• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahojte,
som tu prvykrat.Pre Sarkubrezen,som tiez z Ov a mame aj rovnaky termin porodu a cakame tiez dievcatko s rovnakym menom. Mozno sa stretneme v porodnici. :slight_smile: :slight_smile:
Co sa tyka poslickov a tvrdnutia brucha,tak to tiez velmi dobre poznam.
Tam, kde idem rodit poziciavaju odsavacky, mozem si ich tam vyskusat a podla toho aka mi bude vyhovovat, mi mozu pozicat za nejaky poplatok.
28. únor 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojky, tak to je nářez - ty dvojčata, fakt pořádný kousky:slight_smile:

mady: já mam do postýlky bavlněný chránič na matraci vycpaný nějakým rounem - není nepromokavý, ale je docela tlustý, tak asi případné "přebytky" pobere:slight_smile:. nechtěla jsem tam dávat igelit, aby se mimi nepařilo. (ten chránič mají za 4 kilka v ikea a může se prát na 60)
28. únor 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani - my jdeme na kontrolu zítra, sice jsme ještě brzy, ale dneska se mi zdálo, že rodim. :slight_smile: resp. že mě už chtějí odrodit, ale já nemám kontrakce ani mi nepraskla voda. a že e hádám s doktorem, že mimi je ještě malé, a jestli by tam nemohlo ještě chvíli zůstat, a on, že ne, že dneska musí ven :rolling_eyes: ale neporodila jsem:slight_smile: dřív jsem se vzbudila:slight_smile::slight_smile:

odpoledne jdu plavat, tak jsem zvědavá, jak se budu cítit - minule jsem měla tak krásně uvolněný pocit v pánvi, že jsem si skoro myslela, že už to na mě jde :sweat_smile:

...tak aspoň cs by se mi mohlo trochu pošoupnout - aspoň na 4, když minule nic... :confused:
28. únor 2007 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri, ty máš teda sny :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2007 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kyri,ale prosimte,ty mas jeste cas :slight_smile:
Jinak plavat chodim taky, naposledy jsem byla pred 2 dny a nic...
Jo tu podlozku do postylky z Ikea mam taky ;)
28. únor 2007 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, ahoj luci:slight_smile: tak vám se s mimísem ještě nechce do akce?

kolik vás ještě zbývá z únorovek? ty a iva?
28. únor 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mně už ty sny taky pěkně blbnou, dneska se mi zdálo, že jsem přišla z práce domů a mimi už tam bylo, ale já si vůbec nepamatovala kdy a jak jsem rodila, měla jsem úplně vymazaný mozek a všechno mi to musel přítel vyprávět. No horor :confounded:

danielkam: ahoj, ten termín a i stejné jméno, to je dobré :slight_smile: Ale četla jsem na "Ostrava a okolí", že se chystáš rodit ve Vítkovicích, no já mám v plánu Porubu, taky jsem tam chodila do kurzu, takže bych chtěla tam.

holky jak vidím ty 39 a 40 u vašich týdnů tak mám úplně husí kůži :sweat_smile:
28. únor 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak sem dnes byla na kontrole CS mam pořád na 3,jinak jsem přibrala za týden půl kg.Ale z výtěrů mi našli pozitivní to GBS.Prý se to neléčí v těhotenství jen u porodu kdyby mě operovali tak dávají antibiotika.

Natékají vám nohy a kdy?
Mě hlavně na večer.
28. únor 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Priznam sa, ze aj ja uz mam strach a divoke sny. A chcem, aby to uz bolo za mnou. Este k tomu mam malu koncem panevnim, tak mam este vacsi strach a zelam si, aby si otocila. Aj cvicim, v piatok idem na echo, tak uvidim, co povie lekar. :frowning2:
28. únor 2007 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice: toho streptokoka snad najdou každýmu, jsem zvědavá, jak dopadnu já, zítra jdu na prohlídku..., byla jsi už na monitoru?

nohy mi asi nenatékají, nevim, spíš mi ztloustly:slight_smile: - a jestli jo, tak ráno

danielka: a slibují ti císaře, nebo tě nechají rodit normálně? pokud mimi není moc veliký, tak to jde...
28. únor 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri:no zatial sa lekar nechce k tomu vyjadrovat, ze ma mala este cas sa otocit, lenze ja mam z toho porodu koncem panevnim obavy, je to riziko, takze by som sama chcela asi spinalnu analgeziu. V piatok idem k lekarovi a uvidim co povie, tiez mi budu robit stery na streptokoka..
28. únor 2007 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri,ja urcite :wink: a Iva nevim jak na tom je ;) Nemam zadne cerstve zpravy...Ale ona ma myslim termin zitra a ja pozitri,takze vlastne jeste porad ok. Ja blbec byla presvedcena ze urcite porodim driv :grinning: a ve finale budem nejspis pekne prenaset ;)) Dneska to na zadnou akci nevypada :slight_smile:)))
28. únor 2007 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj děvčata, tak dnešní kontrola ok, tlak i moč dobrý, váhu nekomentovala, tak máme opět dobrou náladu. Na porod to prý v žádném případě nevypadá, takže jsem v klidu a klidně vyrážím dneska do kina.
Tu podložku z IKEA si chci taky koupit, akorát nevím kdy. Vůbec se mi teď nikam nechce.
sarkabrezen: no my dvě se v Porubě možná sejdeme...:wink: máme skoro stejný termín, tak uvidíme
lucija: držíme pěsti, drž se, tak budeš mít první březŃátko, hlavně ať dlouho nepřenášíš a ať se netrápíš:wink:
nohy mi zatím natekly jen jednou a krátce, a to poté, co jsem se trochu přejedla. Pak zase splaskly. Ale poznala jsem to jen, že mi byly těsnější botičky.
streptokoka jsem naštětsí neměla, akorát ty kvasinky, no snad to bude už dobrý.
jo a ktěm snům - vypadá to, že to bude u všech stejné, já taky ve snech rodím a všechno je úplně zmatené...
myslela jsem si, že dneska půjdu na monitor, zítra mi začíná 38tt, ale nikam mě neposlala. No tak snad bude vše ok. Opatrujte se
28. únor 2007 ve 12:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, tak šup na mytí oken a vytírání podlahy :grinning: :wink:
28. únor 2007 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my byli dnes taky u doktora, CS máme 4, prý se ještě příští týden uvidíme (asi). To doufám :slight_smile:.
28. únor 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak sem dnes byla na monitoru.vše je v pořádku,testy taky v pohodě.CS mám pořád 1.od minulý středy sem ale zhubla 1,5kg a nevim jak.pořád se cpu.tak jdeme na kontrolu zase za týden.jinak jak ste řešily co do postýlek,já sem pod prostěradlo koupila takový ty jakoby plenkový čtverce.nevim teď přesně jak se to jmenuje ale je to velký čtverec z materiálu jako plenky.je jich 6 v balení a stojí kolem 100kč
28. únor 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
KYRI-ano na monitoru jsem byla už po třetí,je to pro mě hrůza než mi to připevní tak musim ležet na zádech a to mě hned začnou bolet šíleně záda naštěstí si pak mohu na tu půl hodinu lehnout na bok tak se to dá přežít.Jen se to nelíbí mimču a celou dobu do toho kope. :wink: Já toho streptokoka u prvního těhotenství neměla.
28. únor 2007 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mytí oken a vytírání podlahy bylo pro lucija76 :wink: (ale asi se to hodí časem i ostatním :slight_smile:)

krejcirice: tak to já doufám, že na podolí mě nechaj sedět, nebo alespoň polosedět, na zádech ležet taky nechci, je mi z toho teď akorát blbě. teda ale teď jsem si uvědomila, že mě vůbec nebolí záda, občas mi loupne v kříži, nebo mi ztuhne krk - třeba když háčkuju nebo tak, ale jinak fakt záda v pohodě, jsem ráda :dizzy_face:

za chvíli jdu plavčit, se těšim, jak to bříško najednou nic neváží (zato ale mě málem přikove k zemi, když vylezu z bazíku :grinning: )
28. únor 2007 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri, tak si hezky zaplavte! U nás je monitor naštěstí v křesle, v takovém koženém velikém ušáku, pěkně se tam sedí :wink:. Jinak si to musím přidržovat, protože mrňoskovi se to moc nelíbí, ale srdíčko pracuje pěkně.
28. únor 2007 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, díky, užijem si to :slight_smile: na monitor jsem zvědavá, můj prcek se taky pořád hemží... (teda, jestli mu to vydrží, tak nevim, kdy budem spát...)

protea z dubnovek psala, že v "máma a já" (časopis) jsou nějaké rady, jak na přenášení, jak s lékama u porodu apod. asi si ho koupim, pokud ho budou mít...
28. únor 2007 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
to už vyšlo nové číslo? budu si ho muset předplatit, zrovna tento časák objevím zřídka - spíš to bude tím, že to mají jiný mamky vypozorovaný líp než já a na mě pak nečeká :frowning2:
28. únor 2007 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea si ho předplácí, tak jí to chodí možná o něco dřív... :confused:
28. únor 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud mohu doporučit nějaký časopis tak je to maminka.je lepší než máma a já
28. únor 2007 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam predplacenou Betinku a taky tam toho dost pisou :slight_smile: .
28. únor 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk se pridavam k tematu casopis a abych pravdu rekla, jeste jsem si zde nenasla ten spravny. Ve Spanelsku byl casopis EMBARAZO - tehotenstvi-a tam se opravdu clovek docetl zajimave a poucne veci, precetl jej cely, ale maminka a mama a ja..je tam dost propagace.

Co se tyce rad o prenaseni. Pred pobytem v nemocnici jsem se na veskere problemy divala jinak, ale kdyz tam clovek videl, co vse se deje a ze treba nekomu se muze narodit dite bez prstu, jako se stalo..a nikdo nic do porodu nezjistil....tak si rikam, at se deje, co se deje, hlavne at je mimco o narozeni zdrave, at mu nic nechybi....

krejcirice: ja jsem ted byla na monitoru 5x denne po dobu 4 dnu, clovek si zvykne a pak je mu to i prijemne, dokaze i pochopit co se deje v brisku a jak to zaznamenava monitor...jak mimi reaguje.

Hlavne se opatrujte.
28. únor 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielkam: já mám malou taky ještě neotočenou :cry:, k doktorovi jdu příští středu, tak jsme zvědavá, jestli se nějak pohla, ale pohyby jsou pořád na stejných místech, takže se obávám, že ne, že je pořád koncem pánevním... na kurzu říkali, že se v těchto případech rodička rozhoduje, jestli chce císař nebo normálně no já bych se kdyžtak asi rozhodla podle váhy dítěte, jestli bude mít nějak víc, tak půjdu rozhodně na císař, i když vůbec nechci :fearful: tak uvidím, pořád mají holky ještě pár týdnů čas, tak snad se nám otočí oběma!
28. únor 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen : pokud se ti neotoci, neuvazovala jsi o tom, aby ti mimco otocil gynekolog nebo primo v nemocnici? delava se to....
28. únor 2007 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocurek: slyšela jsem o tom, není to sice stoprocentní, ale zhruba v polovině případů se to prý povede. mám z toho trochu hrůzu, nedovedu si představit, jak to dělají, ale uvidím co příští týden kontrola, poradím se s doktorem a pokud malá ještě skutečně nebude otočená a doktor mi to doporučí, asi do toho půjdu
28. únor 2007 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkabrezen:mne sa vcera cely vecer strasne hybala, zacala ma kopat aj na lavej strane hore,doteraz prevladala prava strana. No zajtra idem k doktorovi, takze uvidim, co mi povie. Hadam uz je otocena, samozrejme, ze by som bola radsej.A ku ktoremu doktorovi chodis?
1. bře 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak já zaktualizuju tu naši tabulku, už je trochu "prošlá," - dříve na to fakt nebyl čas. teď na mě něco leze, tak mi je špatně, ale udělám už přípravnou tabulku se skutečným TP, míry, váhy atd - přece jen je dneska 1.března. Tabulku zaktualizuju podle diskuse, jen mi prosím ještě písněte váhové přírůstky, kdo má odvahu tak do diskuse a kdo ne, tak do vzkazů:wink: zatím se mějte, sarkabrezen: držím palce, ať se malá otočí a vyhneš se císaři, ale i kdyby ne, určitě to dobře dopadne, neboj :wink:
1. bře 2007 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek