjemný-ani se pořádně neví,jetsli neškodí,takže je to dobře,že to nedělá doktor každou kontrolu...
No a ještě jste rozebíraly škytavku-to u nás probíhá pravidelně několikrát denně-nejčastěji ráno po porbuzení a večer,někdy i častěji,a už docela dlouho:slight_smile: Je to srandovní..Ale když se snažím třeba usnout,moc příjemný to není:slight_smile:
Ale jinak teď miminko sice kope o moc větší silou,ale zase míň,častěji spinká,takže je to fajn...
Kyri-a kdyby se otevřelo vrchlabí třeba začátkem března,jely byste? Z Prahy až začnou bolesti? my jsme z větší dálky,tak jsme tam chtěli jet tak 14dní nebo týden (podle čípku jsem chtěla..) předem a ubytovali se tam..A proto,i kdyby otevřeli teď,už bych asi nejela,protože yb to byly děsný stresy...Ale jestli ty tam pojedeš,tak ti budu neksutečně závidět!!!:slight_smile::slight_smile: A jakto,že ten tvůj chlap stále tak cestuje???Nebojí se ťe něchat samotnou???
20. únor 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri, díky za pavzbuzení-budu doufat, že to bude můj případ a až na to přijde, budu se otvírat jak kytičky do sluníčka! :grinning:
20. únor 2007 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: vrchlabí - asi by nás tam nakonec nevzali, neb dělali prohlídky ve 36tt, tuším, aby zjistili, jestli je to těhu v pohodě, a pak tý ženský řekli, jestli ji berou nebo ne... kdyby jo, tak bychom to udělali taky tak: přijeli někdy chvilku před termínem a ubytovali se tam - a pak čekali, až to na nás přijde:slight_smile: v první době porodní bych asi 2 hodiny v autě trávit nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale docela jsem v poho s tím, že budu rodit v praze (asi podolí, pokud nebudou přeplněný, jinak krč)

petaska: rádo se stalo - to víš, že se budeš otvírat, jak kytičky! :grinning: :wink:

jo, s těma uzv - taky to naše mimi asi moc neblažilo - při těch prvních bylo vždycky skrčený anebo si někam zalezlo. při tom posledním mu udělali úžasnou fotku - takovou nabručenou:angry:, možná ji dám někdy do albíka...
20. únor 2007 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě lusi: to že ten můj chlap cestuje - taky koukám, nejdřív hory a dovolenka, teď obchody :slight_smile: ale máme ještě měsíc čásek (i když dneska jsem se cítila trochu načatá - asi z toho nevyspání...), myslim, že odteď do termínu už se ode mě nehne :wink:

no, vlastně ať se vyřádí, pak budu řádit já, jen co se po porodu trochu zaběhnem :grinning: :grinning:
20. únor 2007 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achoj cholky,mám depku.Byla jsem u doktora a ta moč dopadla zase špatně.Tak mám další antibiotika.Ach jooooooo :frowning2: :frowning2: Nejradši bych je nebrala,protože se mi moc nezdají,ale co dělat.Ten zánět asi berušce ubližije víc.Ale je to pech,celý těhot.v pohodě a teď...už druhý prášky.No snad to pomůže a myšce to neublíží :cry: :cry: :cry: Tak se hlavně opatrujte a buďte v teple :wink:
20. únor 2007 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111
Pokud ti je predepasl lekar, tak by nemely skodit.
Ja jsme momentalne nachlazena-bolest v krku atd., bylo mi receno, ze mi udelaji stery a pak nasadi antibiotika, ale zatim mam jen vyuivat panadol a pak se uvidi...ale pry uz zadne nebezpeci nehrozi. Tak hlavne klid. :slight_smile: papa
20. únor 2007 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kocourku, psala jsem ti email,ale mam preplnenou schranku, tak mi to neodeslo. Jste pekny par.
20. únor 2007 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek