• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky:slight_smile:taky mám nakoupenou Weledu a něco ještě z Eonu (www.eone.cz)-taky super přírodní kosmetika...Dřív jsem používala-i pro sebe,protože mám hodně citlivou pleť a taky lásku jen k přírodním kosmetikám:slight_smile:-jen Weledu,ale pak jsem objevila,že i ten eone je skvělý..A třeba pro mimi a těhulky-a k porodu-mají větší sortiment než Weleda..Ale dobré jsou obě firmy...Jdu dočítat dál:slight_smile:dneska jste se nějak rozšouply:slight_smile:
23. únor 2007 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a jinak jsem byla dneska na gyndě-opět "bábo"spalo a tak monitor zase trval 45minut!Až to setsra vzdala,tentokrát ani zvonek nepomohl,a šla to vypnout,že bychom tam taky mohli být do večera:slight_smile:Ale doktor mě potěšil,protože mám CS 4 a prý to vypadá,že by to mohlo jít na termín:slight_smile: Ale co mě nepotěšil,že mám streptokoka..což jsem doufala,že nebude,protože se mi to úplně protiví hnedka dávat mimču nějaký ATB...

A ještě k tomu vyvolávání-je rpavda,že pokud se miminkům ještě nechce a není tělo připravené,tak stejně nic z toho nepomůže,ale pokud už se to hezky chystá,tak se tomu jen pomůže...Není to žádné násilné vypuzování...To může probíhat tak maximálně v hlavě(jedna známá například už to svoje břicho nesnášela,jezdila do termálek-což by se podle mě vůbec nemělo,teplejší voda než 37-až nakonec den po termínu si podor nechala vyvolat..chudák mimi...)
23. únor 2007 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica já mám taky bübchena a co od něj všechno máš? Ať vímco dokoupit. :wink:

Jó a tašku mám sbalenou taky tak na půl :grinning:
23. únor 2007 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jó slyšeli jste o tom že se dá na lékařský předpis získat nějaký YAL - gel prý místo klystýru? To doporučovali v mojí porodnici. :wink:
23. únor 2007 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

Mady: mám Ochranný krém do chladného počasí, speciální och. krém na zadeček je s panthenolem a rybím tukem, šampón, tělové mléko, baby olej a baby koupel-to se dá do vody při koupání, ale asi nebudu potřebovat vše od začátku. Záruku to mám až do konce příštího roku, tak nemám strach, že bych to nevyužila. Objednávala jsem si to přes net, tak jsem si už objednala vše možný. A ještě mám měsíčkový kojenecký krém od Weledy :slight_smile:. No jo já když nakupuju, tak vždy ve velkým!!! :wink: :slight_smile: Jo a mám samozřejmě ještě bepanthen a LÍH NA PUPÍK.

Jo o tom Yalu jsem slyšela, můžeš si ho vzít do porodníce a vzít si ho místo klystýru.
24. únor 2007 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusinta, mě říkla doktor, že píchonou ATB mě, že když budu rodit, tak ať se malej nenakazí. Jedině, že bych rodila nějak rychle a nestihli mi ATB píchnou tak by museli lečit prcka. Nebo aspoň mi to tak doktor řikal. :confounded:
24. únor 2007 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,no ještě,že tu jste. Ten líh na pupíček bych určo nekoupila.Jo a ten YAL je prý dodrej,ale není prý tak učinnej jak klasickej klystýr.Tak nevím co bude lepší.Jo a holky,kupovaly jste něco specialního mimiškům na prdélku,jako třeba Vinodradskou mast,Babynol nebo Rybilku????
24. únor 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik na tu prcinu mám právě ten BEPANTHEN je i na bradavky :wink:
24. únor 2007 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jo,mám ho taky,ale nebyla jsem si jistá jestli to stačí.Díky :slight_smile: :slight_smile: :wink:
24. únor 2007 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám i rybilku prý je dobrá i bepanthen a calciovou mast a ještě od Bübchena na opruzeniny :grinning:
24. únor 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdárek, ten yal jsem taky slyšela, že je míň účinný - já teda jdu do normálního klystýru - prý to ty střeva tak uvolní, že i dělohal líp pracuje a porod líp běží... to si dám líbit:wink::slight_smile:

lusi, dík za referenci a odkaz na eoné - uvažuju taky, že od nich něco objednám, akorát jsem nevěděla, jestli jsou dobrý. nakonec taky zkusim pozdějc vyrábět si čistící olejíčky, emulze a tak doma - někde jsem našla recept na výrobu z mandlového oleje, heřmánku a měsíčku...
24. únor 2007 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
jo,s těmi ATB vím,že to píchnou mě,ale krev je ještě stejná..Takže vše co mám já,musí mít i mimi..Proto doufám,že vše bude probíhat tak,že se bez oxytocinu apod.obejdem:slight_smile:A ty ATB teda nějak zvládnem:slight_smile: Ale přece jen jsem si to přála bez nich...

YAL -taky jsme se o tom bavily v kurzu,ale taky nedoporučovala...Já jdu teda taky do klystýru normál,i když se toho trošku bojím,ale stejně jako kyri i já jsem slyšela,že je to pak lepší...Když už je voda v těle,tak je to prý paráda...To teplo uvnitř a celé se to tak uklidní a děloha pak může víc pracovat...
Ten yal je totiž prý stejně jen na to ve střevech,co je úplně na konci...Jenže u tlačení miminka.....Může se stát,ale nemusí...Pokud je to někomu jedno,že se tam po..tak to si nemusí rovnou dávat nic:slight_smile:

Kyri-až budeš vyrábět doma,dej vědět:slight_smile: Třeba mě taky nalákáš:slight_smile: Zatím jsem ještě enbyla ani schopná udělat si ten prací sliz...Ale třeba mě to nadchne víc než nakupování:slight_smile:
25. únor 2007 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si koupila na opruzeniny krem od Nivei,jen nevim jestli je dobrej :frowning2:
25. únor 2007 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: no, taky jsem nadšená z nakupování - i když dneska se nám to teda krutě nepovedlo. sháníme ještě komodu s přebalovákem, koberec do místnosti která teď vypadá jako holobyt a pc stůl a psací stůl... no, nesehnali jsme nic, trvalo to celou neděli, jediný, co jsme si přivezli, jsou 2 obří misky na musli:slight_smile: které jsou teda fajn, ale zlatý oblečky na mimi a plínky a tak, to se nakupuje samo :grinning: člověk pak nemá pocit ztracenýho času :slight_smile:

jdu si za odměnu dát vanu :wink:
25. únor 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, hlásím návrat domů :slight_smile:. My jsme si dnes od našich přivezli přebalovák, takže mě čeká ještě ušít na něj kapsář a konečně se vrhnout do těch povlečení do košíčku. Zítra si Vás snad dočtu, dneska budu relaxovat. I když zítra to mám taky pěkně nabité, ale chvilku snad najdu.
Mějte se krásně a dobrou noc všem březňátkům!
25. únor 2007 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-my koupili přebalovák jako první věc pro mimčo,takže ten máme už půl roku:slight_smile: Z Ikei..a docela dobrej..Taky je to jako komoda,3šuplíky a nahoře deska na přebalování,která s edá pak oddělat...Tak třeba ještě zajeďte tam,pokud jste tam ještě nebyli....

Sloník-jů,vy máte košík,závidím:slight_smile: Dáš pak fotky do alba,jak se ti to povedlo? To jsi teda dobrá,že jsi to nechala až na 38týden:slight_smile: To já byla ve stresu,když nám teprve před týdnem dovezli postýlku a povlečení...Natož kdybych si to teprve teď měla šít:slight_smile:
25. únor 2007 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: jo, o tomhle zrovna přemýšlíme :slight_smile: - asi bychom vzali ten s dvířkama:slight_smile: včera jsme byli v Kika kouknout, jestli nebudou nějaké přebalováky tam, ale mají tam prd:stuck_out_tongue_closed_eyes: (teda asi 3 druhy, ale tak 2-3x dražší než v Ikea a jsou to lamináty, ne masiv - ble...)

vidíš, košíky mají v bauhausu, tuším - nepojízdné sice, ale to neva:slight_smile: taky tam juknem, potřebujem ještě něco do velký místnosti - posltýlka je v ložnici, která není od našeho "obýváku" dost dobře nadoslech... taky jsme uvažovali o závěsním houpacím křesle - mohli bychom ho použít na mimi i pro sebe:wink: ale nevím, jak je na tom náš strop, jestli by to šlo přidělat...

jé a víte co dneska mi přišly plínky a kyblík apod. z tutiny, pošťák mě vytáhl před 9hod :angry: ale stojí to za to:wink: za chvíli jdu vybalovat, těšim těšim... :dizzy_face:
26. únor 2007 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, no, taky doufám, že to stihnu ušít :slight_smile:. s broučkem jsme se domlouvali, že vydrží do termínu :slight_smile:. Jinak košíček máme putovní, ale cestou se z něho někde zapomnělo povlečení, což mi na jednu stranu neva, protože si ho aspoň udělám podle sebe. Jak to doplichtím, a bude to publikovatelný, tak to hodím do alba. No, tak už jsem Vás konečně dočetla, nasnídala se, tak konečně vyrazím něco dělat.
Mějte se krásně, dneska mám od oběda až do večera "plný diář" :slight_smile:, takže se "uvidíme" asi až zítra ráno.

Ahojky!
26. únor 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff, teda, ženy vy jste akční - ve 38tt něco dělat :grinning: :wink: to já se těším, až mi zítra naskočí 37tt a nebudu dělat nic:wink: (jenom takový ty radosti na mimi:slight_smile: praní a žehlení a chystání a tak...)
26. únor 2007 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj HOLKY, SNAD JSTE VSECHNY ZDRAVY, JA PRAVE DOSLA PO 4 DNECH Z NEMOCNICE! :frowning2:

V patek od gynekologa jsem sla primo do nemocnice, kde si me ponechali cely vikend a dnes az me pustili rano. V patek me silene postrasili, rekli, ze je dite velice male, ze za 3 tydny porostlo jen 200g, coz je pry malo, melo ted 2200g. ve 37tt to ale neni malo ani kriticke. Rekli mi, ze po vysetreni ve mi reknou, zda domu ci do Ostravy na specialni oddeleni pro deti, ktere se narodi male....ale nastesti dnes me primar propustil a rekl, ze je vse v poradku...a pristi tyden na kontrolu. Tak jsme si vychutnala same testy pres vikend a ten strach, co clovek zazije!!!!!!!!!!!! nevi, zda je opravdu dite tak male nebo se neco deje. Nejdriv rikali, ze placenta spatne funguje nebo veskere bilkoviny jsou odvadeny hned z meho tela ven a dite jej nedostane......
Nikomu to nepreju a hlavne se opatrujte..... :slight_smile:
26. únor 2007 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek:úplně tě chápů co jsi prožívala a jsem ráda že to dopadlo dobře a že jste v pořádku.Opravdu člověk ani sám neví co všechno ho může potkat a co bude muset prožít za stresy.Řikame si ¨,že už jsme u konce a je to relativně "v suchu",ale ....Přeju at je vše v pořádku a mimišek pěkně roste. :wink: :slight_smile: opatrujte se a odpočívejte :slight_smile:
26. únor 2007 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik111: diky. clovek ani nevi, co jej muze potkat, dokud to v nemocnici nevidi s cim vsim tam maminky lezely... :frowning2:
26. únor 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocourek: to mi ani neříkej,já jsem ze všeho hrozně vyplašená a vlastně celý těhu jsem ve stresu aby se nic nestalo.No prostě nerváček!!!!Hlavně ať jste v pořádku a už jste s mimiškem spolu :wink: :slight_smile: Koukám,že ti zbývají tak dva týdny????to už se brzy dočkáš :wink: Já už jsem taky natěšená jak malej Lojzik :slight_smile: Můžu se zeptat jek ti na to vlastně přišli????Dělali ti ultrazvuk nebo jen prohlídkou???
26. únor 2007 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocurku: tak vítej zpátky a pěkně se opatruj...:wink: snad už problémy skončily, nakonec ještě budeš přenášet...:wink:

holky mě se ani nechce ve středu na kontrolu. Když byly jednou za měsíc, nemohla jsem se dočkat, až prcka uvidím a teď když mě jen vyšetřuje CS a mrkne jestli tluče srdíčko a vždycky mě zdrbe za váhu tak se mi tam vůbec nechce. A jestli budu přenášet, to je ještě častěji jak za týden, že? :frowning2:

tak kdo bude mít první březňátko, už se nám to blíží....:wink:
26. únor 2007 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocourku: tak to je mi líto, že ses musela tak stresovat ke konci, ale určitě ti udělali všechna vyšetření, tak zas můžeš být v klidu :wink: :slight_smile:.
26. únor 2007 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, už delší dobu si vás čtu a proto mám tak dotaz, TP mám 6.3. dle UZ 27.2 a od 36 týdne mám CS 6 od té doby mě doktorka vaginálně nevyšetřila. Tak jsem zvědavá jestli porodim v termínu nebo budu přenášet co myslíte ?
26. únor 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, už delší dobu si vás čtu a proto mám taky dotaz, TP mám 6.3. dle UZ 27.2 a od 36 týdne mám CS 6 od té doby mě doktorka vaginálně nevyšetřila. Tak jsem zvědavá jestli porodim v termínu nebo budu přenášet co myslíte ?
26. únor 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem z toho taky nejaka zmatena, vnitrne me nevysetrila uz ani nepamatuju, ( teda nee , ze by mi to nejak vadilo ) ale vzdycky mi tam napise nejake cislo . ted jsem mela CS2...jak to muze vedet, kdyz se na me vnitrne vubec nepodivala?
26. únor 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka1000 ono to je těžký, někdo má i cs 10 a rodí třeba za 14 dní. Až se bude prckovi chtít tak vyleze :wink: :wink:.

Terkaz doktorka je asi věštkyně :grinning: , když se ani nepodívá :unamused:.
26. únor 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka1000 - cs6 ve 36 tt moc na přenášení nevypadá... :slight_smile:

kocurek: teda, to by mě asi hvízdlo. takový děsy na závěr... jak na to přišli, že by mělo být malé (na uzv se většinou stejně o kus seknou... :-/)

tak už jsem vybalila plíny, co mi ráno přišly - jsou úžasný, ale hrozně veliký, tyhle onesize - hlavně froťáky, dítě v nich bude vypadat jak mravenec :slight_smile: ale určitě se mu budou líbit, jsou heboučký a krásně měkký :dizzy_face: :dizzy_face:
už se perou, tak jsem zvědavá, jak dlouho pak budou schnout... :confused:
26. únor 2007 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek