• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

čauky, do kolika je to CS? Já myslela, že CS7 je maximum.... :sweat_smile:
26. únor 2007 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt: do 10 - když máš 10, tak už v podstatě rodíš:wink:
26. únor 2007 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem ve 38tt a CS mam 1.Neni to malo???? :frowning2:
26. únor 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslim, že neni, je to fakt jedno - může se to rychle změnit pár dnů před porodem - ale radši se zeptej mudr, možná tu hlásím bludy... :confused:
26. únor 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ani nevím, kolik to CS mám, musím se jí zítra zeptat. Ale myslím, že víc jak dvě to taky nebude. 10 je maximum, to už je prakticky porod.
To CS se klidně může před porodem těsně změnit, ale nejsem si jistá, jestli tak moc, třeba ze 2 na 10. Taky bych se radši zeptala mudry.
Držím palce všem na kontrolách a prohlídkách, hlavně se držte a "dopékejte" miminka :wink:
27. únor 2007 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
VAHA MIMINKA!!!!-novy poznatek.
Po vikendu v nemocnici jsem se dovedela, ze vaha je treba X (co nameri pristroj), ale ve skutecnosti to muze byt +/- 400g.
Co se tyce CS, taky bych se nad tim netrapila, nektere maminky rikaly, ze se oteviraly mesic predema a pak prenasely, nekere tyden a hned sly rodit.....zalezi na mimcu, kdy se mu chce ven, pokud je zdrave....
27. únor 2007 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata,to já mam CS 3.Zítra jdu na kontrolu tak sem zvědavá kolik budu mít.
Chtěla jsem se zeptat máte už někdo poslíčky,nebo nějaké bolesti?
Já mam hlavně na večer bolesti zad a břicha ale jen chvíli.
27. únor 2007 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
kocurku, aspoň že už jste v pořádku, hlavně aby to ještě chviličku vydrželo, když máme stejný termín.
CS mám 3, 10 znamená, že se vstřebal děložní čípek, ale stejně nemusíte být otevřené!, takže je to opravdu individuální. JO, a kamarádka měla v 37. CS 3, je fakt, že měla streptokoka, to pak bývá dřív vždycky, praskla ji voda a během dne se narodil mrňous. Takže je to tááák individuální, že věřím, že ani kartářka Vám neřekne víc :dizzy_face:.
Včera jsme měli poslední kurz předporodní přípravy, tak jedna paní, co měla termín 20/3 už má doma 10denní holčičku (ta teda měla CS 7 před 14ti dny), pak je tam jedna, co má 18/3, ta má CS6 a doktor ji řekl, že asi za týden. Tak doufám, že budu poslední mušketýr, mě se to datum tak líbí...
Jo, už jsem ušmodrchala peřinku, dnes ještě musím spodek do košíčku a jen co to vyžehlím a vyfotím (jé, tolik úkolů), tak to sem hodím.
Kámoška mi půjčila kbelíček na koupání, tak mám půjčenou i kazetu, tak jsem zvědavá, jak to budu zvládat :slight_smile:.

Tak se mějte krásně a hezké úterý! Já mám dnes opět dobu kolem oběda obsazenou, musím do práce na pracovní schůzku a oběd a večer jdeme s kolegama z práce na bowling. Nějak si mi teda nechce večer ven, ale uvidím, no. Na to, že mi zbývá ušít ještě jedno povlečení, povlečení na košík a dva kapsáře :slight_smile:....
27. únor 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocurku k té váze - dokonce jsem slyšela, že se sekli i o 800g, tak se netrap, záleží na tom, jak rozmístí na monitoru ty záchytné body, podle kterých se ODHADUJE váha miminka.

krejcirice - no, zatím mě občas bolí břicho jako když to mám dostat, ale je to za 2 minutky pryč (a hlavně než jsem brala antikoncepci, tak mě to bolelo daleko víc) a záda mě bolí jenom když nestihnu cvičit. Což občas nestíhám :slight_smile:
27. únor 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, jsem se nějak rozpovídala, snad mě odsud nevyženete :slight_smile:. Chci se zeptat, v čem budete uchovávat odstříkané mléko? Nemyslím, že bych si doma chtěla udělat mlékárnu, to ne :wink:, ale občas asi bude potřeba, aby někdo zaskočil za mamku a pořád nevím, v čem to můžu skladovat. Budete si něco pořizovat? V tématu na uchování mléka mi nikdo neodpověděl :rolling_eyes:. Zatím jsem viděla jen 10 kalíšků s víčkem od Aventu za 450, což mi přijde docela hustý, a pak Medela dělá nějaký pytlíky, ale na ty prý nadávají, že se s nima špatně manipuluje. Díky!
27. únor 2007 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: zalezi na tom, zda budes mit vubec adbytek mleko nebo tak akorat....nebo vubec, snad to nebude tvuj priipad. Ja jsme byla porad pozitivni, ale v nemocnici jsme ted videla tolik veci...ze vas tim radeji nebudu strasit.ja bych se zatim nicim nezatezovala, ted myslela jen na to, aby male bylo zdrave po narozeni a vy v plne sile, jelikoz je to opravdu zatez, vstavat co 2h ci hodnu a kojit, prebalovat a kdyz place, zvazovat, jak mu pomoct, co tomu je...je to opravdu drina. Byla jsme s maminkou, ktera prave porodila, tak videla na vlastni oci, co me ceka..... :slight_smile: a vas taky.
27. únor 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj slonik a holky, já jsem slyšela, že nejlepší na uchovávání je sklo a ideální jsou skleničky od dětské výživy, buď ty malé nebo ty větší od přesnídávky. A jelikož my s mužíkem přesnídávky dost můžem :slight_smile: tak už si dělám zásoby, schovávám skleničky.

kocurku, to jsou teda nervy, tak hlavně odpočívej a šetři se, ať už se nic nestane. Tomu odhadování váhy miminka taky moc nevěřím, když jsem viděla, jak mi to doktor na UZ měří a jak mu to tam skákalo podle toho, jak to nastavoval... rozptyl byl skoro půl kila a záloželo v podstatě na něm, jakou váhu si nakonec vybere a tu mi zapsal.
27. únor 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice: ja mam občas takové trnutí v břiše nebo kříži, je to ale slaboučké, tak nevím, jestli je to třeba od střev anebo se tam něco chystá... je to tak 2-3x denně

pozítří jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi poví mudra...

jinak jsem měla pocit už v neděli, že to na mě zvolna jde, ale teď už se cítím zase řádně zašpuntovaná:slight_smile:
27. únor 2007 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: já bych si asi rovnou pořídila odsávačku + ty nádobky od aventu (dají se našroubovat na tu odsávačku, takže se nemusí nic přelejvat...), ale skleničky znějí taky dobře... ale taky bych to neřešila zaím, počkám si, co bude po porodu...
27. únor 2007 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já právěže odsavačku a skleničky od Aventu dostala na Vánoce, tak to nemusím řešit. Co se týče těch poslíčků, tak já teda nevím, jestli to přesně poslíčci jsou, ale mívám někdy večer bolesti v podbříšku a břicho mi vždycky hrozně ztuhne. Celkem to pobolívá, ale jestli to jsou poslíčci, to fakt nevím. Míváte taky to tvrdnutí břicha? Já poslední dobou strašně často, ztvrdne mi třeba i 10 krát za den, ale jen na chvíli a pak je zase měkčí.
27. únor 2007 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě se chci zeptat, jak poznáte, že vám "spadne" břicho? Mě příjde, že ho mám dole pořád...
27. únor 2007 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt: tak já tvrdnu od zač. 6. měsíce, někdy klidně 20x za den, ale nebolí to. a břicho mám taky docela dole... aspoň se líp dejchá a nebolí žebra:slight_smile:
27. únor 2007 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
s těma bříškama vám závidím.já ho mam celkem nahoře a dělá mi to problém.hlavně když třeba sedim,tak nemůžu moc dýchat. :unamused:
27. únor 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, to měla moje mamka při posledním těhu - strávila asi 1/2 devátýho měs. ve vaně:wink: :grinning:
27. únor 2007 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja slysela za brisko pada tak tyden pred porodem :wink:
27. únor 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo? tak to jsem zvědavá, kde ho budu mít :grinning: u kolen asi - teda, nijak mi zatím nevisí, je docela pevný, ale mám pocit, že je docela nízko...
27. únor 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, tak ja taky furt jeste nic. Ach jo, uz aby to bylo. Mimi tam sebou sije...uz ani spat se neda. Min. tyden jsem mela ultrazvuk a tipovali to na 3.300 gramu, takze zadny malicky mimi to asi nejspis nebude.
27. únor 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
sandra: jé, ty už to máš za pár... tvoje mimi může do termínu klidně přibrat ještě 400g - teda, to bude obřík:wink:

nevíte, co adusum? má termín z nás jako první:slight_smile:
27. únor 2007 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, skleničky od přesnídávek sbírám taky, spíš nevím, jak moc těžké je odstříkávat bez odsávačky, prý se u toho člověk může celý "pohmoždit", snad mi to v porodnici ukážou, nechci kupovat odsávačku na slepo. Taška do porodnice je jinak konečně kompletní a už jenom čekám a převaluju se, a těším se. Obludátko se mrská pořád, ale ven se asi nechystá, břicho občas tvrdne a zas měkne, sem tam něco zabolí a zas to přejde, čert ví, jestli jsou to poslíčci, ale asi spíš všechno v normě. těch pár týdnů se asi fekt děsně povleče, na nic jiného už nemyslím, než na mimina :grinning:
a mám bláznivé sny. Většinou o době těsně po porodu, jak ležím, vedle mě miminko, prohlížím si ho a ono je většinou strašně velké, tak metr, ale přitom jako novorozenec vypadá a nikdo se tomu ve snu nediví. a taky dost chlupaté. začíná to být noční můra :astonished:
27. únor 2007 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky dík za všechny rady, jak na divného doktůrka, po porodu ho vyměním, na kontrolu po šesti nedělích bych snad mohla k jinému. A zítra budu myslet na to, že líná huba - holé neštěstí a trochu na něj přitlačím, at mě normálně vyšetří, řekne CS a vůbec :wink:
27. únor 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lottie - tak já tašku ještě pořád nemám, už jsem se na to dneska chystala, ale zas nic. koukám, že máme termín nastejno - mně teď zrovna ty nedočkavý nálady přešly, tak jsem ráda.

jo, a miminka se občas naroděj CHLUPATÝ. já se sourozencema jsme měli chlupatý záda a uši :grinning:
27. únor 2007 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem dneska byla na gyndě a od minula se nic nezměnilo a na porod to nevypadá :wink: doktorka se mě ptala zda mi tvrdne břicho nebo nebolí podbřišek jako poslíčci :wink: u mě nic akorát mi děsně natékají nohy. Teda natekly mi a ještě nesplaskly od včera :wink:

Jinak kamarádka měla odsávačku a nakonec odstříkavala ručně že je to lepší a normálně to uchovávala ve skleničkách od přesnidávek :wink:

Jó a další kamarádka co si s ní píšu přes net dneska porodila holčičku. Včera jsme si psali a říkala že to moc nevypadá že by rodila a v půl třetí ráno mi psala že má bolesti jak při menstruaci a že neví zda je to porod nebo poslíčci a byl to porod :grinning:

No a pak mám dotaz ohledně postýlky? Budete dávat matraci, prostěradlo a jednorázovou podložku? Nebo nějaké igelity pod prostěradlo? Já bych to moc nechtěla že mám zdrav. matraci ale zase nechci aby se mi třeba pročuralo nebo dokonce prokakalo na matraci. Tak se ptám? A jak to máte do kočárku? Budete dávat jen deku pod mimíska nebo taky prostěradlo? Já fakt nevím :wink: Tak moc děkuji za rady :wink:
27. únor 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
MADY-Já jsem koupila igelit jak do postýlky tak i do kočárku,občas se stane že se mimi počůrá skrz na skrz tak se to pak špatně suší.
27. únor 2007 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda!
Tak jsem vás konečně dočetla..

Tak jak jsem byli ve 36.tt v porodnici a otevřená jsem byla na dva prsty, odtekla mi ta hlenová zátka, kontrakce (slabé) po 10 minutách...tak jsem pořád ještě celá!!! Hahaha.Termín mám za 6 dnů a včera mi paní doktorka říkala, že "tam dole" žádná změna...Takže mám přijít toho 6.3. (na termín) a jinak pak už za týden 13.3. rovnou do porodnice...Takže ještě budu nakonec přenášet... :sweat_smile: Takže dneska chystám úklid bytečku a sklepa...tak uvidíme, co se bude dít... :wink:

Kamarádka porodila dvojčátka 22.2.2007(9 dnů před normálním termínem podle PM!!!).Rodila v HK, normálně!! A pozor!! První vykoukl Tomášek (51cm,3,46kg) a druhý Míša (49cm,3,13kg)! Chudinka!!Ztratila hodně krve, dávali ji transfuzi.Ale dneska už snad frčí domů. :slight_smile:

Lusinto: ten přebalovák (Tassa) mám taky z Ikey, ale s těma dvířkama :slight_smile:

Mějte se!
28. únor 2007 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak jak se daří, zítra nám to už začíná :wink: :wink:. Jsem zvědavá jestli to bude u nás taky takovej šrumec jak u februárek!!!

Já byla včera na kontrole a u mě to ještě na porod nevypadá :frowning2: :frowning2:.
28. únor 2007 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek