• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

No musím říct,že se hrozně těším,ale mám i trochu strach co bude až dorazíme domů.Jestli to vlastně zvladnu a tak.Ale to jsou obavy co asi trápí každou co??? :wink: Ono to prý příjde samo,tak snad nejsu takový pako :grinning: Jo a přítel teda slíbil,že si tak týden uděla oraz,tak doufám,že do toho nevleze zase nějaká akce.... :angry: Ale to si snad žádnej chlap nenechá ujít.Ty první dny jsou pro včechny asi takový nejkrásnější,když se vlastně "poznáváte" :slight_smile: :slight_smile:
4. bře 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nevite jak velke by melo byt brisko? :slight_smile: Kazdy mi rika ze ho mam hrozne malinky a jestli je mimi vubec v poradku.Me to docela vydesilo.UTZ mi delaly naposled ve 30tt. :wink:
4. bře 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kocky! Na me ani ten uplnek nezabral ;))) A to rikala babicka,ze je to 100% !!! :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak muj pritel ma dovolenou uz od 22.2. kdy jsme si (blaaaaahove!!!) mysleli,ze uz by to mohlo teoreticky vypuknout..a konci mu za tyden. Zatim jsme teda spolu doma,tlemime se na sebe sami dva :wink: Ale zitra uz zavolame do nemocnice a domluvime se na vyvolani,takze snad to do konce tydne nejak stihnem :wink: A pak budu 5 dni v porodnici,takze si tatinka doma vlastne neuzijem.
4. bře 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaci.k: hele stím bříškem to je různý,já bych vůdec neplašila.Záleží na každým jak je dělanej.Já mám prý zase moc veliký,už od 7měsíce si každej myslel,že to mám za pár.Kolegině co je jen o měsíc pozadu taky nemá žádný bříško.Vypadá jakoby se hodně najedla :slight_smile: ,tak se nenech vyděsit.určo je vše v pořádku.
4. bře 2007 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky,hele jak vlastně dlouho nechají doktoři přenášet???Nebo můžeme to nějak ovlivnit,když to nepříjde v termínu,tak domluvit se třeba do tří dnů???U nás jedna ze cvičení,měla takový bolesti,že si domluvila vyvolání v 38tt. :confused: Divný né???
4. bře 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, ach jo, ty sny...dneska se mi zdálo,že se mi narodil malej a na jedné nožiččce měl 12 prstů a na druhé 14 :fearful: No hrůza sen..Chtěla jsem se vás zeptat: Já si každej den napustím plnou vanu teplé vody a koupu se. Trpím bolestma zad a teplá koupel je jedinej způsob, jak jim ulevit. Jsem na vaně ted závislá a není dne, kdybych do ní nevlezla. Ale kámoška mi včera napsala, že jsem magor, že se těhotným teplá koupel vůbec nedoporučuje, že se mám jen sprchovat...nevíte co je na tom pravdy a proč by to mělo vadit?
4. bře 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt: no magor nejsi páč ja se koupu skoro celý těhu,kromě těch prvních 3 měsícu.ono to vadí,že by se ti mohlo udělat blbě.Kdyžtak jukni na téma koupání v těhu,někde tady je a je to tam dost rozebraný :wink: :slight_smile: Taky jsem byla nervozní,ale snad je vše o.k. :wink: :slight_smile:
4. bře 2007 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak u mě to bylo dnes stejné po půlnoci mě vzbudili bolesti asi po 5 minutách už sem ani nevěděla jak si lehnout naštěstí to asi po hodině přešlo.Ale vypadá to že ty bolesti jsou den ode dne větší.Včera byl i sex po 3 měsících tak možná k těm bolestem i to přispělo :grinning:
Jinak zítra jdu poprvé se kouknout a na první kontrolu do porodnice tak sem moc zvědavá.
No porody se nám už pěkně blíží ty měsíce nějak rychle utekli. :wink:
4. bře 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,sex? :wink:
4. bře 2007 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt-no,koupele určitě nevadí,ale říkala nám teda "bába",že bychom měly mít vodu 37stupňů...I na sprchování i vana.Prý se miminkám pak moc zvýší puls a jsou z toho možná trošku přehřátí,protože nemají termoregulaci a když se zahřeje naše tělo,tak s ezahřejí i oni...Ale nevadí to určitě nějak moc a pokud ti to dlěá dobře,tak bych to moc neřešila...Jen aby voda nebyla vážně nějak extra horká nebo moc dlouho...

lucija-tak to je teda něco:slight_smile:Ale přenášet se může i 14dnů,ne? Nebo alespoň to píšou ve všech knížkách,že porod může nastat plus mínus 14dnů od termínu..
S tím vyvoláním pak to asi hodně záleží na mamince-určitě vyvolají porod třeba i den po termínu,pokud se s nima člověk domluví,tak jsou určitě jen rádi...Ale na druhou stranu pokud je monitor a vše v pořádku,tak si mylsím,že by mohli doktoři i těch 14dnů počkat...Přece skoro nikdy není temrín úplně jistý,protože se neví přesně,kdy se mimi počalo,nebo kdy byla ovulace... Takže i v tomto by mohli být tolerantní..Já jsem teda rozhodnutá se nedat a čekat,dokud mimi nevyleze samo..Sice je to otřes a doufám,že vyleze včas:slight_smile::slight_smile: Ale kdyby náhodou,tak bych to snad ještě tu chvilku zvládla...
4. bře 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice-a ty podle všeho porodíš snad před termínem,viď?:slight_smile: Máš poslíčky snad nejdýl a nejvíc z nás tady:slight_smile::slight_smile:
4. bře 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se taky koupala celé těhotenství a dodnes mi vana dělá fajn a jsem ve vaně strašně spokojená.. :grinning:
Opravdu záleží, jak se dotyčná mamča cítí...Od začátku jsem neměla žádné potíže vše bylo úplně v pohodě...do 31 týdne jsem byla v práci a pohodička.. :sunglasses:
4. bře 2007 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se zase koupala hned v prním trimestru,protože jsem si koupila super olejíček do vany na těhotenský nevolnosti-vážně zabíral..někdy jsem byla ve vaně i několikrát za den...Ale když jsem to pak někomu řekla,tak na mě každý zíral,že prý se do vany ze začátku vůbec nesmí....Tak už jsem se pak samozřejmě trochu bála...Ale naštěstí to bylo až v době,kdy už mi skoto špatně nebývalo...
4. bře 2007 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusinta-To ano mam je už nějak dlouho,čekám pořád kdy to bude opravdu porod. :wink:
Hlavně se bojim abych to do porodnice stihla,myslim že kdybych porodila doma tak budou v šoku všichni.Stačí když mam jen trochu bolesti a přítel je hned celej vyjukanej nechci vidět co bude až to bude ono :grinning:

Jdou vaše protějšky k porodu s váma?
4. bře 2007 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem! :wink: Hele tak já poslíčky nemám asi vůbec :wink: je mě úplně fajn akorát šíleně žeru :grinning: a občas mě je těžko z přežrání :grinning: fuj fuj fuj :wink: No jinak manža určitě se mnou k porodu jde. A tu dovču jsme spolu nějak neřešili :wink: No jediné na čem jsme se domluvili ať mi netahá ochlasty dom
:grinning: ať mi tu neudělaj nepořádek :grinning: Je to děs. Manža vůbec nepije alkohol a rádoby kamarádi které jsme v životě neviděla to chtějí zapíjet. Hlavně že je to zadara no! Co vy na to říkáte? Na zapíjení? :grinning:
4. bře 2007 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady, mám z toho taky hrůzu, z toho zapíjení, my máme strašně moc známých a každej se na to třese :unamused:, chudák manžel :wink:, ale zapít se to musí, pije se přece na zdraví prcka :sunglasses:.

K porodu jde manžel se mnou a dovču si vezme, až se prcek narodí, má ještě starou dovolenou 8 dní, takže pohoda :sunglasses:.
4. bře 2007 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
K porodu taky chce jít se mnou přítel a třese se na šmiknutí pupeční šňury...doufám, že vše půjde v pořádku a on si splní sen. Jsem ráda, že tam nebudu sama (doufám) :confounded:
A zapíjení to musí být.... :grinning: Přítel toho moc nesnese a druhý den se jen odvodňuje a skoro nic nesní, pak má dvě kila dole... :slight_smile:- takže se nebojím, že bude v kuse někde chlastat :wink:
Musí si to rozdělit na etapy.... :grinning:
4. bře 2007 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že včera v noci bylo něco ve vzduchu :wink: páč jsme ji skoro všechny probděly v bolestech co :confounded: . Já teda od 2:40 do 4:00 tak jsem si bláhově myslela, že už možná jako jo a nic.
Ale aspoň mě to donutilo sbalit tašku.
Takže kdo bude první?
4. bře 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to je asi stejný s tím zapíjením.Taky mám z toho trochu obavy pač toho taky už moc nevydrží,ale pravda-zapít se ty mrňata musí.Aby byli zdraví a čilí :wink: :slight_smile: No a k porodu se chystá,ale trochu má strach,jako já.A ptala jsem se ho na to jestli si tu pup.šnůru bude chtít šmiknout.A sám prý neví,že jestli bude tak rozklepanej,že ty nůžky neudrží ani v ruce,tak prý radši né,aby něco nepokazil.Ono to je těžký i pro ty chlapy :wink: Tak jsem na něj,vlastně na nás,zvědavá jak to spolu zvládnem :wink:
4. bře 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
manžel taky k porodu jde a moc se těší:slight_smile:Dobrý je,že je zdfravotní bratr,-teď už to sice nedělá,ale byl u pár porodů na škole,takže se nemusím bát,že by tam sebou sekl nebo podobně...Ale šňůru stříhat nechce,tak uvidíme,jestli si to nerozmyslí..A dovolenou naštěstí taky bude mít,až do konce března...Máme teď trochu "chaos",protože odchází z práce do jiné,tak nevíme,co nás bude čekat...A taky doufám,že do konce března stihnem porodit a ještě si spolu doma všichni tři užít:slight_smile: Vůči chlapům je to docela nespravedlivý,že jsou stále v práci a s prckama jsou jen pár hodin večer...Asi se pak hůř buduje vztah...

Zapíjet nebude,protože nepijeme:slight_smile:MAximálně nějaká sklenička vínka s mým taťkou,to asi doma proběhne....Ale jsem ráda,že nepije...

Krejcirice-no právě,asi to budeš mít rychlý a super:slight_smile:Ale doma snad neporodíš(i když,já bych rodila doma hned,kdybych to měla domluvené!!!!Příští porod to tak udělám...)..Jak daleko to máte do porodnice???
4. bře 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUSINTA-mam to asi 15km do Prahy.Mam domluveno že když to bude večer tak mě tam přítel nebo otec odveze ale pokud to bude přes den tak budu muset volat sanitku,bývá totiž zacpaná silnice do Prahy tak to bysme někde zůstali v zácpě a tam bych určitě porodila :grinning:
Jinak můj přítel k porodu nejde,nebyl ani u prvního.Nedávno vyděl v televizi porod (praví)a stačilo mu to.No ale může se to ještě změnit :wink:
Jinak u nás se moc také zapíjet nebude,přítel též moc alkohol nemusí myslim že to bude v normě.
4. bře 2007 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co kdybys ho vzala jen na tu první fázi? Až by začal porod samotný,tak by tam nebyl a pak by ho třeba někdo zavolal,až by bylo miminko umyté? To nechce? Nikdo přece neříká,že tam ti chlapi muís být úplně celou dobu...Ale zase tam čekat sama,třeba několik hodin, to asi není moc fajn...
4. bře 2007 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mě také napadlo.Doma si chci odbít bolesti a pak jet do porodnice,no uvidíme jak to vše dopadne.U prvního porodu jsem porodila a moje kamarádka moc aktivní tam pořád volala a když jí řekli že už rodim tak za chvilku tam byla ještě jsem byla na poroním sále než mě převezli.Tak uvidím jak na tom bude přítel a jak to bude časově.
4. bře 2007 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
každopádně si pak musíme všechny ty svoje porody popsat v diskuzi-jaké to bylo:slight_smile:
My jdeme na večeři:slight_smile:mňam mňam mňam..už proto jsem chtěla vydržet a neporodit včera v noci,protože mám obrovskou chuť!!!!!
Tak zítra papa:slight_smile:
4. bře 2007 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tu večeři ti závidim,taky jsme chtěli jít s přítelem ale pořád nám do toho něco lezlo.Tak už to necháme asi někdy po porodu.
Tak dobrou chut :frowning2: :wink:
4. bře 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja jdu zitra opet do nemocnice na vystreni, tak jsem zvedava, co a jak a snad si me tam nenechaji....tak hezky zbytek nedele a dalsi tyden... :slight_smile:
4. bře 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, teda, celý víkend jsem tu nebyla a mam co dočítat :slight_smile:

jé, lucija, ty jsi ještě celá? teda, jestli Lea bude takhle pozdě chodit i na rande, to pánům nezávidím :slight_smile: :slight_smile: :wink:

lusinta: trochu poslíčkuju taky, ale jenom tak 2x denně a tlak na konečník jsem dneska měla dost - při nakupování v ikea mi prcek dost usiloval o pánevní dno, už jsem se bála, že se co chvíli probourá skrz :sweat_smile: - tak mi hezky zvyšuje c. skóre :grinning: , šikulka :wink:
4. bře 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky, s tim prenasenim, ja myslim ze dele nez do konce 41.tydne by tehotenstvi trvat nemelo. Aspon takhle mi to rekla doktorka,jestli neporodim mam se ozvat a naplanujem vyvolani. Samozrejme bych nejradsi malou "vyprdla" prirozene :slight_smile: ale uz tomu moc neverim, po vsech nasich snahach...dlouhe prochajdy, kazdodenni sex, horke koupele...chozeni po schodech nahoru a dolu furt dokola, plavani...nic nezabira :grinning: Dokonce ani premlouvani a sliby... :grinning:

Budouci tatinek u porodu bude a mimco urco oslavi,ale taky jsem zvedava jak to prezije,normalne moc nepije,teda jako spravny francouz vypije docela dost vina,ale tvrde neee.No a mame tu nekolik ceskych kamaradu,kteri se tesi az to s nim zalejou slivovici...;)))) Tak to se ma chudak na co tesit. :grinning:
4. bře 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocurek,drzim palecky,at je vse v poradku!!!! :dizzy_face:

Kyri,jestli bude Lea po mne,tak vcas chodit nebude,hihi :slight_smile: a jestli bude po tatinkovi, tak obcas neprijde vubec :grinning:
4. bře 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem.vidím,že už si tu píšete asi dost dlouho.
člověk se tu dozví hodně věcí.Doufam,že vám neva,když se do vaší diskuze přifařím.
S tím přenášením asi nejsem sama.Rodit jsme měli 28.února a furt nic.
Nepomáhají ani babské rady ani chůze do schodů.
Zítra jdu k doktorovi tak doufám,že mě pošle na vyvolání.Nebo mám už fakt strese a to si myslím,že mimču taky moc nepřidá.
Prý vyvolaný porod má bolestivější kontrakce a je delší.Nemá s tím některá zkušenosti?
5. bře 2007 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek